Kas pasikeičia po vestuvių?

Ar manote, kad po vestuvių poros santykiuose niekas nepasikeičia? Jei ne, tuomet kodėl taip norite ištekėti arba vesti? Bijote vedybų lyg velnias kryžiaus? Jei tikrai manote, kad po vedybų niekas nepasikeičia, ko tuomet bijote?!

Yra manančių, kad santuoka neigiamai paveikia mylimųjų santykius: suvaržo laisvę ir santykiai tampa monotoniški. Kiti gi prieštarauja, kad santuoka turi labai daug privalumų, o problemų atsiranda tik tuomet, jei partneriai per mažai stengiasi dėl vienas kito. Nesvarbu, kurią pusę palaikote jūs, visgi reikia pripažinti, kad santuoka kai ką pakeičia poros santykiuose.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt rašo apie tai, ką visgi santuoka pakeičia santykiuose. Santuoka pakeičia jūsų statusą. Po santuokos jūs tampate sutuoktinio giminės medžio šaka, kaip ir jis jūsų, ir tai niekada nepasikeis. Net jei jūs kada nors išsiskirsite, visada liskite jo buvusi žmona ar buvusiu vyru. Jei turite bendrų vaikų, visada liksite jo ar jos vaikų motina ar tėvu.

Susituokę dar labiau įsipareigojate vienas kitam. Susituokdami tarsi pasakote vienas kitam, kad jau radote savo gyvenimo žmigų ir daugiau nieko nebeieškosite. Jei jūs abu būsite pasiruošę labai stengtis, kad jūsų santuoka būtų sėkminga, pajėgsite atlaikyti bet kokius kilusius sunkumus.

Keičiasi prioritetai: priimdami bet kokius sprendimus turite galvoti nebe „aš“, o „mes“. Susituokę ką nors spręsdami turite galvoti ne tik apie save ir savo ateitį, bet ir apie savo sutuoktinį ir jo poreikius. Pavyzdžiui, jei jums pasiūlo darbą kitame mieste, negalite tiesiog imti ir visko mesti neaptarę ateities perspektyvų su sutuoktiniu. Jei visus sprendimus ir toliau priiminėsite vieni, gali kilti didelių konfliktų šeimoje.

Santuoka pakeičia seksualinį aktyvumą ir įpročius lovoje. Nors ne visi su šiuo teiginiu sutiks, tačiau dauguma tikriausiai pripažins, kad intymus gyvenimas po santuokos pasikeičia. Žinoma, jei iki santuokos dešimtmetį ar daugiau jau gyvenote kartu, ši taisyklė jums negalioja, tačiau susituokus ir pradėjus gyventi kartu dauguma porų pastebi pokyčių lovoje. Galbūt imsite rečiau mylėtis, o gal dažniau, galbūt seksas taps labiau nuobodus ir įprastas, o gal dar aistringesnis ir įdomesnis. Bet kuriuo atveju neturėtumėte nustebti, jei po santuokos jūsų seksualinis gyvenimas ims keistis.

Atsiranda būtinybė pasidalinti namų ruošos darbais. Kai kurios poros šiuos darbus pasidalina tradiciškai, kai kurios pagal tai, ką kam labiau patinka daryti. Bet kuriuo atveju susituokus jums teks tai padaryti.

Pasikeičia kai kurios asmeninės savybės. Santuoka dažnai padeda tapti brandesniam daugelyje sričių. Pavyzdžiui, išmoko kantrybės, atlaidumo, ištvermės ir kitų panašių savybių. Santuokoje dažnai išmokstama bendrauti subtiliau, suprasti neverbalinę komunikaciją, pamatyti tai, kas nepasakoma garsiai. Šie įgūdžiai padeda ne tik bendraujant su sutuoktiniu, bet ir su kitais.

Santuoka pakeičia gyvenimo būdą, o kartais ir sveikatą. Sakoma, kad vedę vyrai gyvena ilgiau, o ištekėjusios moterys trumpiau. Tačiau mes kalbame visai ne apie tai. Susituokę žmonės sujungia savo gyvenimus, taigi neišvengiamai pradeda derinti ir savo gyvenimo būdą. Dienos režimas, mitybos įpročiai ir panašūs dalykai – visa tai gali šiek tiek pasikeisti. Žinoma, nuo gyvenimo būdo priklauso ir sveikata.

Comments are closed.