5-ių jėgų analizė

Krovinių vežimo paslaugos

Konkurencija šakos viduje
Konkurencija krovinių vežimu užsiimančių įmonių tarpe vyksta tik tam tikrų grupių. Nuolat konkuruoja stambios, vidutines ir smulkios įmonės, t.y. stambiosios tarpusavyje, vidutinės tarpusavyje ir smulkiosios su smulkiosiom. Įmonės siekia pritraukti klientus gerindamos aptarnavimo sąlygas (čia svarbiausia greitis ir kokybė). O visų šių tikslų visos įmonės siekia tolygiai, tad ir konkurencija nesusidaro labai didelė.

Klientų derėjimosi galia
Stambesnių krovinių vežimu užsiimančių įmonių nėra labai daug, todėl klientas turi gana ribotą pasirinkimą, o mažesniųjų įmonių situacija visai kitokia, kadangi jų yrra labai daug ir klientas gali rinktis arba vieną arba kitą.

Tiekėjų derybinė galia
Dėl naftos išteklių kainų kilimo automatiškai kilo kuro kainos, kas labai daug įtakos daro vežėjams. Krovinių vežimo įmonių paslaugų kainos tiesiogiai priklauso nuo kuro kainų kitimo, todėl savaime suprantama, kad įmonės konkurentės neturėdamos kitos išeities visos katu didina kaina, o klientai vis tiek perka paslaugas.

Substitutų pavojus
Tokio pavojaus nėra

Potencialių konkurentų pavojus
Didesnėms įmonėms potencialių konkurentų taip staiga neatsiranda. Potencialių konkurentų turi smulkieji vežėjai, kadangi naujai verslą pradėję asmenys turi po viieną ar kelis vilkikus.

Leave a Comment