Misteris X arba Kaukių balius

“Aš Jus žinau, ir Jūs mane žinote, nors mes susitinkame pirmą kartą“ – dainuoja Misteris X, savo arijoje, žiūrėdamas pro savo kaukinius akinius į atvirą nepažįstamosios kaklą, žemyn nuleistas akis..-“aš Jūsų nežinojau, bet aš kentėjau dėl Jūsų kaltės.aš ilgai laukiau ir likimas man suteikia šansą, bet aš tyliu, nes nenoriu sudrumsti Jūsų ramybės.“ Mistiškas susitikimas karnavalo nakty.

Žinot, kai skaitau parašytus straipsnius, komentarus, kai pati juos rašau. kyla daugybė minčių ir fantazijų. Mes bendraujame virtualioj erdvėj ir daugeliui iš mūsų ši erdvė tampa rea alesnė už realų gyvenimą. Čia susitinka mūsų mintys, čia skiriami pasimatymai, čia mes matome viens kitą pro „savo akinius“- matome tai, ką norime matyti.

Ir pradedame fantazuoti (nemanau, kad tai yra blogai): koks jis, tas misteris X ar misterė:) X? Nesvarbu, kad mes turime vardus – Danutė, Agnė, Tiklis, Tomas, Nora.

Ką mums sako vardas, kuriuo atpažįstame rašantįjį – protinga, nusivylusi, intriguojanti, laukiantis, įsimylėjęs, nusivylęs, kūrybiškas..? Bet tai ir viskas ką mes žinome (beveik viskas)! Nors prisigalvojame nepalyginamai daugiau – tai Jis, tai Ji, kurios aš taip laukiau, kurios mintys ataidi man dienoje, kurią bandau pamatyti gatvėje. nes aš „pažįstu“, nes aš ilgiuosi, nes aš tikiuosi sutikti.

Ką? Ar tą, kurį susikūriau, ar tą, kuris realus? O kas atsitinka sutikus?

Pirmas pasimatymas ir. būna įvairiai, manau. Bet daž

žniausiai fantazijos lieka toli nuo realybės. Kam aš visa tai rašau? Nes turiu beprotišką mintį – arba kūrybišką sprendimą – pakurstyti Jus visus Kaukių baliui! Kur misteriai X ai susitinka misterėmis X ėmis ir tebūnie, kas vyksta. Tebūnie Kaukių balius!

“Pasaulis – tai kaukių balius. Veidas, drabužiai, balsas – apgaulinga kaukė, po kuria slypi tikroji žmonių esmė” – rašė ispanas Fransisco Goya. Nuo seno žmonės per didžiąsias šventes persirengdavo įvairiausiais personažais, norėdami pajusti virsmą – pasirinktas personažas suteikdavo iki šiol neturėtų galių. Visi mes pasąmoningai norime tapti kažkuo – geresniu, gražesniu, laisvesniu, seksualesniu.

Kaukės – puiki galimybė TAPTI TUO NORIMU IDEALU (nors kito akimis, tai visai ne idealas). Mumyse gyvena daugybė personažų. Pagalvokite. Aš pavyzdžiui nesu tik Nora, kurią Jūs skaitote. Esu daugiau, negu Nora:)

Kokia aš? Visokia! Daugybė „AŠ“ gyvena manyje. Ir tai ne šizofrenija:). tai kūrybiškos asmenybės dalys, kurios kinta. Kai tampame fiksuoti, tampame lengvai atpažįstami ir nuobodūs. Ar įdomu bendrauti su žmogumi, kurio tris elgesio žingsnius galime numatyti į priekį. Taip, tai saugu, patikima ir kartais labai naudinga (aš nekalbu apie darbinius vaidmenis, kuriuose mes turime būti pastovūs).

Santykiai- tai kūryba (mano akimis). Asmenybė – daugiabriaunis kristalas (man patinka šis palyginimas, todėl kartoju). Mes galime būti visokie, jei tik sau leidžiame, jei atrandame savo kūrybiškumą. Bet užtenka filosofijos (spėju, pasakytų Tomas):)

Metu iššūkį Jum

ms! – kas už DP narių Kaukių balių? Juk niekas nepasakė, kad turime rinktis tik tuos renginiuos, kuriuos čia mums siūlo..? Juk galime imti, ir spontaniškai susiburti patys! O kai mūsų bus daug, tikiu, kad jausimės drąsiau.

Ar žiūrėjote „Misterį X“? Ar girdėjote nuostabią ariją (man ji superinė). Paklausykite.

Gal tai sužadins ir Jūsų fantazijas. Aš turiu daug minčių šia tema. Bet pasidalinsiu keliomis.

Ką tai galėtų duoti:

– tai daugybė pasimatymų vienoje vietoje (kažkas berods apie tai svajojo)

– tai galimybė sudalyvauti tiems, kurie nesiryžta pakviesti ar nueiti į pasimatymą

– tai saugi erdvė būti savimi, būnant personažu

– tai būdas susipažinti su platesniu ratu žmonių

– tai kūrybinė saviraiška (pasirenkant kaukę, rūbus, elgesio stilių.)

– tai laikas, kada galima padėti po eglute dovaną savo svajonių subjektui (susirašinėjimo draugui, -ei)

– tai DP bendruomenės tradicijų kūrimas

– tai tikėjimas stebuklu:))

Na ką manote? Ar verta pasikviesti į savo gyvenimą šventę? (atrodo buvau ganėtinai konkreti – ar tokią mane atpažįstat – „veiklioji Nora“:)

23 thoughts on “Misteris X arba Kaukių balius”

 1. aš būsiu piratas 😀

  o jei rimčiau – idėja gera. nesu tikras, ar galėsiu sudalyvauti. renginių lyg ir nenusimato, bet…

  ir dar – ar ne per vėlai sugalvota? ar spės “veiklioji Nora” suderinti su norinčiais laiką ir vietą? ar norintys ras laiko?
  o gal kaip tik – spontaniškai surengtas linksmas vakarėlis pavyks kuo puikiausiai? kuo ir linkiu. ir nesakau, kad nėra šansų jame sudalyvauti… 🙂

  Reply
 2. Nemėgstu kaukių. Ir balių nemėgstu. Viešų vietų taip pat. Tai baliuje nedalyvausiu.
  Internetas – tikrai ypatinga erdvė, ir vieša, ir privati vienu metu. Toks bekūnis beveik dvasių bendravimas :))
  Sėkmės, Nora, baliuje ir kitur! 🙂

  Reply
 3. Smagybė panašu, kad nusimato, bet ar tikrai reikia kaukių ? Visai smagu pažinti internetinius draugus ir be jų. Puikiausiai ir pokalbis rišasi ir smagu būna taip ,kad niekas ir išeiti nebenori.

  Reply
 4. Sveikučiai,

  aš manau, ar be kaukės, ar su kauke, kiekvienas gali pasirinkti laisvai. O tu, Tikli, gal jau buvai DP vakarėlį, iš kurio išeiti nesinori?:)

  Reply
 5. Labai smagi ideja! butu saunu susibegti, kad ir kokiu stalo zaidimu pazaisti, arbatos ar vyno pagurksnoti, bet as tai siulyciau nukelti sita sumanyma iskarto po Nauju Metu! nes iki didziuju svenciu turbut ir nerealu butu susiorganizuoti…

  Reply
 6. DĖMESIO! Neturiu kur parašyti, nes nėra aprašytas 2008-12-16 buvęs DP renginys “Šiemet švęsiu kitaip”. Kaip jame dalyvavusiems nežinau, bet šį pavadinimą sieju netiesiogiai su įvykusiu renginiu. Žaidimuose, kai kiti vieną užsimerkusį žmogų lietė rankomis, o po to šnypščiant jį “būrė” rankomis, interpretavau taip, kad tas žmogus realiai jautė kitų psichologinį ir fizinį spaudimą. Viena moteris sakė, kad nerealus jausmas : ) Ar uždavėte klausimą, kodėl psichologės buvo užtęstas žaidimas “išsirink porą”? Pagarba moteriai, kuri pasakė griežtą “užteks” : ) Tos grupės, kuri laikėsi psichologės laiko nurodymo žaidime “Sveikinimai”, man pasirodė užtęstas ir nuobodokas. Buvo ir daugiau įdomių momentų. Tai “ar aš šiemet “švęsiu” kitaip”? Aš prisimenu į kurią švenčiančiųjų grupę atsistojau. Beje, buvo labai skanus direktorės x pyragas, dviejų skonių.
  P.S. Keliu kepurę prieš psichologę.

  Reply
 7. Tomai, ne iki galo aiskiai issakei savo nuomone (bent jau man liko neaiskumu) – tai tau patiko pats susitikimas, ar ne? Nes lyg ir jauciasi kazkokia kritika, o pabaigoje – keli kepure… 🙂 Tai kaip ten buvo??? Nes man plikledis sutrukde nuvykti ir idomu, ka praleidau…

  Reply
 8. Tai ne kritika, Gabriele, o akcentavimas į tai, kad, mano nuomone, ne visi dalyvavusieji suprato žaidimų tikrąją esmę. Išdėsčiau ne viską aiškiai todėl, kad kitą kartą dalyvautum : ) ir todėl, kad išeitų didelė apimtis. Beje, ir aš pavėlavau. O susitikimas patiko, ypač po jo, kai pradėjau taškus dėlioti ant i.
  P.S. Ateik, Gabriele, į kaukių balių ir aš tau papasakosiu savąją susitikimo versiją : )

  Reply
 9. Kad su tuo kaukiu baliumi irgi niekas neaisku.. Nes sklando tik idejos, o jokio konkretumo. Jeigu norim tokio dalyko, tai gal imkimes iniciatyvos! Man labai limpa ideja pazinti internetinius draugus realiai. Gaila butu, jeigu tai liktu tik pasvarstymais komentaruose….

  Reply
 10. O kiek zmoniu is cia rasiusiu tikrai eitu i toki rengini. Nu ne butinai kaukiu baliu, bet koki nors bendra susitikima su darnipora.lt nariais. Su viltim susipazinti, gerai praleisti laika ir bla bla bla…

  Reply
 11. Ka gi – panasu, kad trokstate vieni kitus pamatyti. O mes cia esame tam, kad pildytume Jusu norus – bent tiek, kiek tai musu galioje. Tad sutelkeme visas savo pajegas ir siuo metu dirbame ties tuo, kad galetume sukviesti Jus visus, jei ne i kaukiu baliu, tai bent i tiesiog saunu ir susitikima su zaidimais, pazintimis ir netiketumais. Preliminari renginio data – sausio 6, vieta – Basanaviciaus g. 31. Jei tik spesime viska suderinti ir paruosti, jau siandien galesite registruotis.

  Reply
 12. .ir vel Vilnius.. savotiskai tikrai jums pavydziu..Meginau forume is visos sirdies kazkaip surinkt panasiai vienisus Kauniecius susipazint ir atsvesti Naujuosius. Tikrai zinau kad yra nemazai vienisu siltu zmoguciu kuriems pakelus sampano taure skruostu nuriedes asaros.. As pati keli menesiai kaip viena ir tai beprotiskai sunku..Norejos susipazint kad palaikyt vieniem kitus.. sutikt fejerverkus Rotuses aikstej.. pasokti, pabendrauti..pakelt sampano taure su ne asarom o su tikejimu Svajonem.. bet ar ta tema forume apie Naujuosius permazai matoma, ar visam Kaune tik as teesu vienisa meginanti kazka pakeisti… Geru jums Svenciu..

  Reply
 13. Rosita, tikrai nesame nusistate pries kitus miestus ir tikime, kad i renginius Kaune ar Klaipedoje susirinktu nemazas burys zmoniu, taciau kol kas neturime galimybiu surengti gera rengini kitame mieste. Taciau kaip sakoma, nauji metai – nauji ratai! Kitais metais tikimes pasitaisyti sioje srityje!

  Reply

Leave a Comment