Kokia tavo profesija? Ne, man netinki…

Kas mus pirmiausiai domina susipažinus su nauju žmogumi? Ko klausiame pirmame laiške? Dažnas atsakys – profesija. Kodėl mums tai svarbu? Ar klijuodami etiketes “daktaras”, “bankininkas”, “menininkas” nepasiduodame stereotipams, nebematydami žmogaus kaip individualios asmenybės? Pasvarstykime.

Pavyzdys. Štai kad ir vyrukas iš nuotraukos. Melžėjas. Nusijuokėt? Be reikalo. Juk jo profesija mums tik duoda užuominas apie išsilavinimą, atlyginimą, bet meilėje svarbiausia ne tai. Gal jo labai graži siela. Gal jis labai myli gamtą ir gyvūnus. Gal yra doras, darbštus ir sąžiningas žmogus. Kaip dažnai mes to nebesužinome, nes iškart nurašom – juk jis tik melžėjas…

O ką mums sako prestižinės profesijos? Būsiu griežta – paprastai, kad žmogus vaikosi mados ir pinigų. Sutinku, jog kai kurie dirba iš pašaukimo, bet ar tikrai Lietuvoje tiek daug gimusių būti teisininkais ir vadybininkais..? O kai kurie gal papuola į tokią situaciją kaip aš – lemiamu momentu tiesiog pritrūksta fantazijos, o dar kai gabumų visose srityse po truputį… Taip atsitiktinai tapau ekonomiste. Nors dabar nei darbas, nei gyvenimo būdas su tuo nelabai susiję. Taigi jei taikytumėte man stereotipinį ekonomistės apibrėžimą, labai suklystumėte ir visai manęs neperprastumėte.

Kartais toks pat dviejų žmonių darbas kalba apie visai skirtingas asmenybes. Vienas tapo ūkininku, nes senelis paliko žemės ir mokytis tingėjosi… Kitas pasirinko tokį gyvenimo būdą laisva valia, nes jautė potraukį gyventi kaime, arčiau gamtos ir apsisprendė būti ūkininku, nors turėjo šimtą kitų galimybių.

Taigi profesija dar ne viską pasako apie žmogų – ji tik duoda užuominų. Reikia kiekvieną žmogų  pažinti atskirai. Ir nespręskite pagal pirmąjį įspūdį – galite praleisti daug puikių progų, o gal net pražiopsoti savo gyvenimo meilę. Sėkmės Jums antrosios pusės paieškose!

Comments are closed.