Noriu paskęsti bokale

Koks pirmas dalykas po didesnio emocinio šoko? Dažniausiai nebežinantis ko griebtis tiesiog mėgina paskęsti alkoholyje.

Gal tai televizijos ir aplinkinių įskiepytas stereotipas, pagal kurį, vos susipykus su drauge pirmas dalykas kur einama, tai išlenkti taurelę. O viena taurele dažniausiai neapsiribojama ir po jos seka antra, trečia. Kas vėliau veda į „neapgalvotus“ poelgius, kurie tampa dar didesne bėda, kai kitą dieną mėginama sulipdyti subyrėjusius santykius.

Nežinau kaip jums, bet aš turbūt esu dar viena tokio stereotipo auka, nes kartais atrodo, kad pabėgti nuo tikrovės gali i tik draugaudamas su bokalu, nors kaip dažniausiai būna, nuo to bokalo nė kiek geriau nepasidaro, tik dar labiau paskęsti savo apmąstymuose ir niekur nuo jų nepabėgi.

Manau, kad su panašia problema susiduria ne vienas. Vien bendraudamas su aplinkiniais pastebėjau, kad vos išsiskyrusių žmonių alkoholio vartojimas padidėja kelis kartus. Čia dar suveikia tokie papildomi faktoriai, kaip atsiradęs papildomas laisvas laikas ir nebežinojimas kaip jį išnaudoti. Taip pat tai gali būti noras kuo greičiau užmiršti buvusią porą – mėginti žudyti savo smegenų ląsteles. Teor rijų galima išvesti daug, bet įdomu koks kitų požiūris į skandinimąsi bokale? Tai smerktina  ar toleruotina?

13 thoughts on “Noriu paskęsti bokale”

 1. Sutinku su straipsnio autoriumi.Daugelis mano pažįstamų taip ir elgiasi- t.y.pradeda draugauti ar tai su bokalu ,ar su taurele stipresnio gėrimo.Taip jie sprendžia iškilusias problemas.Gerai,jei užtenka vieno karto nervams apraminti.Bet ,deja,dažniausiai tai tampa pastoviu gyvenimo palydovu.Ir pasiteisinimą turi-juk aš toks dabar nelaimingas…Visokių bėdų gyvenime pasitaiko.Vienos sprendžiasi greičiau,kitos ,tokios kaip santykių nutraukimas,iš vis gali spręstis metų metus.Na ir ką tada daryti,negi gerti ištisai?!Mane tokia “nelaimė”(paskęsti bokale)aplenkė.Nežinau recepto kaip to išvengti,bet tada nesinorėjo nei gerti,nei valgyti…

  Reply
 2. Nezinau gal as niekada tirkai nemylejau, kaip zmones sako, bet blaivus protas man visada isliko… niekada neskandinau liudesio nei stikliuke nei bokale, nes puikiai zinau kaip jis gerai plaukia 😀 O jei rimtai, tai man atrodo tai yra tiesiog siplni zmones, arba jau priklausomi nuo alkoholio ir taip megina pateisitni save, tada taurele geriausiais draugas, nebutinai issikyrimo atveju, o ir siaip kiekvienos nesekmes proga. Gal cia nuo mastymo zmogaus priklauso, bet mano galva jei zmogus nori buti laimingas ir t.t. jis turi kazka daryti, o ne verkslenti, koks blogas pasaulis ir koks jis vienas nuskriaustas…

  Reply
 3. Taip tai netoleruotina. Bet man irgi buvo labai sunku, kai mirė dukra ir nors žinau koks blogis alkoholis kažkodėl norėjau įkalt labai. bet man pasisekė, nes niekas nenorėjo su manim išgerti. O po savaitės jau nenorėjau, nes žinojau, kad iš visų bėdų gali išgelbėti tik darbas. Kuo daugiau dirbi tuo mažiau durnų minčių lenda į galvą.

  Reply
 4. Sniegasmilga, labai gerą mintį parašei, kad darbas gali išgelbėti. Bet darboholizmas irgi kartais per daug apninka žmones kaip ir alkoholizmas. Nors pripažįstu, kad darbas tikrai geresnė išeitis.

  Reply
 5. straipsnis su atsakymu:) skandinamasi alkoholyje kai susinaikint norima, ir apsimastyt… ir taip vartojama iki.. “nukrentama” zemiau paciu nusistatytos ribos. O kartais tik to ir tereikia, – vel pradet nuo nulio, – ar gali but geresne motyvacija keistis ir keist..?:) tokia ta nauda alaus bokaliuko:) ir, aisku, galima apsieiti ir be to.. juk tai tik ribos ir savivertes klausimas.. na, bet is esmes tai sio budo “dvasiai atgauti” nesmerkiu. Juk kiekvienas turim teise priemones pasirinkt patys.

  Reply
 6. Po didelio šoko reik atjungti sąmonę,kad ji pailsėtų ir adaptuotusi. Alkoholis pats tas šiam reikalui. O ką geresnio jūs galit pasiūlyt pirmą akimirką? Tik užtesti to nereiktų

  Reply
 7. Va kaip, susipykus su drauge – didelis šokas?? Ai, tai šiuolaikine kalba reiškia skyrybas su sugyventine.. Nėr ko skirstytis po susipykimo, tai ir šoko nebus. Nauja mada tarpusavio sunkumus “spręsti” skyrybomis ir girtuokliavimu. Oi koks aš vargšelis… 🙁

  Reply
 8. gal nori islenkti bokaliuka? :)) manau, kad net nereikia klausti, ar tai smerktina, ar toleruotina, jei tau paciam palengveja po to bokaliuko.. jei klausi, matyt nepalengveja..?

  Reply
 9. Spręsti problemas alkoholio pagalba – žinoma kad netoleruotina. Tačiau vien tik toks pasakymas kažin ar padės. Alkoholio vartojimas pas mus labai paplitęs kasdienybėje ir retai kada kyla klausimas kaip galima švęsti be alkoholio. Turiu kelis draugus visiškus abstinentus ir tai… keista.
  Manau, kai žmogus dėl lengvų nesklandumų ar po sunkios darbo dienos įsipila taurę vyno, kažin ar mano, kad tai skandinimasis alkoholyje. O išgeriantis po dvi ar tris taures vyno kas vakarą kažin ar pripažins, kad tai – problema. O juk riba – labai slidi ir neaiški.

  Reply
 10. nei alchogolis, nei darbas nuo problemu negelbsti. Reikia būti stipriam vidumi, bet ne kiekvienam tai duota. Išlipti iš to bokalo irgi sunku, ypač kai jau jame skesti ir problema jau pasidaro dviguba.

  Reply
 11. Nelabai suprantu ka tas duoda juk issipagiriojus problema vistiek lieka ? ir dar priedo reikia kankintis kol pagirios praeina ,

  Reply

Leave a Comment