Meilė – problema

Meilės problemos neaplenkia nei vieno žmogaus. Visi kada nors tai patiriame. Nebūkime idealistai ir nemanykime, jog meilė yra kažkas nežemiško ir jokių problemų, susijusių su ja, nėra ir negali būti… Svarbiausia laiku suprasti, jog yra problema ir tinkamai ją išspręsti.

Pabandyk įsijausti į kito žmogaus vaidmenį

Reikėtų pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies. Įsivaizduok, jog tavo gyvenimas yra didžiulis paveikslas… Ką tame paveiksle norėtum pakeisti? Stenkis būti kuo objektyvesnis. Taip pat pabandyk įsijausti į kito žmogaus vaidmenį.

Ką patartum kitam žmogui, kuris kenčia tokias pačias meilės problemas kaip ir Tu? Visą tai pabandyk pritaikyti ir sau.

„Dirbk“ su savimi. Labai dažnai žmonės taip kažkur skuba, lekia. Neanalizuoja savo problemų ir bėdų. Svarbu yra įsijausti į savo emocinę būseną, suvokti, kas yra blogai ir pan. Atmink, jog norėdamas pakeisti savo gyvenimą, pirmiausiai turi pasikeisti pats.

Svarbu rasti kompromisą

Labai svarbu yra mokėti prieiti kompromisą. Jei Tavo partneris su kažkuo nesutinka, tai visiškai nereiškia, jog jis Tavęs nebemyli. Tiesiog nesutapo jūsų nuomonės. Nereikia „pūsti burbulo“ ir pernelyg dramatizuoti. Svarbu viską išspręsti taikiai ir rasti kompromisą.

Reikia priimti žmogų tokį, koks jis yra. Jei Tau nepatinka partnerio elgesys, manieros, požiūris ir pan., galbūt Tu jo tiesiog nebemyli? O gal niekada ir nemylėjai? Svarbu suprasti, jog žmogaus pakeisti neįmanoma, jei jis pats to nenori. Per prievartą mylimas nebūsi…

Trumpas išsiskyrimas yra lyg šoko terapija

Jei santykiai pradeda itin slėgti, reikia pailsėti vienam nuo kito. Reikia padaryti pertrauką. Mėgautis kankinančiais ir mazochistiniais santykiais gali tik bepročiai… Kai žmonės trumpam išsiskiria, jie lieka vieni su savo jausmais.

Tai puikus metas viską apgalvoti ir suvokti, ko gyvenime Tu iš tiesų nori. Trumpas išsiskyrimas yra lyg šoko terapija, kuomet Tu supranti, ar gali gyventi be savo mylimojo, ar ne…

Jei nejauti tuštumos, tuomet jums geriau pasukti skirtingais keliais. Įvairūs santykių išbandymai, nesėkminga meilė veda žmogaus tobulėjimo link.

Juk žmogus gyvenime nuolat ko nors ieško. Tie ieškojimai anaiptol ne visada būna sėkmingi. Bet tuomet žmogus bręsta kaip asmenybė. Ima suvokti, ko iš tikrųjų nori iš savo gyvenimo, koks žmogus būtų tinkamas palydovas žengiant gyvenimo keliu.

Po nesėkmingos meilės geriausia yra palaukti pusmetį

Tik nereikia visko dirbtinai skubinti. Laikas – geriausias gydytojas, ypač meilės santykiuose. Jei pora skiriasi dėl itin rimtų priežasčių, pvz., neištikimybės, nereikia turėti iliuzijų, jog atleisti partneriui jo pasukimą „į kairę“ bus labai paprasta. Tam reikia laiko. Širdies žaizdos gyja ilgai.

Jei Tavo mylimasis buvo neištikimas, bet Tu jam sugebėjai atleisti, atmink, jog atkurti santykiuose pasitikėjimą bus labai sunku. Reikia didžiulės kantrybės bei noro būti kartu.

Po išsiskyrimo nedera greitai užmegzti kitų santykių. Anot psichologų, po nesėkmingos meilės geriausia yra palaukti pusmetį arba metus laiko ir tik tada „eiti į medžioklę“. Per tą laiką reikia „išsilaižyti“ visas žaizdas.

Suprasti visas skyrybų priežastis. Išanalizuoti ir priimti jas kaip vertingą gyvenimo pamoką. Tik tuomet derėtų ieškoti naujo mylimojo…