Mitai apie meilę: kuriais iš jų tikite jūs?

Yra daugybė eilėraščių, dainų ir filmų apie meilę, kuriose šis jausmas atskleidžiamas tik iš romantiškosios pusės. Tačiau daugelis romantiškų meilės apibrėžimų tik mitologizuoja vieną gražiausių jausmų. O kokia gi iš tiesų yra meilė?

Ar tikrai manote, kad pykstasi tik tos poros, kuriose meilė seniai išblėso? O gal esate įsitikinę, kad įsimylėjėliai nepastebi vienas kito trūkumų? Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt siūlo suabejoti keliais mitais apie meilę.

Vienas kitą mylintys partneriai niekada nekonfliktuoja. Du mylintys žmonės dviese sėdį prie jūros, šnekučiuojasi, vakarieniauja žvakių šviesoje… Norėtųsi tikėti, kaip rodoma kai kuriuose romantiniuose filmuose, kad ten, kur meilė, konfliktams vietos nėra, o barniai atsiranda tuomet, kai šis jausmas ima blėsti. Tačiau ar tikrai taip?

Puiku, jei idealiai sutariate su savo mylimuoju, tačiau ar tikrai poros kivirčijasi tik tada, kai nebelieka meilės? Greičiausiai ne. Pagalvokite apie visus žmones, su kuriais jūs niekada nesipykstate: jūsų gydytojas, viršininkas, kolega… Galima prieiti prie paprastos išvados – niekada nesipykstate su tais žmonėmis, kurie jūsų gyvenime nelabai ką reiškia ir nėra jums artimi. Tuo tarpu meilė abiejų partnerių širdyse turi liepsnoti, taigi kartais ir konfliktų gali iškilti. Jei niekada nesiginčijate su savo partneriu, tuomet greičiausiai apskritai su juo nesikalbate, o tai yra blogiausia, kas gali nutikti.

Meilė lygi orgazmų skaičiui. Kai kurie tapatina meilę ir seksą. Tokie žmonės visą savo dėmesį sutelkia į lovos reikalus ir labai nemėgsta pokalbių apie jausmus. Žinoma, meilė ir seksas neabejotinai yra neatsiejami dalykai, tačiau ar iš tiesų meilė lygi orgazmų skaičiui? Nors geras seksas yra svarbi kiekvienos poros gyvenimo dalis, meilės ir sekso tapatinimas nėra labai vykęs.

Tiesa ta, kad mažai tikėtina, jog per kelias dešimtis santuokos metų pavyks išsaugoti nepakartojamą seksą. Greičiausiai laikui bėgant teks ieškoti būdu, kaip atgaivinti aistrą miegamajame. Ir čia nėra nieko blogo – su tuo susiduria daugelis porų. Taigi turi būti šis tas daugiau nei seksas, kas vienytų du žmones, kurie nusprendė sujungti savo širdis visam gyvenimui.

Nuoširdžiai vienas kitą mylintys partneriai idealizuoja vienas kitą. Pasakysite, kad kiekviena mergina laukia savo riterio ant balto žirgo ir kad kiekvienas vyras svajoja apie princesę, kuri atitiktų visus jo lūkesčius. Galbūt ir mes kiekvienas giliai širdyje svajojame būti idealūs partneriai savo antrosioms pusėms.

Taip, yra tokių žmonių, kurie idealizuoja partnerį, tačiau tai nieko bendro neturi su meile. Atminkite, kad žmogus, kuris jus idealizuoja, myli iš tiesų ne jus, o galvoje susikurtą vyro ar moters idealą. Jei ieškote nuoširdžios ir tyros meilės, verčiau suraskite tokį partnerį, kuris mylėtų jus kaip žmogų su visais privalumais ir trūkumais, o ne kažkokį nerealų, savo paties susikurtą vaizdinį.

Jei tai tikra meilė, jums tiesiog gera būti kartu ir nereikia dėti jokių pastangų, kad išsaugotumėte santykius. Na, šis teiginys galėtų tikti susižavėjimui apibūdinti, bet tikrai ne meilei. Iš tiesų meilė yra sunkus kasdieninis darbas ir rūpinimasis vienas kitu. Tikra meilė yra ne tuomet, kai du žmonės sėdi susikabinę pajūryje ir grožisi saulėlydžiu, o tada, kai du žmonės savo meilę parodo kasdien rūpindamiesi vienas kitu. Pavyzdžiui, kas rytą mylimojo rankomis paruošta kava ir jo pagalba, kai jus ištinka bėda, yra patys geriausi meilės įrodymai. Kartais santykiai gali pasisukti sudėtinga linkme ir skaudinti, tačiau jei jūsų pora išgyvena visus sunkumus, galite neabejoti, kad jus sieja tikra meilė.