Išsivirk kavos…PATS!||Lyčių lygybė

Rodos jau išgyvendinta didžioji dalis stereotipų apie vyrų ir moterų pareigas – vyrai eina tėvystės atostogų, kreipiasi dėl savo išvaizdos į stilistus, neretas netgi nusipoliruoja nagus ir tai nebelaikoma iškrypimu. Jie netgi nusičiurkšti pratinasi atsisėdę ir tikina, kad tai išties malonu! Moterys savo ruožtu neberauda, kai tenka pačioms įsikalti vinį į sieną, tampa karininkėmis o kartais buriasi į specialius klubus ir pačios vienos žiūri futbolą.

Visgi yra dalykų, kurių greičiausiai niekas nepakeis. Ir neišgyvendins. Jeigu aplinkui sukiojasi moteris ir kalbama apie maistą, 90% atvejų nekyla klausimų, kas gamins.  Ir tą lemtingą minutę posakis “Geriausi kulinarai – vyrai” išblėsta, nublanksta, nunyksta….. Ir prisimenamas jis tik principinių ginčų metu, kai norisi pabrėžti vyrišką galią 🙂

Pakalbėkim kad ir apie kavos pertraukėles darbe. Kas dažniausiai verda kavą? Tas, kuris tuo metu mažiausiai užsiėmęs? Kartais taip. Kartais ją verda ir tie, kurie kaip tik ketino bent kelioms minutėms pabėgti nuo nusibodusios užduoties/tingi/beveik miega. Tačiau statistiškai reikšmingai dažniau kavą (ir arbatą, ir kakavą..) verda moterys. Ir ne tik todėl, kad jos dažniau ją geria.

“Monika, išvirk kavos, a…?” pasako Irmantas (atleisk, kolega), patogiai įsitaisydamas ant mūsų stilizuotos biuro sofkutės ir maloniai nusišypsodamas. “Gal arbatos?” – pasiūlo kambariokas ir sėdasi prie stalelio, leisdamas suprasti, kad jau jis tai jos TIKRAI nevirs.

Ir tai tik žiedeliai pavyzdžių, kurie atskleidžia, jog stereotipas “moterys – prie puodų” vis dar gajus. Taip, jis labiau sukultūrintas,  įvilktas į nuolankaus prašymo rūbelius, moteris turi nenuginčijamą teisę atsisakyti ir negaminti, bet… Rytinė kava į lovą iš vyro rankų vis dar laikoma romantika, o iš moters – norma.

Žinoma, visada lieka galimybė, kad čia išimtinai mano aplinka tokia, ir niekas kitas panašių dėsningumų nepastebi. Todėl ir nedrįstu vienareikšmiškai teigti, jog tai, ką rašau, yra visuotinė tiesa, graužianti visas moteris. Kita vertus – ir neturiu tikslo sudrebinti pasaulį kontraversišku pareiškimu. Tačiau man išties smagu stebėti šį keistą fenomeną.

O dabar atleiskit – einu išsivirsiu kavos….