Tingiu dirbt!

Kas tai yra tingulys? Visų pirma tai nenorėjimas ar negalėjimas daryti to, ką turėtum daryti. O priežasčių gali būti įvairiausių. Svarbiausia – kad tik įvardijusi jas galėsi išsikapanoti iš tinginystės liūno. Žinoma, jei netingėsi bent jau rankomis pamosuoti.

Tingiu, nes nepatinka darbas

Situacija. Jei apskritai jautiesi sėdinti ne savo rogėse, dirbanti nemėgstamą darbą, nors svajoji apie visai kitokią profesiją – aišku kaip dieną, netingėk pasukti galvą ir susikurti planą, kaip tą darbą pakeisti ir pagaliau imtis to, kas tau tikrai miela.

Bet kur kas dažniau tokks tingulys užeina tada, kai tenka imtis kokio nors rutininio darbo, kuris tiesiog tau nepatinka, bet kurį atlikti būtinai reikia. Pavyzdžiui, išplauti namuose grindis arba pagaliau parašyti viršininkui ataskaitą apie projekto eigą ir rezultatus. Laimė, tai daryti turi ne kasdien. Bet visa bėda tame, kad tai daryti tingi.

Ką daryti? Svarbiausia tavo problemos dalis – motyvacijos stoka. Tu taip tingi, kad tau nerūpi net to darbo rezultatas (koks skirtumas, ar grindis plausi šiandien, ar užporyt, jei tau niekada nerūpėjo preciziška namų švara? Ir koks skirtumas, kada įteiksi viršininkui ataskaitą – juk projekto eigai įtakos ji jau neturės). Todėl čia geriausiai padės papildoma motyvacija. Susigalvok, ką galėtum sau padovanoti už atliktą darbą? Gal išplovusi grindis nulėksi pasidaryti manikiūro? O parašiusi ataskaitą užsisakysi į darbą picą?

Tingiu, nes

s dirbt bus nemalonu

Situacija. Tai ne tas pats, kas tavęs nedominantis darbas. Tu delsi ir nieko nedarai, nes žinai, kad tai gali būti labai nemalonu. Pavyzdžiui, neprisiruoši parašyti atsakymo tau priekaištų pažėrusiam užsakovui, nes bijai naujos jo nepasitenkinimo bangos, arba nustumi tolyn sąskaitas už komunalinius patarnavimus, nes žinai, kad jas sumokėjusi liksi be skatiko kišenėje.

Ką daryti? Užėjus tokio pobūdžio tinginiui pamėgink įvardyti savo tikruosius jausmus. Kodėl nenori daryti to darbo? Surask priežastis – gal užuot tingėjusi sugalvosi, kaip jas pašalinti ar palengvinti, o jau tada galėsi ir tą konkretų darbą atlikti? Beje, nenoras atlikti kurį nors tau nemalonų darbą yra vienas pagrindinių progreso valiklių. Kaip manai, kodėl kažkam šovė į galvą sukurti skrudintuvą? Kertu lažybų, tai buvo žmogus, kuris labai tingėjo stovėti priie keptuvės ir vartyti baltos duonos riekeles pusryčių sumuštiniams!

Tingiu, nes man vis tiek nepavyks

Situacija. Taip jau buvo visada. Ko tik imiesi – viskas krenta iš rankų. Ką bedarytum – vis tiek kiti padarys šimtą kartų geriau. Ir, kas blogiausia, dar pasijuoks, kad tu pati esi niekam tikusi. Bijai prisiimti atsakomybę, nes iš anksto žinai, kad gerų rezultatų iš tavęs tikėtis neverta. Stop! Taip galvoji ne tu – taip tau kužda tavo nepilnavertiškumo kompleksas.

Ką daryti? Nebijok klysti, suteiks sau tokią teisę. Juk neklysta tik tie

e, kurie nieko nedaro. Prieš pradėdama darbą apgalvok, kaip sieksi savo tikslo. Jei bijai, kad nepavyks – sukurk atsarginį variantą, kaip galėsi rezultatą pataisyti ir patobulinti: pasirink ilgesnį terminą darbui atlikti, paprašyk, kad kas nors pagelbėtų, apgalvok kiekvieną savo žingsnį, o jau tada pasiraitok rankoves ir čiupk jautį už ragų. Ir būtinai įvertink, pagirk save už padarytą pažangą, jei niekas kitas nesusipras to padaryti.

Gali būti ir taip, kad darbas išties ne tavo jėgoms: stinga išmanymo, kompetencijos, žinių. Ir nepilnavertiškumas čia niekuo dėtas – pasitiki savo jėgomis ir žinai savo galimybes, bet visa tai įvertinus tik dar aiškiau suvoki, jog tu nepajėgsi. Ką gi, užuot tingėjusi ir tempusi laiką, verčiau pagalvok, kaip to darbo atsisakyti. Ir to padaryti negali? Tada taip pat pasiraitok rankoves, suskirstyk darbą į konkrečius nedidelius etapus ir bandyk vis dėlto kabarotis tikslo link, apsišarvavusi kantrybe ir pasiryžimu pakeliui tobulinti įgūdžius bei gilinti žinias.

Tingiu, nes nebūsiu geriausia

Situacija. Jei jau šokti – tai ne prasčiau už Kariną Krysko, jei dainuoti – tai kaip Asmik Grigorian. Bet jei puikiai žinai, kad šoki tik vidutiniškai, o dainuodama ne visada pataikai į natą, ar verta pradėti? Tokia situacija gali susiklostyti bet kur. Kolegė bendraudama su klientais tiesiog neprilygstama. Žinodama, kad bendravimas nėra tavo stiprioji pusė, tu apskritai imi ven

ngti pakelti telefono ragelį, o per biuro duris įžengusį interesantą iškart siunti kreiptis pagalbos į kitus. Nes tu tingi.

Ką daryti? Konkurencija ir savęs lyginimas su kitais – pagrindiniai tavo priešai. Taigi užuot laipsniavus, kas geras, kas – geresnis, o kas – geriausias, turėtum ieškoti savo darbe to, kas tau malonu, maloniau, maloniausia. Na tai kas, kad kažką darai kitaip, nei pripažinti autoritetai. Orientuokis į tai, kas tau pačiai atrodo smagu, sumanu, kas sukelia azartą ir norą judėti pirmyn. Čia tas atvejis, kai kelias į tikslą turėtų tapti patrauklesniu už patį tikslą.

Tingiu, nes galvoje – visai ne darbas

Situacija. Kaip ten bebūtų, savo darbą tu darai. Bet pati mintimis esi visai kitur. Judesiai tampa lėtesni, mintys šokinėja, negali susikaupti. Tavo gyvenime dabar tas etapas, kai darbas – anaiptol ne pirmoje ir net ne antroje vietoje. Galva knibžda nuo spėlionių ir minčių, o širdis plazda nerimu ir laukimu. Taip gali būti įsimylėjus. Arba laukiant medicininių tyrimų atsakymo. Arba sprendžiantis sudėtingam klausimui šeimoje. Kartkartėmis visiems pasitaiko, kai tenka laukti, jaudintis ir nerimauti, būti vienu metu ir čia, ir kažkur kitur.

Ką daryti? Sustok ir paklausk, kur pati esi? Kas tave iš tikrųjų jaudina? Ir ar tai gali turėti įtakos dabartinei situacijai? Nepamiršk, tu – ne automatas. Ir ne viskas, kas tave jaudina, susiję su dar

rbu. Turi 3 galimybes:

1) ir toliau dirbti mintimis skrajojant toli bei numoti ranka į savo produktyvumą ir darbo rezultatą;

2) sąmoningai atidėti savo rūpesčius į šalį, nes dabar vis tiek nieko pakeisti negali;

3) pasiprašyti laisvos dienos (o gal kelių valandų?) ir pabandyti ką nors pakeisti asmeniniuose reikaluose. Kuris priimtiniausias tau?

Tingiu, nes taip nesąžininga!

Situacija. Bosas netikėtai paprašė atlikti ne tik savo darbą, bet ir pavaduoti susirgusį kolegą. Už tą patį atlyginimą. Tavo draugui dabar egzaminai, taigi jis tiesiog numoja rankas į neišneštas šiukšles ir stirtą neplautų indų. Visa tai tenka tau. Tu supranti, kad situacija laikina. Bet vis dėlto taaaaaip tingi. Ir savotiškai protestuoji prieš tokią neteisybę.

Ką daryti? Visų pirma tinkamai įvertink situaciją. Ar tikrai tau priklauso daryti tai, ko esi prašoma? Ar tai įeina į tavo pareigas? Ar tu gali prisiimti dar ir tą įsipareigojimą? Jei primesto darbo išvengti nepavyks ir puikiai žinai, kad anksčiau ar vėliau teks jį padaryti (ei, indai juk patys nesusiplaus!), sukąsk dantis ir veik. Bei nepamiršk pagalvoti apie moralinę kompensaciją sau. Viršininkas nežada skirti premijos už pavadavimą? Suplanuok, kaip kolegai grįžus pasiprašysi laisvos dienos, sukrovusi jam savo darbus. O besimokančiam draugui, sėkmingai išlaikiusiam sesiją, teks keletą dienų padirbėti prie namų švarinimo.

Tingiu, nes pavargau

Situacija labiau nei aiški. Sukiesi kaip voverė rate, vis darbai, vis pareigos. Nebeprisimeni, kada apskutinį kartą buvai kirpykloje, o valandėlė su knyga tau atrodo išvis nepasiekiama žemė.

Ką daryti? Nuovargis – bene labiausiai pateisinama tingėjimo priežastis. Nes tik beviltiškai nusiplūkusi gali ranką prie širdies pridėjusi pasakyti: nedarau to, nes negaliu (juk visais kitais atvejais buvo labiau ne „negaliu“, o „nenoriu“, ar ne?). Todėl išeitis viena – leisk sau pailsėti. Labai svarbu skirti bent valandėlę sau, be minčių apie darbą ir be sąžinės graužaties, kad dabar, užuot mirkusi vonioje, turėtum daryti ką nors kitą, pavyzdžiui, valyti langus ar tvarkyti išmėtytus vaikų žaislus. Geriausias pasiteisinimas – faktas, jog atgavusi jėgas į darbą kibsi žvaliau, viskas eisis sparčiau, o rezultatai džiugins labiau!

0 thoughts on “Tingiu dirbt!”

 1. suskirstyk darbą į konkrečius nedidelius etapus ir bandyk vis dėlto kabarotis tikslo link, apsišarvavusi kantrybe ir pasiryžimu pakeliui tobulinti įgūdžius bei gilinti žinias. NUOSTABUS STRAIPSNIS :)))

  Reply
 2. LENGVI,GREITI,GERI,PINIGEI !!,
  Jeigu ieskai gerai ir tikrai apmokamo darbo namuose,
  butinai tai perskaityk, nes naudinga.
  Skaitant si straipsni jus galite pakeisti savo gyvenima!
  Tai pakeite mano gyvenima…
  As aptikau tai viename is skelbimu ir nusprendziau pabandyti.
  Dalyvaujant ivairiuose forumose, as randu sita straipsni,
  kuriame sakoma, kad galima padaryti tukstancius litu
  per keleta savaiciu idedant tik 12litu. Nesamone, pagalvojau,
  tai turetu buti eilinis budas apmauti „lochus”,
  bet nusprendziau perskaityti ir suzinoti
  ka man kisa…
  Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2lt i banko saskaita ,
  kiekvienam is saraso apacioje. Paskui isbraukti pirma
  saskaitos numeri ir irasyti savo saskaitos numeri i paskutine sesta eilute,
  ir talpinate sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose.
  Jokiu apgauliu… As pamasciau, kad nieko neprarandu isskyrus savo 12lt ir
  nusprendziau pabandyti.
  Ir atspekit kas???
  Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis pinigai… As negalejau
  patiketi savo akimis, jog tai veikia.
  Per pora savaiciu susikaupe apie 2000lt , po triju savaiciu prisidejo dar
  apie 2000lt. dbr turiu uzdirbes 4000lt ir neskaitant smulkiu islaidu.
  Po pusantro men turetu buti apie 16000lt . Ir sita suma po truputi toliau dides.
  O prasidejo tik nuo 12lt…
  Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir jums, ir man.
  As jums pazadu, jeigu jus tiksliai seksite instrukcija ir neturesite
  vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites,
  per daug nesistengdami.
  Pasiulymas: Perskaitykite tai pora kartu!!! Issaugokite savo kompe, sekite
  instrukcija ir pinigai neprivers jusu laukti. Sutikite – tai paprasta!!!
  Tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir jusu
  indelis yra tik 12lt ir pora valandu internete…
  Svarbu: Tai ne apgavyste ir visiskai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir
  neprarandate, bet tai tikrai dirba!!!
  Atkreipkit demesi: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus
  jusu nuo 40 iki 80 dienu laikotarpije.
  Visa tai sekmingai veikia del dalyviu saziningumo.
  Yra trys paprasti ZINGSNIAI:
  1. Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti saskaita betkuriame lietuvos banke.
  2. Pirmiausia I zemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2lt.
  Po to perveskite po 2lt ir i sekancias banko saskaitas. Visa
  tai ivykdzius, jus padarete paslauga, ir svarbiausia – tai visiskai
  legalu. Jus taip pat prasote teisetos paslaugos, uz kuria mokate. VISEM PERVESK PERVESK PO 2. LT. (1). LT477300010124939575
  (2). LT817300010103291085
  (3). LT377044000134646881
  (4). LT257300010125170443
  (5). LT317290000018710862 (6). LT217044000256648822
  Dabar isbraukite is saraso Nr.1 saskaitos numeri,
  perneskite visas saskaitas vienu eiles numeriu i virsu,
  o i atlaisvinta Nr.6 eilute irasykite savo banko
  saskaitos numeri. Sarasas turetu atrodyti taip: PAVIZDIS (1).LT817300010103291085 (2).LT377044000134646881
  (3).LT257300010125170443 (4).LT317290000018710862
  (5).LT217044000256648822
  (6). Jusu saskaitos Nr.
  3. Darykite bet kokius pokycius, bet islaikykite pagrindine ideja,
  Isplatinkite sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir naujienu juostose,
  skelbimuose arba asmeniniais laiskais, isidemekite – kuo daugiau informacijos pasklis apie si
  straipsni, tuo didesnes bus jusu pajamos ir tos pajamos tesiogiai priklauso nuo jusu.
  Sitas biznis sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu saziningumo ir rimtumo. tdl viska
  atlikite kruopsciai ir nepagailekite 12lt nes jums tai atsipirks su kaupu. saziningumas daro pinigus.
  Ir kada jus pasieksite pirma eilute,
  jus turesite tukstancius lt tiesiog kaip saraso kurejas!
  Tai kainuoja tik 12lt ir kelias valandas nesunkaus darbo internete!!! Uzsiimkite tuo
  dabar, neatidekite rytdienai!!! Laikas pinigai!!!
  O dabar as papasakosiu, kodel jus bet kokiu atveju nieko neprarandate, o
  tikrai islosiate. Tiesiog paprasta aritmetika.
  Sakysim is 200 laisku ar straipsniu as gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas),
  tai reiskia as uzdirbsiu 10lt budamas sestoje saraso pozicijoje.
  Dabar sitie 5 zmones isplatina dar po 200 pranesimu
  su jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje, ir pastariesiems taip pat atsako
  tik po 5 zmones – tai jau 500lt i saskaita.
  Toliau sitie 25 zm. daro po 200 patalpinimu su jusu sask.Nr. 4 pozicijoje
  ir atsako vel 5 zm. – pajamos 2500lt. Toliau sitie 125 zm. patalpinus po 200
  pranesinu ir gavus po savo 5 zm. jums duoda 12500lt pajamu (jus 3 pozicijoje)
  Toliau dar idomiau: sitie 625zm. daro 200 patalpinimu su jusu sask. Nr. 2
  pozicijoje, atsako velgi po 5 zm. – tai 62500lt.
  toliau paskaiciuokite kokie pinigai cia, ir visai nesunkiai uzdirbti.
  Ar ne ispudingas skaicius? Ir tai tik uz pirmutinius 12litu.
  siame biznyje svarbiausia buti saziningam. kitaip nieko nesigaus.
  Ar jus galite isivaizduoti kiek zmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia
  prie interneto ir skaito sita straipsni, kaip ir jus dabar skaitote!!!
  Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju.
  Ir toliau dideja!!!
  Kokie sansai, kad jie uzsinores pameginti save kokioj nors naujovej???
  Ar ysivaizduojate kokios galimybes!!! Su 12lt ir keliomis valandomis internete.
  Kaip paskleisti informacija internete?
  (1.) Atidarot paieskos serveri google.com , jei zinote kitokiu paieskos serveriu tj gerai.
  (2.) Rasom raktini zodi – forumas, skelbimas, naujos grupes, ir kt.
  (3.)Paieska suras simtus forumu ir skelbimu skilteliu, kur jus ir galite patalpinti savo straipsni. BUVO MALUONO

  Reply
 3. as tai netingiu dirbti gal delto kad savaitgaliais gerai pailsiu. buvo vienas super savaitgalis kai is geradovana.lt nusipirkom su vyru sveikatingumo programa SPA poilsis ir nakvyne

  Reply

Leave a Comment