Kaip suderinti meilę ir pinigus

Turbūt ne taip jau retai šeimose kyla konfliktų dėl pinigų. Kad galėtumėte tinkamai subalansuoti savo šeimos biudžetą, su sutuoktiniu turėtumėte dirbti kartu kaip komanda. Kita vertus, kartais tai gali būti tikrai sudėtinga. Gal todėl dėl pinigų kylantys barniai šeimoje nieko nestebina.

Kai kurie žmonės iki santuokos naiviai tiki, kad pinigai ir meilė gali būti visiškai suderinami dalykai, kai abiejų partnerių finansai laikomi vienoje sąskaitoje ir naudojami labai atsakingai. Deja, taip būna ne visada.

Negalima paneigti, kad pinigai šeimoje atlieka labai svarbų vaidmenį. Jei dar nesate susituokę, išsiaiškinkite savo draugo požiūrį į finansinius klausimus. Jei jūs esate išlaidus, o jūsų antroji pusė stengiasi taupyti, konfliktai šeimoje neišvengiami.

Jei su sutuoktiniu esate radę optimalų sprendimą, kaip tvarkyti šeimos biudžetą, laikykitės jūsų šeimoje priimtų taisyklių ir toliau. Tačiau jei dažnai pykstatės dėl pinigų, atėjo laikas išspręsti šią problemą, kol tai dar nepakenkė jūsų santykiams. Jei kiekvieną savaitę skirsite po vieną vakarą jūsų šeimos biudžeto apžvalgai, galiausiai rasite būdą, kaip subalansuoti šeimos biudžetą ir sutaupyti, o santaupas galėsite išleisti atostogoms užsienyje ar kitiems dalykams.

Jei jūsų šeimoje dėl pinigų dažnai kyla barnių, siūlome pasirinkti vieną iš žemiau pateiktų šeimos biudžeto valdymo scenarijų ir jo laikytis. Jei neturite laiko kas savaitę pasikalbėti apie šeimos biudžetą, mažiausiai kartą kas tris mėnesius susėskite ir aptarkite savo ilgalaikius finansinius planus.

Scenarijus I: jūs ir jūsų partneris kas mėnesį į bendrą biudžetą padeda tokią pačią (ar panašią) pinigų sumą. Pagal šį scenarijų abu partneriai vienodai prisideda prie sąskaitų apmokėjimo. Likusius pinigus abu partneriai gali išleisti pagal savo poreikius kur tik nori.

Tiesa, jei atlyginimą gaunate ne tą pačią mėnesio dieną, turėtumėte susitarti, kurią dieną pinigus atidėsite į bendrą biudžetą. Tai gali būti ir skirtingos datos. Biudžetą galima planuoti ne tik mėnesiui, bet ir savaitei.

Scenarijus II: vienas partneris į bendrą šeimos biudžetą įdeda kur kas daugiau pinigų nei kitas. Taip būtų tuomet, jei sutuoktinių atlyginimai smarkiai skiriasi, tačiau nepaisant to jie sutaria kas mėnesį į šeimos biudžetą atidėti tam tikrą procentą nuo savo atlyginimo.

Jei pasirinksite tokį šeimos biudžeto valdymo scenarijų, labai svarbu atkreipti dėmesį į vieną svarbų aspektą. Partneris, kuris ženkliai daugiau prisideda prie šeimos biudžeto, negali kitam dėl to priekaištauti ar parodyti, kad jis yra svarbesnis, o į jo nuomonę visada turėtų būti atsižvelgta. Pinigai yra svarbi gyvenimo dalis, tačiau jie niekada neturėtų būti naudojami kaip partnerio valdymo įrankis. Priešingu atveju jūsų santuoka gali iširti. Abipusė pagarba yra bet kokių sėkmingų santykių pagrindas.

Scenarijus III: visus pinigus uždirba vienas iš sutuoktinių. Šio scenarijau galite laikytis, jei šeimoje priimate sprendimą, kad vienas sutuoktinis rūpinsis tik buities reikalais, o kitas – tik pinigų uždirbimu. Jei nuspręsite laikytis šio scenarijau, kaip ir antrojo scenarijaus atveju įsitikinkite, kad nepaisant to, kad tik vienas partneris rūpinasi šeimos biudžetu, abu partneriai laikysis pagarbos principo vienas kito atžvilgiu.