kas as esu?

Mano kaip asmenybės formavimą įtakoja aplinka, draugai ir auklėjimas. Mano temperamentas yra jau susiformavęs ir aš esu sangvinikė, tačiau negaliu teigti, kad visi išvardinti bruožai tinka man, nes galbūt buvau kitaip auklėjama, todėl manyje pagal šį būdą atsispindi šios savybės: esu energinga, emocionali, atviras, greita ir aktyvi, greitai supykstu bet taip pat greitai ir atleidžiu.
Manau, kad mano, kaip asmenybės formavimą labai įtakojo ženklas po kuriuo esu gimusi, t. y. avinas, nes esu tikrai labai užsispyrusi ir siekianti savo tikslo, bet gal es

s
su per daug savimyla, nes reikalauju labai daug dėmesio iš aplinkinių.
Aš, kaip asmenybė, esu kupina optimizmo, energijos ir entuziazmo. Mėgstu lyderiauti, esu labiau linkusi diktuoti savo taisykles negu prisitaikyti prie aplinkybių. Užsispyrusi, pasitelkusi savo kūrybingumą ir intuiciją, galiu įveikti visas kliūtis. Kartais mano užsispyrimas pasiekti savo tikslo virsta despotizmu kitų atžvilgiu, o užsidegimas – įniršiu, jei viskas klostosi ne taip, kaip man nori. Nors esu karštakošė, bet atleidžiu taip pat greitai kaip ir supykstu, bet aplinkiniai ne visada tai supranta ir ma
a
ano pykčių ilgai nepamiršta, nors man tai kartais atrodo tik smulkmena. Labai dažnai pykstu, bet ne visada žinau dėl ko, gal tiesiog tėvai lepino kai buvau maža ir leido daryti viską ką norėjau.
Esu spontaniška ir nenustygstanti vietoje, mėgstu laisvę, man nu
u
uolat reikia naujų nuotykių ir iššūkių. Rutina mane tiesiog žudo. Mėgstu imtis kartais labai perspektyvaus, bet rizikingo sumanymo, tačiau man dažnai pritrūksta kantrybės atlikti viską iki galo. Be to, nesu punktuali, nes man nuolat trūksta laiko.
Beje, esu be galo ambicinga ir garbėtroška, bet turiu stiprią valią ir nepasiduodu aplinkinių įtakai. Man patinka nuolat ko nors siekti ar dėl ko nors kovoti. Jei negaliu ko nors siekti ar kovoti, ar neturiu kur nukreipti savo energijos, tai pasidarau labai irzli, nerami. Kartais, kai jau atrodo išprotėsiu pradedu sportuoti ir labai mėgstu lauko tenisą, todėl man tai tarsi ir geriausias atsipalaidavimo būdas ir blogos energijos pašalinimas.

Esu sąžiningas žmogus, labai mėgstu daug ir be paliovos kalbėti, kartais pačiai paskaustą liežuvį, bet turiu vieną trūkumą, ka
a
adangi esu atvira tai ir mano sakomi žodžiai yra tiesūs ir tiesmukiški, todėl pirmą kartą mane pamatęs žmogus sako, kad esu garbėtroška (jis iš dalies teisus), bet vėliau mane pažinęs džiaugiasi, kad turi tokia šmaikščią, įdomią ir kitokią nei visos kitos jų draugės, o man tai didelis komplimentas, nes mėgstu kai mane giria Mėgstu viską skirstyti į juodą ir baltą, nes gali būti arba tik taip arba kitaip. Esu linkusi į kraštutinumus, bet prieš tai apskaičiuoju riziką ir jaučiu, kada verta rizikuoti, o
kada ne.
Bendraudama su kitais esu tiesi, atvira, dosni ir entuziastinga draugė. Mėgstu linksmintis didesnėje kompanijoje ir būti dėmesio centre. Greitai susierzinu dėl kitų žmonių lėtumo ar nuosaikumo. Nors pati esu labai jautri ir net romantiška, kartais išeina taip, kad nepaisau kitų žmonių jausmų.
Mano kredo yra “viskas arba nieko”, todėl jis galioja ir meilėje. Jei jau įsimyliu (dabar esu labai įsimylėjusi), tai beatodairiškai. Turiu įgimtą nekantrumą keisti partnerius, tačiau kai esu įsimylėjusi visas pasaulis atrodo man po kojom, o širdelėj visada gera. Pastebėjau, kad šį kartą įsimylėjau rimtai, nes pasidariau ramesnė ir pastovesnė, kadangi mano partneris yra svarstyklės, tai jis puikiai nuramina mane ir mano sielą. Esu karšto būdo pakurstau ne vieną kivirčą, bet, laimei, jis ilgai nesitęs, nes nemoku pykti.
Man labai patinka kai mylimas žmogus man skiria 100% dėmesio, giria, lepina ir didžiuojasi manimi. Tačiau labai nemėgstu, kai mane bando kontroliuoti. Tada parodau visus savo ragus ir užsispyrimą, kuris būna į priešingą pusę nuo to ką man pataria ar sako, ir iš principo elgsiuos kitaip, nors žinosiu, kad klystu. Man labai nepatinka, kai man nepasitiki ir neleidžia man realizuoti savo minčių. Kadangi labai mėgstu bendrauti, tai gerai sutariu su tais žmonėmis, kurie kompanijoje nebando užgožti mano asmenybės ir leidžia man reikštis.

Literatūra

Kolominskis J. Pažink save. Šviesa, 1987, Kaunas
Jacikevičius A. Siela, mokslas, gyvensena. Žodynas, 1996, Vilnius