Logistikos firmos Lietuvoje

TURINYS

1. Elektroninė komercija
2. Logistikos firmos Lietuvoje

2.1. UAB “Baltic Logistik System Vilnius”

2.1.1. Bizpak paslauga

2.1.2. Informacija apie Bizpak tinklą

2.1.3. Papildomos paslaugos

2.1.4. Užsakymo pateikimas

2.1.5. “Baltic Logistik System Vilnius” įsipareigojimai

2.1.6. Adresai ir telefonai

2.2. “AD REM”

2.2.1. Vietiniai pervežimai

2.2.2. Sausumos transportas

2.2.3. Oro transportas

2.2.4. Jūrų transportas

2.2.5. Multimodaliniai pervežimai

2.2.6. Muitinės tarpininkavimas

2.2.7. Muitinės terminalas

2.2.8. Kontaktai
3. Naudota medžiaga

1. Elektroninė komercija

Tais laikais, kai žodis “tinklas” dažniausiai reiškė įnagį, kuriuo žvejai gaudo žuvis, o parduotuvės adresas dažniausiai būdavo nurodomas taip: “raudonų plytų namas už kito kampo prie didelės liepos”, niekas nė sapnuote nesapnavo, kad netrukus tikram komersantui ar komivojažeriui gali tekti mokytis visokių keistų santrumpų: “url”, “html” ir panašių. Žodis “interaktyvumas” tais la aikais reiškė intensyvų flirtą su priešingos lyties atstovu, žodis “protokolas” – tai, ką teisėtvarkos pareigūnas surašo mums ką nors padarius ne taip.

Tie neatmenami laikai buvo visai neseniai. Dėl interneto atsiradimo datos kol kas vis nesutariama, bet nemaža pasaulio dalis 1999 metais šventė pasaulinio kompiuterio tinklo dešimtąjį gimtadienį. Per dešimtį metų visuotinis informacijos tinklas sugebėjo pasaulio ekonomikoje padaryti perversmą, reikšme civilizacijos raidoje prilygstantį ugnies, rato ar garo mašinos atradimui.

Sukurtas kaip akademinio elito bendravimo priemonė, internetas greitai buvo pastebėtas veiklių verslininkų. Ir štai jau ka albame apie e-prekybą, e-verslą, e-pinigus, e-vyriausybes, o virš Lietuvos kartkartėmis bando pūstelėti e-vėjai.

E-komercijai, kaip ir kiekvienai kitai, reikia iš esmės keturių dalykų: pirkėjo (Jono, “Toyotos”, “Microsofto”), pardavėjo (Petro, “Boscho”, “Intel”), jų susitikimo vietos (turgaus, supermarketo, universalaus interneto adreso) ir visuotinio ma

ainų ekvivalento (dramblio kaulų, kriauklių, metalo gabaliukų), tai yra, pinigų.

E-komercija ir e-verslas – neseniai į apyvartą patekę terminai. Kasdien girdime pasakojimus apie interneto kompanijų sėkmę.

E-komercija apima visas santykių, susijusių su tarptautinių ir nacionalinių sandorių sudarymu elektroniniu būdu, rūšis: pirkimą, pardavimą, tiekimą, užsakymus, reklamą, konsultavimą, įvairius susitarimus bei dalykinio bendradarbiavimo formas.

E-komercija yra pasaulinis reiškinys. Jos infrastruktūra kuriama, atsižvelgiant į konkurenciją ir jos palaikymą, privačias investicijas, valstybines ir tarptautines skatinimo programas, atvirą ir pigų priėjimą prie interneto.

Visame pasaulyje ir kiekvienoje atskiroje įmonėje e-komercija vystoma etapiškai:
1) savo svetainės sukūrimas ir informacijos apie save patalpinimas joje,
2) aktyvus ir pasyvus komunikavimas (informacijos pastovus atnaujinimas, atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus, svetainės lankytojų skaičiaus patikrinimas ir t.t.),
3) visos veiklos operacijų perkėlimas į internetą: pirkimas, pardavimas, užsakymas, reklama, klientų aptarnavimas, konsultavimas, tiekimo gr randžių valdymas ir t.t.

Kliento užsakymo pristatymas vykdomas pasitelkiant logistikos firmas. Šiuo metu Lietuvoje yra dvi logistikos firmos: UAB “Baltic Logistic System Vilnius” ir “AD REM”. Šiame darbe supažindinsiu su šių firmų veikla.

2. Logistikos firmos Lietuvoje

2.1. UAB “Baltic Logistic System Vilnius”

UAB BALTIC LOGISTIC SYSTEM VILNIUS yra švedų kapitalo įmonė. Motininė “BLS VILNIUS” kompanija yra Baltic Logistic System International, kuri savo ruožtu priklauso Švedijos Karališkajam Paštui. Švedijos Karališkojo Pašto grupei priklauso kompanijos apimančios platų paslaugų spektrą – nuo laiškų, paketų ir krovinių pristatymo juridiniams be

ei fiziniams asmenims, logistinių sprendimų, sąskaitų apdorojimo iki elektroninės komercijos parduotuvių aptarnavimo.
“BLS VILNIUS” teikia sandėliavimo (paprastas ir muitinės sandėliai bei eksporto – importo terminalas), muitinės tarpininko, krovinių iki 1000 kg pristatymo bei Bizpak paslaugas.

2.1.1. Bizpak paslauga

Bizpak paslauga – tai smulki siunta nuo laiško iki 35 kg svorio. Tai ne kurjerinė paslauga. Tai siuntos pristatymas “nuo durų iki durų” per 24 val. Pagal schemą “verslas verslui”. Garantuotas pristatymas ne vėliau kaip iki kitos darbo dienos 16.00 val. Bizpak paslaugos prototipas – Švedijos pašto paslauga Företagspaket.
Paslauga skirta kompanijoms nuolat turinčioms siuntų, kurias reikia paskirstyti šalies teritorijoje – filialams, verslo partneriams, klientams. Ji padeda efektyviai organizuoti verslą.
Kodėl tai naudinga? Klientai bet kurioje Lietuvos vietovėje užsakytas prekes gauna jau kitą darbo dieną. Kompanija gali visas jėgas skirti savo pagrindiniam verslui plėtoti, prekių pristatymą patikint logistikos kompanijai.

Kaina? Daugeliu atvejų tai žymiai pigiau nei vežant savo transportu! Firma siūlo lanksčią kainų sistemą, priklausančią nuo gabenamų siuntų kiekio.

Kaip ja naudotis? Naudotis paslauga Bizpak labai patogu ir paprasta. Paskambinus tel. (22) 390870, 390869 bei 390868 galima susipažinti su naudojimosi Bizpak paslauga galimybėmis ir pasirinkti labiausiai priimtiną bendradarbiavimo formą. Siuntas firma paims patogiu laiku ir greitai bei patikimai pristatys adresatui. Firma suteikia visas garantijas dėl žalos atlyginimo siuntos praradimo, sugadinimo ar vėlavimo atvejais.

2.1.2. Informacija apie Bizpak tinklą

“BLS VI

ILNIUS” yra tarptautinio tinklo dalis, kitos BLS grupės įmonės įsikūrusios Rygoje – “BLS – Latvija”, Taline – “BLS Eesti”, Varšuvoje – “Masterlink Express”, Sankt Peterburge, Maskvoje, Nižnij Novgorode bei Voroneže – “Armadillo Business Parcel”.

Smulkių siuntų pristatymo sistema sėkmingai veikia Švedijoje (www.posten.se), Lenkijoje (www.bizpak.com.pl), Latvijoje (www.bls.lv), Estijoje (www.bizpak.ee), o taip pat Rusijoje (www.bizpak.ru). www.bizpak.com.
Jau dabar “BLS VILNIUS” gali pasiūlyti Bizpak siuntų pristatymą per 24 – 48 val. Į kaimynines šalis – Latviją bei Estiją, kuriose aptarnaus firmos seserinės kompanijos. Latvijoje – “BLS – Latvija”, efektyviai dirbanti su Latvijos paštu. Estijoje siuntas pristatys “BLS Eesti”, turinti didelę profesionalaus darbo patirtį krovinių pervežimo srityje. Visos siuntos į kitas šalis patikimai ir operatyviai pristatomos “nuo durų iki durų”, laikantis tarptautinių pervežimų konvencijų.

2.1.3. Papildomos paslaugos

UAB “BALTIC LOGISTIC SYSTEM VILNIUS” siūlo šias papildomas paslaugas:
Atviruosius muitinės sandėlius;
Paprastuosius sandėlius;
Eksporto – importo terminalą;
Muitinės tarpininko paslaugas;
Krovos darbus; krovinių pakavimą, perpakavimą, išrūšiavimą, etikečių klijavimą;
Krovinių gabenimą Lietuvoje;
Siuntų gabenimą iš/į Latvijos, Estijos.

Atvirieji muitinės sandėliai:
“BLS VILNIUS” siūlo prekių, už kurias nemokėti importo ir eksporto bei kiti vietiniai mokesčiai saugojimo ir tvarkymo paslaugas. Bendras muitinės sandėlių plotas 3000 m2 uždarose patalpose. Muitinės sandėlį aptarnauja “BLS VILNIUS” muitinės tarpininkai. Prekes šiuose sandėliuose galima laikyti neribotą laiką.

Paprastieji (distribuciniai) sandėliai:
“BLS VILNIUS” siūlo naudotis paprastaisiais sandėliais, kurių plotas 4000 m2. Šiuose sandėliuose teikiamos prekių saugojimo, perkrovimo, rūšiavimo, pakavimo, pe

erpakavimo, etikečių klijavimo bei paskirstymo paslaugos. Kroviniams išmuitinti galima naudotis “BLS VILNIUS” muitinės tarpininko paslaugomis.
Eksporto – importo terminalas:
Eksporto – importo terminalo plotas yra 1000 m2. Specializacija – sudėtinių (grupinių) krovinių apdorojimas pagal sutartis su vežėjais, ekspeditoriais. Kroviniams sandėliuoti terminale pakanka bendros muitinės deklaracijos. Terminale galima perkrauti ir saugoti iki 20 dienų prekes, tame tarpe ir tranzitinius krovinius, išskyrus alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius bei cukrų. Krovinius krauna mechanizuotai. Turi geležinkelio atšaką ir atlieka krovinių perkrovimą iš vagonų į automašinas ir atvirkščiai. Sandėliuojamos įvairios prekės, gaminiai, kuriems nereikia specialaus temperatūros režimo. Kenksmingos ir kitos pavojingos medžiagos turi būti saugiai supakuotos. “BLS VILNIUS” terminale ir sandėliuose prekės yra visiškai saugios. “BLS VILNIUS” apsauga yra dubliuojama – yra elektroninė ir fizinė apsaugos sistemos.
Muitinės tarpininko paslaugos:
UAB “BALTIC LOGISTIC SYSTEM VILNIUS” suteikta teisė verstis muitinės tarpininko veikla, t.y. atlikti muitinės formalumus (eksporto, importo, tranzito deklaracijos) pagal lydinčius krovinį dokumentus. Čia dirbantys muitinės tarpininkai greitai ir kvalifikuotai sutvarkys importo, eksporto, muitinės sandėliavimo ar transporto (CMR, TIR Carnet, Invoice) dokumentus. Gavus Draudimo kompanijos sutikimą muitinei galime pateikti reikiamo dydžio garantijas užtikrinančias skolinių įsipareigojimų vykdymą.
Krovinių gabenimas Lietuvoje
“BLS VILNIUS” siūlo krovinių iki 1000 kg transportavimą po Lietuvą. Pagal atskirą susitarimą vežami ir didesni kroviniai.
Siuntų gabenimas į/iš Latvijos ir Estijos
Siūlo siuntų nuo laiško iki 2000 kg svorio gabenimą “nuo durų iki durų” į/iš Latviją ir Estiją.

2.1.4. Užsakymo pateikimas

1. Užsakymo pateikimas
1.1 telefonu (22) 390888, 390889, faksu (22) 390899 arba elektroniniu paštu: bizpak@bls.lt;
pastaba: užsakymas, siųstas elektroniniu paštu, laikomas priimtas tik gavus patvirtinimą;
1.2 nurodomas siuntėjas, siuntos paėmimo adresas, kontaktinis asmuo, telefonas, siuntos svoris (tūris), mokėtojas. Jei reikia, nurodomos specialios vežimo sąlygos;
1.3 pateikiant užsakymą siunta ir dokumentai turi būti paruošti.
2. Pakuotės žymėjimas
Visos pakuotės privalo būti pažymėtos šiais rekvizitais:
2.1 siuntėjo pavadinimas, gavėjo pavadinimas, pristatymo adresas;
2.2 pakuotės numeris / bendras pakuočių skaičius (1/5; 2/5; .5/5);
2.3 būtini rekvizitai surašomi ant viršutinės pakuotės dalies;
3. Siuntos dokumentai:
3.1 “Klientas” pateikia 4-ių egzempliorių krovinio važtaraštį (laisva forma) arba kurjeris išrašo Bizpak važtaraštį.
3.2 PVM sąskaita faktūra – 2 egzemplioriai:
2-as egzempliorius lieka siuntėjui, 1-as vežamas gavėjui.
Pastaba: jei reikalingas gavėjo parašas ant sąskaitos, tada abu PVM sąskaitos faktūros egzemplioriai vežami gavėjui, iš kurių 2-as (geltonas) už papildomą mokestį grąžinamas siuntėjui su gavėjo parašu.
4. “Kliento” įsipareigojimai
4.1 pateikti visą užsakymui atlikti reikalingą informaciją;
4.2 apmokėti už siuntų pristatymą bei kitas paslaugas pagal galiojantį BLS Vilnius kainininką;
4.3 užtikrinti krovinio pakrovimą ir iškrovimą, kai siunta arba bent vienos siuntos pakuotės svoris viršija 35 kg;
4.4 supakuoti siuntas taip, kad prekės būtų apsaugotos nuo pažeidimo bei būtų neįmanoma patekti prie siuntos turinio, nepažeidus pakuotės.

2.1.5. “Baltic Logistic System Vilnius” įsipareigojimai

1. Pristatyti gavėjui siuntas ne vėliau kaip iki kitos darbo dienos 16.00 valandos. Siunta laikoma įteikta, gavėjui pasirašius siuntos dokumentuose.
2. Apdrausti pervežamas siuntas ir krovinius.
3. Atlyginti “Klientui” nuostolius už siuntų praradimą, sugadinimą, atsiradusį dėl jo kaltės, tačiau ne didesnius, negu priimtų pristatymui prarastų ar sugadintų siuntų vertė.
4. Skaičiuoti siuntos pristatymo kainą už siuntos bendrą svorį vieno siuntėjo – vienam gavėjui, nepriklausomai nuo pakuočių skaičiaus.
5. Neradus siuntos gavėjo arba gavėjui atsisakius priimti siuntą, pažymėti neįteikimo priežastį, atvykimo datą ir laiką, esant galimybei, gavėjo atstovo pareigas, vardą, pavardę ir grąžinti siuntą į BLS Vilnius terminalą. Apie tai informuoti siuntėją.
6. Perskaičiuoti mokestį už siuntų pristatymą pagal faktinį siuntos svorį arba skaičiuotiną svorį (1m3 = 250kg).

“BLS Vilnius” neatsako už prekių sugadinimą ar trūkumą, rastą tvarkingoje ir nepažeistoje pakuotėje, taip pat neatsako jei siuntėjas nepateikė reikalingų siuntos gabenimo dokumentų, dokumentuose nurodė klaidingus duomenis.

“BLS Vilnius” neveža degių, sprogstančių ar turinčių aitrų kvapą medžiagų, ginklų, narkotikų.

“BLS Vilnius” gali skaičiuoti prastovas dėl siuntėjo ar gavėjo kaltės (neparuoštas krovinys, dokumentai, nėra nurodyto darbuotojo ir pan.) – 20 Lt/1 val.

2.1.6. Adresai ir telefonai

Buveinė, kontaktinė informacija:

UAB “Baltic Logistic System Vilnius”
Kirtimų 51, 2028 Vilnius
Įmonės kodas 1163929

Bendras tel.: (22) 390850, faksas: (22) 390899 el. Paštas: info@bls.lt
Pardavimo skyrius tel.: (22) 390868, 390869, 390870, 390867 el. Paštas: sales@bls.lt
Užsakymams tel.: (22) 390888, 390889 el. Paštas: bizpak@bls.lt
Buhalterija tel.: (22) 390856
Muitinės paslaugų skyrius tel.: (22) 390860

Seserinių kompanijų adresai:

Baltic Logistic System Eesti
Peterburi road 38A
Tallinn, Estonia
Tel. + 372 613 0000, fax. + 372 613 0013

Baltic Logistic System – Latvija
Antonijas iela 21 – 7a
Riga, Latvia
Tel. + 371 7 505 111, fax. + 371 7 505 110

Masterlink Express
Mineralna ul. 15
Warsaw, Poland
Tel. + 48 22 668 0808, fax. + 48 22 668 0819

Armadillo Business Parcel
Timiriazevskaya str. 1
Moscow, Russia
Tel. +7 095 234 4299, fax. + 7 095 211 2811

Baltic Logistic System International
Vasagatan 7
Stockholm, Sweden
Tel. + 46 8 781 1000, fax. + 46 8 214 014

2.2. “AD REM”

1993 m. „AD REM” pradėjo savo veiklą. Pirmieji muitinės tarpininkų biurai įsikūrė prie Oro uosto, Savanorių ir Kirtimų muitinės postų Vilniuje.

1994 m. Orientuodamiesi į klientų poreikius įkurtas transporto skyrius, kurio pagrindinė funkcija – užtikrinti greitą ir patikimą krovinių pristatymą visoje Lietuvoje.

1995 m. „AD REM” tapo įgaliotu Lietuvos avialinijų krovinių agentu. Šiandien atstovaujamų aviakompanijų skaičius išaugo ir dabar gali pasiūlyti daugelio stambiausių aviakompanijų krovinių gabenimo paslaugas.

1996 m. Plečiamas transporto skyrius. Pradėtos teikti kompleksinės krovinių gabenimo paslaugos automobiliais, laivais ir lėktuvais. Tai užtikrina bet kokio krovinio išsiuntimą ir atgabenimą iš bet kurios pasaulio šalies.

1998 m. Įsteigti muitinės tarpininkų biurai visuose Vilniaus muitinės postuose, atidarytas biuras Kaune, sudarytos agentavimo sutartys su partneriais Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje. Tai užtikrina operatyvų darbą visoje Lietuvoje.

1999 m. Stiprinamas transporto skyrius. Pradedami geležinkelio pervežimai. Su Amerikos, Azijos, Europos krovinių gabenimo agentūromis pasirašytos sutartys, kuriomis „AD REM” suteikiama teisė atstovauti partnerius visose Baltijos šalyse ir Rusijoje.

2000 m. Perimtas muitinės terminalo „VILNIAUS TRANZITAS” valdymas. Tai užbaigia vieningo importo-eksporto paslaugų komplekso kūrimą.

2001 m. Visos „AD REM” plėtros kryptys – krovinių transportavimas, sandėliavimas, muitinės bei draudimo paslaugos – apjungtos ir integruotos į bendrą logistinę sistemą LOGISTIKOS IR TRANZITO CENTRĄ, garantuojantį klientui kokybiškas ir greitas paslaugas.
Muitinės tarpininkavimas

1993 m. savo veiklą pradėjęs nuo nedidelio ofiso Vilniaus tarptautiniame oro uoste, šiandien „AD REM” turi didžiausią muitinės tarpininkų tinklą Lietuvoje. Didžiausiuose respublikos miestuose įsteigti 9 muitinės tarpininkų biurai, kuriuose dirba daugiau nei 40 darbuotojų.

Nepriklausomai nuo transporto rūšies – autotransportu, jūrų konteineriais, lėktuvais ar geležinkeliu – transportuojami kroviniai, „AD REM” darbuotojai profesionaliai įformina visas muitinės procedūras.

“AD REM” gali:
• paruošti muitinės dokumentus;
• atstovauti Jūsų firmai muitinėje;
• suteikti garantą muitinės procedūroms;
• sumokėti už Jus banko, muitinės ir kitus mokesčius;
• atstovauti Jūsų firmai gaunant pažymas, leidimus, sertifikatus;
• kontroliuoti atliekamas muitinės procedūras;
• konsultuoti muitinės formalumų klausimais.

Privalumai:
• turi didelį patyrimą sudėtingų muitinės procedūrų forminime;
• biurai yra visuose Vilniaus muitinės postuose, Kaune ir Klaipėdoje;
• partneriai Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje atstovauja atliekant muitinės procedūras;
• taiko palankią ir lanksčia kainų politiką.

Po LOGISTIKOS IR TRANZITO CENTRO rekonstrukcijos klientams ir vežėjams gali pasiūlyti įvairias paslaugas:
• importo-eksporto terminalą;
• atvirus muitinės sandėlius;
• distribucinius sandėlius;
• įvairių temperatūrinių režimų sandėlius;
• specialų sandėlį pavojingiems kroviniams (tepalams, cheminėms medžiagoms);
• ašines ir platformines svarstykles;

Naujai įsigyta moderni, didelio galingumo pakrovimo technika leidžia operatyviai dirbti su stambiagabaričiais ir sunkiais kroviniais.

Jausdami savo atsakomybę prieš klientus ir vežėjus, visus krovos ir sandėliavimo darbus “AD REM” apdraudė civiline atsakomybe, o visos sandėliuojamos prekės papildomai apdraustos 4.000.000 Lt.

Nežiūrint į visas pasyvaus saugumo priemones, terminalo teritorija ištisą parą yra saugoma ginkluotos apsaugos.

2.2.1. Vietiniai pervežimai

Kiekvieną dieną automobiliai iš muitinės terminalų gabena krovinius iki kliento durų visoje Lietuvoje. Klientui pageidaujant ne tik organizuojamas pervežimas, bet ir suteikiamos papildomas paslaugas: surenkami kroviniai, sandėliuojami, paskirstomi įvairiems gavėjams, įforminami važtaraščiai bei kiti dokumentai.

Naujai įsigyti automobiliai leidžia klientui garantuoti patikimą ir saugų jo krovinių pristatymą iki nurodytos vietos. Visi kroviniai, nepriklausomai nuo krovinio svorio ir gabaritų kliento pageidavimu Lietuvoje pristatomi per 24 val. po išmuitinimo.

2.2.2. Sausumos transportas

Nuo 1994 m., kada „AD REM” įkūrė transporto skyrių (nuo 1999 m. reorganizuotas į departamentą), pagrindinė transporto paslaugų plėtojimo idėja – nutiesti patikimą tiltą tarp Rusijos, NVS, Baltijos regiono valstybių ir viso likusio pasaulio.

Tarptautinis krovinių gabenimas autotransportu šioje grandinėje yra viena iš svarbiausių sudedamųjų dalių, todėl šiai plėtros krypčiai skiriamas ypatingas dėmesys.

Kiekvienais metais plečiamas partnerių tinklas Vakarų Europoje, sudaromos naujos sutartys su vežėjais Lietuvoje, Baltijos ir NVS šalyse.

2.2.3. Oro transportas

1995 m. „AD REM” pasirašė pirmąsias sutartis su aviakompanijomis, turinčiomis tiesioginius reisus į Lietuvą ir pradėjo dirbti kaip krovinių gabenimo agentas. Šiandien bendradarbiauja daugiau kaip su 30 viso pasaulio ekspedicinių kompanijų, kurių pagalba kroviniai klientui pristatomi „nuo durų iki durų”. Didžiausi krovinių srautai yra tarp Lietuvos ir JAV, Pietryčių Azijos ir Vakarų Europos.

Gabenant krovinius savo klientams, atsižvelgiama į krovinio pobūdį, gabaritus ir pageidaujamą pristatymo terminą. Jei iškyla techninio pobūdžio problemos siunčiant krovinį reisiniais lėktuvais, užsakomi čarteriniai skrydžiai arba organizuojamas multimodalinis krovinio pervežimas. Kiekvienu atveju klientas informuojamas apie krovinio buvimo vietą, iškilusius keblumus, pristatymo terminus.

Naudodamiesi partnerių galimybėmis, gabenami kroviniai tarp trečiųjų šalių, neužsukant į Lietuvą. Agentai, gavę „AD REM” užsakymą, paima krovinį nuo siuntėjo durų, paruošia reikiamą dokumentaciją eksportuotojo šalyje ir organizuoja pervežimą. Tokia pati schema veikia ir gavėjo šalyje.

2001 m. pradžioje UAB „AD REM” pasirašė bendradarbiavimo sutartį su aviakompanija AEROFLOT ir tapo įgaliotu jos krovinių gabenimo agentu Lietuvoje. Tai atvėrė didesnes galimybes aptarnaujant klientų oro krovinius, siunčiamus į Rusiją ir NVS miestus.

2.2.4. Jūrų transportas

1999 m. „AD REM” įkūrė skyrių, kurio pagrindinis uždavinys yra aptarnauti krovinius, vežamus jūriniais konteineriais.

Atsižvelgiant į klientų poreikius, jų krovinių judėjimo maršrutus, buvo pasirašytos sutartys su jūrinėmis kompanijomis bei agentūromis daugelyje šalių. Ypač aktyviai dirbama su kolegomis JAV, Pietų Amerikoje, Kinijoje, Indijoje ir Japonijoje. Su partnerių pagalba, krovinys paimamas iš siuntėjo arba pristatomas gavėjui praktiškai bet kurioje pasaulio šalyje. Tiek importo, tiek eksporto atveju klientui pakanka tik paskambinti į „AD REM” transporto skyrių ir perduoti duomenis apie krovinį, o visa kita atliks firmos darbuotojai.

Nauja paslauga – smulkių krovinių pervežimas jūriniais konteineriais (LCL). Iš Azijos ar Amerikos konteineris su konsoliduotais kroviniais transportuojamas iki Hamburgo arba Brėmenhafeno. Iš uosto iki Lietuvos pervežimas vykdomas automobiliu. LCL paslaugų sistema leidžia žymiai sumažinti transportavimo išlaidas: už smulkaus krovinio gabenimą jūriniu konteineriu nereikia mokėti pilno konteinerio frachto, o gabenimo laikas bus toks pat, kaip ir vežant pilną konteinerį.

2.2.5. Multimodaliniai pervežimai

Pilnas logistinių paslaugų spektras būtų neįmanomas, jei nevyktų multimodaliniai pervežimai. Atsižvelgiant į klientų poreikius krovinių transportavimas nuo siuntėjo iki gavėjo dažnai vyksta keičiant transporto priemones. Ypač tai pasiteisina gabenant negabaritinius krovinius arba pristatant prekes iš JAV ir Azijos valstybių, o taip pat dirbant su NVS ir Rusijos rinkomis. Tai leidžia sumažinti transportavimo kainas ir nenukrypti nuo pristatymo terminų.

Klientams, besinaudojantiems „AD REM” galimybėmis, siūlomas toks paslaugų spektras: krovinio paėmimas ir muitinės procedūrų tvarkymas siuntėjo šalyje, tarptautinis krovinio gabenimas lėktuvais, jūrų konteineriais, geležinkeliais ir autotransportu, muitinės procedūrų atlikimas gavėjo šalyje, sandėliavimo ir perkrovimo darbai, įskaitant prekių perpakavimą, markiravimą, komplektavimą, o taip pat kitos distribucinės paslaugos.

“AD REM” darbuotojų profesionalumas ir patirtis Europos, JAV, Azijos ir Rusijos krovinių gabenimo rinkose leidžia sudaryti kiekvienam klientui ypatingą logistinę schemą, atsižvelgiant į individualius poreikius, terminus, kainą.

2.2.6. Muitinės tarpininkavimas

1993 m. savo veiklą pradėjęs nuo nedidelio ofiso Vilniaus tarptautiniame oro uoste, šiandien „AD REM” turi didžiausią muitinės tarpininkų tinklą Lietuvoje. Didžiausiuose respublikos miestuose įsteigti 9 muitinės tarpininkų biurai, kuriuose dirba daugiau nei 40 darbuotojų.

Nepriklausomai nuo transporto rūšies – autotransportu, jūrų konteineriais, lėktuvais ar geležinkeliu – transportuojami Jūsų kroviniai, „AD REM” darbuotojai profesionaliai įformins visas muitinės procedūras.

2.2.7. Muitinės terminalas

1999 m. pabaigoje „AD REM” įsigijo muitinės terminalą, kuris yra strategiškai patogioje vietoje, šalia tarptautinio oro uosto ir apvažiavimo trasos Vilnius – Minskas – Maskva ir įsteigė čia LOGISTIKOS IR TRANZITO CENTRĄ. Bendra viso LTC teritorija užima 2,5 ha plotą, dengtų sandėlių plotas yra daugiau nei 5000 m², o operatyvų darbą leidžia užtikrinti muitinės postas ir muitinės tarpininkai, esantys CENTRO teritorijoje.

2.2.8. Kontaktai

Administracija

Generalinis direktorius
Stanislovas Kozelas – (+370 2) 23 20 18.

Administratorė
Auksė Kaminskienė – (+370 2) 33 35 35.

Marketingo direktorius
Dalius Mikalajūnas – (+370 2) 23 20 16, faks. (+370 2) 33 35 35, mob. (+370 98) 41837.

Direktorius muitinės reikalams
Artūras Norvila – (+370 2) 23 20 16, faks. (+370 2) 33 35 35, mob. (+370 87) 10029.

Transporto direktorius
Darius Brekys – tel./faks.: (+370 2) 32 91 52, 26 48 46, mob. (+370 98) 75253.

Terminalo direktorius
Minautas Petronis – (+370 2) 32 91 44, faks. (+370 2) 32 91 53, mob. (+370 86) 09425.

Buhalterija
(+370 2) 22 36 48, faks. (+370 2) 222 592.

Transporto skyrius

el. paštas: transportas@adrem.lt

Oro ir jūrų transportas:
Eglė Kasiulynaitė – (+370 2) 32 91 52, faks. (+370 2) 333 672, mob. (+370 98) 20449.
Audrius Lukoševičius – (+370 2) 32 91 52, faks. (+370 2) 333 672, mob. (+370 86) 35623.
Aurimas Balčiūnas – (+370 2) 32 90 20, faks. (+370 2) 32 90 21, mob. (+370 98) 88439.
Žana Šimkienė – (+370 2) 32 90 20, faks. (+370 2) 32 90 21, mob. (+370 98) 11919.

Autotransportas ir geležinkeliai:
Valentina Dudoitienė tel./faks. (+370 2) 26 48 46, 23 20 17, mob. (+370 80) 25934.
Antanas Šimelis, tel.: (+370 2) 46 48 13, 26 48 13, mob. (+370 87) 33372.
Kristina Savinaitė, tel.: (+370 2) 23 20 17, faks. (+370 2) 33 36 72.
Irina Nagornaja, tel.: (+370 2) 23 20 17, 26 48 13, faks. (+370 2) 33 36 72.
Egidijus Lučka, tel.: (+370 2) 23 20 17, faks. (+370 2) 33 36 72, mob. (+370 86) 75711.
Gintas Burnickas, tel.: (+370 2) 32 91 52, 26 48 13, faks. (+370 2) 33 36 72.

Muitinės tarpininkų postai

Vilnius:
Metalo g. 2a, tel.: (+370 2) 23 25 14, 33 36 06, faks. (+370 2) 23 25 12.
Oro uostas, Rodūnios kelias 2, tel.: (+370 2) 32 90 18, 32 90 19, faks. (+370 2) 32 90 21.
Savanorių pr. 174a, tel./faks. (+370 2) 65 36 31, mob. (+370 98) 51311.
Geležinkelio g. 6, tel./faks. (+370 2) 33 15 91, mob. (+370 98) 30441.
Panerių g. 64, tel./faks.: (+370 2) 33 11 78, 33 89 52, 26 37 63.
Verkių g. 44, tel./faks.: (+370 2) 76 27 75, 30 00 34.
Kirtimų g. 51a, tel./faks.: (+370 2) 39 08 73, 39 08 82, 39 08 93.

Kaunas:
Taikos g. 141, tel./faks.: (+370 7) 31 46 99, (+370 86) 87577.

Klaipėda:
Paryžiaus komunos g. 25, tel. (+370 6) 31 41 52, faks. (+370 6) 31 41 30.

Terminalo tarpininkai, tel./faks.: (+370 2) 23 20 97, 32 91 53.
Sandėlys, tel. (+370 2) 32 91 44.

3. Naudota medžiaga

Šiame darbe naudota informacija iš interneto:

1. www.commerce.lt

2. www.bizpak.lt

3. www.adrem.lt

Leave a Comment