Vis dar netekėjusi?

Berniukai ir mergaitės draugauti pradeda gana anksti – jau penktokai demonstruoja savo simpatijas priešingai lyčiai. Taigi kuo didesnis esi, ir kuo ilgiau būni be poros, tuo labiau didėja tikimybė sulaukti klausimo: “O kodėl tu vis dar netekėjusi/nesusituokęs?”

Galbūt vyrams toks klausimas nėra labai aktualus ar skausmingas – juk sakoma, kad vyras kaip vynas – kuo senesnis, tuo geresnis. Taigi taip klausiant galbūt labiau pabrėžiami privalumai. Tačiau moterims, nežinia kodėl, galioja kiti standartai ir už šio klausimo slypi tam tikra pretenzija į bjaurų žodį senmergė.

Vėlgi – stereotipai ir visuomenės normos. Bet kol jos nepakito, verta mokėti prieš jas atstovėti pakelta galva. Taigi labai svarbu sulaukus tokio klausimo nesuklupti ir atsakyti taip, kad klausėjas žagtelėtų bent nuo nesuvaržomos Jūsų iškalbos.

Šventai tikiu, kad geriausius atsakymus į visokio tipo klausimus kiekvienas žmogus žino pats. Visgi kartais, kai susiduriame su itin trikdančia situacija, gudriausios mintys kažkur pabėga – kad jas šimtas. Tad siūlau kelis atsakymus į klausimą “Vis dar netekėjusi?”. Rašytą žodį juk įsimename geriau, nei sakytą, tad galbūt vieną dieną kažkuris iš šių arg gumenų leis Jums lengviau atsikvėpti.

 1. O kur skubėti? Seniau, kai medicina mokėjo tiesiog amputuoti skaudančią galūnę, o žmonės ilgiausiai gyveno iki 40-ties, labai natūralus buvo skubėjimas ištekėti ir susilaukti vaikų iki 25-rių. Bet šiandien medicinos, ekologijos ir sveiko gyvenimo būdo dėka gal
  lima gyventi ir iki 90. Vadinasi, net ištekėjusi 40, turėsiu dar kone pusamžį laiko būti santuokoje. Tai net daugiau, nei būsiu pabuvus vieniša!
 2. Susituokę žmonės “sučiupti” ir supančioti buvo ne būtinai todėl, kad buvo neįtikėtinai šaunūs. Pasižiūrėk kad ir į Hitlerį – jis buvo vedęs, bet ar buvo šaunus? O Frankenšteinas? Mhm – vedę žmonės ne būtinai yra SUPER žmonės.
 3. Mano didelės ambicijos – vis dar žadu tapti knygos ar filmo herojės prototipu. O tokie herojai paprastai – vieniši. Paskaičiuokim:
 • Moteris katė – vieniša
 • Buda – vienišas
 • Afroditė – vieniša.

4. Galiausiai – didžiausias iš didžiausių Superherojų – Dievas- taip pat buvo vienišas.

5. Susituokti – vienas juokas! Kasmet susituokia 2.3 milijono žmonių. Verčiau spustelėk mane didesniems iššūkiams – tarkim, tapti astrofizike.

Tik keli pavyzdžiai. Tikrai ne patys tobuliausi ir tikrai ne vieninteliai. Svarbiausia – tegu netikėtas klausimas atima iš Jūsų gebėjimo pokštauti.

17 thoughts on “Vis dar netekėjusi?”

 1. Moteris katė išgalvota, Jėzus-misijos. Afroditė, mistinė ir gal būt “psichinė”
  Puikus bandymas save nuramint. Pameni apie knysliuką ir balionėli?!

  Reply
 2. Afroditė – psichinė? Hm, to nebuvau girdėjusi. O gal girdėjau, bet labai nepritariau, tai ir užmiršau… 🙂 Bet kokiu atveju, svarbiau ne realumas atsakymo ir nepalaužiamai rimti argumentai, o nuotaika.

  Reply
 3. Gulbinui
  na, tik neapsigauk – kol lauki, tobulinkis,
  nes didelis pasirinkimas – tik išmintingiems (arba, VBP žiniomis, turtingiems),
  o senų kvailių niekam nereikia… 😉

  Reply
 4. Monika, kiek jums metų? O gal čia jūsų tarnybinės pareigos jus įpareigoja po savaitę parašyti po… “belen ką”?

  Reply
 5. Hmmm, ir kaip dabar daryt su tuo ATSAKYMU: jeigu atrašysiu, sakysite, kad “turiu ambicijų”, arba, kad niekas neliepia man atsakinėti į komentarus; jeigu neatrašysiu, laistysite šampanu savo taiklų komentarą ir parašysite dar kokius tris piktus komentarus…. Visiškas klaustukas… Bet atsakysiu taip, kaip jau esu atsakiusi: rašyti bet ką mane įpareigoja blog’o formatas.

  Reply
 6. Monika,šio blogo energijos jums pakaks maksimum pusmečiui. Nėra antrosios Monikos tai nėra ką kopijuoti.
  Nenurimsite tol kol nebus pasiektas tikslas. Taip jau gamta sudėliojo…

  Reply
 7. Monika, rašykite ką tik norite, nes tai Jums leidžia (o ne įpareigoja) tinklaraščio formatas 🙂

  ir ne/komentuokite, ne/atsakinėkite – kaip norite.
  Nes tai gi neprivaloma, kaip ir aiškintis 🙂

  O mums čia leista komentuoti, palankiai ar nepalankiai;
  kam nors peržengus Jūsų pakantumo ribas, Jūs galite pašalinti tokį komentarą.
  Juk neleidžiame chuliganams lipti sau ant galvos… 🙂

  Jei apie netekėjimą:
  man klausimas “Kodėl nesusituokus?” nekelia jokio nepatogumo – galiu į jį kuo rimčiausiai atsakinėti pusę dienos, kol klausėja/s ims gailėtis, kad tokią fundamentalią temą užkabino :DDDDD
  Juokeliams tegu renkasi kokius kitus klausimus.
  Jūsų, Monika, pateikti atsakymai krypsta į varžybas: kas geriau? Tada reik žūtbūt įrodyti savo gyvenimo pranašumus. Ką nors, kad ir juokais, įrodinėti neįdomu yra. Vargas.

  Reply
 8. Pilnai pritariu Dd. Niekas jūsų neįpareigoja čia atsakinėti ar neatsakinėti. Ir niekas manęs neįpareigoja rašyti kažkokiu tai formatu.

  Nėra tame pasakyme jūsų pačios. Geriau rašykite rečiau, bet nuoširdžiai, o ne tam, kad išspausti tam tikrą ženklų skaičių.
  Aišku, dabar rizikuoju, kad mano IP bus užblokuotas, už begaliniai piktą ir nekorektišką pasisakymą. 😀 Tada ir galėsite eiti savo šampano.

  Pažiūrėkite pati – tokios temos neužveda diskusijom apie tą klausimą kurį uždavėt – kodėl mus-jus nervina kitų klausimai kodėl neturite širdies draugo. O diskusijos apie tai, kokius pigius triukus panaudojote savo temoje, į ką žmonės ir atkreipė dėmesį (afroditė – psichė). Na, man užkliuvo savęs palyginimas su superherojumi dievu…

  Amžiaus paklausiau, nes man keista pati tema – pagal pasisakymus įsivaizdavau, kad jums kokie 22-23 metai.

  Reply
 9. Kiek pamenu, nebuvome nė karto nei trynę, nei blokavę komentuotojų, taigi Jums tokia “bausmė” tikrai negresia 🙂 Juk pasakote savo nuomonę. Pikta ji ar ne – kiekvienam kitaip atrodys, tad trinti nėra jokio tikslo. O tokiu būdu spręsti asmeninių ambicijų kokį tais “palietimą” būtų neprofesionalu.

  Reply
 10. (1) labiausiai man nesuprantami Monikos užsipuolimai – su jos išreikšta nuomone galima nesutikti, bet kam tai paversti asmeniškais įžeidinėjimais? (2) isšsakyti “patarimai” man nepasirodė nei įtikinantys, nei naudingi; kadangi pats “kaltinimas” (žr. toliau) yra aburdiškas, nėra nuo ko “ginti” (ar dėl ko teisintis) – gali tiesiog atsakyti: “o kodėl tu pati jau ištekėjusi?” (3) LT (gyventojai) pasižymi savo bandymais visus suvienodinti pagal kažkokį dogmatinį standartą – isintnagrinėjamas klausimas tik viena tokių apraiškų – jo niekada neišgirsi labiau išsivysčiusiose Vakarų šalyse.

  Reziumuojant, mano patarimas paprastas: suprask, jog nesi nusikaltusi (laiku neištekėdama) ir, todėl, neturi niekam dėl nieko teisintis.

  Reply
 11. O aš savo laiku paklausdavau- ar aš kokia telyčia, kad laikas pas bulių… Ir antrąkart to klausimo neišgirsdavau…

  Reply
 12. Regis, Monikos patarimai tinkami kompleksuojančioms dėl netekėjimo merginoms. Kitos pačios sugalvoja išradingus atsakymus.
  Mūsų visuomenei dar vis aktuali tema- kada ištekės ta ar kita. Pati taip pat kartais susiduriu su tokiais klausimais. Tik mano situacija truputį kitokia- turiu sūnų, auginu jį viena. Ir į kvailą klausimą atšaunu užuomina į kitokį stereotipą: negaliu tekėti, nes atradau amžinos jaunystės paslaptį- net sulaukusi 90 metų būsiu “merga su vaiku”…

  Reply
 13. Nežinau kodėl, bet manęs niekas niekada neklausė kodėl aš netekėjusi išskyrus vieną įžūlų tipą. Kai jis paklausė kodėl aš netekėjusi, aš paklausiau “kiek kartų per savaitę jis mylisi?” Įžūlėlis pasipiktino mano klausimu, sakydamas, kad tai asmeniška. “mano šeimyninė padėtis irgi asmeniška”, atsakiau aš…Tema išsemta:).

  Reply
 14. Mielas Gulbinai, teisingai mąstote. Ir neklausykit, ką Dd sako. Rašau iš tos “senatvės”. Čia vyrų trūksta. Jie turi (tikra teisybė)20 – 30 metų jaunesnes moteris. Aš pati nesiskundžiu jų dėmesiu. Man vis dar sako, kad tinku :):):). Bet mane stebina jaunos moterys, kurioms jie tinka. Matyt straipsnyje yra tiesos.

  Reply

Leave a Comment