Prieš krizes lygūs visi||Staipsnio apžvalga

Romantiškos meilės euforijai atvėsus kiekviena šeima susiduria su santuokinio gyvenimo krizėmis. Tačiau visos kliūtys gali būti įveiktos, jei tik žmonės supranta, kodėl atsirado sunkumų ir nori su jais susidoroti.

Šis straipsnis įspėja apie pavojingiausias santuokos duobes: pirmųjų bendro gyvenimo metų, vaiko gimimo, septintųjų metų, vidurio amžiaus krizes, – bei siūlo receptų, kaip iš jų išbristi. Atrasti dviratį iš naujo būtų ganėtinai keblu, tačiau pasidomėti, kaip elgtis ištikus krizei, bei žinoti, kodėl taip svarbu kalbėtis ir klausytis partnerio, tiesiog būtina.

Galima rasti daugybę išvedžiojimų, tač čiau geriausius patarimus visgi duoda specialistai. Internetinės svetainės www.sveikaszmogus.lt  straipsnyje rasite vertingos informacijos ir naudingų patarimų šia tema. Malonaus skaitymo!

Prieš krizes lygūs visi

Anot psichologų, dviejų žmonių bendro gyvenimo kelyje pasitaiko ne viena kliūtis. Specialistai jas vadina krizėmis. Ir visiškai nesvarbu, esate susituokę ar be „antspaudų pase“ gyvenate kartu, krizių išvengti tikriausiai nepavyks.

Virš kiekvienos šeimos, virš kiekvienos kartu gyvenančios poros kartais susitvenkia juodi debesys. Krizių metu padidėja pavojus, kad šeima iširs. Kritinius periodus verta žinoti ir suvokti, kada tie debesys gali pakibti virš jūsų ų šeimos.

Pirmųjų metų „apsitrynimo“ krizė

Krizės metu žmogus išgyvena daug didesnę įtampą ir intensyvesnius nemalonius jausmus negu kasdieniame gyvenime. Atsižvelgiant į žmogų, jo atsparumą, gyvenimo aplinkybes, skiriasi krizės įveikimo būdai bei jos padariniai. Kartais gyvenimas po stiprių skausmingų išgyvenimų gali pasisukti destruktyvia link

kme: skyrybos, depresija, alkoholio vartojimas ir t.t.

„Krizės visada susijusios su kokiomis nors didelėmis, dažnai netikėtomis, gyvenimo permainomis, stipriais sukrėtimais. Krizė yra tarsi kritinis lūžio taškas, kurį įveikę įgyjame naujos patirties, išmokstame kitaip gyventi, bręstame kaip asmenybės. Sėkmingai įveikta krizė gali padėti sutvirtinti poros santykius, šeimą”, – sako Aušra Šapranauskienė, psichologinio konsultavimo ir krizių įveikimo centro „Gera būsena“ psichologė-psichoterapeutė.

Psichologė mini pirmųjų metų poros krizę. Pasak jos, kai išsisklaido medaus mėnesio euforija, du žmonės pamažu pradeda suvokti, kad jiems reikės ne tik kartu džiaugtis, bet ir derintis vienam prie kito. „Pradėjus kartu gyventi, atsiskleidžia partnerio savybės, kurios mums nepatinka arba atrodo nepatrauklios, arba jis ne visada elgiasi ne taip, kaip mes norėtume ar tikėjomės. Geriau pažįstant vienam kitą, derinantis vienam prie kito, kaupiasi paty ys įvairiausi jausmai. Trikdo kito žmogaus įpročiai, buitiniai kivirčai. Susiduria skirtingų šeimų modeliai, įsivaizdavimas, kokia turi būti šeima, kokie vyro ir žmonos vaidmenys, kas poroje bus lyderis. Kyla vis daugiau konfliktų, kurie gali peraugti į krizę, kai porai teks ieškoti naujų, tinkamesnių susitarimo ir bendro gyvenimo būdų. Galbūt keisti savo požiūrį arba kai kuriuos įpročius, išmokti nusileisti arba, atvirkščiai, pakovoti už save, atsakyti sau į klausimą, ar myliu šį žmogų tokį, koks jis yra,“ – patarė psichologė-psichoterapeutė Aušra Šapranauskienė.

Beje, į „suderinamumo“ krizę nereikėtų paprasčiausiai numoti rank

ka. Tuo laikotarpiu ne tik dėl nenuleisto unitazo dangčio ar ne vietoj padėtų rūbų ginčijamasi. Jei nusivylimas partneriu būna labai didelis, jei nepavyksta rasti bendros kalbos, jei neigiami jausmai kunkuliuoja ir norisi jų kuo greičiau atsikratyti, gali iškilti ir visai reali skyrybų, neištikimybės grėsmė. Ir toks iš pirmo žvilgsnio mažiukas „susitrynimas“ gali išaugti į labai didelę krizę.

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

5 thoughts on “Prieš krizes lygūs visi||Staipsnio apžvalga”

 1. Mano manymu, labai geras straipsnis (tik perskaitykite visą!) apie tai, kaip išbūti drauge, išsaugant savo asmenybę ir nepaminant šalia gyvenančio. Va tokį str. galima būtų visiems DP nariams į el.pašto dėžutes pasiųsti. Nes erzintis, nesusikalbėti, susvetimėti, nebemylėti, niekinti, išsiskirti (jei ne realiai, tai bent mintyse) “mokame” visi be jokių mokslų, deja

  Reply
 2. Perfrazuojant vieną labai gerai žinomą M. Mikutavičiaus dainą, “…tiek kartų ištarus žodį “krizė”, darosi bloga”:)
  Šiaip jau visas žmogaus gyvenimas yra nesibaigianti krizių ir problemų grandinė. Ne veltui sakoma, kad problemos yra gyvenimo simbolis. Jų neturi tik tie, kurie yra 6 pėdos po žeme:)

  Reply
 3. Danute, manau, kad vis tik daugumai Darnios poros narių žinių apie krizes netrūksta. Trūksta praktinio pritaikymo įgūdžių 😉

  Reply
 4. Jei jau istiko santykius krize,su ja reikia pakovoti,taciau jei su krize kovoji vienas,tiek ir prikovosi:)…tiesiog palinkeciau kuo maziau kriziu…:)ir tinkamu partneriu…

  Reply

Leave a Comment