verslo planas

Įvadas

Kuriant naują įmonę svarbu parengti išsamų verslo planą. Svarbiausia – žinoti konkrečius tikslus, numatyti galimus sunkumus, įvertinti rinką, gerai apsvarstyti ar pasirinkta verslo sritis tikrai duos pelną, atsižvelgiant į laikmetį, geografinę padėtį ir būsimus klientus. Šis darbas skirtas naujai kuriamos individualios įmonės „Siesartis“ verslo planui. Atsižvelgiant į savo finansines galimybes, į turimas patalpas ir rinką, nusprendėme kurti įmonę, kuri teiks paslaugas orientuotas į aktyvų poilsį gamtoje. Įmonė teiks paslaugas tiek žiemą, tiek vasarą ir siūlys aktyvų poilsį, atsižvelgiant į metų laiką. Vasarą klientams bus siūloma praleisti diieną žaidžiant krepšinį, lauko tenisą, žvejojant, plaukiojant baidarėmis, šaudant į taikinius iš pneumatinių pistoletų, taip pat pirtis. Turistai bus apgyvendinami pačioje sodyboje, o trūkstant vietų ar klientui pageidaujant bus pasiūloma stovyklavietė. Žiemą klientai taip pat galės džiaugtis gamtos teikiamais malonumais. Bus siūloma kalnų ir distancinis slidinėjimas, rogutės, pneumatinis šaudymas, pirtis ir nakvynė sodyboje. Paslaugų teikimo nenutrauksime net pavasarį ir rudenį, žinoma atsižvelgiant į oro sąlygas ir klientų skaičių.

2. Įmonės veiklos aplinkos veiksnių įvertinimas

XXI amžius persmelktas technologijomis, urbanizacija, didėjančia oro tarša. Tai įtakoja sppartų sporto ir pramogų centrų vystymą gamtoje.
Aukštaitija visada garsėjo ir garsėja savo kraštovaizdžiu. Įmonė bus kuriama Molėtų rajone, kur gausu miškų, ežerų ir upių.
Vienas didžiausių privalumų yra tai, kad šis pramogų ir sporto centras yra kalvotoje teritorijoje. Ji pastatyta miško pa

akraštyje ant upės kranto, dauboje, apsuptoje gražių kalvų. Gražus kraštovaizdis, gera geografinė padėtis paskatino imtis veiklos, kuri mūsų nuomone, turėtų būti pelninga. Klientams pasiūlysime platų inventoriaus pasirinkimą, saugų ir įdomų laisvalaikio praleidimą.
Aplinkos veiksnių pokyčių projektavimą pateiksime 2.1. lentelėje.

2.1. lentelė

Aplinkos veiksnių pokyčiai
Aplinkos veiksniai Aplinkos veiksnių pokytis
Ekonominiai • Ekonominis augimas;
• Kylantis pragyvenimo lygis;
• Gerėjanti kaimo turizmo padėtis;
• Auganti aptarnavimo kokybė;
• Aukštas nedarbo lygis.
Politiniai • Gerėjantys santykiai su užsienio valstybėmis;
• Politinis stabilumas;
• NATO ir Europos sąjunga.
Geografiniai • Patogi Lietuvos geografinė padėtis pramogų ir sporto centrų gamtoje vystymuisi;
• Mažai urbanizuotas kaimo kraštovaizdis.
Technologiniai • Kompiuterinių technologijų pagalba lengviau pritraukti, užmegzti kontaktus ir palaikyti ryšį su reikiamais žmonėmis.
Asmeniniai • Pasisekimas asmeniniame gyvenime teigiamai įtakoja karjerą, sėkmingą veiklą.
Kultūriniai • Atgaivinamos senosios tradicijos bei kuriamos naujos.

Lietuvai tapus Europos sąjungos nare atsirado daugiau finansavimo šaltinių steigiant įvairia sporto ir pramogų gamtoje įmones, kas pritraukia užsienio turistų, kurie lemia tokių įmonių plėtrą. Tookių centrų augimas sąlygoja ir naujų darbo vietų kūrimą užmiestyje. Todėl remiantis gera politine ir ekonomine padėtimi, tikimės teikti paslaugas tiek lietuviams, tiek užsieniečiams.

3.Siūlomo projekto esmė

Pagrindinės paslaugos, kurias teiks mūsų įmonė:
• Slidžių ir rogučių nuoma;
• Pneumatinių pistoletų nuoma;
• Meškerių nuoma;
• Krepšinio ir lauko teniso aikštelių nuoma;
• Krepšinio ir lauko teniso inventoriaus nuoma;
• Baidarių nuomas;
• Palapinių nuoma;
• Pirties nuoma;
• 6 lovų nuoma (3 kambariai).
IĮ „Siesartis“ paslaugas realizuosime nuosavoje valdoje prie Siesartis upės. Kad klientai lengvai rastų mūsų sodybą padarysime įvairių nurodomųjų netradicinių , efektingų ženklų, kurie patrauks pravažiuojančiųjų dėmesį.
Bus taikoma lanksti nuolaidų si

istema – šeimoms, vaikams, didelėms klientu (turistų) grupėms ir nuolatiniams klientams. Mūsų paslaugų kainos bus šiek tiek mažesnės nei klientų.
Veiklai vykdyti numatytas įsigyti inventorius:
• Kalnų slidės (30 vnt.);
• Distancinės slidės (10 vnt.);
• Rogutės (15 vnt.);
• Pneumatiniai pistoletai (2 vnt.);
• Šovinių dėžutės (10 vnt.);
• Meškerės (5 vnt.);
• Lauko teniso raketės (3 komplektai);
• Krepšinio kamuoliai (2 vnt.);
• Palapinės (5 vnt.);
• Dvivietės baidarės (3 vnt.);
• Nešiojamas kompiuteris (1 vnt.);
• Spausdintuvas (1 vnt.);
• Telefono aparatas (1 vnt.);
• Stalai (2 vnt.);
• Vandens siurblys (1 vnt.);
• Kėdės (6 vnt.)
Bendros plano investicijos nesiekia 30 tūkstančių litų. Projekto atsipirkimo laikas apie ... metus.
Įmonės kompleksą sudarys gyvenamasis pastatas, kuriame bus priimami ir apgyvendinami klientai, vieta (rūsys) įrangai laikyti, du automobiliai. Klientus priiminės ir tieks informaciją komunikabilūs darbuotojai. Numatyti 6 etatai.
IĮ „Siesartis“ teiks paslaugas ištisus metus. Veiklą tikimasi pradėti nuo 2006 m. Vartotojams bus siūlomas įvairus aktyvus laiko praleidimas gamtoje. Vasarą žmonės galės žaisti lauko tenisą, krepšinį, pasitikrinti taiklumą pneumatiniais pistoletais, pažvejoti Siesartis upėje, taip pat paplaukioti baidarėmis. Žiemą – galės paslidinėti, pačiuožinėti rogutėmis, taip pat pašaudyti į taikinius. Visus metus bus galima pasikaitinti lietuvių tradicinėje kaimiškoje pirtyje.

MARKETINGO PLANAS
4.1 Rinkos analizė.

Pateiktame žemėlapyje matome, kad mūsų IĮ ,,Siesartis“ bus kuriama Aukštaitijoje, tarp Ukmergės ir Molėtų rajonų, viename iš upės Siesartis vingių, keletas kilometrų nuo gražaus Alaušos ežero.

Populiarėja laisvalaikio praleidimas gamtoje. Aktyvų poilsį renkasi vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių, tiek guvus jaunimas, tiek brandaus amžiaus žmonės. Noras atitrūkti nuo miesto triukšmo ir oro taršos verčia žmones ieškoti poilsio ir pramogų gamtoje. Keletas to

okių poilsio rūšių kaip slidinėjimas, plaukiojimas baidarėmis, šaudymas, lauko tenisas, krepšinis ir daugelis kitų sulaukia didelio susidomėjimo Lietuvos gyventojų ir užsienio turistų tarpe.

4.2 Marketingo tyrimas

Paslaugos aprašymas. Planuojame klientus aptarnauti jiems atvykus į mūsų sporto centrą. Reklaminiuose bukletuose bus pateiktas žemėlapis kaip atvykti bei telefonai paslaugų ir vietos rezervavimui. Atvykusius klientus maloniai priims komunikabilių jaunų žmonių kolektyvas, kuris suteiks instruktažą apie saugų įrengimų naudojimąsi. Lankytojams bus siūlomos tokios paslaugos žiemą: kalnų slidinėjimas, distancinis slidinėjimas, pirtis, šaudymas, nakvynė kaimo sodyboje. Paslaugos vasara: žvejyba, pirtis, lauko tenisas, krepšinis, tinklinis, šaudymas, baidarės, kempingas. Įranga bus nuomojama pateikus asmens dokumentą. Paslaugos bus teikiamos be tarpininkų. Žiemą bus nuomojamos įvairių tipų slidės, rogutės, pneumatiniai ginklai. Vasara – meškerės, lauko teniso, krepšinio, tinklinio inventorius, pneumatiniai ginklai, baidarės, palapinės. Taip pat bus imamas atskiras mokestis už krepšinio, teniso ir t.t. aikštelių nuoma. Taip pat nakvynė žiemą sodybose, pačiame sporto centre ir keliolika metrų nuo jo.
Veiklos pradžioje taikysime išsiskverbimo į rinką metodą. Nuolat stebėsime konkurentų kainas. Kaip minėjome pateiksime mažesnes kainas nei konkurentai, tuo pritraukdami daugiau vartotojų.
Paslaugų kainos numatymas. Lygindami savo paslaugas su konkurentais, klientams įrodysime, kad tokią pat paslaugą jie gali gauti už mažesnį mokestį. Nakvynės, aikštelių ir sporto bei laisvalaikio inventoriaus nuomos kainos pateiktos lentelėse, kurios apskaičiuotos įvertinus konkurentų pa

asiūlą.
Pagrindiniai konkurentai. Pagrindiniai konkurentai yra Ignalinos „Žiemos sporto centras“, Vilniaus slidinėjimo centras ir Birštono slidinėjimo centras. Ignalinoje ir Birštone nesirūpinama įrengimų atnaujinimų ir kokybiškų paslaugų tiekimu, o Vilniuje paslaugos yra labai brangios. Taigi mūsų įmonės privalumai, kurie leis įsitvirtinti rinkoje, bus pramogos ir poilsis prieinamomis kainomis vidutines pajamas gaunantiems klientams. Beje, mūsų ĮI ,,Siesartis“ bus įkurta ~100km nuo Lietuvos didžiųjų miestų kaip Vilnius, Kaunas, Panevėžys.

ĮI ,,Siesartis“ paslaugų vidutinės kainos

Paslaugų kainos žiemą

Paslaugos pavadinimas Valandai (1žm.) Dienai (1žm.)
Kalnų slidinėjimo trasa su pakėlėju 15lt


Kalnų ir distancinio slidinėjimo inventorius (slidės, batai, lazdos) 10lt –
Rogutės 7lt –
Šaudykla 5lt –
Šovinių dėžutė 20lt – –
Pirtis – 150lt
Lova sodyboje (6 lovos) – 12lt

Paslaugų kainos vasarą

Paslaugos pavadinimas Valandai (1žm.) Dienai (1žm.)
Meškerės 7lt –
Pirtis – 150lt
Lauko tenisas 8lt –

Krepšinio ir teniso aikštelės 8lt –
Kamuoliai 2lt –
Šaudykla 5lt –
Šovinių dėžutė 20lt – –
Baidarės – 50lt

Rėmimas. Nuolaidos bus taikomos pastoviems klientams, vaikams ir šeimoms. Paslaugų teikimo kanalas tiesioginis, t.y., paslaugas teikiame be tarpininkų.
Numatome paruošti reklamos planą. Reklamos tikslas – atkreipti klientų dėmesį. Akcentuosime kokybiškas paslaugas klientui už priimtiną kainą. Reklama numatoma internete, spaudoje bei platinant reklaminius bukletus, radiją.

4.3 Pardavimų prognozė (optimistinis, pesimistinis ir tikėtinas variantas)

Sudarydami 2006m. pardavimų prognozę paruošėme tris – optimistinį, pesimistinį ir tikėtiną variantus. Tai pateikta 4.3 -4.8 lentelėse.

5. Gamybos planas
5.1 Gamybinio pajėgumo ir gamybinės programos apskaičiavimas

IĮ „Siesartis“ gamybinį pajėgumą (Ggp) apskaičiuojame 2006m. sezonui pagal 5.1. formulę:
5.1. formulė
Ggp = T * N

Čia: T – efektyvus darbo laiko fondas paromis (nuo 2006m.– viso 356 diena).
N – įrangos skaičius (90vnt.)
Tai maksimalus paslaugų teikimo skaičius pilnai panaudojant darbo laiką ir įrangą.
Ggp = 356 * 90 = 32040 vnt.
Optimaliame pardavimų variante, kurį tikimės pasiekti per šeštus metus, teikiamomis paslaugomis pasinaudos 5740 turistų. Tai, bendrovės gamybinių pajėgumų 2006 m. pakaks maksimalaus turistų skaičiaus poreikiams patenkinti.
Pagal tikėtiną variantą vartotojų skaičius bus 4115 vnt.
Gamybinė programa (G) pirmaisiais įmonės darbo metais (2006 m.) planuojama išnaudojant gamybinį pajėgumą, proc. Pagal 5.2. formulę:
5.2. formulė
G = Gt/G0*100

Čia Gt – turistų skaičius pagal tikėtiną variantą (4115 asmenys)

G0 – turistų skaičius pagal optimalų variantą (5740)
G = 4115/5740*100 = 71,69 proc.

5.2 Naujos bendrovės paslaugų planas

Pirmaisiais naujos įmonės veiklos metais – 2006 m. – paslaugų planas pagal tikėtiną variantą pateiktas 5.1 lentelėje.

5.1. lentelė
IĮ „Siesartis“ paslaugų planas 2006 m.
Paslauga Apimtis 2006 m., vnt. Vienos paslaugos
kaina, Lt Metinė pardavimų
programa Lt/m.
Nuoma parai:
Lovos nuoma 580 12 5800
Pirties 545 150 81750
Dvivietės baidarės 480 50 24000
Nuoma valandai:
Kalnų ir distancinio slidinėjimo inventorius 350 5 1750
Trasa su pakėlėju 350 15 5250
Rogutės 225 7 1575
Šaudykla 500 5 2500
Meškerės 90 7 630
Lauko tenisas 395 8 3160
Krepšinio ir lauko teniso aikštelė 410 8 5520
Krepšinio kamuoliai 190 2 640

Paslaugos proceso aprašymas. Klientų užsakymai bus priimami telefonu, elektroniniu paštu, taip pat tiesiogiai atvykus į įmonę. Paskambinę klientai galės užsisakyti paslaugas, suderinti datą ir laiką. Taip pat jiems bus teikiama informacija apie paslaugas ir jų kainas.
Internete klientai galės gauti išsamią informaciją apie individualios įmonės „Siesartis“ vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas, kainoraštį. Taip pat pasigrožėti kraštovaizdžiu bei sodybos nuotraukomis. Elektroniniu paštu bus galima išdėstyti savo pageidavimus, atsiliepimus, klausimus. Taip pat vertinsime kritiką, pastabas, kas skatins tobulinti įmonę. Stengsimės suteikti kiek įmanoma daugiau informacijos.
Atvykus klientams į sodybą darbuotojai supažindins su sodyba, teikiamomis paslaugomis. Bus išaiškinta saugus paslaugų vartojimas.
Atvykę poilsiautojai galės išsinuomoti krepšinio, lauko teniso aikšteles bei inventorių, pažvejoti šalia tekančioje upėje, paplaukioti baidarėmis, pašaudyti iš pneumatinių ginklų į įvairius taikinius, išsinuomoti pirtį, žiemą galės paslidinėti slidėmis, rogutėmis.
Technologinė įranga. IĮ „Siesartis“ planuoja įsigyti: 30 kalnų slidžių, 10 distancinių slidžių, 15 rogučių, 2 pneumatinius pistoletus, šovinių, 5 meškeres, lauko teniso inventorių, pora krepšinio kamuolių, 3 dvivietes baidares, 5 palapines. Išlaidų technologinės, transporto ir biuro įrangai bei medžiagoms apskaičiavimas pateiktas planuose.

6. Organizacinis planas

ĮI ,,Siesartis“ direktorius yra vienas iš trijų investuotojų. Visą pelną pasiskirsto trys investuotojai.
Įmonėje turėtų pakakti 6 etatų specialistų:
1. Vadovas
2. Finansininkas (0,5 etato)
3. Vadybininkas
4. Vairuotojas (0,5 etato)
5. 2 darbuotojai
6. Administratorė
Valdymo organizacinė struktūra:

Personalas bus tiesiogiai pavaldus vadovui. Finansinę įmonės veiklą koordinuoja finansistas. Vadybininko pareiga – rinkodara, kuriam pavaldus vairuotojas. Administratorė bus pavaldus direktoriui, kuris vykdys vadovo užduotis ir prižiūrės dviejų darbuotojų bei vairuotojo veiklą. Įmonės vadovas turi išmanyti visas veiklos sritis, nes nuo jo kompetencijos ir sugebėjimų priklauso veiklos sėkmė. Numatomas direktoriaus mėnesio atlyginimas 1000lt, administratorės – 700lt, vadybininko – 800lt, finansininko – 500lt, vairuotojas – 500lt, darbuotojams po 400lt.
Vadybininkas turi būti komunikabilus, veiklus, atsakingas, galintis susikalbėti anglų, rusų, vokiečių kalbomis. Taip pat turi gerai žinoti visą informaciją apie teikiamas paslaugas. Šis žmogus turi daryti įtaką klientų apsisprendimams, pritraukti daugiau turistų. Finansistas privalo turėti bent aukštesnįjį buhalterinį išsilavinimą. Administratorė turi būti malonios išvaizdos, komunikabili, privaloma dalykinė apranga, turi gerai išmanyti savo darbo sritį. Vairuotojas turėtų būti be žalingų įpročių, pavaldus vadovui bei vadybininkui ir administratorei. Taip pat turintis B ir C kategorijos vairuotojo pažymėjimą bei 3 metų vairavimo patirtį. Darbuotojai turi išmanyti saugaus darbo instruktažą, įrangos naudojimą, turi turėti bent vidurinį išsilavinimą ir neturėti žalingų įpročių, kurie prižiūrės teritoriją, įrangą bei instruktažuos klientus.
Teritorijos, kuriose bus įrengimai ir inventorius, bus aptvertos ir naktį paleisti šunys. Sezono metu įmonėje gyvens kai kurie darbuotojai. Ne sezono metu inventorius bus išvežamas.

7. Finansinis planas
7.1. Investicijos pastatams ir įrangai

IĮ ,,Siesartis“ bus įkurta nuosavame sklype su pastatais, todėl papildomų išlaidų nuomai nebus.

7.1.2 Išlaidos įrangai
Išlaidų technologinei įrangai apskaičiavimas pateiktas 7.1 lentelėje, išlaidos transporto priemonėms – 7.2, biuro įrangai – 7.3 lentelėse.
7.1. lentelė
Išlaidų technologinei įrangai lentelė.
Pavadinimas Skaičius, vnt. Vieneto kaina*
Lt/vnt. Suma, Lt
1. Kalnų slidės 30 400 1200
2. Distancinės slidės 10 100 100
3. Rogutės 15 50 750
4. Pneumatiniai pistoletai 2 500 1000
5. Šovinių dėž. 10 20 100
6. Meškerė 5 30 150
7. Lauko teniso inventorius:
Raketės (pora)
Kamuoliukai
Tinklas

3
4
1

200
20
50

600
80
50
8. Krepšinio kamuoliai 2 50 100
9. Palapinės 5 50 250
10. Dvivietės baidarės 3 1500 4500
Iš viso: 20580
*Įvertinant su PVM, transportavimo ir montavimo išlaidas.

Išlaidos transporto priemonėms
IĮ ,,Siesartis“ turės dvi lengvąsias mašinas, kurios bus direktoriaus ir vadybininko nuosavos, todėl papildomų išlaidų mašinų pirkimui nebus. Kitos transporto priemonei skirtos išlaidos pateiktos 7.2 lentelėje.

7.2 lentelė
Pavadinimas Skaičius, litrais/mėn. Vieneto kaina*
Lt/l. Suma,Lt
1. Benzinas 100 l 3 300
Iš viso: 300

7.3 lentelė
Išlaidų biuro įrangai apskaičiavimas.
Pavadinimas Skaičius, vnt. Vieneto kaina*
Lt/vnt. Suma,Lt
1. Nešiojamas kompiuteris 1 4000 4000
2. Spausdintuvas 1 150 150
3. Telefono aparatas 1 449 449
4. Stalas kompiuteriui 1 225 225
5.. Vandens siurblys 1 200 200
7. Stalas 2 120 240
8. Kėdė 6 63 378
Iš viso: 5642
*Įvertinant su PVM, transportavimo ir montavimo išlaidas.

7.1.3 Amortizaciniai atskaitymai
Dalis investicijų viršija 1000 Litų ir tarnaus daugiau nei metus laiko. Dvivietės baidarės, kompiuteris, pneumatiniai ginklai, yra pagrindinės priemonės. Jų amortizaciniai atskaitymai 2006 metams yra pateikti 7.3 lentelėje.
7.3 lentelė
Pagrindinių priemonių amortizacinių atskaitymų planas 2006 m.
Pagrindinės priemonės Pagrindinių priemonių vertė Pagrindinių priemonių eksploatavimo trukmė Amortizacinių atskaitymo norma, procentais Amortizaciniai atskaitymai, Lt
1. Pneumatiniai ginklai 1000 10 12,5 100
2. Dvivietės baidarės 4500 8 12,5 562,5
3. Nešiojamas kompiuteris 4000 5 20 800
Iš viso: 9500 1372,5

7.2 Išlaidos žaliavoms ir medžiagoms apskaičiavimas

Pirmiausia apskaičiuosime medžiagas kalnų, distancinių slidžių, rogučių, pneumatinių pistoletų, baidarių priežiūrai (žr. 7.4. lentelę).
7.4. lentelė
Medžiagos baidarių ir rogučių priežiūrai.
Medžiagų pavadinimas Skaičius, vnt. Vieneto kaina

(su PVM),

Lt/vnt. Suma, Lt
1. Dažai (Sadolin) 4 22,99 91,96
3. Dažymo šepetėliai 5 5 25
Viso: 116,96
7.5. lentelėje pateikiame kalnų, distancinių slidžių, pneumatinių pistoletų priežiūrai skirtas priemones.

7.5. lentelė

Medžiagų pavadinimas Kiekis, vnt. Kaina
(su PVM),
Lt Suma, Lt
1. Sutepimo aliejus 5 28,55 142,75
2. Šepetėliai 8 3,99 31,92
Viso: 174,67

Išlaidas medžiagoms biuro reikmių priežiūrai bei dirbančiųjų buitiniam aptarnavimui priimame pagal įmonės duomenis, t.y. 1m2 – 10 litų metams.
Kadangi IĮ “Siesartis ” užima 160 m2 pastatų plotą, 2006 m. Tos išlaidos sudarys
Imp = 160*10 = 1600 Lt/m.

7.3. Energetinės išlaidos

Patalpas šildysime malkomis, vidutiniškai 6 mėnesius per metus. 1 m malkų vidutiniškai kainuoja 35 Lt. Mums reikės apie 25 m malkų, t.y. reikės 875 Lt.

7.6. lentelė
Šiluminės energijos poreikio ir išlaidų apšildymui skaičiavimas 2006 m. laikotarpiui.
Rodikliai Reikšmė
1. Patalpų šildymo sezono trukmė, dienomis 213
2. Šiluminės energijos kaina sezonui (malkos), Lt 875

7.7. lentelė
Išlaidos elektrai (jėgai) patalpose 2006 m. laikotarpiui.
Prietaiso
pavadinimas Instaliuota
galia, kW Planuojamas metinis
darbo laiko
fondas, h 1 kWh
kaina Lt/kWh Metinės
sąnaudos, Lt
Nešiojamas kompiuteris 0,4 1700 0,31 210,8
Spausdintuvas 0,02 650 0,31 4,03
Vandens siurblys 2 4900 0,31 3038
Iš viso: 3252,83

7.8. lentelė
Išlaidos elektrai (apšvietimui) 2006 m.laikotarpiui.
Apšviečiamo
ploto pavadinimas Plotas m2 1 kWh/ m2
apšvietimo norma Apšvietimo
laikas per metus, h 1 kWh kaina, Lt Metinės
sąnaudos, Lt
Pramogų ir sporto centro patalpos 160 0,06 1200 0,31 3571,2

7.9. lentelė
Elektros energijos poreikio ir išlaidų planas 2006 m. laikotarpiui.
Paskirtis Išlaidos, tūkst. Lt

Patalpos
Jėgai 3252,83
Apšvietimui 3571,2
Iš viso 6824,03

7.4 Išlaidų darbo užmokesčiui apskaičiavimas

Vadovo darbo užmokesčio apskaičiavimas pateiktas 7.10. lentelėje, pagrindinių darbininkų – 7.11. lentelėje, o suvestinė 7.12. lentelėje.

7.10. lentelė
Vadovaujančių darbuotojų darbo užmokesčio apskaičiavimas 2006 m. laikotarpiui.
Pareigybė Etatų
skaičius Mėnesio alga, Lt Darbas,
mėn. Metinės
išlaidos, Lt Sodrai (33%),
Lt
Vadovas 1 1000 12 12000 3960

7.11. lentelė
Vadovaujančių darbuotojų darbo užmokesčio apskaičiavimas 2006 m. laikotarpiui.
Pareigybė Etatų
skaičius Mėnesio alga, Lt Darbas,
mėn. Metinės
išlaidos, Lt Sodrai (33%),
Lt
Finansininkas 0,5 500 12 6000 1980
Vadybininkas 1 800 12 9600 3168
Administratorė 1 700 12 8400 2772
Darbuotojai 2 400 12 9600 3168
Vairuotojas 0,5 500 12 6000 1980

7.12. lentelė
Naujos paslaugos suvestinis darbo užmokesčio planas 2006 m. laikotarpiui.
1. Rodikliai Reikšmė
2. Pagrindiniai darbininkai, žm. 6
3. Pagrindinio personalo metinis darbo užmokestis, Lt 39600
4. Jų atskaitymai sveikatos ir socialiniam draudimui, Lt 13068
5. Vadovaujantis personalas, žm. 1
6. Vadovaujančio personalo metinis darbo užmokestis, Lt 12000
7. Jų atskaitymai sveikatos ir socialiniam draudimui, Lt 3960
8. Įmonės personalas, etatai 6
9. Įmonės personalo metinis darbo užmokestis, Lt 51600
10. Atskaitymai sveikatos ir socialiniam draudimui, Lt 17028
11. 9 ir 10 punktų suma, Lt 68628

7.13. lentelė
Darbo našumo 2006 m įvertinimas

Rodikliai Reikšmė
1. Pagaminta produkcija, Lt
2. Įmonės personalas, etatais
3. Vieno darbuotojo metinis darbo našumas (išdirbis), Lt
4. Vidutinis vieno darbuotojo metinis darbo užmokestis, Lt 73970
6
12328,3
8600

7.5. Paslaugų kaštų (savikainos) apskaičiavimas

7.14. lentelė
Metinis teikiamų paslaugų kaštų planas (2006 m.)
Kaštų pavadinimas Paslaugos kaštai
2005 06–2006 03 laikotarpiui, Lt Iš viso, Lt

Kintamieji Pastovūs
Materialinės ir joms prilygintos sąnaudos: 875 9071,96 9946,96
a) Medžiagos; 291,63 291,63
b) kuras (apšildymui); 875 875
c) išlaidos elektrai. 8780,33 8780,33
Darbo apmokėjimo išlaidos: 51600 51600
a) vadovaujančių darbuotojų 12000 12000
b) darbininkų 39600 39600
Atskaitymai socialiniam draudimui 17028 17028
a) vadovaujančių darbuotojų 3960 3960
b) darbininkų 13068 13068
Amortizaciniai atskaitymai 1372,5 1372,5
Kitos išlaidos (2 proc. nuo 2-4 sumos) 44,95 1553,999 1598,9492
Iš viso kaštų: 2292,45 79253,96 73146,409

Paaiškinimai:
1. a) Medžiagos: medžiagos baidarių ir rogučių priežiūrai (116,96 Lt) + kalnų, distancinių slidžių, pneumatinių pistoletų priežiūrai skirtas priemones (174,67 Lt) = 291,63 Lt

b) Malkos patalpų apšildymui (875 Lt) = 875 Lt

c) Išlaidos elektrai (jėgai) (3252,83) + išlaidos elektrai (apšvietimui) (3571,2 Lt) = 6824,03 Lt
2. a) Darbo apmokėjimo išlaidos vadovaujantiems darbuotojams (vadovas) (12000 Lt)

b) Darbo apmokėjimo išlaidos darbininkams: 6000 + 9600 + 8400 + 9600 + 6000 = 39600 Lt
3. Atskaitymai socialiniam draudimui (vadovaujančių darbuotojų ir darbininkų): 3960+13068= 17028 Lt
4. Amortizaciniai atskaitymai (pagrindinių priemonių amortizaciniai atskaitymai: pneumatiniai ginklai + dvivietės baidarės + nešiojamas kompiuteris) 100 + 562,5 + 800 = 1372,5 Lt
5. Kitos išlaidos (51600+1372,5)*0,02=1059,45 Lt; (9071,96+51600+17028)*0,02=1554 Lt

Išlaidos reklamai

7.15. lentelė
Išlaidos reklamai 2006 m. laikotarpiui
Išlaidų rūšis Suma, Lt
1. Išlaidos bukletams 3000
2. Skelbimai spaudoje 225
3. Skelbimai internete 240

1. Išlaidos lankstinukams: 20ct/vnt.*1500 vnt.=3000 Lt
2. Išlaidos skelbimams spaudoje: 45Lt/vnt.*5k./metus=225 Lt
3. Išlaidos skelbimams internete: 20 Lt*12mėn.=240 Lt

7.6. Pelno (nuostolio) ataskaita

Eil. Nr. Straipsniai Finansiniai metai
(2006m. laikotarpis)
I. Pardavimai ir paslaugos
I.1. Pajamos už atliktas paslaugas 132575
II. Suteiktų paslaugų savikaina 73146,41
III. Bendrasis pelnas 59428,59
IV. Veiklos sąnaudos 19881,53
V. Veiklos pelnas 39547,06
VI. Įprastinės veiklos pelnas 39547,06
VII. Ataskaitinių metų pelnas 39547,06
VIII. Pelno mokestis (15proc.nuo VII.) 5932,06
IX. Grynasis ataskaitinių metų pelnas 33615
8. Projekto efektyvumo įvertinimas
8.1 Grynųjų pinigų srautas

Rengiant verslo planą, labai svarbu atkreipti dėmesį į finansinės būklės pasikeitimų ataskaitą, kurioje detaliai aprašomas įmonės perėjimas iš vienos finansinės būklės į kitą per finansinius metus.
Vidutinės paslaugos kainos yra neįmanoma apskaičiuoti kadangi mūsų teikiamos paslaugos skiriasi, tiek pobūdžiu tiek kaina. Todėl visoms mūsų teikiamoms paslaugoms grynųjų pinigų srautus apskaičiavome atskirai.

8.1. lentelė
Grynųjų pinigų srautai kalnų ir distancinio slidinėjimo inventorius. (0,02)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 350 400 410 420 430
2. Vnt. Kaina, Lt – 5 5 5 5 5
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 1750 2000 2050 2100 2150
4. Metinė programos savikaina, Lt – 1462,93 1500 1520 1540 1550
5. Bendras pelnas, Lt – 287,07 500 530 560 600
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 287,07 500 530 560 600
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 43,06 75 79,5 84 90
9. Grynasis pelnas, Lt – 244,01 425 450,5 476 510
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 361,01 545 582,5 610,4 648
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -524,44 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -376,01 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -900,45 361,01 545 582,5 610,4 648

8.2. lentelė
Grynųjų pinigų srautai trasai su pakėlėju.(0,02)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 350 400 410 420 430
2. Vnt. Kaina, Lt – 15 15 15 15 15
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 5250 6000 6150 6300 6450
4. Metinė programos savikaina, Lt – 1462,93 1500 1520 1540 1550
5. Bendras pelnas, Lt – 3787,07 4500 4630 4760 4900
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 3787,07 4500 4630 4760 4900
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 568,06 675 694,5 714 735
9. Grynasis pelnas, Lt – 3219,01 3825 3935,5 4046 4165
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 3336,01 3945 4067,5 4180,4 4303
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -524,44 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -376,01 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -900,45 3336,01 3945 4067,5 4180,4 4303

8.3. lentelė
Grynųjų pinigų srautai rogutėms.(0,02)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 225 250 275 300 325
2. Vnt. Kaina, Lt – 7 7 7 7 7
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 1575 1750 1925 2100 2275
4. Metinė programos savikaina, Lt – 1462,93 1500 1520 1540 1550
5. Bendras pelnas, Lt – 112,07 250 405 560 725
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 112,07 250 405 560 725
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 16,81 37,5 60,75 84 108,75
9. Grynasis pelnas, Lt – 95,26 212,5 344,25 476 616,25
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 212,26 332,5 476,25 610,4 754,25
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -524,44 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -376,01 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -900,45 212,26 332,5 476,25 610,4 754,25

8.4. lentelė
Grynųjų pinigų srautai šaudyklai. (0,03)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 500 525 550 575 600
2. Vnt. Kaina, Lt – 5 5 5 5 5
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 2500 2625 2750 2875 3000
4. Metinė programos savikaina, Lt – 2194,39 2200 2225 2235 2240
5. Bendras pelnas, Lt – 305,61 425 525 640 760
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 305,61 425 525 640 760
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 45,84 63,75 78,75 96 114
9. Grynasis pelnas, Lt – 259,77 361,25 446,25 544 646
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 376,77 481,25 578,25 678,4 784
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -786,66 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -564,02 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -1350,68 376,77 481,25 578,25 678,4 784

8.5. lentelė
Grynųjų pinigų srautai meškerės. (0,008)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 90 100 120 150 180
2. Vnt. Kaina, Lt – 7 7 7 7 7
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 630 700 840 1050 1260
4. Metinė programos savikaina, Lt – 585,171 595 600 610 525
5. Bendras pelnas, Lt – 44,83 105 240 440 735
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 44,83 105 240 440 735
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 6,72 15,75 36 66 110,25
9. Grynasis pelnas, Lt – 38,10 89,25 204 374 624,75
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 155,10 209,25 336 508,4 762,75
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -209,77 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -150,41 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -360,18 155,10 209,25 336 508,4 762,75

8.6. lentelė
Grynųjų pinigų srautai lauko tenisui. (0,04)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 395 415 425 450 500
2. Vnt. Kaina, Lt – 8 8 8 8 8
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 3160 3320 3400 3600 4000
4. Metinė programos savikaina, Lt – 2925,86 2995 3010 3025 3035
5. Bendras pelnas, Lt – 234,14 325 390 575 965
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 234,14 325 390 575 965
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 35,12 48,75 58,5 86,25 144,75
9. Grynasis pelnas, Lt – 199,02 276,25 331,5 488,75 820,25
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 316,02 396,25 463,5 623,15 958,25
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -1048,88 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -752,03 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -1800,91 316,02 396,25 463,5 623,15 958,25

8.7. lentelė
Grynųjų pinigų srautai krepšinio ir lauko teniso aikštelėms. (0,04)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 410 425 470 490 520
2. Vnt. Kaina, Lt – 8 8 8 8 8
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 3280 3400 3760 3920 4160
4. Metinė programos savikaina, Lt – 2925,86 2995 3010 3025 3035
5. Bendras pelnas, Lt – 354,14 405 750 895 1125
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 354,14 405 750 895 1125
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 53,12 60,75 112,5 134,25 168,75
9. Grynasis pelnas, Lt – 301,02 344,25 637,5 760,75 956,25
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 418,02 464,25 769,5 895,15 1094,25
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -1048,88 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -752,03 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -1800,91 418,02 464,25 769,5 895,15 1094,25

8.8. lentelė
Grynųjų pinigų srautai krepšinio kamuoliams. (0,005)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 410 425 470 490 520
2. Vnt. Kaina, Lt – 8 8 8 8 8
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 3280 3400 3760 3920 4160
4. Metinė programos savikaina, Lt – 365,732 385 410 415 425
5. Bendras pelnas, Lt – 2914,27 3015 3350 3505 3735
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 2914,27 3015 3350 3505 3735
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 437,14 452,25 502,5 525,75 560,25
9. Grynasis pelnas, Lt – 2477,13 2562,75 2847,5 2979,25 3174,75
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 2594,13 2682,75 2979,5 3113,65 3312,75
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -131,11 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -94,00 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -225,11 2594,13 2682,75 2979,5 3113,65 3312,75

8.9. lentelė
Grynųjų pinigų srautai pirties. (0,557)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 545 580 600 645 690
2. Vnt. Kaina, Lt – 150 150 150 150 150
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 81750 87000 90000 96750 103500
4. Metinė programos savikaina, Lt – 40742,5 40800 40825 40840 40855
5. Bendras pelnas, Lt – 41007,45 46200 49175 55910 62645
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 41007,45 46200 49175 55910 62645
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 6151,12 6930 7376,25 8386,5 9396,75
9. Grynasis pelnas, Lt – 34856,33 39270 41798,75 47523,5 53248,25
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 34973,33 39390 41930,75 47657,9 53386,25
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -14605,65 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -10471,97 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -25077,62 34973,33 39390 41930,75 47657,9 53386,25

8.10. lentelė
Grynųjų pinigų srautai dviviečių baidarių. (0,21)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 480 520 560 590 625
2. Vnt. Kaina, Lt – 50 50 50 50 50
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 24000 26000 28000 29500 31250
4. Metinė programos savikaina, Lt – 15360,7 15370 15375 15380 15385
5. Bendras pelnas, Lt – 8639,25 10630 12625 14120 15865
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 8639,25 10630 12625 14120 15865
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 1295,89 1594,5 1893,75 2118 2379,75
9. Grynasis pelnas, Lt – 7343,37 9035,5 10731,25 12002 13485,25
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 7460,37 9155,5 10863,25 12136,4 13623,25
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -5506,62 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -3948,14 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -9454,76 7460,37 9155,5 10863,25 12136,4 13623,25

8.11. lentelė
Grynųjų pinigų srautai lovos sodyboje. (0,05)
Straipsniai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
1. Realizavimo apimtis, vnt – 580 600 650 675 700
2. Vnt. Kaina, Lt – 10 10 10 10 10
3. Realizavimo įplaukos, Lt – 5800 6000 6500 6750 7000
4. Metinė programos savikaina, Lt – 3657,32 3680 3689 3695 4015
5. Bendras pelnas, Lt – 2142,68 2320 2811 3055 2985
7. Apmokestinamas pelnas, Lt – 2142,68 2320 2811 3055 2985
8. Mokesčiai į biudžetą (15 proc.), Lt – 321,40 348 421,65 458,25 447,75
9. Grynasis pelnas, Lt – 1821,28 1972 2389,35 2596,75 2537,25
10. Amortizaciniai atskaitymai, Lt – 117 120 132 134,4 138
11. Grynųjų pinigų srautai, Lt – 1938,28 2092 2521,35 2731,15 2675,25
12. Investicijos į pagrindinį kapitalą, Lt -1311,1 – – – – –
13. Investicijos į apyvartinį kapitalą -940,03 – – – – –
14. Bendri projekto grynųjų pinigų srautai, Lt -2251,13 1938,28 2092 2521,35 2731,15 2675,25

8.12. lentelė
Bendri projekto grynųjų pinigų srautai.
Bendri projekto grynųjų pinigų srautai 0 Veiklos metai

1 2 3 4 5
Kalnų ir distancinio slidinėjimo inventorius -900,45 361,01 545 582,5 610,4 648
Trasa su pakėlėju -900,45 3336,01 3945 4067,5 4180,4 4303
Rogutės -900,45 212,26 332,5 476,25 610,4 754,25
Šaudykla -1350,68 376,77 481,25 578,25 678,4 784
Meškerės -360,18 155,10 209,25 336 508,4 762,75
Lauko tenisas -1800,91 316,02 396,25 463,5 623,15 958,25
Krepšinio ir lauko teniso aikštelės -1800,91 418,02 464,25 769,5 895,15 1094,25
Krepšinio kamuoliai -225,11 2594,13 2682,75 2979,5 3113,65 3312,75
Pirtis -25077,62 34973,33 39390 41930,75 47657,9 53386,25
Dvivietės baidarės -9454,76 7460,37 9155,5 10863,25 12136,4 13623,25
Lovos -2251,13 1938,28 2092 2521,35 2731,15 2675,25
Iš viso: -75022,65 52141,3 59693,75 65568,35 73745,4 82302

8.13. lentelė
Bendri projekto grynųjų pinigų srautai (CFt), tūkst. Lt
Metai Metiniai,
tūkst. Lt Bendri, tūkst. Lt
0 -75022,65 -75022,65
1 52141,3 -22881,35
2 59693,75 36812,4
3 65568,35 102380,75
4 73745,4 176126,15
5 82302 258428,15

T=1+(22881,35/59693,75)=1,4
Kaip matome iš lentelės 8.13. duomenų, šio verslo investicijos atsipirks per 1,4 metus.

8.2 Projekto grynoji esamoji vertė

Rašant verslo planą būtina įvertinti investicinių projektų naudingumą. Čia grynųjų pinigų srautai paverčiami į lygiavertį pinigų vienetų kiekį dabartiniu laiko momentu.
Projekto grynosios esamosios vertės apskaičiavimui naudojame formulę:

8.1. formulė
NPV=ΣCFt/(1+k)t

Čia: k – kapitalo kainos koeficientas

CF1 – grynųjų pinigų srautai
Remiantis šia formule apskaičiuojame projekto grynąją esamąją vertę:
NPV=ΣCFt/(1+k)t = -441720,6/(1+0,1)0+300621/(1+0,1)1+108612,76/(1+0,1)2+73797,7/(1+0,1)3+ 82855,24/(1+0,1)4+91631,86/(1+0,1)5=-441720,6+ 531987= 90266,4Lt>0

8.3 Naudos ir kaštų santykis

Apskaičiuojame naudos ir kaštų santykio pelningumo koeficientą (PI):
8.2. formulė
PI=ΣCIFt/(1+k)t/ΣCOFt/(1+k)t

Čia: CIFt-būsimos grynųjų pinigų įplaukos arba pelnas t periodu, Lt

COFt-investicijos (išlaidos), Lt

k-kapitalo kaina, koeficientas
PI=ΣCIFt/(1+k)t/ΣCOFt/(1+k)t=531987/441720,6= 1,2>1
Kadangi projekto atsipirkimo laikas T= 2,4 metų, grynoji esamoji vertė NPV= 90266,4Lt ir pelningumo indeksas PI=1,2>1, tai projektas yra įgyvendintinas.

8.4 Lūžio taško analizė

Lūžio taškas – tai pardavimų apimtis, kuriai esant firmos bendrosios išlaidos (kintamosios išlaidos plius pastoviosios išlaidos) yra lygios bendrosioms pajamoms. Lūžio taškas apskaičiuojamas pagal 8.3. formulę:
8.3. formulė
Lūžio taškas = pastovūs kaštai/(vidutinė pardavimų kaina-vieneto kintami kaštai)

Lūžio taškus paskaičiavome kiekvienai teikiamai paslaugai atskirai, nes teikiamos paslaugos yra skirtingos.

8.14. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (kalnų ir distancinio slidinėjimo inventorius).

Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 350
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 5
3. Pardavimų apimtis, Lt 1750
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 877,75
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 585,17
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 1,67
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 263,74

8.15. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (trasai su pakėlėju).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 350
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 15
3. Pardavimų apimtis, Lt 5250
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 877,76
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 585,17
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 1,67
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 65,86

8.16. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (rogutėms).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 225
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 7
3. Pardavimų apimtis, Lt 1575
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 877,76
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 585,17
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 2,60
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 199,53

8.17. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (šaudyklai).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 500
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 5
3. Pardavimų apimtis, Lt 2500
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 1316,63
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 877,76
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 1,76
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 405,81

8.18. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (meškerėms).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 90
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 7
3. Pardavimų apimtis, Lt 630
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 351,10
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 234,07
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 2,60
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 79,81

8.19. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (lauko tenisui).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 395
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 8
3. Pardavimų apimtis, Lt 3160
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 1755,52
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 1170,34
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 2,96
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 348,52

8.20. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (lauko teniso aikštelei).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 410
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 8
3. Pardavimų apimtis, Lt 3280
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 1755,52
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 1170,34
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 2,85
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 341,17

8.21. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (krepšinio kamuoliams).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 410
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 8
3. Pardavimų apimtis, Lt 3280
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 219,44
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 146,29
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 0,36
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 28,71

8.22. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (pirčiai).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 545
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 150
3. Pardavimų apimtis, Lt 81750
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 24445,50
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 16297,00
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 29,90
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 203,55

8.23. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (dvivietėm baidarėm).
Rodikliai Planas 2006 m.
1.Turistų skaičius, žm. 480
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 50
3. Pardavimų apimtis, Lt 24000
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 9216,42
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 6144,28
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 12,80
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 247,76

8.24. lentelė
Duomenys lūžio taško analizei (lovoms).
1.Turistų skaičius, žm. 580
2. Aptarnavimo kaina, Lt/parai 10
3. Pardavimų apimtis, Lt 5800
4. Metiniai pastovūs kaštai, Lt 2194,39
5. Metiniai kintami kaštai, Lt 1462,93
6. Kintami kaštai, Lt/žmogui 2,52
7. Lūžio taškas, pagal formulę 8.3. 293,46

Išvados

IĮ „Siesartis“ – nedidelis pramogų ir sporto centras, įkurtas kaimo sodyboje, esančioje Aukštaitijoje, Molėtų rajone, Berzgainių kaime. IĮ įkurta strategiškai geroje vietoje: tarp trijų Lietuvos didmiesčių. Nuo pramogų ir sporto centro iki Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apie 100 kilometrų. Sporto ir pramogų centrą supa gražus kraštovaizdis: kalvuotas peizažas, šalia esantis miškas ir piliakalnis, tekanti upė Siesartis. Netoliese už kokių 3 kilometrų yra Alaušo ežeras.
Įvertinus įmonės finansinius rodiklius, nustatyta, jog pasirinktas verslo planas yra sėkmingas. Sėkminga įmonės veikla leis plėsti verslą, gerinti aptarnavimo bei paslaugų kokybę.
Įmonės veiklai organizuoti būtinas 30 tūkstančių litų investicinis kapitalas. Teigiama pusė – nuosavas kapitalas, nuosava žemė ir pastatai, aktyvus savininkų dalyvavimas įmonės veikloje

Leave a Comment