Kokia yra tikra meilė?

Poetai ir rašytojai jau daugybę amžių bando kuo tiksliau apibūdinti jausmą, kurį jaučiame mylėdami. Dabartiniais laikais meilę apibūdinti ir nusakyti bando dar ir mokslininkai. Nepaisant visų pastangų, geriausiai atsakyti į klausimą „kokia yra tikrai meilė“, gali kiekvienas žmogus atskirai.

Norint atsakyti į klausimą: „kokia man yra meilė?“, psichologai siūlo pirmiausi atsakyti į klausimą „kokia man yra netikra meilė?“

· Netikra meilė yra ta, kurią valdo manipuliacijos. Ar tikrai myli žmogus, kuris stengiasi pasinaudoti partnerio meile, kad pasiektų savanaudiškų tikslų? „Jei tikrai mane mylėtum, tada…“ Šių žodžių neturėtų būti santykiuose tarp žmonių, kurie nuoširdžiai myli ir vertina vienas kitą.

· Netikra meilė yra ta, kuri verčia mus apsimetinėti, slėpti savo tikrąjį „aš“. Jei dėl meilės turime apsimesti, kuo neesame, jei norėdami pelnyti kito žmogaus pagarbą ir meilę, turime išduoti savo tikrąjį „aš“ – tai nėra tikra meilė. Meilė yra kompromisų ieškojimas, supratingumas ir galėjimas būti su partneriu koks esi iš tiesų.

· Netikra meilė yra ta, kuri skatina smurtą. Aistra nėra susijusi su fiziniu ir emociniu smurtu. Tikrai mylintis žmogus nenorės ir nebandys įskaudinti partnerio.

· Netikra meilė yra ta, kurią valdo tik geismas. Geismas svarbus meilei, bet dar svarbiau – pagarba, atsakomybė, draugystė.

Tikra meilė yra…

· Tikra meilė yra „rūpestinga ir atsidavusi“. Dar senovės graikai pastebėjo, kad žodyje „meilė“ telpa daugybė prasmių, bet visas jas apibūdina žmogaus noras visapusiškai rūpintis mylimuoju.

· Tikra meilė yra aistringa. Aistra, seksualinis potraukis mylimajam – neatskiriama meilės dalis.

· Tikra meilė sukelia prisirišimą. Meilė sukuria stiprų ryšį tarp dviejų žmonių. Jo nereikia skatinti, jam nereikia pastangų – ryšys atsiranda savaime. Tikra meilė skatina prisirišimą, kuris yra ilgalaikis. Jam negalioja posakis: „Meilė trunka trejus metus“.

· Tikra meilė sukelia norą įsipareigoti. Tikra meilė skatina savanoriškai įsipareigoti vienam partneriui. Partneriams

nereikia vienas kito kontroliuoti, nes jų noras būti su mylimuoju yra savanoriškas ir nekeičiamas. Partneriai niekada nesudaro priežasčių abejoti vienas kito veiksmais.

· Tikra meilė yra intymi. Tikra meilė sukelia norą iš kuo arčiau pažinti partnerį ir jam atskleisti slapčiausias savo puses.

Comments are closed.