Nuotrauka, kokia ji?

Išdrįsiu įbristi į upę dar kartą ir iškelti į paviršių Jūsų jau aptartą temą forumuose bei Irmanto ir Monikos analizuotą temą mūsų tinklaraštyje. Nuotraukos. Kasdien jas sklaidau ir trinu tas, kurios pažeidžia mūsų svetainės taisykles. Tiems, kas jas primiršo, nežino, kur rasti, arba neturi laiko paieškoms, priminsiu:

Reikalavimai anketoje publikuojamoms nuotraukoms

(1) turi būti ne mažesnė nei 100 x 100 taškų dydžio

(2) dydis turi neviršyti 4 MB, o matmenys turi neviršyti 4000×3000 taškų

(3) turi būti JPG, GIF, PNG formato

(4) vaizdas nuotraukoje turi būti vertikalus

(5) pagrindinėje nuotraukoje turi matytis jūsų veidas (kitoms anketos nuotraukoms šis reikalavimas netaikomas)

(6) nuotrauka turi būti geros kokybės

(7) draudžiama talpinti nuotraukas, kurių autorinės teisės yra saugomos

(8) draudžiama talpinti įžeidžiančias ir pornografines nuotraukas

(9) draudžiama talpinti nuotraukas vaikų iki 7 metų (nebent jose jie kartu su Jumis)

(10) draudžiama talpinti svetimas nuotraukas.

Suprantu, kad tiems, kurie kompiuterį naudoja rečiau, sunku “konvertuoti” nuotraukas iš vieno formato į kitą bei keisti jų dydį. Šiuo klausimu aš visada stengiuosi padėti.

Visi kiti reikalavimai yra atrodytų natūralūs ir savaime suprantami, bet vis pasitaiko pažeidėjų. Peršasi trys išvados – jei žmogus nesuinteresuotas rimtomis pažintimis, vadinasi jam mūsų svetainėje ne vieta, jei žmogus nori susipažinti, tai kuriems galams jis slepiasi po svetimu atvaizdu arba paveiksliukais? Na ir trečiąją alternatyvą aš palieku atvirą įvairioms individualioms priežastims.

Vis dėlto, kad ir kokios priežastys būtų, norėčiau pasiūlyti Jums pažiūrėti į nuotrauką Jūsų anketoje kiek giliau. Jei tai ne Jūsų nuotrauka, tai Jums rašys -žmonės, kurie nori bendrauti ne su Jumis. Jei tai kalnai ar kopos, vėlgi, rašys tie, kurie susidomėjo vaizdu, bet ne Jumis. Jei tai mašina, rašys mašinų mylėtojai. Bet negi Jūs ieškote savo bendraminčių, su kuriais norėtumėte kurti bendros veiklos ar hobio klubą?  Santykiuose dėmesio centre yra du žmonės.

Gali būti, kad Jūs manote, jog kalnai ar Jūsų katinas, ar juokingas paveiksliukas atspindi Jūsų asmenybę. Yra tiesos. Bet čia vertėtų atsiminti Mažąjį Princą. Gali būti dar penki žmonės, kuriems pasirinks savo anketos profiliui šį atvaizdą, bet juk jūs skiriatės nuo jų penkių, Jūs esate vienintelė lapė ar vienintelė rožė, Jūs toks esate vienintelis pasaulyje su savo pliusais ir minusais, ir kažkam galite patikti. Patikti toks, koks esate.

Asmeniškai aš niekada neparašyčiau žmogui, kuris slepiasi. Nesvarbu – ar už paveikslėlių, ar už kaukių, ar už gamtovaizdžių. Aš netgi nefotografuoju gamtos, nes nuotraukoje man svarbiausias žmogaus atvaizdas. Bet tikiu, kad yra begalės žmonių, kurie vertina kitokias nuotraukas. Visgi, kad ir kokios gražios, įspūdingos būtų nuotraukos ar piešiniai, jie niekada neatstos Jūsų atvaizdo tam žmogui, kuris Jumis susidomėjo ir nori Jus pamatyti. O juk vėliau ar anksčiau, jei Jūs norėsite bendrauti toliau, jis turės tą atvaizdą išvysti. Ir skaudžiausia, kai pažintis nutrūksta išvydus atvaizdą.

Susipažindami su žmonėmis mes priimame visą informaciją – tiek vaizdinę, tiek jutiminę, tiek rašytinę, tiek girdimąją. Rinkdamiesi partnerius mes taip pat atkreipiame dėmesį į visus faktorius. Patraukia visas derinys – malonus ausiai balso tembras, įdomi asmenybė, žavi akiai išvaizda, patrauklus kvapas. Kad ir kaip bebūtų, išvaizda šiame rinkinyje visada buvo, ir net jei būsime labai kompiuterizuoti, manau ji išliks svarbi. Todėl nereikia smerkti tų, kurie susirašinėja ir nori matyti, su kuo susirašinėja. Atvaizdo nerodymas dažnai asocijuojasi su paslaptimi ar apgaule. Gerai, jei išsiaiškinus priežastis sužinome, kad tai savotiško flirto dalis arba dėl tam tikrų objektyvių priežasčių (užimamos aukštos pareigos ar gyvenimas mažame miestelyje, kur visi visus pažįsta ir apkalbos sklando žaibo greičiu) daromas manevras. Bet jei taip dangstomi kompleksai arba norime apsimesti tuo, kuo neesi, tada reikėtų susimąstyti, ar toks elgesys produktyvus ir ar tikrai jis Jums priimtinas.

Bet dabar ne apie nuotraukų slapstymą. Aš tikrai nieko prieš šią funkciją neturiu. Kai kam jos reikia ir tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Visų pirma aš kalbu apie tuos, kurie talpina įžymių žmonių arba interneto platybėje rastas ne savo nuotraukas. Netradicinės nuotraukos tikrai gali patraukti, bet žmogus, kuris užsideda savo nuotrauką, jausis nesaugus rašydamas anonimui. Dažniausiai tokie nariai sulaukia mažiau laiškų arba tie susirašinėjimai nebūna perspektyvus, nes vargu ar galima pradėti santykius nuo apgaulės.

Tai pat tie nariai, kurie vietoj savo atvaizdų talpina mūsų svetainėje piešinius, juokingus paveiksliukus ar įvairių šalių vaizdinius, galbūt ir pasako norimą žinutę nariams – “aš šmaikštus”, “aš mėgstu keliauti”, “aš menininkas”, bet vargu ar suteikia savo anketai individualumo. Giriatės savo laimikiais, savo hobiu ar skoniu, bet juk tai neatstos tos regimos informacijos, iš kurios susidaroma nuomonė apie potencialų partnerį. Jei jau tai  bijote rodyti save, tada aš už nuotraukas, kurios slepiamos, su galimybe pasirodyti atsiradus potencialiam partneriui.

Nenoriu tuščiažodžiauti, nes daugumai nuotraukų talpinimo taisyklės aiškios ir pažeidinėjimai daromi sąmoningai, tik kviečiu dar kartą pasverti, prieš talpinant į savo profilį atvaizdą, kuris iš tikrųjų neatspindi pačio svarbiausio – Jūsų atvaizdo, kam ta nuotraukų skiltis ir skirta.

Dar galėčiau atskirą odę dedikuoti tiems, kurie visgi ryžtasi ir talpina savo nuotraukas. Puiku! Pirmas žingsnis link sėkmingos pažinties jau žengtas. Net jei neatrodote kaip fotomodelis, yra begalės žmonių ir begalės skonių. Taip pat, kuo daugiau nuotraukų, tuo įvairiapusiškesnis Jūsų atvaizdas pateikiamas. Tas įvairiapusiškumas padeda susidaryti pilną vaizdą apie Jus.

Neverta pasinerti į “Photoshopą” ar kitas nuotraukų koregavimo programas. Nuotraukoje turi matytis Jūsų atvaizdas ir Jūsų asmenybės atspindys. Neperlenkite lazdos gražindamiesi, puošdamiesi ir rinkdamiesi aplinką tokią, kurioje iš tiesų nebūnate. Nesirinkite ir kito kraštutinumo, staktų, sujauktų lovų, draugų kompanijų ir kitų pašalinių dalykų fone, kurie gali suklaidinti ir atbaidyti potencialų partnerį.

Kas yra graži, reprezentatyvi nuotrauka žino fotografai profesionalai. Bet Jums nebūti tapti fotografu,  užtenka žinoti, kad svarbu būti nuotraukos pagrindiniu objektu. Nuotrauka turi būti ryški ir aiški. Šypsena ir žvilgsnis dažnai vaidina didelį vaidmenį darant spontanišką pasirinkimą. Taip pat atkreipiamas dėmesys į išskirtinumą. Daugiau patarimų rasite:

“Apie nuotraukas”

“Nuotraukos, kurios nepadės Jums susipažinti”

Šiandienai tiek. Fotografuokitės ir parodykite save kitiems. Galbūt jų tarpe yra tas, kuris visą gyvenimą ieškojo būtent Jūsų.

Mėgstu nuotraukas, nes juose įamžinamos akimirkos išlieka širdyje ryškesnės.

KRIS

Comments are closed.