Kelias į pasaulio pažinimą

830 0

Kelias į pasaulio pažinimą

Žmogaus gyvenimo kelias nutviekstas pažinimo džiaugsmo. Neatrasti lobiai vilioja savo paslaptimis, o jau ištyrinėti kampeliai turi reikšmingą praeitį.

Mintimis sugrįžtu į Aukštaitijos kraštą. Čia, tarp daugybės kalnelių ir ežerų, įsikūrusi močiutės sodyba. Kiek daug svarbių mano gyvenimo žingsnių susiję su šia vieta. Kelias i pasaulio pažinimą mažam vaikui itin įdomus.

Pirmasis žingsnis. Daug pastangų reikėjo įdėti, kol galėjau eiti niekieno nelaikoma, neprižiūrima. Net ir suklupus nenuleisdavau rankų, bet iš naujo kėliausi ir ėjau pirmyn – į gyvenimą, į šviesą. Toks svarbus man atrodė jo paažinimas, suvokimas ir menkutės siunčiamos kliūtys.

Išmokus gerai vaikščioti, margaspalvis pasaulis atrodė dar įdomesnis. Karstytis į medžius, pievoje gaudyti drugelius ar tiesiog gulėti laukymėje ir stebėti dangaus mėlį, o vakare skaičiuoti krentančias žvaigždes – nepakartojamas užsiėmimas, o ypač, jei tai veda į gamtos pažinimą, aplinkos suvokimą, lavina vaizduotę. Jau tuomet, skaisčiai šviečiant saulei ir pučiant šiltam vasaros vėjeliui, išmokau girdėti augančią žolę, matyti krentančią rasą, o galiausiai – pažinti save.

Šypteldavau, kai virš manęs, lengvai plasnodamas, praskrisdavo paukštis. Taip pavydėjau jam sparnų. Tuomet atrodė, jog gaalėdama skraidyti peržvelgčiau v

. . .

Join the Conversation

×
×