UAB “Regreta” veiklos analizė

Turinys

Įvadas 2
Įmonės aprašymas 4
Patalpos 5
Prekių asortimento pateikimas 6
Interjeras 7
Išorinė aplinka 8
Paslaugų politika 9
Pirkėjai 9
Kainos 10
Rėmimas 10
Išvados 11
Literatūra 12Įvadas
Darbo tikslas išsiaiškinti šios įmonės veiklą iš prekybos marketingo pozicijos. Remiantis prekybos marketingu, įmonė turi stengtis pagerinti savo darbo našumą, pritraukdami kuo daugiau klientų, stengtis kuo geriau tenkinti klientų poreikius ir taip gauti kuo didesnį pelną. Įmonė privalo stengtis žinoti ko nori klientas, nes tik tuomet jiems pavyks gauti daugiau pelno. Prekių asortimentas, įmonės interjeras, paslaugos, kainos ir t.t yra aprašomos šiame darbe, visa tai yra svarbu, kadangi žmogui pirmiausia rūpi ką pirkti?kur pirkti?už kiek piirkti?
Įmonės uždaviniai iš prekybos marketingo pusės yra: labiau pažinti savo produkcijos vartotoją ir tenkinti jų norus, įgyti pasitikėjimą naujomis prekėmis ir paslaugomis, tobulinti pirkėjų aptarnavimo formas bei pardavimo sąlygas. Taigi įmonė turi stengtis vadovautis šiais principais, tada jų padėtis bus kur kas geresnė.Įmonės aprašymas
UAB “Regreta” yra įsikūrusi Kauno rajone Garliavoje. Įmonės savininkai įkūrė verslą manydami jog šioje srityje jiems gali nusišypsot didelė laimė, jų pagrindinis tikslas kuo geriau tenkinti pirkėjų norus ir tokiu būdu gauti kuo didesnį pelną. Įgydama savo piirkėjų pasitikėjimą įmonė stengiasi vis kaskart patobulinti, praplėsti, payvairinti savo prekių asortimentą.
Įmonė įsikūrė visai nesenai, ji gyvuoja tik metus ir 2 mėnesius, bet parduotuvės-kavinės steigėjai žino ką daro ir stengiasi kurti ir tobulinti įvairią prekybinę įrangą savo produktų pardavimui. Ši įranga at

titinka higieninius, estetinius ir prekių išdėstymo reikalavimus. Joje įmontuotas specialus apšvietimas, kurio išskiriamos šviesos spindulių spektras specialiai pritaikytas duonos gaminių apšvietimui – gaminių spalva pagyvėja, jie dar labiau vilioja pirkėją.
Įmonės tikslai:
 patikrinti naują idėją, palyginti prognozuojamus ir faktiškus rezultatus;
 įvertinti verslo perspektyvas ir gyvybingumą;
 apskaičiuoti, priimtiems sprendimams įgyvendinti, reikalingas lėšas ir rasti pigiausią variantą;
 informuoti apie įmonės veiklą šalies visuomenę bei tarptautines organizacijas;
 pasiekti, kad įmonės apyvarta kuo daugiau padidėtų, kartu būtų patenkinti klientų kokybės reikalavimai;
 aplenkti konkurentus ir iškovoti kuo didesnę rinkos dalį, kad susidarytų palankios sąlygos kitais veiklos metais plėsti prekių asortimentą;
 suteikti žmonėms darbo vietas ir suteikti stabilų pragyvenimo šaltinį;
 ypatinga dėmesį skirti personalo mokymui ir gerovei.

Parduotuvės-kavinės prekių asortimentas gana platus, bet nelabai gilus. Žinome kad miestų rajonuose siauros sppecializacijos maisto prekių parduotuvės-kavinės kol kas dar neturi labai didelės perspektyvos. Prekiauti tiek kasdieninio maisto produktais, tiek retesnės paklausos. Savaitgaliais ir prieš šventes praplečiamas įvairių konditerijos gaminių pasirinkimas.Patalpos
Kasdieninio vartojimo maisto prekių tiekėjai prekes pristato kiekvieną darbo dieną. Rečiau vartojamų ir perkamų prekių (pvz., kavos, šokolado, saldainių ir pan) atvežimas organizuojamas 1-2 kartus per savaitę. Siekiant tikslo visada pateikti kokybiškus ir šviežius produktus, parduotuvėje-kavinėje laikomos nedidelės atsargos.

Taip pat siekiama nekaupti prekių atsargų sandėlyje. Visos prekės turi būti prekybos salėje , tik apie 20% sandėliuojama (r

rečiau tiekiamas ir perkamas prekes – cukrų, kavą, miltus, kruopas, sausainius, saldainius, alkoholinius gėrimus ir pan.).

Įvertinus planuojamas atsargas, atsiskaitymų su tiekėjais terminus (kreditus) ir komiso (konsignacijos) sutarčių pagrindu parduodamų prekių dalį, nustatytas nuosavų apyvartinių lėšų poreikis. Šios apyvartinės lėšos reikalingos tik parduotuvės-kavinės darbo pradžioje (kol bus išsikovotas tiekėjų pasitikėjimas), nes remiantis kitų parduotuvių veiklos duomenimis, sutartis ir atsiskaitymus galima sutvarkyti taip, kad nuosavų apyvartinių lėšų praktiškai iš viso nebereikėtų.Prekių asortimento pateikimas
Parduotuvėje-kavinėje visada rasite:
 Nekildintų pyragėlių
Tai sušaldyti, nekepti sluoksniuotos mielinės ir bemielės tešlos pyragėliai, kepami parduotuvėse, todėl pirkėjas juos visada gauna šviežius ir gardžius.
 Saldžių pyragėlių (paruošti kepimui)
Tai sušaldyti, paruošti kepimui saldūs sluoksniuotos mielinės ir bemielės tešlos pyragėliai, išsiskiriantys savo forma ir ypatingų skonių įdarais.
 Saldžių mielinių bandelių
Tai sušaldyti, paruošti kepimui ir pilnai iškepti gaminiai, kuriuos parduotuvėje tereikia iškepti ar atšildyti. Taigi saldžios mielinės bandelės su įvairiais įdarais bus visada šviežios ir skleidžiančios nuostabų aromatą.
 Spurgų ir mufinų
Tai pilnai iškepti ir sušaldyti gaminiai, kurie parduotuvėse tik atšildomi. Taigi mufinai ir įvairių formų spurgos su pjaustytais obuoliais, aviečių, persikų, asorti ir kitais įdarais bus visada minkšti ir gardžiai kvepiantys.
 Pikantiškų užkandžių
Tai sušaldyti, paruošti kepimui ir apkepti tinkantys užkandžiams pyragėliai, bandelės ir apkepėlės su nuostabaus skonio lašinukų, šoninės, daržovių, špinatų ir kitais įdarais. Šie pikantiški už
žkandžiai kepami pardavimo vietose, todėl juos visada galima nusipirkti šviežius ir netgi šiltus.
 Bandelių
Tai sušaldyti, apkepti mielinės tešlos rageliai ir bandelės. Dalis jų padekoruotos įvairiomis sėklomis.Šie gaminiai puikiai tinka kaip užkandis prie patiekalų ir sumuštiniams gaminti.
 Duonelių
Tai sušaldytos, apkeptos ir pilnai iškeptos nuostabaus skonio duonelės, kurios puikiai tiks kaip užkanda prie patiekalų, o taip pat iš jų galima pasigaminti puikius įvairių skonių sumuštinius.
 Batonų
Tai sušaldyti, apkepti ir pilnai iškepti įvairių svorių lietuviški ir prancūziški batonai, kuriuos parduotuvėse reikia tik iškepti ar atšildyti.
 Duoną
Tai sušaldytos, apkeptos duonos, gaminamos pagal lietuviškas, prancūziškas, itališkas, vengriškas, daniškas ir vokiškas receptūras, kepamos pardavimo vietose, todėl jas visada galima nusipirkti šviežias.
 Gaminių viešbučiams ir restoranams
Tai mažesnio svorio pyragėliai ir duoninės bandelės skirtos viešbučiams ir restoranams. Visi gaminiai kepami pardavimo vietose užsisakius klientui, todėl yra švieži ir skaniai kvepiantys.
 Fasuotų gaminių
Tai trapi tešla ir trijų rūšių sluoksniuotos tešlos, kurios leidžia šeimininkėms patirti malonumą gaminant savo sugalvotus pyragus, sausainius ar pyragėlius, picos paplotėliai ir picos užkandžiai bei šaldyti pyragai, kuriuos tereikia iškepti ir jie garuos ant jūsų stalo. Tai krepšeliai ir šulinėliai, kuriuos pripildžius įvairiomis salotomis, mišrainėmis, vaisiais ar kremais galite pasigaminti puikių užkandžių ar desertų.

Gaminami taip pat ir specialūs gėrimai, kurie numalšina troškulį bet kuriam ištroškusiam. Čia kas išvardinta yra perkamiausia ir jų
ų visada yra meniu, prekių yra ir daugiau. Interjeras
Parduotuvės-kavinės interjeras yra gana įdomus, šiuolaikiškas, pagražintas indiškais motyvais, kuris įstaigai sudaro begalinį grožį. Įėjus į patalpą reikia pereiti nedidelį koridorių, kuriame stovi skulptūra, tai juokinga, pilvota figūra, kuri pralinksmina kiekvieną apsilankiusį, tai ženklas ,kad čia tikrai galima skaniai pavalgyti, išeisi sotus ir patenkintas. Perėjus koridorių ir pasukus į kairę atsiveria visos parduotuvės-kavinės interjero detalės, tai sienos išpuoštos indiškomis detalėmis, čia dvelkia ramybe, jaukumu, nuolat skamba indų muzika. Patogūs mediniai stalai išpuošti įvairiausiais indiškais raštais neleis nuobodžiauti, ant sienų kabo gražūs paveikslai, kuriusoe pavaizduoti indijos miestai, vertybės, žmonės, visi šie paveikslai atspindi jų gyvenimo kultūrą ir papročius, tradicijas. Įstaiga yra nedidelė tačiau jauki ir maloni.Išorinė aplinka
Marketingo išorinėje aplinkoje išskiriami keli elementai, tai:
 ekonominė aplinka;
 socialinė – kultūrinė aplinka;
 politinė – teisinė aplinka;
 mokslinė – technologinė aplinka;
 gamtinė aplinka.

Ekonominė aplinka.
Parduotuvėje-kavinėje kainos nėra itin aukštos, todėl maistą gali nusipirkti vidutines ir mažesnes nei vidutines pajamas gaunantys piliečiai. Aišku kaip ir visur yra ir prekių, kurios yra brangesnės ir jas sunkiau nupirkt mažesnes pajamas gaunantiems piliečiams, bet asortimentas yra gana platus todėl pasirinkimas platus ir galima išsirinkti sau tinkamą ir įperkamą produktą.

Socialinė-kultūrinė aplinka.
Parduotuvės-kavinės lankytojai yra įvairaus amžiaus, tai moksleiviai, kadangi šalia yra įsikūrusi vidurinė mokykla, truputį vyresni ir pagyvenę žmonės. Galima sakyt lankytojų amžius yra nuo 10 iki 50 metų, kartais užsuka ir pencijinio amžiaus žmonės tačiau tai retas atvejis. Lankytojai yra įvairaus socialinio sluoksnio, būna kad ateina solidūs, inteligentiški žmonės, bet kartais ateina tokie asmenys į kuriuos net gaila pažiūrėt. Bet visokių gi yra ir jie visi žmonės, todėl su visais elgiamasi pagarbiai ir kultūringai.

Politinė-teisinė aplinka.
Parduotuvė-kavinė yra įsikūrusi pagal visus numatytus įstatymus, viskas teisiškai priimta ir užregistruota. Valdymo organai ir bendros politikos kryptys davė teisę šios įstaigos steigimui.

Mokslinė-technologinė aplinka.
Mokslas tobulėja atsiranda vis daugiau naujovių, t.y naujų technologijų todėl parduotuvė-kavinė stengiasi savo patalpose įsigyti reikiamas naujausias technologijas. Jei reiks įmonė ir toliau naudos visas naujai atsiradusias technologijas.

Gamtinė aplinka.
Žinom, kad šiai aplinkai priklauso klimato sąlygos, gamtiniai ištekliai ir jų panaudojimas verslo sprendimams. Taigi viskas priklauso nuo šių veiksnių, jei oras blogas tai verslas sekasi prasčiau.Paslaugų politika
Užėjęs pirkėjas visada randa ką išsirinkti iš plataus siūlomų gaminių asortimento – karšti prancūziški batonai ir bandelės, pyragėliai iš sluoksniuotos tešlos su įvairiausiais įdarais, visada šviežios spurgos. Su karštu pyragėliu galima išgerti kavos ar arbatos, kelių rūšių pieno kokteilių. Taip pat siūlomas platus asortimentas įvairiausių užkandžių ir desertų – salotos, užkandėlės, picos, blyneliai su įvairiausiais įdarais, ledai ir pyragai.
Kiekvieno kliento norus įmonė stengiasi patenkinti.Pirkėjai
Parduotuvės – kavinės klientai suskirstyti į tokias grupes:

1) dalis gyventojų, gyvenančių 1 km (15 min. kelio) spinduliu aplink parduotuvę (apie 800 privačių gyvenamųjų namų ir vidurinė mokykla). Manoma, kad šie lankytojai sudarys apie 70% lankytojų;

2) apie 30% sudarys pravažiuojantys (turintys automobilius) Via Baltika keliu ir į degalinę užvažiuojantys klientai.

Lankytojų sudėtis skirtingu paros metu:

1) Iš ryto (800 – ¬ 1200 ) lankytojus sudarys vairuotojai, kurie nakvojo prie degalinės (dabartiniu metu dažnai nakvoja 2-4 treileriai)¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬, arba sustoję užsipilti degalų, bei į mokyklą einantys mokiniai bei darbuotojai.

2) Dienos metu (1200 – 1600)didesnę pirkėjų dalį sudarys mokiniai ir mokyklos darbuotojai (ypač pietų pertraukų metu);

3) Vakare (1600- 200 ) kavinės lankytojai bus vietiniai gyventojai bei – pravažiuojantys (taip pat sustoję nakvynei prie degalinės sunkvežimių vairuotojai).

Parduotuvės – kavinės potencialius klientus galima apibūdinti kaip vidutines ir didesnes pajamas gaunančius. Tokia išvada padaryta dabar Garliavoje veikiančių parduotuvių pirkėjų stebėjimais. Planuojamos parduotuvės – kavinės pajamos pateiktos priedų 1 lentelėje.Kainos
Įmonės segmentas tai nedideles ir vidutines pajamas gaunantys piliečiai. Todėl, kainas taikome būtent atsižvelgdami į žmonių finansinę padėtį, kainos tikrai nėra aukštos todėl mūsų produkciją gali pasimėgauti kiekvienas. Garantuojame, kad mūsų maistas yra kokybiškas ir gaminamas pagal įpatingą receptą.

Nustatant prekių kainas bus siekiama dviejų tikslų:

– bendras kainų lygis panašus į konkurentų, taip daroma, kad neatbaidytų ir mažesnes pajamas gaunančių pirkėjų;

– parduotuvė-kavinė turi duoti pakankamai pelno, kad būtų užtikrintas palūkanų mokėjimas. Ši parduotuvė-kabvinė įsikūrė visai nesenai reikia stenktis, kad būtų geras pelnas, kadangi dar reikalingas paskolos grąžinimas bankui (pelnas ir nusidėvėjimas – pagrindiniai paskolos grąžinimo šaltiniai).

Rėmimas (reklama)

Parduotuvės-kavinės darbo pradžioje, siekiant pristatyti naująją parduotuvę-kavinę, vykdoma intensyvi reklamos politika, t.y. periodiškai spausdinami reklaminiai skelbimai Garliavoje labiausiai skaitomuose leidiniuose – “Kauno dienoje” ir “Tėviškės žiniose” bei transliuojami skelbimai per vieną iš populiariausių Kauno radijo stočių “Pūkas” (skelbimams) per keletą stočių ar per televiziją pradiniame etape skirti lėšų nėra galimybių, o skelbtis per pačias populiariausias radijo stotis respublikoje – netikslinga). Taip pat reklama pateikiama ant prekybinių maišelių, į kuriuos sudedamos pirkėjų nusipirktos prekės (analogiškai parduotuvių “Dama” reklamai).

Dabar yra tokia reklama, vėliau bus taikoma tik palaikanti reklama.

Tačiau pati efektyviausia reklama orientuojantis į vietinių gyventojų segmentą (o būtent jie sudarys didesnę dalį būsimųjų klientų) – tai teigiami atsiliepimai “iš lūpų į lūpas”, todėl svarbiausia yra pirkėjo galimybė bet kada pasirinkti ir nusipirkti kokybiškų ir šviežių maisto prekių, greitas ir kultūringas aptarnavimas.
Įmonės savininkai pasirinko reklamą, todėl kad jį kūrė naują produktą ir nauja gaminio rūšis ką tik pasirodė rinkoje. Nustatant lėšas, skirtas reklamai, remiamasi reklamos išlaidų ir parduotų prekių vertės santykiu. Kadangi įmonė pristato naują produkto rūšį, bus taikyta informacinė reklama, tai yra ji supažindins klientus su siūlomu produktu, jo kokybė ir išsiskyrimu stengsis sužadinti interesą, sukelti norą pirkti būtent šį naują gaminį.Išvados
Taigi apžvelgus įmonės veiklą iš prekybos marketingo pusės galima spręsti jog jai sekasi neblogai. Klientų yra, kainos neaukštos, asortimentas gana platus, maistas skanus ir įvairus, ko daugiau reikia? Norint įmonei išlikti tokiai pat žinomai ir pelningai reikia taip ir toliau stengtis pritraukt kuo daugiau klientų, stenktis didinti savo įvairių prekių pasliūla, būti tokiais draugiškais kaip iki šiol ir stengtis nedaryt klaidų. Manau, kad ateitį šiai įmonei seksis dar geriau, jų darbe jaučiama perspektyva.Literatūra
Arvydas Pajuodis „Prekybos marketingas“, 2002m. Vilnius

Regina Virvilaitė “Marketingas”,mokomoji knyga, 1997 vilnius

Internetas

Leave a Comment