Vienatvė dviese

Skaitydama Jūsų mintis ne kartą pastebėjau išsakomą nepasitenkinimą vienatve būnant poroje. Dažniausiai teigiate, kad jau geriau vienam nei su žmogumi, su kuriuo vis tiek jaučiamės vieniši. Bet ar tai tikrai tiesa, ar tik skambūs žodžiai? Ir kas iš tiesų ta vienatvė?

Kai neturiu antrosios pusės, man būna liūdna. Kai turiu, kartais irgi užpuola kažkoks neaiškus ilgesys. Ir aš pasijaučiu vieniša. Esu su juo, bet kartu ir kažkur toli… Ar tai reiškia, kad jis ne tas, ne mano..? Ar reikia ieškoti princo, su kuriuo jausiuos visada laiminga ir pakylėta, niekada neužsisklęsiu savo mintyse, kai būsime kartu? Ar paslapčių ir neišsakytų abejonių turėjimas daro mus nepilnaverte pora? Negi Jūs tikrai vis dar tikite pasakomis..?

Aš nebetikiu pasakomis ten, kur prasideda kasdienybė ir elementarus žmogiškas netobulumas. Nebūna tobulų santykių. Nebūna amžino pakilimo. Ateina nuosmukiai, kad po jų vėl pakiltume ir užaugtume iš naujo. Ir tų duobių metu man būna žiauriai vieniša. Kartais jaučiuosi lyg būčiau su svetimu… Bet ar tai jau ženklas, kad turėčiau jį palikti? O gal tokių išgyvenimų ištvėrimas tik padarys mus stipresne pora? Koks teisingas kelias, kai pasijaučiu vieniša poroje? Skirtis? Ar bandyti pataisyti santykius?

Ir kas gi ta paslaptinga vienatvė? Iš kur ji atsiranda? Aš tikiu, kad ji kyla iš mūsų vidaus. Iš jausmo, kad mums kažko trūksta ir iš nepaaiškinamo ilgesio. Ir tai dažniausiai nelabai susiję su išoriniais įvykiais ar žmonėmis. Vienatvė – sielos būsena. Blogai, kai ja mus susargdina kiti. Gerai, kai kiti sugeba ją pagydyti. Bet prieš reikalaudami iš kitų nugalėti mūsų vienatvę gal pažvelkime, iš kur ji atsirado. Gal vienatvės poroje priežastis esame mes, o ne kitas žmogus?

Taigi vienatvė dviese ne visada verta skyrybų. Nes tai gali būti tik mano asmeninė problema ir mano pačios nesugebėjimas kurti pilnaverčius santykius. Ir nuo to savo trūkumo aš niekur nepabėgsiu, kad ir kokio princo besulaukčiau… Aš visada iš naujo kopsiu į vienatvės bokštą, nes ten man viskas pažįstama ir saugu, kad ir kaip stengčiausi tai paneigti…

Comments are closed.