Milicjos Tomic asmenybė ir biografija.

Milicjos Tomic asmenybė ir biografija.

Milica Tomic gimė 1960 m. Belgrade, Jugoslavija1984-1990 metais studijavo Dailės Akademijoje, Belgrade. Turi magistro laipsnį. Įvairiose parodos dalyvauja nuo 1980 m. Pasirodo viena arba su kitais menininkais. Savo darbus eksponavo: Belgrade, Rijeka, Vrsac, Titograde, Brusselį, Antwerpene, Luxemburge, Edinburghe, Thessaloniki, Graz, Dessau, New Yorke, Sao Paulo, Berline. Šiuo metu daugiausiai dirba Belgrade. Kaip viena iš autorių yra gavusi du apdovanojimus (Monte Carlo, Clairmont Ferrand) už filma: „kas nutiko mano draugams“ 1995/6 m. Taip pat apdovanota už darbą „XY – neišspręstas“.

Milica Tomic gyvena ir dirba Jugoslavija. Pirmiausiai dirba video ir foto meno srityse. Tomic darbuose susikoncentruoja atsakomybės problema, politinis smurtas, tautiškumas ir asmenybės identiškumas, su savotišku dėmesiu tarp asmenybės patirties ir būdų šiai patirčiai išreiškimu, (sumodeliuoti paveikslai). Jos video instaliacija „I am Milica Tomic“ („Aš esu Milica Tomic“), yra asmeninė meditacija ant istorinės, politinės ir religinės užuominos pastato identifikacijos, išreikšto per kalbą.Ji naudoja skaitmeninės technologijas norėdama sukelti keista ir atitolusia sensaciją ir tokių priemonių pagalba išreikšti savo idėją.Tomic stovi priešais mus su baltu apatinuku, ji yra švytinčiai graži su dangiška pašvaiste aplink save. Tada ji pradeda kalbėti: „Aš esu Milica Tomic. Aš esu vokietė.“. Tai ji pakartoja 65 kartus, kiekvieną kartą keisdama kalbą ir tautą. Aš esu Vengrė, aš esu Amerikietė, ir taip toliau. Su kiekvienu sakiniu ant jos kūno atsiveria po naują žaizdą, ir kai ji baigia sakyti visus 65 kartus jos kūnas būna nusėtas giliomis kraujuojančiomis žaizdomis. Po 65 išvardijimu viskas vėl prasideda iš naujo, jos kūnas vėl yra nepaliestas. Žaizdos pasirodo spontaniškai, ir tu iškart supranti, kad tai tik skaitmeninės technologijos, kurios parodo tau pasaulį. Technologija yra kūnas ir kraujas ir atvirkščiai. Nieko čia nėra natūralaus, nei kūno, nei gilių žaizdų, nei kalbos. Visa tai tik abstrakti situacija, tai mechaniškas ir monotoniškas virtualios realybės atkartojimas, pvz. Metaforiškas užrašas.

Turint nacionalinį identifikavimą ir moteriška liežuvį labai svarbu yra identifikavimo ir formavimo faktoriai mūsų laikais nacionalinėse valstybėse, tai dar nėra atgyvena, tai sudaro namų jausmą ir egzistavimą šiandieniniam pasaulį. Šių identiškumų ilgesys yra užrašytas ant mūsų kūnų, jis sąlygoja potencialius norus, kuriuos galima išreikšti per nesugadintus kūnus. Tačiau, kad ir kokia būtų realybė, iliuzija taip pat yra tautos kūnų iškraipymas, subjektas artikuliuoja save kaip kontingentą, yra pažeidžiamas ir sužalojamas jo kūnas.

Sama („ Viena“), 2001 m

Video instaliacija susidedanti iš dviejų didelių ekranų, atsuktų vienas kitam nugara. Pirmojo ekrano video tesiasi 36 minutes, o antrojo 9 minutes. Video filmas yra įgarsintas ir spalvotas.

Pirmame video rodoma, kaip tris vyrai kortomis žaidžia preferansą. Ši grupė žmonių dažnai žaidžia preferansą kartu, bet ši karta dar prieš pradedant žaidimą susitarė, kad žais iš pinigų. Šis kortų žaidimas yra labai populiarus Milica Tomic šalyje ir jį žaidžia visos socialinės žmonių grupės. Tai populiariausias žaidimas tarp vyrų grupių, dažnai žaidžiamas kavinėse, atokesniuose kambariuose. Šis žaidimas nėra vien tik pramoga, kartu jis reprezentuoja visuomenės savybes ir vertę: stiprumas, inteligencija, proto aštrumas, greitas mąstymas ir narsumas. Visi svarbus politikos, biznio klausimai yra svarstomi šio žaidimo metu. Šis žaidimas atspindi dominuojančios jėgos struktūros būdus ir yra reprodukuojamas mikro socialiniam gyvenime. Taip pat tai dalis turbo – folkloro kultūros.

Ant antrojo ekrano rodoma Dragana Mirkovič, viena iš žinomiausių turbo – folkloro žvaigždžių, atliekančia savo daina „Sama“ („Viena“). Nepaisant prieštaringumo tarp būdo reprezentacijos ir tikrosios folkloro žvaigždės gyvenimo, jie palaiko vienas kitą, kaip tos pačios institucijos abi dalys. Vyrų visuomenė niekada nereprezentavo savo terpės todėl, kad moters kūno konstrukciją galima reprezentuoti per turbo – folkloro žvaigždę, paprasčiausiai kaip projekciją į kurią spoksos vyrai, kaip priveligijuota nematoma žiūrėjimo tašką, kuris vyramas pasiekiamas per ritualizuota pradžia brolijoje, per Preferanso žaidimą. Moters kūno konstrukcija yra kaip ekrano apsauga, apsauganti juos nuo realybės.

Išvados:1990 metais Milica Tomic tapusi viena iš aktyviausiai dalyvaujančiu menininkių iš buvusios Jugoslavijos video ir foto meno padangėje. Jos asmenybė tapatinama su sugebėjimo iš arti pažvelgti į Albanijos aukas. Jos darbuose randame koncentruoto įžvalgumo, sugebančio atspindėti tikruosius savo šalies išgyvenimus ir juos akivaizdžiai pademonstruoti pasauliui. Pasinaudodama šiuolaikinėm technologijom ji ir toliau kuria įvairius projektus, kuriais sugeba patraukti ne tik žmones, kurie domisi menu, bet ir visai tam abejingus asmenis. Jos video instaliacijos sužavėjo savo aštrumų, vaikščiojimu ant peilio ašmenų, sugebančiu atskleisti negražia tiesa ir skausminga praeitį, tai išgyventi dar ir dar karta. Ji neišsigandus, sugebėjo pažvelgti į pasaulį kitomis priemonėmis ir filmuoti ne dokumentinius Albanijos šalies vaizdus, o jus perteikti metaforiškai, savo kūno ir asmenybės pagalba.

Solo parodos:

allery Dom Omladine, Belgrad/eId/The Battle at the 1994 “BLOW UP”, Academy of FineArtsGallery,Belgrad 1997 Gallery for Contemporary Art, Zrenjanin, YU 1997 “the reconstruction of the crime “, single presentation in the context of the group show “Murder 1 “, organized by: Centre for Contemporary Art / Fund for an Open Society, gallery Dom Omladine, Belgrad/e 1998 “3 Penny Exhibition” (with AES), Gallert’ Rutgers University, Rutgers, N.Y., USA 1999 “EXTRA TERRITORIA” (with Roza EI Hassan), Cafe Karmin, Belgrad/e 1999 “i am milica tomic”, Gallery Kulturni Centar, Belgrad/e Group exhibitions:1991 “Biennial of Young Artists “, Gallert’ of Modern Art, Rijeka 1992 “Image de la peinture actuelle de Betgrade”, Gallery Immoart, Antwerp/en 1993 “Privat – Public”, Private house, Belgrad/e “Privat – Public”, Happy Gallert’ SKC, Belgrad/e “Early Nineties “, PetroviE Castle, Podgorica, YU “Betgrade”, De Marco European Art Foundation, Edinburgh 1994 “The First Biennial of Young Artists “, Konkordija, Vrsac, YUic, Mica Tomic, Misa “Migrative Art”, In public space, Luxemburgavic, Vera Zlokovic, 1995 “Migrative Art”, in public space, Brüssel/ Brussels ic, Vojin

Dimitrijevic, “30 Years Galerija Dom Omladine”, Belgrad/e ajlo Trifunovic, Bata 1996 “Wall 1994 – 1996”, Bioskop REX, Belgrad/e 1997 “Du bon usage de I’emballage/deux Cents ministures contemporaines “, Musse de Beaux-Arts, Verviers, B “Second Annual Exhibition of the Centre for Contemporary Art”, Galerija Dom Omladine, Belgrad/e “Visible/Invisible”, Cultural Capital of Europe, Thessaloniki, GR “Zones of Disturbance”, steirischer herbst 97, Graz 1997, A “Ostranenie 97”, International Forum for Electronic Media, Bauhaus, Dessau, D “Video Medeja”, Second International Video Summit, Novi Sad, YU 1998 “Roteiros, Roteiros, ßoteiros (Europa)”, XXIV Biennial Säo Paulo “Focus Belgrad”, IFA Galerie, Berlin, D “Octobre Salon”, Museum of the Revolution, Belgrad/e 1999 “After the Wall”, Moderna Museet, Stockholm “i am milica tomic’ (web projecth CYGNET, Virtual Gallert’, Shiseido, Japan “Aspects/Positions. 50 Years of Art in Central Europe 1949 – 1999”, Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig, Vienna, A

Films Milica Tomic works as author and actress

1987 “The Harms Case “, ( an Daniel Harms). (director: Slobodan Pesic); female leading role. 1989 “Teil me Something Naughty”, (Director: Srdjan Dragojevic); female leading role. 1991 Scream While You Bum”, (Bukowski), (Director: Dragia Filipovic); female leading role. “Give Me Your Love “, TV-Film, female leading role. “Time of the Empty Pages” (Apollinaire), TV-Drama; female leading role. “What Happened to my Friends?”, Co-author

Awards

1995/96 Als Ko-Autorin erhielt M.T. zwei Preise für den Film “What Happened to my Friends”, Filmfestivals Monte Carlo und / and Clermont Ferrand. 1997 1. Preis / top award für / for “xy- ungelöst”, Second Annual Exhibition of the Centre for Contemporary Art, Belgrad/e. Preis / award für / for Installation “xy – ungelöst”, “Video Medeja”, Second International Video Summit, Novi Sad.

Bibliography

1991 Jerko Denegri, Branko Cerovac, Katalog/ catalog Biennial of Young Artists, Rijeka. 1992 Jerko Denegri, Branimir Stojanoviö, Nicola Suica, Katalog / catalog “Image de la peinture actuelle de Betgrade “, Brüssel/Antwerpen / Brussels/Antwerp. 1993 Jerko Denegri, Katalog / catalog “Nineties “, Belgrad/e und / and Podgorica, YU

1994 Marina Martic, Katalog / catalog “Blow Up”, Belgrad/e. Jasmins Karabeg, “Blow Up”, Projektart No. 3. 1997 Branislava Andjelkovic & Branislav Dimitrijevic, “Rhythm of the Crime “; Katalog / catalog “Milica Tomic. “, Belgrad/e. Suzanna Milevska, “On Thou Shalt Not Kill”; in: Sixi, No. 2, summet 97. 1998 Jennifer Higgie, “Zones of Disturbance”; in: Frieze, Feb 98. Yukiko Shikata, “Acceleration Toward Transactivity: Contemporary Media in Eastern Europe “; in: Intercommunication, No. 24, spring 98. and Maaretta Jaukkuri, “A – Anthropophagy”; “ßoteiros. ßoteiros. Roteiros”, Katalog / catalog XXIV Bienal de Säo Paulo. 1999 Bojana Peijic, “Negative Gegenwart”; Gespräch / interview, in: springerin. Hefte für Gegenwartskunst, Band 5, Heft z. Branislava Andjelkoviö, Katalog / catalog “After The Wall”, Stockholm 1999.