Finansinės klaidos, kurias daro daugelis porų

752 0

Kaip tvarkyti šeimos biudžetą, kiekviena šeima sprendžia pati. Jei sutuoktiniai turi skirtingas nuomones, šiuo klausimu sutarti gali būti tikrai nelengva. Be to, sprendžiant finansinius klausimus, kai kurioms poroms dažnai nepavyksta išvengti tipinių klaidų.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt primena, kad jei nekreipsite dėmesio į šeimos finansines bėdas, vieną dieną galite už tai brangiai sumokėti, ir pataria, kokių klaidų neturėtumėte daryti tvarkydami savo finansinius reikalus.

1. Besąlygiškai nepasitikėkite sutuoktiniu. Dažniausiai šeimos biudžetą tvarko vienas iš partnerių, o kitas tiesiog savo algą atiduoda sutuoktiniui ir nesuka galvos dėl sąsskaitų. Atsakomybę už šeimos biudžetą prisiima tas, kuriam geriau sekasi valdyti pinigus arba kuris jaučia didelį poreikį kontroliuoti šeimos finansus (arba abi priežastys).

Visai nesvarbu, kuris iš sutuoktinių ir kodėl yra atsakingas už šeimos biudžetą, atiduoti šį svarbų uždavinį į vienas rankas nėra pats geriausias sprendimas. Turite dalyvauti abu ne tik priimant svarbiausius finansinius klausimus, tačiau ir kasdien tvarkant šeimos biudžetą. Tik tuomet abu jausite atsakomybę. Susitarkite, kad vieną mėnesį sąskaitas tvarkysite jūs, kitą – jūsų sutuoktinis. Juk tai pakankamai svarbus klausimas, kurį turite sprręsti abu.

2. Turėkite planą, kiek ilgai galite leisti sau nedirbti. Kuriam nors sutuoktiniui pasišalinus iš darbo rinkos ilgesniam laikui kyla nemenka finansinė rizika šeimos biudžetui. Pavyzdžiui, jei nusprendžiate keleriems metams išeiti vaiko priežiūros atostogų, ar galite būti tikri, kad grįžę į darbą uždirbsite tie

ek pat? Juk gali būti, kad jei norėsite pakeisti darbovietę, naujasis darbdavys nenorės mokėti tiek pat specialistui, kuris kelerius metus nedalyvavo darbo rinkoje. Todėl prieš priimant svarbius sprendimus, turite tiksliai suplanuoti, kada grįšite į darbą ir kiek tuomet galėsite uždirbti, ir, be abejo, ar jums to pakaks, kad galėtumėte patenkinti svarbiausius savo šeimos poreikius.

Nesvarbu, dėl kokių priežasčių nusprendžiate kurį laiką nedirbti, visada turėkite planą, kada galėsite grįžti į darbo rinką ir kiek tuomet galėsite uždirbti. Tuo metu, kai nedirbate, stenkitės neprarasti darbo įgūdžių – tobulėkite, kelkite kvalifikaciją, mokykitės bei palaikykite ryšius su kolegomis, kad atėjus laikui būtumėte pasiruošę grįžti į darbo rinką.

3. Pamirškite idėją „viskas, kas mano, yra mūsų“. Mintis visus pinigus dėti į bendrą puodą ir bendrai jais naudotis skamba labai romantiškai. Visgi tai nėra patts geriausias šeimos finansų tvarkymo būdas, nes tuomet kur kas sunkiau kontroliuoti išlaidas. Frazę „viskas, kas mano, yra mūsų“ pakeiskite fraze „yra tavo, mano ir mūsų“.

Geriausia, jei su sutuoktiniu sutartumėte, kiek pinigų kiekvienas kas mėnesį skirsite bendram biudžetui. Kokia tai bus suma, priklauso nuo jūsų susitarimo – galbūt sutarsite abu skirti po vienodą sumą, o gal tam tikrą procentą nuo gaunamo atlyginimo. Iš šių bendrų pinigų apmokėkite bendras sąskaitas, o asmeninius pirkinius pirkite iš to, kas liko.

4. Taisyklę „pinigai pirmiausia vaikams“ pakeiskite tai

isykle „turi būti patenkinti visų šeimos narių poreikiai“. Tikriausiai pažįstate ne vieną sutuoktinių porą, kuri finansiškai per daug lepina sa. . .

Kas dar galėtų pataisyti blogą nuotaiką jei ne nauja suknelė ar meškerė? Na ir kas, kad ji kainavo kur kas daugiau nei galite sau leisti. Žinoma, tokias išlaidas greičiausiai stengiatės nuslėpti nuo sutuoktinio, ypač jei jūsų antroji pusė moka taupyti, todėl jam ar jai pasakote keturis kartus mažesnę kainą nei pirkinys kainavo iš tiesų. Tačiau slėpti nuo sutuoktinio realias išlaidas nėra geras sprendimas. Bet koks melas kenkia jūsų santykiams. Verčiau susitarkite, kokią sumą kiekvienas kas mėnesį galite išleisti nebūtiniems pirkiniams, ir laikykitės šio susitarimo.

Join the Conversation

×
×