Viena mano pažystama (35 m.) nukeliavo į vienuolyną. Jau greitai bus 1 m kai ji ten. Tai uždaras karmeličių vienuolynas. Jei su ja kalbi vienuolyne, tai reaguoja tik į tokius pokalbius, kaip pasaulio pabaigą ar globalūs kataklizmai, kad gamta visagalė ir t. t. Ar gerai, norint ją iš ten ištraukti, ginčytis su ja tais klausimais? O gal pasiūlyti ką nors kita?

Vadovaukitės šiomis nuostatomis.

1.Kiekvienas renkasi savo gyvenimo kelią.

2.Vienuolynas nėra liga, nuo kurios reikėtų gydyti.

Jei norite savo draugei pasiūlyti kitą kelią – taip ir padarykit. Jeigu Jūsų pasiūlymas bus patrauklus gal būt jį priims. Jūs galit tiesiai paklausti: “Ar galiu ką nors padaryti, kad grįžtum iš vienuolyno?”

23 thoughts on “Viena mano pažystama (35 m.) nukeliavo į vienuolyną. Jau greitai bus 1 m kai ji ten. Tai uždaras karmeličių vienuolynas. Jei su ja kalbi vienuolyne, tai reaguoja tik į tokius pokalbius, kaip pasaulio pabaigą ar globalūs kataklizmai, kad gamta visagalė ir t. t. Ar gerai, norint ją iš ten ištraukti, ginčytis su ja tais klausimais? O gal pasiūlyti ką nors kita?”

 1. Jei toji moteris laiminga vienuolyne, kokią teisią mes turime griauti jos pasirinktą kelią… Juk svarbiausia yra jos jausmai.

  Reply
 2. Šiuolaikiniai zmonės jau turbūt baigia pamiršti ką reiškia paprasčiausia meilė, pagalba be atlygio, pasiaukojimas. Rodos į tai jau šnairuojama, tokios kertinės vertybės atsiranda ant išnykimo slenksčio. Jei mergina įstojo į vienuolyną ir paukojo save Dievui, jei žmogus ten randa geresnį pasaulį, tai kaip galima prašyti jį grįžti? Ne ji kažką daro ne taip, bet galbūt tu… Šiame postmodernizmo pasaulyje, kur kičas jau nebelaikomas blogiu skoniu, bet atvirkščiai, kur vyrauja egoizmas, o žmonės šalti ir abejingi – negi tai elgesio etalonas? Pfu. Noriu pasakyti: kas išviso to, kad gyveni kaip persotintas vartotojas su neramiu, pilku vidiniu pasauliu. Juolab kas padeda labiau nei Dievas? Verčiau džiaukis už ją – tavo draugė tiesiam kely…

  Reply
 3. Matyt, jai taip reikėjo. Verčiau, mieloji, rūpinkitės savo reikalais – aplinkiniai visada viską žino, kaip tau reikia elgtis, tačiau jie dažniausiai nesusitvarko savo gyvenimo. Nuostabu, kad dar kažkam rūpi globalūs dalykai. Sėkmės Jums.

  Reply
 4. Puiku, kad vienuolėms labiau už mus rūpi globalūs reikalai ir finansinės piramidės, kurios sukėlė Wall Street’o No 2 griūtį, kuri ne vienam nulėpausiui bus pasaulio pabaiga ir visuotine katastrofa. Gerai, kad bent vienuolėms rūpi, kaip savo naudai išspręsti FRS dolerio perprodukcijos problemą – pasaulinės finansų piramidės griūtį – savo ir jos kūrėjų naudai, išvengiant pasaulio pabaigos. Nors įsimylėjeliams sunku suprasti, kad jau pereina prie naujos pasaulinės sistemos, atsisakant dolerio, kaip pasaulinės valiutos iki bus sukurtas naujas doleris, iki kol bus peržiūrėta ir meilės sąvoka – vyrų ir moterų tarpusavio santykiai. Mes turime gerbti vienuolės pasirinkimą ir jos įžvalgą.

  Reply
 5. ji jau pasirinko ir jokios kalbos čia nebepagelbės. Kas pasakė, kad vienuole būti blogai? Tiesiog mums nelabai suvokiama ir priimtina. Taip pat ir su kunigyste.

  Reply
 6. O man tai rodos ir zavesio yra tame vienuoles gyvenime…As ir pati retkarciais pasvajoju uzsidaryti bokste ir rupintis rimtesniais dalykais, nei kad kokybiskos slepetes ar zmogus, isizeides uz neteisingai istarta zodi…

  :)))

  Reply
 7. Manau,kiekvienas pozytiviai mastantis zmogus,turi teise pasirinkti savo gyvenimo kelia ir buda.O mums paliekama teise tai pakomentuoti,ar ne?

  Reply
 8. Žmogui bandančiam vienuolę ištraukti iš vienuolyno pasakyčiau tik tiek apsiraminkite. Ji ten yra pati laimingiausia ir niekur neis. Nebent pats darykite tai ko reikalaujate iš savęs. O gal jūs bergždžiai pats savęs kažko reikalaujate? Ji matai, protingesnė už tave, pasirinko sprendimą ir net kalba tik tai, kas jai patinka. Ji nepataikauja tavo nuomonei, turi savo ir savo kalba. Ir viskas. Argi neaišku.
  Neištrauksi tu jos. Be to absoliuičiai nejauti pasaulio, absoliučiai nesuvoki kaip ji jaučiasi ir to visai net nereikia, tik būk pats su savimi ir tik būk patenkintas pats savimi ir viskas. Ko daugiau reikia?

  Reply
 9. Neskubėkit žavėtis tom vienuolėm. Teko susidurti ir man su tokia pagyvenusia pravoslavų vienuole – tai jos ten tik ir laukia pasaulio pabaigos, kalba apie visokius siaubus, o žemiškame gyvenime mato vien tik velnius.

  Reply
 10. manau kad ir venuoliu ant zemes reikia.manau jai daugiau butu tikinciu zmoniu ,pas mus nebutu tiek nusikaltimu.
  duok Dieve jai sveikatos ir tikejimo .

  Reply
 11. Žiūriu,kad beveik visos moterytės čia pasikėlusios į ezoteriją:-]Deja,kas dedasi žemėje paprasčiausių dalykų nesuvokia…

  Reply
 12. O aš manau , kad tai jos asmeninis reikalas . Suprantu jei jos neišleidžia ir panašiai , bet ko tada ten važiuoti , jei žinai , kad gali taip nutikti . Į moterų vienuolyną . . Juk ten kitoks mąstymas , atvažiavai reiškias kažko nori , tai tos vienuolės ir suteikė . To paties , ko ir pačios kažkada siekė , ir dabar gauna .

  Reply
 13. Jei vaikinas nori ištraukti iš vienuolyno savo pažįstamą, matyt, ji jam ne tik pažįstama, ir kad jis jai neabejingas. Kodėl tokiu atveju nepasiūlyti jai alternatyvos vienuolynui ir nepasipiršti jai? Tada viskas ir paaiškėtų, ar mergina turi vienuolės pašaukimą, ar tiesiog jai nusibodo laukti, kol vaikinas susiprotės.

  Reply
 14. Jeigu žmogaus yra Dievo pašaukimas,tai yra normalu.Svarbiausia,kad jis jaustusi gerai tiek psihologiškai,tiek dvasiškai.

  Reply
 15. As jauciuosi niekas bet kurioje gyvenimo situacijoje.Nemoku pakovoti uz save,visada turiu nusileisti dvasiskai stipresniems,negaliu isreiksti savo nuomones,nes bijau vieso pasmerkimo.Mazai su kuo bendrauju,turiu pora draugiu,su kuriomis retkarciais bendrauju,bet daugiau is butinybes,nei is noro bendrauti.Dar turiu mama,netikra seseri,patevi,kuris nuo mazens mane zemindavo,nekente,del ko igijai nepilnavertiskumo kompleksa.Viska,ka gyvenime bedarydavau,atrode,nereiksminga,atrodydavo,kad kas priklauso man,turi atitekti geresniam,grazesniam,vertingesniam…Gal del to mire kudikis gimdant,ko pasekoje puoliau i amzina depresija,nuvyliau vyra,nesugebejau suteikti jam pilnavercio gyvenimo,amzinas skausmas griove mano gyvenima,daznai galvodavau apie savizudybe,apie tai,kad toks zmogus neturi teises gyventi ir kvepuoti…Kantrus vyras ilgokai pragyveno su manimi,su bendru skausmu,kol pasitaikius progai,jis isvyko i uzsieni,grizes dar bande man parodyti pasauli,bet,as budama viena,puoliau i dar didesne panika,baime,nerima,buvau labai fiziskai issekusi,ir jo tas gestas neisgelbejo manes nuo to vdinio nerimastingumo,nuo vienatves jau buvau kazkiek pamisusi,ir uzvaldes chaosas priverte mane isgerti didele vaistu doze…Vyras isgelbejo mane,bet i uzsieni isvyko vienas…Taip likau viena,apatiska,nes ryjau vaistus saujomis,kaip prirase gydytojas…Dabar jau eile metu gyvenu viena,neturiu darbo,grupes negaunu,nes negulu i stacionara,darbo del somatiniu nagalavimu ir nepasitikejimo niekada nerasiu,nes net kalbos aoie tai man sukelia siauba,as zinau,kad nieko nemoku,ir del nemokejimo bendrauti niekada nepritapsiu visuomeniniame gyvenime…As ir nebenoriu to normalaus gyvenimo,noriu uzmigti,kad viskas baigtusi…Retkarciais nueinu i baznycia,randu ten kazkokia ramybe,nors trumpam…Negaliu sakyti,kad as atsidavusi dievui,bet tikrai daug kenciu dvasiskai,vienu metu,as ji labai mylejau,saukiausi jo,angelu.draskydamasi naktimis,papludusi asaromis,ko pasekoje psichiatrai giagnozavo sizofrenija,nors niekada jokiu haliucinaciju ar balsu nesu girdejusi…Ar galetu toks zmogus pakliuti i vienuolyna,kai jau neimanoma isgyventi realiame gyvenime,ar ten priimamos tik stiprios asmenybes…Kas gali patarti?

  Reply
  • Užjaučiu ir suprantu, sakysite ką aš galiu suprasti. O aš skaičiau kaip apie save su kelea išimčių. O kas gali patarti? Padėkite ?! Tai šauksmas interneto platybėse, kaip ir šauksmas tyruose, jei ir užklys kas tai ……

   Reply
  • Užjaučiu ir jaučiu,ką Jūs jaučiate. Padėti gali psichoterapija ir tylos malda. Paklausinėkite, bažnyčiose vyksta kartą per savaitę po mišių tylos maldos – tai susikaupimo ir tylios meditacijos valandėlė. Pati esu iš disfunkcinės šeimos ir tokia praktika man labai padeda. Tikiu, kad Jums padės

   Reply

Leave a Comment