Vis dar netekėjusi?

Berniukai ir mergaitės draugauti pradeda gana anksti – jau penktokai demonstruoja savo simpatijas priešingai lyčiai. Taigi kuo didesnis esi, ir kuo ilgiau būni be poros, tuo labiau didėja tikimybė sulaukti klausimo: “O kodėl tu vis dar netekėjusi/nesusituokęs?”

Galbūt vyrams toks klausimas nėra labai aktualus ar skausmingas – juk sakoma, kad vyras kaip vynas – kuo senesnis, tuo geresnis. Taigi taip klausiant galbūt labiau pabrėžiami privalumai. Tačiau moterims, nežinia kodėl, galioja kiti standartai ir už šio klausimo slypi tam tikra pretenzija į bjaurų žodį senmergė.

Vėlgi – stereotipai ir visuomenės normos. Bet kol jos nepakito, verta mokėti prieš jas atstovėti pakelta galva. Taigi labai svarbu sulaukus tokio klausimo nesuklupti ir atsakyti taip, kad klausėjas žagtelėtų bent nuo nesuvaržomos Jūsų iškalbos.

Šventai tikiu, kad geriausius atsakymus į visokio tipo klausimus kiekvienas žmogus žino pats. Visgi kartais, kai susiduriame su itin trikdančia situacija, gudriausios mintys kažkur pabėga – kad jas šimtas… Tad siūlau kelis atsakymus į klausimą “Vis dar netekėjusi?”. Rašytą žodį juk įsimename geriau, nei sakytą, tad galbūt vieną dieną kažkuris iš šių argumenų leis Jums lengviau atsikvėpti.

  1. O kur skubėti? Seniau, kai medicina mokėjo tiesiog amputuoti skaudančią galūnę, o žmonės ilgiausiai gyveno iki 40-ties, labai natūralus buvo skubėjimas ištekėti ir susilaukti vaikų iki 25-rių. Bet šiandien medicinos, ekologijos ir sveiko gyvenimo būdo dėka galima gyventi ir iki 90. Vadinasi, net ištekėjusi 40, turėsiu dar kone pusamžį laiko būti santuokoje. Tai net daugiau, nei būsiu pabuvus vieniša!
  2. Susituokę žmonės “sučiupti” ir supančioti buvo ne būtinai todėl, kad buvo neįtikėtinai šaunūs. Pasižiūrėk kad ir į Hitlerį – jis buvo vedęs, bet ar buvo šaunus? O Frankenšteinas? Mhm – vedę žmonės ne būtinai yra SUPER žmonės.
  3. Mano didelės ambicijos – vis dar žadu tapti knygos ar filmo herojės prototipu. O tokie herojai paprastai – vieniši. Paskaičiuokim:
  • Moteris katė – vieniša
  • Buda – vienišas
  • Afroditė – vieniša…

4. Galiausiai – didžiausias iš didžiausių Superherojų – Dievas- taip pat buvo vienišas.

5. Susituokti – vienas juokas! Kasmet susituokia 2.3 milijono žmonių. Verčiau spustelėk mane didesniems iššūkiams – tarkim, tapti astrofizike.

Tik keli pavyzdžiai. Tikrai ne patys tobuliausi ir tikrai ne vieninteliai. Svarbiausia – tegu netikėtas klausimas atima iš Jūsų gebėjimo pokštauti.

Comments are closed.