Verslo planas individuali įmonė “Gardi mėsa”

1. SANTRAUKA

Nuo neatmenamų laikų Lietuvoje žmonės mėgo valgyti mėsa ir tuo džiaugėsi. Šiais laikais,deja,suprastėjus ekonominei padėčiai eilinis pirkėjas negali leisti dažnai įperkti šią prekę. Kadangi parduotuvėse prekės kainuoja daugiau todėl vartotojai renkasi turgų.Tačiau pigesnę mėsą turguje nevisada saugu pirkti dėl galimos prastos prekės kokybės.Todėl galima sukurti verslą ir suteikti pirkėjams viską iškarto: pigesnę prekę,aukštą kokybę,platų asortimentą,lietuvišką gaminį.

Mano individuali įmonė “Gardi mėsa” įregistruota 2003.11.10 Panevėžio miesto savivaldybės rejestro tarnyboje, veiklą pradės 2004.02.10. Įmonė užsiims gamyba. Mėsa bus skerdžiama išspjaustoma ir paruošiama pardavimui.

Pagrindinis įmonės tikslas – įsiskverbti į rinką, gauti pelną kapitalo plėtimuisi. Tai darysime ne vienerius metus. Stebėsime rinką, konkurentus, reaguosime į klientų poreikius ir norus.Klientai segmentuojami pagal geografinę padėtį ir amžių. Panevėžio miesto gyventojai.Pagrindiniai klientai manoma bus savarankiškai gyvenantys žmonės,studentai,tėveliai ir pensininkai. Savo segmentą norime pritraukti kaina ir kokybe, nes tam segmentui konkurentai jau teikia tokias paslaugas.

Pagrindiniai konkurentai:
 „Kumpis“
 „Mėsa“
 „Kaimietis“
Įmonės “Gardi mėsa” direktorius ir savininkas esu aš – Giedrius Pinevičius. Tai pat įmonėje dar dirbs 5 darbuotojai: vadybininkas, buhalteris, 2 pardavėjai, valytoja.
Įmonės kapitalą sudaro:
1. skolintos – 70 000 Lt
2. nusavos – tik smulkiom išlaidom.
Už šias lėšas pirksiu reeikiamą įrangą ir inventorių ir vystysiu plėtrą. Skolą gražinsiu per 10 metų. Prognozuojama įmonės metinė apyvarta –, metinis grynasis pelnas – 457095Lt

2.Verslo aprašymas

2.1.Firmos aprašymas

Individuali įmonė “Gardi mėsa” – tai mėsos išpjaustymo įmonė. Ji įsikūrusi Panevėžyje.Mero g. 10 namo garaže. Šis garažas bus pritaikytas išpjaustymo patalpoms, ku

urios užims 60m2 plotą.Remonto darbams prireiks – 500Lt. Įmonės tikslas Panevėžio miesto parduotuves prekiaujančias mėsa aprūpinti sveika ir visada šviežia jautienos mėsa. “Gardi mėsa” savininkas Giedrius Pinevičius. Jis atsako už įmonės veiklos rezultatą.Įmonė savo skerdyklos neturės todėl naudosis kitų paslaugomis ir mokės po 43Lt už galviją. Į tą kainą įeina ir pažyma iš veterinaro apie gyvulio sveikatą. Kaulus ir kitas liekanas šunims pardavinės žmonėms ir veš į Bernatonius, į šunų prieglaudą , o taip pat ir į Uteną – lapyną. Projektui įgyvendinti savininkas paima 70000Lt beprocentę paskolą iš dėdės neribotam laikotarpiui.
Prekėms po parduotuves išvežioti įmonė išsinuomos Wolsvagen Jetta su priekaba už 20Lt per dieną. Mes tikimės per metus gauti 909050.76Lt pajamų ir 90430.85 grynojo pelno. Šiuo metu Panevėžyje yra kelios tokio tipo įmonės. Didžiausias konkurentas – mėsos išpjaustymo įmmonė Panevėžyje, Beržų gatvėje.Įmonės telefonas 462158.

2.2. Verslo tikslai ir galimybės

Firmos strateginis tikslas- gauti kuo didesnį pelną. Prekę pateikti kuo kokybiškesnę, prienama kaina vidutiniam vartotojui.

Vienų metų veiklos tikslai:
1. Tirti rinką tam, kad nustatyti vartotojų tipą, rinkos dydį, ir stengtis užimti kuo didesnę rinkos dalį;
2. Pateikti rinkai kuo didesnį prekės asortimentą:
3. Sukurti gerą įvaizdį radijo ir televizijos pagalba;
4. Sekti konkurentų pranašumus ir trūkumus;
5. Nustatyti palankias kainas tiek pirkėjui, tiek pardavėjui;
6. Sukurti reklaminius lankstinukus.

Veiklos pradžioje bus siekiama kuo greičiau padengti turimas įmonės išlaidas, o vėliau dalį pelno skirti plėtrai, reklamai ir

r skolai gražinti.

Ilgo termino tikslai:
1. Užtikrinti gerą įmonės “Gardi mėsa” reputaciją;
2. Sudaryti sutartis su dimeninėmis maisto parduotuvėmis Panevėžyje;

Penkių metų veiklos tikslai:
1. Parduoti kuo daugiau prekių naudojant įvairios rūšies reklamą;
2. Įkurti parduotuvę Utenoje;
3. Surasti kreditorius;
4. Kelti darbuotojų kvalifikaciją.

2.3 Produkto as paslaugos aprašymas
Įmonė “Gardi mėsa” užsiims mažmenine jautienos mėsos produktų gamyba ir prekyba.Tieksiu Panevėžio miesto maisto prekių parduotuvėms. Pradinė mano prekės vertė- kokybė.
– subproduktai (kepenys, inkstai, plaučiai, širdis,liežuvis, uodegos)
– karbonadas
– sprandinė
– išpjova
– užpakaliniai kumpiai ir priekiniai kumpiai
– mėsa malimui
– liekanos šunims.
Giedrius Pinevičius pritaikys savo gyvenamamojo namo garažą veiklai.
Jis įsigys visą reikalingą įrangą:
– šaldiklis
– nerūdijančio plieno stalas išpjaustymui
– stalas mėsai laikyti
– svarstyklės
Mano potencialūs konkurentai yra įmonė parduodanti kiaulienos mėsos gaminius.Jas galima apibūdinti taip:
– parduoda prekes panašiomis kainomis;
– koybiškos prekės;
– įmonė vykdanti aktyvią reklaminę veiklą;

Mėsos gaminiai bus įpokuoti politileninėse pakuotėse su gamintojo prekės ženklu. Pirkėjui prekė bus įteikta su mano įmonės “Gardi mėsa” prekybiniu maišeliu. Sandėliavimui skirsiu 20 kv.m. ploto, sandėlyje prekės bus sudėtos pagal prekės pavadinimą ir perkamumą. Sandėlio patalpose bus palaikoma pastovi vienoda temperatūra reikalinga, kad neplistų drėgmė, bakterijos ir mikrobai.Tam bus įsigyti specialūs oro temperatūros reguliatoriai. Bus įsigytas kasos aparatas, kad būtų galima aptarnauti pirkėjus vietoje. Įėjimas bus tiek iš prekybinės salės, tiek iš kiemo pusės.

3. MARKETINGAS
3.1. Rinkos apžvalga

Šiuo metu rinka prisotinta prekėmis ir paslaugomis. Todėl pradedant, bet kokį verslą pirmiausia reikia labai atidžiai ištirti rinkos aplinką, kurioje bus įkurta įmonė.

Vadovaujant individualiai įmonei labiausiai re

eikia numatyti marketingo funkcijas. Marketingas- tai rinka, kurioje vyksta pardavimo- pirkimo funkcijos. Norint užkariauti rinką reikia skatinti nuolatinį pirkėją prieinamomis kainomis, gera reklama ir svarbiausia kokybiška produkcija.

Mėsos gaminiai reikalingi visais metų laikais, todėl nedidelis rizikos faktorius, kad ji bus neperkama. Svarbiausia sugebėti sudaryti ir išlaikyti įmonės gerą įvaizdį.

Kadangi įmonė prekiaus mėsos gaminiais, todėl orientuosis į vidutinį pirkėją. Numatoma, kad parduotuvę lankys įvairūs pirkėjai, tiek jauni, tiek seni, turtingi ir neturtingi. Gera prekių kokybė ir prienamos kainos ir vidutines pajamas turinčiam pirkėjui, platus asortimentas galės patenkinti net ir išrankiausią pirkėją ir leis įsitvirtinti rinkoje. Įmonė “Gardi mėsa” nuolat stebės konkurentus, darys išvadas, sieks juos pralenkti.

Įmonė “Gardi mėsa” turės įsigyti įvaizdį rinkoje, pritraukti pirkėjus į savo pusę ir stengtis pralenkti konkurentus, kurie jau spėję įsigyti savo nuolatinius pirkėjus.
Mes tyrime Panevėžio miesto rinką pateikdami praeiviams įvairius klausimus anketose. Apklausa vyko Panevėžio mieste, daugiausia apklausa vyko miesto centre, buvo platinamos anketos į kurias praeiviai mielai sutiko atsakyti, ir tokiu būdu mes dar išplatinome kuponus, kuriuose buvo nurodoma, kada įmonė “Gardi mėsa” pradės veiklą, o su šiuo kuponu būsimi pirkėjai galės įsigyti prekę su 5% nuolaida. Šių anketų pagalba mes galėjome išsiaiškinti kas pirks mūsų prekę ir kaip dažnai jie pirks, kur norėtų pirkti prekę ir kokie mūsų ko
onkurentai.

ANKETA
Mielas Pirkėjau, mes norėtumėme Jus supažindinti su mūsų parduotuvės “Gardi mėsa” prekiaujama mėsos produkcija ir pateikti Jums keletą klausimų į kuriuos Jūs galėtumėte atsakyti. Iš anksto dėkojame už atsakymus ir MALONIAI KVIEČIAME APSILANKYTI MŪSŲ PARDUOTUVĖJE “Gardi mėsa” NUO 2004m. vasario 10d. adresu Mero g.10. Su šiuo kuponu ir atsakiusiems į mūsų anketą asmenims bus suteikta mūsų parduotuvėje “Gardi mėsa” 5% nuolaida mėsos gaminiams.
Prašome pažymėti Jums tinkamą atsakymą:
1. Ar Jūs teikiate pirmenybę lietuviškai prekei? (Atsakymą pažymėkite varnele) .
 Taip
 Ne
 Nevisada
2. Kokios firmos mėsos gaminius dažniausiai perkate? (Atsakymą pažymėkite varnele arba įrašykite savo variantą).
 “Kumpis”  “Mėsa”
 “Kaimietis”  (įrašykite savo varaintą) .....
3. Ar Jūs teikiate pirmenybę prekės kainai? ( Atsakymą pažymėkite varnele).
 Taip
 Ne
 Nevisada
4. Ko Jums labiausiai trūksta esamose mėsos parduotuvėse? ( Atsakymą pažymėkite varnele arba įrašykite savo variantą).
 profesionalaus aptarnavimo;

 didesnio prekių pasirinkimo;

 (įrašykite savo variantą) ....
5. Jūsų nuomone, informaciniai lapeliai apie prekes reikalingi? (Atsakyma pažymėkite varnele).
 Taip
 Ne

6. Jūsų nuomone, ar būtina reklama per televiziją? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 Taip

 Ne
7. Jūsų nuomone, ar būtina reklama per radiją?(Atsakymą pažymėkite varnele).

 Taip
 Ne
8. Kokią sumą apytiksliai išleidžiate per dieną? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 5-10 Lt/  15-20 Lt  25- ir daugiau

 10-15 Lt.  20-25 Lt.
9. Jūsų amžius? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 iki 16 m.  41- 50 m.

 17- 25 m.  51- 60 m.

 26- 40 m.  61- ir daugiau
10. Jūsų lytis? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 vyras  moteris  vaikas
11. Jūsų šėimyninė padėtis? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 vedęs (ištekėjusi)  nevedęs (netekėjusi)
12. Jūsų socialinė padėtis? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 mokinys  verslininkas

 studentas  pensininkas

 darbininkas
13. Jūsų mėnesinės pajamos kiekvienam šeimos nariui? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 iki 100 Lt.  300- 500 Lt.

 100- 300 Lt.  500- ir daugiau
14. Jūsų gyvenamoji vieta? (Atsakymą pažymėkite varnele).

 miestas

 užmiestis

 kaimas

IŠVADOS:
Padarius išvadas paaiškėjo, kad vartotojai 25- 60 metų, turintys mažesnes, kaip 500 Lt. mėnesines pajamas, gyvenantys mieste, perka šviežius bet nebrangius mėsos gaminius. Jiems svarbu yra prekės kokybė, kaina ir tai , jog prekė visada švieži bei lietuviška.

3.2 Konkurencijos analizė
Skirstant konkurentus, juos būtų galima suskirstyti į dvi grupes, tai:
1. Stambūs
2. Smulkūs
Savo verslą priskirčiau prie smulkaus. Tad tyriau smulkių konkurentų rinką

Panevėžio mieste. Prie smulkių konkurentų priskirčiau parduotuves “Kumpis”, “Mėsa” ir „Kaimietis“.
Konkurentams įvertinti buvo sudaryta analizė, kuri matoma 3.1 lentelėje. Vertinimo kriterijai išreikšti 10-balėje sistemoje.

Konkurentų analizė 3.1 lentelė

Vertinimo
kriterijai

Pavadinimas Vieta Paslaugos Kokybė Reklama Kaina
„Kumpis“ 8 7 6 4 7
„Mėsa“ 8 8 7 3 4
“Kaimietis” 6 6 5 1 8

Ištyrus konkurentų veiklą paaiškėjo, kad joje yra tam tikrų trūkumų, kurie mano įmonei yra palankūs. Nuolat stebėdami konkurentus tiriame jų veiklos pokyčius ir kodėl jie vyksta, ar tai išorinių ar vidinių priežaščių padariniai, svarstome kiap to išvengti patiems. Šių konkurentų patalpų plotas šiek tiek skiriasi nuo mano, patalpoms aš skiriu 60 kv. m. Parduotuvės “Kumpis” siekia 80 kv.m., šios parduotuvės apyvarta šiek tiek didesnė už mano prognozuojamą. Mūsų investicijos taip pat yra mažesnės . Kita konkurentė nuomoja patalpas tolygias manosioms, parduotuvė įsisteigusi miesto centre, prekiauja mėsa bakalėja, turi didesnę apyvartą 14 000- 20 000 Lt., tai nulemia, kad prekės yra parduodamos didesne kaina. Firma moka daugiau už nuomą. Šios įmonės pelnas yra didesnis už mano prognozuojamą. Vertinant kainas vietinėje rinkoje, galima teigti, kad kainos labai panašios ir skiriasi nedaug. Parduodama produkcija pirkėjų nuomone galėtų būti pigesnė, todėl mano individuali įmonė stengsis konkuruoti kainos ir kokybės aspektu ir į Panevėžio rinką pateikti pigesnę prekę. Be to klientų nuomone galėtų būti daugiau nuolaidų, suteikiama didesnė prekės kokybė ir tuo mes stengsimės pasinaudoti.

3.3 Marketingo planas

Numatoma, kad individualios įmonės “Gardi mėsa” parduodamos prekės turės didelę paklausą. Įmonė norėdama išsilaikyti rinkoje sieks įtikti pirkėjams. Taikysime įvairias nuolaidas, pateiksime šviežią, kokybišką, mėsos produkciją, taip pat kaina bus prienama vidutiniam pirkėjui.

Norėdama, kad prekės būtų pripažintosir perkamos, įmonė reklamuosis laikraščiuose “Sekundė”, “Panevėžio balsas” taip pat per radiją “Pulsą”. Bus taikomos nuolaidos parduotuvės atidarymo metu.

Individuali įmonė “Gardi mėsa” vadovausis viena marketingo koncepcija- pateikti prekes vidutiniam pirkėjui, jio pagrįsta įsitikinimu, kad parduodamos įmonės prekės turės paklausą rinkoje, jei jų kaina bus prieinama tiek vidutiniam tiek, tiek pasiturinčiam pirkėjui. Tam taikysime pardavimo skatinimo koncepciją, kurios idėja, kad prekės bus parduotos, jei firma jų realizavimui ir pardavimų skatinimui skirs pakankamai dėmesio.

Kainų politika.

Kaip jau minėjau įmonė “Gardi mėsa” orientuota į vidutinį pirkėją, todėl kainos nebus aukštos. Prekes įmonė pati išpjaustys, todėl nuo gamintojų kainos, bus nustatinėjama ir mano parduodamos prekės kaina. Į parduodamos prekės kainą įeina:

• Prekių pervežimas;

• reklamos sąnaudos;

• elektros sąnaudos;

• telefono išlaidos

• darbuotojų atlyginimo užmokestis;

Savo įmonėje taikysiu strategiją, kai kainų nustatymo iniciatyva priklauso konkurentams, nors ši strategija tinka daugiau stambioms įmonėms, tačiau konkuruojant su jomis manau ši kainų strategija pasitarnaus ir mano įmonei. Norėdama prisivilioti daugiau pirkėjų, kainas derinsiu prie konkurentų kainų, nustatant tiek įmonei, tiek pirkėjams priimtinesnes kainas už mano konkurentų.

Pardavimo strategija.

Kadangi mano individuali įmonė parduos prekes galutiniam pirkėjui, todėl savo įmonėje taikysiu tiesioginį pardavimo būdą, kai prekės galutiniam pirkėjui parduodamos be tarpininkų. Šiuo atveju tai gana paranku mano įmonei, kadangi įmonė geografine padėtimi yra išsidėsčiusi miesto centre, tai pirkėjų antplūdis teritoriniu požiūriu turėtų būti didelis.

Mano individuali įmonė atsižvelgdama į kintančias kainas taikys klientams parankias kainas, toms prekėms, kurios mažiau perkamos.

Parduotuvės darbo laikas:

 8-18 val.

 8-18 val..

 8-18 val.

 8-18 val.

 8-18 val.

 8-15 val.

 —

Kaip matoma pirmadieniais ne darbo diena, darbo dienomis darbo laikas nuo 10-18val., šeštadieniais 8-15val.,sekmadienis ne darbo diena.

Reklama ir rėmimas

Prieš atidarant įmonę “Gardi mėsa” bus skaelbiama spaudoje, bus reklaminiai lapeliai, skebiama per radiją. Mano užduotis- pritraukti potencialius pirkėjus. Įmonė “Gardi mėsa” skirs didelį dėmesį reklamai. Įmonė reklamuos savo prekes, skirdama reklamai tam tikrą procentą pinigų nuo apyvartos. Įmonė reklamuosis per spaudą, radiją, o vėliau ir per televiziją. Taip pat įvairių švenčių dienomis taikysime 5% nuolaidas. Tai bus daroma tam, kad pritraukti kuo daugiau pirkėjų, sudominti juos savo prekėmis. Prekės pirkėjams bus įdedamos į firminius įmonės maišelius. Norint pasiekti didesnės pardavimo apimties, numatoma prekes reklamuoti mugėse.

3.2 lentelė
Galimi reklamos būdai ir jų intensyvumas

Reklama Reklamos dažnumas kaina
“Panevėžio balsas” Du kartai per savaitę: 20 lt
“Sekundė” Keturi kartai per savaitę; 40 lt
Per radiją, stotis “Pulsas” Du kartus per savaitę; 30 lt

Mano reklamuojama prekė- tai šviežūs jautienos mėsos gaminiai. Šios prekės savybės turėtų padėti pirkėjams apsispręsti:

• kokybiška švieži prekė

• nebrangi;

• kasdieninio vartojimo;

3.1 pav. Reklaminio lapelio pavyzdys

Superkame jaučius.
(atsiskaitome iš karto).
Galime pasiimti patys.
Tel.:(8-25) 467209

4. GAMYBA

4.1. Gamybos proceso aprašymas

Nupirkę gyvulį, pagal susitarimą, atsivešime jį patys arba pristatys pardavėjas. Raguotį nuvešime į skerdyklą kur jį papjaus, nulups odą. Skerdykla išduos veterinaro pažymą, kad gyvulys sveikas.Pažyma kainuoja – 7Lt ir bendra kaina – 43Lt už 1-ą gyvulį. Savo išpjaustymo patalpose, kurios randasi Panevėžyje, Mero g. 10, skerdieną iškaulysime ir išgyslinsime, išrūšiuosime mėsą pagal rūšis.
4.2 Technologinė įranga: Pradėti gamybai mums reikės tokių įrengimų:
– šaldiklis
– nerūdijančio plieno stalas išpjaustymui
– stalas mėsai laikyti
– svarstyklės
Prekėms išvežioti įmonė nuomosis Wolsvagen Jetta su priekaba už 20Lt per dieną.
4.3 Gamybiniai pajėgumai: Su šia įranga ir darbininkų skaičiumi mes galėsime paruošti pardavimui – 8580kg mėsos, 528 kg-subproduktų, 968kg – kailių, 4620kg – liekanų šunims per dieną.
4.4 Žaliavos reikalingos gamybai, bei jų kainos: Mums per dieną reiks 2 jaučių. Už juos mokėsime po 3,50 Lt už kg. priklausomai nuo jų pasiūlos rinkoje.
4.5 Gamybiniai padaliniai: Išpjaustymo patalpoms bus pritaikytas įmonės savininko garažas, kuriuo naudosimės veltui. Jo remontui prireiks 500Lt. Išpjaustymo patalpų plotas 60m 2 . Reikiamai įrangai įsigyti, pastato remontui, pirmosioms gyvulių partijoms bei kitoms išlaidoms padengti reikės – 63214.6Lt.Be to reikia 6784.4Lt pinigų rezervo nenumatytoms išlaidoms. Tam mes paimsime 70000Lt beprocentę paskolą iš įmonės savininko dėdės 10 metų. Skolą gražinsime 2014m. 01mėn 02d. Paruošiamuosius darbus projektui tikimės atlikti per 2,5 mėn. Ir savo veiklą pradėti 2004 02 10

4.2 Patalpos ir įrengimai.

Prekės bus pristetomos iš gamintojų. Jas į parduotuvę pristatys nomuotas transportas. Pirmiausia prekės keliaus į joms skirtą sandėlį. Sandėlyje prekės bus išdėtytos šaldytuvuose, kad patogiau būtų jas surasti bus surušiuotos pagal rūšį ir kainą.

4.1 pav.Įmonės patalpų schema

Šaldiklis
Svarstyklės Kriauklė
rankom nusiplauti

Dėžė įrankiams

Kanalizacija

Išpjaustymo stalas

Stalas mėsai laikyti

Durys

4.1lentelė

4.3 Žaliavos ir tiekėjai

Mano įmonė sudaris sutartis su Panevėžio rajono ūkininkais. Sutartyje su tiekėjais bus nustatytos šios sąlygos:
1. Prekės turės būti pristatytos laiku;
2. Gyvuliai turės būti patikrinti veterenarų, turėti reikalingas sveikatos pažymas
3. Prekės turės būti tiekiamos laiku ir pagal telefoninį susitarimą.

Mano individuali įmonė “Gardi mėsa” pasirinko šiuos tiekėjus, kadangi jie yra patikimi tiek savo prekės kokybe ir jos tiekimu, kadangi prekes tieksiu kartą per mėnesį.Taip pat dėl paprastos atsiskaitymo formos,už prekes įmonė “Gardi mėsa” turės atsiskaityti pavedimu per 30dienų nuo užsakymo, į jų sąskaitą.
Mėsos gaminių atsargos bus sandėliuojamos sandėlyje, jų atsargų dydis bus toks, kad palankiai veiktų prekių pristatymo ir realizavimo procesą, o atsargų formavimo ir laikymo bendros išlaidos būtų mažiausios.

4.4 Paslaugos savikaina
Savikainos apskaičiavimas 1mėn. pateikta 4.2 lentelėje.

4.2 lentelė

7794,59:120 = 65Lt
5.VADYBA

5.1 Savininkai ir valdytojai
Įmonė “Gardi mėsa” savininkas Giedrius Pinevičius studijuoja Panevėžio Kolegijoje verslo administravimo specialybę. Studijuodamas, darbo įgūdžius įgijau atlikusi praktiką praktinio mokymo firmoje “Suvenyras”, kurioje turėjau galimybę susipažinti ir vykdyti personalo, pirkimų – pardavimų ir buhalterijos skyrių darbą.
Įmonė bus fizinis asmuo, kuris nuosavybės teise valdo, naudoja ir disponuoja įmonės turtu. Nuosavybės teisę įsigijau įmonės steigimo pagrindu.
5.2 Darbuotojai

Mano įmonės “Gardi mėsa“ kolektyvas yra jaunas, energingas, draugiškas. Parduotuvė “Gardi mėsa“ veiklą vykdys viena pamaina. Darbuotojams atostogos bus suteikiamos įstatymų numatyta tvarka t.y. pagal slenkantį grafiką. Priimant darbuotojus į darbą jie buvo vertinami pagal šiuos kriterijus:

1. Profesionalumą – patikimumą, darbo tempą, organizacinius sugebėjimus, savo specialybės išmanymą, darbo kokybę:
2. Sugebėjimą bendrauti – paslaugumas, atvirumas, tolerantiškumas;
3. Asmenines savybes – kūrybiškumas, gera atmintis, paslaugumas;
4. Asmens įvaizdis – tinkamas elgesys, maloni išvaizda, gebėjimą aiškiai reikšti mintis.

Žmonės, kurie organizuoja įmonės valdymą turi turėti šias savybes:
1. lengvai bendrauti su žmonėmis;
2. greitai nuspręsti;
3. dirbti su kompiuteriu, faksu;
4. žinoti ekonomiką;
5. žinoti kaip sudarinėti sutartis;
6. žinoti apie marketingą (apie rinką, kainas, reklamą);
7. žinoti apie finansus (apie bankų paskolas, finansines ataskaitas, balansą ir kt. svarbius dalykus);
8. turėti patirtį;

Visos organizacijos atlyginimai pavaizduoti 5.1 lentelėje.

5.1 lentelė

5.1 Organizacinis planas

“Gardi mėsa ” – tai individuali įmonė, kurios savininkas Giedrius Pinevičius.Mūsų įmonėje dirbs šeši darbuotojai (vadybininkas- išpjaustytojas,du pardavėjai,buhalteris,valytoja) ir savininkas. Priimti darbuotojai gerai savo darbą išmanantys asmenys, turintys ne mažesnę nei 2m. darbo patirtį. Vadybininko pareiga – rūpintis gyvulių supirkimu, produktų išvežiojimu, naujų pirkėjų ieškojimu. Jam mokėsime pastovų atlyginimą – 1000Lt per mėnesį. Išpjaustytojo pareiga – produktų gamyba. Pardavėjai turės sėkmingiai prekiauti įmonės siūloma produkcija.Jiems mokėsim po 600 Lt. Kadangi dalį popierių tvarkys pats direktorius tai įmonės buhalteris uždirbs 600Lt.Pasibaigus darbui visi darbuotojai turės susitvarkyti darbo vietas todėl valytoja nebus apkrauta darbu, todėl planuojamas jos atliginymas-300Lt. Kiekvieną mėnesį savininkas mokės 31% nuo priskaičiuotų atlyginimų Sodrai.

5.3 Organizacinė įmonės „Gardi mėsa“ struktūra
Įmonės organizacinė struktūra susideda iš:

Įmonės „Gardi mėsa“ darbuotojų pareigos:
Įmonės savininkas – direktorius.
Įmonės vadybininkas
Buhalteris
Pardavėjai
Valytoja
Tikslai:
1. Užtikrinti , kad įmonė gautų kiek įmanoma didesnį pelną;
2. Siekti, kad darbas būtų organizuojamas kiek įmanoma geriau;
3. Siekti, kad įmonėje darbas būtų efektyvus;
4. Užtikrinti gerą darbo atmosferą;

Funkcijos ir atsakomybės:
1. Būti atsakingam už visą įmonės veiklą;
2. Organizuoti ir kontroliuoti visą įmonės veiklą;
3. Išsirinkti geriausius specialistus ir supažindinti juos su darbo taisyklėmis, specifika;
4. Daryti sprendimus;
5. Pasirašinėti visus dokumentus;
6. Sudarinėti sutartis su tiekėjais;
7. Dalyvauti įvairiose parodose ir mugės

Vadybininkas.

Tikslai:

1. Užtikrinti gerą malonų ir profesionalų aptarnavimą įmonėje;

2. Daryti viską, kad klientas būtų patenkintas ir visada norėtų sugrįžti atgal;

3. Parduoti kiek įmanoma daugiau prekių;

4. Prisiimti visą atsakomybę;

Funkcijos ir atsakomybės:

1. Organizuoti ir kontroliuoti įmonės veiklą, dirbti su įvairiomis sutartimis;

2. Rinkti ir tvarkyti visą informaciją apie finansinę veiklą ir informuoti apie finansinę įmonės padėtį buhalterį;

3. Užsakinėti geras kokybiškas prekes ir informuoti klientus apie šias prekes;

4. Visada stengtis padėti klientams;

5. Jeigu prekė nėra pačios geriausios kokybės, informuoti apie tai savininką;

6. Gerai žinoti visas įmonės prekes bei jų panaudojimą;

7. Rūpintis parduotuvės geru vardu;

8. Priimti sprendimus, kurie padidintų rinką ir tenkintų klientų norus;

9. Organizuoti efektyvią reklamą;

10. Tirti konkurentų veiklą;

Pardavėjas
Darbo tikslai ir uždaviniai:
1. Konsultuoti klientus;
2. Palaikyti tvarkingą darbo vietą;
3. Maloniai bendrauti su klientais;
4. Tvarkyti prekių išdėtymą;

Valytoja

Darbo uždavinini:
1.Valyti patalpas, darbo stalus, darbo priemones, langus;
2. Vėdinti patalpas;
3. Tvarkyti aplinką;
4. Reguliuoti temperatūra.

6. RIZIKA

Išnagrinėjus galimus verslo rizikos faktorius įmonė “Gardi mėsa” numatė tokius verslo rizikos veiksnius, kurie yra susiję su:
1. darbuotojų nesąžiningumu. Priimant darbuotoją į darbą su kiekvienu darbuotoju pasirašomas materialinės atsakomybės sutratys.
2. Kainų paklausos pasikeitimas. Bus skiriamas dėmesys vartotojų paklausos tyrimams, kainų analzei. Kainų paklausos pasikeitimas bus atkiekamas atsižvelgiant į konkurentus, palyginimo būdu.
3. Stichinėmis nelaimėmis vagystėmis. Įmonė turi priešgaisrinės apsaugos priemones, kurios sukabintos šalia sandėlio ir prekybinėje salėje.
4. Įstatymų ir įvairių poįstatyminių aktų priėmimas. Vadovas ir buhalteris stangsis sužinoti kuo daugiau naujų žinių apie įstatymų pasikeitimus, tam kad įm. Kuo pelningiau funkcionuotų.
5. Nepakankama vadovo patirtis.
6. Konkurentai
6.1 Rizikos veiksniai

Įmonės silpnosios vietos:
1 Tai nauja įmonė ir gali būti sunku įsiskverbti į rinką
2 Nepakanka verslo organizavimo patirties
3 Nestabili rinka
Įmonės stipriosios vietos:
1 Įmonės darbuotojai geri specialistai
2 Už gyvulius atsiskaitys visada iš karto
3 Visi įmonės darbuotojai pasiruošę gerai dirbti
Įtaką gamybos procesui gali turėti:
1 Prastos kelių sąlygos (gyvulius pardavėjai gabena iš kaimo, o ten žiemą keliai dažniausiai nevalomi).
2 Konkurentai gali sumažinti kainas. Tokiu atveju mes peržiūrėsime savo kainas ir jei bus įmanoma taip pat šiek tiek sumažinsime, bet tiek, kad dar gautume nors minimalų pelną.

3 Mes galime nepasiekti užsibrėžtų pardavimų apimčių. Jei taip atsitiks – taikysime didesnes kiekio nuolaidas, taip pat nuolaidas už atsiskaitymą iš karto.Taip bandysime paskatinti pirkti mūsų prekes.

4 Dar labiau pablogėjusi ekonominė padėtis

5 Klimato sąlygos (Pvz.: jei bus sausa vasara ūkininkai neužaugins gyvulių).

7. FINANSAI

Projektui įgyvendinti reikės 63214.6Lt pradinėms išlaidoms padengti ir 6784.4Lt pinigų rezervui nenumatytiems atvejams sudaryti. Šį pradinį kapitalą suformuosime imdami beprocentę 70000Lt paskolą iš savininko dėdės 10 metų.Ją grąžinsime 2014 02 10 Per metus planuojame gauti 909050.76Lt pajamų ir 90430.85 grynojo pelnoPirmąsias pajamas tikimės gauti 2005 02 10, nes mūsų produktų apmokėjimo terminas – 14 darbo dienų.Atidavus paskolą per pirmuosius metus uždirbsime 20430.85Lt pelno.
Įmonės pinigų srautai pateikti.

7.1 lentelė

7.2 Finansinės ataskaitos

Pelno ataskaita nuo 2004.04.12 iki 2005.04.12 pavaizduota 7.3 lentelėje.

7.3 lentelė

Individualios įmonės “Gardi mėsa” BALANSAS 2004 balandžio 1d.

7.4 lentelė

Individualios įmonės “Gardi mėsa”BALANSAS2005 kovo 1d.

7.5 lentelė

7.3 Ekonominiai rodikliai

1.Grynasis pelningumas

Pe
K1 = x 100 %

P

457095

K1 = x 100% = 74%

617232

2.Turto metinė grąža

Pe
K1 = x 100 %

T

457095

K1 = x 100% = 87 %

527095

3. Nenuostolingumo taškas

PK
L =

P – Kk

5468,84
L = = 21,78

300 – 49,1

Suteikus paslaugą 45,91 klientams, įmonės veikla atsipirks.

TURINYS

1. SANTRAUKA..............................2
2. VERSLO APRAŠYMAS..........................3
2.1 Verslo tikslai ir galimybės.........................3
2.2 Paslaugos aprašymas...........................4
3. MARKETINGAS..............................5
3.1 Rinkos apžvalga..............................5
3.2 Konkurencijos analizė............................6
3.3 Marketingo planas..............................8
• Kainų politika
• Pardavimo strategija
• Reklama ir rėmimas
4. GAMYBA............................. ......10
4.1 Paslaugos aprašymas.............................10
4.2 Patalpos ir įrengimas............................10
4.3 Tiekėjai.............................. .12
4.4 Paslaugos savikaina ........................... 13
5. VADYBA.............................. 14
5.1 Savininkai ir valdytojai..........................14
5.2 Darbuotojai..............................14
5.3 Organizacinė firmos struktūra........................16
6. RIZIKOS VEIKSNIAI..........................17
7. FINANSAI..............................18
7.1 Reikalingas kapitalas ir jo panaudojimas..................18
7.2 Finansinės ataskaitos............................19
7.3 Ekonominiai rodikliai............................21
• Grynasis pelningumas
• Turto metinė grąža
• Nenuostolingumo taškas......................22

PANEVĖŽIO KOLEGIOJOS
VERSLO IR TECHNOLOGIJŲ FALULTETO
VADYBOS MOKSLŲ KATEDRA

INDIVIDUALIOS ĮMONĖS “GARDI MĖSA”
VERSLO PLANAS
KD-50304501-E

VADOVAS L.BUBILAITIENĖ

STUDENTAS G.PINEVIČIUS

“GARDI MĖSA”

Mėsos išpjaustymo įmonė
(Darbų ar paslaugų rūšis, pavadinimas)

Individuali įmonė “Gardi mėsa”

(Įmonės tipas, pavadinimas)

Giedrius Pinevičius

(Įmonės vadovas: vardas, pavardė)

Mero g.10, Panevėžys

(Įmonės adresas)

Leave a Comment