PAŽINTINĖS PRAKTIKOS ATASKAITA

1985 0

TURINYS

1. UAB „Vilniaus autobusai“ atsiradimo istorija........................ 3

2. Įmonės misija ir pagrindinė veikla.............................. 3

3. Įmonės vadovybė, struktūra ir jos padaliniai........................ 3

4. Padalinių darbo specifikacija.............................. 4

4.1 Remonto skyrius.............................. 4

4.2 Ūkio skyrius.............................. 5

4.3 Komercijos skyrius.............................. 5

4.4 Medicinos punktas........................... 5

5. Įmonės techniniai – eksploataciniai, ekonominiai ir finansiniai rodikliai........ 6

Išvados.............................. 61. UAB „Vilniaus autobusai“ atsiradimo istorija

UAB „Vilniaus autobusai“ savo veiklą pradėjo nuo Vilniaus keleivių susisiekimo kontoros, kuri buvo įkurta 1945 metų lapkričio 18 d. Pradžioje ši įmonė buvo maža, teturėjo tik 17 senų suremontuotų trofėjinių (vokiečių armijos paliktų) autobusų. 1946 m. kovo 13 dieną Vilniuje pradedamas reguliarus keleivių susiekimas: atidaromas pirmas reguliarus maršrutas „Žvėrynas-Geležinkelio stotis”, o netrukus autobusai pradėjo kursuoti daar dviem maršrutais.

Po truputį įmonė ėmė plėstis ir 1959 metais Vilniaus keleivių susisiekimo kontora pavadinama Vilniaus autobusų parku. Atitinkamai didėjo autobusų ir maršrutų skaičius. Teko persikelti i naujas patalpas, kurios ir yra dabartinė „Vilniaus autobusai“ būstinė, Verkių g. 52., ji buvo pastatyta 1964 m. ir galėjo aptarnauti apie 400 LAZ markės autobusų.

1995 metais, priėmus naujus įstatymus, įmonė įregistruojama kaip uždaroji akcinė bendrovė, visos akcijos perduodamos Vilniaus miesto savivaldybei, suteikiamas specialios paskirties įmonės statusas. Nuo tada įmonės oficialus pavadinimas buvo SP UAB Vilniaus autobusų parkas. Tuuo metu įmonės balanse buvo registruoti 478 autobusai, kurių du trečdaliai – nusidėvėję, įmonėje dirbo 1843 žmonės.

Šiomis dienomis įmonė sėkmingai plečiasi, daugėja autobusų, gerėja paslaugų kokybė. Vilniaus miesto gatvėmis jau važiuoja 90 City Bus Volvo 7700 markės naujų modernių autobusų.2. Įmonės misija ir pagrindinė veikla

Bendrovės mi

isija yra aprūpinti Vilniaus miesto gyventojus visuomeniniu transportu. Įmonė rūpinasi savo keleiviais ir siekia juos saugiai, laiku ir patogiai nuvežti nustatytais maršrutais. Atsižvelgiant į keleivių poreikius ir pageidavimus, skatina įmonės ir jos darbuotojų pažangą. UAB „Vilniaus autobusai” kolektyvas siekia, kad jų įmonė būtų viena iš lyderių tarp bendrovių, vežančių keleivius Vilniaus miesto maršrutais.3. Įmonės vadovybė, struktūra ir jos padaliniai

Įmonės steigėja ir visų bendrovės akcijų savininkė yra Vilniaus miesto savivaldybė. Bendrovės organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas, kolegialus priežiūros organas – stebėtojų taryba, kolegialus valdymo organas – valdyba ir vienasmenis valdymo organas – bendrovės vadovas. Aukščiausias įmonės organas – visuotinis akcininkų susirinkimas, kurio sprendimus atstoja pagal kompetenciją savivaldybės institucijų – tarybos ar administracijos direktoriaus – priimti sprendimai. Bendrovės vadovas yra generalinis direktorius. Bendrovės vadovą renka valdyba.

Bendrovės vadovybė:

Gintaras Nakutis – generalinis diirektorius

Juozas Grabys – direktorius technikai

Rimantas Markauskas – direktorius eksploatacijai

Elene Bertulienė – vyriausioji finansininkė

Įmonėje yra trys pagrindiniai padaliniai – transporto, ūkio bei remonto skyriai, kurie dar skirstomi į smulkesnius skyrius.

Įmonės struktūra:4. Padalinių darbo specifikacija

4.1 Remonto skyrius

Remonto dirbtuvėse atliekamos autobusų “operacijos”. Kiekvienas sugedęs autobusas laukia savo eilės, kada jį sutaisys. Lauke laikomi autobusai, kurie laukia remonto. Jei autobusas nepajėgus patys įvairuoti į dirbtuves, tam yra skirti specealus sunkvežimiai nutempti juos (jie net nėra registruoti, nes neeksploatuojami gatvėse). Autobusai remontuojami dviejose didelėse salėse. Kiekviena remonto salė suskirstyta į mažesnes dirbtuvėles, kurios tu

uri savas paskirtis.

Agregatinėse dirbtuvėlėse taisomi: amortizatoriai, tiltai, vairo kolonėlės, kardanai. Akumuliatorinėse dirbtuvėlėse tvarkomi akumuliatoriai, tačiau paskutiniu metu jų neremontuoja, o tik koreguoja. Taip pat yra suvirinimo, kalvės, dažyklos, plovyklos, skalbyklos skyriai, variklių remonto baras, variklių remonto cechas, apmušimo skyriuje remontuojamos sėdinės.

Plovykloje yra įdiegta nauja technika, kur yra patogu nuplauti automobilį iš išorės. Vanduo cirkuliuoja ratu, todel po kurio laiko būna nemalonus kvapas pačioj plovykloj. Dažykla turi atskira kamerą, kur yra palankios sąlygos nudažyti visą autobusą. Sandėly daugiausiai yra mėlynos ir geltonos spalvos dažu, nes būtent tokiomis spalvomis yra dažomi senesni autobusai.

Yra atsakingas budintis, pas kurį yra surašyti visi darbai. Sistema paprasta: atėjęs meistras iškart eina pas budintį žiūrėt kokie darbai laukia, tada pasirašo ką ir kiek laiko darys. Taip visi dirbtuvių darbuotojai turi pasirinkti darbus. Kiekviename skyriuje yra tos profesijos meistrai, kurie susidoroja su iškilusiais autobusų gedimais. Remonto padalinys yra pats didžiausias, nes jis turi daugiausiai skyrių.

Kiekvieną kartą, prieš išleidžiant autobusą į gatvę jis yra patikrinamas, pagrinde stabdžiai ir važiuoklė. Atitinkami darbuotojai autobusą išvalo prieš ir po kiekvieno reiso. Be to, autobusų vairuotojai remonto procese nedalyvauja, nes tam yra specialūs darbininkai, kurie yra kvalifikuoti ir pažangūs meistrai.4.2 Ūkio skyrius

Ūkio skyrius remontuoja langus, daro diagnostika, teikia techninę apžiūrą, tikrina stabdžius bei ku
uro aparatūrą, keičiamos padangos.

Lauke yra nedidelis pastatas aptarnaujančiam personalui, jame dirba 3-4 darbuotojai, kurie budi, prižiūri grįžtančius autobusus, juos išvalo, paruošia kitos dienos maršrutui.4.3 Komercijos skyrius

UAB „Vilniaus autobusai“, be keleivių vežimo, teikia ir kitas paslaugas.

Užsakomieji keleivių vežimai. UAB „Vilniaus autobusai” nuomoja autobusus, mikroautobusus ir turistinius-pramoginius autobusus išvykoms į užsienį, kelionėms po Lietuvos Respubliką ir po Vilniaus miestą.

Vairavimo mokykla. UAB „Vilniaus autobusai” vairavimo mokykla kviečia išmokti saugiai vairuoti. Ten galima įgyti ne tik elementarių žinių ir vairavimo įgūdžių, bet taip pat sužinoti ir išmokti kaip elgtis nestandartinėse situacijose. Vairuoti moko aukščiausios kvalifikacijos instruktoriai.

Reklamos paslaugos. UAB „Vilniaus autobusai” siūlo įmonėms reklamuotis ant autobusų išorės Vilniaus mieste. Tai efektyvi ir labai gerai matoma reklama vilniečiams ir Vilniaus svečiams. Taip pat siūlo reklamą ir autobuso viduje.

Nuoma. Siūlo nuomotis poilsio namus Siesarties kaime Videniškių seniūnijoje, Molėtų rajone. Poilsio namai – prieš karą buvęs malūnas, ant sraunaus Siesarties upelio kranto, šalia nedidelės užtvankos, miškingoje vietoje. Automobilių stovėjimo aikštelė. Poilsio namų pusrūsyje yra medinė pirtis su dušais, malūno užtvankoje įrengtas baseinas. Taip pat nuomojama jaukiai įrengta pobūvių salė bei pirtis su baseinu.

Pažintinės ekskursijos. Tai ekskursijos programiniais autobusasi po Vilnių. Pageidaujantys susipažinti su Vilniaus senamiesčiu, įmonė siūlo 1-os ir 2-jų valandų apžvalgines ekskursijas lietuvių, anglų, vokiečių, lenkų, prancūzų kalbomis. Įv
vairioms progoms, išvykoms, ekskursijoms siūlo vienintelius Lietuvoje atvirus MAN markės autobusus „Kabrioletas” ir amerikietišką mokyklinį autobusą „Chevroletą”.

Techninė apžiūra. UAB „Vilniaus autobusai“ siūlo techninės diagnostikos, apžiūros paslaugas. Tam yra skirtas vienas cechas, kur įrengta nauja įranga tikrinti auto transportą.4.4 Medicinos punktas

Kiekvienas vairuotojas prieš darbo dieną turi praeiti medicininę apžiūrą. Gavęs atitinkamą leidimą iš med. sesutės turi eiti užsiregistruoti į registratūrą, kad sveikas a

. . .

Join the Conversation

×
×