Po pasimatymo – išvados

Pshichologas dr. Gediminas Navaitis
2006 Gruodžio 05 d.
Nereikia specialių testų, kad atsakytume į paprastą klausimą: “Ar gerai praleidome laiką?” Tačiau po pasimatymo tenka atlikti ir svarbų darbą – nuspręsti kaip bendrausite toliau ir ar iš viso bendrausite.

JAV psichologai David Copeland ir Ron Louis siūlo atmintinę, kuri padės atsakyti į šiuos klausimus. Jų nuomone po pasimatymo dera savęs klausti: – ar pasimatymas užtruko ilgiau nei pirmasis susitikimas? – ar leidote žmogui su kuriuo susitikote pasijusti reikšmingu? – ar ištrūkote iš kasdieninės tvarkos ir aplinkos? – ar pavyko sužinoti kuo jis/ji domisi? – ar pavyko geriau pažinti jo/jos būdą? – ar pastebėjote kiek lengvai jis/ji bendrauja su kitais žmonėmis? – ar išaiškėjo jo/jos požiūris į įsipareigojimus? – ar pasimatymas vyko romantiškai? – ar uždavėte jausmingų klausimų? – ar pokalbis nors retkarčiais buvo gundantis? – ar nesiskundėte jam kitais vyrais/moterimis?

Suprantama, pats svarbiausias klausimas – ar verta/įdomu/norisi dar ir dar kartą susitikti, tačiau ir ši trumputė pasimatymų vertinimo atmintinė padės geriau suprasti, ko stigo, o ko buvo pernelyg daug pasimatyme. Jeigu išvada teigiama, jeigu nutarta vėl ir vėl susitikti – atėjo smagus artėjimo prie geresnio tarpusavio pažinimo laikas, kuris anksčiau ar vėliau (geriau jei anksčiau t.y po dviejų trijų susitikimų) baigsis santykių perspektyvos įvertinimu, sprendimu ar pažintis gali tapti nors ir nedideliu įsipareigojimu, virsti draugyste.