Kai nejauku viešumoje

Nežinau kaip Jums, bet aš pastebėjau, kad kraupiai nejaukiai jaučiuosi kai viešumoje mėginama pademonstruoti, kaip „balandėliai“ džiaugiasi vienas kitu. Norisi prieiti ir išrėkti: „Susiraskit kambarį!!!”

Čia ne dėl to, jog nesidžiaugiu ir pavydžiu, kad žmonėms gera ir jie nieko aplinkui nemato, bet gi turėtų būti kažkokios ribos. Ir pats nemėgstu demonstruotis gavėję ir nenoriu, kad į akis lįstų visokie besiseilėjantys paaugliai. Nemanau, kad reiktų eiti iki absurdo ir įstatymais pradėti drausti bučiuotis viešose vietose. Nors ką gali žinoti, dabartinis Seimas visokių kuriozų priisigalvoja, tai gal ir visai tiktų į bendrą foną :). Ką noriu pasakyti, ogi tai, kad yra daug jaukių ir tam tinkamų vietų mėgautis vienas kito dėmesiu ir nereikia eiti į gatvę vien tam, kad pasirodytum kaip negali ištverti nė minutės vienas be kito.

Kitas dalykas. Labai populiaru yra vaikščioti susikabinus už rankų, bet ne šiaip sau kai porelė sau romantiškai vaikštinėja po parką ar pajūrį, bet kasdienėje situacijoje. Eini sau Gedimino prospektu ir tik spėk apeidinėti vieną „tinką“ po kito .Primena man darželio laiikus, kuomet auklėtoja surikiuoja visus porom ir visi vorele sau kaip ančiukai pirmyn. Atrodo porelės negali paleisti vienas kito rankos, geriau bus partrenktos mašinos, bet kartu. Toks nesveikas kabinėjimasis už rankų man atrodo daugiau nei juokingai. Čia gal dėl to, kad

d taip tankiai keičiami partneriai, kad įsikabinama iš visų jėgų, nes numato, kad už savaitės jis ar ji jau gali vaikštinėti su kita „ranka“.

Nesu aš toks skeptikas ir konservatyvių pažiūrų, kad negalėčiau priimti sveiko mėgavimosi jaunais ir susižavėjusiais žmonėmis, bet tikiuosi šitos mados demonstruotis bent jau neevoliucionuos į dar kardinalesnius poelgius. Kaip, pavyzdžiui, mėgavimąsi intymiais kūniškais malonumais troleibuse ar kur prie kokio paminklo.

Gal ir nuskambėjo kaip būčiau koks pamokslautojas, bet vigsi tokia mano pozicija šiuo klausimu.

Tai tiek šiam kartui ;).

22 thoughts on “Kai nejauku viešumoje”

 1. Na, Kęstutis šiandien priekabus…
  Besiseilėjantys paaugliai (atsargiai, dar į teismą paduos už tam tikro amžiaus asmenų orumo įžeidimą), nesveikai susikabinę porelės – suprask, neišaugę iš darželinio lygio (betrūko tik, kad kaip gyvuliukai voliotis imtų!) ir tas visų prakeiktas Seimas su savo kurioziniais įstatymais – na ką, klounų klubas, Lietuvos parazitai. Fui, fui.
  Ir kaip šviesus kontrastas – Kęstučio sveikas požiūris 😉

  Reply
 2. Ribos sakote, o kas tas ribas nustato? Kodel pvz as turiu vadovautis kazkieno sugalvotomis ribomis, ypac tokioje srityje, kuri kitu nelieca. Aisku yra visuotinai priimtos morales normos del intymiu santykiu, apsinuoginimu ir pan viesose vietose, bet buciniai ir laikymasis uz ranku, tai siek tiek kelia sypsena, kai atsiranda zmoniu priekaistaujanciu. Savaime suprantama, dazniausiai (o gal ir visada) nepatenkinti tie zmones, kurie patys taip nesielgia, nes jiems tai nepatinka. Kodel zmones tokie egoistai ir ziuri tik savo poreikiu ir saves, nes susidaro toks yspudis, jog vienintelis argumentas, del ko taip nereiketu elgtis, kad yra zmoniu, kurie taip nesielgia, o kadangi patys taip nesielgia, del tam tikru savo susikurtu ribu ar vidiniu kompleksu, nori uzdrausti ir kitiems tai daryti. Pvz. as megstu vaiksciot susikibus ar buciuotis, nesvarbu ar as troleibuse, ar kavinej, ar dviese su mergina nuosalej, bet nepuolu teigti, jog kaip blogai, jog kiti zmones taip nedaro. Cia manau turetu buti kiekvieno asmeninis reikalas daugiau, kaip jam elgtis sioje situacijoje. O tokie teigimai, kaip “Besiseilejantys paugliai”, ar jog taip elgesi tik zmones, kuriu santykiai trumpalaikiai, niekaip negaliu sutikti, pats draugavau 3 metus su mergina, ir kiekviena diena buvo tokia kaip pirmas pasimatymas visalaik susikabinus uz ranku ir pan. ir tu metu nevisai kaip paugliam buvo jau. Tad is esmes negaliu sutikt su visomis issakytomis mintimis 🙂

  Reply
 3. P.S. Bet man irgi visa tai nepatinka – nepatinka būtent nuostata (ji apima daugiau nei tik elgesį poroj): ką noriu, tą darau, ir nusispjaut man ar aplinkiniams gerai. Pati turbūt niekad nesimyluočiau gatvėje. Rankom gal ir susikabinčiau. Liestis malonu juk. Ir vaikais pasijusti. Iki šiol betgi to neprireikė 😉 bendrauju su santūriais žmonėm. Paaugliai turbūt filmų prisižiūri. Ir bando visuomenės tolerancijos ribas. O mes einam sau pro šalį, nes baisu ką nors ir sakyt…

  Reply
 4. Man toks ispudis,kad Kestutis siek tiek bambeklis.Tokie zmones nesupranta romantikos.Man gaila ju.Nors pati taip nedarau,bet grazu ziureti kai vaiksto poreles susikabine ar pasibuciuoja.Ir kas cia tokio?Tai niekaip neatspindi santykiu trukmes…

  Reply
 5. Sutinku su visais, kad įrašas nuskambėjo kaip “bambekliškas” pamokslavimas. Dėl to nesiginčysiu.

  Bet dėl pavydo, tai Jus tikrai neteisūs, net tekste parašyta: “Čia ne dėl to, jog nesidžiaugiu ir pavydžiu, kad žmonėms gera”. Problemos nėra, kai žmonės tai daro santūriai. Aš už romantiką ir pasivaikščiojimus vakarais dviese!!!
  Problema atsiradna, kai persistengiama ir spėcialiai demonstruojamasi, ne dėl to kad nori, o dėl to, kad visi taip daro.

  Sveikas dėmesys vienas kitam liuks, bet kabarojimasis ant kaklo kiekvienam žingsnį…

  Na bet kuriuo atveju, tai tik mano nuomonė, kiekvienas turi teisę su ja sutikti arba ne 🙂

  Reply
 6. Kiekvienas turi savo poziciją. Taip, intymūs santykiai viešoje vietoje nėra priimtini, bet jei jau teigiat, kad vat atvažiuoju miestan pas merginą, kurią gal mėnesį nemačiau ir sakot, kad negaliu vaikščiot po miestą ją apkabinęs? Susinervinčiau ir pasiusčiau jus ant trijų raidžių ir be jokių moralės skrupulų. Koks čia trukdymas, kad aš einu susikibęs? Kelyje nesimaišom niekam, o jei daugiau žmonių, tai tiesiog trumpam paleidi tą ranką ir tiek….
  Visada yra žmonių, kuriem kažkas kažkodėl nepatinka.Galit taikytis ir keist savo požiūrį, arba ilgai ir nuobodžiai nervintis dėlto. Visvien nieko nepakeisit 🙂
  P.s. lyg patys nebuvom paaugliai ir lyg prie jūsų niekas nesikabinėjo 🙂

  Reply
 7. Aš suprantu, kad galima perdaug nedemonstruoti netikrų jausmų viešumoje. Vien bučiavimasis, ar per didelis jausmų proveržis ištisai einant gatve nėra reikalingas. Taip, pritariu, jeigu iš spontaniškumo pasiimame už rankų, pasibučiuojame vogčiomis, kodėl gi ne? O jei tai dar darytų garbaus amžiaus žmonės, parodytų tyrus ir subtilius jausmus – būtų netgi pageidautinas. Vis dėlto filmai ir aplinka dažnai suformuoja klaidingą įvaizdį. Taip ir atsiranda įsitikinimas, kad bučiuotis jau reikia per pirmą pasimatymą, o juk tokie ir įvyksta viešoje vietoje :). Daug, kas priklauso nuo to, kiek padoriai, subtiliai mokame parodyti savo fizinę, emocinę, seksualinę “sueitį”. Kaip skiriasi erotika nuo pornografijos, taip ir jausmų išraiška “bučiniuose” ir “rankų laikyme” įgauna skirtumą.

  Reply
 8. Net nežinau nuo ko pradėti… visais atvejais neketinu prodėti dar vieną “gerai tai ar ne” su savo argumentais… jei pagalvosite giliau – tai absoliučiai juokinga!

  Nesuprantu, kaip tiesiogiai mūsų neliečiantys kitų žmonių veiksmai gali mus taip stipriai mus įtakoti, kad nuspręstume apie tai rašyti straipsnius ir diskutuoti? Natūralu, vieni galime mėgti elgtis taip pat kaip jie, kiti – nemėgti, – bet negi tai reiškia kad kažkurie iš mūsų “neteisūs”, kad reikia dėl to ginčytis, kažką įrodinėti ir nuspręsti?

  Suprasčiau, jei kiti žmonės mus stumdo, pučia į veidą nuodingus dūmus ar klykia taip garsiai, kad ausų būgneliai gali sprogti – bet taip aktyviai kištis į tai, ką kiti daro ir į ka tiesiog galime nežiūrėti, jei nepatinka? Gal yra kažkokia man nežinoma taisyklė, reikalaujanti visiems būti vienodais ir elgtis vienodai, kad tik savo skirtingumu nieko neįžeistume?

  Reply
 9. Visada vaikščiojau ir vaikščiosiu susikabinus rankutėmis ir bučiuosiuos kiek tik norėsiu!!! Kam nepatinka, gali nežiūrėti…..

  Reply
 10. Šiaip jau aš sutinku su Kęstučio pozicija. Stoviniuoju vakare, laukiu troleibuso, o keturiolikmečiai šalia prie -12 laipsnių Celsijaus suaugusius žaidžia. Pasipiktinimo man nekelia, bet šypseną – visada. Ir mintys visad tos pačios: “kokie Jūs dar viščiukai” 🙂

  Reply
 11. :)Na, gal tikrai perlenkta lazda… Nemaciau taip masiskai poreliu vaikstinejanci uz rankuciu susikibusiu, “tinklais” man kelia uztverianciu:) Grazu, kai santuriai susikibe, apsikabine ar vaikiskai susikibe uz rankuciu ne tik jaunos poros vaikstineja, bet ir brandzios asmenybes… Jau geriau siek tiek viakiskumo, negu bjaurus nepasitenkinimas viskuo, saltumas… Intymesniems veiksmams, “laiziakams” nepritariu ir as- tam tikrai reiketu nuosalesnes vieteles… Ir cia manau, ne praeiviu, tyliai pasipiktinanciu beda, o tu kurie negeba intymesniu santykiu laikyti intymesniais, t.y. nesuvokia, kur kada ir su kuo:0 Bet cia tik mano nuomone… O kad pasaulis arteja prie visisko istvirkimo ir keicia poras dazniau nei kojines, deja, apmaudu ir labai liudna… Ir jeigu elgiames vienaip ar kitaip tik todel, kad taip madinga, tai irgi apgailetina- nesam originalus:(

  Reply
 12. Suoliukas (paveiksliukas)
  Ant suoliuko gulėt ir žiūrėt, kaip debesys danguj plaukia – palaima. Tik joks orus suaugusysis, deja, sau to neleis…
  Bet ant tokios kietumos ir siaurumos dviese grumdytis – nepatogu gi! 😀

  Reply
 13. Absurdiska, mano manymu, tamstos Kestucio nuomone. Susidaro toks vaizdas, kad zmogus gyvena kazkokiame tai ribotame pasaulyje,pilnu taisykliu,kur parasyta,kaip dera ir kaip nedera elgtis viesose vietose, kokiais budais galima ir negalima reiksti savo jausmus. Tamsta, gal pats esate pernelyg susikaustes, paciam truksta spontaniskumo, gal pasamoneje paciam to norisi,tik vidinis susikaustymas neleidzia parodyti jausmu, tad ir pykstat ant jaunu laimingu zmoniu, kurie moka dziaugtis gyvenimu. Nors nera ko stebetis, kai Lietuva toks konservatyvus krastas. O man dziugu, kad po biski europietiskejam, kad ir mazais zingsneliais, bet daromes atlaidesni ir tolerantiskesni aplinkiniams.Pasiziurekit, kaip zmones elgiasi uzsienyje, tarkim, kad ir Vokietijoje- tiek paaugliai, tiek brandaus amziaus zmonės ir netgi pensininkai vaiksto susikabine uz rankuciu,man asmeniskai, tai labai grazu, manau, jog tai puikus budas parodyti savo artuma, meile ar draugiskuma. Tad, jaunime, vaiksciokim susikibe “tvoromis”!! :))):D

  Reply
 14. Visiškai nesuprantu Kęstučio minties. Koks tau, po galais, skirtumas? Nepatinka – nežiūrėk. Juk čia laisvi žmonės ir daro tai, ką nori daryti. Gal tiesiog moters trūksta?

  Reply
 15. na taigi.. perlenkėte Kęstuti lazdą :))) nu argi tikrai taip baisu matyti kažką apsikabinusius, rankutėm susikibusius, besibučiuojančius? :))) man tai gražu 😛 nors šiaip tai kartu ir pavydu, nes aš irgi noriu! 😛
  o pradėjus įrašą skaityti maniau jei jau piktinamasi bus, tai dėl jau minėto intymesnio bendravimo :)) nes kai žiemą eini gatve sustirus nuo šalčio, o ant suoliuko laaabai ne santūriai glamžosi jau gerai įgirtęs jaunimas, na tai ir tikrai kažkaip nemalonu. Tik man tuo momentu pirma mintis buvo, ne “kokie jie šlykštūs”, o “kaip jiems nešalta”, nes aš tai su paltu storiausiu ir man šalta, o mergaitės nugara jau “plika” 😀 nei čia gražu, nei ką..
  tuo tarpu dėl viso labo rankutėmis susikabinusių porelių piktintis , tai sakyčiau turėtų būt gėda :)) džiaugtis reikia! 😉

  Reply
 16. Kas cia rase,berots inde_e?”o man dziugu,kad po biski europietiskejam”… jojo,tikrai dziugu:amerika-europa,tik man atrodo kad nuo to,mes liksim tuoj su nuogom zopom:))) .Nei amerika nei europa, cia neprisiom ir is ten mes imam tik siuksles,kuriu jie jau patys kratosi.O del tu pacanu pasilaizimo…juokas ir tik:)))). Pvz. sedziu ant suoliuko,preina pacanas su panele,priseda ir pradeda demonstratyviai “dari “laizekus”,ir ka?nu ir nieko,juokas ir tiek :)))
  As pats kadais buvau ju amziaus ir taip pat norejau greit suaugti,ir man ta ju veiksma nesunku issifruoti:ziurek dede!mes jau nevaikai,mes jau elgiames kaip suauge:)).Kai suaugs ir jau nebenores buti suaugusiais,tai ir elgsis kaip suauge…

  Reply
 17. Pritariu Kestuciui, pasipiktinima kelia ne pavydas, o trukumas mentaliteto, negerbimas dvasiniu vertybiu savu bei aplinkiniu, neprofesionalus jausmu reiskimas.

  Reply
 18. jo buciuojas ,laizosi ,atrodo tuoj suvalgis vienas kita o tau sunku nes neturi, turtingu teveliu ar nevazineji su naujausiu mersu ,bet esi zavus-gero sudejimo-nerukai ,gyveni senamiesti,negeri turi darba,draugu ,bet visas kurias pazisti iesko princu ant balto bmv, merso ir….t..t ir iesko tik ne to kazko parasik man faina panele 86 84 62 860 LAUKSIU

  Reply
 19. Pavydite porelėms kad vaikšto laimingi susikabinę už rankučiu, nu ir kas nori ir vaikšto, kas nelaimingas pavydi kitiems laimės, man tai gražu kai vaikšto susikabinę už rankų…

  Reply
 20. Jie myli vienas kita, ir meilę išreiškia bučiniais, o kam bučiniai yra negražu ir šlykštu, tai jie nesupranta meilės ir galbūt pavydi porelėms kurios laimingos vaikšto kartu susikabinę už rankų, aišku galėtu ne viešumoje bučiuotos, o bučiuotis kai niekas nematytu… Man tai gražu, kai porelės vaikšto kartu susikabinusios už ranku, primena romantika…

  Reply

Leave a Comment