Sutuoktinių amžiaus skirtumas – nesutarimų priežastis?

Lengva numanyti, kodėl dvidešimtmečio vaikino ir labai energingos bei jaunatviškos penkiasdešimtmetės moters santuoka nesulauks sidabrinio jubiliejaus. Įdomesnis klausimas, kodėl trisdešimtmečio ir abiturientės santuoka irgi nutrūksta dažniau. Priežastis gana paprasta. Žmogus sugeba suvokti visatos sandarą, bet suprasti, kodėl kitas ne taip kaip jis spaudžia dantų pastos tūbelę, jam labai sunku. Didesnis, t. y. viršijantis dešimt metų, sutuoktinių amžiaus skirtumas lemia ir įpročių skirtumus, o tai gali tapti nuolatinio abipusio susierzinimo prielaida.

Taikytis prie jaunesnio partnerio (-ės) interesų, emocijų reiškimo būdų irgi nelengva. Abeejotina, ar tai, kas domina dvidešimtmetę, domins ir trisdešimtmetį. O tikėtis, kad gerokai jaunesnis (-ė) prisitaikys prie vyresniojo, iš viso neverta. Jis ir stengdamasis galės tik apsimesti, nes netgi labai brandi asmenybė nėra tapati vyresnio amžiaus žmogaus asmenybei.

Sutuoktinis (-ė), amžiumi pastebimai pralenkiantis gyvenimo draugą, iš pradžių noromis, o vėliau tarsi priverstas atlieka „tėvo” ar „motinos” vaidmenį. Po kelerių bendro gyvenimo metų jaunesnis sutuoktinis paprastai jau nebe taip žavisi vyresnio išmintimi, o pastarajam keisti bendravimo stilių nesinori, jam vis dar patinka būti besąlyginiu auttoritetu, malonu, kai jam pritaria. Nevienodi asmenybės savybių, interesų kitimo tempai, spartesni jaunystėje, lėtesni vyresniame amžiuje, irgi gali tapti tokių porų rūpesčiu. Po to vienas iš sutuoktinių ima kaltinti kitą, jog tas pasikeitė, bei didžiuotis, jog pats liko toks pat. Dar

r kebliau, jei kuris nors bandė „nepastebėti” permainų. Tada jis gali atsidurti tarsi padėtyje žmogaus, kuris užsimerkęs glostė murkiančią katytę, o atsimerkęs pamatė, kad glosto žiauriažvilgsnę panterą.

35 thoughts on “Sutuoktinių amžiaus skirtumas – nesutarimų priežastis?”

 1. Indraja,
  aš irgi draugauju su 13 metų vyresniu vyru. Labai skiriamės, bet manau mums ne amžius turi didžiausią įtaką. Tiesiog širdyje jis jaunas. Tik pabuvusi tarp jo draugų bendraamžių pajuntu, koks maniškis vis tik senas…

  Reply
 2. daugeliu atveju yra priimtina bendra nuomone – tai musu visuomenei vis dar yra tabu. pati esu studente ir jau dvejus metus gyvenu su 14 metu vyresniu draugu. visada buvau isskirtine ir manes netrikdo nei zmoniu zvilgsniai, nei replikos. priklauso viskas nuo zmogaus mastysenos ir gyvenimo tikslu. tiesiog kai kurie zmones nera sutverti seimai.

  Reply
 3. Galiu is savo patirties pasakyti, kad jei vyras jaunesnis, tai nieko gero nezada. Jam dar issilakstyti dazniausiai rupi. O ne padeti zmonai seimoje.

  Reply
 4. As draugauju su ketveriais metais vyresne moterim ir viskas fantastiska, gal todel , kad nesistengiam vienas kitam vadovauti – o tiesiog padedame ir papildome vienas kita.

  Reply
 5. amzius yra labai svarbus dvieju zmoniu santykiuose.. as turiu 13 metu vyresni vaikina.. buti kartu beprotiskai sunku ne tik man, bet ir jam. Ir meile cia nevaidina pagrindinio vaidmens. Seima, vaikai, darbas, namai..visur poziuriai skiriasi.

  Reply
 6. O as manau, kad tik su 10-15 metu vyresniu vyru galima atrasti gyvenimo pilnatve. Juk vyras ir turi buti rimtesnis, labiau subrendes nei moteris.

  Reply
 7. Neseniai buvau Italijoje ir turejau idomu pokalbi su vienu vyru. Butent apie amziaus skirtuma. Ir zinote ka jis gyne net susiriesdamas – kad geriausia seima buna tuomet, kai VYRAS jaunesnis 10-15 metu. Taip, tikrai nieko nepainioju – butent vyras. Na bet as su tuo tikrai nesutinku. Nesu nusistaciusi pries jaunesnius, na bet persistengti tai nereikia….

  Reply
 8. Mano vyras buvo 22 metais vyresnis uz mane. Jis rupinosi manim ir kele tik teviskus jausmus. Poziuriai ir visa kita skyresi.
  Po skyrybu as sau pazadejau , jog gyvenime negyvensiu su tokiu seniu nei uz jokius pinigus. Ir dabar turiu drauga , kuris 20 metu vyresnis uz mane. Jis rupestingas , bet man vel kelia daugiau teviskus jausmus.As pati saves nesuprantu , kodel mane traukia ir as traukiu tik vyresnius vyrus , nors kazkaip nesamoningai jauciu , jog ju nepamilsiu.Gal cia koks mazos mergytes sindromas..

  Reply
 9. Esu skaičiusi, kad tiriant, koks žmogus laikomas senu įvairioms amžiaus grupėms, išaiškėjo, kad tai yra apklausiamo žmogaus amžius + 20 metų. Taigi, 20m. vyresnis žmogus jau kvepia senatve. Dvidešimtmečiui tai bus 40- metis, 40- mečiui – 60 metis. Kai jaunos merginos gyvena su tiek vyresniu vyru, abiejų šiek tiek gaila. Bet, kai vyresnė moteris su gerokai jaunesniu vyru, dažniausiai atrodo apgailėtinai. Nors, būna ir išimčių.

  Reply
 10. 25 m. merginos besirenkan??ios ?? vyrus 44 -me??ius ir galvojan??ios apie vaikus, tur??t?? ??inoti, kad d??l j?? am??iaus did??ja apsigimim?? rizik??.

  Reply
 11. Draugavau 2 metus su 14 metu vyresniu vyrau, is pradziu viskas kaip pasakoj – jis ismintingas, subrendes ir simpatiskas. Taciau laikui begant abu suprantom, jog kad ir kaip skaudu ir liudna abiems – kartu buti negalime… Skiriasi iprociai, poziuriai… Kad ir kiek kartu kalbejomes, bandem iesoti kompromisu ir svajojom apie bendra ateiti – niekas nesikeite… Buvom abu nelaimingi ir… labai skaudziai issiskyreme… abu likom be galo vienisi… abu vis dar skaudziai isgyvename issiskyrima…Kai didelis amziaus skirtumas skiriasi asmenybiu brandos lygiai, igytos gyvenime patirtys… Tikiu, kad isimciu pasitaiko…bet manau, didelio amziaus skirtumo sukelti sunkumai yra neisvengiami…

  Reply
 12. Na, is patirtie pasakysiu, kad su vyresniu sudetinga.O ypac subrendusiai moteriai, kuriai jau 40 ir daugiau.Sio amziaus vyrai dvasisikai pasene arba uzsikompleksave. Jie bijo musu, bendraamziu.O bijo, manyciau, todel, kad neturi kuo musu nustebinti-nei sekme, nei protu, nei sampanu-sito visko pacios turime:)
  Rezultate, manyciau, moteriai 35+ reiketu jaunesnio vyro, kokiais 5-7 metais.Na, o jaunai mergatei-20+, matyt, noretusi vyresnio, kad butu solidus, protingas, ir , kaip jai atrodo, ismintingas:)
  Va, kokie nesuderinami dalykai.
  O siaip jau-kiekvienai savo.
  Ieskancios tevo ir uzuovejos- megsta vyresnius, ieskancios gyvenimo draugo ir bendrazygio-vienmecius, o ieskancios aistros-zymiai jaunesnius.Cia mes, moterys:)

  Reply
 13. mano motinos kaimynas uz zmona vyresnis 27 metais. Jie kartu jau 20 metu ir turi 3 sunus, vyriausiam 20.
  Dabar jam 65 – problemos gali prasideti lovoje ir persimesti i visa gyvenima. Tai bus jo kaina uz gauta laime, nes laime yra labai brangi.
  Taciau, visgi, 20 metu ir 3 sunus – puikus rezultatas, ar ne ?

  Reply
 14. Gerai jei vienas is poros kuris vyresnis(-e) rupinasi savo sveikata, sportuoja, sveikai maitinasi. Jei amziaus skirtumas kokie 10-15-20 tai tam jaunesniam(-iai) sutuoktiniui padideja tikimybe likti nasle ar nasliu. Taigi vyreni ieskantys jaunesniu turetu visu pirma labai rupintis savimi savo sveikata kad kuo ilgiau galetu buti su savo MYLIMU ZMOGUMI, to turetu skatinti ir MYLIMAJI(-JA) kad ju vaikai kuo ilgiau turetu abu tevus !

  Reply
 15. O man atrodo problėma kai vyras bendraamžis. Kakaip vyrai lėčiau bręsta (dvasiškai turiu omeny) ir manau idealų jeigu vyras vyresnis iki 10 metų daugiau jau gal per daug. Nors žmonės labai skirtingi ir kam ko reikia, kaip čia jau buvo pasakyta.

  Reply
 16. Kalbant apie amžiaus skirtumą naudojami vis tie patys stereotipai.
  – Jauna mergina teka už vyresnio dėl pinigų.
  – Esant dideliam amžiaus skirtumui, nesutampa interesai.
  – Vyresnysis įsijaučia į tėvo/motinos vaidmenį.

  Ir tai taikoma visoms poros, kuriose yra žymus amžiaus skirtumas! Vienas psichologas savo straipsnyje rašė: “Ar teko kada matyti, kad jauna mergina ištekėtų už vyresnio, bet neturtingo vyro?”
  Neįtikėtina. Ir tai rašo išsilavinę, protingi žmonės… Kodėl toks požiūris? Juk jei vyras vyresnis 20 metų, tai nereiškia, jok jis nėra patrauklus vidumi arba išore, jog jis jau negali sužavėti, kad yra tik “bjaurus senis”…”tėvas”…
  Poreikiai nebūtinai skiriasi. Jei žmogus yra +/- 30 nereiškia, jog ji/jis negalvoja apie nieką kitą, tik vakarėlius, klubus, draugus… O jei apie 50-60 – jau tik sofutė, TV ir laikraštis… Nieko panašaus.
  Kad vienas partnerių pradėtų mokyti kitą, amžiaus skirtumo čia nereikia, tai yra tam tikros asmeninės savybės.
  Manau, kad amžiaus skirtumas šiuo metu visuomenėje yra toks pat “baubas”, kaip kadaise buvo vienišai motinai gimęs vaikas.

  Reply
 17. Po kiek tai gražių, kūrybingų ir darnių bendro gyvenimo metų žymiai vyresnis amžiumi žmogus santuokoje turės susitaikyti ir leisti jaunesniajai įsitaisyti meilužį, nes nemalonu matyti šalia besikankinantį žmogų.

  Reply
 18. Pragyvenom su a.a. vyru, vyresniu 23 metais, kiek mums buvo skirta, vertindami ir myledami vienas kita. Aisku, skirtumu buvo daug, bet nemanau, kad su vienmeciu viskas sutaptu, tik nesusipratimai butu kiti. Privalumas tas, kad jam visada buvau jauna ir grazi, o jis man mylintis ir rupestingas. Dabar turiu drauga irgi daug vyresni, man tinka. Nezinau, gal as sirdyje maza mergaite, kuriai reikia globejo. Nes uzaugau be tevo, jis mire labai seniai. Kiekvienas randa ko jam reikia. Apie jaunesnius vyrus galiu pasakyti – nieko gero. Turejau tokia galimybe. Man neidomu, ir tiek, nors buvo issilavines protingas zmogus. Vistiek ziurejau kaip i vaika, ka jis kalba, man jau seniai praeita, ir potraukio kaip vyrui jokio. Todel i nuomone, kad jaunesnis vyras gerai, galiu pasakyti; taip, toms, kurioms to reikia.

  Reply
 19. Taip, sutinku su Sidabrines nuomone, mano draugas uz mane 20 metu vyresnis, man paciai 27. Puikiai sutariam, aisku, kai jis man pasake kiek jam metu, buvau soke, nes netikejau, jo isvaizda (kruva plauku ant galvos, ne vieno zilo, kunas, oda, akys), elgesys, interesai neatitiko jo amziui. Jis tikrai yra “crazy”. Sportuoja, dirba mylima darba, daznai su draugais susitinka, keliauja, sveika gyvenimo buda propaguoja, netupi namuose prie teliko, puikiais supranta humora, laisvo poziurio zmogus, butent su juo radau apie ka kalbetis, gyvenimo budas sutapo nors 20 metu skirtumas. Jis prancuzas, gal del to jis “laisviau” ziuri i gyvenima… Su vietiniais 30meciais kai bendravau, jauciau kad su “dedais” esu, kompleksuoti, uzsiskleide bambekliai, o butent su juos pasijutau, kad bendrauju su lygeverciu, bendraamziu. Tik po kazkiek laiko suzinojau, kad jis “prie pinigu”, niekad nebuvau materialiste, bet zmones daznai i mus spokso ir girdziu kai kalba, kad del pinigu su juo esu, skaudu. Daug vyresni vyrai gali ir paciu savimi suzaveti, tik reikia toki sutikti. Ir meiluziai cia nereikalingi, viskas priklauso nuo gyvenimo budo ir kitu svarbiu dalyku…

  Reply
 20. As 7 metus susitikinejau su vyru vyresniu uz mane 22 metais, o dabar susitikineju su 15 metu vyresniu. Vyresni vyrai mane visada labiau trauke butent savo brandumu ir butent su vyresniu vyru noreciau susilaukti vaikiuku. O kas raso, kad tokie santykiai tik del pinigu, tai galiu pasakyti, kad ir uz pirma, ir uz antra drauga esu mazdaug 3 kartus turtingesne (aisku jie to nezino- megstu daryti neiprastas staigmenas). Galbut jie galvoja, kad mane nupirko, ar panasiai- bet kol kas tegu taip galvoja.

  Reply
 21. Pilnai pritariu Sidabrinei- su jauniasniais neidomu. Mano tevas irgi mire, kai buvau dar visai maza, todel anksti subrendau. Kai kiti vaikai zaide, as padedavau mamai ir tp. Aisku tai padare nemaza itaka mano charakteriui, dabar tiesiog negaliu saves matyti jauno vyro, kuriam vejai galvoja, nes mane tie vejai paliko -kai buvau 14-15m.

  Reply
 22. As esu susuzadejusi su astoniolika metu viresniu vyru. Problemu tikrai kyla, bet tik delto, kad jis yra kitatautis, bet nebuna namu be dumu, labai smagu pasigincyjus susitaikyti. Kad ir kaip ten butu, kiekviena diena dekoju Dievui uz ji ir visai nesvarbu kas bus veliau, nes del to ka turiu dabar esu pasiruosusisi sumoketi betkokia kaina ir mes darome viska, kad tai testusi kuo ilgiau, nes branginu tai ka turiu. Meile tai ugnis kuria reikia kurenti ir branginti. Myleti reikia siela kuri slypi zmoguje, jo gera, globojancia ir mylincia sirdi , o ne kuna, kuris vistiek pasens, o liga – mirtis gali atkeliauti betkada nesvarbu koks zmogaus amzius.

  Reply
 23. As irgi labai puikiai gyvenu su 17 metų vyresniu vyru. Ir tikrai ne dėlto, kad mano trūko tėvo – mano tėvas ir šiandien didžiausias mano ramstis. Tiesiog sutikau jį – ir įsimylėjau. Su juo jaučiuosi saugi, mylima ir geidžiama. Ir tikrai ne dėl pinigų – pati jų uždirbu daugiau nei jis. Ir tikrai ne dėlto, kad niekas daugiau į mane nežiūrėjo – gerbėjų turėjau nemažai. Tiesiog tas žmogus – antra mano pusė 🙂

  Reply
 24. o as sutikau vyra, kuris uz mane 10metu vyresnis. Man 22, jam 32. Viskas tobula, bet kai suzinojau kiek jam metu (nes atrode jaunesnis), kazkiek pasimeciau. Esam kartu ir noriu buti kartu, noriu, kad mum pavyktu. Bet ir bijau, kad gali labai issiskirti mastymas veliau, t.y., kai as tapsiu vyresne.. Nzn…padekit:D

  Reply
 25. maniskis 15 metu vyresnis, man susisviete, kad jis jaunesnis, jam, kad as vyresne, o kai issiaiskinom, kelio atgal nebuvo:)
  o siaip pastebejimas – kaip galima miegoti su vyru, kuris dar nesubrendes seimai (nuo kurio pastoti butu tragedija)? pvz su 21 meciu????
  o siaip svarbu ne amzius, o kad butu nevedes ir vaiku neturetu:))))tokius vadinu padevetais:)

  Reply
 26. Turiu vaikina 13 metu viresni uz mane, na man dar tik 16, bet as jam labai rupiu ir jis rupi man, bet Tevai NENORI, kad as buciau su 13 metu viresniu, jie sako ieskokis Bendraamziu… Man patinka maniskis, bet jie to nesupranta 🙁

  Reply
 27. Merginos ir moterys kurios cia parasete savo komentarus, esu suzavetas visomis jumis. As pats 4 metus gyvenau su jaunesne uz mane 13 metu mergina, man buvo 35 jai 22 kai susipazinome. Skirtumu buvo dideliu, bendrame isprusime pirmiausia, bet juk mokantis galime ismokti sio to, ji ismoko, yra pasakiusi ,kad is manes pereme viska kas buvo manyje geriausia( tiesa, paskui ir kai koki turta, 🙂 ), nera jo gaila, tik kokiu budu tai buvo padaryta ,jos graziai necharakterizuoja, nors galutiniame svarstyme esu as pats kaltas. Cia jau kita butu diskusija. Bet faktas lieka faktu, man buvo 35 metai, turejau versla, pakankamai piniginiu vienetu, buvau simpatiskas,jei nepasakyti stipriau, bet vidumi pasenes, tiesiog jauciau sitai, nes jau nuo 27 metu sis jausmas neapleido, itakojo bendravimas su vyresniais, verslo santykiai, laikmetis.Ir stai si mergina mane uzdege gyvenimui, pasidare idomu gyventi, atsirado aistra viskam, atsibudus 3 val. nakties jei nesimiegojo ,galejome islekti i kluba, arba sesti i masina ir isvaziuoti uz miesto , prie upes vingio, nuo skardzio spoksoti i menuli kaip kokie lunatikai. Dariau jai ivairias staigmenas, karta pamates kad jai patiko bateliai , pakankamai brangus valiutine israiska, specialiai nepirkau, kai ji uzmigo isejau i kazino,netoli namu buvo, islosiau tuos pinigus,tyliai parslinkau ir padejau juos salia jos, kai ji ryte pabudo ,nustebusi paklause kas tai, as jai papasakojau viska, tai ji ilgai juokesi, o juokas jos buvo zavingas ir nuostabiai grazus, paskui draugem vis pasakodavo , koks as selmis, tipo paliko lovoje viena mergina kuri 13 metu jaunesne uz ji ir isejo i kazino, kad jai laimeti batelius, laiminga ji buvo be galo,ji tiesiog mokejo dziaugtis ir sito niekada neslepe,sito ji ismoke ir mane.Karta pasake ,kad mes lietuviai be 100 doleriu kiseneje,nebemokame linksmintis ir jaustis pilnaverciais.Kita karta uzsakiau vietas elitiniame klube kitos salies sostineje, kur praleidome puikia nakti.Paskui buvo ivykis, paguldes mane i ligonine 6 menesiem, sugipsuota iki kaklo, ji mane isslauge,nei vienos pragulos ar kazko panasaus bunant tokioje padetyje. Bendradarbe sake,kad ne kiekviena zmona taip galetu. Dar ir dabar jauciu ta jaunatviska impulsa ,prabegus 12 metu.Todel dabar man is tikruju yra sunku kai mane kokia moteris bando isprausti i remus pagal jos seimos ar santykiu supratima, bendraamzem ,jau staigmenos nebeidomios,iesko jos kazko tarpinio tarp ukvedzio ir ramscio, 5-7-10 metu jaunesnes , galvoja kad reikes kazka maitinti, kazkas knarks ar bezdes pasoneje, tipo jau senas kelmas, o jis dar sexo nores………zodziu kazkoks akligatvis. Aisku savikritiskai vertinat save, suprantu kad jau toks aktyvus nebegaliu buti, bet noretusi sutikti moteri kuri vel uzdegtu pilnakraujam gyvenimui, nes vyras gyvena tik del moters, tik del moters kyla karai, (na siame karu pasaulyje jau yra isimciu ) tik del moters vyras stengsis iveikti bet kokius sunkumus,aisku jei matys,kad jis jai idomus, tik del moters vyras gali tapti ir Miunchauzenu ir D’Artanjanu. Skaitete DP forumuose, pasisakymus, 50 metu vyras , tai jau kazkas panasaus i kapiniu zemes saugotoja, o moteris 50 metu kazkoks neapsakomas proto ir lobio kokteilis. Aisku visur yra isimciu, pazistu nuostabia 60 metu moteri, puiki pasnekove,puikus manikiuras, nebloga isvaizda, turinti to moterisko sarmo, kai gali negalvoti kiek jai metu. Aisku kai esi tik pazistamas. Dekingas viom moterim kurios yra pasiryzusios gyventi su gerokai vyresniais, gal nebus laimes iki paskutines dienos, bet jei abi puses mokes buti laimingos nors kazkiek laiko, tegu taip ir buna.

  Reply

Leave a Comment