Pirmasis pasimatymas – kaip pasiruošti

Kalbant apie internetinį bendravimą, dažnai sprendžiamas klausimas – kiek tai priimtina, moralu, patikima. Tačiau argi verta skirtyti pažinties būdus į „natūralius“ ir virtualius kaip į tinkamus ir netinkamus? Galbūt svarbiau atsakyti į klausimą – ar internetinė pažintis ir liks tik bendravimu „aš, tu ir mūsų kompiuteriai“, ar žengsime toliau ir nepabūgsime pažvelgti naujam pažįstamam tiesiai į akis.

Jei internete sutikote žmogų, kurio anketa Jus sužavėjo, o bendravimas laiškais vyko sklandžiai ir įdomiai, matyt Jūsų galvoje jau kirba mintis, kaip perkelti bendravimą iš virtualios erdvės į realybę.

Bet kaip žinoti, ar tas žmogus iš tiesų vertas Jūsų dėmesio? Kada jau metas planuoti pasimatymą? Kaip pakviesti ir kaip elgtis susitikus? Deja, taisyklių čia nėra. Teks pasikliauti nuojauta, galbūt surizikuoti. Tačiau šiame straipsnyje rasite keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos turėtume atkreipti dėmesį, planuodami pirmąjį pasimatymą.

Ar verta susitikti?

Jei bendraudami internetu negalite sulaikyti šypsenos, švyti akys o aplink Jus laksto susižavėjimo žiežirbos, jei nekantraudami laukiate jo (jos) laiško, o rašydami jam (jai) sugalvojate tūkstančius dalykų, kuriuos norite papasakoti, atsakymas vienareikšmis – nedelskite ir ruoškitės pasimatymui!

Bendraudami internetu nep pajutote vienas kitam traukos. Ar verta susitikti  tokiu atveju? Galbūt. Susirašinėdami nematote žvilgsnio, negirdite balso ir iš tiesų nelabai įsivaizduojate, kaip tas žmogus atrodo realiai, kaip bendrauja. Kita vertus, jei asmuo, turėdamas begalę laiko apgalvoti savo laiškus, nesugeba Jūsų sudominti, ar sug

gebės sužavėti susitikus, kai kalbėtis teks ekspromtu? O gal jam(jai) tiesiog sunkiai sekasi rašyti?

Į šiuos klausimus galite atsakyti tik patys sau. Jei pliusų randate daugiau, nei minusų – nebedvejokite ir planuokite susitikimą.

Prieš susipažįstant akis į akį verta pakalbėti telefonu. Jaukiai šnekučiuojatės valandų valandas? Tai ko dar dvejojate?!

Kada jau laikas?

Ar geriau susirašinėti savaitėmis, kad suprastumėt, kas jis(ji) iš tiesų yra, ar tiesiog pakviesti puodelio kavos vos pajutus, jog užsimezgė abipusis susidomėjimas? Priklauso nuo situacijos.

Vis tik protingiausia būtų pabendrauti laiškais bent kelias dienas ar savaitę. Tai suteiks galimybę pamatyti, ar žmogus yra motyvuotas ir nuoširdžiai nusiteikęs Jūsų atžvilgiu. Tačiau jei susirašinėjimas trunka ilgiau nei keletą savaičių, o noro susipažinti gyvai nepastebite, verta susirūpinti: tikėtina, kad jis(ji) nėra pasirengęs(-usi) rimtiems santykiams arba kažką slepia.

Kaip pasiūlyti?

Pirmąjį pas simatymą geriausia planuoti trumpą. Galite susitikti išgerti kavos ar kokteilių – taip galėsite greitai skirstytis, supratę, jog pažintis neturi perspektyvų, o pajutę simpatiją, be vargo pratęsite romantišką vakarą.

Jei nedrįstate pakviesti į pasimatymą tiesiai, meskite užuominą: „Ar buvai toje naujoje kavinėje?“ Sulaukę atsakymo „dar ne, bet norėčiau ten apsilankyti“, būkite tikri, kad Jūsų užuomina suprasta teisingai.

Jei kažkoks klausimas Jums labai svarbus, išsiaiškinkite tai prieš susitikdami. Tai galėtų būti tokie dalykai kaip rūkymas, religija, kokios nors kitos Jums labai svarbios pažiūros. Jeigu nuomonės nesuderinamai ski

iriasi, geriau nutraukti bendravimą, kol santykiai dar nepažengė per toli.

Kur?

Nesvarbu, kiek laiko bendravote internetu ir kokią didelę simpatiją vienas kitam jaučiate, pirmą pasimatymą planuokite tik viešoje vietoje, jokiu būdu ne savo namuose!

Norėdami išrinkti tikrai tinkamą vietą ir užsiėmimą pasimatymui, prieš susitikdami dar kartą perskaitykite laiškus. Juose tikrai rasite užuominų, kas jai(jam) patinka.

Didžioji diena.

Prieš susitikimą dar kartą peržvelkite jo(jos) anketą internete, kad geriau pažintumėte žmogų ir nepamirštumėte svarbių faktų. Kuo daugiau žinosite apie asmenį, su kuriuo einate susitikti, tuo lengviau išvengsite nejaukios tylos ir tikrai nepadarysite didelės klaidos – nesupainiosite su kuriuo nors kitu susirašinėjimo draugu.

Pernelyg sudėtingos diskusijos pirmajam pasimatymui ne itin tinka. Juk Jūsų tikslas nėra sužibėti savo intelektu. Geriau kalbėkite apie tai, kas sukelia malonias emocijas: atostogų planus, mėgstamą maistą.

Žiūrėkite jam(jai) į akis. Tai liudija Jūsų pasitikėjimą savimi ir nuoširdų susidomėjimą partneriu.

Kaip atsisveikinti? Rankos paspaudimu, apkabinimu, gal. bučiniu? Stenkitės pajausti partnerio emocijas. Jei jis(ji) svajoja apie bučinį, pajausite tai iš šypsenos, akių kontakto ir to, kaip mielai Jus įsileidžia į asmeninę erdvę. Tačiau jei akivaizdžių kūno kalbos signalų nepastebite, geriau neskubėti. Bus ko laukti kitame pasimatyme.

 

33 thoughts on “Pirmasis pasimatymas – kaip pasiruošti”

 1. Ar tinka merginai pirmajai imtis iniciatyvos atsisveikinant pabuciuoti i…skruosta?:-) siais laikais viskas imanoma,bet..as megstu vyriska iniciatyva. Ka jus manote?

  Reply
 2. Feja, manau, kad bučinys į skuostą gali būti netgi labai miela. Žinoma, viskas priklauso. Mes moterys, turim intuiciją ir dažnai galime nujausti vyro emocijas, ar susižavėjo jis manimi ar ne. Jei jauti jo prielankumą, lašas iniciatyvos tikrai nesugadins. Galgi ir išprovokuos vyrišką iniciatyvą 😉

  Reply
 3. Su vienu vaikinu apie 6men., intensyviai , kiekv. diena bendravom laiskais ir telefonu buvo tikrai nuostabu. Susitikus nors isvaizda buvo kaip ir nuotraukose, kalbetis nebuvo apie ka.Atrode , jog butu visai kitas svetimas zmogus.Manau , jei pradejai bendrauti ilgesni laika laiskais reikia tuo ir baigti .., o jei zmogus patiko geriau susitikti po pirmo laisko.

  Reply
 4. Visiškai pritariu Skaistės nuomonei. Dažniausiai tie ilgai ir linkę susirašinėti, kurie nemoka ar nenori iš tikro bendrauti. Per ilgas susirašinėjimas niekur nenuveda. Bet kuris normalus žmogus tikrai norės susitikti, nes kitaip – ko mes čia ieškome?

  Reply
 5. Vienareikšmei-tik pažvelgus į gyvas akis suprasim,ar norime toliau būti kartu. Žmogus turi būti priimtinas visa savo esybe. O tai paaiškėja pabendravus maždaug pusvalandį.Kartais pakanka pirmo žvilgsnio ir jau galima atsisveikinti. Nemanau,kad jo savybės kažką pakeistų,tai tik iliuzija,kai kankinamos vienatvės bandysim turėti nors žvirblį saujoj.Manau čia viskas paprasta-susitikti reikia iškarto su visais intuityviai priimtinais žmogeliukais,nes susirašinėdami tik švaistom savo brangų laiką.Patikėkit,treji metai patirties 🙂

  Reply
 6. Kažkaip esi linkus į kraštutinumus 😉 Susirašinėti pusę metų ir nepasimatyti aišku kvaila, bet eiti į pasimatymą vos po vieno laiško dar kvailiau 😉

  Reply
 7. Nesuprantu tokiu dalyku kkaip ilgi susirasinejimai ar pokalbiai telefonu nemacius zmogaus. Man priimtiniau pirmam laiske susitarti del susitikimo. Ir nevadinciau tai pasimatymais. Pasimatymu man buna kai as bunu vaikina macius ir mes pajute vienas kitam simpatija susitarem del kito susitikimo – pasimatymo;)

  Reply
 8. manau, kad tuo turi pasirūpinti vyr.giminė.O gal jis kompleksuoja, gal meta svorį, gal bijo nusivilti…..

  Reply
 9. Apie pokalbius telefonu. Šiaip jų nemėgstų, bet eidama į aklą pasimatymą, visada noriu prieš tai pakalbėti su tuo vyru telefonu. Kad išgirsčiau jo balsą. Vyrai, kurių balsas žemas arba kurie kalba labai tyliai, man nepatrauklūs…

  Reply
 10. hm… ir kodėl mano susirašinėjimai nutrūksta arba nepajaučiu, kad dama gali drįsti eiti į pasimatymą?..

  Reply
 11. Įdomiai. Gal papasakok daugiau 😉

  Susirašinėjimai nutrūksta, kai abiems arba kuriam nors tiesiog nerūpi. Jei kažko tikrai nori ir tikiesi, tai nemesi susirašinėjimo su žmogum, o jei pajauti, kad nieko nebus, tai kokia prasmė toliau bendrauti.

  Reply
 12. tai va, ir nerandu atsakymo.
  na, vienas sukasi galvoje – objektyvus trukdis, kai kuriam iš narių baigiasi auksinė narystė, apmokėta trumpam laikui sms žinute.
  o kitos priežastys… hm… galiu tik patraukti pečiais 🙂
  a, yra dar viena. tarkime, kuri nors iš susirašinėjimo pusių rado antrą pusę ir nutraukė bet kokius susirašinėjimus (pagarba, jei paaiškino ir priežastį, nors kai kam tai gali būti skaudu – tiek vilčių būtą…)
  daugiau priežasčių galvon nešauna, o laiškų pašto dėžutėje – tai ne internetinio spam'o, hoax'o ir grandininkų laiškų – nėra.

  Reply
 13. Aš manau, kad normalus sąžiningas žmogus prieš nutraukdamas susirašinėjimą galėtų bent trumpai įvardinti priežastį, na, tarkim, nematau prasmės, tikslo, nepatinka, sisiradau kažką kitą. Labai gerbiu tokius žmones Pati visada darau taip.

  Reply
 14. Rokai, labai daug vilčių žmonės sudeda į susirašinėjimą šioje svetainėje. Ir labai pyksta, jei jiems neatrašo. Mane tai truputį stebina. Atsipalaiduokit 😉 Bendravimas internetu turi savo minusų: jis neįpareigoja, leidžia likti anonimiškam, save parodyti geresniais nei esame. To neišvengsim, kad ir kaip besipiktintume.

  Reply
 15. Ugnele, o aš nesijaudinu, jei susirašinėjom, o jis dingo. Ir pati taip kartais darau. Ne iš blogos valios, tiesiog būna, kad galva užimta kitais dalykais ir pažintys internetu kuriam laikui tampa nebeaktualios. Žinoma, jei su kažkuo bendraučiau kelis mėnesius, dingti nepaaiškinus būtų tikrai nesąžininga. Gal mano požiūris pasirodys lengvabūdiškas, bet aš į tokias pažintis žiūriu lengvai, per daug nesitikiu, bet labai džiaugčiausi susipažinus su žmogumi, su kuriuo mums kažkas išeitų 😉

  Reply
 16. Aš manau visada reikia būti savimi, nes falšas ankščiau ar vėliau išlenda į paviršių.O jei susitikus nebelieka apie ką kalbėti vadinasi laiškai nebuvo nuoširdūs…

  Reply
 17. na, as kaip tik einu i 1 susitikima… baimes nejauciu, o kai grisiu- parasysiu kaip ejosi. bendravom laiskais menesi, bet neintensyviai. o balsas patiko!

  Reply
 18. Na, man, manau, tiesiog labai pasisekė. Pasikeitėm keliais laiškais, po darbo susitikom. Nieko ypatingo suplanuoti, apgalvoti nespėjau, bet jis tikrai patiko. Kalbėtis buvo lengva, atrodo, kad esame pažįstami jau seniai. Labai patiko, kad vaikinas elgėsi paprastai, santūriai – atrodo, tiesiog buvo savimi. Susitikimas tikrai padarė gerą įspūdį, tiesa, kalbu tik už save:) Bet iš tiesų – susitikau su tokiu šauniu vyru, kad, net jei mūsų bendravimas nutrūks, visai nebesinori apie kitas pažintis galvoti. Taigi, manau, kad į realų susitikimą, jei žmogumi gali pasitikėti, nueiti verta:)arba – aš rizikavau, bet rizika buvo laiminga:)

  Reply
 19. Buvau gal 100 pasimatymu ir galiu pasakyti, kad taip ruostis, kaip straipsnyje nereikia. Reikia buti savimi ir elgtis pagal situacija, nuotaika ir abieju norus. Tuomet pasimatymas bus pavykes.

  Reply
 20. Hmm del susitikimo pritariu bet noriu paklausti, ar visgi verta bandyti imtis iniciatyvos jei esi drovus t.y. bandyti? ar geriau leisti merginai tai padaryti?

  Reply
 21. Sveiki. Gal galit padeti? As su viena mergina, kur atstumas yra apie 300km bendravom zinutemis 4men. tik mums niekad nepavykdavo susitikti. O mes jautem labai stipria simaptija. Per valentino diena ji atvaziavo pas mane ir mes labai graziai praleidom diena, labai stipriai pamilom vienas kita. Tiek svajojom, tiek galvojom apie gyvenima, kai gyvensim kartu. Po menesio, as nuvaziavau pas jos i namus, susipazinau su tevais ir jiems labai patikau. Tiesa pasakius as patikau jau tada, kai ji jiems pasakojo apie mane. Tai vienai nakciai pasilikau pas jos. Oras lauke buvo blogas, todel niekur nejom.. Iki tol kol nuejom miegoti, mes gerai leidom laika.. Tiek emociju uzvire viduje, bet tada mes nebuvom dar nei karto nepasibuciave. Visa laika buvom jos kambaryje, ziurejom filma, buvom susiglaude vienas prie kito.. Ir atrode, kad geriau ir but negali. Bet mes tiesiog neturejom apie ka kalbeti. Daug tylos buvo. Buciny gavau tik pries einant miegot. Ryte atsikele, ji pas mane atejo, papusryciavom. Ir tada paziurejom dar viena filma ir sedejom. Sedejom tyloj, nieko beveik nekalbejom. Nieko ji nenorejo.. As jau nebezinojau ka daryti.. Sakiau jai kad ja myliu. O ji man tiesiog atsakydavo, zinau. Ar kaska panasaus. Kai jau ryzdavausi ja pabuciuoti, ji tiesiog nusisukdavo… Beveik visa likusi laika prabuvom susiglaude, tik man toks vaizdas, kad ja laikiau per prievarta. Man buvo labai skaudu ja tokia matyt. Ir dabar mes apie tai kalbejome zinutemis, ji sake, kad ja gasdina tai kad mes nerandame bendros kalbos, o as jos maldavau, prasiau, kad suteiktu dar viena sansa. As jai prisiekiau, kad sutvarkysiu viska ir mes ja rasim. Tai ieskau pagalbos, patarimu, kaip tai padaryt.

  Reply
 22. ziurekit as varau i pasimatyma. su vaikinu draugavau pries du metus kai buvau 7-toke o jis 8-okas bet mes issiskyrem nes mus isskyre mano geriausia drauge dabar jis 9-okas o as 8-oke ir vel mes pradejom bendrauti stai siandien jis pakviete mane i kina ar dar kur bet as labai bijau kad nesusimauciau nu netureciau apie ka kalbet gal galit patart apie ka su bx reik uzmekst kalba?

  Reply
 23. su bachuru galima pradeti sneketi apie sporta. kuom jsi uzsijama, ka megsta. jei zaidzia krepsini paprasykit gal ir jus kada pamokys. pasnekekit apie jo draugus. nu nzn kazka tokio. pavyzdziui as tai noreciau kad su mergina susestume kurnors dviese ir tiesiog pasikalbetume apie gyvenima, jausmus..

  Reply
 24. ewa – apie seksa kalbek 😀 nors nea gal neklausyk manes jei nori kazko rimto su juo, geriau palauk kol biski pazinsit viens kita, mano nuomone 🙂

  Reply
 25. Sveiki norėčiau paklausti jūsų.Buvau durnas kaip susitikau su mergina.Aš su ja tada nešnekėjau. Gal galite padėti kaip man užvesti ant kokios temos ar klausti nuoširdžių klausimu su kuriais ją sužavėtu Padėkit merginos ar bernai kurie turi savo merginas. Aš jūsų prašau kad pasakytumete ką jos reiktu klausti kaip susitinki.

  Man 15metu
  Miestas Panevežys
  Skype lt_nike3

  Reply
 26. Sveiki : )
  Žinau kad šitas klausimas bus neįtemą , bet niekur nerandu kitokio puslapio kuris man pagelbėtų .
  Šiandien man su vaikinu suėjo savaitę kaip draugaujam (žinau tai mažas laikas) bet nei karto nebuvom susitikę, tik mokykloje ar treniruotėse .Nemanau kad mums kasnors išeis jis man nerašo , nieko nesiteirauja kaip man sekas ar pan . Nesako kad manę myli , nors prieš tai įrodinėjo tj . Ką daryti ???!! padėkit kasnors !!!

  Reply
 27. sveiki, as su vaikinu per interneta bendrauju dar tik antra diena, ir jis jau siulo man susitikti, kaip reguoti i si pasiulima, ar sutikti? ar dar anksti? ir noreciau paklausti kaip reike pradeti pasimatyma ar apkabinti ji, ar tiesiog pasakyti LABAS, prasau padekit!!! 🙂

  Reply

Leave a Comment