Ar man reikia gražaus vyro?

Kartais taip norėtųsi pasinaudoti tarnybine padėtimi ir iš gausiosios Duomenų Bazės pasirinkti tą, kuris neabejotinai būtų visapusiškai tobulas jaunikis. Ir tada vaizduotei laisvę tik duok: ir mes susitinkam, ir jis šypsosi tarsi dievas, ir mes galime kalbėtis valand valandas, ir jis juokiasi iš mano pošktų ir jis gražus. Gražus..?

Stop. Pastebėjau, kad šią sąvoką naudoju tikrai labai labai dažnai. Gražus vaikinas, gražus vyras. Ir tema “ieškau vaikino”, draugių pasiplepėjimuose labai dažnai baigiasi fraze “jis turi būti gražus”. Ir šioje vietoje akis nor ri nenori ima badyti dvigubi standartai: viena vertus, šlykštimės, pykstame, burnojame, kai vaikinai pradeda aptarinėti praėjusios merginos grožį, nirštame, kad jų merginos rinkimosi kriterijumi neretai tampa nepriekaištinga išvaizda. Puolame postringauti apie tai, kaip “NE IŠORĖ SVARBIAUSIA!”, “TIKRASIS GROŽIS YRA VIDINIS”. O kai reikia rinktis pačiai..? Ar visada sekasi išlikti tiek pat tolerantiškoms, galvotoms ir pakančioms?

Peržvelgiu forumą. Tiriamaisiais tikslais. Ir ką gi – didžioji dalis dalyvių tikrai nesirinktų pilvoto, akiniuoto, prastai apsivilkusio vyriškio. Taip, seni (čia gi nesiryžtu sakyti, kas kam yra SEN NAS.) taip pat neįtrauktini į pageidaujamų jaunikių sąrašą. Motyvas: jau geriau būsiu viena, nei su bet kuo. Jeigu galiu rinktis, kodėl turiu rinktis eilinį.?

Tuoj pat pamėginu apibendrinti: būdamos vaikinų taikinyje, norime sužibėti įžvalga, protu ir būti vertinamos ne už išorę, o už

vidinius turtus. Tuo tarpu ieškodamos dar ir kaip žvalgomės į tuos, kurių figūra it nulieta, akys žaižaruoja, o šypsena nepriekaištinga. Žinoma, vėliau stengiamės pažinti ir jų vidų! O kaipgi kitaip? Tai neabejotinai svarbu. Tačiau ta saldi pažinties pradžia. Na tikrai šauniau, kai ji leidžia ne tik sekti iškalbą, bet iš maitinti akis. Argi ne.?

Taip, postringauti raštu daug lengviau, nei kasdien sekti savo elgesį ir padaryti jį teisingą visomis prasmėmis. Tarkim man pačiai dabar tikrai aišku, kad vertėtų pasimokyti daugiau tolerancijos ir supratimo bei vengti dvigubų standartų. Jei kažką taikau sau, vertėtų prisiminti, jog tai galioja ir kitiems. Kaip sako lietuvių liaudies išmintis: “Kaip šauksi, taip atsilieps”. Bet jei ir siekiu šiuo įrašu ką nors perauklėti – tai nebent save. Monika, daugiau sup pratimo tau!

O pabaigti norėčiau štai tokia citata:”Kad ir kaip mes vertintume grožį ir vaikytumėmės idealių formų, galiausiai vis tiek grįžtame pastą, kuris moka prajuokinti”.

19 thoughts on “Ar man reikia gražaus vyro?”

 1. Visada vaidmeni vaidina dveji aspektai, tiek išvaizda tiek vidus. Vienas be kito nieko vertas. Nors išvaizda visada galima pakeisti 🙂 bet … As asmeniškai dažnai tingiu 🙂 ir nematau tam reikalo, o kiti negali taip.

  Reply
 2. kiekvienas renkamės partnerį naudodamiesi savu kriterijų rinkiniu – nėra teisingo ar neteisingo būdo tai padaryti; tai, kad esame visuomenės skatinami “vertinti vidinį grožį” visiškai nereiškia, kad tai yra “teisinga” (arba kad taip nėra)

  Reply
 3. o aš čia koks? senas ir negražus, bet (kartais) mokantis prajuokinti? 🙂

  jei rimčiau: nori nenori, bet pirmą įspūdį susidarome žvilgsniu. o pirmojo įspūdžio kaina, kaip pats įsitikinau, didelė.

  ir, beje, yra mokslo teorijų, teigiančių, jog posakis “dėl grožio nesiginčijama” yra neteisingas. visgi mumyse yra daug maž bendra grožio samprata…

  Reply
 4. Gincijamasi ir dar kaip 🙂 pasakymas “del grozio nesigincijama” reiskia kad tiesiok nenori gincytis nes tingi , arba jauciasi jog pralaimi si ginca.

  Reply
 5. Aš manau, žmogaus grožiui labiausiai kenkia blogi elgesio įpročiai, t.y. ydos (meluoti, pavydėti, būti nepakančiam, gašliam ir pan.) ir sveikatai kenksmingi įpročiai (rūkymas, girtavimas, narkotikai, besaikis valgymas, vaistų vartojimas be reikalo, barbės kūno kultas, internetas ir tv vietoj aktyvaus poilsio ir bendravimo su gyvais žmonėm ir t.t.).
  Tvarkingai, saikingai, dorai gyvenantis žmogus yra natūraliai gražus.

  Reply
 6. P.S. Monika, nebijok pasinaudoti tarnybinės padėties suteiktom didesnėm duomenų bazės galimybėmis. Tuo nieko nenuskriausi, o gal net 2 žmones padarysi laimingus (save ir …).
  Yra tokia išmintinga patarlė, turbūt Biblijoje: neužrišk snukio kuliančiam jaučiui. 🙂

  Reply
 7. visada taip, kai norisi suvirst į lovą, reikia gražuolės. O iškart po to, – nuoširdaus bendravimo, vidinio grožio, dvasinės brandos…. Tam ir reikia haremų, vyriškų ar moteriškų… :))) Visko viename nebūna.

  Reply
 8. Grazus, negrazus. Pirmas ispudis turi reiksmes. Manau, gamta daro savo: moteris turetu atkreipti vyro demesi, o jau veliau vyras renkasi ar nesirenka…vyksta procesas, kuriame negrozis virsta groziu ar atvirksciai…gimsta vidine trauka, noras prisiliesti, pajausti kita ar ne…Kiekvienas esam asmenybe, per savo prizme lauziam suvokima.

  Reply
 9. Taip, mes merginos postringaujame, kodel atsizvelgiama i merginu isore, o ne vidu, bet, deje, mes pacios, pripazinkime, norime, kad butu pastebetas musu grozis. O, kad pacios ieskome grazaus vaikino, tai visiskai normalu ne tik del to, kad gamta taip sutvere, bet ir del to, kad…tas vaikinas tau gali butu grazus, o kitoms visiskai ne! Nebutinai grazus visoms. Kitas dalykas; yra ne tiesa, kai kaikuorios merginos sako:-man svarbiausia vaikinu vidus…!Bet gi visu pirma atkreipiame demesi i isore, o tada jei ji priimtina leidziames i kalbas. Tada jau pazinus zmogus, jis darosi vis grazesnis ir grazesnis!!!
  Girdejau tokia replika is vaikino, kad vidini grozi sugalvojo bjaurus zmones:DDD

  Reply
 10. Kai vyras seniai pažįstamas, nepastebiu jo pilvotumo, nes matau jo asmenybę, vidinį grožį, o štai per pirmą pažintį storumas deja atstumia.

  Reply
 11. O man patinka…storas, pilvotas, barzdotas ir gerokai vyresnis 🙂 Tik jis turi buti protingas ir su geru jumoro jausmu. Ne isvaizdoje esme, o siltame ir nuosirdziame zmogaus viduje 🙂

  Reply
 12. Kam kovoti prieš prigimį, kiekvienas žmogus ieškome potencialaus partnerio visam gyvenimui, tokio, kuris mums gražiausias, protingiausias, idomiausias ir tt. Na ir tokio, kuris panašesnis i mus arba kokiu noretume būti…

  Reply
 13. Gražus gali būti ne tik man bet ir toms,kurios ruošiasi nuvilioti,svarbu,kad būtų protingas ir atsispirtų visoms vilionėms.

  Reply
 14. Na gal reikėtų, kad už velnią būtų gražesnis. Juk pasitinkam pagal išvaizdą, o išlydim pagal protą. o kai gerai pažįsti žmogų,daug ką aopie jį žinai, žinai koks geras ir visa kita, tai tada jis labai gražus. Negražių medžių nėra. gal aš ir senamadiška

  Reply
 15. Mano atveju,tai mano vaiko tėvo negraži išorė slėpė ir labai negražų vidų.O vidų pastebėjau neiškart.Viskas gyvenime ne šiaip sau.Juk net sena patarlė sako,,Dievas šelmį žymi”.Pažinojau vieną nnuo gimimo šlubuojančią merginą,tai po kelių metų pažinties vienoje nemalonioje situacijoje pamačiau,jog tai tiesa.Maža to,ji negali turėt vaikų.Matyt tikrai gaunam tai,ko nusipelnom šiame ir kas ten žino gal ir kituose gyvenimuose…

  Reply
 16. Aš asmeniškai jokių kriterijų rinkinio netururiu, nesinešioju švarko kišenėje lapo su punktais, tai yra kvaila ir nebrandu, pirma turime žinoti ko mes iš tiesų norime ir kas tai yra. Perklausius moterų – noriu kad būtų išvaizdus , madingas , turėtų pinigų, bet nebūtų pasikėlęs.. Turėtų nuomonę bet nebūtų ambicingas, su principais, nesiginčytų ir nebūtų mėmė koks, reikštus dažnai ir retai, bet būtų jautrus ir grubus.. Labai išranki karta šiais laikais 😉 Iš vyrų pusės pasiklausius visos nori tokio ir anokio tai mes taip ir taip elgsimės, reikia būt tokiam anokiam, niekas nebėra nuoširdus ir nebūna savimi visi kažką “primeta” pabūna kartu pusmetį metus o tada visas spektaklis baigiasi ir einam ieškot kitų kuriem ta “kaukė” dar neatsibodo..

  Reply

Leave a Comment