dieta

TURINYS

Įžanga ..............................1

Pirmoji planavimo diena..............................2

Antroji planavimo diena..............................3

Trečioji planavimo diena..............................4

Ketvirtoji planavimo diena..............................5

Penktoji planavimo diena..............................6

Suplanuotų įvykių analizė..............................7

Mano pasiektų įvykių analizė..............................8

Išvados..............................9

Literatūros sąrašas..............................10

ĮŽANGA

Daugelis, turinčių viršsvorio problemų, dažnai yra pasiruošę griebtis bet kokių būdu atsikratyti nereikalingų kilogramų. Vienas tokių būdu, beje, itin populiarus šiais laikais – įvairios lieknėjimo kapsulės, mikstūros, milteliai, pleistriukas bei panašūs preparatai. Besirenkant sau tinkamiausią variantą, atkreipti dėmesį į šaltinio patikimumą. Be to, atminti, kad norėdami pasiekti gerų rezultatų, turėtume tam skirti tam nemažai laiko ir įddėti pastangų. O svarbiausiai duoti sau laiko. Tai mano planavimo tikslas yra: per 5 dienas atsikratyti 3 – 5 kg. Mano individualios planavimo galimybės vyks 5 dienas pradedant nuo pirmadienio,nes geriausiai laikyti dietos nuo pradžios savaitės ir iki penktadienio atsikratyti užbrėžtus kilogramus. Nusprendus laikytis, svarbiausiai ištverti visą jo kursą. Laikytis dietos ne taip paprasta,nes turi kontroliuoti save, ką tu valgai, kaip vadinama savikontrolė, netgi galima asmeniškai skaičiuoti kalorijas ir taip pat vadovautis sveikos mitybos principais, kurie paskatins įveikti suplanuotą veiklą. Per daug nepasikliauti draugų patarimais irr bet kuriomis dietomis, kurios galėtų pakenkti sveikatai.

• Pirmasis sveikos mitybos – nuosaikumas. Tai pagrindinis sveikos mitybos principas. Svarbu žinoti, kad net ir būtina maisto medžiaga, jeigu jos vartojama per daug, gali gerėti neigiama poveikį sveikatai.
• Antrasis principas – įvairumas. Su maistu būtina gauti ap

pie 40 maisto medžiagų. Nė vienas maisto produktas neturi absoliučiai visų maisto medžiagų. Jos gaunamos valgant įvairų maistą. Vartojant ir augalinius, ir gyvulinius maisto produktus bus patenkinami organizmo poreikiai šioms medžiagoms.
• Trečias principas – balansuotumas. Mitybos subalansavimas – tai tinkamas baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų,mineralinių medžiagų santykis bei optimalus energijos kiekis maisto produktuose. Masto medžiagų poreikis priklauso nuo žmogaus amžiaus, lyties, atliekamo darbo.

Vadovaujantis ne tik savo galimybėmis, bet ir šiais principais pabandysiu pradėti savo numatytą veiklą. Bet jei rimtai apsisprendžiau numesti nereikalingų kilogramų, bet nenorėdama pakenkti savo sveikatai ar net psichinei pusiausvirai, reikėtų įsiklausyti į savo organizmą. Ir turėčiau atsižvelgti į jo bioritmą, nuo kurio priklauso mano savijauta.

2 įvykiai antradieniui:

▲ 1 įvykis: įsirašyti į sporto klubą

▲ 2 įvykis: skaičiuoti kalorijas

Antradienis – antroji diena

1 įvykis: įsirašyti į sporto klubą

♠ Svarbios asmeninės vertybės – pastangos atsikratyti numatomais kilogramais.

♠ Vidinės gaalios – gebėjimas ir noras sportuoti. Žinios apie sportą, sportuojant atsiranda daugiau energijos ir galima greičiau sulieknėti.

♠ Išoriniai sąlygos – gražus žmogus išsiskiria minioje, kartais ne vien protu,bet ir daug dėmesio yra skiriama ir grožiui. Grožis ir sveikata labai suderinami dalykai.

♠ Trukdžiai – (vidiniai) – tingėjimas, išoriniai – tolimas kelias iki sporto klubo ir vėl tingėjimas, ilgas laikas su draugėmis plepėjimas prie kavos puodelio.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – pabandyti atsispirti ilgam pokalbiui, prieš einant į sporto klubą nesusitikinėti su draugėmis.

2 įvykis: skaičiuoti kalorijas

♠ Svarbios asmeninės vertybės – turėti valios ir jos tu

uriu.

♠ Vidinės galios – žinojimas apie dietas, gebėjimas susikaupti, noras sulieknėti. Pradedantys dieta žmogui (moteriai) leistina suvartoti iki 2000 kalorijų per dieną.

♠ Išorinės sąlygos – šalčiai, nes šalčiams atėjus mažiau judame ir valgyti norisi daugiau negu šiltomis,sulėtomis dienomis.

♠ Trukdžiai (išoriniai) – koks gardesnis gabalėlis pyrago ant stalo arba gardžiai kvepiantis „Maximos“ kebabas, gali būti nesusivaldymo priežastimi.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – pasistengti nebūti tokiuose užeigose, kuriose sunku atsispirti gardiems kvapams. Pvz.: picerijose, spurginėse.

DIENOS ANALIZĖ

2 įvykiai, kurie buvo suplanuoti buvo įvykdyti. Suradau gero sporto klubą, į kurį įsirašiau ir netgi šiandien pradėjau sportuoti, sporto salėje praleidau valandą, nes nenorėjau savęs apkrauti – trenerio patarimas. Ir 2 – sis įvykis buvo įvykdytas, nes per visą dieną suvartojau tik 1500 kalorijų.
Ką suvalgydavau žiurėjau, kiek tas produktas turi kalorijų, riebalų, baltymų ir angliavandenių, viską susižymėdavau į atskyrą knygelę ir gale dienos susiskaičiavau kiek suvartojau kalorijų. Labai paprasta tokiu būdu save kontroliuoti. Netgi eidama pro gardžiai kvepiančią spurgų užeigą perėjau gatvelę, kad nusiguičiau užeiti ir neužėjau! Lyg sekasi neblogai, pažiūrėsiu, kaip seksis antra diena.

2 įvykiai trečiadieniu:

▲ 1 įvykis: daugiau suvartoti skysčių

▲ 2 Įvykis: valgyti kuo įvairesnį maistą

Trečiadienis – antroji dietos diena

1 įvykis: daugiau suvartoti skysčių

♠ Svarbios asmeninės vertybės – ryte išgertas puodukas žalios arbatos, o po to ir vanduo, sultys, atsisakiau gazuotų gėrimų.

♠ Vidinės galios – žinojimas,kad kuo daugiau suvartota skysčių padeda greičiau atsikratyti antsvorio.

♠ Išorinės sąlygos – žmonių veikla, kuri pa

adeda suprasti, kad limonaduose yra daug angliavandenių ir žalingų saldiklių.

♠ Trukdžiai – gal tai, kad negali savęs priversti suvartoti tiek skysčių tiek, kiek esi numatęs, o suvartoji tiek, kiek nori.

♠ Trukdžiai įveikimo galimybės – statistikos duomenys tvirtina, kad prieš valgį labai sveika išgerti stiklinę šalto vandens, kada juntu alkį, bandau išgerti.

2 įvykis: valgyti kuo įvairesnį maistą

♠ Svarbios asmeninės vertybės – stengtis valgyti namuose paruoštą maistą, vengti atsitiktinių valgymo užeigų. Nors namuose gaminamas maistas atima daug laiko, kai jo beveik neturi, bet yra daug sveikesnis.

♠ Vidinės galios remiasi tuo, kad reikia įdėti pastangų pasirinkti kuo įvairesnį mastą, keisti dienos racioną, kuo įvairesni produktai, tuo sveikesnis skrandis.

♠ Išorinės sąlygos – jei pasitaikys kada valgyti ne namuose, menių pasirinkti kuo įvairesnį, truputį tuo ir truputį ano.

♠ Trukdžiai – laiko stoka, nes labai retai kada pasitaikys proga pagaminti maistą namuose.

DIENOS ANALIZĖ

Diena praėjo galima sakyti ir vykusiai ir nevykusiai. Suvartojau ne daug skysčių, gėriau kiek norėjau, na gal kokį litrą išgėriau. Valgiau ne namuose, bet menių pasirinkau tinkama, daug salotų, kuriuose buvo supjaustyti pomidorai, agurkai, porai ir daug įvairių kitų daržovių. O prie salotų užsisakiau vištienos, nes vištiena yra ne daug kaloringa ir daug sveikesnė už kokį kiaulienos kepsnį. Desertui, vietoj gardaus pyragėlio suvalgiau vaisių salotų ir labai gerai pasisotinau. Tai vadinasi, gali ir įvairų maistą ri

inktis ir ne tik būdamas namuose. Reikia tik į savo minių įsidėti kuo daugiau įvairesnių ir sveikesnių produktų, griežtai išbraukti produktus, turinčius daug riebalų ir miltinius produktus.

2 įvykiai ketvirtadieniu:

▲ 1 įvykis: subalansuoti maistą

▲ 2 įvykis: nuo 6 val. vakaro – nevalgyti

Ketvirtadienis – trečioji diena

1 įvykis: subalansuoti maistą

♠ Svarbios asmeninės vertybės – gera dienos pradžia – tinkamai subalansuoti pusryčiai. Vietoj riebios kiaušinienės geriau rinktis nekaloringas, tačiau daug skaidulinių medžiagų turinčias košes.

♠ Vidinės galios – nepradėti dienos darbus tuščiu skrandžiu.

♠ Išorinės sąlygos – prekybos centruose maistas sveikuoliams, šiek tiek galėtų padėti labiau subalansuoti maistą.

♠ Trukdžiai – nežinojimas apie kai kuriuos maisto produktus, kurie galbūt netinka žmogui. Pvz.: pagal kraujo grupe ir t. t.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – PATARIMAS – pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui.

2 įvykis: nuo 6 val. vakaro – nevalgyti

♠ Svarbios asmeninės vertybės – neapsunkinti skrandį prie miegą, nes maistas, kuris yra valgomas prieš miegą yra atsidedamas į riebalines kūno ląsteles. Na žiūrint ką tu suvalgai, jei tai jogurto indelis, tai nieko blogo nėra, tik rinktis neriebų.

♠ Vidinės galios – geriau prieš miegą išgerti žalios arbatos puoduką, įprotis, pieš miegą ko nors atsigerti.

♠ Išorinės sąlygos – spaudoje rašyti straipsniai, kad yra nepatartina valgyti prieš miegą.

♠ Trukdžiai – žiūrėti kulinarines laidas pieš pat einant gulti, nes jos sukelia apetitą.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – aplamai mažiau žiūrėti televizorių, o geriau nueiti į sporto klubą arba paskaityti knygą.

DIENOS ANALIZĖ

1 įvykis buvo įvykdytas. Pusryčiai – paruošia mus būsimai dienai. Tad labai svarbu ryte gauti energijos iš tinkamai suderinto maisto. Tai šiandien vietoj sumuštinio su kava suvalgiau, nekaloringa, tačiau daug skaidulinių medžiagų turinčia avižinę košę ir išgėriau kavos puoduką be cukraus. Po tokiu pusryčių tikrai pradėjau diena puikiai, ir skrandis buvo ne tuščias, ir paruošta koše buvo vitaminų šaltinis. O avižinė koše yra pirma iš visų košių, kurie laikosi dietos, ją dažnai pataria valgyti dietologai. 2 įvykis buvo neįvykdytas, nes vakare vėlai grįžusi labai norėjau valgyti,nes nebuvo galimybes pavalgyti pietų, tai privalgiau prieš miegą, kaip būčiau pavalgiusi pietus.

Sekmadienis: numatyti 2 įvykiai pirmadieniui pradedant suplanuota tikslą,

▲ 1 įvykis: jokiu būdu nepradėti vartoti lieknėjančių tablečių

▲ 2 įvykis: 5 dienas nepilti ant svarstyklių, rezultatą pažiūrėti tik po 5 dienų

Pirmadienis: – dietos pradžia

1 įvykis: jokiu būdu nevartoti lieknėjančių tablečių

♠ Svarbios asmeninės vertybės – mažiau klausyti ką sako televizijos laidos, norėdamos reklamuoti savo prekę, įtikinėdami žmones pirkti.

♠ Vidinės galios – geriau keisti mitybą ir gyvenimo įpročius. Kokiais iki šiol gyvenai.

♠ Išorinės sąlygos – stebuklingos lieknėjimo piliulės dar neišrastos. O tos, kurios siūlomos vaistinėse, plonina ne figūras, bet pinigines.

♠ Trukdžiai – per daug įkyrios reklamos, reklamuojančios savo produktus, jų stebuklingas poveikis.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – neužkibti ant reklamos kabliuko ir nerizikuoti savo sveikata.

2 įvykis: nelipti ant svarstyklių

♠ Svarbios asmeninės vertybės – pasistengti pasisverti tada, kada bus įvykdytas visas kursas.

♠ Vidinės galios – suvaldyti savo įprotį dienos gale užlipti ant svarstyklių ir įvertinti dienos rezultatus. Specialistų patarimas, pasisverti nors bent po savaitės nuo dietos pradžios.

♠ Išorinės sąlygos – nekreiti jokio dėmesio į vonioje pastatytas svarstykles

♠ Trukdžiai – didelis smalsumas, traukimas prie svarstyklių patikrinti savo svorį neiškentėjus savaitės.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – svarstyklėms surasti kitą stovėjimo vietą

DIENOS ANALIZĖ

1 – sis įvykis įvykdytas. Visai nesugundė manęs tos reklamos apie lieknėjimo piliulės, tabletės ir pan. Geriau pasikliauti patikimais lieknėjimo būdais – sveika mityba ir sportu. Teigiamas poveikis garantuotas. Tačiau ši žinia lieknėjimo priemonės revoliucijos nesulaiko: šimtai farmacijos kompanijų ir toliau gamina preparatus, o žmonės juos masiškai perka. Man tai visiškai nepatinka, bandysiu savo pastangomis sulieknėti. 2 – sis įvykis tai pat buvo įvykdytas. Buvo kilęs smalsumas dienos pabaigoje, bet save nuraminau, jog per vieną dieną kilogramų nenumesi. O svarstykles iš vonios kambario išnešiau ir padėjau po lovą. Kažkaip ir nekilo didelės pagundos. Pirmoji diena sekėsi neblogai, žiūrėsiu kaip seksis kitos likusios dienos.

2 įvykiai penktadieniu:

▲ 1 įvykis: mažiau vartoti valgomosios druskos

▲ 2 įvykis: atsisakyti saldumynų ir miltinų produktų

Penktadienis – penktoji diena

1 įvykis: mažiau vartoti valgomosios druskos

♠ Svarbios asmeninės vertybės – išbrauti iš savo raciono valgomąją druską, kuri yra žalinga besilaikančioms dietos.

♠ Vidinės galios – daug straipsnių yra parašoma apie valgomąją druską, yra stabdis sulieknėti.

♠ Išorinės sąlygos – stengti namuose ruošti maistą ir dėti mažiau druskos arba jos visiškai nedėti.

♠ Trukdžiai – pasūdytas maistas yra daug skanesnis, jo daugiau suvalgysi negu visiškai nesūdyta.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – įtikinti save, kad druska yra žalingas prieskonis.

2 įvykis: atsisakyti saldumynų ir miltinių produktų

♠ Svarbios asmeninės vertybės – apie saldumynus visiškai pamiršti, turėti valios atsispirti skaniam šokoladui.

♠ Vidinės galios – per daug dažnas valgymas saldumynu sukelia cukraligę, gamina cukrų kraujyje.

♠ Trukdžiai – depresija, kuri labai traukia prie saldumynų, saldumynų skyriai parduotuvėse.

♠ Trukdžių įveikimo galimybės – išvengti saldumynų skyrius esančius parduotuvėse, jei liūdna geriau nueiti i sporto klubą pasportuoti.

DIENOS ANALIZĖ

1 – sis įvykis buvo įvykdytas. Nes pasiteikė diena, kad visą dieną buvo namuose tai teko gaminti maistą. Virdama ryžius pietums vandens visiškai nesūdžiau, o virdama vištienos krūtinėle įbėriau į vandenį tik džiovintų daržovių mišinio „Vigėtos“, kuriame yra labai mažas procentas valgomosios druskos, o į salotas taip pat jos nebebėriau. 2 – sis įvykis taip pat įvykdytas. Šiandien kažkaip visiškai netraukė. Diena buvo puiki, visiškai jokios depresijos. Parduotuvėje ėjau tik į tuos skyrius, kurie man buvo reikalingi. Tik iš savo raciono neišbraukiau duonos, nors ir miltinis produktas, bet duonoje gausu skaidulinių medžiagų, mineralinių medžiagų ir vitaminų. O ypač ta duona, jei ji kepama iš skaldytų rugių ir rupaus malimo ruginių miltų.

Mano 5 dienų planavimas yra baigtas. Padaryta visų dienų analizė padės man išsiaiškinti ar mano numatyta veikla yra įvykdyta, ar aš pasiekiau norimų rezultatų!!!

ANALIZĖ

Norit sveikai maitintis reikėtų tam skirti laiko ir pastangų. Teks tapti „maistingumo ekspertu“ – skaityti etiketes ir domėtis valgių sudedamosiomis dalimis. Svarbu, kad viskas ką valgote duotų jums ko daugiau naudos: vitaminų, mineralinių medžiagų, maistinių skaidulių, sudėtinių angliavandenių, baltymų. Stengtis, kad kiekvienas kąsnis būtų kažkuo naudingas. Valgyti natūralius produktus. Kuo daugiau produktas perdirbtas, tuo mažiau jame likę vitaminų, maistingų medžiagų, tuo daugiau jame druskos ir įvairiausių cheminių priedų.

Kaip aš skaičiavau ir užsirašinėjau kalorijas, to daryti nebūtina – tiesiog nepersivalgyti ir vengti saldaus ir riebaus maisto. Ne visos kalorijos yra vienodos. 100 kalorijų gautų iš braškių jokiais būdais neprilygsta 100traškučių kalorijų. Lėkštėje daugiausiai turi būti produktu su „maistingomis“ kalorijomis.

Nepaleisti pusryčių, pietų, vakarienės. Jokiais būdais nebadauti. Sena gera taisyklė: valgyti mažiau, bet dažniau. Neleisti savo organizmui badauti. O pusryčiai yra pagrindinis dienos energijos šaltinis. Bet dažnai tie, kurie pusryčiauja tai, dažnai tai daro klaidingai. Pvz.: bandelė su kava, ar angliški pusryčiai. Ilgesnį laiką nepavalgius kraujyje krinta cukraus lygis. Tai yra mirtinai pavojinga diabetu sergantiems žmonėms, tokiems atvejams jie visada po ranka turi šokoladuką ar saldainį, tačiau ir sveikiems žmonėms „šokinėjantis“ cukraus lygis sukelia irzlumą, energijos stoką, galvos svaigulį. Nekalbant apie po to užpuolančius persivalymo priepuolis.

Angliavandeniai (pamatinė sveikos mitybos piramidės grupė) pagrindinis energijos šaltinis. Košės, duona, bulvės, turi daugybę vitaminų ir mineralinių medžiagų. Grūdus geriausiai rinktis kuo mažiau apdorotus: baltus ryžius pakeisti rudais, košes rinktis su sėlenomis, baltą duoną, kurioje mažai likę vertingų medžiagų, pakeisti rugine. Iš angliavandenių organizmas greitai gauna taip jam reikalingos energijos, nes juos lengvai skaido virškinimo trakte.

Cukraus kiekį reikia kontroliuoti. Tai nereiškia, kad kavą reikia gerti be cukraus, na aš pripratus gerti be. Pavojingiausias yra „paslėptas“ cukrus – pyragaičiai, tortas, saldūs gėrimai. Vienas kitas saldainis nepakenks, tačiau saldumynus palikti ypatingesnėms progoms. Neįrodytais duomenimis cukraus pakaitalai gali būti vėžį keliančiomis medžiagomis, taigi jie taip pat nėra išeitis.

Vienas sveikos mitybos principų – įvairumas. Maistas turi būti įvairus, maisto produktus reikia rinktis kasdien iš visų maisto produktų grupių. Tai organizmas gaus ir gyvūninių, ir augalinių maisto produktų.

Vanduo neminimas sveikos mitybos piramidėje, tačiau yra svarbiausiais maisto produktus. Per dieną sveikas žmogus turėtų išgerti apie 2 litrus vandens. Na mano bandymai buvo tiek išgerti, bet pasisotinau tik 1 litru. Vanduo sudaro daugiau kaip 50 procentų žmogaus kūno!

Išeitis – papildoma fizinė veikla. Paprasčiau sakant – sportas. Galima neriboti savo maisto,tačiau sudeginsite daugiau kalorijų, nei suvartojate. Savo mityboje įpročius pakeisti. Beje, nereguliari mankšta – veltui sugaištas laikas. Geriausiai sportuoti trumpiau ir mažiau intensyviai, bet reguliariai. Atsisakyti minties versti kalnus sporto salėje nuo pat pirmųjų treniruočių. Sportas turi tapti malonumu. Tikrai egzistuoja būtent kiekvienam žmogus sporto šaka.

Ir jokių būdu nekovoti su savimi!!! Žmogus yra unikali ir labai vertinga asmenybė, nepriklausomai nuo kilogramų skaičiaus! Nekelti sau nerealių reikalavimų (pvz.: mano suplanuotas tikslas buvo numesti 3 – 5 kg per savaitę, bet ne 10 kilogramų), neįtemti per daug savo vidinės spyruoklės. Leisti sau didesnes ir mažesnes šventes, turėti mažų kiekvienos dienos malonumų. Jie bendrai dietai nepakenks, o besilaikančiam suteiks džiaugsmo ir jėgų tolesniam sveikam gyvenimo būdui. Savigraužai dėl sugadintos dietos – ne!!!

Mano 5 dienų individualios sveikos mitybos galimybės pavyko. Visas planas, sugalvoti įvykiai padėjo man susikaupti, surasti savyje valios gyslelę, atsisakyti mėgstamus produktus. Pradėjau labiau pažinti produkto savybes, jo sudedamąsias medžiagas, rinktis ko įvairesnį maistą, o ankščiau galvojau atvirkščiai. Sportas suteikė daugiau energijos ir pasitikėjimo, ankščiau labai tingėjau sportuoti. Pirmosiomis dienomis buvo sunkoka atsikelti ankščiau, bet po kokių pora dienų pradėjau priprasti. Po to saldumynų buvo nesunku atsisakyti, nes jų daug ir nevalgiau, dabar labai pamėgau dietinius javainius. Pradėjau daugiau valgyti vaisių, daržovių, grūdinius produktus, vištieną, žuvį. Daugiau dėmesio skyriau pusryčiams, nes pagrindinis dienos energijos šaltinis, o ankščiau jų nevalgiau, būdavo pusryčiai kartu su pietumis. Balansuoti maistą buvo truputi sunkoka,nes ne visada pavykdavo valgyti namuose ir beje laikas skyrėsi. Na ir galiausiai po 5 dienų atsistojau ant svarstyklių ir pamačiau rezultatus, per 5 dienas aš numečiau 3 kg, rezultatais ir planu buvau patenkinta.

IŠVADOS

1. Visiškai nepasikliauti siūlomomis reklamomis apie greitą ir efektyvu lieknėjo būdą –

lieknėjimo tabletes.
2. Negalvoti, kad egzistuoja superdieta, įgaliojanti pasiekti nepaprastų rezultatų.
3. Klaidingas mastymas, kad atsikračius antsvorio gyvenimas labai pasikeis, kad dėl bendravimo, darbų, kitų problemų kalti nereikalingi kilogramai.
4. Jokiu būdu nebadauti, tai labai gali pakenkti sveikatai. Geriau valgyti mažiau, bet dažniau.
5. Nuosaikiau rinktis maisto produktus, valgyti kuo įvairesni maistą, subalansuoti produktai.
6. Sportu per daug savęs neperkrauti, geriau sportuoti mažiau, bet reguliariau. Tuo geresnis bus poveikis.
7. Nesigriaužti dėl papildomo suvalgyto kąsnio ar nevykusiai pradėta dieta.
8. Stengtis ruošti ir valgyti namuose paruoštą maistą.
9. Visiškai neatsisakyti saldumynų, nes pavyzdžiui šokoladę yra daug maistingų medžiagų, kurios padeda protinei veiklai.
10. Negalvoti apie tai, kad laikaisi dietos, o kad valgai sveikiau ir sveikesnį maistą.

LITERATŪROS SĄRAŠAS

1. Rimantas Stukas „Sveikos mitybos piramidė“.
2. Benesch H. PSICHOLOGIJOS ATLASAS.1 tomas. Vilnius: Alma litera, 2002
3. Žurnalas „Sveikata“
4. Grikevičiūte „Mano gyvenimas – sportas“ Šiauliai: 2003
5. Linienė „Visos žmogaus ligos“ Kaunas 2001

Leave a Comment