UAB „Tadringa” verslo planas

UAB „TADRINGA” VERSLO PLANAS

TURINYS
SANTRAUKA 3
VERSLO APRAŠYMAS 3
BENDRA INFORMACIJA APIE ĮMONĘ 3
TIKSLAI 3
GAMYBINĖ VEIKLA 3
TIEKĖJAI 3
RINKODARA 3
REKLAMOS PRIEMONIŲ IŠLAIDOS PER MĖNESĮ 3
REKLAMOS 3
VADYBA 3
RIZIKOS ĮVERTINIMAS 3
FINANSINĖ DALIS 3
STEIGIMO IŠLAIDOS 3
STEIGIMO IŠLAIDŲ NUSIDĖVĖJIMAS 3
FINANSAVIMO POREIKIS IR ŠALTINIAI 3
TIESIOGINIŲ GAMYBOS IŠLAIDŲ PROGNOZĖ 3
ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMAS 3
PAGALBINĖS MEDŽIAGOS 3
PAGALBINIŲ DARBININKŲ DARBO UŽMOKESTIS IR SOCIALINIO DRAUDIMO ĮMOKOS 3
ELEKTROS ENERGIJA ĮRENGIMAMS 3
ELEKTROS ENERGIJA PATALPOMS 3
ELEKTROS ENERGIJA ĮMONĖS REIKALAMS 3
ŠALTO VANDENS SĄNAUDOS 3
PATALPŲ ŠILDYMO SĄNAUDOS 3
RYŠIŲ PASLAUGOS 3
KITOS VEIKLOS SĄNAUDOS 3
NETIESIOGINIŲ GAMYBOS IŠLAIDŲ PROGNOZĖ 3
ADMINISTRACIJOS DARBO UŽMOKESTIS IR SOCIALINIO DRAUDIMO ĮMOKOS 3
PAGRINDINIŲ DARBINIKŲ DARBO UŽMOKESTIS IR SOCIALINIO DRAUDIMO ĮMOKOS 3
GARANTINIO FONDO ĮMOKOS 3
VEIKLOS SĄNAUDŲ PROGNOZĖ 3
PARDUOTOS PRODUKCIJOS SAVIKAINOS PROGNOZĖ 3
NETIESIOGINIŲ GAMYBOS IŠLAIDŲ PASKIRSTYMAS ATSKIRAI KIEKVIENAM GAMINIUI 3
PARDAVIMO PAJAMŲ PROGNOZĖ 3
PELNO (NUOSTOLIŲ) PRROGNOZĖ 3
PVM PROGNOZĖ 3
MOKESČIŲ PROGNOZĖ 3
PINIGŲ SRAUTŲ PROGNOZĖ 3
PROGNOZUOJAMAS BALANSAS 3
FINANSINIŲ RODIKLIŲ APSKAIČIAVIMAS 3
LITERATŪRA 3
PRIEDAI 3

SANTRAUKA

Šiuo metu Lietuvoje yra daug besikuriančių ir veikiančių smulkių bei vidutinių įmonių, prekiaujančių tekstilės gaminiais. Tačiau didelė šių įmonių produkcijos dalis yra ganėtinai brangi ir paprastam žmogui neįperkama. Kita produkcijos dalis yra įvežama iš Rytų Europos ir Azijos šalių, tačiau šios produkcijos kokybė nebetenkina žmonių poreikių, nors yra ganėtinai pigi.

Lietuvoje žmonės nėra labai turtingi, dauguma jų vidutines pajamas gaunantys gyventojai. Tačiau šių žmonių poreikis madingiems, kokybiškiems, patogiems drabužiams niekur nedingo. Jie tik ieeško pigesnių už jiems prieinamą ir tinkamą kainą drabužių.

Taigi ši kuriama įmonė užsiims viršutinių moteriškų drabužių siuvimu ir sieks patenkinti vidutines pajamas gaunančių vartotojų poreikius. Steigiamos įmonės pavadinimas – TADRINGA. Tikslas – aukšta kokybė ir elegantiškumas už prieinamą kainą. Įmonėje planuojama įdarbinti 32

2 darbuotojus, kurie sutinka gauti atlyginimą vieną kartą per mėnesį – paskutinę mėnesio dieną. Administracijos darbuotojai: direktorius, buhalterė, administratorė, vadybininkas – yra baigę aukštąjį mokslą, kai kurie net kelis. Tikimasi, kad kolektyvas susigyvens puikiai bei papildys vienas kitą. Pirmaisiais veiklos metais įmonės asortimentą sudarys dviejų tipų moteriški viršutiniai drabužiai – švarkai ir sijonai. Žinoma vėliau planai augs ir asortimentais bus papildomas įvairiais, madingais bei kokybiškais gaminiais. Įmonė buvo įsteigta akcininkų kapitalo pagrindu. UAB „TADRINGA“ planuojama įregistruoti PVM mokėtoja nuo veiklos pradžios.

Verslo plane bus apžvelgti ir išanalizuoti svarbiausi veiksniai įtakojantys įmonės kūrimą bei jos veiklos sėkmę t.y. atlikta išsami situacijos analizė, konkurentai, vartotojai, tiekėjai, parinkta atitinkama rinkodaros programa, atlikta išsami finansinė analizė ir kita.

Žinoma joks verslas be pelno siekimo nebus verslas, taigi UAB “TADRINGA” taaip pat sieks pelno, tai dar vienas iš įmonės pagrindinių tikslų, kuris pagal finansines prognozes bus pasiektas. UAB “TADRINGA” ir toliau planuoja plėsti savo veiklą, bei nenuvilti savo pirkėjų, jiems pateikti madingus, patogius, kokybiškus, elegantiškus viršutinius drabužius.

VERSLO APRAŠYMAS

Bendra informacija apie įmonę

UAB „Tadringa “ įkurta 2005 m. sausio 1 d.
Įmonės kodas 106468825
Įmonės adresas Vilkpėdės g. 16 A, Vilnius LT-03151
Telefonas: 8 5 2511233
Faksas: 8 5 2511234
Bankas: AB Vilniaus bankas
Sąskaita: LT65 7055 0460 0322 2567

Verslo srities aprašymas

Verslas paprastai prasideda nuo idėjos užsiimti tam tikra veikla (gamyba, prekyba, paslaugomis, tarpininkavimu). Turint gerą verslo idėją ( gera ve

erslo idėja – tai idėja, atitinkanti vartotojų poreikius), o dar geriau jei ši idėja reali, perspektyvi, įgyvendinama, originali bei pelninga galima pradėti verslą ir tikėtis sėkmingos įmonės veiklos pradžios. Bendrovės verslo idėja – sukurti aukštos kokybės, madingą, konkurencingą ir vartotojų poreikius tenkinančią prekę.

Šiuo metu Lietuvos tekstilės rinka yra užpildyta įvairiais tekstilės gaminiais, ypač didelė importinių rūbų pasiūla. Tačiau dalis šios produkcijos yra įvežama iš Rytų Europos ir Azijos šalių (Kinijos, Turkijos, Vietnamo ir kt.) tai dažniausiai vidutinių kainų madingi gaminiai, bet gana žemos pasiuvimo ir medžiagų kokybės. Kita produkcijos dalis yra įvežama iš Vakarų šalių (Prancūzijos, Italijos, Vokietijos ir kt.), tai ypač aukštos kokybės gaminiai, tačiau juos gali įsigyti tik aukštas pajamas gaunantys gyventojai, nes tai ypatingai brangios prekės. Naudojant palyginti pigią darbo jėgą, žaliavas bei pakankamai aukštą darbo kvalifikaciją, tekstilės pramonė ir mūsų šalyje turi realias galimybes tapti perspektyvia.

Šiandien po truputėlį augant nedideliems gyventojų atlyginimams, poreikis kokybiškiems, madingiems rūbams auga. UAB „Tadringa“ siūlomi tekstilės gaminiai atitiks šiuos keliamus vartotojų reikalavimus, įmonė orientuosis į klientų poreikius, užtikrins aukštą parduodamos produkcijos kokybę. UAB „Tadringa“ nuo veiklos pradžios orientuosis į subtilių, puošnių, patogių viršutinių rūbų pardavimą moterims. Tikėtina, kad aukštos kokybės drabužiai atitiks klientų keliamus kokybės reikalavimus, todėl produkcija bus realizuota.

Tikslai

Pagrindinis bendrovės tikslas yra įsitvirtinti ri

inkoje, t. y. per pirmus veiklos metus pritraukti kuo daugiau potencialių įmonės produkcijos vartotojų, gaminti kokybišką prekę ir gauti kuo didesnį pelną, kuris atveria galimybę jį reinvestuoti į bendrovės veiklą ir taip išplėsti gamybą.
Kiti tikslai:
1) gaminti tik kokybišką produkciją ir nuolat ją gerinti;
2) didinti gamybos mastą;
3) esant galimybei plėsti produkcijos asortimentą, bei artimoje ateityje siūti pagal individualius užsakymus;
4) artimoje ateityje ieškoti kontaktų su užsienio šalių įmonėmis, kurios padėtų įsiskverbti užsienio rinkose;
5) kurti naujas darbo vietas.
Stebint siuvimo pramonės rinką Lietuvoje pastebėjome, kad šiame versle daugiausiai laimi tos įmonės, kurios sugeba būti lanksčios vartotojų poreikiams, mados tendencijoms ir žinoma tos, kurios pasenusią technologiją keičia į naujesnę, kuri didina darbo efektyvumą ir kokybę.
Galutinį vartotoją produkcija pasieks per tarpininkus (užsakovus), kurie verčiasi mažmenine prekyba. Naujų užsakovų paiešką vykdys bendrovės vadybininkas.
UAB „Tadringa “ įsteigta 2005 m. sausio 1 d., registracijos pažymėjimo kopija pateikiama prieduose. Suformavus akcinį kapitalą ir gavus lėšas už parduotas akcijas buvo nupirkta visa įranga bei priemonės, reikalingos įmonės veiklai bei gamybai pradėti.
Firmos pavadinimas „Tadringa “ kilo netikėtai, spontaniškai sugalvojus gerai skambantį žodį, tik buvo atsižvelgta į tai, kad žodis atitiktų visus įmonės pavadinimui keliamus reikalavimus.

Produkto aprašymas

UAB „Tadringa“ savo veiklą pradės rinkai siūlydama subtiliai tarpusavyje derančius švarkus ir sijonus šiuolaikinei aktyviai moteriai.
Prisiminkite fatališkas moteris iš 40-ųjų ir 50-ųjų metų filmų. Jos seksualios, bet elegantiškos, yp

pač moteriškos išvaizdos, elgesio ir manierų. Tad, pagrindinis “Tadringa” mados slaptažodis yra brandi elegancija. Firmos gaminiai pabrėš moters rafinuotumą, subtilumą bet kartu ir paprastumą.

Išlaikyta, praeities įkvėpta mada – tai viena iš pačių stipriausių mados tendencijų šį sezoną. Paprasti, gyvenimiški dalykai ir šiek tiek senove dvelkiančios detalės žavės mus visą šią žiemą.
Beveik visos šio sezono spalvos yra šiltos – alyvuogės žalia su terakotos ir koralų tonais, avietinė, purpurinė, kurios vyrauja „Tadringa“ gaminiuose bei pritrenkiančios spalvų kombinacijos tokios kaip kaštoninė bei šviesūs lašišos tonai.
Audiniai šį sezoną tai pat gręžiasi į praeitį – prabangi vilna, poliesteris.
Mini sijonų karaliavimas baigėsi. Drabužių dizaineriai atkreipia dėmesį į labiau moteriškus ir elegantiškus siluetus – iki kelių sijonus su įvairiomis klostėmis, platėjančius į apačią modelius, subtiliai apdirbtus kraštus bei paprasčiausius pieštuko formos sijonus.
Ypač moteriški švarkų siluetai – svarbiausias drabužis verslo moteriai. Pagrindiniai akcentai – tai išryškintas liemuo, švelnios formos ir subtilūs retro stiliaus švarkų kraštai. Tokio tipo švarkus geriausia derinti su pieštuko formos arba platėjančiais sijonais.

Pagrindiniai UAB “Tadringa” akcentai:
 40-ieji, 50-ieji ir 20-ųjų įtaka;
 praeities dvelksmas;
 retro kostiumėliai;
 ypatingai moteriški siluetai;
 brandi elegancija, pabrėžianti individualybę;
 aukštas liemuo;
 sijono – švarko kombinacijos, jos gali būti ir skirtingų spalvų.
1 lentelė
Gaminių apibūdinimas
Eil. Nr. Rodikliai Švarkas Sijonas
1. Medžiaga Vilna Poliesteris
2. Spalva Juoda
Smėlio spalva
Žalia
Avietinė Juoda
Smėlio spalva
Žalia
Avietinė
3. Papildomos detalės Sagos

Užtrauktukas

GAMYBINĖ VEIKLA

Įmonės gaminiai – švarkai ir sijonai šiuolaikinei moteriai. Žaliavas įmonė pirks iš tiekėjų ir naudodama savo turimą siuvimo technologiją siūs gaminius.
Siuvimo mašinos (1pav.), lyginimo įranga (lyginimo stalai ) (2 pav.) sukirpimo įranga (rankinio ir automatinio klojimo bei sukirpimo sistemos) (3 pav.), yra modernios, bei atitinka keliamus ES standartus.

1 pav. JAV firmos 2 pav. JAV firmos 3 pav. Japonų firmos

„ UNION SPECIAL“ „ UNION SPECIAL“ „Cutting Machine“

siuvimo mašina lyginimo įranga sukirpimo įranga

Gamybos procesas:
1. sukerpamas audinys ;
2. sukirptas audinys apmėtomas, siuvamas;
3. pasiūta produkcija lyginama ir rūšiuojama;
4. produkcija įpakuojama, prieš tai patikrinus jos kokybę, sandėliuojama.

Gaminamai produkcijai pasiūti reikės pagrindinių ir pagalbinių medžiagų:
Pagrindinės medžiagos – audiniai;
Pagalbinės medžiagos – siūlai, pamušalas, sagos, užtrauktukai, peteliai, klijuotė, juostelės.
Visos šios medžiagos yra perkamos iš tiekėjų, kuriuos įmonė pasirinko pagal patraukliausias jų siūlomas sąlygas (medžiagų kokybę, kainą, pristatymo sąlygas ir kt.).

2 lentelė
Tiekėjai

Eil.
Nr. Įmonės pavadinimas Adresas Telefonas Tiekiamos medžiagos
1. COATS LIETUVA, UAB A. Juozapavičiaus g. 6/2, LT-09310, Vilnius (85) 2730971 Siuvimo siūlai, užtrauktukai, peteliai, klijuotė, juostelės, etiketės
2. BALTORFA, UAB Panerių g. 58, LT-48348 Kaunas (837) 363616 Siuvimo, sukirpimo mašinos, apmėtymo, lyginimo įranga, atsarginės dalys
3. TEKSTILĖ, AB Vilkpėdės g 8, LT-03151 Vilnius (85)2330358 Audiniai
4. LIGENA, UAB Tauragnų g. 5, Lt-08200 Vilnius (85)2767030 Sagos, adatos
5. RAŠYLAS, UAB Lvovo g. 10, LT-2034 Vilnius (85)2730266 Raštinės reikmenys
6. VILNIAUS VANDENYS, UAB Dominikonų g. 11, LT-01517 Vilnius (85)2664301 Vandens tiekimas
7. VILNIAUS ENERGIJA, UAB Savanorių pr. 117/2 Vilnius 1899 Šilumos tiekimas
8. RYTŲ SKIRSTOMIEJI TINKLAI, AB Motorų g. 2, LT-02190 Vilnius (85)2167467 Elektra
9. LIETUVOS TELEKOMAS, AB Savanorių pr. 28, LT-03501 Vilnius 117 Telefoninis ryšys, internetas

Tiekėjai medžiagas pristatys savo transportu. Medžiagos bus gaunamos kartą per mėnesį (mėnesio pradžioje) atsiskaitymas už medžiagas per 30 dienų nuo jų gavimo.
3 lentelė
Medžiagų poreikis vienam gaminiui

Švarkas Sijonas
Medžiagos Mat. Vnt. Norma Kaina, Lt Suma, Lt Norma Kaina, Lt Suma, Lt
Vilnonis audinys m 1,70 35,00 59,50 – – –
Poliesteris m – – – 1,30 20,00 26,00
Siūlai m 20,00 0,07 1,40 10,00 0,07 0,70
Pamušalas m 1,30 3,50 4,55 0,65 3,50 2,28
Peteliai vnt 2,00 1,50 3,00 – – –
Klijuotė m 0,70 0,40 0,28 – – –
Sagos vnt 8,00 0,95 7,60 – – –
Užtrauktukas vnt – – – 1,00 0,40 0,40
Etiketė vnt 1,00 0,10 0,10 1,00 0,10 0,10
Iš viso: 76,43 29,48

4 lentelė
Medžiagų poreikis mėnesiui ir metams

Eil. Nr. Švarkai

Medžiagos Matavimo vnt. Norma Kaina, Lt Suma, Lt Pagamintos produkcijos kiekis per metus, vnt Medžiagų poreikis per metus Medžiagų poreikis per mėnesį

Lt vnt Lt vnt

be PVM su PVM be PVM su PVM
1. Vilnonis audinys m 1,70 35,00 59,50 6048 359856,00 424630,08 10281,60 29988,00 35385,84 856,80

2. Siūlai m 20,00 0,07 1,40 6048 8467,20 9991,30 120960,00 705,60 832,61 10080,00
3. Pamušalas m 1,30 3,50 4,55 6048 27518,40 32471,71 7862,40 2293,20 2705,98 655,20
4. Flizelinas m 0,80 2,80 2,24 6048 13547,52 15986,07 4838,40 1128,96 1332,17 403,20
5. Peteliai vnt 2,00 1,50 3,00 6048 18144,00 21409,92 12096,00 1512,00 1784,16 1008,00
6. Klijuotė m 0,70 0,40 0,28 6048 1693,44 1998,26 4233,60 141,12 166,52 352,80
7. Sagos vnt 8,00 0,95 7,60 6048 45964,80 54238,46 48384,00 3830,40 4519,87 4032,00
8. Etiketė vnt 1,00 0,10 0,10 6048 604,80 713,66 6048,00 50,40 59,47 504,00
Iš viso: 475796,16 561439,47 214704,00 39649,68 46786,62 17892,00
Eil. Nr. Sijonai

Medžiagos Matavimo vnt. Norma Kaina, Lt Suma, Lt Pagamintos produkcijos kiekis per metus, vnt Medžiagų poreikis per metus Medžiagų poreikis per mėnesį

Lt vnt Lt vnt

be PVM su PVM be PVM su PVM
1. Poliesteris m 1,30 20,00 26,00 15120 393120,00 463881,60 19656,00 32760,00 38656,80 1638,00
2. Siūlai m 10,00 0,07 0,70 15120 10584,00 12489,12 151200,00 882,00 1040,76 12600,00
3. Pamušalas m 0,65 3,50 2,28 15120 34473,60 40678,85 9828,00 2872,80 3389,90 819,00
4. Flizelinas m 0,50 2,80 1,40 15120 21168,00 24978,24 7560,00 1764,00 2081,52 630,00
5. Užtrauktukas vnt 1,00 0,40 0,40 15120 6048,00 7136,64 15120,00 504,00 594,72 1260,00
6. Etiketė vnt 1,00 0,10 0,10 15120 1512,00 1784,16 15120,00 126,00 148,68 1260,00
Iš viso: 466905,60 550948,61 218484,00 38908,80 45912,38 18207,00

RINKODARA

Atlikus rinkos analizę paaiškėjo, jog UAB „Tadringa“ turi realią galimybę prasiskverbti į Lietuvos rinką. Moteriški švarkai ir sijonai turi, ir tikėtina artimiausiu metu turės, paklausą.
Uždarosios akcinės bendrovės siuvami moteriški drabužiai tinka tiek verslo susitikimams, tiek iškilmingom progom. Bendrovės siuvami gaminiai bus gana aukštos kokybės, todėl ir kaina bus šiek tiek didesnė nei kai kurių konkurentų. Įmonės gaminamos produkcijos vartotojai – pavieniai asmenys (moterys, kurių pajamos yra didelės) ar jų grupės, kurie mūsų firmos prekes įsigys asmeniniam vartojimui. Prekės rinką pasieks per mažmeninius prekybininkus.
UAB „Tadringa“ nustatydama kainas taiko visuminių išlaidų ir nenuostolingumo (lūžio taško) metodus. Nenuostolingumo metodu įmonė įvertina bendrųjų gamybos išlaidų, bendrųjų pajamų ir parduotų prekių kiekio ryšį. Ir atsižvelgusi į šiuos duomenis, taikydama visuminių išlaidų metodą uždeda antkainį.
Įmonėje taikoma kainų nustatymo greito nugriebimo strategija. Iš pradžių nustatysime aukštas kainas (atsižvelgiant į konkurentų). Taip sieksime gauti maksimalų pelną už kiekvieną parduotą prekės vienetą. Skverbiantis į didesnę rinkos dalį, kainą priklausomai nuo aplinkybių bandysime mažinti, kad pritrauktume dar daugiau vartotojų.
Prekės pateikimo strategija yra INTENSYVI.
Bendrovė siekia paskleisti pagamintą produkciją kuo plačiau tarp tarpininkų, t.y. kad mūsų prekė būtų parduodama ir randama daugelyje prekybos centrų ir kitų prekybos objektų, kuriuose dažnai lankosi pirkėjai (vartotojai).

4 pav. Prekės pateikimas

UAB „Tadringa“ produkciją pardavinės per tarpininkus. Tai neseniai susikūrusi įmonė, neturėdama daug lėšų negali atidaryti savo parduotuvių, tad prekes tieks rinkai per tarpininkus.
Bendrovė pardavimams skatinti taikys lanksčią nuolaidų sistemą prekybininkams,: kaina sumažinama prekybininkams už didesnių prekių kiekių pirkimą.
Įmonė yra sudariusi pirkimo-pardavimo sutartis su Lietuvos mažmeninės prekybos lyderėmis UAB „Apranga“, UAB „Monton“, UAB „Zara“ kurios turi platų parduotuvių tinklą visoje Lietuvoje.
Reklamai skirsime nemažai pinigų, kuri padės supažindinti potencialius vartotojus su bendrovės gaminama produkcija. Gaminiai bus reklamuojami:
 Spaudos periodine reklama (žurnaluose, laikraščiuose).
 Spausdinta reklama (brošiūros, lapeliai, katalogai)
 Lauko reklama (iškaba, skydas)
 Vitrinų reklama
 Demonstracinė reklama (madų demonstravimai, parodos, mugės).
Reklamos kiekis priklausys nuo įmonės turimų lėšų.

“TADRINGA” NAUDOJAMOS REKLAMOS PRIEMONĖS IR JOS KAINOS
5 lentelė
REKLAMOS PRIEMONIŲ IŠLAIDOS PER MĖNESĮ

Eil. Nr. Reklamos
priemonės Išlaidos,
Lt Išlaidos,
%
1. Spaudos periodine reklama (žurnaluose, laikraščiuose). 600,00 7
2. Spausdinta reklama (brošiūros, lapeliai, katalogai)

400,00 5,8
3. Lauko reklama (iškaba, skydas)

5000,00 40,5
4. Vitrinų reklama 4000,00 28,7
5. Demonstracinė reklama (madų demonstravimai, parodos, mugės) 2000,00 18
IŠ VISO: 12000,00 100

UAB „Tadringa“ pasirinko savo gamybos vietą Vilniuje, nors tai yra nepigi vieta, bet vis delto Lietuvos centras. Tai vieta į kurią suplūsta daugelis prekybinikų, vartotojų. Įmonė įsikurusi Vilkpėdės gatvėje, nes tai vieta kur vyksta pastovūs prekybiniai ryšiai. Tai pramoninis rajonas, kuriame įsikūrę daug įvairių įmonių, užsiimančių įvairia veikla. Netoliese pagrindiniai keliai, kuriais patogu atvažiuoti prekybininkams pasiimti gatavą produkciją, bei tiekėjams atvežti žaliavas.
6 lentelė
Konkurentai

Privalumai Trūkumai
„Šatrija“ Aukšta kokybė, gerai žinomas vardas Labai aukšta kaina
“Rožė” Aukšta kokybė, žinomas vardas Labai aukšta kaina
“Lelija” Gera kokybė, gerai žinomas vardas Aukšta kaina
Kiti gamintojai Žema kaina, didelė užimamos rinkos dalis Prasta kokybė, nežinomas vardas

VADYBA

UAB „Tadringa“ valdo 10 akcininkų: Regina Gusienė, Rimas Gusas, Julius Valkauskas, Gintas Steponkus, Asta Reiganienė, Saulius Geluonis, Jurijus Mackevičius, Marius Gudėnas, Justina Jakaitė, Aušra Klovienė. Iš dešimties akcinikų 2 dirba įmonėje.
Bendrovę įkūrė du savininkai, vienas iš jų yra ir įmonės direktorius – Rimas Gusas. Jis baigė Vilniaus Universitete ekonomikos mokslus, Vilniaus Gedimino ir Technikos Universitete – verslo administravimą. 5 metus dirbo vadybininku gamybinėje įmonėje, 6 metus dirbo direktoriumi akcinėje bendrovėje. Įgavęs patirties R. Gusas įgyvendino verslo idėją – įkūrė UAB „Tadringa“. R. Gusas dirba atsakingą darbą, todėl pasižymi atsakingumu, organizuotumu, atkaklumu,visada kupinas naujų idėjų. Užimamos pareigos reikalauja: rūpintas visa įmonės veikla, paskirstyti darbus, palaikyti tvarką, susitarti kas už ką atsako. Domisi visa įmonės vedama buhalteriją, ją stebi ir mokosi. Išklauso darbuotojų pastabas, nusiskundimus, ir ieško būdus kaip juos išspręsti.
Gintas Steponkus įmonėje dirba pardavimų vadybiniku bei yra atsakingas už reklamą. G. Steponkus baigė Vilniaus Gedimino ir Technikos Universitete verslo vadybą. Iš prigimties yra sumanus, atkaklus, originalus, tad jam yra patikėtos ir marketingo specialisto pareigos. Jis atsakingas už klientų paiešką, palaiko ryšius su tiekėjais, atsakingas už pagamintos produkcijos platinimą.
Administratorius Giedrius Vaigauskas yra specialistas savo srityje. Jau 11 metų dirba administratoriumi. Pasižymi itin gera reakcija į pasikeitimus versle. G. Vaigauskas rūpinasi žaliavų pirkimu.
Viktorija Ružienė – įmonės buhalterė. Baigė Vilniaus kolegijoje ekonomikos fakultete buhalterinės apskaitos specialybę. Ji tvarko visą įmonės buhalterinę apskaitą, fiksuoja įvairiuos finansiniuos duomenis, paskaičiuoja atlyginimus bei daro ataskaitas. Kiekvieną dieną peržiūri kiek parduota drabužių, kokių, ar sutampa kiekis su užfiksuotu kiekiu žurnale.
Įmonėje dirba kvalifikuotas personalas. Įmonės direktorius sieks, kad darbuotojai būtų patenkinti darbo sąlygomis, apmokėjimu. Sėkmingai vystantis verslui, gaunat didesnį pelną bus galima galvoti apie atlyginimų didinimą, premijų mokėjimą ir kt.

UAB „TADRINGA“ VALDYMO GRUPĖ

1 schema. Organizacinė įmonės struktūra

Bendrovė išleido 906 akcijų po 1000 litų.
Akcininkai: Turimų akcijų skaičius:
Rimas Gusas 130
Gintas Steponkus 102
Regina Gusienė 99
Julius Valkauskas 85
Asta Reiganienė 90
Saulius Geluonis 88
Jurijus Mackevičius 98
Marius Gudėnas 90
Justina Jakaitė 65
Aušra Klovienė 59

RIZIKOS ĮVERTINIMAS

Įmonei, kuri pradeda savo veiklą, atsiranda daug rizikos faktorių. Rizika yra neišvengiama verslo pasaulyje, ji yra visur ir visada. Akcininkai investavę į verslą rizikuoja tik savo investuota dalimi į įmonės veiklą. O rizikos dydis priklauso nuo daugybės skirtingų ir įvairių veiksnių.
Vienas iš pagrindinių verslo rizikos veiksnių yra konkurencija. Verslo rizika yra vertinama atsižvelgiant ir į išteklių stoką, rinkos nestabilumą, nepakankamą verslo organizavimo patirtį ir pan.
7 lentelė
Rizikos veiksniai ir alternatyvi veikla

Rizikos veiksniai Galimos pasekmės mūsų įmonei Alternatyvi veikla
1. Konkurentai sumažina savo gaminių kainą Pardavimo apimties sumažėjimas, pelno sumažėjimas Išanalizuoti kainų sumažėjimo priežastis, tada atsižvelgiant į priežastis mažinti gamybos mastą arba mažinti savo gaminių kainas, didinti reklamą, tobulinti prekę, stebėti konkurentų veiksmus.
2. Išteklių trūkumas Gamybos proceso sustojimas arba ga-minamos produkci-jos sumažėjimas Atsargų sandeliuose panaudojimas, ištekliai skubiai užsakomi pas kitus tiekėjus.
3. Nepakankama vodovų patirtis Klaidingi sprendimai, dėl kurių patiriami piniginiai nuostoliai Skubiai paskiriami nauji vadovai su patirtimi ir specialiais sugebėjimais.
4. Rinkos nestabilumas Pardavumų apimties sumažėjimas, pelno sumažėjimas Nuolat stebėti rinką ir jos pokyčius bei atitinkamai į juos reaguoti.
5. Gaminio ar gamybos proceso neaiškumai Gamybos sustojimas Skubiai sužinoti trūkstamą informaciją, atleisti nekvalifikuotus ar nepakankamos kvalifikacijos darbuotojus ir priimti kvalifikuotus darbuotojus.
6. Gaisras Turto sunaikinimas, gamybos nutrauki-mas, neuždirbamos pajamos Ugnies užgesinimas tam skirtomis priemonėmis, išsiaiškinti gaisro sukilimo priežastis ir jas nedelsiant pašalinti.
7. Vagystė Turto netekimas Rasti vagystės kaltininką, išsireikalauti pavogtą turtą ar kitaip atliginti patirtą žalą.
8. Pirkėjų pajamų sumažėjimas Pardavimo apimties sumažėjimas, pelno sumažėjimas Savikainos mažinimas, gaminamos produkcijos kiekio mažinimas, kainos mažinimas.
Numatyti visus rizikos veiksnius yra beveik neįmanoma, nes jų yra labai daug, tačiau norint sumažinti veiklos riziką, reikia pasirinkti kiek įmanoma tinkamas priemones jei išvengti. UAB „Tadringa“ norėdama išvengti rizikos, kuri susijusi su tiekėjų nepatikimumu, ypač daug dėmesio skirs jų pasirinkimui, bus atliekama kruopšti jų analizė, atsižvelgiama į aplinkinių atsiliepimus apie jų veiklą, patikimumą. Taip pat po įmonės sukūrimo iškyla verslo organizavimo problema, gali trūkti vadovavimo patirties, įgūdžių. Todėl efektyviam įmonės darbui reikalingas geras tarpusavio supratimas tarp vadovo ir personalo. Todėl UAB „Tadringa“ vadovas yra pakankamai kompetatingas, turintis vadovavimo patirties, sugebantis palaikyti glaudų ryšį su kitais įmonės darbuotojais. Be to yra didelė rizika, kad prekės nesudomins pirkėją ir įmonė praras daugelį užsakymų, norint to išvengti UAB „Tadringa“ turės nuolat daryti rinkodarsos tyrimus ir tiekti prekes pagal vartotojų norus ir poreikius. Siekiant gaminti kokybišką produkciją, įmonė pasamdė ir siuvimo technoligiją gerai išmanantį specialistą, kuris kontroliuos gamybos procesą. UAB „Tadringa“ siekdama apsisaugoti nuo įsilaužimų, vagysčių ar gaisrų įdiegė specialias apsaugos sistemas. Įmonės vadovo paskirti atsakingi darbuotojai stengsis operatyviai reaguoti į įstatymų kitimus ar papildymus, nes staigiai pasikeitus įstatymui, kuris turi įtakos įmonės veiklai, gali būti padaryta žala ar nuostolis. Įmonė turi numatyti ir tai, kad iš pardavimų gali būti gautas ir mažesnis pelnas, nei buvo tikėtasi, tai gali sąlygoti nestabili šalies ekonominė padėtis, kintanti rinkos struktūra.

FINANSINĖ DALIS

8 lentelė

Steigimo išlaidos

Pavadinimas Kaina, Lt
1. Įmonės registravimo mokestis 120,00
2. Leidimas įsigyti antspaudą 30,00
3. Antspaudas 80,00
4. Paraiška vardo registravimui 70,00
5. Įmonės vardo registravimas 30,00
6. Vardo paieška 2,00
7. Įstatų įregistravimas 450,00
8. Priešgaisrinės apsaugos įregistravimas 120,00
9. Kitos registravimo išlaidos 100,00
Iš viso 1002,00

9 lentelė

Steigimo išlaidų nusidėvėjimas

Pavadinimas Suma, Lt Nusidėvėjimo laikotarpis Nusidėvėjimo sąnaudos per mėn, Lt

metais mėnesiais
Steigimo išlaidos 1002,00 3 36 27,83

10 lentelė
Finansavimo poreikis ir šaltiniai

Finansavimo poreikis Suma, Lt Finansavimo šaltiniai Suma, Lt
1. Steigimo išlaidos 1002,00 1. Akcininkų nuosavybė:

1.1 akcinis kapitalas 906000,00
2. Ilgalaikiam turtui įsigyti: 540590,00

2.1 pastatas ir žemė 354560,00

2.1.1 pastatas 316400,00

2.1.2 žemė 38160,00

2.2 automobilis 45700,00

2.3 siuvimo mašinos (6 vnt.) 43500,00

2.4 sukirpimo įranga (2 vnt.) 9000,00

2.5 lyginimo įranga (2 vnt.) 8000,00

2.6 apmėtymo mašinos (2 vnt.) 6400,00

2.7 kompiuteriai (4 vnt.) 12800,00

2.8 spausdintuvai (2 vnt.) 600,00

2.9 kopijavimo aparatas (1 vnt.) 1200,00

2.10 fakso aparatas (1 vnt.) 390,00

2.11 telefono aparatas (2 vnt.) 150,00

2.12 programinė įranga 6500,00

2.13 stalai (10 vnt.) 5560,00

2.14 kėdės (30 vnt.) 1560,00

2.15 spintos (7 vnt.) 13230,00

2.16 seifas (2 vnt.) 1100,00

2.17 šviestuvai (49 vnt.) 2500,00

2.18 kiliminė danga 4500,00

2.19 paveikslai 700,00

2.20 kondicionavimo įranga 9400,00

2.21 apsaugos sistemos 10150,00

2.22 muzikinis centras 750,00

2.23 televizorius 540,00

2.24 žaliuzės 1800,00

3. Trumpalaikis turtas 135060,00

3.1 žaliavos 25110,00

3.2 audiniai 72600,00

3.3 atsarginės dalys 31450,00

3.4 higienos reikmenys 550,00

3.5 kanceliarinės prekės 4570,00

3.6 kitas turtas 780,00

4. Reklama 12000,00

5. Pinigai 217348,00
Iš viso 906000,00 Iš viso 906000,00

11 lentelė
Tiesioginių gamybos išlaidų prognozė

Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.
Švarkas Medžiagos norma

Vilnonis audinys m 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70 1,70

Kaina Lt 35,00 35,00 34,80 34,50 35,00 35,00 35,00 35,50 35,45 33,75 33,75 35,00

Suma Lt 59,50 59,50 59,16 58,65 59,50 59,50 59,50 60,35 60,27 57,38 57,38 59,50

Siūlai m 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00

Kaina Lt 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07

Suma Lt 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40

Pamušalas m 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30

Kaina Lt 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50

Suma Lt 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55 4,55

Flizelinas m 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80 0,80

Kaina Lt 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80

Suma Lt 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24 2,24

Petukai vnt 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00

Kaina Lt 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

Suma Lt 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00 3,00

Klijuotė m 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70

Kaina Lt 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40

Suma Lt 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28 0,28

Sagos vnt 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00

Kaina Lt 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95 0,95

Suma Lt 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60 7,60

Etiketė vnt 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00

Kaina Lt 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10

Suma Lt 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10

Viso: Lt 78,67 78,67 78,33 77,82 78,67 78,67 78,67 79,52 79,44 76,55 76,55 78,67

Valandinis atlygis Lt

Siuvėja Lt 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10

Sukirpėja Lt 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50

Apmėtytoja Lt 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90

Lygintoja Lt 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30

Laiko norma val.

Siuvėja val. 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00 2,00

Sukirpėja val. 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50

Apmėtytoja val. 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75

Lygintoja val. 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25

Įkainis Lt

Siuvėja Lt 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20 8,20

Sukirpėja Lt 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75 1,75

Apmėtytoja Lt 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93 2,93

Lygintoja Lt 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83 0,83

Įkainiai iš viso Lt 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70 13,70

Mokesčiai sodrai Lt 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25 4,25

Viso: Lt 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95 17,95

Gaminio tiesioginės išlaidos Lt 96,62 96,62 96,28 95,77 96,62 96,62 96,62 97,47 97,38 94,49 94,49 96,62
Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.
Sijonas Medžiagos norma

Poliesteris m 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30

Kaina Lt 20,00 20,00 20,50 20,55 20,00 20,00 19,70 19,70 19,50 20,00 20,00 20,00

Suma Lt 26,00 26,00 26,65 26,72 26,00 26,00 25,61 25,61 25,35 26,00 26,00 26,00

Siūlai m 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00

Kaina Lt 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07 0,07

Suma Lt 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70 0,70

Pamušalas m 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65 0,65

Kaina Lt 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50

Suma Lt 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28 2,28

Flizelinas m 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50

Kaina Lt 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80 2,80

Suma Lt 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40

Užtrauktukas vnt 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00

Kaina Lt 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40

Suma Lt 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40 0,40

Etiketė vnt 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00

Kaina Lt 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10

Suma Lt 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10

Viso: Lt 30,88 30,88 31,53 31,59 30,88 30,88 30,49 30,49 30,23 30,88 30,88 30,88

Valandinis atlygis Lt

Siuvėja Lt 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10 4,10

Sukirpėja Lt 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50

Apmėtytoja Lt 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90 3,90

Lygintoja Lt 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30

Laiko norma val.

Siuvėja val. 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75

Sukirpėja val. 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25 0,25

Apmėtytoja val. 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30

Lygintoja val. 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15 0,15

Įkainis Lt

Siuvėja Lt 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08 3,08

Sukirpėja Lt 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88 0,88

Apmėtytoja Lt 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17 1,17

Lygintoja Lt 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50 0,50

Įkainiai iš viso Lt 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62 5,62

Mokesčiai sodrai Lt 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74 1,74

Viso: Lt 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36 7,36

Gaminio tiesioginės išlaidos Lt 38,23 38,23 38,88 38,95 38,23 38,23 37,84 37,84 37,58 38,23 38,23 38,23

Ilgalaikio turto nusidėvėjimas

Eil. Nr. Pirkinio pavadinimas Matavimo vnt. Vienetų skč. Vieneto kaina, Lt Suma, Lt Tarnavimo laikas, m Likvidacinė vertė, Lt Nudėvėta suma per mėnesį, Lt Nudėvėta suma per metus, Lt

1. Gamybinis pastatas m2 180 1130,00 203400,00 20 1 847,50 10169,95
2. Administracinis pastatas m2 100 1130,00 113000,00 20 1 470,83 5649,95
3. Automobiliai vnt 1 45700,00 45700,00 4 1 952,06 11424,75
4. Siuvimo mašina vnt 6 7250,00 43500,00 5 6 724,90 8698,80
.5. Sukirpimo mašina vnt 2 4500,00 9000,00 5 2 149,97 1799,60
6. Apmėtymo mašina vnt 2 3200,00 6400,00 5 2 106,63 1279,60
7. Lyginimo mašina vnt 2 4000,00 8000,00 5 2 133,30 1599,60
8. Kompiuteriai vnt 4 3200,00 12800,00 3 4 355,44 4265,33
9. Programinė įranga vnt 1 6500,00 6500,00 3 1 180,53 2166,33
10. Spausdintuvas vnt 2 300,00 600,00 3 2 16,61 199,33
11. Telefono aparatas vnt 2 75,00 150,00 3 2 4,11 49,33
12. Faksas vnt 1 390,00 390,00 3 1 10,81 129,67
13. Kopijavimo aparatas vnt 1 1200,00 1200,00 5 1 19,98 239,80
14. Stalai vnt 10 556,00 5560,00 6 10 77,08 925,00
15. Kėdės vnt 30 52,00 1560,00 6 30 21,25 255,00
16. Spintos vnt 7 1785,70 12499,90 6 7 173,51 2082,15
17. Apšvietimo įranga vnt 49 1890,00 92610,00 8 49 964,18 11570,13
18. Kondicionavimo sistema vnt 1 9400,00 9400,00 8 1 97,91 1174,88
19. Apsaugos sistema vnt 1 10150,00 10150,00 4 1 211,44 2537,25
20. Žaliuzės vnt 4 450,00 1800,00 4 4 37,42 449,00
Iš viso : 5555,45 66665,45
12 lentelė
Pagalbinės medžiagos

Eil. Nr. Pagalbinės medžiagos Pagamintos produkcijos kiekis per metus, vnt Pagamintos produkcijos kiekis per mėnesį, vnt Poreikis per metus, vnt Poreikis per mėnesį, vnt Vienos pagalbinės medžiagos kaina, Lt Poreikis per metus, Lt Poreikis per mėnesį, Lt

be PVM su PVM be PVM su PVM

21168,00 1764,00
1. Maišeliai 21168,00 1764,00 0,10 2116,80 2497,82 176,40 208,15
2. Pakabos 21168,00 1764,00 0,35 7408,80 8742,38 617,40 728,53

13 lentelė

15 lentelė

Pagalbinių darbininkų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos

Eil. Nr. Pagalbiniai darbininkai Darbo užmokestis Įmokos soc.draudimui

Per mėnesį, Lt Per metus, Lt Per mėnesį, Lt Per metus, Lt
1. Sandėlininkas 650,00 7800,00 201,50 2418,00
2. Sargas 550,00 6600,00 170,50 2046,00
3. Vairuotojas 600,00 7200,00 186,00 2232,00

Iš viso : 1800,00 21600,00 558,00 6696,00

16 lentelė
Elektros energija įrengimams

Eil. Nr. Įrengimo pavadinimas Įrengimų skaičius, vnt Vieno įrengimo elektros variklio galingumas KWh Naudingas laikas, val Elektros energijos variklių paklausos koeficientas Elektros energijos kiekis gamybai KWh Elektros energijos kWh kaina, Lt Elektros energijos vertė, Lt
1. Sukirpimo mašina 2 0,8 1979 0,6 1899,84 0,29 550,95
2. Siuvimo mašina 6 0,5 1979 0,8 4749,60 0,29 1377,38
3. Apmėtymo mašina 2 0,5 1979 0,6 1187,40 0,29 344,35
4. Lyginimo mašina 2 0,7 1979 0,5 1385,30 0,29 401,74
Iš viso : 9222,14 2674,42

17 lentelė
Elektros energija patalpoms

Eil. Nr. Pastatų pavadinimas Patalpų plotas, m2 Galingumas, kWh Patalpų naudingas laikas metams, val Galingumo paklausos koeficientas Elektros energijos kiekis, KWh 1 kWh kaina, Lt Elektros energijos vertė, Lt
1. Gamybinės patalpos 180 0,025 1979 0,5 4452,75 0,29 1291,30
2. Buitinės ir administracinės patalpos 70 0,025 1979 0,5 1731,625 0,29 502,17
3. Sandėlis 30 0,025 1979 0,5 742,125 0,29 215,22
Iš viso : 6926,5 2008,69

18 lentelė
Elektros energija įmonės reikalams

Eil. Nr. Rodikliai Matavimo vnt. Mėnesiai Iš viso

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1. Elektros energija kWh 500 510 510 505 500 510 515 500 500 505 505 515 6075
2. Tarifas Lt/kWh 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 0,29 –
Iš viso : 145,00 147,90 147,90 146,45 145,00 147,90 149,35 145,00 145,00 146,45 146,45 149,35 1761,75

19 lentelė
Šalto vandens sąnaudos

Eil. Nr. Rodikliai Mėnesiai Iš viso

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Gamybinės patalpos
1. Vandens sąnaudos, m3 28 28 28 25 25 26 29 29 29 24 24 24
2. Tarifas, Lt/m3 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11
3. Išlaidų suma, Lt 115,08 115,08 115,08 102,75 102,75 106,86 119,19 119,19 119,19 98,64 98,64 98,64 1311,09

Administracinės ir buitinės patalpos
1. Vandens sąnaudos, m3 15 15 17 16 15 17 17 17 15 15 16 16
2. Tarifas, Lt/m3 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11 4,11
3. Išlaidų suma, Lt 61,65 61,65 69,87 65,76 61,65 69,87 69,87 69,87 61,65 61,65 65,76 65,76 785,01
Iš viso : 176,73 176,73 184,95 168,51 164,40 176,73 189,06 189,06 180,84 160,29 164,40 164,40 2096,10

20 lentelė
Patalpų šildymo sąnaudos

Eil. Nr. Rodikliai Mėnesiai Iš viso

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1. Gamybinių patalpų plotas, m2 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 180 –
2. Tarifas, Lt/m2 4,10 4,10 4,00 – – – – – – 4,00 4,10 4,10 –
3. Sąnaudų suma, Lt 738,00 738,00 720,00 – – – – – – 720,00 738,00 738,00 4392,00
4. Administracinių ir buitinių patalpų plotas, m2 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 –
5. Tarifas, Lt/m2 4,10 4,10 4,00 – – – – – – 4,00 4,10 4,10 –
6. Sąnaudų suma, Lt 287,00 287,00 280,00 – – – – – – 280,00 287,00 287,00 1708,00
Iš viso: 1025,00 1025,00 1000,00 – – – – – – 1000,00 1025,00 1025,00 6100,00

21 lentelė
Ryšių paslaugos

Eil. Nr. Rodikliai Mat. vnt. Mėnesiai

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1. Abonentinis mokestis Lt 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28
2. Vietinių pokalbių 1 min. kaina Lt 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12 0,12
3. Sujungimo mokestis Lt 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14
4. Prakalbėta minučių min 825 941 985 652 624 687 654 922 479 649 554 583
5. Vidutinė vieno pokalbio trukmė min 7 7 7 5 8 8 5 5 6 8 8 5
6. Vidutinių pokalbių skaičius vnt 118 134 141 130 78 86 131 184 80 81 69 117
7. Suma (be PVM) Lt 98,00 111,29 117,10 81,53 72,71 80,17 82,15 115,39 58,31 75,51 64,32 73,37
8. Suma (su PVM) Lt 115,64 131,32 138,18 96,20 85,80 94,60 96,94 136,16 68,80 89,10 75,90 86,58
9. Tarpmiestinių pokalbių 1 min. kaina Lt 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26 0,26
10. Sujungimo mokestis Lt 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14 0,14
11. Prakalbėta minučių min 246 359 212 352 362 322 415 341 356 380 187 157
12. Vidutinė vieno pokalbio trukmė min 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
13. Vidutinių pokalbių skaičius vnt 35 51 30 50 52 46 59 49 51 54 27 22
14. Suma (be PVM) Lt 58,14 84,71 49,83 83,05 86,37 76,41 98,00 81,39 84,71 89,69 44,85 36,54
15. Suma (su PVM) Lt 68,60 99,96 58,80 98,00 101,92 90,16 115,64 96,04 99,96 105,84 52,92 43,12
16. Interneto paslaugos (4 kompiuteriai) Lt 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00 396,00
Iš viso : 608,24 655,28 620,98 618,20 611,72 608,76 636,58 656,20 592,76 618,94 552,82 553,70

22 lentelė
Kitos veiklos sąnaudos

Eil. Nr. Gautos paslaugos Išlaidos per mėnesį, Lt Išlaidos per metus, Lt
1. Buitinių ir lietaus nuotekų šalinimas 7,80 93,60
2. Reklama 12000,00 144000,00
3. Transporto išlaikymo išlaidos 500,00 6000,00
4. Šiukšlių išvežimas 36,00 432,00
5. Kitos administracinės ir ūkio išlaidos 150,00 1800,00
Iš viso : 12693,80 152325,60

23 lentelė
Netiesioginių gamybos išlaidų prognozė
Eil. Nr. Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
1. Gamybinių įrengimų nusidėvėjimas Lt 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 1114,80 13377,60
2. Gamybinių patalpų nusidėvėjimas Lt 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 847,50 10170,00
3. Pagalbinių darbininkų darbo užmokestis Lt 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 21000,00
4. Pagalbinių darbininkų socialinis draudimas Lt 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 542,50 6510,00
5. Pagalbinių medžiagų vertė Lt 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 617,40 7408,80
6. Elektros energijos, sunaudotos jėgai ar technologijai, vertė Lt 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 330,48 3965,76
Iš viso : 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 62432,16

24 lentelė
Administracijos darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos

Eil. Nr. Darbuotojų pareigos Darbuotojų skaičius, žm. DU per mėnesį, Lt DU per metus, Lt Socialinio draudimo įmokos (31%) per mėn., Lt Socialinio draudimo įmokos (31%) per metus, Lt
1. Įmonės direktorius 1 3000,00 36000,00 930,00 11160,00
2. Buhalterė 1 1500,00 18000,00 465,00 5580,00
3. Vadybininkas 1 1100,00 13200,00 341,00 4092,00
4. Administratorė 1 1100,00 13200,00 341,00 4092,00
5. Technologas 1 1000,00 12000,00 310,00 3720,00
6. Valytoja 2 1100,00 13200,00 341,00 4092,00
Iš viso : 8800,00 105600,00 2728,00 32736,00

25 lentelė
Pagrindinių darbinikų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos
Eil. Nr. Pareigos Darbininkų skaičius, žm. Valandinis atlygis, Lt Vieno darbininko darbo dienos valandų skaičius, val. Vieno darbininko darbo dienų skaičius per mėn., dienomis Darbo užmokestis per mėn., Lt Darbo užmokestis per metus, Lt Socialinio draudimo įmokos (31 %) per mėn., Lt Socialinio draudimo įmokos (31 %) per metus, Lt
1. Siuvėja 12 4,10 8 21 8265,60 99187,20 2562,34 30748,03
2. Sukirpėja 4 3,50 8 21 2352,00 28224,00 729,12 8749,44
3. Apmėtytoja 4 3,90 8 21 2620,80 31449,60 812,45 9749,38
4. Lygintoja 2 3,30 8 21 1108,80 13305,60 343,73 4124,74
Iš viso : 14347,20 172166,40 4447,63 53371,58

26 lentelė
Garantinio fondo įmokos

Eil. Nr. Rodikliai Mat. Vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
1. Administracijos DU Lt 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 105600,00
2. Darbininkų DU Lt 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 14347,20 172166,40
3. Pagalbinių darbininkų DU Lt 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 1750,00 21000,00
4. Iš viso 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 24897,20 298766,40
5. Mokesčio tarifas % 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20 –
6. Atskaitymų suma Lt 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 597,53

27 lentelė
Veiklos sąnaudų prognozė

Eil. Nr. Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
1. Administracijos ir buitinių patalpų nusidėvėjimas Lt 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 470,83 5649,96
2. Kito ilgalaikio turto nusidėvėjimas Lt 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 2023,04 24276,48
3. Steigimo išlaidų nusidėvėjimas Lt 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 27,83 333,96
4. Administracijos darbuotojų darbo užmokestis Lt 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 8800,00 105600,00
5. Administracijos darbuotojų socialinis draudimas Lt 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 32736,00
6. Elektros energijos, sunaudotos įmonės reikalams, vertė Lt 145,00 147,90 147,90 146,45 146,45 145,00 147,90 149,35 145,00 145,00 146,45 149,35 1761,75
7. Šildymas Lt 1025,00 1025,00 1000,00 – – – – – – 1000,00 1025,00 1025,00 6100,00
8. Šaltas vanduo Lt 176,73 176,73 184,95 168,51 164,40 176,73 189,06 189,06 180,84 160,29 164,40 164,40 2096,10
9. Ryšių išlaidos Lt 608,24 655,28 620,98 618,20 611,72 608,76 636,58 656,20 592,76 618,94 552,82 553,70 7334,18
10. Mokesčiai Lt 3578,13 3760,16 3817,11 4641,26 3907,62 3869,38 3568,79 2777,79 2777,79 2568,79 2777,79 3350,19 41394,80
11. Kitos bendros ūkinės – administracinės įmonės išlaidos Lt 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 152325,60
12. Kitos veiklos sąnaudos Lt – – 240,00 50,00 – – 135,00 112,00 – – 150,00 75,00 762,00
Iš viso : 32276,60 32508,57 32754,44 32367,92 31573,69 31543,37 31420,83 30627,90 30439,89 31236,52 31559,96 32061,14 380370,83

28 lentelė
Parduotos produkcijos savikainos prognozė

Eil. Nr. Rodikliai Mat. vnt. Mėnesiai

1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
1. Švarkai
1.1. Tiesioginės išlaidos Lt 96,62 96,62 96,28 95,77 96,62 96,62 96,62 97,47 97,38 94,49 94,49 96,62 1155,60
1.2. Netiesioginės išlaidos Lt 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 123,84
1.3. Vieno gaminio savikaina Lt 106,94 106,94 106,6 106,09 106,94 106,94 106,94 107,79 107,7 104,81 104,81 106,94 1279,44
1.4. Parduodamų gaminių skaičius vnt 350 460 470 475 490 480 500 550 560 620 585 504 6044,00
1.5. Visos produkcijos savikaina Lt 37429 49192,4 50102 50392,75 52400,6 51331,2 53470 59284,5 60312 64982,2 61313,85 53897,76 644108,26

2. Sijonai
2.1. Tiesioginės išlaidos Lt 38,23 38,23 38,88 38,95 38,23 38,23 37,84 37,84 37,58 38,23 38,23 38,23 458,70
2.2. Netiesioginės išlaidos Lt 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 49,56
2.3. Vieno gaminio savikaina Lt 42,36 42,36 43,01 43,08 42,36 42,36 41,97 41,97 41,71 42,36 42,36 42,36 508,26
2.4. Parduodamų gaminių skaičius vnt 950 1100 1200 1260 1350 1290 1300 1390 1460 1290 1270 1260 15120,00
2.5. Visos produkcijos savikaina Lt 40242 46596 51612 54280,8 57186 54644,4 54561 58338,3 60896,6 54644,4 53797,2 53373,6 640172,30

29 lentelė
Netiesioginių gamybos išlaidų paskirstymas atskirai kiekvienam gaminiui

Eil. Nr. Rodikliai Mėnesiai Iš viso

1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.
1. Netiesioginės išlaidos, Lt 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 5202,68 62432,16
2. Pagamintos produkcijos kiekis, vnt. Švarkai 504 504 504 504 504 504 504 504 504 504 504 504 6048

Sijonai 1260 1260 1260 1260 1260 1260 1260 1260 1260 1260 1260 1260 15120
3. Netiesioginės išlaidos vienam gaminiui, Lt Švarkams 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 10,32 123,87

Sijonams 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 4,13 49,55

30 lentelė
Pardavimo pajamų prognozė

Eil. Nr. Rodikliai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
1. Švarkai
1.1. Vieno gaminio kaina Lt 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 250,00 3000,00
1.2. Vieno gaminio savikaina Lt 106,94 106,94 106,60 106,09 106,94 106,94 106,94 107,79 107,70 104,81 104,81 106,94 1279,44
1.3. Vieno gaminio antkainis Lt 143,06 143,06 143,40 143,91 143,06 143,06 143,06 142,21 142,30 145,19 145,19 143,06 1720,56
1.4. Parduodamų gaminių skaičius vnt 350 460 470 475 490 480 500 550 560 620 585 504 6044
1.5. Pardavimų pajamos su PVM Lt 87500,00 115000,00 117500,00 118750,00 122500,00 120000,00 125000,00 137500,00 140000,00 155000,00 146250,00 126000,00 1511000,00
1.6. Pardavimų pajamos be PVM Lt 74152,54 97457,63 99576,27 100635,59 103813,56 101694,92 105932,20 116525,42 118644,07 131355,93 123940,68 106779,66 1280508,47
1.7. Bendrasis pelnas su PVM Lt 50071,00 65807,60 67398,00 68357,25 70099,40 68668,80 71530,00 78215,50 79688,00 90017,80 84936,15 72102,24 866891,74

2. Sijonai
2.1. Vieno gaminio kaina Lt 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 115,00 1380,00
2.2. Vieno gaminio savikaina Lt 42,36 42,36 43,01 43,08 42,36 42,36 41,97 41,97 41,71 42,36 42,36 42,36 508,26
2.3. Vieno gaminio antkainis Lt 72,64 72,64 71,99 71,92 72,64 72,64 73,03 73,03 73,29 72,64 72,64 72,64 871,74
2.4. Parduodamų gaminių skaičius vnt 950 1100 1200 1260 1350 1290 1300 1390 1460 1290 1270 1260 15120
2.5. Pardavimų pajamos su PVM Lt 109250,00 126500,00 138000,00 144900,00 155250,00 148350,00 149500,00 159850,00 167900,00 148350,00 146050,00 144900,00 1738800,00
2.6. Pardavimų pajamos be PVM Lt 92584,75 107203,39 116949,15 122796,61 131567,80 125720,34 126694,92 135466,10 142288,14 125720,34 123771,19 122796,61 1473559,32
2.7. Bendrasis pelnas su PVM Lt 69008,00 79904,00 86388,00 90619,20 98064,00 93705,60 94939,00 101511,70 107003,40 93705,60 92252,80 91526,40 1098627,70

31 lentelė
Pelno (nuostolių) prognozė

Eil. Nr. Rodikliai 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
1. Pardavimo pajamos (be PVM) 166737 204661 216525 223432 235381 227415 232627 251992 260932 257076 247712 229576 2754068
2. Parduotų prekių savikaina 77671 95788 101714 104674 109587 105976 108031 117623 121209 119627 115111 107271 1284281
3. Bendras veiklos pelnas 89066 108873 114811 118758 125795 121440 124596 134369 139724 137450 132601 122305 1469787
4. Veiklos sąnaudos 32277 32509 32754 32368 31574 31543 31421 30628 30440 31227 31560 32061 380362
5. Veiklos pelnas (nuostolis) 56790 76364 82057 86390 94221 89897 93175 103741 109284 106223 101041 90244 1089425
6. Apmokestinamasis pelnas 56790 76364 82057 86390 94221 89897 93175 103741 109284 106223 101041 90244 1089425
7. Pelno mokestis 15% 8518 11455 12309 12959 14133 13484 13976 15561 16393 15933 15156 13537 163414
8. Grynasis pelnas 56790 76364 82057 86390 94221 89897 93175 103741 109284 106223 101041 90244 1089425

32 lentelė
PVM prognozė

Eil. Nr. Rodikliai 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.
1. Pardavimai (be PVM) 166737,29 204661,02 216525,42 223432,20 235381,36 227415,25 232627,12 251991,53 260932,20 257076,27 247711,86 229576,27
2. Pardavimo PVM 30012,71 36838,98 38974,58 40217,80 42368,64 40934,75 41872,88 45358,47 46967,80 46273,73 44588,14 41323,73
3. Pardavimai (su PVM) 196750,00 241500,00 255500,00 263650,00 277750,00 268350,00 274500,00 297350,00 307900,00 303350,00 292300,00 270900,00
4. Pirkimai (su PVM) 15039,03 107787,97 107736,89 106716,22 106704,18 106716,45 106758,05 106773,32 106701,66 107708,74 107671,73 107675,51
4.1. Žaliavos – 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00
4.2. Ryšių paslaugos 608,24 655,28 620,98 618,2 611,72 608,76 636,58 656,2 592,76 618,94 552,82 553,7
4.3. Elektros išlaidos 535,26 538,16 538,16 536,71 535,26 538,16 539,61 535,26 535,26 536,71 536,71 539,61
4.4. Šalto vandens išlaidos 176,73 176,73 184,95 168,51 164,40 176,73 189,06 189,06 180,84 160,29 164,40 164,40
4.5. Šildymo išlaidos 1025,00 1025,00 1000,00 – – – – – – 1000,00 1025,00 1025,00
4.6. Kitos veiklos sąnaudos 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80
5. Pirkimo PVM 2294,09 16442,23 16434,44 16278,75 16276,91 16278,78 16285,13 16287,46 16276,52 16430,15 16424,50 16425,08
5.1. Atskaitomas PVM 2294,09 16442,23 16434,44 16278,75 16276,91 16278,78 16285,13 16287,46 16276,52 16430,15 16424,50 16425,08
5.2. Neatskaitomas PVM – – – – – – – – – – – –
6. Pirkimai be PVM 12744,94 91345,74 91302,45 90437,47 90427,27 90437,67 90472,92 90485,86 90425,14 91278,59 91247,23 91250,43
7. Mokėtinas į biudžetą PVM 27718,62 20396,75 22540,14 23939,05 26091,73 24655,97 25587,75 29071,01 30691,28 29843,58 28163,64 24898,65

33 lentelė
Mokesčių prognozė

Eil. Nr. Rodikliai Mat. Vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
1. Socialinio draudimo įmokos Lt 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 2728,00 32736,00
2. Kelių mokestis (0,48%) Lt 800,34 982,37 1039,32 1072,47 1129,83 1091,59 – – – – – – 6115,92
3. Įmokos į garantinį fondą (0,2%) Lt 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 597,48
4. Nekilnojamo turto mokestis (1%) Lt – – – 791,00 – – 791,00 – – 791,00 – – 2373,00
5. Žemės mokestis (1,5% žemės kainos metams) Lt – – – – – – – – – – – 572,40 572,40
Iš viso: 3578,13 3760,16 3817,11 4641,26 3907,62 3869,38 3568,79 2777,79 2777,79 3568,79 2777,79 3350,19 42394,80

34 lentelė
Pinigų srautų prognozė

Rodikliai

1mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11mėn. 12 mėn.
GAUTA PINIGŲ
Iš pagrindinės veiklos:
1. Pardavus produkciją 196750,00 241500,00 255500,00 263650,00 277750,00 268350,00 274500,00 297350,00 307900,00 303350,00 292300,00 270900,00
IŠ VISO GAUTA PINIGŲ 196750,00 241500,00 255500,00 263650,00 277750,00 268350,00 274500,00 297350,00 307900,00 303350,00 292300,00 270900,00

IŠLEISTA PINIGŲ
Pagrindinei veiklai
1. Sumokėta tiekėjams už medžiagas – 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00 92699,00
2. Išmokėti atlyginimams 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20 24947,20
3. Ryšių paslaugos – 608,24 655,28 620,98 618,2 611,72 608,76 636,58 656,2 592,76 618,94 552,82
4. Kitos ūkinės-admininstracinės išlaidos 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80 12693,80
5. Elektros išlaidos – 535,26 538,16 538,16 536,71 535,26 538,16 539,61 535,26 535,26 536,71 536,71
6. Šalto vandens išlaidos – 176,73 176,73 184,95 168,51 164,40 176,73 189,06 189,06 180,84 160,29 164,40
7. Šildymo išlaidos – 1025,00 1025,00 1000,00 – – – – – – 1000,00 1025,00
8. Mokesčiai 2777,79 3578,13 3760,16 4608,11 3850,26 3907,62 4660,38 2777,79 2777,79 3568,79 2777,79 3350,19
8.1 Įmokos į soc. Draudimą 2728 2728 2728 2728 2728 2728 2728 2728 2728 2728 2728 2728
8.2 Kelių mokestis – 800,34 982,37 1039,32 1072,47 1129,83 1091,59 – – – – –
8.3 Įmokos į garantinį fondą 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79 49,79
8.4 Nekilnojamo turto mokestis – – – 791,00 – – 791,00 – – 791,00 – –
8.5 Žemės mokestis – – – – – – – – – – – 572,40

IŠ VISO IŠLEISTA PINIGŲ 40418,79 136263,36 136495,33 137292,20 135513,68 135559,00 136324,03 134483,04 134498,31 135217,65 135433,73 135969,12
Pinigų likutis laikotarpio pradžioje 217348,00 277834,64 383071,28 502075,95 628433,75 770670,07 903461,07 1041637,04 1204504,00 1377905,69 1546038,04 1702904,31
Pinigų gavimas 196750,00 241500,00 255500,00 263650,00 277750,00 268350,00 274500,00 297350,00 307900,00 303350,00 292300,00 270900,00
Pinigų išleidimas 40418,79 136263,36 136495,33 137292,20 135513,68 135559,00 136324,03 134483,04 134498,31 135217,65 135433,73 135969,12
Pinigų likutis laikotarpio pabaigoje 373679,21 383071,28 502075,95 628433,75 770670,07 903461,07 1041637,04 1204504,00 1377905,69 1546038,04 1702904,31 1837835,19

35 lentelė
Prognozuojamas balansas

Turtas Suma, Lt Nuosavybė Suma, Lt
A Ilgalaikis turtas 472978 A Kapitalas ir rezervai 1995425
1. Nematerialus turtas 5002 1. Kapitalas 906000
1.1 Steigimo išlaidos 668 1.1. Įstatinis kapitalas 906000
1.2 Programinė įranga 4334 2. Nepaskirstytas pelnas(nuostolis) 1089425
2. Materialus turtas 467976 B Trumpalaikiai įsipareigojimai 434319
2.1 Pastatas ir žemė 338740 1. Mokesčiai, atlyginimai ir soc. draudimas 270905
2.2. Transporto priemonės 34275 1.1. Mokesčiai 3074
2.3. Įrengimai ir įranga 62179 1.2. Atlyginimai ir soc. draudimas 267831
2.3. Kitas materialus turtas 32782 2. Pelno mokesčio įsipareigojimai 163414
B Trumpalaikis turtas 1956766
1. Žaliavos 2093
2. Audiniai 6050
3. Gryni pinigai 1837835
4.Išankstiniai apmokėjimai –
5.Gautinos sumos 107676
6. Kitas trumpalaikis turtas 3113
Turtas iš viso: 2429744 Nuosavybė iš viso: 2429744

36 lentelė
Finansinių rodiklių apskaičiavimas

Eil. Nr. Rodikliai Formulės Mat. vnt Rezultatas Išvados
1. Bendrasis pelningumas Bendras pelnas/Pardavimų pajamos * 100% % 53,37 Vienai pajamų daliai tenka 53,37 % bendrojo pelno. Šis rodiklis yra labai geras.

2. Grynasis pelningumas Grynasis pelnas/Pardavimų pajamos * 100% % 39,56 Vienai pajamų daliai tenka 39,56 % grynojo pelno. Šis rodiklis yra labai geras.
3. Turto grynasis pelningumas Grynasis pelnas/Vidutinė materialiojo turto vertė * 100 % % 65,32 Vienas turto litas uždirba 65,32 % grynojo pelno. Šis rodiklis yra labai geras.
4. Bendrojo likvidumo koeficientas Nuosavas kapitalas/Visi įsipareigojimai – 3,59 3,59 kartus savininkų nuosavybė viršija benrdus įsipareigojimus. Šis rodiklis yra geras, todėl finansinė rizika nedidelė.
5. Turto apyvartumas Pardavimai/Vidutinė turto vertė – 1,65 Vienas turto litas uždirba 1,65 lito pajamų. Šis rodiklis yra geras.
3. Pelno marža (Bendras pelnas /Pardavimų pajamos)*100% % 53,37 Vienai pajamų daliai tenka 53,37 % bendrojo pelno.

4. Lūžio taškas Veiklos sąnaudos/Pelno marža Lt 712688,78 Įmonė turi parduoti produkcijos už 712688,78 Lt, kad negautų nuostolio.

LITERATŪRA

1. BAGDONAS E.; KAZLAUSKIENĖ E. Biznio įvadas. Kaunas, 1997. ISBN 9986-378-94-1.
2. JOVAIŠA Andrius. Kaip parengti verslo planą. Vilnius, 2001. ISBN 9986-487-95-1.
3. VIRVILAITĖ Regina. Marketingas. Kaunas, 1997. ISBN 9984-345-32.
4. Prieiga per internetą:
www.vmi.lt
www.kada.lt
www.telekomas.lt
www.lrs.lt
www.vilniaus-energija.lt

Leave a Comment