Pasimatymas po pasimatymo

Paskutinis žvilgsnis į veidrodį ieškant išdavikiškai kur nors iššokusios plaukų sruogos, ant veido likusios dantų pastos, peržvelgiant aprangą, idant kokia nors klostė nekristų taip, kaip nedera, savimi pasitikinčio žmogaus šypsena bei (pats svarbiausias dalykas) patvirtinimas sau jog atrodai puikiai ir… pro duris į eilinį pasimatymą.

Neigiate, kad taip darote, tvirtinate, jog lakstymai po pasimatymus ne jums? Murmate kažką apie savo uždarą charakterį, užimtumą, sunkią finansinę situaciją ar dar galai žino ką? Savaime suprantama, tiems, kurie yra laimingai susituokę arba turi „nelegalų“ gyvenimo partnerį, tai neaktualu, tačiau likusiems (o tokių vienas kitas tikrai yra) derėtų prisiminti, jog vaikščiojimas į pasimatymus vis dar yra pats efektyviausias metodas savo būseną iš „aš“ pakeisti į „mes“.

Gali būti, jog ateityje vėl grįš suplanuotos santuokos tik vietoje tėvų, partnerio tinkamumą nustatys kompiuteris, o kol kas kiekvienas vis dar turi pasirinkimo laisvę. Tačiau užuot sakę, jog padorūs vyrai ir moterys beveik išnyko, pajudėkite patys – tapkite matomi.

Pažinsite save

Daugelis iš mūsų yra šventai įsitikinę, jog save pažįsta kuo puikiausiai, tačiau dažnai toks mąstymas yra klaidingas. Pačiam visiškai save pažinti neįmanoma – veidrodis, galintis parodyti mums mūsų charakterio bruožus kol kas neegzistuoja.Vienintelis būdas – tai artimas žmogus, kuris galėtų įvardinti jums ne tik stipriąsias puses, bet ir trūkumus. Savaime suprantama, tam reikalingas neeilinis intymumas ir nebūtinai tarp įsimylėjėlių, kartais tai gali būti geriausias draugas, nors tokie atvejai pasitaiko gana retai.

Būtent todėl reguliarūs pasimatymai ir susitikinėjimas yra svarbi savęs ugdymo dalis, jų metų padedami kitų žmonių sužinosite apie save šį tą naujo.

Atmetus tuos atvejus, kai susitikinėjama vien dėl sekso ar šiaip pramogos, tikrasis pasimatymų tikslas buvo ir bus – išsiaiškinti ar jūsų susidomėjimo objektas tinkamas kandidatas rimtiems santykiams, o galbūt netgi bendram šeimos lizdui.

Pažinsite partnerį

Nuolatos atsiranda karštagalvių, puolančių iškarto užmegzti rimtus santykius, neskiriančių prieš tai bent to minimalaus laiko susitikimams ir vienas kito pažinimui. Dauguma tokių greitų „susibėgimų“ baigiasi dar greitesniais išsiskyrimais ir nors išimtys iš taisyklės egzistuoja, visgi pasimatymai yra labai svarbi santykių vystymosi dalis, kuri neturėtų būti pamirštama ar praleidžiama.

Dažnai esame linkę galvoti, jog pažįstame kitą žmogų pakankamai, kad galėtume jį mylėti, pasitikėti ir su juo sieti savo ateitį, tačiau kartais derėtų susilaikyti nuo pagundos minti akceleratorių iki dugno ir lengvai spustelėti stabdį. Be abejo, tai itin sunku padaryti tais atvejais, kai esate susižavėję, įsimylėję iki proto netekimo ar jaučiate kraują kaitinantį fizinį potraukį, tačiau jei rasite savyje valios sumažinti greitį greičiausiai išvengsite avarijos, o jei saugiai nuvyksite iki ten, kur planavote – atpildas bus daugiau nei vertas ilgesnės kelionės.

Populiariausios ir būtinosios pokalbių temos pasimatymo metu:

Bendri interesai, pomėgiai. Tai yra bene pagrindinė rišamoji medžiaga bet kokiuose santykiuose, todėl natūralu, kad du vienas kitą traukiantys žmonės visų pirma stengiasi išsiaiškinti, kurie jų pomėgiai sutampa.

Čia kaip ir visose srityse galioja taisyklė „kas per daug, tas nesveika“, todėl jei lyg kokie Siamo dvyniai viską darysite kartu, galų gale įgrisite vienas kitam ir patrauksite skirtingais keliais. Kiekvienas turi turėti individualių poreikių ir pomėgių, tačiau vėlgi kitas kraštutinumas – kai du žmonės tiesiog negali pakęst vienas kito veiklos, reikš tokį pat rezultatą kaip ir pirmuoju atveju, kadangi jie tiesiog neras pakankamai daug galimybių arba noro praleisti laiką kartu.

Tikslai. Nors pačioje santykių vystymosi pradžioje gyvenimo tikslai neatrodo labai svarbus dalykas, turbūt ne vienam teko įsitikinti, jog kuo rimčiau abi pusės žiūri į tarpusavio ryšį, tuo anksčiau iškyla tokio pobūdžio klausimai.

Ne mažiau už ilgalaikius tikslus svarbūs ir trumpalaikiai, pradedant jau nuo to, ko abi pusės tikisi iš besimezgančių santykių. Vėliau, jei santykiai tampa rimtesni poros turėtų kuo greičiau išsiaiškinti, ko jie ketina siekti gyvenime.

Požiūriai. Galbūt pasakymas, jog priešingybės traukia ir nėra visiškai klaidingas, tačiau šiuo atveju jis mažai ką reiškia. Požiūris į viską, pradedant ekologija ir baigiant religija, gali turėti labai didelę įtaką santykiams įsibėgėjant.

Vertėtų paminėti, jog tolerancija ir išankstinio nusistatymo neturėjimas yra dvi gyvybiškai svarbios savybės santykių srityje. Jei taip yra, tvirtus santykius gali užmegzti kad ir iš skirtingų pasaulio kampų kilę žmonės.

Fizinis potraukis. Jei didžiąją dalį aukščiau paminėtos informacijos galima sužinoti naudojantis bendravimu per atstumą, tai įvertinti fizinį potraukį galima tik susitikus akis į akį.

Tiesa, fizinis potraukis, kad ir koks stiprus jis bebūtų, dar negarantuoja tvirtų santykių. Tam, kad tarpusavio santykiai turėtų regimą ateitį, abu žmonės turi būti vienas kitam patrauklūs ir įdomūs.

Įspėjamieji signalai. Reguliariai susitikinėdami galėsite pamatyti, kaip jis elgiasi kasdieninėse situacijose. Gali paaiškėti, kad mielas ir pūkuotas jūsų kačiukas (nesvarbu vyriškos ar moteriškos giminės bebūtų) iš tiesų turi neproporcingai didelius bei aštrius nagus ir jei nuspręsite būti kartu, galandami tie nagučiai bus ant jūsų.

Suvoksite, kas jums tinka ir patinka

Kitas svarbus pasimatymų praktikos aspektas – jų metu suprasite, ko tikitės iš savo būsimo partnerio, kokias savybes dievinate ir kokių negalite pakęsti. Apskritai, pabendravę su pakankamu kiekiu priešingos lyties atstovų pastebėsite, jog jūsų tobulo vyro ar tobulos moters įvaizdis nuolatos keičiasi ir evoliucionuoja kartu su jumis, su nauja informacija ir naujais potyriais, kuriuos gaunate.

Dauguma „serijinių“ vaikščiotojų į pasimatymus taip pat pripažįsta, kad blogiausia, ką gali padaryti gyvenimo partnerio ieškantis asmuo tai „užsiciklinti“ ties vienu įsivaizduojamu tipu.

Reguliariai vaikščiodami į pasimatymus ir kaupdami patirtį, labai greitai galite pajusti, jog jau nelabai mėgstate tų bruožų, kuriuos galvojote, kad dievinsite ir atvirkščiai – pastebėsite naujas savybes, kurios jums taps itin svarbios.

Bendravimas su daugeliu potencialių partnerių dažnai priverčia visiškai atsikratyti „mano tipas“ šablono, kuris lyg spalvotų stikliukų kaleidoskopas neleidžia mums matyti tikrojo vaizdo. Taip pat ir tapti atviresniems bei vengti išankstinio vertinimo, o būtent to labiausiai reikia, nes jūsų gyvenimo vyras ar moteris nebus panašus į jokį kitą iki tol sutiktą asmenį…

Saulius Rinkevičius