IĮ „MANTO PETRAIČIO TURIZMO FIRMA“ VIDINĖS IR IŠORINĖS APLINKOS APRAŠYMAS

ŽEMAITIJOS KOLEGIJAMAŽEIKIŲ STUDIJŲ SKYRIUS

IĮ „MANTO PETRAIČIO TURIZMO FIRMA“ VIDINĖS IR IŠORINĖS APLINKOS APRAŠYMAS

SAVARANKIŠKAS DARBAS

Mažeikiai, 2005

TURINYS

1. ĮMONĖS CHARAKTERISTIKA 32. VIDINĖS APLINKOS APRAŠYMAS 32.1 Tikslai ir uždaviniai 32.2 Organizacijos struktūra 42.3 Technologija 42.4 Personalas 43. IŠORINĖS APLINKOS TIESIOGINIO POVEIKIO VEIKSNIŲ APRAŠYMAS 53.1 Vartotojas 53.2 Tiekėjas 53.3 Žiniasklaida 53.4 Konkurentai 54. IŠORINĖS APLINKOS NETIESIOGINIO POVEIKIO VEIKSNIŲ APRAŠYMAS 64.1 Ekonominiai veiksniai 64.2 Technologiniai veiksniai 64.3 Politiniai veiksniai 6LITERATŪRA 7

1. ĮMONĖS CHARAKTERISTIKA

IĮ“M.Petraičio turizmo firma”Draugystės 3-19, Mažeikiai 5500Tel. 8-443-75665, 8-682-76099.

“M.Petraičio turizmo firma “ individuali įmonė buvo įkurta 1995m. balandžio 14d. Įmonė buvo įkurta panaudojus nuosavas lėšas.Įkurimo tikslas buvo plėsti savo veiklą, siekti pelno. Įmonės rūšys buvo pasirinkta individuali todėl, kad buvo naudojamos savo lėšos, savininkai yra šeimos nariai.Įmonė yra nestambi, šiuo metu joje dirba 8 žmonės.

2. VIDINĖS APLINKOS APRAŠYMAS

Organizacijos vidinę aplinką formuoja jos tikslai, uždaviniai, struktūra, technologija ir dirbantieji žmonės.

2.1 Tikslai ir uždaviniai

Tikslai yra norimi, užsibrėžti, geidžiami, kuriuos bendru darbu, sutelktomis pastangomis stengiamasi įgyvendinti organizacija savo veikloje.

• Įmonės tikslas – kokybiškas, greitas ir saugus keleivių pervežimas, operatyvumas, įsipareigojimas laikytis keleivio vežimo terminų, sugebėjimas atsižvelgti į klientų poreikius, noras bendradarbiauti, garantuojama paslaugų kokybė, palanki kainų politika.

• Įmonės uždaviniai – kelti darbuotojų kvalifikacijos lygį, kad atitiktų šiandienos reikalavimus.

2.2 Organizacijos struktūra

• Direktorius – atlieka vadovo pareigas, priima įmonei svarbius sprendimus ir sprendžia kilusias problemas, atsižvelgdamas į darbuotojų nuomonę bei gerovę, atstovauja įmonei.• Pavaduotojas – vykdo direktoriaus pavestas užduotis, skirsto darbus, skiria darbuotojams premijas už gerai atliktą darbą, priima bei atleidžia iš darbo žmones, priima užsakymus.• Buhalteris – operatyvinė ir periodinė buhalterinė apskaita.• Vairuotojai – saugiai vairuoja autobusus, veža keleivius į tolimas ir artimas keliones, prižiu autobusų techninę būklę.

• Valytojos – valo autobusus, prižiūri, kad autobusuose būtų švara bei tvarka.

2.3 Technologija

Šiuo metu “ M.Petraičio turizmo firma” turi tris garažus, dirbtuves, kuriuose randasi įvairios staklės bei įrankiai, du autobusus, mikro autobusą, kompiuteris.2.4 Personalas

Šiuo metu įmonėje dirba aštuoni išsilavinę specialistai. Daugumos darbuotojų amžius – 40 metų. Laikosi nuomonės, kad sėkmingos veiklos pagrindas yra žmogiškieji resursai, todėl ypač didelį dėmesį skiria profesiniam tobulėjimui, apmokymams, kūrybinės minties laisvam plėtojimui. Šalia tokių savybių, kaip tikslumas, kruopštumas, atsakomybė bei nuoširdus bendravimas su klientu, vertina ir skatina naujų idėjų kūrimą bei įgyvendinimą, asmeninę kūrybinę laisvę ir iniciatyvą. Demokratiškas valdymo stilius lemia ypač šiltus santykius įmonės viduje, o tai savo ruožtu – darbą skatinantį psichologinį klimatą.

3. IŠORINĖS APLINKOS TIESIOGINIO POVEIKIO VEIKSNIŲ APRAŠYMAS

3.1 Vartotojas

Įmonės vartotojai yra tie, kurie naudojasi šios įmonės paslaugomis, tai yra tie, kurie keliauja į įvairias šalis ar pažintines keliones. Manau vartotojai naudojasi įmonės paslaugomis, todėl, kad įmonė žino, kad svarbiausia yra kliento norai ir pageidavimai, todėl ji stengiasi, kad klientui būtų patogu keliauti į tolimesnes ar artimesnes keliones, prižiūri tvarką autobusuose, nustatomos kainos, kurios yra prieinamos kiekvienam žmogui, stengiasi, kad įmonėje būtų profesionalus bei malonus aptarnavimas, didelį dėmesį skiria į įvaizdį.3.2 Tiekėjas

Įmonės nuolatiniai tekėjai: „Ventus“ – degalinių tinklas, “Auto Vigreda” – įmonei tiekia reikalingas autodalis, “Edzaras” – tiekia kancialiarines priemones, “Kompiuterinis langas” – prižiūri techninę būklę.3.3 Žiniasklaida

Žiniasklaidos ir komunikacijos pateikia vis platesnius ir išsamesnius duomenis, taip pat ir apie „M.Petraičio turizmo firmą“. Gerai jeigu skaitytojus, klausytojus ar žiūrovus pasiekia teigiama informacija apie šią įmonę, o jei neigiama informacija pasiekia, tai gali labai pakenkti įmonės įvaizdžiui bei klientų skaičiui ir tai gali tapti įmonei, net nuostolinga.

3.4 Konkurentai

Svarbiausia šiai įmonei yra komercinė konkurencija – konkurencija dėl vartotojų. „R. Adomaičio turizmo firma“ konkuruoja ne tik su privačiomis turizmo įmonėmis, bet ir su stambiomis turizmo įmonėmis, pvz.: „Autobusų parkas“

4. IŠORINĖS APLINKOS NETIESIOGINIO POVEIKIO VEIKSNIŲ APRAŠYMAS

4.1 Ekonominiai veiksniai

Šios įmonės didžiausias negiamas ekonominis veiksnys yra didelis nedarbingumas, nuo to priklauso įmonės kelionių skaičius bei pelningumas. Kitas neigiamas veiksnys – didelė konkurencija, nuo jos priklauso kelionių kainos. Tačiau yra žmonių, kurie važiuoja ne ilsėtis, o komerciniais, darbo reikalais ir šios kelionės vyksta gana dažnai, šios kelionės atneša nemažą pelna. Dar didelės įplaukos į įmonės biudžetą ateina per įvairias vaikų ekskursijas. Reikia tikėtis, kad Lietuvos ekonomika tik gerės, o ne blogės, nuo to priklausys ir šios įmonės būtis.

4.2 Technologiniai veiksniai

Nuo šių veiksnių priklauso įmonės egzistavimas. Jei įmonė stovės vietoje ir nieko nekeis, tai jai gresia bankrotas. Būtinai reikia ją tobulinti bei plėsti: įsigyti daugiau autobusų, restauruoti ar keisti senuosius, plėsti kelionių akiratį po pasaulį, tapti pranašesniais už konkurentus. Visa tai priklauso nuo pajamų.

4.3 Politiniai veiksniai

“M.Petraičio turimo firmai” svarbios įstatymus leidžiančios ir juos vykdančios institucijos, bei teisinės sistemos požiūris į verslą. Jei valstybė išleistų tokius įstatymus, kurie reikalautų naujų mokesčių ar senuosius mokesčius dar padidintų, nuo to priklausytų kelionių kainos.

LITERATŪRA

1. Pokalbis su įmonės direktoriumi.2. Konspektai iš vadybos užrašų.