Verslo planas “kirpykla”

Turinys

1. Santrauka........................2 psl.

2. Verslo aprašymas.....................3psl.
2.1. Firmos aprašymas
2.2. Verslo tikslai ir galimybės
2.3. Paslaugos aprašymas

3. Marketingas.......................6 psl.
3.1. Rinkos apžvalga
3.2. Konkurencijos analizė
3.3. Marketingo planas:
Kainų politika
Pardavimų strategija
Reklama ir rėmimas

4. Gamyba.........................13psl.
4.1. Gamybos proceso aprašymas
4.2. Patalpos ir įrengimai
4.3. Žaliavos ir tiekėjai
4.4. Gamybos savikaina

5. Vadyba..........................20 psl.
5.1. Savininkai ir valdytojai
5.2. Darbuotojai
5.3. Organizacinė firmos struktūra

6. Rizikos veiksniai......................22 psl.

7. Finansai.........................23 psl.
7.1. Reikalingas kapitalas ir jo panaudojimas
7.2. Finansinės ataskaitos:
Pelno ataskaita
Balansas
Balansas
7.3. Ekonominiai rodikliai

8. Literatūros sąrašas......................27 psl.

1. SANTRAUKA

Individuali įmonė “Živilė” teiks kirpimo, plaukų dažymo ir sušukavimo paslaugas. Ji įkurta Klaipėdos r. Jakai, sodų 5-3. Ateityje, jei seksis neblogai, tai esu numačiusi praplėsti kirpyklą. Praplėtus kirpyklą įdarbinsiu dar šešis žmones. Teiksime papildomas paslaugas – tai manikiūrą, pedikiūrą, masažą, gydytojos kosmetologes. Manau, kaad tai turėtų būti pelningas verslas, nes tai labai reikalinga paslauga. Mūsų klientai bus įvairūs žmonės.
Individuali įmonė “Živilė” bus įregistruota 2006 09 15 Gargždų miesto savivaldybėje. Šios kirpyklos savininkė esu aš, Laima Ivanauskienė. Turiu visą reikalingą informaciją apie tiekėjus, apie geriausias kosmetines priemones.
Kirpykla “Živilė” bus įkurta mano nuosavu kapitalu. Kapitalo suma 15000 Lt. Už tuos pinigus bus sumokėta nuoma, padarytas kirpyklos remontas, supirkti kirpyklai reikalingi baldai ir priemonės.
Kirpykloje iš pat pradžių dirbs penki žmonės. Aš – savininkė ir keturios kirpėjos. Bendras mėnesinis atlyginimas 2300 Lt. Nuo kllientų skaičiaus ateityje kils darbo užmokestis kirpėjoms.
Antraisiais metais praplėtus kirpyklą tikimės daug didesnio pelno, nei per pirmuosius metus, kai dirbo tik keturios kirpėjos.
Per metus mes planuojame atlikti 4180 paslaugų.
Per metus gausime 72 730 Lt. pajamų.
Per metus gausime 9866.21 Lt. gryno pelno.
Paslaugos vnt. kaina 17.4 Lt.
Mano ki

irpyklos “Živilė” ženklas:

2. VERSLO APRAŠYMAS
2.1. Firmos aprašymas

Individuali įmonė „Živilė“ yra kirpykla. Ji įregistruota 2006m. rugsėjo 15 d. Gargždų miesto savivaldybėje. „ Živilė“ pradės savo veiklą 2007m. sausio – vasario mėn. priklausomai, kada įrengs kirpyklą. Kirpykla „Aiva“ teiks kirpimo, dažymo ir šukavimo paslaugas. Vėliau, kai įmonė pradės gauti pelną, bus galima praplėsti turimas patalpas ir tuo pačiu paslaugas tai būtų: manikiūras, pedikiūras, kosmetologės, masažo paslaugos, soliariumas. Iš pradžių numatoma, kad dirbs 4 kirpėjos,kurios teiks kirpimo, dažymo, šukavimo paslaugas. Jos turės aukštą kvalifikaciją ir patirtį. Individuali įmonė buvo įkurta tam, kad patenkintų vartotojų poreikius ir sukurti naujas darbo vietas.
Aš, Laima Ivanauskienė būsiu individualios įmonės „Živilė“ savininkė. Aš baigiau įmonės verslo organizavimą. Ši specialybė labai man pravers vadovaujant darbuotojams. Naudosiu nuosavą kapitalą.
Kirpykla „Živilė“ įkurta Klaipėdos r. Jakų km.Sodų 5-3 tai buus gyvenamasis namas. Aš pasirinkau šią vietą todėl, kad aplinkui yra gyvenamieji namai. Tai bus labai patogu čia gyvenantiems žmonėms, be to važiuojant gerai matysis kirpyklą „Živilėa“, kurioje galės apsikirpti ar kitų paslaugų gauti.

2. 2. Verslo tikslai ir galimybės

Pagrindinis kirpyklos „Živile“, kuri teiks kirpimo, dažymo, šukavimo paslaugas, tikslas yra gauti pelną. Bet kaip pradedančiai dirbti kirpyklai yra svarbu susirasti potencialių klientų. Nes be jų kirpykla negalės pasiekti pagrindinio tikslo – gauti pelną. Tam reikės iš pradžių daug reklamuotis, kad visi sužinotų apie mano įk

kurtą naują kirpyklą „Živilė“.
Kitas, tai susikurti sau darbo vietą ir kitiems. Realizuoti savo idėjas. Patikrinti savo galimybes: vadovauti kirpyklai, ieškoti naujų klientų, kurie vėliau galėtų tapti potencialiais kirpyklos „Živilė“ klientais.
Taip pat yra būtina kirpėjų kvalifikaciją kelti. Neužtenka, tai kad kirpėjos baigė mokyklą, įgijo specialybę ir viskas. Jos turėtų vykti į kirpėjų seminarus, lankytis parodose, kurių dėka galėtų tobulintis, ieškoti naujų kirpimo, dažymo, šukavimo būdų. Beje , kirpėjos privalės būti malonios su klientais. Nes, jeigu kirpėjos atžagariai šnekės su klientais, tai kirpykla „Živilė“ nesugebės gauti pelno. Klientai bus nepatenkinti kirpėjų atliktu darbu, nesiūlys draugams, giminėms apsilankyti mūsų kirpykloje. Dėl to galime prarasti daug klientų.
Dar būtina stebėti konkurentus. Sekti kokias naujoves jie siūlo savo klientams, kažką gal būtų galima pritaikyti savo kirpyklai „Živilė“. Ir iš to pasimokyti, nedaryti tokių klaidų, kokias gali darė klientai.
Kai kirpykla „Živilė“ pradės gauti pelno,bus išsinuomoti didesnes patalpas ir, žinoma, bus galima pasiūlyti didesnį paslaugų asortimentą, tai būtų: manikiūras, pedikiūras, soliariumas, kosmetologės, masažo paslaugas.

2.3. Paslaugos aprašymas

Kirpykla „Živilė“ teiks šias paslaugas:
” kirpimas;
” dažymas;
” šukavimas.
Klientai galės pasirinkti kaip norėtų apsikirpti ar tai būtų tik galiukus patrumpinti, ar kitokį kirpimo stiliaus norėtų (iškarpytų ar tiesų, lygų.). Kaip norėtų plaukus nusidažyti ar sruogelėmis, ar visą galvą. Šukuosenai padaryti galėsime pasiūlyti pavartyti žurnalus, katalogus iš kurių galėtų išsirinkti.
Stengsimės ši

ias paslaugas atlikti kuo aukštesne kokybe. Pavyzdžiui, dažymo paslaugai atlikti naudosime geros kokybės dažus, gautų iš pačių gamintojų. Šios paslaugos bus atliekamos kuo kruopščiau per ilgesnį laiko tarpą, kad klientas būtų patenkintas atlikta paslauga, negu atliks greitai ir dar padarys klaidų. Pavyzdžiui, gali plaukus nelygiai nukirpti, ar nudažyti blogai, šukuoseną padaryti, kuri po kelių valandų iširs. Kaip sakoma ir patarlėje „geriau vieną kartą padaryti gerai, negu dešimt kartų blogai. Čia pateikiu mūsų kirpyklos emblemą ir paslaugų eskizus:

3. MARKETINGAS

3.1 Rinkos apžvalga

Kirpyklų verslas šiuo metu yra labai paplitęs. Nes visada bus klientų, kurie norės apsikirpti, nusidažyti plaukus ar pasidaryti šukuoseną. Tik neaišku, kurią kirpyklą tas klientas pasirinks. Kad pasirinktų mano kirpyklą turėsiu: iš pradžių daug reklamuotis, kad būsimi klientai susižinotų apie naują kirpyklą ir joje siūlomas paslaugas. Kirpėjos tobulinsis įvairiose kursuose, kad paslaugos būtų atliktos kuo geriau, kad klientas būtų patenkintas ir norėtų sugrįžti vėl.
Kirpykla bus įkurta gyvenamajame rajone. Pirmiausia aš tikiuosi sulaukti iš aplinkui gyvenančių gyventojų, kurie norės mano kirpykloje atlikti viena iš kirpyklos „Živilė“ siūlomų paslaugų.
Antra, kirpykla įkurta prie automagistralės, galėtų užsukti ir nevietiniai klientai.
Trečia, šalia kirpyklos “Živilė“ yra maisto parduotuvė“. Yra tikimybė, kad iš kito miesto pusės gali atvažiuoti apsipirkti, o pamatę mano kirpyklos iškabą yra tikimybė, kad užeis ir ap

psikirpti, nusidažyti plaukus ar pasidaryti šukuoseną.
Kirpyklos „Živilė“ kirpėjos aptarnaus įvairaus amžiaus ir lyties klientus. Dauguma kirpyklų kerpa tik moteris. Kirpykla „Živilė“ kirps ir moteris, ir vyrus, ir vaikus.
Jeigu klientas turės dideles pajamas, tai jis galės ir apsikirpti, ir nusidažyti, ir susišukuoti plaukus iš karto. Jeigu klientas neturi daug pinigų, tai jis, aš manau, tik kirpsis. Vargu ar galės susimokėti už plaukų nudažymą ar šukuosenos padarymą. Šiam klientui bus pasiūlytas paprastesnis, nesudėtingesnis kirpimas, kad jam tai kainuotų pigiau.
Mano kirpyklai „Živilė“ būtų geriau, kad daugiau klientų būtų su šeimomis. Pavyzdžiui, jei žmona apsikirpo kirpykloje „Živilė“ ir jai patiko, šios kirpyklos kirpėjų darbas, tai ji pasiūlys ir vyrui apsikirpti. Kitą kartą ateidama gali ir vaikus atsivesti. Bet, žinoma, mes nieko prieš esame ir prieš viengungius. Jų taip pat maloniai laukiame.
Norėjau sužinoti kokią rinkos dalį užims mano kirpykla. Pirmiausia atlikau rinkos gyventojų apklausą – anketa, kurios dėka išsiaiškinau ką vertėtų teikti, o ko ne, kad užimti kuo didesnę rinkos dalį.
Štai keletas anketos klausimų:
1. Kur kerpatės?
a) kirpyklose;
b) namuose;
c) pas draugus;
d) kita (įrašyti)..
2. Pagal ką renkatės kirpyklą:
a) pagal gyvenamąją vietą;
b) pagal atliekamų paslaugų kokybę;
c) pagal atliekamų paslaugų kainą.
3. Kokiomis paslaugomis dažniausiai naudojatės?
a) kirpimu;
b) plaukų dažymu;
c) šukuosenų darymu;
d) manikiūru;
e) pedikiūru;
f) soliariumu.
4. Ar apsilankytumėte naujoje įkurtoje kirpykloje, kodėl?
Mes apklausėme 200 žmonių, kurių amžius svyravo nuo 17 iki 45 metų. Šiuos žmones apklausėme netoli kirpyklos.iš šios apklausos paaiškėjo, kad net 95% kerpasi, kirpyklose, tik 3% namuose, 2% pas draugus. Dauguma iš apklaustųjų, tai sudarė 70%, teigė, kad kirpyklą renkasi pagal atliekamų paslaugų kokybę. Tai mane labai nudžiugino ir suteikė vilčių, kad mano kirpykloje lankysis ne vien aplinkui gyvenantys gyventojai, bet gali atvažiuoti ir iš miesto. Pasidaryti paslaugą mūsų kirpykloje. Bet kad taip būtų, turėsime nuolat tobulintis, ieškoti kirpimo, dažymo, šukavimo įvairovių. Kurių dėka bus galima susirasti pastovių klientų. Net 65% apklaustųjų naudojasi manikiūro, pedikiūro, kosmetologės, soliariumo paslaugomis. Iš šios apklausos paaiškėjo, kad ateityje bus verta plėstis, nes šios paslaugos turėtų turėti paklausą. 54% pageidavo kirpyklos, nes mūsų kaime nėra nei vienos.
Taip pat apklausiau telefonu aplinkui gyvenančių gyventojų. Jiems uždaviau tuos pačius klausimus, kurie buvo anketoje. Atsakymai buvo panašūs kaip ir sutiktųjų gatvėje.

3.2. Konkurencijos analizė

Šiuo metu kirpyklų verslas yra labai paplitęs. Todėl konkurencija yra labai didelė. Labai sunku bus tobulėti, kai yra tokia didelė konkurencija, bet kad galėtume konkuruoti su kitomis kirpyklomis, kirpyklos „Živilė“ kirpėjos privalės tobulėti: lankytis įvairiuose seminaruose, grožio parodose ir stebėti konkurentus.
Kai didelė konkurencija, nors mano kirpyklos kirpėjos turės aukštą kvalifikaciją ir patirties, negalės nustatyti didesnės kainos negu konkurentai prašo. Jeigu kirpyklos „Živilė“ paslaugų kainos bus didelės, tai greitu laiku tektų užsidaryti. Todėl kaina bus nustatoma remiantis konkurentų atliekamų paslaugų kainomis.
Kad sužinoti, kokia yra mano kirpyklos padėtis konkurentų atžvilgiu, aš palyginau šias kirpyklas su mano kirpykla „ Živilė“.
Grožio salonas „Gabrielė“ yra įsikūrusi miesto centre. Ji jau dirba 5 metus, atlieka kirpimo, dažymo, šukavimo paslaugas, taip pat atlieka manikiūro ir nagų priauginimo procedūras. Joje dirba 6 darbuotojos. Grožio salonas „Auksė“ dirba nuo 9 iki 18 val. Dirba 6 dienas per savaitę. Patalpos yra didelės erdvės. Interjeras „patraukia akį“. Paslaugų kainos aukštos.
Kirpykla „Žibuoklė“ yra įsikūrusi Dariaus ir Girėno g. ji bus tiesioginis kirpyklos „Živilė“ konkurentas. Kirpykla dirba 3 metus, atlieka šias paslaugas: kirpimas, dažymas, šukavimas, manikiūras, pedikiūras. Yra soliariumas. Šioje kirpykloje dirba 5 darbuotojos. Dirba 5 dienas per savaitę nuo 9 iki 18 val. Patalpos yra vidutinės, paslaugų kainos neaukštos.
Kirpykla „Miglė“ įsikūrusi Klaipėdos g. šalia „IKI“ parduotuvės. Ši kirpykla dirba 4 mėnesius. Šioje kirpykloje galima apsikirpti, plaukus nusidažyti ir susišukuoti. Kirpykloje „Miglė“ dirba tik 2 kirpėjos. Dirba 5 dienas nuo 9 iki 18 val. Patalpos yra mažos.
Kirpykla „Aiva“ įsikūrusi Klaipėdos g. šalia “Maximos” parduotuvės. Kirpykla atsidarys kitų metų pradžioje. Šioje kirpykloje dirbs 4 darbuotojos. Kirpykloje bus galima apsikirpti, plaukus nusidažyti ir šukuoseną pasidaryti. Planuojama, kad ji dirbs 6 dienas per savaitę nuo 8 iki 18 val. Kainos nebus aukštos.
Vertinimo kriterijai Kirpykla “Živilė ” Konkurentai

Grožio salonas“Auksė” Kirpykla“Žibuoklė” Kirpykla“Miglė”
Vieta 4 5 4 4
Paslaugų įvairovė 1 5 4 1
Aptarnavimo kultūra 5 5 4 4
Kainos 5 3 5 4
Darbo laikas 5 4 4 4
Patalpos 3 5 4 3
Iš viso 24 27 25 20

Vertinimo kriterijai:
1 – labai blogai;
2 – blogai;
3 – gerai;
4 – labai gerai;
5 – puiku.
Pagal šią lentelę paaiškėjo, kad geriausia kirpykla yra grožio salonas “Gabrielė”. Ji įkurta miesto centre, turi erdvias patalpas. Klientui gali pasiūlyti plačią paslaugų įvairovę. Šis grožio salonas turi minusą tai, kad teikia paslaugas aukšta kaina. Mažesnį balą gavo ir todėl, kad nedirba 6 dienas per savaitę.
Kirpykla yra antroje vietoje todėl, kad ji klietui pasiūlys mažesnį paslaugų pasirinkimą, dirba ne 6 dienas per savaitę. Kad galėtų pasiūlyti didesnį paslaugų pasirinkimą, kirpyklai reikia turėti didesnias patalpas. Aptarnavimas nėra labai geras. Neužima kliento, kol jam reikia laukti, kada jam atliks paaslaugą.
Kirpykla “Živilė” liko trečioje vietoje. Ji dar neatsidariusi, turi nedideles patalpas, todėl negali pasiūlyti didesnį paslaugų pasirinkimą.
Kirpykla liko paskutinėje vietoje todėl, kad turi labai nedideles patalpas. Vienu metu negali aptarnauti daug klientų, nes joje dirba tik 2 kirpėjos. Dirba tik 5 dienas. Jei kirpėjos aptarnauja klientą ir ateina dar kiti, negali pasiūlyti pavartyti žurnalų, laikraščių, išgerti kavos, nes nėra tam vietos, kur būtų jiems galima prisėsti.

3.3 Marketingo planas

Kirpykla “Živilė” galės pasiūlyti savo klientams šias paslaugas: kirpimą, plaukų dažymą ir šukuosenų darymą.
Kai klientas ateis jo bus pasiteiraujama, kokią paslaugą, jis norėtų atlikti. Jei klientas dar nežino, kaip apsikirpti plaukus, kokiu atspalviu plaukus dažyti ir kokios šukuosenos norėtų, tada jam bus siūloma pavartyti katalogus, knygas, kuriose yra pavyzdžių. Ir tada klientui bus atliks jo norimą paslaugą kirpyklos “Živilė” kirpėjos.
Pagrindinis mūsų kirpyklos tikslas yra turėti kuo daugiau klientų, kurie vis ateitų ir ateitų, nes žinos, kad kirpyklos “Živilė” jiems atliks jų norimas paslaugas kruopščiai ir klientai visada bus patenkinti. Paslaugos bus atliekamos su žinomų firmų priemonėmis. Tai mums užtikrins atliktos paslaugos kokybę. Kirpėjos atlikdamos paslaugas remsis seminaruose įgyta praktika, taip pat gauta informacija iš žurnalų, laikraščių ir knygų. Todėl atliekamų paslaugų kokybė turėtų būti gera.
Kad kirpykla pradėtų gauti pelną (tai pagrindinis kirpyklos tikslas) pasirinksime „daugumos pirkėjų pritraukimo“ strategija. Mūsų kirpykla orientuojasi į ilgalaikį, pastovų, bet sąlygiškai nedidelį pelną.
Atliktos paslaugos kainą nustatysime pagal, tai kiek buvo sunaudota medžiagų ir kitokių išlaidų. Tada gautą kainą lyginsime su konkurentų kainomis, kad mūsų paslaugų kainos būtų neaukštos lyginant su konkurentų kainomis.
Manau kirpyklos „Živilė“ pastovių klientų bus daugiau netoliese gyvenančių gyventojų. Bet reklamos dėka bandysime prisivilioti ir toliau gyvenančių žmonių.

Kainų politika

Kirpykla „Živilė teiks kirpimo, plaukų dažymo ir šukuosenų darymo paslaugas. Kiekviena paslauga turi savas kainas.
Kainai nustatyti remsiuosi „pirkėjų pritraukimo strategija“ mums svarbiausia turėti daugiau klientų, kurie būtų patenkinti atliekamų paslaugų kokybe. Nustatant kainą pirmiausia bus atsižvelgta į tai kiek reikės priemonių, kitų išlaidų paslaugai atlikti. Tai bus pagrindinis kriterijus kainai nustatant. Sužinoję kokia bus paslaugos savikaina būtinai įvertinsime konkurentų siūlomų paslaugų kainas. Tada mes pasiūlysime mažesnes paslaugų kainas, negu konkurentų siūlomos kainos. Vėliau po kirpyklos atidarymo, maždaug po penkių – šešių mėnesių siūlysime nuolaidas pastoviems klientams.
Kirpyklos „Živilė“ siūlomų paslaugų kainoraštis:
Paslaugos Kainos, Lt.
Kirpimas 10 – 15
Plaukų dažymas (visa galva) 15 – 17
Plaukų dažymas (sruogelėmis) 10 – 12
Šukuosenų darymas 20 – 30
Cheminis plaukų sukimas 20 – 25

Pardavimo strategija

Kirpyklos „Živilė“ paslaugos klientui bus atliekamos tiesiogiai, šiam užėjus į kirpyklą „ Živilė“. Kirpėjos galės tiesiogiai bendrauti su klientais, geriau galės išsiaiškinti kaip atlikti jo norimą paslaugą, galės patarti, jei dar gerai klientas nežino, duos pavartyti žurnalų, knygas, katalogus kur bus pavyzdžių. Klientas galės pasirinkti laiką, kuris jam būtų patogus. Paslaugas galės užsisakyti arba užėjęs į kirpyklą užsirašyti. Taip pat paslaugos bus atliekamos iš karto, jei kirpėja tuo laiku neturės kito kliento. Atliekamų paslaugų skaičių nulems paslaugų kokybė. Jei kirpyklos „Živilė“ kirpėjos paslaugas atliks gerai, tai yra kad klientai bus patenkinti kirpėjų darbu, tai yra tikimybė , kad kitą kartą klientas vėl gali užsukti pasidaryti vienokią ar kitokią paslaugą.
Kirpykla „Živilė“ paslaugas atliks Klaipėdos r. Jakų km. Sodų gatvėje. Aplinkui yra gyvenamieji namai. Netoli kirpyklos yra parduotuvė“. Čia dažnai atvažiuoja apsipirkti. Tai yra tikimybė, kad gali pamatyti mano kirpyklos „Živilė“ iškabą, susigundyti ir užeiti pasidaryti vieną ar kitą iš siūlomų paslaugų.

Reklama ir rėmimas (skatinimas)

Kirpykla „Živilė“ tikrai neapsieis be reklamos. Nes ji tik bus naujai atidaryta, apie šią kirpyklą niekas nežinos. Kad kirpykla pradėtų gauti pelno, jai reikės reikia turėti klientų. O, kad klientai sužinotų naujos atidarytos kirpykos „Živilė“ siūlomas paslaugas, adresą, darbo laiką turėsime reklamuotis.
Nustatyti kiek reikia reklamai pinigų naudosime „reklamos savikainos arba gauto pelno būdą“aš reklamai skirsiu 300 Lt., manau gali ateiti apie 18 klientų, kuriems atliksime paslaugų už 240 Lt., kirpyklos „Živilė“ pelno norma yra 10%, tuomet, galima apsiskaičiuoti, kad galime uždirbti 432 Lt.(18*240*10% = 432 Lt.). reklama bus skirta tam , kad klientai kirpykloje „Živilė“ patenkintų savo poreikius ir liktų patenkinti.
Kirpykla „Živilė“ daugiausia reklamuosis per vietinius laikraščius 4 kartus per savaitę „Vakarų ekspresas“, „Klaipėda“, „Banga“.

Taip pat reklamuosis ir per vietines televizijas „Balticum“ ir „5kanala“ ir per vietines radijas tai būtų: „Lalūna“ ir „Radijas kelyje“, kur mūsų reklama skambės 4 kartus per dieną.

Laikraščiuose “Vakarų ekspresas”, “Klaipėda”, “Banga“ ir per televizijas “Balticum” ir “5kanala” reklama bus tokia:

Per vietines radijas “Lalūna” ir “Radijas kelyje” skambės tokia reklama:
Norite pasikeisti ateikite kirpyklą “Živilė”. Čia jums bus atliekamos jūsų pageidavimu šios paslaugos: kirpimas, plaukų dažymas, šukuosenų darymas. Galite iš anksto užsirašyti. Mes jūsų maloniai laukiame kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį, nuo 8 iki 18 val. Kirpykla “Živilė” randasi Klaipėdos r. Jakai Sodu gv. 5. Prie kirpyklos bus lauko reklama:

Reklama kainuos apie 300 Lt.

4. PASLAUGA
4.1 Paslaugos proceso aprašymas

Kirpykloje “Živilė” bus galima apsikirpti, nusidažyti plaukus ir pasidaryti šukuoseną.
Kai atei klientas į mūsų kirpyklą bus pasiūlyta atsigerti kavos ar arbatos, paskaityti laikraščius, žurnalus, jei kirpėjos būtų užsiėmę tuo momentu.
Plaukų kirpimas ir šukuosenų darymas
Kirpėja paklaus kliento ar jis norėtų išsiplauti galvą, ir jei jis sutiks, jis bus nuvestas į vonią ir ten jam bus išplauta galva. Plaunant galvą bus naudojamas šampūnas. Išplovus plaukus, yra užpilamas kondicionierius ir vėl išplaunami plaukai. Tada švelniai netrinant plaukų, jie nusausinami. Po to klientas sodinamas į kėdę prie veidrodžio. Klientui uždedama servetėlė aplink kaklą ir po to klientas apgaubiamas peniuaru. Tada kirpėja paklausia kliento, kaip norėtų kirptis. Baigusi kirpti kirpėja plaukus nupurto nuo peniuaro. Tada plaukai yra džiovinami džiovintūvu naudojant įvairias priemones: putas, standyklius ir t.t.
Džiovinant plaukus yra formuojama šukuosena. Išdžiovinti plaukai yra pasukami ir pavėliami, tada užpurškiama lako. Kai darbas būna baigtas, klientui paduodamas veidrodėlis, kad klientas galėtų pasižiūrėti iš visų, kaip atrodo jo plaukai. Jei klientas neprašo pataisyti, tada nuimamas peniuaras.
Plaukų dažymas
Pirmiausia atliekamas testas, ar oda nealergiška plaukųdažams. Pirmoje eilėje kirpėja nustato, kiek procentų klientas turi žilų plaukų. Jei daugiau nei 50% žilų plaukų yra tada yra daroma plaukų pigmentacija. Po to tepami plaukų dažai. Spalvą pasirenka klientas. Tamsinant plaukus naudojama 6% peroksidas. Šviesinant plaukus nudojamas 9 – 12% peroksidas. Nudažius plaukus išplaunama galva, dedamas balzamas. Po to, jei klientas pageidauja kerpama ir daroma šukuosena.
Cheminis plaukų sukimas
Pirmiausia atliekamas testas. Po to išplaunama galva, jei klientė nori lengvo cheminio, pirmiausia užsukami segtukai, tada dedama chemikalus, laikome 10 – 15 minučių. Patikriname kaip sukasi plaukai tada nuskalaujame ir dedamas fiskatorius 1 prie 1. ir laikome 10 min. Tada išsukami segtukai ir gerai plaukai išplaunami su šampūnu. Po to dedamas balzamas ir pagal kliento pageidavimą plaukai sušukuojami.

4.2 Patalpos ir įrengimai

Kai pradėjome tvrkyti dokumentus įmonės steigimui, taip pat pradėjome ieškoti kirpyklai patalpų. Rašėme skelbimus į laikraštį ir mums pasiūlė dviejų kambarių butą Jakuose vieta mums labai patiko, todėl atsidarius įmonei išsinuomavome patalpas. Patalpoms reikalingas remontas, kuris tiktų kirpyklai ir sudarytų gerą vaizdą ateinančiam klientui. Kirpyklos „Živilė“ plotas yra 45 m2 ploto. Pradžioje mums ploto visiškai užteks, o ateityje neblogai seksis, mes norėsime išsinuomoti greta esančias patalpas.
Mes labai turėsime pasistengti, kad kirpykla atrodytų skoningai ir jaukiai įrengta. Remontą atliksime patys. Sienas išklijuosime šviesiais tapetais, kad atrodytų didesnės patalpos, nudažysime lubas, radiatorius, duris. Grindis išklosime linoleumą. Tai mums kainuos apie 1000 Lt. Samdysime elektriką ir santechniką. Elektrikas padarys papildomas razetes. Man tai kainuos papildomai 142 Lt., o santechnikas pakeis vamzdyną, kranus, įdės kriauklę. Visas darbas su santechnika kainuos 500 Lt. Pabaigę remontą nupirksiu keturius stalelius su veidrodžiais, keturias kėdes. taip pat pastatysime kabyklą rūbams. Jei klientams tektų laukti pastatysime tris kėdes ir stalelį. Ant stalelio padėsime lakraščių, žurnalų, pavaišinsime kava ar arbata. Mes stengsimės padaryti viską, kad klientas jaustųsi patogiai ir nenusiviltų, jei kartais tektų palaukti, kol kirpėja baigs savo darbą ir priims laukiantį klientą.
Kirpyklos „Živilė“ patalpų schema:

I – įėjimas. Jis bus padarytas iš lauko pusės;
II – patalpa, kur dirbs kirpėjos;
III – mano kabinetas;
IV – virtuvė.Čia kirpėjos turėdamos laisvą laiką galės pavalgyti;
V – Vonia;
VI – Tualetas.

Eil. Nr. Įrengimai Vieneto kaina Kiekis Balnsinė vertė Per mėnesį nusidėvėjimo vertė, Lt
1 Kėdės 400 4 1600 26.67
2 Kėdės 70 3 210 3.5
3 Staleliai su veidrodžiais 450 4 1800 30
4 Stalelis 300 1 300 5
5 Kabykla 200 1 200 3.33
6 Darbo stalas 400 1 400 6.67
7 Kėdė 50 1 50 0.83
8 Sofa 700 1 700 11.67
9 Stalelis 300 1 300 5
10 Spinta 500 1 500 8.33
11 Virtuvinės spintelės 550 4 2200 36.67
12 Taburetės 30 4 120 2
13 Virtuvinis stalas 250 1 250 4.17

Iš viso 3975 27 8630 143.84

Visus baldus pirkome iš individualios įmonės „Klaipėdos baldai“, ji mums suteikė nuolaidą. Ji pagamino pagal mūsų užsakymą, pristatė tiesiai į kirpyklą be jokio mokesčio.

4.3. Žaliavos ir tiekėjai

Žaliavas pirksime pagal sutartis iš dviejų įmonių, tai būtų AB „Kolita“ ir individuali įmonė „Veronika“. AB „Kolida“ tieks kirpyklai šias priemones:

lakus, kurių vieneto savikaina 10 Lt.
putas, kurių vieneto savikaina 10 Lt.
želes, kurių vieneto savikaina 8 Lt.
standiklius, kurių vieneto savikaina 15 Lt.
vaškus, kurių vieneto savikaina 14 Lt.
šampūnus, kurių vieneto savikaina 19 Lt.
balzamus, kurių vieneto savikaina 16 Lt.
Iš individualios įmonės „Veronika“ pirksime dažus su peroksidu, kurie kainuos po 15 Lt už vienetą.
Mes pasirinkome šiuos tiekėjus todėl, kad jie mums pasiūlė kokybiškas prekes, kurios yra patikrintos, už prienamą kainą. Jie prekes pristatys tiesiai į mūsų kirpyklą, mums patogiu laiku. Atsiskaityti galėsime iš karto arba vėliau sumokėti. Tai mums yra labai patogu. Jie žaliavas mums pristatys kiekvieno mėnesio pradžioje, kokių mums reikės.

4.4. Gamybos savikaina

Eil. Nr. Išlaidųpavadinimas Mato vnt. Kiekis per mėnesį Vnt. kaina Lt. %
11.11.21.31.41.522.1.2.22.32.42.5 Pastovios išlaidosĮrengimų nusidėvėjimasVadovo atlyginimasVadovo soc. draudimasReklamaPatalpų nuomaKintamos išlaidosElektros energijaŠaltas vanduoPriemonėsDarbuotojų atlyginimasDarbuotojų soc. Draudimas LtLtLtLtLtkWhm3Lt.LtLt 111201120544 500155156000.2913.88450139.5 143.8450015530060034.9219.48001800558 1.6817.043.423.3113.240.770.4311.0439.7412.32

Iš viso 4911.16 100%

Per 1 mėnesį sunaudojama priemonių

Priemonės Vnt. kaina, Lt Kiekis Viso
Lakai 10 12 120
Putos 10 3 30
Želė 8 4 32
Standiklis 15 2 30
Vaškas 14 2 28
Šampūnai 19 3 57
Balzamai 16 1 16
Toisteris 22 1 22
Dažai su peroksidu 15 31 465
Iš viso 258 59 800

1 vnt. savikaina = =16.18 Lt.
Per 1 dieną 4 kirpėjos atliko apie 11 paslaugų.
Per 1 mėnesį 4 kirpėjos atliko 280 paslaugų.

5. VADYBA

5.1. Savininkai ir valdytojai

Aš, Laima Ivanauskienė būsiu kirpyklos „Živilė“ savininkė. Aš būsiu viena savininkė. Esu baigusi įmonės verslo organizavima, tai padės man vadovauti kirpyklai. Spresiu svarbius klausimus, nustatysiu tikslus, iškelsiu realias užduotis ir sudarysiu veiksmų planus. Turėsiu sugebėti rinkti ir analizuoti faktus, įžvelgti galimas problemas ir žinoti jų sprendimo būdus bei nuosekliai jas spręsti. Ieškosiu tinkamų tiekėjų, kurie tenkintų žaliavų kainos, kokybės pristatymo reikalavimus. Seksiu, kaip vykdomos sudarytos tiekimo sutartys, ir sudaryti naujas sutartis, kurios tenkintų esamus firmos porekius esant turimoms finansinėms galimybėms. Jeigu sumanyčiau, kad mūsų kirpykla „Živilė“ galėtų teikti paslaugas ( kosmetologė, manikiūras, pedikiūras) ir neturėčiau savo nuosavų lėšų, ieškočiau investuotojų, bandyčiau gauti trumpalaikes ar ilgalaikes paskolas. Tvarkysiu ataskaitas (pelno ataskaitą, balansą, pinigų srautų ataskaitą ir kt.) mokesčių inspekcijai ir „Sodrai“. Analizuosiu visus finansinius duomenis ne tik apie vykdomą veiklą, bet taip pat apie galimus projektus, įvairius pasiūlymus, konkurentus. Planuosiu kiek kartų, kada ir kur pateikti reklamą. Stengsiuosi, kad darbe būtų maloni, darbinga atmosfera, kad tarp manęs ir darbuotojų nebūtų konfliktų.

5.2. Darbuotojai

Kirpykloje „Živilė“ planuoju, kad iš pradžių dirbs 4 kirpėjos. Vėliau bus galima plėstis, jei gausime pelno ir priimti naujų darbuotojų. Kirpėjas rinksiuosi pagl jų kvalifikaciją, kiek jos turės patirties. Šias kirpėjas rinksiuosi iš darbo biržos, laikraščių. Jos rūpinsis klientų konsultavimu, įrankių priežiūra, salono tvarkos palaikymu.

Kokie bus mokami atlyginimai pateikiu šioje lentelėje:
Pareigos Darbuotojų skaičius Mėnesio atlyginimas, Lt Visų
Administracija Vadovas 1 650 650
Viso 1 650 650
Gamyba Kirpėjos 4 550 2200
Iš viso 4 550 2200
Iš viso 5 1200 2750

Kai kirpykla „ Živilė“ gaus pelno, tada padidinsiu kirpėjoms atlyginimą, jeigu dirbs gerai, tada dar metų pabaigoje išrašysiu premijas.
Taip pat lyginsiu su konkurentais darbo užmokestį kirpėjoms, kad jis nebūtų labai mažas, nes tada kirpėjos gali išeiti pas konkurentus dirbti.

5.3 Organizacinė įmonės struktūra

6. RIZIKOS VEIKSNIAI

Pagrindinis kirpyklos „Živilė“ rizikos veiksnys bus konkurencija. Netoli mūsų yra kita kirpykla, kuri bus pagrindinis konkurentas.
Taip pat prieš atsidarant gali būti, kad pilnai neįvertinau rinkos. Gali taip atsitikti, kad į mano kirpyklą niekas neužsuks. Tada man tektų užsidaryti.
Galiu pritrūkti žinių šioje verslo sferoje. Galėjau prieš kurdama nenumatyti sunkumų. Bet jueigu taip atsitiktų, bandyčiau kreiptis į verslo konsultavimo centrą. Kur tikiuosi man paaiškintų, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje.
Įmonė patirtų didelį nuostolį, jei dingtų elektros energija ar vanduo. Kadangi be vandens ir elektros mūsų darbas sustotų. Nes be elektros energijos neveiktų mūsų elektros prietaisai, o tai yra mūsų pagrindiniai darbo įrankiai (džiovintuvai, kirpimo mašinėlės.).
Prie kitų rizikos veiksnių priskirčiau įvairius netikėtus atvejus, kurie padarytų neigiamą įtaką verslo plėtojimuisi.Tai gali būti vagystės, gaisrai. Nors šių nelaimingų atsitikimų mes negalime numatyti, bet mes imsimės įvairių priemonių jų išvengti. Kiek vėliau bus įrengta signalizacija ir apsauginės žaliuzės.

7. FINANSAI

7.1 Reikiamas kapitalas ir jo panaudojimas

Lėšų šaltinis Lėšų panaudojimas
Nuosavos lėšos 15000 1.Kėdės2. Kėdės3. Staleliai su veidrodžiais4. Stalelis5. Kabykla6. Darbo stalas7. Kėdė8. Nuoma 9. Pinigų rezervas 16002101800300200400506009840
Iš viso 15000 Iš viso 15000

Mano kirpyklai atidaryti reikės 15 000Lt. Savo lėšas panaudosiu darbo vietai įrengti, savo kabineto sutvarkymui. Pinigų rezervui skyriau 9840Lt., todėl, kad jei kas sulūžtų būtų iš ko nupirkti naują. Vėliau kirpykla plėsi, galiu pritrūkti pinigų, todėl gali tekti krieptis į banką prašyti paskolos.

7.2 Finansinės ataskaitos
Pajamų ir išlaidų suvestinė
Eil.Nr. Išlaidųpavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Bendrasuma, Lt.
11.11.22.2.12.22.32.42.52.63.3.13.23.33.43.53.64.4.15.6.7. PajamosAtliktų paslaugų kiekisPaslaugos vieneto kainaPastovios sąnaudosĮrengimų nusidėvėjimasAdministr. atkyginimasAdm. soc. draudimasReklamaPatalpų nuomaTelefonasKintamos sąnaudosPriemonės Darbuotojų atlyginimasDarbuot. soc. draudimasElektros energijaKarštas vanduoŠaltas vanduoBendros sąnaudosPaslaugos vnt. savikainaPelnas prieš apmokest.Pelno mokestisGrynas pelnas 487228017.41758.84143.84650155300600603288.97800220055834.9276.6519.45047.8116.18-175.84– 522030017.41758.84143.84650155300600603293.43800220055835.5076.6523.285052.2715.10167.7325.16142.57 522030017.41758.84143.84650155300600603275.6800220055836.3865.715.525034.4415.10185.5627.83157.73 556032017.41758.84143.84650155300600603274.72800220055835.5065.715.525033.5614.16534.4480.17454.27 609035017.41758.84143.84650155300600603275.6800220055836.3865.715.525034.4412.941055.56158.33897.23 591634017.41758.84143.84650155300600603295.18800220055837.2576.6523.285054.0213.32861.98129.30732.68 574233017.41758.84143.84650155300600603295.18800220055837.2575.65.23.285054.0213.73687.98103.20584.78 609035017.41758.84143.84650155300600603295.18800220055837.2576.6523.285054.0212.941035.98155.40880.58 696040017.41758.84143.84650155300600603313.5800220055840.7487.627.165072.3411.331887.66283.151604.51 643837017.41758.84143.84650155300600603293.43800220055835.5076.6523.28.5052.2712.941385.73207.861177.87 661238017.41758.84143.84650155300600603239.22800220055837.2565.715.524998.0611.921613.94242.091371.85 800246017.41758.84143.84650155300600604042.84800240068242.2087.631.045801.609.852202.32330.351871.97 727304180208.821106.081726.08780018603600720072040182.859600266006820446.12897.9256.0861288.93158.8111441.071742.849866.21

IĮ kirpyklos “Živilė”
2007 01 01 BALANSAS

TURTAS NUOSAVYBĖ
1. Ilgalaikis turtas1.1 ĮrengimaiIlgalaikis turtas Iš viso 86308630 Savininkų nuosavybė 15000
2. Trumpalaikis turtas2.1 Inventorius2.2 Inventorius2.3 PinigaiTrumpalaikis turtas Iš viso 204543256370
Visas turtas 15000 Savininkų nuosavybė 15000

IĮ kirpyklos “Živilė”
2007 12 31 BALANSAS

TURTAS NUOSAVYBĖ
2. Ilgalaikis turtas2.4 ĮrengimaiIlgalaikis turtas Iš viso 86308630 Savininkų nuosavybėPelnas 150009866.21
3. Trumpalaikis turtas3.1 Priemonės3.2 Inventorius3.3 PinigaiTrumpalaikis turtas Iš viso 800204514191.2116236.21
Visas turtas 24866.21 Nuosavybė 24866.21

7.3. Ekonominiai rodikliai
1) Grynasis pelningumas
K = *100%
K = *100% = 13.57%;
2) Turto metinė grąža
K = *100%
K = *100% = 65.77%;
3) Nenuostolingumo taškas (lūžio taškas)
L =
L = = = 225.78 vnt.
K = 40182.85/4180 = 9.61Lt.

LITERATŪROS SĄRAŠAS

1. A.Jovaiša. Kaip parengti verslo planą, Vilnius, Pačiolis, 1997
2. N.Pelanienė. Firmos verslo planas, Vilnius, 1997
3. M.Jankauskas, G.Jankauskas. Kaip pačiam parengti verslo (biznio) planą. Vilnius, 1993
4. V.Gaučaitė, L.Urbonavičius. Biznio planas. Vilnius, 1993
5. V.Gaučaitė. Finansinė biznio plano dalis, Vilnius, 1993
6. V.Žižys. Smulkaus verslo pradmė, Vilnius, 1993
7. Verslininko knyga, Vilnius, 1994
8. K.Usevičius. Kaip parengti biznio planą, Vilnius, 1993

Leave a Comment