Jauno zmogaus vertybes siandien

Jauno žmogaus vertybės šiandien

Jaunimas- nepatyrę žmonės. Jiems įdomu viską išbandyti “savo kailiu” . Dabartineje visuomenėje jaunimas labai skiriasi nuo ankstesniosios kartos žmoniu. Daugelis pradėjusių augti žmonių įsivaizduoja, kad jie yra pasaulio bambos ir viskas sukasi būtent aplink juos. Jie jaučiasi visa ko šeimininkais, tačiau pamiršta, kad be jų yra milijardai kitų žmonių. Skiriasi jų požiuris į pasaulį, kasdienybę, pareigas. Taigi kokios yra jauno žmogaus vertybės šiandien?

Jaunatviškas maksimalizmas Viskas arba juoda arba balta. Kodėl taip? Gal dėl to kad jaunas žmogus savo brendimo laaikotarpyje gauna per didelį kiekį informacijos, gaunamos mokykloje, kurios nespėja suvokti ir apdoroti? Manyčiau, jog jaunimas galutinai susiformavusio vertybių pasaulio neturi, nes būtent jaunystėje jis yra formuojamas. Šiam formavimuisi, visų pirma, didelę įtaką turi mokykla. Būtent joje jaunas žmogus praleidžia didelę dalį jaunystės. Reikėtų dėmesį atkreipti į tai, kaip patys mokiniai vertina mokyklą. Turbūt dažniau nei kas antras mokinys pasakytų, jog jam mokykloje nepatinka, bet jis nepagalvoja, kad čia formuojasi jo vertybės, kurios lydės jį toliau gyvenime.

Turbūt dažnas penkiolikos-aštuoniolikos metų jaaunuolis, į klausimą kokios yra jo vertybės, atsakytų, jog tai yra draugai, draugės ir meilė. Draugai turi labai didelę įtaką jauno žmogaus gyvenime. Ne veltui yra sakoma: „Su kuo sutapsi, toks ir pats tapsi“. Šiuo atveju yra labai daug pavyzdžių. Aš pa

ats asmeniškai pažystu tokių žmonių, kurie pasidavė draugų įtakai ir dabar elgiasi taip, kaip elgiasi jų draugai. Daug jaunuolių dėl draugų įtakos pradeda rūkyti, gerti arba dar blogiau-vartoti narkotikus. Dar viena jauno žmogaus vertybė yra draugystė, meilė. Manyčiau, jog tai yra labai gražu, kol viskas yra proto ribose. Mažų mažiausia kas gali nutikti blogo yra pažymiu nukritimas, nes kai jaunystėje „pamilsti“, tada atrodo jog nieko kito kaip tavo mylimasis nėra ir visą savo dėmesį sutekli į jį. Tačiau ir tai nėra taip blogai kaip gali buti. Blogiausias dalykas, kai per štai šitokią vertybę gali susigadinti sau visą gyvenimą. Jaunas žmogus nori viską išbadyti tupo tarpu ir suaugusiujų pasaulį. O tai yra seksas. Ir kartais gaunasi taip, kad blogai arba visiškai neapsisaugojus prrisidarai bėdos visam gyvenimui. Apie jaunuolius susidūrusius su šia bėda taipogi esu girdėjęs nekartą.

Augantis žmogus kiekvienoje savo gyvenimo pakopoje, patirdamas vis kažką naujo po truputį kaupia vertybes. Manau, jaunimas vertina tai, kas jiem aktualu yra šią dieną, jie kol kas negalvoja apie ateitį, ramiai gyvena su savo šeima, ir žino, kad už jį pasirūpins kiti. Tačiau, kai žmogus tampa savarankiškas, ir kasdien susiduria su įvairiais sunkumais ir ne tik, tai jis tada atskiria tikrąsias vertybes, keičiasi jo pasaulėžiūra, pradeda rūpėti ta
ai, kas anksčiau nerūpėjo.. jis turi gyventi ir spręsti pats, nes niekas kitas už jį tai nepadarys. Kol jaunas tai svarbiausia draugai, draugės, pramogos, o kai žmogus suauga prie šių vertybių prisijungia kitos, kaip atsakomybė, supratimas ir t.t. Vertybės gimsta su nauja diena, su nauju išgyvenimu, su nauja patirtimi, bet niekas nesakė, kad jos nustoja keistis ir užsikoduoja tame asmenyje. Ne. Laikui bėgant, žmogus bręsta, praregi daug toliau, nei po savo nosimi, jis keičiasi, bet su juo ir aplinka, keičiasi ir vertybių pasaulis. Viskas nuolatos kinta.

Leave a Comment