Kokia tavo profesija? Ne, man netinki…

Kas mus pirmiausiai domina susipažinus su nauju žmogumi? Ko klausiame pirmame laiške? Dažnas atsakys – profesija. Kodėl mums tai svarbu? Ar klijuodami etiketes “daktaras”, “bankininkas”, “menininkas” nepasiduodame stereotipams, nebematydami žmogaus kaip individualios asmenybės? Pasvarstykime.

Pavyzdys. Štai kad ir vyrukas iš nuotraukos. Melžėjas. Nusijuokėt? Be reikalo. Juk jo profesija mums tik duoda užuominas apie išsilavinimą, atlyginimą, bet meilėje svarbiausia ne tai. Gal jo labai graži siela. Gal jis labai myli gamtą ir gyvūnus. Gal yra doras, darbštus ir sąžiningas žmogus. Kaip dažnai mes to nebesužinome, nes iškart nurašom – juk jis tik melžėjas.

O ką mums sako prestižinės profesijos? Būsiu griežta – paprastai, kad žmogus vaikosi mados ir pinigų. Sutinku, jog kai kurie dirba iš pašaukimo, bet ar tikrai Lietuvoje tiek daug gimusių būti teisininkais ir vadybininkais..? O kai kurie gal papuola į tokią situaciją kaip aš – lemiamu momentu tiesiog pritrūksta fantazijos, o dar kai gabumų visose srityse po truputį. Taip atsitiktinai tapau ekonomiste. Nors dabar nei darbas, nei gyvenimo būdas su tuo nelabai susiję. Taigi jei taiikytumėte man stereotipinį ekonomistės apibrėžimą, labai suklystumėte ir visai manęs neperprastumėte.

Kartais toks pat dviejų žmonių darbas kalba apie visai skirtingas asmenybes. Vienas tapo ūkininku, nes senelis paliko žemės ir mokytis tingėjosi. Kitas pasirinko tokį gyvenimo būdą laisva valia, nes jautė pot

traukį gyventi kaime, arčiau gamtos ir apsisprendė būti ūkininku, nors turėjo šimtą kitų galimybių.

Taigi profesija dar ne viską pasako apie žmogų – ji tik duoda užuominų. Reikia kiekvieną žmogų  pažinti atskirai. Ir nespręskite pagal pirmąjį įspūdį – galite praleisti daug puikių progų, o gal net pražiopsoti savo gyvenimo meilę. Sėkmės Jums antrosios pusės paieškose!

44 thoughts on “Kokia tavo profesija? Ne, man netinki…”

 1. Agne, nezinau nei kas tu, nei kokia tu, nei labai man tai rupi…profesija…hm…gal kam pasirodys, kad esu siauro poziurio i zmones, bet…vis delto pasakysiu ka manau siuo klausimu…
  profesija… nu gal ir nesvarbu, man pvz svarbiau ar zmogus turi issilavinima (aukstaji) ar ne… nesvarbu tu ten knygas grauzei ar mokeisi paskutine nakti, kad gautum 5… esme tame, kad zmones baige aukstasias mokyklas (nesvarbu universitetus, kolegijas ar privacias aukstasias) ju pasauleziura gerokai platesne…su jais net kalbet yra apie ka… issilavine zmones truputi kitaip viska mato…galima su jais idomiai diskutuoti ivairiais klausimais…politika, ekonomika, galu gale filosofija ar oro tarsa…nesvarbu..bet uzsiplepi ir kokia tema bekalbetum yra apie ka…
  kita vertus…baiges 10 ar 12 klasiu aiskina, kad mokslo jam nereikia, dirba tai sen tai ten…domisi tai tuo tai anuo… ir viskas tuo ir anuo uzsibaigia…
  hm…pagalvojau…man nereikia turtingo vyro, man reikia protingo vyro… dirbt ir uzdirbt galime kartu, namus irgi galime statyt kartu… nesu super materealiste, bet ja esu tiek, kad suvokiu, jog vien meile – saldytuvo neuzpildysi…
  dabar nusistovejes stereotipas, kad aukstasis mokslas yra tik popierius…galu gale, kai neturesi tau patinkancio darbo, turesi kam ta popieriu po nosim pakist ir dirbti pagal specialybe…Alternatyva bent jau siokia tokia, bet manau yra.

  P.S. arba as nesupratau, ka tu savo blog’u norejai pasakyt…

  Reply
 2. nesuprantu, kodel netalpina komentaru? tiek prirasiau ir neikele:/ supykau, o antra karta jau taip nebeparasysiu:(

  Reply
 3. Manau, kad profesija nera svarbiausias dalykas meileje, bet man asmeniskai yra svarbu, kad mano mylimas zmogus butu tinkamai issilavines…

  Reply
 4. O paciai autoriai issilavinusiai ekonomistei, labai tiktu salia esantis melzejas? Kazkaip per daug romantiskai straipsnis parasytas. Deja realybeje taip nebuna ir abejoju ar bus.

  Reply
 5. Bet kokiu atveju vieno dalyko nepaneigsi – su zmogaus pasirinkta profesija labai daznai susije jo lukesciai is gyvenimo, jo poziuris i savo ateiti. Ar melzejas troksta is gyvenimo daug? Ar jis siekia tobuleti, isbandyti naujus dalykus, apkeliauti pasauli? Labai abejoju ar daug tokiu atsirastu. Kaip rodo praktika, dauguma fizini darba dirbanciu zmoniu zvelgia labai netoli, gyvena sia diena ir pasitenkina menkais dalykais. O ka dar mes turim sioje modernioje visuomeneje? Ogi pilna labiau protini darba atliekanciu karjeristu, is gyvenimo trokstanciu isspausti maksimuma. Kiek ilgai kartu isbutu tokios dvi asmenybes? Manau, kad tikrai ne ilgai…

  Reply
 6. Kalbant apie žmogaus profesiją dar reiktų turėri omeny ir amžių . Jeigu žmogus jaunas bet dirba valytojų ir niekur nesimoko yra viena. (galima itarti kad šito jam ir užteks)
  Jeigu žmogus mokosi tai tik laikinas uždarbis ir tiek. Bet kai žmogus subrendes jo darbas vis delto nusako jo pagrindines vertybes ir nenuostabu jog į tai atsižvelgiama.
  Nors man irgi nepatinka stereotipai kurios mėgsta klijuoti dauguma. Norint įvertint žmogų reiktų ji nors kiek pažint.

  Reply
 7. Gera buti laimingu ir gyventi su laimingu zmogumi.

  Stai Mantuskinas2 apibudino laimingaji:

  “Kaip rodo praktika, dauguma fizini darba dirbanciu zmoniu zvelgia labai netoli, gyvena sia diena ir pasitenkina menkais dalykais.”

  Ir nelaimingaji:
  “Ogi pilna labiau protini darba atliekanciu karjeristu, is gyvenimo trokstanciu isspausti maksimuma.”

  Kad tik jo pacio tas gyvenimas nesuspaustu hehe

  Reply
 8. ponas Komentatoriau,

  kodel karjeristas turetu buti nelaimingas? Pasaulyje pilna zmoniu, kurie megaujasi naujais issukiais, siekia tobuleti ir kiekvienas zingsnis link progreso jiems atnesa malonuma. Gyvenimo issukiai siuos zmones praturtina ir uzgrudina ir juos toks gyvenimas visiskai tenkina.

  Galit manimi nesirupinti, manes tikrai niekas nesuspaus.
  Kiekvienas turi savo laimes suvokima ir pagal tai renkasi savo antraja pusele 🙂

  Reply
 9. Tokie zodziai kaip issukiai, uzgrudina, isspausti, progresas … man niekaip nedera su laimingu gyvenimu. Tokia laimingo gyvenimo samprata jums kazkas iteige tam kad, visa savo gyvenima dirbtumete pinigus, moketumete palukanas bankams, pirktumete nereikalingus daiktus ir pan.

  Reply
 10. Gabri_elle, sutinku, kad bendrauti su protingu žmogumi yra įdomiau. Tik kad pas mus aukštasis mokslas taip nuvertintas, kad tikrai neparodo žmogaus protingumo. Be to, dar yra toks dalykas kaip išmintis, kuris ne išsilavinimu įgijamas.

  Reply
 11. nedera todel, kad laime kiekvienas suvokia savaip. Pvz, man malonu ieskoti atsakymo i sudetingus klausimus, spresti naujas gyvenimiskas uzduotis, kartais tiesiog azartas paima, kai imuosi naujos man nepazistamos veiklos, nes visa tai – kelias i tobulejima, investicija i mano zmogiskaji kapitala, kuri ateityje atsipirks. Taip, po velniu, as dirbsiu pinigus, bet pinigai nera tikslas – tai tik priemone. Ar tai blogai? Ar blogai, kad noriu tureti nuosava nama kazkur uzmiestyje, kad mano vaikai uzaugtu ne tarp betono, o prie zalumos? Ar blogai, kad noriu jiem suteikti gera issilavinima? Taip pat megstu keliauti, o keliones kainuoja ne pigiai. Ar blogai, kad noriu praturtinti savo dvasini pasauli (i tai taip pat kreipiu daug demesio)? Ar blogai, kad noriu sveikai gyventi – sportuoti ir maitintis sveikais maisto produktais (o viskas kainuoja pinigus)? Prabangos prekiu nepripazistu ir puikavimasis uzdirbtais pinigais ne man, neesu juodas materialistas. Savo laimingo gyvenimo samprata kuriu pats, neturiu idealu ir kazkokiu pavyzdziu. Tokia mano laime. Ir as ja turesiu.

  O kokie dalykai jums simbolizuoja laime?

  Reply
 12. Miscale, o iš kur žinai, kokie žmonės yra šalia manęs? Gyvenimas pasisuka netikėtu kampu ir šalia atsiranda žmogus, kokio niekada nesitikėjai. Niekada nesakyk niekada 😉

  Reply
 13. Mantuskinas2 ir komentatoriau, įsiterpsiu ir aš į Jūsų diskusiją. Manau, kad abu labai jau kraštutines nuomones turite, realybė kažkur per vidurį. Nors iš esmės sutinku su tuo, kad daugiau laimingų žmonių yra tarp fizinį darbą dirbančių. Mantuskinai, tavo aprašytas gyvenimo modelis skamba labai gražiai, bet tai tik paradinė pusė. Juk modernioje visuomenėje tokia didelė psichologų paklausa ir tokio masto antidepresantų vartojimas…

  Reply
 14. Visuose sluoksniuose yra silpnu individu. Manau, kad antidepresantai ir psichologas modernioje visuomeneje geriau nei masinis alkoholizmas ir netgi savizudybes zemesniuose sluoksniuose…

  Reply
 15. bendrai imant, sutinku, kad moderni visuomene maziau laiminga – daug zmoniu (perfekcionistu) nepasitenkina tuo, ka turi. Taip pat siuose sluoksniuose didesne atsakomybe ir isipareigojimai, kas sukuria papildoma itampa. Nesugebantys atlaikyti savo pasirinkto gyvenimo tempo patys nuo jo kencia.

  Reply
 16. Kaip matau dauguma cia rasanciu mokslo zmones ir jiems zema tureti rysi su dirbanciais fizini darba ,kur lakuotu naguciu nesimato…… Nors jei tokiu nebus intiligentas ne tik kad needes bus ,bet ir jo vadinamo darbo vaizdavimo nereikes…..

  Reply
 17. Pilnai sutinku su Mantuskinas2. Zinoma, kad jis apibudino idealu varianta. Bet ir apie zmones, dirbancius fizini darba, taip pat diskutuojama tik tuo puikiuoju laiminguoju atveju…
  Siekti daugiau ne visuomet yra lipti per galvas ar sau uzsidirbti pliusiuka kitu zmoniu akyse.

  Reply
 18. na, bet juk isgirdus profesija, jau daugiau maziau suzinoma ir kito individo issilavinimas, gyvenimo budas..galima iskart pamastyti,ar atitiks jusu interesu sritys ir pan. Man asmeniskai,tarkim, draugas gali buti melzejas, naikintuvo pilotas ar daktaras.Draugam reikalavimai juk mazesni, taciau savo gyvenimo meilei reikalavimu kartele keliu aukstyn..

  Reply
 19. Nenorėčiau draugauti ir gyventi su naikintuvo pilotu! Nenorėčiau su dirbančiu kai kuriose įmonėse, parduotuvėse, kai kuriuose spaudos leidiniuose, taip pat lošimo salonuose, su priklausančiu kai kurioms partijoms… ir pan.
  Ne tiek svarbu man profesija, kiek tai, kaip arba kokia linkme žmogus ją realizuoja.

  Reply
 20. Miscale: matosi, kad mokslo trūksta, nes
  “autoriai” reikia rašyti kitaip… Gal laikas pasikartoti gramatiką prieš rašant komentarus?

  Reply
 21. Hm, o jei aš elektrikas, tai jau visai šakės, ar ne? O čia dar plius finansų ir ekonomikos krizė? Nežinau, kas gali būt blogiau? Nebent karas ir mirtis?

  Reply
 22. Pagal specialybe esu verslo organizatorius…o darbine sritis statyba…taip gaunasi,kad as amzinai murzinas ir girtas statybininkas:DD…
  O realiai tenka dirbt ir fizinio,ir organizacinio darbo,kadangi dirbu savarankiskai be virsininku…i tai gilinasi tas,kam esu idomus…

  Reply
 23. o as esu pastebejes kad zmogus turintis aukstaji diploma save taip iskelia kad ne nepamato kad ira kiles is ten pat kur teturi tik juodus darbus o bendravimo prasme su diplomu zmones daznai nusisneka jie tik pinigus temato ir isko tokio pat sau lygio o paprasti darbuotojai katrie tikrai daug patyre savo gyvenime pakilimu ir nuosmukiu apie bet ka pasnekes ir nenusisnekes nes bus tai pats patyres o ne isgirdes ir pan o del svajoniu visu zmoniu norai tokie patys nesvarbu koks sluoksnis bebutu visi nori savo busto seimos pinigu kelioniu ir t.t as esu darbininkas nesvarbu man kad rasau su klaidom ir man tai vienodai sviecia bet kai reikia apie ka nors padiskutuoti ne vienas su aukstuoju su manim nepadiskutuoja nes jie tik savo mazam svajoniu rateli gyvena ir galvoja apie paaukstinimus lysdami savo virsininkams i uzpakali

  Reply
 24. Akivaizdu iš paskutinių dviejų komentatorių, kad nesilipdytų diplomuotoms/menkavertėms dauniukėms su nediplomuotais/aukso vertės išminčiais… Apie tai daug rašoma – kad ypač vyrai sunkiai ištveria, jei moteris labiau išsilavinusi. Tokia padėtis juos žemina!

  Reply
 25. man neturi reiksmes kiek issilavines zmogus ypac moteris nes pats draugavau su moterim kuri turi gan aukstus diplomus ir mazai kas jai prilygtu is mokslu bet esme tame kad jus diplomuoti sureiksminat tai kad diplomas tai viskas ir visas kelias i sekme tik diplomo deka o as manau kad diplomas tik popierius nes pastebejau ir toki dalyka kad juodi darbuotojai uzdirba daugiau pajamu nei kiti su aukstaisiais nes dirba vadybininko darba ir pan o pajamos kazkur 1500-2500 lt o juodo darbuotojo pajamos vidutiniskai prasideda nuo2500 aisku jei geras darbuotojas man tik nepatinka kad jei diplomuotas tai aukstesnis lygis ir nuvertina kitus nes skaito kad zino daugiau gal ir tiesa kad zino daugiau kur kableli padeti ar matematikoj labiau nusimano bet kaip zmogus is gyvenimo mazai ka temato tik pinigai pinigai ir pan bet dar dazniausiai tokie nepagalvoja kad ira kile is paprastu seimu ir gaunasi taip kai nuvertina aplinkinius neturincius aukstojo mokslo nuvertina ir savo seima nes ta seima irgi neturi aukstojo mokslo nesakau kad visi bet didzioji dauguma todel man nera svarbu ka baige ir kaip baige man patinkantis zmogus jei su juo man gerai tai ir nerupes kaip jis uzbirba pinigus sau pragyvenimui nes kiekvienas darbas ira darbas

  Reply
 26. Komentaruose aš matau būtent niekinamą aukštąjį mokslą ir diplomą. Kartais tai būna tik popierėlis. Bet kitais kartais – daugiau, negu popierėlis. Nemanau, kad išsilavinimas yra blogai. Ir kam jį niekinti? Man neįdomu rungtyniauti nei su vienu diplomuotu ar be diplomo, kas daugiau uždirba, kuris labiau vadovauja. Aš uždirbu nedaug, niekam nevadovauju, na ir kas? Išvis tai yra neįdomu. O kad mokiausi ilgai, nesigailiu, atradau tiek įdomių dalykų, kad gyventi turbūt niekad nuobodu nebus.

  Reply
 27. as neniekinau diplomuotu tik pasakiau kelis pav kaip ira su diplomuotais zmonemis nes pacioj pradzioj buvo paniekinami paprasti juodi darbuotojai kurie gal neturejo galimybiu isigyti diploma 🙂 juk nediplomas pasakao kas per zmogus ir koks jis ira pats zmogus pateikia save visuomenei ir tik is to galime daryti galutines isvadas :):)

  Reply
 28. atsakant ciulavozui:
  “…o as esu pastebejes…”. As irgi maciau visokiu pasaulio stebulku. Maciau kaip (ne)issilavine zmones juodai nusisneka, maciau kaip ir tikrai protingai pavaro. Jei tau atrodo, kad visi issilavine nusisneka, tai gal pagalvok ar turi pakankamai kompetencijos, kad suprastum ju kalbas? Manau, kad ne. Del issilavinimo, tai universitetas (netusciagalviam) praplecia akirati, ismoko zmogu mokytis, siekti kazko aukstesnio, tikresnio. Aukstojo mokslo diplomas ne be reikalo vertinamas visame pasaulyje.
  “…visu zmoniu norai tokie patys…” bet skirtingos galimybes. Jei tikrai nuosirdziai kazko noresi, tai ir sieksi. Jei tik svajosi, tai ir liksi savo vietoje. Kaip manai, kodel moderni visuomene daugiau pasiekia? Gal todel, kad siekia igyvendinti savo svajones, o ne krapsto bamba kaip tu darai?
  “…ne vienas su aukstuoju su manim nepadiskutuoja…” taip, as irgi pastebejau ta pati dalyka – zmones su aukstuoju nelabai sueina su tais, kurie neturi tokio issilavinimo. Priezastis paprasta – zemesnio issilavinimo zmonems daznai paritruksta ziniu, kad galetu pilnavertiskai dalyvauti diskusijoje. Mane knisa aiskinti elementarius dalykus, pvz: kas yra infliacija ir kodel pinigu kiekis rinkoje turetu atitikti prekiu kieki, kodel susiformavo biudeto deficitas ir kokios yra krizes priezastys. Zemesnio issilavinimo zmones paprasciausiai nesupranta elementariu desniu ir turi susiformave kvailas savo siauro pasaulio teoremas… Daznai per jas nieko daugiau ir nemato. Bet uztai zemesnioji klase moka labai garsiai rekti, viskuo kaltina valdzios oligarchus ir seimo vagis! Kai neturi teisingo supratimo apie tai, kas vyksta pasaulyje, tai kaip galima su tavim diskutuoti, zmogau?
  Be to, sakyciau, labai prastas palyginimas apie pajamas. Zemiausia modernios visuomenes karjeros grandi lygini su auksciausia juodo darbo grandimi. Tuo labiau, kad vadybininkais dabar gali dirbti praktiskai bet kas, tik pabaiges kolegija ar bakalaura universitete. Gal tada palyginam koki sandelininka-kroveja su banko tarybos nariu? Atlyginimai skiriasi simtu kartu. Ka tu i tai?
  Ir apskritai, matau, kad atstovauji juodo darbo liaudziai ir esi nusiteikes pries geriau issilavinusius asmenis. Kodel? Ar pavydi jiems geresniu karjeros rezultatu? Didesniu pinigu? Sekmes? Ar pikta, kad su tavim nesiskaitantys (atseit pasikele, arogantiski) zmones uz tave daugiau pasieke? Deja, bet teks susitaikyti su savo vaidmeniu visuomeneje. Manau, kad esi ir liksi tamsus zmogus. Jei nori pasikeisti tai ieskok atsakymu savo viduje!

  Reply
 29. na su manim viskas tvarkoj neginciju to fakto kad ira ir tavo teisybes bet tada man pasakyk tai kad tarkim as gaunu aukstaji moklsla baigiu penketukais ir pan bet popieriu turiu tai vadinasi as jau galiu buti aukstesnis uz juodadarbius ??? busiu giliau mastantis zmogus ir daugiau matysiu nei savo siaura pasauli kaip tu sakai deja tave turiu nuvilti bambos nekrapstau ir valdzios nekaltinu as tik sakau kad as irgi galejau tureti mokslus aukstuosius bet nenorejau nes radau savo pasaukima patinka juodas darbas ir tai mane stumia o tu man pasakyk kiek lietuvoj ira banku tarybos nariu ??? puse su aukstaisiais sedinciu??? nes kiek jau pastebejau kad su aukstaisiais dabar dirbtu ir juodadarbio darba nes neturi is ko pasirinkti nes musu rinka darbu nebeturi ir nesvarbu kokie tavo mokslai ira jei nori valgyti dirbi ta ka randi 🙂 o kalbeti su kitais nebudavo apie ka todel kad neturedavo atsakymu i mano klausimus zmones kurie turejo aukstus isislavinimus o del diplomo jei matysiu kad jo man reikia tai ir turesiu nes mano galva tikrai nera tuscia bet dabar nematau reikalo jei atsibos juodas darbas tada imsiuos kito dalyko mokslai ir kaip tu sakai aukstesniu pareigu :):) nes kol gyvas ismokti niekada nevelu :):)

  Reply
 30. Taip, geras meistras visada bus reikalingas. Net ir blogesnis badu nemirs.
  O kultūra, visas aukštasis mokslas – tai grietinėlės sluoksnelis ant duonos riekės. Gerai, jei valstybėj tvarkoj, o jei rimta bėda?
  Išliks tie, kurie moka sau duoną užsiauginti ir rūbą pasisiūti.

  Reply
 31. Vat butent todel ir rasiau, kad tik “netusciagalviam” aukstasis mokslas praplecia akirati. Pastariesiems aukstojo mokslo popieriukas is tikruju reiskia “aukstesni lygi”, nors realiai kai galvoj vakuumas tai is jo nieko ir nenulipdysi… Cia ir gimsta pasikelimas. Jei tavo aplinkoje daug tokiu zmoniu tai belieka uzjaust – sukiesi kazkokiame brude. Gal reiketu pakeisti aplinka i labiau intelektualia?
  Del atlyginimu – pats pirmas sokai i krastutinumus. Bet faktas lieka faktu, kad aukstesnio issilavinimo zmones vidutiniskai uzdirba daugiau. Intelektualiam darbui nera gaunamos atsakomybes ribu, todel ir darbo uzmokestis cia neturi virsutines ribos. Beja, iki banko tarybos prieiti be aukstojo mokslo neimanoma. Ir siaip gaila, kad dabar turim tokia iskreipta darbo rinka, kur truksta santechniku, elektriku ir panasiu specialybiu darbuotoju. Bet su laiku paklausa su pasiula susilygins ir “juodo darbo” darbo uzmokestis sumazes, gali manim neabejot. Tai pat ir kvalifikuoti darbuotojai mes juodus darbus, kai tik baigsis krize ir ekonomika prades vel kitli, jie sugris i savo kvalifikacija atitinkanti darba. Ziurek placiau – neziurek i laikinus sunkumus (vel ziuri i krastutinumus!), kurie neparodo ilglo laikotarpio darbo rinkos rezultatu. Nebijok, krize baigsis ir viskas sugris i savo normalias vietas.
  Ir norek ne “diplomo” (nes ji gali nusipirkti), o to, ka tau duotu aukstojo mokslo istaiga ir kuo tave praturtintu. Diplomas – tik popieriukas. Tikiuosi jis tau neprides tusciagabiskumo, o ismokys matyti placiau ir pazinti daugiau.
  Sekmes!

  Reply
 32. hm… na tarkim, susipazystate su sauniu vyruku parodos pristatyme. Po to kartu maloniai aptariate paroda kavineje, apsikeiciat telefonais. Susitinkat dar pora kartu. Vakarais dusaujat koks jis simpatiskas, issilavines, apsiskaites ir t.t. Staiga is aplinkiniu suzinot kad jis dirba eiliniu policininku, na tokiu, kuris gatves slifuoja. Baiges tik viena MRU kursa ir toliau mokytis nezada. Ka rinksites?

  Reply
 33. O ką, kas čia blogo – eilinis policininkas? Tarsi dauguma mūsų būtų kokie nors neeiliniai.
  Aš po poros susitikimų, jei žmogus atrodo simpatiškas, tikrai dar nieko nesirinkčiau – per mažai pažįstamas dar.

  Reply
 34. Sveiki,
  vienam prisipazinau ,kad esu mokytoja …pries tai mielai bendravestuj pat pareiske ,kad visos mokytojos isterikes….

  Reply
 35. Pats straipsnis, manau, kažkiek idealizuotas. Žmogaus profesija, kaip ir kita informacija, formuoja kito žmogaus vaizdą mūsų akyse – sunku būtų patikėti, kad straipsnio autorius elgiasi kitaip.

  Tačiau man įdomiau buvo skaityti komentarūs. Nenoriu nieko įžeisti, bet jūs, žmonės, turite problemų 🙂 Taip rimtai ginčyjatės dėl savo etikečių?! “Diplomas taip gerai blah blah… be diplono negerai… ne diplomas blogai blah blah…” Kaip pavyzdi, dievinatiems doplomus, pasakysiu, kad nei Bill Gates nei Waren Buffet neturi jokių doplomų, tačiau yra ir labiau isilavinę, ir daugiau pasiekę, ir, apskritai įdomesnį žmonės už daugumą su diplomais… na o tiems, kurie diplomus niekina – nes “žmonės su diplomais pasikėlę, jiems tik pinigai rūpi?” – įdomu kas visa kultūrinį gyvenimą mums sukuria, statybininkai?

  Akivaizdu, kad ieškodami gyvenimo partnerio, kiekvienas taikysime savus kriterijus, nes turime savus lūkesčius. Kodėl taip sunku suprasti šią paprastą tiesa, kodėl mūsų tiesa turi būti visiems per gerklę grūdama?..

  Reply
 36. Taip jau yra, kad vizualiniai įrodymai (diplomai ir kita) labiau įtaigūs nei kalbiniai. Psichologiškai labiau pasitikime tuo, ką mums pateikia kaip įrodymą, o ne ausimis ir akimis. Svarbiausia, kad , nors ir žinome, jog nereikia vadovautis susikurtomis ar visuomenės primestomis etiketėmis bei nuostatomis, bet pakeisti savo požiūri labai sunku. Sakoma, kai kalba protas – intuicija tyli (nors ji teisingiausia patarėja), ar lengva įsiklausyti į patį save? o dar į kitą???

  Reply
 37. Mantuskinas2 , mielas zmogau , galiu pateikti pavyzdi , labai paprasta – save . Mokykla baigiau su pagyrimu , mano balai buvo visada auksti , stojamieji i vdu , taip pat. Istojau sekmingai , be jokiu problemu , mokiausi taip pat , baigiau pirma kursa , deje , antro baigti man jau neteko , nes yra tokiu gyvenimo aplinkybiu , kurie labai pakiso koja… Netekau tevu , netekau gyvenamos vietos , likau ant ledo , be pinigu . Nuejau dirbti Tavo , mielas zmogau , vadinamo juodo darbo i viena prekybos tinkla , nes tuo metu pasiseke , tik ji gauti. Tada as pamaciau , kokia yra musu liaudis , koks mentalitetas , kokiu yra zmoniu save iki debesu isikelusiu , kaip jie nesiskaito su aptarnaujanciu personalu. Man svarbiausia – but geru zmogumi , nors geras zmogus , ne profesija , o tie isaukstinimai issilavinusiuju… su diplomu ar be … argi as busiu blogesne ar geresne ? Niekam nerupes mano vertybes , savybes , poziuriai . Negavau diplomo , reiskia as Mantuskinai2 , jau nurasyta , negaliu but gera nei drauge , nei zmona , nei mama ? Tiesa sakant slykstu net skaityt buvo . Pabendravus man atrodo apie tai sprendziama . Ateis laikas ir as baigsiu aukstaji , bet tai nereiks , kad mano pozyris pasikeis.

  Reply
 38. NPCRIZ – tai profesionali sveikatingumo, grožio, jaunystės ir tinklinio marketingo kompanija.
  visų pirma natūralių peptidų, gaminamų Sankt-Peterburgo Bioreguliacijos ir Gerontologijos moksliniame tyrimo institute, distributorius. Ši kompanija yra bendraautorius, kuriant išskirtinę kosmetologinę liniją, naudojant natūralius peptidus, maisto papildus, ajurvedines arbatas. Visa ši produkcija patikimai apsaugota nuo klastočių. Dėl aukštos kainos ir neprieinamumo šio instituto produkcijos preparatus galėjo vartoti tik nedaugelis. Dabar dėka NPCRIZ ši produkcija prieinama daugeliui.
  http://www.npcriz.eu/lt/kletochnaja-kosmetika/zhidkie-peptidy.html registracija verslas56@gmail.com

  Reply

Leave a Comment