Vėl moters diena

Mielosios moterys…

Kaip gera, kad yra šventė, kai išdidžiai galime tiesti kaklus ir mėgautis vyrų dėmesiu bei sveikinti viena kita. Gal tai tik simboliška proga, kuri dažnai tampa išpūstu muilo burbulu prekybininkams pasipelnyti, bet… Tikrai geras jausmas, gauti gėlių iš simpatijos, sveikinimą iš direktoriaus ar elektroninę žinutę iš pažįstamo. O net jei gatvėje kas nors šią dieną (ir ne tik) šypteli ir pakutena mums, moterims, savimeilę, patikėkit – tokie maži dalykai mus pakelia iki debesų ir mes atsilyginame šimteriopai!

Kviečiu švęsti Moters dieną kartu – Kaune kovo 9-ąją ir Vilniuje kovo 10-ąją. Juk ilgasis savaitgalis artėja… Vyrai, nepamirškite parodyti iniciatyvos – liksite pagerbti, nes mes gėlės, kurios žydi dėl Jūsų!

KRIS

 

Net pati gamta šiandien – pavasariškai šilta ir šviesi, sveikina mus! Tegu plačiau atsimerkia ir vyrų akys!

Nuo tų laikų, kai 1857 metų kovo 8 dieną Manhetenas pabudo nuo tuščių puodų skambėjimo, organizuoto Niujorko moterų – darbininkių, vyrai sunerimo. Ačiū jums, drąsiosios užpraeito amžiaus moterys! Jūsų dėka, šią pavasario dieną jau daugiau kaip 100 metų viso pasaulio vyrai (greičiausiai bijodami „puodų maišto”), nuo pat ryto malonina mus gėlėmis, dovanomis, šypsenomis ir pusryčiais į lovą.

Tiesa, ginčai dėl šios šventės nerimsta, ir dauguma abiejų lyčių atstovų laiko ją neteisinga, bereikalinga ar net kenksminga. Priežastys greičiausiai tokios: nes pirminė Kovo 8 – osios prasmė – ne moterų diena, o „ moteriškos lyties revoliucionierių, terorisčių, XIX amžiaus ekstremisčių diena”.

Bet ar tai iš tikrųjų svarbu? Svarbiausia, kad mes turime savo – moterų šventę! Nes moteris jau pati yra šventė ir palikti ją be išskirtinės dienos metuose… Ne veltui dar senovės romėnai turėjo moters dieną! Tą dieną damos gaudavo nuo savo vyrų dovanų, būdavo apsuptos meile ir dėmesiu. Ir net vergės nebuvo užmirštos – jos taip pat sulaukdavo dovanėlių. Be to, ta diena belaisvėms visada buvo išeiginė. O vakare romietės rengdavosi savo puošniausiais apdarais ir eidavo į deivės Vestos – namų židinio saugotojos šventyklą.

Štai šiek tiek skaičių iš sociologinių apklausų, kokių dovanų mes laukiame iš vyrų:

1. gėlių jūros – norėtų 31 proc. apklaustųjų

2. romantiškos kelionės – 24 proc.

3. kad jis pasiūlytų ranką ir širdį – 14 proc.

4. kad jis grįžtų blaivus – 10 proc.

5. ko nors labai brangaus ir gražaus – 6 proc.

6. susilaukti su juo vaikų – 6 proc.

7. kad vyras sutiktų skirtis – 4 proc.

8. kokio nors malonaus suvenyro, padaryto jo rankomis – 3 proc.

9. kvepalų buteliuko – 2 proc.