Verslo planas UAB “Skydmedis”

VERSLO PLANAS

1. Santrauka

UAB “ Skydmedis” siūlo produkciją atitinkantį nemažą vartotojų spektrą.
Firmos misija – įsitvirtinti Lietuvos bei užsienio rinkose surenkant kokybiškus, atitinkančius visus Europinio standarto medinius skydinius namelius.

Firmos pagrindinė veiklos sritis – mediniu skydinių namelių surinkimas. Siekiame, kad įmonėje surenkami skydiniai nameliai būtų kokybiškos ir nekeltų jokių rūpesčių juos eksploatuojant.

Mūsų firma montuoja europinio standarto, turinčius visus ISO sertifikatus, medinius namelių karkasus. Kai kurie mediniai karkasai pagaminti naudojant latvių gamybos klijuotą spygliuočių medieną. Tokia technologija užtikrina, kad mediniai karkasai veikiami įvairių oro sąlygų, laiko – nesideformuotų ir būūtų patvarūs.

Statybos paslaugų rinka Lietuvoje nuolat kinta dėl daugybės priežasčių. Šiuo metu statybos verslas yra plėtimosi stadijoje, labai svarbu yra išsikovoti savo vietą rinkose, pažinti konkurentus, pritraukti naujus klientus. Klientų skaičius esamoje rinkoje nėra labai stabilus, nes statyba dažniausiai vyksta šiltuoju metų laiku, tačiau statyba patenkina elementarius žmogaus fiziologinius poreikius – šilumą, jaukumą, komfortą ir kt.

Lietuvoje nėra tiesioginių konkurentų, todėl kainos bus – savikaina plius 10% pelno. Klientams sudarysime sąlygas rinktis įvairias medžiagas bei variantus pagal jų turimus pinigus. Nustatant užsienyje kainas bus taaikoma įsiskverbimo į rinką strategija. Todėl nuolat bus stebimos kainos rinkoje bei konkurentų kainos. Šiuo metu mūsų paslauga bus tiekiama už mažiausia kainą, kadangi Lietuvoje pigesnė darbo jėga, pigesnės lietuviškos prekės. Taigi mes galėsime sau leisti paslaugą teikti žemesnėmis kainomis ir dė

ėl to nenukentės kokybė.

UAB “ Skydmedis” yra įsteigtas AB Panevėžio Statybos Tresto. Ji turi 100% firmos akcijų.

• Per metus grynas pelnas 285408 Lt
• Grynas pelningumas 12,2 %
• Per metus pajamos už namelius 2340000 Lt
• Produkcijos vieneto kaina 65000 Lt
• 1 namelio savikaina 55673 Lt

2. Verslo aprašymas

2.1. Firmos aprašymas

Įmonės tipas yra UAB. Nuosavybės forma yra kolektyvinė. Firma yra užregistruota 2002 02 02 Panevėžio miesto savivaldybėje. Veiklą žadama pradėti artimiausiu metu t.y. 2002 03 17 .
Įmonė bus maža, dirbs iki 50 žmonių. Ši įmonė buvo kuriama dėl šių priežasčių: noras praturtėti, siekimas būti savarankišku, susikūrti sau darbo vietą ir kitiems. Įmonė įkuriama atsiskyrus nuo didelės statybinės įmonės. Išanalizavus Lietuvos ir užsienio rinką buvo nuspresta imtis pigesnių skydinių namelių. Patirtis yra tik statant, rekonstruojant mūrinius, monolitinius ir kitus pastatus. Skydinių namelių statyboje patirties beveik nėra. Įmonės įkūrėjas – akcininkas AB PST. Kapitalas – parduotos 25 akcijos po 500 Lt.
Įmonė įssikūrusi geroje vietoje, iki įmonės lengva privažiuoti sunkvežimiais, netoli kelias Via Baltika, Panevėžio pakraštyje, Pramonės 5. Ten yra sandeliai, gamybinės patalpos bei įrengimai. Įrengimus pradžioje reikės nuomotis.

2.2. Verslo tikslai ir galimybės

Verslo tikslas uždirbti kuo didesnį pelną. Kadangi išanalizavus Lietuvos rinką tokių firmų nėra, todėl tokių namelių gamintojai esame vieni. Esant tokiom sąlygom reikia stengtis kuo kokybiškiau gaminti nemažinant savo pelno. Žinant, kad Lietuvoje darbo jėga pigesnė nei užsienio, o kokybė mažai skiriasi, kainomis galėsime konkuruoti su užsienio firmomis. Didesnę rinkos dalį bandysime už

žimti Vokietijoje. Šiuo metu tokių namelių paklausa Vokietijoje yra labai didelė. Patys namelių nestatysime, o tik tieksime paruoštus karkasus.

Lietuvoje žadama bendradarbiauti su firma “ Bendros pajėgos”. Ši firma ieškos klientų Lietuvoje ir juos sumontuos. Be to AB PST yra suinteresuotas didinti įmonės pelną, nes patys yra akcininkai ir ieškos klientų Rusijoje, bei juos sumontuos. Įsitvirtinus Vokietijos bei Rusijos rinkose planuojame ieškoti klientų kitose užsienio šalyse.
Norint gaminti kokybiškai, darbuotojai bus atrenkami labai kruopščiai. Privalumai darbuotojams butų baigimas tokią mokyklą kaip Panevėžio kolegijos statybos skyrius bei kitų statybinių mokyklų, kuriose į mokymosi programą yra įtrauktos savarankiškos praktikos statybos organizacijose. Jei studentas ar moksleivis praktikos metu parodys gerus rezultatus, tai jis baigęs mokymo įstaigą galės tikėtis būti priimtas į darbą.
Pirmus mėnesius darbuotojai bus apmokami dirbti ir stebimi, po to vyks atranka po kurios liks tik geriausi darbuotojai. Jei toliau bus apmokami dirbti su naujais prietaisai bei supažindinami su kokybės standartais. Bus rodomi filmai bei konsultuojami įvairiais klausimais. Namelio karkasui gaminti bus naudojamos kokybiškos medžiagos pagal ISO 9002 kurios galioja Europoje bei statybinių medžiagų, kapitalinės statybos ir priešgaisrinės apsaugos instituto išduoto atitikties sertifikato, kad bendrovėje gaminamų sienų, perdangos ir stogo elementai atitinka techninius reikalavimus pagal DIN 1052. Be to atrenkama geriausia mediena bei pasirinkti patikimi įvairių medžiagų tiekėjai.
Darbuotojai už ge
erą darbą bus skatinami didesniais atlyginimų priedais bei algomis ( atlyginimai bus mokami už atliktus darbus, o ne valandiniai ). Už padarytą broką bus mažinami atlyginimai, nes už klaidas firmai gali tekti mokėti baudas.

2.3. Produkto aprašymas

Šie nameliai turi nemažą perspektyvą ateityje dėl šių priežasčių: busimiems klientams bus galimybė pasirinkti esamus namelių projektus firmoje arba patiems ar su projektuotojų pagalba susikūrti savo svajonių namą. Nors mūsų firma neatlikinės pilną apdailą, nes firma tik gamins namelių karkasus ir galės atlikti tik dalinį išorės bei vidaus apdailą tai yra ( apkalimas medinėmis dažytomis lentelėmis bei vidaus tinkavimas), galima bus užsakyti namelio karkasus su įmontuotais langais ir durimis (juos įdės bet kuri firma dedanti langus ir duris) taip pat galėsime pilnai sumontuoti stogą. Taip pat bus nemažas pasirinkimas stogo dangų, išorės apdailos, vidinės apdailos, durų, langų ir t.t. iš kitų firmų katalogų su kuriomis žadama bendradarbiauti, todėl galima bus siūlyti įvairius variantus kuriuos sumontuos Lietuvoje – “Bendros pajėgos”, Rusijoje – AB PST,o užsienyje įvairios firmos toje šalyje. Be to klientas gali ir pats savo medžiagomis ir darbu įsirengti apdailą tai nėra labai sunku be to sutaupoma pinigų.
Pats namelio karkasas sudarytas iš šių medžiagų: pagrindinės būtų lentos apipjaustytos džiovintos obliuotos, lentos apipjaustytos džiovintos obliuotos iš 4 pusių, klijuotos sijos,klijuotos gegnės, dailylentės supjaustytos pa

agal ilgį, dailylentės maumedžio, mediniai gaminiai, Vidivalio plokštė, OSB 22 ir OSB 15, akmens vata (IL 75; IL 50; IL 42), smulkios medžiagos būtų plėvelė polimerinė, gofruotas instaliacijos vamzdžiai, juostiniai žiediniai stropai, glaistas Farmacel, klijai Farmacel, glaistas, medvarščiai 6*220, medvarščiai 6*150, medvarščiai 5*70, medvarščiai KNAUF, vinys 2,8*65 NKR, vinys cinkuoti 5*150, vinys cinkuoti 4*120, vinys cinkuoti4,2*50, vinys cinkuoti 4,2*110, vinys cinkuoti 3*70, vinys plieniniai, kabės KG745CN45, kabės RAPID, lipni juosta pakavimo, metaliniai gaminiai kaiščiai, metalinės plokštės, kampai 55*55*90, kampai 60*60*60,bet galimi ir kiti variantai tai priklausys nuo norimos kainos ir t.t.
Namelio surinkimas firmoje trunka įvairiai t.y. nuo trijų dienų iki dviejų savaičių ( prie vieno namelio kuris yra vieno aukšto su mansarda ir jo plotas iki 120 m2 dirba 11 žmonių. Jie jį surenka per 55 val. (vienas žmogus 608 val.), medžiagų tokiam nameliui reikės už 38160 Lt, o visas namelis kainuos 64913 Lt ), namelio pastatymas trunka nuo vienos iki trijų dienų. Dar reiktų pridėti transportavymą (namelių karkasus vežime sunkvežimiai į reikiamą vietą) vienas namelis telpa į vieną – du sunkvežimio priekabas o, tai manau tikrai nedaug palyginus su konkurentais t.y. kiek jiems reiktų sunkvežimių atsivežti į statybvietę medžiagų. Aišku pirma turi būti įrengti nameliui pamatai. Namelio apdaila padaroma surinkus namelį vietoje, o tai priklauso nuo firmų kurios daro apdailas. Išvada ta, kad joks konkurentas statantis namus iš plytų ar blokelių negalės pasiūlyti tokio greito namelio pastatymo. Jei jums nepatinka mediniai nameliai tai ne bėda, apmūrijus išorę dekoratyvinėmis, skaldytomis ar kitomis plytomis jis tikrai atrodys gražiai, o viduje bus šilta, jauku ir ekonomiška. Be to šie nameliai pagal DIN 1052 normas yra atsparūs ugniai t.y. degant atvirai ugniai karkasas užsidegs tik po valandos, o tai manau neprasti parodymai mediniui nameliu.

3. MARKETINGAS

3.1. Rinkos apžvalga

Kadangi Lietuvoje šių namelių kainos gali būti kiek per didelės tai pagrindinė rinka bus užsienio šalys,o ypač didelį dėmesį kreipsime į Vokietijos rinką. Vokietijoje padidėjus šių namelių paklausai mes kreipsime didelį dėmesį į konkurentus esančius šioje šalyje ir koreguosime savo produkto kainas. Vokiečiams šių namelių kainos neturėtų būti didelės dėl šių priežasčių: Lietuvoje pigesnė darbo jėga, mažesnės medienos kainos.
Vokiečiai pamėgo nuosavus namus ir kraustosi iš daugiabučių namų į užmiestį. Jie stato namelius įvairiems poreikiams tenkinti t.y. vasarnamiai prie ežerų, poilsiavietės bei gyvenamieji namai. Pasirinkti mūsų namelius skatins nedidelė kaina, greitas surinkimas bei pastatymas, laisvė pasidaryti apdailą patiems arba su apdaila, bei pagrindinė priežastis – kokybė. Apie šių namelių poreikį Vokietijoje sužinojome dalyvaudami statybinėje parodoje. Į parodą nuvykome kartu su AB PST grupe,ji mus finansavo, todėl turėjome ten savo stendą su įvairių namelių pavyzdžiais. Šių namelių susidomėjimas buvo nemažas, todėl gavome kelis užsakymus, be to potencialių klientų apklausa parodė, kad tokių namelių paklausa šioje šalyje yra.
Analizuojant Lietuvos rinką pirminius tyrimo duomenis sužinojome iš grupinės apklausos statybinių parodų metu, o antrinius rinkos tyrimo duomenis gausime išleidę firmos namelių katalogus bei internete (turėsime savo puslapį ir smulkiau aprašysime apie viską).

3.2. Konkurentų analizė

Lietuvoje analogiškų firmų nėra, dėl to netiesioginiais konkurentais galima laikyti Biržuose esančią firmą “ Komfortas ” ir Klaipėdoje esančią firmą “ Namas ” . Jos taip pat gamina kokybiškus medinius surenkamus namelius. Trūkumas jų toks, kad jie labiau tinka vasarnamiams, sodo nameliams, pirtims. Juose pastoviai gyventi nėra labai patogu, be to visos vidinės sienos yra be apdailos t.y. vidus toks pat kaip ir išorė, o tai gali greit atsibosti. Mūsų konkurentai yra visos statybos įmonės: UAB „Piniava“, UAB “Trikampis“, bet mes už juos pranašesni, nes tik mes gaminame medinius namelius.

3.1. lentelė
Vertinimų
kriterijai
Įmonės
pavadinimas Vieta Pastatų
įvairovė Kokybė Reklama Darbuotojų skaičius Kainos

Komfortas

Biržai 6 8 5 12 než.
Namas

Klaipėda 8 8 8 20 než.
Skydmedis

Panevė-žys 9 9 9 48 įvairios

Išvada: mūsų gaminamų namelių yra įvairesnė išorės ir vidaus apdaila, didesnis namelių pasirinkimas, greitesnis surinkimas ir pastatymas. Mūsų namai yra pigesni ir greičiau pastatomi, nei kitose firmose.

3.3 Marketingo planas

Firma “ Skydmedis ” gamins skydinius karkasinius namelius. Juos stengsis surinkti kokybiškai ir per kuo trumpesnį laiką, kad klientui nereikėtų ilgai laukti. Šie nameliai bus žymei greičiau surenkami ir pastatomi nei mūriniai ar blokiniai nameliai.
Kainos namelių priklausys nuo kliento pasirinktų medžiagų, namelio didumo ir t.t. Pasakyti iš katalogo kiek būtent tas ar anas namas klientui gali kainuoti yra labai sunku, nes kiek vienas norės kažką pakeisti, gal kam per brangu, gal kam nepatiks tas ar anas sprendimas, o tai didina arba mažina surenkamo namelio kainą. Todėl prieš užsakant namelį su kiekvienu klientu bus aptariama iki mažiausių smulkmenų. Iškilusius klausimus bus galima išspręsti mūsų firmoje arba faksu (pastarasis bus naudojamas su užsienio šalimis).
Namelius dažniausiai realizuosime per tarpininkus. Tarpininkai Lietuvoje bus UAB “ Bendros pajėgos ” ir AB PST, užsienyje atstovaus AB PST bei kitos užsienio firmos.

Kainų politika

Kadangi firma yra palyginus nauja ir prekė pakankamai nauja Lietuvoje, bet ne užsienyje, todėl kainos nebus mažos. Lietuviams kainos gali pasirodyti gan didelės, bet užsienyje dėl pigios Lietuvoje darbo jėgos ir geros kokybės kainos bus labai proporcingos, be to gera ir kokybiška prekė turi turėti savo kainą. Nustatytą kainą turės padengti visas numatytas išlaidas ir atnešti pelną. Tokiu būdu UAB „Skydmedis“ paslaugų kainos turės tuo pačiu metu būti mažesnės už konkurentą, padengti išlaidas ir atnešti pelną. Tai pasiekti ir suderinti nebus lengva. Bus stengiamasi padaryti taip, kad paslaugų kainos, galėtų tinkamai reaguoti į konkurentus, kainų politiką. Šioje srityje firmos uždavinys, bus sukurti tiek firmai ir klientui nuolaidų programą, kurios didintų paklausą ar būtų kaip atsakas į tam tikrą konkurentų kainų politiką. Kainodaros politika bus derinama su reklamos stimuliavimo politika pvz. aktyvesnio reklamavimo ir skatinimo laikotarpiu, bus mažinama kaina.
Namelių kainos priklausys nuo kvadratūros, pvz. 100 kv.m. namelis kainuos 120000 Lt.

Pardavimų strategija

Taigi UAB „Skydmedis“ tikslas – suformuoti tokias reklamavimo ir stimuliavimo programas, kurios garantuotų tinkamą firmos ir jos teikiamų paslaugų pristatymą ir įvedimą į rinką.
Namelių karkasus surinkinėsime ir pardavinėsime patys firmoje, o taip pat gavę užsakymus iš tarpininkų. Su jais bendrausime pagal galimybes. Jei reikės važiuosime pas juos taip pat ir jie galės pas mus atvažiuoti, bei kitomis ryšio priemonėmis t.y. telefonais, faksais ir internetu.

Reklama ir rėmimas

Geriausia firmos reklama yra šių namelių paklausa Vokietijoje, be to žadama dalyvauti statybos parodose užsienyje, reklamuotis internete, lauko reklamose, kurios bus prie firmos įvažiavimo taip pat didelį reklaminį stendą pakabinsime ant mūsų pastato bei išleidžiant vis naujus namelių katalogus, kuriuos galima gauti apsilankius “ Skydmedžio ” firmoje. Nemažą reklamą galima padaryti bendradarbiaujant su televizijos laidomis, kaip “ Svajonių namas ” bei populiaria TELE LOTO laida pristatant savo gaminius kaip prizus.

Reklamuosimės laikraščiuose „Sekundė“, „Panevėžio balsas“ pirmame puslapyje. Skelbimas užims nemažą vietą. Laikraštis su skelbimu išeis visą mėnesį kiekvieną darbo dieną. Į kainą įeis skelbimo apimtis ir dydis. Kaina už mėnesį „Sekundėje“ 200 lt., o Panevėžio balse“ 180 lt.

Gaminame ir statome medinius skydinius namus

tel. +370 5 423485, +370 5 467626
faks. +370 5 460259,
e.pašt.:skydmedis @ post.omnitel.net, Pramonės g. 5, Panevėžys

4. GAMYBA

4.1. Gamybos aprašymo procesas

Skydinių namelių gamyba atliekama trijuose cechuose: gaterinėje, stalių ceche, surinkimo ceche.
Į gaterinę patenka tik atrinkti ir kokybiški medžio rąstai kurie reikalingi mediniams karkasiniams nameliams. Ten jie supjaustomi į reikiamo pločio lentas ir autokarais arba vagonėliais ant geležinkelio bėgių atvežami į stalių cechą. Stalių ceche suformuojamos lentos nupjaunant medžio žieves ir elektriniais pjūklais supjaustomos iki standartinių ilgių. Vėliau jos yra obliuojamos iki reikiamų matmenų ir autokarais vežamos į surinkimo cechą. Šiame ceche tos pačios lentos yra supjaustomos pagal reikiamus išmatavimus, kampų sujungimus ir surūšiuojami atskiriems skydams. Taip pat sudarysime sutartį su Latvijos ir AB “ Jūrės medis ” firmomis kurios taip pat tieks gatavą klijuotą medieną kuri bus naudojama perdangai ir stogui. Surūšiuotas lentas darbuotojai susideda ant didelių stalų ir pagal brėžinius juos sukala. Ant sukaltų medinių karkasų kalamos Vidivalio plokštės, jei reikia išpjaunamos angos durims ir langams. Langus ir duris pagal užsakymą galima ir sudėti, šiuos darbus atliks “ Runika ” darbuotojai arba kitos firmos. Elektriniu kranu skydas pakeliamas ir apverčiamas ant kitos pusės. Į vidų sudedama akmens vata (kurią tieks tiekėjai UAB “ Steiga ”), sumontuojami gofruoti instaliacijos vamzdeliai – elektrai, juos taip pat pirksime ir uždengiama polimerinė plėvelė kurią pristato UAB “ Polimerinės plėvelės ”. Tada ant viršaus užkalamos OSB 15 plokštės (kurią tieka UAB “ Rezetas ”), išgręžiamos skylės rozėtem, jungikliams ir kt. Ant OSB 15 plokščių viršaus pagal užsakymą galima butų sukalti, nudažytas pagal užsakovo pageidavimą spalvos, dailylentės. Dažus naudosime vandeninius ir dažysime vieną kartą ant neobliuotos dailylentės pusės, šie dažai gerai įsigeria ir ilgai išlaiko savo spalvą. Antrą kartą dažyti reikės pastačius namelį. Laiptus gaminsime patys arba mums pristatys firma UAB “ Laiptų konstrukcijos” .
Perdanga surenkama panašiai kaip ir sienos tik grindims ir luboms naudojamos storesnės OSB 22 plokštės.
Surinktas gaminys nukeliamas elektriniu kranu nuo stalo ir perkeliamas į sandėliavimo patalpas. Po to sutartu laiku atvažiuoja sunkvežimis ir visi karkasai elektrinio krano pagalba sukraunami į sunkvežimio priekabą. Surenkame 3 namelius per mėnesį. Yra gaunami leidimai iš Aplinkos apsaugos ir priešgaisrinės tarnybos.

4.2. Patalpos ir įrenginiai

Mūsų firma patalpas nuomosis iš AB PST. Jose vyks ir gamyba, ir sandėliavimas. Pasirinkome šias patalpas dėl kelių priežasčių: geras privažiavimas su sunkvežimiais, pastatai ir aikštelės gerai pritaikytos šiai veiklai. Yra medžiagų sandėliavimo aikštelė, gamybos patalpos, produkcijos sandėliavimas, administracinės patalpos ir daugėjant užsakymams galimybė plėstis.
Įrenginiai taip pat bus nuomojami iš tos pačios statybinės organizacijos ir tik nedaug įrengimų turėsime savų. Manau laikui bėgant iš sutaupytų lėšų galėsime įsigyti ir daugiau mechanizmų, o dabar pakanka to ką turime ir nuomojame. 1 Obliavimo stakles 2 frezavimo stakles 3 tekinimo stakles 4 reismusas 5 gateris.
Brangaus transporto mums nereikės pvz. sunkvežimių su priekabomis – nameliams pervežti, tuo užsiims krovinių pervežimo įmonės arba tarpininkai. O mums patiems pas klientus, į statybvietes ar kai kurių dalių parsivežti užteks lengvojo universalaus automobilio pvz. VW Passat. Taip pat reikės dviejų autokarų ir vieno traktoriaus. Vienas autokaras reikalingas pervežti sunkius krovinius lauke, o kitas – pervežti lengvesnius krovinius ir lauke, ir patalpose. Traktorius T – 40 bus reikalingas parsivežti arba išvežti medinius gaminius taip pat išvežti šiukšles bei pjuvenas.

4.1. lentelė
Eil.
Nr. Įrengimai ir transporto priemonės Kiekis Balansinė vertė Nusidėvėjimas per metus Per 1 mėn. Susidėv. suma

% Lt
1 Sandėlis 1 40000 12,5 5000 416,6
2 Krovininė mašina 1 12000 25 3000 250
3 Grąžtai 2 500 12,5 100 8,3
4 Raktų rinkinys 2 200 12,5 40 3,3
5 Atsuktuvų rinkinys 2 200 12,5 40 3,3
6 Stelažai 2 8000 12,5 960 80
7 Leng. Mašina 1 6000 25 1500 125
8 Kompiuteris 1 3000 33,3 990 82,5
9 Baldų komplektas 1 4000 16,6 640 53,3
10 Kontora 1 3000 12,5 375 31,25

VISO: 76900 12645 1053,55

4.3. Žaliava ir tiekėjai

Namelio karkasui pagaminti reikės įvairių medžiagų ir žaliavų. Jos yra tokios:
pagrindinės būtų lentos apipjaustytos džiovintos obliuotos, lentos apipjaustytos džiovintos obliuotos iš 4 pusių, klijuotos sijos, klijuotos gegnės, dailylentės supjaustytos pagal ilgį, dailylentės maumedžio, mediniai gaminiai, Vidiwalio plokštė, OSB 22 ir OSB 15, akmens vata (IL 75; IL 50; IL 42), smulkios medžiagos būtų plėvelė polimerinė, gofruotas instaliacijos vamzdžiai, juostiniai žiediniai stropai, glaistas Farmacel, klijai Farmacel, glaistas, medvarščiai 6*220, medvarščiai 6*150, medvarščiai 5*70, medvarščiai KNAUF, vinys 2,8*65 NKR, vinys cinkuoti 5*150, vinys cinkuoti 4*120, vinys cinkuoti4,2*50, vinys cinkuoti 4,2*110, vinys cinkuoti 3*70, vinys plieniniai, kabės KG745CN45, kabės RAPID, lipni juosta pakavimo, metaliniai gaminiai kaiščiai, metalinės plokštės, kampai 55*55*90, kampai 60*60*60.
Visas šias medžiagas pristatys įvairūs tiekėjai. Medienos rąstus tieks įvairiūs privatūs asmenys: D.Morkūnas, A.Petraitis ir kt. Latvijos ir AB “ Jūrės medis ” firmos tieks klijuotą medieną kuri bus naudojama perdangai ir stogui. Langus ir duris pagal užsakymą sumontuos “ Runika ” darbuotojai arba kitos firmos pvz. “ Megavaras”. Akmens vatą tieks tiekėjai UAB “ Steiga ”. Polimerinė plėvelę pristatys UAB “ Polimerinės plėvelės ”. OSB 15 ir OSB 22 plokštės tieks UAB “ Rezetas ”. Laiptus gaminsime patys arba mums pristatys firma UAB “ Laiptų konstrukcijos”. Vinis ir medvarščius pristatys UAB “ Wurth – Lietuva” ir AB PST filialas “ Darmesta”, maždaug tiek ir daugiau turėsime tiekėjų.

4.4. Gamybos savikaina
4.2. lentelė
Eil. Nr. Išlaidų pavadinimas Mato vnt. Kiekis per mėn. Vieneto kaina Bendra suma per mėn.

Lt %
1. Pastovios išlaidos
1.1. Įrenginių nusidėvėjimas Lt 5 83,5 167 0,1
1.2. Administracijos atlyginimai Lt 9 1211 8730 5,2
1.3. Administracijos soc. draudimas Lt 31% 375 2706 1,6
1.4. Reklama Lt 2 330 660 0,4
1.5. Patalpų ir įrengimų nuoma Lt 1 10000 10000 6
1.6. Raštinės išlaidos Lt 400 0,2
1.7. Telefonas Lt 800 0,5
1.8. Komunalinės sąnaudos
a) vanduo Lt 633
1.9. Kelių mokestis Lt 936 0,6
1.10. Spauda Lt 132 0,1
1.11. Apsauga Lt 1 150 150 0,1
1.12. Kitos pastovios sąnaudos Lt 1080 0,6

Iš viso pastovių išlaidų: 25774 15,4
2. Kintamos išlaidos
2.1. Žaliavos Lt 97500 58,4
2.2. Darbuotojų atlyginimai Lt 30 775 23250 13,9
2.3. Darbuotojų soc. draudimas Lt 31% 240 7207 4,3
2.4. Transporto išlaidos Lt 6000 3,6
2.5. Elektros energija kW 18000 0,18 3240 1,9
2.7. Kuras L 700 1,8 1260 0,8
2.8. Kitos tiesioginės sąnaudos Lt 2788 1,7

Iš viso kintamų išlaidų: 141245 84,6

Visa savikaina: 166703 100%

Gavę visą savikainą per mėnesį ir ją padaliję iš prekių ar gaminių kiekio, pagaminamo per 1 mėnesį, apskaičiuojame vieno gaminio savikainą.
Žinant produkto savikainą, galima lengviau nustatyti jo pardavimo kainą, numatyti pelną ar nuostolį.
167019:3 = 55673 Lt savikaina, parduodama kaina 65000 Lt už vieną , pelnas 9327 Lt per 1 mėn. nuo vienos prekės.

5.VADYBA

5.1. Savininkai ir valdytojai

Šios firmos savininkas yra AB PST, ji turi 100 % mūsų firmos akcijų, o valdytojas būsiu aš – Audrius Vorobjovas. Vadovaujamo darbo nesu dirbęs, bet esu baigęs statybos vadybą – Panevėžio Kolegijoje. Todėl teoriškai išmokęs valdyti firmą manau nebus lengva savarankiškai ją valdyti . Man daug ką reikės padaryt, užmeksti ryšius su patikimais ir kokybiškomis medžiagomis prekiaujančiomis įmonėmis, daug bendrauti su firmų vadovais Lietuvoje ir užsienyje, ieškoti klientų ir skverbtis į Europos šalių rinkas. Reikės mokėti bent dvi užsienio kalbas, deja vokiečių kalbos nebuvau pasirinkęs – ją reiks mokytis nuo pat pagrindų. Gerai mokų rusų kalbą, kuri pravers Rusijoje bei kitose buvusios Tarybų Sąjungos šalyse. Būti direktoriumi, yra didelė atsakomybė, nes reikia priimti įvairius sprendimus greitai ir gerai, o kartais ir labai rizikuojant.
Manau, man dažnai teks išvažiuoti į statybvietes ir stebėti kaip statomi mūsų nameliai. Reikės stebėti kaip vyksta darbai gerai ar kokybiškai. Iš ko galima būtų pasimokyti, ką galėtume patobulinti, išklausyti pasiūlymų ir apie tai pranešti darbuotojams. Klaidas aš nufotografuosiu, parodyti darbuotojams ir įsakysiu, kad tokios klaidos nesikartotų.

5.2. Darbuotojai

Darbuotojų firmoje bus iki 50. Iš jų 9 administracijos darbuotojai, o likusieji darbininkai.
Administracijos darbuotojams bus mokami valandiniai atlyginimai taip pat valandinis atlyginimas bus mokamas ir 4 darbininkams t.y. medžio paruošimo baro ir skydinių namų darbo vadovui, stalių – statybos darbų vadovui, mechanikui – energetikui (puse etato) ir kranų priežiūros meistrui (puse etato). Visiems kitiems darbuotojams bus mokamas atlyginimas pagal padarytą darbą kurį fiksuos cechų meistrai. Darbininkai pagal specialybę atliks savo darbą, vieni stalių ceche, kiti gaterinėje.

5.1. lentelė
Pareigos Darbuotojų skaičius Mėnesinis atlyginimas Visų darbuotojų atlyginimai
Administracija
Direktorius
Vyr. Buhalterė
Gamybos vadovas, saugaus darbo organizatorius
Medžio paruošimo baro ir skydinių namų darbų vadovas
Stalių – statybos darbų vadovas
Projektų vadovas
Personalo ir apskaitos vadybininkė
Mechanikas – energetikas (0,5 etato)
Kranų priežiūros meistras (0,5 etato)
1
1
1
1

1
1
1
1
1
2000
1300
1300
1000

1000
1000
700
215
215
viso: 8730
Gamyba
Darbuotojai
30
775
viso: 23250
Iš viso per mėn. 31980
Soc. draudimas 31% 9913,80
Iš viso per metus 383760
Soc. draudimas 31% 118965,60

5.3. Organizacinė firmos struktūra

UAB “ Skydmedžio”, surenkančio medinius namelių karkasus, organizacinė struktūra:
1. Direktorius
2. Vyr. Buhalterė
3. Gamybos vadovas, saugaus darbo organizatorius
4. Medžio paruošimo baro ir skydinių namų darbų vadovas
5. Stalių – statybos darbų vadovas
6. Projektų vadovas
7. Personalo ir apskaitos vadybininkė
8. Mechanikas – energetikas
9. Kranų priežiūros meistras
10. Medžio paruošimo baro ir skydinių namų darbų brigadininkas
11. Stalių – statybos darbų brigadininkas
12. Likusieji eiliniai darbuotojai

6. RIZIKOS VEIKSNIAI

Pagrindiniai rizikos veiksnys yra konkurencija. Be jos galimi ir kiti rizikos veiksniai:
1. Nepakankama verslo organizavimo patirtis, t.y. kaip PK studentas dar neturiu tiek įgūdžių ir patirties valdyti ir organizuoti verslą, todėl dažnai reikės konsultuotis su AB PST vadovais. Jie pirmus metus man padės, patars organizuojant verslą, o po to visa tai turėsiu daryti savarankiškai.
2. Nepakankama vadovo patirtis. Esu ką tik baigęs PK, todėl vadovauti bus sunku dėl šių priežasčių: nesutarimas su labiau patyrusiai meistrais ir darbuotojais, amžiaus skirtumas – ne kiekvienas vyresnis darbuotojas norės klausyti už save jaunesnio vadovo, žinių trūkumas.
3. Rinkos nestabilumas,
4. Gamybos proceso neaiškumai. Surenkant skydinius namelių karkasus gali iškilti gamybos neaiškumai, kuriuos reikės išspresti gerai ir greitai. Darant klaidas gali reikėti mokėti baudas.
5. Priklausomybė nuo dabartinių vadovų t.y. mūsų akcininko AB PST,
6. Kiti netikėtumai, o tai būtų vėlavimas atsiskaityti arba visiškas neatsiskaitymas už namelį, todėl už namelius yra mokama trimis etapais: avansas, paskui sumokama transportuojant ir galiausiai pastačius namelį. Taigi jei ta firma bankrotuotų ir nesumokėtų paskutinių dviejų arba paskutinio mokėjimo tai mums grėstų nemaži nemalonumai.

7. FINANSAI

7.1. Reikalingas kapitalas ir jo panaudojimas

Labiausiai reikalingi pinigai yra įrengimams įsigyt, taip pat žaliavų užsipirkti ir banke turėti pinigų rezervą. Nemažai pinigų reikės skolintis iš skolintojų.

7.1. lentelė
Lėšų šaltiniai Lėšų panaudojimas

1
2
3
4
5
Nuosavos lėšos
Parduodamos akcijos
Pirkimas išsimokėtinai
Lizingas
paskola
12500

200000
1
2
3
4
5
6
7

Pastatas
Įrengimai
Transporto priemonės
Remonto darbai
Baldai
Žaliavos
Pinigų rezervas

200000
2500

Iš viso: 212500 Iš viso: 236500

Finansavimo būdai mūsų firmai:
1. paskolos kurios yra trumpalaikės. Už paskolas bus mokamos iš anksto nustatyto dydžio palūkanos. Pačios paskolos grąžinimas gali būti suskirstytas tolygiai visam laikotarpiui tolygiai visam paskolos laikotarpiui arba atidėtas vėlesniam laikui.
2. Pirkimas skolon. Tai trumpalaikis finansavimo būdas.

7.2. Finansinės ataskaitos

Šioje dalyje sudarysime pelno ataskaitą, kurios tikslas atskleisti verslo pelningumą. Taip pat sudarysime balansą veiklos pradžiai ir prognozuojamą balansą pirmų darbo metų pabaigai. Balansas – verslo nuotrauka konkrečiu momentu, kur matyti kokiu turtu įmonė disponuoja ir kam šis turtas priklauso tam tikru momentu. Balansas pateikiamas lentelėse.

BALANSAS 2002 04 17 7.3. lentelė
Turtas Nuosavybė
Ilgalaikis turtas
Žemė
Pastatai
Statiniai
Įrengimai
Transporto priemonės
Kitas ilgalaikis turtas
Ilgalaikis turtas iš viso:

236500 Savininkų nuosavybė
Paprastos akcijos
Nepaskirstytas pelnas
Savininkų nuosavybė iš viso:
12500

12500
Trumpalaikis turtas
Atsargos
Žaliavos
Pinigai
Trumpalaikis turtas iš viso:

200000
1250
201250 Skolininkų nuosavybė
Ilgalaikės skolos
Trumpalaikės skolos
Įsiskolinimai iš viso:

200000
200000

Visas turtas iš viso: 212250 Savininkų ir skolininkų nuosavybė
Iš viso:
2122500

BALANSAS 2003 04 17 7.4. lentelė
Turtas Nuosavybė
Ilgalaikis turtas
Žemė
Pastatai
Statiniai
Įrengimai
Transporto priemonės
Kitas ilgalaikis turtas
Ilgalaikis turtas iš viso:

75000 Savininkų nuosavybė
Paprastos akcijos
Nepaskirstytas pelnas
Savininkų nuosavybė iš viso: 285408
12500

297908
Trumpalaikis turtas
Atsargos
Žaliavos
Pinigai
Trumpalaikis turtas iš viso:

220000
95500
315500 Skolininkų nuosavybė
Ilgalaikės skolos
Trumpalaikės skolos
Įsiskolinimai iš viso:

92592
92592
Visas turtas iš viso: 390500 Savininkų ir skolininkų nuosavybė
Iš viso:
390500

7.3. Ekonominiai rodikliai

Šioje dalyje apskaičiuosime šiuos ekonominius rodiklius:
1. Grynas pelningumas – tai įmonės grynojo pelno ir viso pardavimo ( pajamų) santykis procentais. Jis rodo, kuri pardavimo dalis yra grynasis pelnas, t.y. atspindi įmonės veiklos efektyvumą.

Jis apskaičiuojamas pagal formulę:

Pe 285408
K1=—— x 100% = ————- x 100% = 12,2

P 2340000

Pe – įmonės grynas pelnas
P – pardavimų apimtis (pajamos)

2. turto metinė grąža – įmonės grynojo pelno ir viso turto santykis procentais.

Pe 285408
K2 =—— x 100% = ————- x 100% = 73,1

T 390500

T – įmonės turtas

3. nenuostolingumo taškas ( lūžio taškas) :

Kp – bendra pastovių kaštų suma,

P- gaminio vieneto kaina,

Kk – gaminio kintami kaštai

Kp 27981
L =———- = ——————- = 1,6

P – Kk 65000-47082

Literatūros sąrašas

1. A. Jovaiša. Kaip parengti verslo planą, Vilnius, Pačiolis, 1996.

2. N. Pelanienė. Firmos verslo planas, Vilnius, 1997.

3. M. Jankauskas, G. Jankauskas. Kaip pačiam parengti smulkaus verslo ( biznio ) planą. Vilnius, 1993.

4. V. Gaučaitė, L. Urbonavičius. Biznio planas, Vilnius, 1993.

5. V. Gaučaitė. Finansinio biznio plano dalis, Vilnius, 1993.

6. V. Žižys. Smulkaus verslo pradmė, Vilnius, 1993.

7. Verslininko knyga, Vilnius, 1994.

8. K. Usevičius. Kaip parengti biznio planą, Vilnius, 1993.

Įmonės savininkas AB “ Panevėžio Statybos Trestas”. Valdytojas Audrius Vorobjovas.

Turinys

1. Santrauka
2. Verslo aprašymas
2.1. Firmos aprašymas
2.2. Verslo tikslai ir galimybės
2.3. Produkto aprašymas
3. Marketingas
3.1. Rinkos apžvalga
3.2. Konkurentų analizė
3.3. Marketingo planas
Kainų politika
Pardavimų strategija
Reklama ir rėmimas
4. Gamyba
4.1. Gamybos proceso aprašymas
4.2. Patalpos ir įrengimai
4.3. Žaliavos ir tiekėjai
4.4. Gamybos savikaina
5. Vadyba
5.1. Savininkai ir valdytojai
5.2. Darbuotojai
5.3. Organizacinės firmos struktūra
6. Rizikos veiksniai
7. Finansai
7.1. Reikalingas kapitalas ir jo paskirstymas
7.2. Finansinė ataskaita
7.3. Ekonominiai rodikliai
8. Literatūros sąrašas.

Skydiniai-karkasiniai namai. Projektavimas, gamyba, montavimas.

Leave a Comment