Esame iš skirtingų socialinių sluoksnių. Ar santykiai įmanomi?

587 0

Kai su mylimu žmogumi žengiame prie altoriaus, dažnai įsivaizduojame, kad svarbiausia sutarti tik su savo partneriu, visa kita – nesvarbu. Deja, jau netrukus po vestuvių daugelis supranta, kad susituokė ne tik su mylimuoju ar mylimąja, o su visa jo ar jos šeima. O kas, jei esate kilę iš skirtingų socialinių sluoksnių – ar tokie santykiai įmanomi?

Įsivaizduokite, kad jūs vaikystėje su tėvais vaikščiodavote į teatrą, o vakarais jie skaitydavo jums pasakas. Be to, puikiai atsimenate krūvas laikraščių jūsų namuose, ir jie buvo skirti tikrai nee langams valyti. Tėvai nepamiršdavo ir jūsų – kas mėnesį užsakydavo vaikišką žurnaliuką. Tuo tarpu jūsų partneriui vaikystė asocijuojasi su televizoriumi, o savo tėvų jis nėra matęs su knyga rankose. Kaip manote, ar skirtingi potyriai vaikystėje nepakenks jūsų santykiams su sutuoktiniu? Juk tokiu atveju jūsų partneriui gali būti nesuprantama, kaip jūs galite leisti pinigus brangioms knygoms, o jūs nenorėsite suprasti, kaip galima tūkstančius kartų žiūrėti tuos pačius prastus filmus.

Kaip religiniai ar etniniai, taip ir socialiniai skirtumai gali komplikuoti santykius ir sukelti daaug streso. Pokalbiai su partneriu apie šiuos skirtumus gali būti naudingi jūsų santykiams, tačiau tikrai nebus lengvi. Kuo labiau jums pavyks įtraukti į savo bendrą gyvenimą tradicijų iš abiejų šeimų, tuo laimingesnė pora būsite. Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pateikia keletą patarimų, kurie gal

lbūt padės rasti sutarimą partneriams, kilusiems iš skirtingų socialinių sluoksnių.

Stenkitės ieškoti kompromisų. Jei ryžotės užmegzti santykius su žmogumi iš kito socialinio sluoksnio, greičiausiai jūsų jausmai buvo labai stiprūs. Atminkite, kad ir kokie esate skirtingi, visais klausimais galite rasti kompromisą. Pabandykite įsivaizduoti save partnerio vietoje ir suprasti, kodėl jis elgiasi vienaip ar kitaip.

Supraskite, kad jūsų partneris besąlygiškai myli savo artimuosius. Net jei, jūsų nuomone, mylimojo ar mylimosios tėvai ar kiti artimieji neturi nė vienos teigiamos savybės ir viską daro netinkamai, jie vis tiek yra jo ar jos šeimos nariai. O tai reiškia, kad jis juos myli besąlygiškai – tokius, kokie jie yra. Taigi stenkitės gerbti savo antrosios pusės jausmus ir nekalbėti apie jo artimųjų neigiamas savybes, kurių, žinoma, mes visi turime. Klystate, jei mannote, kad jis ar ji tų. . .

Join the Conversation

×
×