Psichologo komentaras: „Bijau bendrauti su žmonėmis”

346 3

Turiu problemą, kuri susijusi su bendravimu. Pradėsiu nuo to, kad esu 19 metų studentas ir studijuoju verslą. Ši specialybė labai susijusi su bendravimu ir tai man kelia sunkumų, nes nemoku tinkamai kalbėti su žmonėmis, nemoku tinkamai išreikšti minčių, kalbu neužtikrintai, drebančiu balsu, bijodamas suklysti, net pats jaučiu, kaip be pasitikėjimo tie žodžiai skamba.

Jau teko dalyvauti keliuose verslo susitikimuose, kuriuose aš pasakydavau vos kelis žodžius. Kai manęs paklausdavo, ar klausimų bus, aš į tai nežinodavau ką atsakyti ir atsakydavau „ne“ arba ką nors kvaailo. Tačiau iš tiesų, kai susitikimas baigiasi, mano galva būna pilna klausimų, kurių tuo metu net nesugalvojau.

Ne tik per tokius susitikimus nesugebu kažko pasakyti. Kai reikia kalbėtis ar susipažinti su nauju žmogumi, visa laiką tyliu arba pasakau tik kelis nereikšmingus žodžius. Net artimų draugų rate nesugebu tinkamai visko išsakyti, nors ir nejaučiu jokios baimės. Galbūt tiesiog aš to nesugebu.

Matau, kaip kiti mano draugai drąsiai ir aiškiai dėsto mintis per įvairius pokalbius ar bendraudami su bet kokiu žmogumi, ir nesuprantu, kodėl aš taip negaliu. Noriu tai pakeisti, bet nežinau kaip. Man keistis yra labai sunku, todėl prašau kokio nors patarimo, nuo ko pr. . .

Join the Conversation

3 comments

  1.    Reply

    Labas, jei turi tokiu problemu galiu padeti ispresti uzeik i mano puslapi ir palik kontaktus i question book

  2.    Reply

    Kai Jus gerai suprasite versla,kuriuo uzsiimate.Juo pats tikesite tai ka darote.Visada reikia islikti savimi.Nekopijuoti kitu.Tikrai nebus jokiu problemu.Kas liecia baime,pasimokykite is sio zmogaus: http://www.youtube.com/watch?v=O9PaBau-lrQ

  3.    Reply

    paieškok informacijos apie sociofobiją 🙂