KIEKVIENOJE ŠALYJE GALIMA REALIZUOTI SAVO SVAJONĘ

KIEKVIENOJE ŠALYJE GALIMA REALIZUOTI SAVO SVAJONĘ

DAUG KAS PRIKLAUSO IR NUO PATIES

Atidžiau pasižiūrėję į pasaulio žemėlapį, pamatysime daugybę šalių, didelių ir mažų. Ir išsivystymas jų nevienodas. Be abejonės, kuo labiau išsivysčiusi šalis, tuo daugiau galimybių realizuoti savo svajonę.

Gimiau Lietuvoje ir jau 17 metų gyvenu joje. Esu rusė ir mokausi rusų vidurinėje mokykloje. Lietuvos nepriskirčiau prie labai išsivysčiusių kraštų, kur kiekvienas galėtų įgyvendinti savo svajonę. Nekalbu apie ypatingus ketinimus. Na, kad ir iš pirmo žvilgsnio lengvai įgyvendinamą – įsigyti aukštąjį išsilavinimą bei dirbti pagal specialybę Lietuvoje. Ar kiekvienam ši svajonė pasiekiama..? Labai gaila, bet – NE!

Pirmoji kliūtis – apmokamas mokslas aukštosiose mokyklose. Pažįstu jaunų, gabių žmonių, puikiai baigusių vidurines, bet dėl lėšų stokos negalinčių mokytis toliau. Tokie žmonės, nepaisant jų sugebėjimų, ieško nors ir mažai atlyginamo darbo – “gyventi juk reikia..!”

Antra kliūtis – jei žmogui ir pavyko įsigyti aukštąjį išsilavinimą, ne visados gali įsidarbinti pagal specialybę. Šitie žmonės dažniausiai išvažiuoja į užsienį, mėgindami ten įsitvirtinti. O kas dėl to pralaimi? Žinoma, valstybė! Juk tai “protų nutekėjimas”.

Originalumu, manau, nepasižymėsiu. Paprasčiausiai noriu įgyvendinti savo siekius.

Patinka užsienio kalbos. Tikriausiai, kad esu rusė, nuo vaikystės teko mokytis kalbų. Pirmiausia lietuvių, vėliau prisidėjo anglų, o dabar jau ir vokiečių. Ateityje tikiuosi išmokti ir daugiau. Juk labai svarbu, kad žmonės suprastų vienas kitą, nors ir kalbėtų skirtingomis kalbomis.

Ir pagaliau – savo ateitį įsivaizduoju susijusią su užsienio kalbomis. Kas žino, ar pavyks man tapti nebloga vertėja, gal diplomate..? Bet, kad šitą pasiekčiau, man reikės nemažai kantrybės ir užsispyrimo. Žinau, kol įgyvendinsiu savo svajonę, prieš akis – sunkus ir ilgas kelias. Taip pat žinau, kad niekas niekados už mane nieko nepadarys!