Moteris BOSĖ

Temą savo šios dienos įrašui aptikau visiškai atsitiktinai – naršiau internete ir perskaičiau frazę, kuri iškart užkariavo mano dėmesį.  “Ar vadovės moterys gerbiamos mažiau?” skelbė kažkokio amerikietiško straipsnio antraštė. Prisipažinsiu, paties straipsnio neskaičiau. Tačiau tema man pasirodė įdomi ir verta aptarimo.

Ne todėl, kad pritarčiau teiginiui, jog moterys kaip vadovės iš tiesų sulaukia mažiau pagarbos. Kaip tik manau, kad moteris vadovė gerbiama labiau, nei vyras. Kodėl? Todėl, kad jeigu jau silpnosios ir dailiosios lyties atstovė prisiiria iki vadovaujančio posto, vadinasi ji tikrai yra ne iš kelmo spirta ir net vyrai jai lenkiasi.

Manau, moteris, kuri tampa vadove, gauna tą “titulą” ne veltui. Taip, gal ji ne visada bus tokia griežta ir reikli, kaip vyras, gal ne visuomet sprendimai atitiks įmonės vyrų požiūrį, bet jeigu ji vadovė – ją gerbia. Už tai, kad sugebėjo tiek aukštai iškilti. Gal vyrams tai ir paprasčiau sekasi, tačiau pasiekus tą saldžią viršūnę kalbų apie nepagarbą, manau, nelieka. Na, nebent kokia viena kita išimtis.

Ne šiaip sau taip sakau – turiu konkrečių pavyzdžių. Kad ir mano pažįstama, kuri nuo mokyklos laikų ieškojo veiklų veiklelių, kaip užsidirbti papildomų pinigų, daug kuo domėjosi, daug ką išmanė. Ir baigėsi viskas taip, kad bestudijuodama paskutiniame kurse tapo vienos IT įmonės direktore! Įmonė, tiesa, nedidelė, bet vadovauja ji 4 rimtiems bičiukams ir šauniai susitvarko. Ir gerbia ją anie! Tikrai žinau. Pati girdėjau, kaip vienas programuotojas kitam šnibždėjo: “Ei, bet ta mūsų direktorė tai tikrai LABAI LABAI PROTINGA!”. Taigi išeitų taip, kad ne tik gerbia, bet ir žavisi, vertina.

Todėl ir sakau – gana gal nuolat ieškoti sričių kur toms moterims GALI BŪTI BLOGAI, kur GALBŪT jų nevertina. Gal tiesiog dirbkim, stenkimės ir Dievas mums padės.. Vienaip ar kitaip, turim krūvą privalumų, bet per tą užsitęsusią kovą dėl lygų teisių, manau, tapome pernelyg didelėmis niurzgomis.

Nei šioks nei toks tas mano įrašas gavosi, bet emocija išlieta, nuomonė išsakyta ir jau lengviau. O galbūt atsiras ir daugiau tokių, kurie man pritars. Gal kažkas aršiai užprotestuos. Abiem atvejais bus šaunu ir nepakartojama. Na o kol kas sakau – gero Jums savaitgalio! 😉