Princai ir pelenės: kai susitinka žmonės iš skirtingų pasaulių

Susimąsčiau. Ar iš tiesų laimingiausios būna tos poros, kur abu panašūs? Ar ta pati aplinka, vienodi gyvenimo būdas ir pomėgiai, tikslai ir vertybės tikrai yra tvirtos draugystės pagrindas? O gal tik skirtumai sukuria poroje harmoniją, atsveria bei papildo vienas kitą? Ar susitikę žmonės iš kitų pasaulių gali būti laimingi kartu?

Internetinės pažintys dažnai suveda labai skirtingas asmenybes. Čia  susipažįstama ne mokantis, ne darbe ar per draugus, todėl dažnai tarsi susiduria dvi planetos, kurios realybėje tikrai būtų prasilenkusios. Ir aš tokių porų pažįstu daug: verslininkas ir šokėja, menininkas ir matematikė, kompiuteristas ir konditerė, princas ir pelenė… Visi jie atėję iš skirtingų pasaulių – vienas iš jausmų, kitas iš logikos; vienas iš prabangos, kitas iš paprastumo.

Klausimas, ar gerai, kai susieina ne panašūs žmonės, bet priešingybės. Tai žinoma turi minusų – pasauliai gali taip skirtis, kad nebus ant ko statyti tvirtų santykių pagrindo arba tiesiog nepavyks susikalbėti. Kita vertus, iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad tokios pažintys atveria gyvenime visai naujus horizontus. Staiga atsiduri ten, kur niekada nebuvai, pamatai, ko niekada neregėjai, susipažįsti su asmenybėmis, kokių savo gyvenime nesutikdavai. Tai daug ką pakeičia. Gali nutikti netgi taip, kad ateis suvokimas, kaip keisti savo gyvenimą į mielesnį. Arba prisijaukinsi antrosios pusės kasdienybę kaip savąją.

Sakoma, kad tarp senų draugų užsimezgusios meilės būna tvirčiausios, nes juos daug kas sieja. Santykiai vystosi natūraliai ir sklandžiai. Bet matyt yra tokių žmonių, kuriems visapusiška harmonija tik sukelia nuobodulį. Jiems santykiuose reikia iššūkių, aistrų, neatrastų horizontų. O tai duoti visada gali bendravimas su priešingybe.

Taigi nebijokime to, ko iš pat pradžių nesuprantame, – gal pažinus to žmogaus pasaulis taps artimesnis už savąjį, gal atrasime savo tikrąją vietą. Gal antroji pusė iš svetimos aplinkos išlygins mūsų į vieną kraštutinumą nusvirusias svarstykles savo kitoniškumu. Rizikuokime – gali paaiškėti, jog buvo verta.

Comments are closed.