Tikriausiai pačioje pradžioje reikėtų paminėti, kad rašyti ir nagrinėti save, savo vidinį pasaulį pačiam yra begalo sunku. Tai turbūt daug geriau galėtų padaryti bent šiek tiek mane pažįstantys aplinkiniai, pvz.: šeimos nariai, draugai, bendramoksliai ar dėstytojai. Tik kyla klausimas, kas objektyviau mane įvertintų : aplinkiniai, ar aš pats save? Iš vienos pusės, aplinkiniai gali geriau įvertinti tiek geras, tiek blogas savybes, tačiau aš galiu save vertinti plačiau, juk niekas manęs geriau nepažįsta nei aš pats.
Tikriausiai pradėti reikėtų nuo temperamento. Turbūt jau vi
isiems yra žinoma, kad vienas ar kitas temperamento tipas 100% netiks nei vienam žmogui. Taip turbūt yra todėl, kad vienodų žmonių pasaulyje nėra, o temperamento tipai egzistuoja tik keturi. Todėl dažniausiai dominuoja vienas tipas, prie kurio prisijungia kitų tipų savybės. Mano temperamento tipas beveik visiškai atitinka choleriką (net ugnies ženklas man yra labai artimas : mėgstu karštį, raudoną spalvą ir žaidžiančias laužo liepsnas). Aš nuolat esu energingas, turiu greitą reakciją, galiu praktiškai akimirksniu pasakyti išeitį iš susiklosčiusios situacijos. Visuomet turiu didelių ambicijų pi
irmauti, tačiau kartais jas užgožia tinginukas. Visuomet draugai man sako, kiek aš galiu laiko kalbėti apie tą patį įvykį? Taip manyje pasireiškia ilgai išliekantys įspūdžiai. Tik dabar supratau, kad esu maksimalistas. Niekada nepradedu nuo mažesnių darbų, visada griebiu patį didžiausią. Ga

Nenuostabu, kad ir pagal C.G. Jungo du žmogaus tipus, aš esu visiškas ekstravertas. Aš visada bu

Kalbant apie mano charakterį, daugelis jį laiko labai sunkiu. Nors aš pats manau, kad taip yra todėl, nes aplinkiniai pastebi tik blogas savybes, o aš pats savyje sulyginu tiek geras, tiek blogas. Todėl aš pats savęs nevertinčiau kaip labai sunkaus charakterio asmenybės, greičiau pavadinčiau save turintį nei lengvą, nei sunkų charakterį.
Mano charakterio bruožai, išreiškiantys žmogaus santykį su kitais būtų draugiškumas, punktualumas ir atvirumas. Bruožai, išreiškiantys santykį su darbu būtų pareigingumas, darbštumas ir užsispyrimas. Su daiktais išreiškiantys santykius bruožai yra atsakingumas, pedantiškumas ir kruopštumas. Pats su savimi visada esu savikritiškas, tinginys ir užsispyręs.
Kalbant apie manąsias ve
Vertinant save, galėčiau išskirti tris teigiamas savybes : tai draugiškumas, atvirumas ir komunikabilumas. Visų šių savybių dėka aš puikiai jaučiuosi net ir nepažįstamose kompanijose, puikiai susibendrauju su naujais pažįstamais. Net papuolęs į naują darbą ten labai greitai pritapau, pasidariau vos ne kompanijos siela. Man nesunku gatvėje užkalbinti nepažįstamą žmogų, su juo susipažinti.
Na o neigiamos savybės yra : žiaurumas (tenka naudoti psichologinį smurtą/spaudimą, jokiu būdu neturiu omeny fizinio žiaurumo), užsispyrimas ir tinginystė. Iš kitos pusės pažiūrėjus, šiose savybėse galima įžvelgti ir šiek tiek teigiamų dalykų : juk geriau psichologinis smurtas, nei kelti ranką prieš kitą žmogų; užsispyrimas padeda siekti tikslo, atlikti darbus. Na o tinginystė, vi
Tiek giluminis, tiek išorinis savęs vertinimas yra aukštas. Matyt todėl pasitikiu savimi, esu atsparus nesėkmėms (jei nesigauna kažką atlikti ar įvykdyti bandau dar kartą, kol galų gale pasiekiu norimą tikslą; matyt todėl ir mokausi pirmame kurse jau antrą kartą ), aktyvus (mėgstu nuolatos ką nors veikti, sportuoti, keliauti, kartais net mokytis!). Kaip bebūtų gaila, esu linkęs menkinti kitus . Na bet šios blogybės iš visų jėgų stengiuosi atsikratyti. Toks savęs vertinimas susiformavo todėl, kad dažniausiai tiek vaikystėje, tiek dabar, aš gaunu tik priekaištus, nors atvirai pasakius niekada nebuvau toks blogas, kokiu mane įsivaizduoja aplinkiniai. Pats save lygindamas su kitais vertinu daug geriau nei kiti vertina mane. Ir esu ne kartą sau įrodęs, kad galiu padaryti geriau nei kiti iš manęs to tikisi. Todėl esu ryžtingas, eidamas i pokalbius dėl darbo nesijaudinu, nes žinojau, jog galiu ne tik save pateikti „cukriniame apvalkale“, bet ir greitai įrodyti ko esu vertas iš tiesų.
Mano darbo motyvų eiliškumas pagal svarbą truputi skiriasi nuo rezultatų, kuriuos gavau atlikęs Herzbergo testą. Tačiau skirtumai tikrai maži. Pagal ankstesnius mano kriterijus pirmoje vietoje buvo finansiniai motyvai, antroje – karjera, trečioje – darbo turinys, ketvirtoje – bendradarbiavimas, penktoje – santykiai su vadovu, šeštoje – pripažinimas ir dėkingumas, septintoje – pasiekimai, aštuntoje – atsakomybė. Tuo tarpu pagal Herzbergo darbo motyvacijos testą gavosi tokie rezultatai : pirmoje darbo turinys, antrąją ir trečiąją vieta pasidalino karjera ir finansiniai motyvai, ketvirtoje – bendradarbiavimas, penktoje – pripažinimas ir dėkingumas, šeštoje – santykiai su vadovu, septintoje – pasiekimai, aštuntoje – atsakomybė. Priede Nr. 1 pridedu asmeninės nuomonės ir testo rezultatų palyginimą bei pagal Herzbergo darbo motyvacijos testą surinktų taškų diagramą.
Tai turbūt tokia būtų mano savianalizė. Kaip bebūtų keista, tačiau kartais pravartu įsigilinti į save, į savo vidų. Ką ten randi, tikrai verta apmąstymo. O ir apsvarstyti savo elgesį ir poelgius visada yra naudinga.
Priedas Nr.1
Darbo motyvacijų asmeninės nuomonės ir Herzbergo testo palyginimas
Pagal Herzbergo darbo motyvacijos testą surinktų taškų lentelė ir diagramą