verslo planas

VERSLO EKONOMIKOS PRAKTIKA
VERSLO PLANAVIMAS

Turinys
1. Reziumė 3
2. Įmonės veiklos apršymas 3
3. Produkcijos aprašymas 4
4. Technologijos 5
5. Siūlomo projekto esmė 8
6. Marketingo planas 9
6.1. Marketingo rinkinio elementai 10
7. Gamybos planas 11
7.1. Gamybos proceso aprašymas 11
7.2. Technologinė įranga 11
7.3. Gamybiniai pajėgumai 12
8. Finansinis planas 15
8.1. Finansavimo poreikis ir šaltiniai 15
8.2. Sąnaudų prognozės 16

1. Reziumė
Čia pateikiame įmonės pavadinimą, kodą, registravimo datą, veiklos pobūdį (maisto produktų gamybą), adresą, telefoną, banką,(pavadinimas, skyrius, kodas), atsiskaitomąją sąskaitą.

Šio projekto esmė – įkurti nedidelę kepyklą, kuri aptarnaus miestelius, miestus, vietinius kaimus, kaimelius, didmiesčius. Bus gaminamas kasdieninis maisto produktas, kurio išskirtinė forma bei puikus skonis patraukė vartotojų dėmesį ir leis įtvirtinti planuojame, rinkos segmente. Produkto kaina palaikoma apie 10 proc. mažesnė nei koonkurentų, užtikrinta gaminio kokybė ir operatyvus pristatymas. Duona numatoma kepti Telšių mieste. Projekto finansavimo poreikis 128335 Lt., kurių didžioji dalis skirta technologiniai įrangai, ir automobiliams įsigyti, atsargoms kaupti. Projektas bus finansuojamas iš vidinių ir išorinių šaltinių.

Projekto finansinė analizė parodė, kad įmonė bus pelninga, turės pakankamai laiko grąžinti pajamas ir sumokėti.

Įmonės pavadinimas: Individuali įmonė, kepykla “KVIETELIS”
Įmonės kodas: 0000000
Registravimo data: 2007-01-07
Veiklos pobūdis: konditerijos gaminių gamyba ir prekyba
Adresas: Telšiai, Kepyklos g. 11
Telefonas: 8-100-22299
Bankas: Hansa Bankas, Telšių skyrius, kodas 567890123
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 4700015001567
2. Įmonės veiklos apršymas
Kepykla „KKvietelis“ pradedanti savo veiklą 2007 metais gamins ypatingo skonio duoną pagal senolių receptus, “Prancūziškas” batonas, kurio išskirtinė forma bei puikus skonis patrauks vartotojų dėmesį ir leis įsitvirtinti planuojamame rinkos segmente, įvairius meduolius, bandeles su džemu, aguonomis ir t.t. Naudos tik ekologiškus mi

iltus, mieles, raugus ir plikinius be jokių cheminių priedų. Receptūrą siekiama išlaikyti kuo tiksliau, kadangi nuo jos priklauso duonos gaminių skonis ir savitumas. Ruošiant tešlą bus naudojami tik natūralūs plikiniai ir raugai, nepridedami jokie konservantai ir maisto priedai. Todėl duona skalsi, išlaiko tikrąjį skonį ir kokybę.
Orientuodamasi į klientą ir jo poreikius kepykla „Kvietelis“ pateiks rinkai įvairių staigmenų ir naujienų. Originalios akcijos ir pasiūlymai visada sulauks vartotojų dėmesio. Ieškosime kelio ne tik kaip patekti ant vartotojų stalo, bet ir kaip patekti į jų širdis.
Mūsų tikslas – pranokti klientų lūkesčius. Klientų poreikiai yra visos mūsų vidinės ir išorinės veiklos pagrindas.
Duonos ir konditerijos pramonė Lietuvoje yra labai išvystyta ir užima nemažą rinkos dalį. Miltų, duonos ir pyrago bei konditerijos gaminių, kombinuotųjų pašarų gamyba pernai sumažėjo. Smmukimo priežastimi galėjo būti 2,4 karto išaugęs javų eksportas, dėl blogo derliaus Vakarų Europoje ir Ukrainoje užsienyje pakilus grūdų kainoms. Didžiausia Baltijos šalyse miltų gamintoja Malsena pernai padidino apyvartą 40 proc. iki 75 mln. Lt ir uždirbo 1,2 mln. Lt grynojo pelno. Eksportas išaugo 6 kartus ir sudarė 11,4 mln. Lt. Bendrovė investavo 9 mln. Lt į Vievio malūno rekonstrukciją ir ženkliai padidinogamybinius pajėgumus. Bendrovė tikisi šiemet užimti iki 50 proc. Lietuvos rinkos ir padidinti apyvartą 10–15 proc. I ketvirtį bendrovės pajamos siekė 22 mln. Lt – 47 proc. daugiau nei prieš metus. Ši
iemet apie 6 mln. Lt numatyta investuoti į didžiausią Baltijos šalyse makaronų gamybos liniją. Bendrovė Kauno grūdai 2003 m. pasiekė 99 mln. Lt apyvartą – 6,6 proc. daugiau nei prieš metus, o pelnas išaugo 2,3 karto iki 4,3 mln. Lt. Tuo tarpu Kretingos grūdų apyvarta pernai sumažėjo 10,8 proc. iki 113 mln. Lt, keliskart sumenko uždirbtas pelnas, sudaręs tik 0,7 mln. Lt. Viena didžiausių Baltijos šalyse konditerijos bendrovių Kraft Foods Lietuva praėjusiais metais nežymiai padidino apyvartą iki 260 mln. Lt, o grynasis pelnas padidėjo ketvirtadaliu ir pasiekė 19 mln. Lt. Vilniaus pergalė pajamas padidino 6 proc. iki 58 mln.Lt, tačiau pelno beveik negavo. Naujoji rūta išsiplėtė per 10 proc. ir pasiekė 25 mln. Lt apyvartą. Tolesnį augimą bendrovė sieja su eksporto didinimu. Suomijos kapitalo valdoma bendrovė Fazer Gardėsis gavo 24,4 mln. Lt pajamų – ketvirtadaliu daugiau nei 2002 m. Įmonė tikisi užimamą šalies duonos ir konditerijos kepinių rinkos dalį šiemet padidinti nuo 10 proc. iki 13 proc. Suomijos bendrovei Vaasan&Vaasan priklausanti Lietuvos duonos rinkos lyderė Vilniaus duona plius pernai gerokai padidino pelningumą – grynojo pelno uždirbta 4,4 mln. Lt arba 19 proc. daugiau nei užpernai, nors apyvarta ir sumenko 12,5 proc. iki 82 mln. Lt.
3. Produkcijos aprašymas
Tamsi ruginė duona kepama iš ruginių pasijotų ir kvietinių miltų mišinio. Dalis ruginių miltų į tešlą patenka jau užplikyti. Tešlos rauginimui nenaudojami jokie papildomi purikliai ir tešlos pagerintojai, net cukrus. Šios duonos gamybos pr
rocesas yra savitas ir sudėtingas, trunkantis iki 10-12 valandų. Vykstant ilgam fermentacijos procesui, susikaupia daugiau aromatinių junginių, angliavandenių ir baltymų skilimo produktų, kurie nulemia kepinio aromatą ir turi įtakos lėtesniam duonos žiedėjimui. Taip gaminama duona ilgai išlieka šviežia bei išsaugo savo naudingąsias savybes.
Duona Venta – tai ovalo formos, šviesi, padinė duona, kepama iš ruginių ir kvietinių miltų mišinio. Duona pagardinta lieso pieno milteliais, cukrumi, kmynais. Ventos duona yra ypatingai skani, šviesi duona – puikus priedas ir prie šaltų užkandžių, ir prie šiltų patiekalų
Duona ,,Kvietelis” – ovalo formos, šviesi, padinė duona, kepama iš kvietinių miltų, kepimo mielių, druskos, paskaninta cukrumi.

Sumuštinių batonas – tai minkštas, purus batonas, tinkantis įvairiems – įprastiems, karštiems ar saldiems – sumuštiniams gaminti.
Pusryčių batonas įtiks kiekvieno skoniui: jis nei per minkštas, nei per kietas. Jau pats gaminio pavadinimas nurodo, kad šis batonas ypač tiks pusryčių stalui.
Batonas „Kvietelis“ – ypač minkštas ir švelnaus pieno skonio batonas. Jis kepamas iš aukščiausios rūšies miltų.
Meduoliai “Kvietelis” – pailgos formos, paviršius padengtas cukrine glazūra.
Meduoliai “Vasara” – keturkampio formos ir paviršius padengtas cukrine glazūra.
„Arbatinės bandelės” – tai nedidelės apvalios bandelės kepamos iš aukščiausios rūšies miltų. Jos saldžios, minkštos ir purios.
Pusryčių bandelės, ruošiamos iš aukščiausios rūšies miltų, puikiai tiks pusryčiams ar prie salotų. Bandelės yra nedidelės, pailgos formos ir primena senovines ba
andeles.
Taip pat gaminsime šakočius, skruzdėlynus, medaus ir šventinius pyragus, vaisinius, su aguonomis, su varške ir uogiene. Kepsime įvairius tortus:

„BIČIULIS“ – medaus lakštai pertepami grietinės kremu.
„VAISINIS BIČIULIS“ – medaus lakštai pertepami grietinės kremu, smulkinti vaisiai.
„SMALIŽIUS“ – trys skirtingi lakštai (morenginis, rudas biskvitinis, geltonas biskvitinis) pertepami dviejų rūšių kremu (grietininiu ir virtu sviestiniu).

„PERSIKAS“ – specialaus kepimo geltonas ir rudas biskvitai pertepti grietinės kremu ir persikų įdaru ir t.t.
4. Technologijos
Nemažą dalį šiuolaikinės duonos gamybos techninės bazės planuojama įsigyti iš Europos įmonių, gaminančių duonos pramonės įrenginius. Europos įmonių įrangą, išsiskiria našumu, pasižymi patikimumu bei ilgaamžiškumu, sėkmingai eksploatuoja daugelis didžiausių Europos duonos gamintojų. Kepyklai „Kvietelis: reikalingos technologijos yra:
Elektroninis vandens maišytuvas – dozatorius, Skirtas automatiniam vandens dozavimui ruošiant tešlą;
Tešlos maišyklė – Maišyklė skirta ruošti kvietinei ir kvietruginei tešlai
Planetinis mikseris – Skirtas skystų tešlų, kremų plakimui.
Dalintuvas SVP
Formuotuvas ECON
Rotacinė krosnis 3-D
Padinė krosnis 3-G
Raikyklė DURO
Dekoravimo įrankiai:
Komplektas dekoravimui su plastikiniais antgaliais (4 vnt.) – KAINA: 17,60 Lt.
Dekoravimo rinkinys: 35 cm. ilgio konditerinis maišelis, 3 metaliniai antgaliai, adapteris – KAINA: 40,00 Lt.
Metaliniai antgaliai. Diametras nuo 2 mm. iki 20 mm. Vieneto – KAINA: 8,25 Lt
Metaliniai antgaliai. Diametras 5 mm., 8 mm., 10 mm., 12 mm. ir 15 mm. – Vieneto KAINA: 8,25 Lt
Metaliniai antgaliai. Diametras 12 mm., 17 mm. – Vieneto KAINA: 8,25 Lt
Įvairūs daugkartinio naudojimo konditeriniai maišeliai kremams ir tešlai. Dydžiai nuo 28 cm. ilgio iki 70 cm. ilgio.- KAINA: nuo 7,00 Lt. iki 20,00 Lt.
Konditerinis švirkštas kremui su 5 antgaliais. Talpa 200 ml. – KAINA: 19,00 Lt.
Purkštukas dažams Decoair 2, dvigubo veikimo, talpa 7 cm3, antgalis 0,3 mm. – KAINA: 459,00 Lt.
Spaudas bandelėms, Ø 12,5 cm. – KAINA: 27,00 Lt.
Spaudas pyragui, 19x19cm. – KAINA: 311,00 Lt.
Forma dekoravimui “Meškiukas” , 25x10x7h cm. – KAINA: 34,00 Lt.
Metalinis antgalis skirtas rašyti, piešti. Viršus Ø 1 mm, apačia Ø 16 mm., aukštis 36 mm.- KAINA: 6,00 Lt.
Mini formelių rinkinys sausainiams 9 vnt. Vidutinis dydis 40 mm. – KAINA: 8,00 Lt.
Formelių meduoliams rinkinys, 4 vnt. Vidutinis dydis 90 mm. – KAINA: 7,00 Lt.
Forma keksui, Ø 22 cm – KAINA 20,00 Lt.
Forma, vaisiniam pyragui su išimamu dugnu, Ø 24 cm. – KAINA 10,57 Lt.
Nelipni forma su dviem dugnais biskvitui ir keksui kepti “Easy” . Ø 26 cm. – KAINA 38,00 Lt.
Forma vaisiniam pyragui, nelipni, Ø 28 cm. – KAINA: 19,68
Forma tortui, nelipni. Ø 20 cm. – KAINA 16,28 Lt.,

Ø 24 cm. KAINA 19,59 Lt.,

Ø 26 cm. KAINA 21,15 Lt.
Forma pyragui, ilgis 30 cm. KAINA: 18,00 Lt.
Rinkinys tortui “LA FORMA”. Jį sudaro: nelipni kepimo forma, nerūdijančio plieno dugnas-padėklas, plastikinis gaubtas, nerūdijančio plieno rankena. Ø 26 cm. – KAINA 95,00 Lt.
Kepimo forma. Ypač patvari, nelipni, atspari rūgštims, galima raižyti peiliu. 35,5x24x5 cm. KAINA: 46,78 Lt.,
39,5x28x5 cm. KAINA: 53,14 Lt.
Forma keksams kepti, 12 vnt., nelipni, 38×27 cm. – KAINA: 28,38 Lt
Forma sausainiams kepti, nelipni, 38×26 cm.,- KAINA: 21,00 Lt.
Torto forma, aukštis 35 cm. – KAINA: 23,00 Lt.
Torto forma, aukštis 25 cm. – KAINA: 23,50 Lt.
Kepimo formelė 6215, Ø50xh27 mm. – KAINA: 1,90 Lt
Kepimo formelė 6111, 73x26xh40 mm. – KAINA: 2,90 Lt.,
6102, Ø70xh22 mm. KAINA: 4,50 Lt.,
6172, 75x57xh18 mm. KAINA: 1,40 Lt.

Reikalingos žaliavos ir medžiagos:
 Miltai: kvietiniai, ruginiai, kvietruginiai
 Rudas šokoladas
 Geltonas šokoladas
 Baltas šokoladas
 Kreminiai pabarstukai
 Desertinės pastos
 Standikliai
 Romo, vanilinio, citrinų, esencijos
 Kremo stabilizatorius
 Skysčių tirštikis
 Želė
 Maistinis lakas
 Cukraus pudra
Kepėjas ir konditeris turi nusimanyti apie ekologinius maisto produktus, parinkti ir paruošti žaliavas, įvertinti jų kokybę vizualiniu būdu, paskaičiuoti produktų ir žaliavų reikmes duonos-pyrago ir konditerijos pusgaminiams bei gaminiams, naudoti pagal paskirtį inventorių ir įrengimus, žinoti jų eksploatacijos taisykles, parengti kepimo režimus, ruošti įvairias tešlas, jas formuoti ir kepti, dekoruoti gaminius, įvertinti gaminių kokybę.
Darbuotojų kvalifikacija:
Turi žinoti: reikalavimus darbo vietoms, įrangos paruošimui ir priežiūrai; maisto produktų ir žaliavų cheminę sudėtį, savybes, paruošimo ypatumus, reikalavimus kokybei, laikymo ir ženklinimo taisykles, duonos-pyrago ir konditerijos pusgaminių bei gaminių ruošimo ypatumus, gaminių puošybą, ekonomikos ir verslo pagrindus, darbų saugos reikalavimus, gaminių, kurių pasibaigęs realizavimo terminas, perdirbimo būdus. Turi mokėti: paskaičiuoti žaliavų ir maisto produktų reikmes, parinkti ir paruošti žaliavas bei produktus gamybai, ekonomiškai juos naudoti, naudotis gaminių receptūromis ir technologijos kortelėmis, sudaryti technologijos korteles, paruošti kremus, sirupus, glajus, įdarus ir kitus apdailos pusgaminius, paruošti įvairias duonos-pyrago, konditerijos gaminių tešlas, formuoti ir kepti pusgaminius, paruošti gaminius prekybai, nesudėtingai puošti kreminius gaminius, įvertinti gaminių kokybę vadovaujantis standartais, saugiai naudotis technologiniais įrengimais, tvarkyti įmonės veiklos apskaitą, ekonomiškai naudoti šilumą, elektrą, saugiai organizuoti darbą.
5. Siūlomo projekto esmė
Individualią kepyklą „Kvietelis“, kuri pradės savo veiklą 2007 metais Telšiuose, steigs Petras Petraitis, kuris paveldėjo iš savo tėvo pastatą, kurioje anksčiau buvo įsikūrusi kepykla. Šio pastato vertė 95000 litų.
Siūlomo projekto esmė tokia:
1. Petras Petraitis steigs individualią įmonę;
2. Jis įkurs nedidelę kepyklą, kuri aptarnaus aplinkinius miestelius ir miestus.
3. Įsigis visą reikalingą kepimo įrangą.
4. Projekto įgyvendinimo trukmė pusė metų.
Šiuo verslo planu siekiama:
o patikrinti idėją:
o apskaičiuoti reikalingų lėšų poreikį;
o surasti partnerius arba gauti paskolą;
o įvertinti riziką.
6. Marketingo planas
Telšių miestas yra strategiškai geroje vietoje. Puikus susisiekimas su miesto rajono centrais, taip pat ir su kitų miestų rajonais. Pro Telšių miestą yra nutiesta daug strategiškai svarbių kelių jungiančių Lietuvos didmiesčius. Tokiu atveju pro Telšius kiekvieną dieną pravažiuoja tūkstančiai turistų ir įvairių žmonių.

Geografinė padėtis labai svarbi kepyklai „Kvietelis“ projekto įgyvendinimui, tai leidžia įvertinti gyventojų skaičių, prekybos taškų padėtį, apskaičiuoti transporto sąnaudas.

Potenciali rinka, pagal rinkimų surašymo duomenis mieste, miesto rajonuose sudaro apie 57722 žmonių.
Kepyklai „Kvietelis“ reikės išsikovoti vietą jau užimtoje rinkoje, siekdama išanalizuoti savo galimybes, ji nagrinėja tokius klausimus:
2.2.1. Potencialūs vartotojai. „Kvietelis“ gaminių potencialūs vartotojai – visi asmenys nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, pajamų, išsilavinimo, užsiėmimo, gyvenamosios vietos, būdo.
1. Duonos gaminių pasirinkimą riboja tik asmeniniai žmonių poreikiai, pomėgiai, sveikatos būklė ir žinoma pasiūla.
2. Kepyklos „Kvietelis“ gaminiai perkami kasdien, švieži, jų atsargų bus stengiamasi nekaupti, nes prastėja gaminių kokybė.
3. Kita grupė potencialių vartotojų yra maitinimo įmonės ( užeigos, kavinės, valgyklos, prekybos centrai.) jos perka dideliais kiekiais. Šiame rinkos segmente aktualu nuolaidos sistema, tiekimas laiku ir aišku kokybė.
2.2.2. Potencialūs konkurentai.
• Didelės ir kitos privačios kepyklos, sumaniusios steigtis Telšių mieste ir aplinkiniuose miesteliuose.
• Šiuo metu Telšiuose didžiausią rinkos dalį yra užėmę tik duonos gaminiai. Vidutinė konkurento 1 kilogramo kaina yra didesnė už mūsų planuojamą. „Kvietelio“ gaminami duonos gaminiai turės didesnį pranašumą šių privalumų dėka:
■ nauja pažangi gamybos technologija ir technologiniai įrengimai suteikia galimybę gauti platų produkcijos asortimentą ir plačiau patenkinti įvairių poreikių vartotojus;
■ žaliavų kokybė ir darbo kokybė garantuos aukštą gaminių kokybę;
■ gera technologija suteiks galimybę mažinti produkcijos bendruosius kaštus;
■ bendrovės kepamų produktų kaina leis konkuruoti rinkoje;
■ įmonė ketina plėsti prekybinį tinklą duonos gaminių realizavimui; tai gali užtikrinti nuolatinį ir platų produkcijos pateikimą vartotojui;
■ kokybės ir prekinės išvaizdos parametrus užtikrins sanitarinių higienos reikalavimų laikymasis bei kokybinių parametrų išsaugojimas visose technologinio proceso stadijose;
■ produkciją bendrovė tieks įpakuotą maistiniuose maišeliuose, tai leis išlaikyti gaminių šviežumą.
6.1. Marketingo rinkinio elementai
Produkto aprašymas. Bendrovė numato atidaryti duonos gaminių kepyklą, naudojant gamybos technologiją ir įrengimus.
Bendrovėje gaminami duonos ir konditerijos gaminiai bus realizuojami vietinėse rinkose, pirmiausia Telšių mieste ir rajonuose.
Duonos gaminiai – tai kasdieninės paklausos maisto produktas, kurio poreikis nepriklauso nuo mados ar sezono. Bendrovės kepamų duonos ir konditerijos gaminių didžiausią gamybos dalį sudarys duonos gaminiai. Numatoma gaminti aukštos kokybės, gero skonio duonos ir konditerijos gaminių, panaudojant aukščiausios kokybės žaliavą ir įvairius priedus. Asortimento įvairumas turi pritraukti įvairių poreikių pirkėjus, o gaminių kokybė suteiks bendrovei konkurencinį pranašumą.
Paskirstymas. Bendrovė savo gaminius realizuos per mažmenines maisto ir aplinkinių miestelių prekybos įmones, be to, pirkėjai galės nusipirkti gaminius tiesiog iš kepyklos. Prekybos įmonėms pageidaujant, produkcija bus pristatyta tiesiogiai į nurodytą vietą, klientui patogiu laiku.
Kaina, jos nustatymas. Bendrovė kainas nustatys atsižvelgiant į vieneto savikainą bei konkurentų kainas. Bendrovė kainą numato apie 10 procentų žemesnę nei konkurentų.
Rėmimas. Siekiant paskatinti potencialius klientus, bus pasitelkta nuolaidų sistema, ypač maitinimo įmonėms, barams, perkančioms dideliais kiekiais.
Bendrovė suteiks tokias nuolaidas:
• Perkantiems 2000 ir daugiau vienetų;
• Klientams perkantiems pusę metų ir ilgiau;
• Atsiskaitantiems grynaisiais ir iš karto;
• Nemokamai reklamuojantiems bendrovės tiekiamą produkciją prekybos vietose ( reklaminiai plakatai ir t.t.).
Reklama. Duonos ir konditerijos gaminiai yra tokie produktai, kurie nereikalauja didelių reklamos išlaidų. Tačiau norint suformuoti paklausą produktui reklama neišvengiama. Bendrovė kiekviename aptarnaujamame punkte numato įrengti savo produkcijos reklaminius stendus. Yra numatoma vykdyti firminėje parduotuvėje gaminamos produkcijos degustacijas, taip pat duoti reklaminius skelbimus apie bendrovės gaminamą produkciją, į vietinius laikraščius.
7. Gamybos planas
Kadangi kepykla yra gamybinė įmonė kepyklai „Kvietelis“ teks pasirūpinti gamybos procesu, reikiama technologine įranga ir kitais į renginiais. Tam bendrovė parengė gamybos planą.
7.1. Gamybos proceso aprašymas
Duonos ir konditerijos gamyba, reikalauja tikslumo, kruopštumo. Jei pagaminti reikės:
1) Įmaišalo ruošimas: Įmaišalui skirti miltai, druska, mielės užpilami karštu vandeniu ir užplikoma ir paliekama šiltai 25-30˚C, 48 valandas.
2) Tešlos užmaišymas: Į gerai išrūgusią tešlą supilami kmynai, cukrus. Iš visų likusių miltų minkoma kieta tešla. Paviršius išlyginamas, padaroma kumščio duobutę ( kad žinotume, kaip formuoti gaminį, kaip duobutė pakyla). Uždengiama ir laikoma šiltai dar 3 valandas, temperatūroje 25-30˚C.
3) Tešlos ruošinių gamyba: Iš paruoštos tešlos formuojama 30-35 cm ilgio, 8-9 cm pločio ir 4-5 cm aukščio ovalo pusgaminiai ir šiltoje patalpoje kildinama apie 10 minučių. Po to pailgam pusgaminiui vandenyje suvilgytais pirštais abiejose šonuose daromi kas šeši centimetrai grioveliai, o ovalo formos – pusgaminiai paženklinami varpos piešiniais ir greitai sudedama į įkaitintą spintą.
4) Kepimas: Kepama 250-300˚C temperatūroje apie 20 minučių. Po to 10 minučių kaitinimas išjungiamas ir nukritus temperatūrai iki 160˚C įjungiama ir silpnai kaitinama dar kepama apie 60 minučių. Iškeptas gaminys apšlakstomas vandeniu ir uždengiama šlapia marle, tam, kad plutelė būtų minkšta.
7.2. Technologinė įranga
Įmonė nėra apsirūpinusi veiklai reikalingais įrengimais. Jie bus perkami Lietuvoje, ieškant optimaliausio sprendimo. Pagrindiniai įrengimai yra nurodyti ... lentelėje. Šių įrengimų atvežimą ir montavimą apsiima atlikti juos parduodančios įmonės ir asmenys. Jie gali pradėti darbą klientui patogiu laiku.
Susipažinus su gamybos procesu .. lentelėje pateiktas technologinis įrangos poreikis ir jos vertė:

Reikalinga technologinė įranga

Pavadinimas Kiekis, vnt Kaina, vnt Suma, Lt
Kepimo krosnis 2 10000 20000
Tešlos maišytuvas 2 5000 10000
Formuotojas 1 2000 2000
Dozuotojas 1 3500 3500
Raikyklė 1 560 560
Dekoravimo įrankiai 21 11 231
Planetinis mikseris 2 470 940
Purkštukas dažams 1 459 459
Spaudas pyragui 1 311 311
Kepimo formos 15 23,6 354

Iš viso: 47 38355

7.3. Gamybiniai pajėgumai
Su gauta įranga kepykla gali iškepti apie 1,5 t per pamainą duonos ir konditerijos gaminių. Gamybinę programą „Kvietelis“ kepyklos savininkas sudarė remdamasis pardavimų apimtimis, bei turimais gamybiniais pajėgumais.
Kepykla “Kvietelis” dirbs iš pradžių po 10 valandų per parą.
Režiminis darbo laikas: (356-16) * 1 *10 = 2490 val.
Pardavimų prognozė
Variantas I ketvirtis II ketvirtis III ketvirtis III ketvirtis

Kaina, Lt Pardav. kg. Suma Lt Pardav. Kg. Suma Lt Pardav. Kg. Suma Lt Pardav. Kg. Suma Tūkst. Lt

Duona„Kvietelis“

2,12 557,6 1182,11 548 1161,76 778 1649,36 879 1863,48

Duona„Venta“

2,12 537,6 1139,71 528 1119,36 878 1861,36 886 1878,32
Sumuštinių batonas

0,99 390 386,1 320 316,8 450 445,5 446 441,54
Batonas “Kvietelis”

1,12 450 504 468 524,16 521 583,52 533 596,96
Šakočiai

14 100 1400 120 1680 156 2184 178 2492
Pyragai: vaisiniai, medaus, su varške, su uogomis

12 295 3540 321 3852 354 4248 450 5400
Tortai: Bičiulis, Persikas, Smaližius

17 95 1615 105 1785 125 2125 155 2635
Viso: 9262,92 10439,08 13096,74 15307,3

Patalpos
Gamybos patalpos, kurios buvo gautos palikimo būdu yra netoli miesto centro. Turi vandentiekį, kuris patenkina gėlo vandens poreikį. Dabar turimos patalpos nėra pritaikytos duonos kepimui, todėl bus rekonstruojamos ir pritaikytos. Baigus rekonstrukcijai turėtų būti: daugiau vietos palikta duonos kildymui, padidintos kepimo patalpos, patalpas skirtas žaliavoms laikyti, jos taip pat bus padidintos, taip pat buitinės patalpos bus rekonstruojamos, kad darbuotojai turėtų patogius persirengimo kambarius, dušus, tualetus. Visos patalpos atitinka sanitarinės ir higienos reikalavimus.
Transportas
Įmonės veiklą plėtoti reikalingos įvairios transporto priemonės. Vienos bus panaudojamos žaliavų atvežimui, kitos jų perkrovimui į tam skirtas patalpas, dar kitos – gaminių realizacijai.
Normaliam firmos funkcionavimui reikalinga šita transporto priemonė:
Mikrobusiukas, skirtas realizacijai.
Bendrovė žaliavas stengsis atsiveš ir produkciją realizuos tik savo transportu, siekdama kuo daugiau sumažinti transportavimo išlaidas ir priklausomybę nuo tiekėjų ar tarpininkaujančių įmonių.

Žaliavos

Pagrindinės žaliavos yra:
Visos žaliavos bus perkamos iš aplinkinių tiekėjų. Pagal technologiją miltai, kurie yra pagrindinė žaliava turi bent savaitę pastovėti, todėl miltų atsargos bus pastoviai kaupiamos 14 dienoms. Kadangi per 1 pamainą pagaminama po 1,5 t. gaminių, tuomet išlaidos gaminiams:

Žaliavų poreikio ir vertės apskaičiavimas

Žaliavos pavadinimas Kiekis, kg Kaina, Lt 1 kg Suma, Lt
1. Miltai a/r
2. Mielės
3. Salyklas
4. Druska
5. Cukrus
6. Cukraus pudra
7. Kmynai
8. Vanduo
9. Standikliai
10. Pabarstukai(4 rušių)
11. Šokoladas(baltas, juodas)
12. Aguonos
13. Želė
14. Varškė
15. Uogienė( 4 rušių)
16. Kiaušiniai
17. Kitos išlaidos 150
7
8
12
30
5
1
5

1
5

18
15
500 1,60
4,00
2,50
0,50
3,00
10
2,00

6
14

35
5
0,2 240,00
28,00
20,00
6,00
90,00
50,00
2,00

24,00
140,00

4,00

630
300
100
500

Iš viso per mėn: 2134,00

Vienam mėnesiui tenkančios išlaidos 2134,00Lt, kadangi įmonė bus pradedanti savo veiklą, tai jos gamybos apimtys nebus ytin didelės. Kiekvieną mėnesį planuojama gaminti po 20 % daugiau produkcijos, tai ir išlasidos padidės 20 %.

II ketv. 2134 * 20 % = 42.68
42.68 + 2134 = 2176.68 Lt.
III ketv. Esant paklausai gamybos apimtys didinamos dar 10 % :
2176.68 * 10% = 21.77 Lt.
2176.68 + 21.77 = 2198.45 Lt.
IV ketv. Gamybos apimtys didinamos dar 20 %.
2198.45 * 20 % = 43.97 Lt.
2198.45 + 43.97 = 2242.42
Ketvirčiai I II II IV

2134 * 3 = 6402 2176.68 * 3 2198.45 2242.42
Viso: 6402.00 6530.04 6595.35 6727.26

8. Finansinis planas
8.1. Finansavimo poreikis ir šaltiniai
Kepykla „Kvietelis“ ruošdama savo verslo planą analizuoja įvairias ataskaitas. Jiems įdomu iš kokių šaltinių ir kiek lėšų reikės projektui finansuoti.

Finansavimo poreikis Suma tūkst. Lt Finansavimo šaltiniai Suma tūkst. Lt
1. Ilgalaikis turtas 38355 1. Nuosavas kapitalas 75000
2. Transporto priemonės

40000 2. Išoriniai (bankas, banko paskola):
2.1. Ilgalaikė paskola
2.2. Trumpalaikė paskola

40000

13355
3. Trumpalaikis turtas (atsargos) 50000

Viso: 128355 Viso: 128355

Iš lentelės matome, kad bendrovė neišsivers be paskolų.
Tai 15 metų ilgalaikės paskolos palūkanų norma bus, kai metinė palūkanų norma 8% :
Visus apskaičiavimus suvedame į lentelę. Bendra dviejų paskolų mokėjimo suma atitinkamais laikotarpiais.

Ilgalaikės paskolos padengimo suma (Lt)

Metai Periodiniai mokėjimai, Lt Palūkanos, Lt Paskolos pagrindinės sumos padengimas, LT Galutinis paskolos likutis, Lt
1 10010,25 3200 6810,25 33189,75
2 10010,25 2655,18 7355,07 25834,68
3 10010,25 2066,77 7943,48 17891,20
4 10010,25 1431,30 8578,95 9312,25
5 10010,25 744,98 9312,25 0
Viso: 50051,25 10098,23 40000 –

Vienam ketvirčiui paskolos suma 10010,25 : 4 = 2502,56 Lt.
Trumpalaikės paskolos grąžinimas
Trumpalaikė paskola yra 13355, 00 Lt. Ji yra imama 2 metams.
Metai Periodiniai mokėjimai, Lt Palūkanos, Lt Paskolos pagrindinės sumos padengimas, LT Galutinis paskolos likutis, Lt
1 7489,07 1068,4 6420,67 6934,33
2 7489,07 554,75 6934,33 0
Viso: 14978,14 1623,15 13355 –

Vienam ketvirčiui paskolos grąžinimo suma: 7489,07 : 4 = 1872,27 Lt.
Bandra pakūkanų suma vienam ketvirčiui : 1872,27 + 2502,56 = 4374,83 Lt.

8.2. Sąnaudų prognozės
Kepykoje dirba:

Pareigos Altyginimas mėn. Soc.darudimas
Direktorė 3000 1194
vadybininkas 2000 619.6
Buhalteris 2500 774,5
Sandėlininkas 1500 464,7
Vyr. technologė 1460 452,3
3 Kepėjos 1000 *3 = 3000 309,8 * 3 =929,4
5Pagalbiniai darbininkai 850 * 5 = 4250 263,33 * 5 = 1316,65
valytoja 750 232,35
pardavėja 700 216,86
Viso per mėn.: 19160,00 Lt 6200,36 Lt

Ketvirčiai Bendra atlyginimo suma per mėn. Bendra soc. draudimo suma per mėn.
I 57.480,00 Lt 18.601,08 Lt
II 57.480,00 Lt 18.601,08 Lt
III 57.480,00 Lt 18.601,08 Lt
IV 57.480,00 Lt 18.601,08 Lt
Viso per metus: 229.920,00 Lt 74.404,32 Lt

Įrengimų nusidėvėjimas:
Autimobilis: Tarnavimo laikas 10 metų. 40000 * 4% = 1600 Lt; (40000 – 1600) : 10 = 3840 Lt.
2 Kepimo krosnys: Tarnavimo laikas 25 metai. 10000 * 4% = 40Lt; (10000- 40) : 25 = 398,4Lt;
398,4 * 2 = 796,8 Lt.
2 tešlos maišytuvai: Tarnavimo laikas 15 metų. 5000 * 4% = 200 Lt; (5000-200) : 15 * 2 = 640 Lt.
Formuotojas. Jo tarnavimo laikas 8 metai. 2000 * 4% = 80 Lt; (2000-80) : 8 =240 Lt.
Planetinis mikseris, jo tarnavimo laikas 5 metai. 470 * 4% = 18,8 Lt; (470-18,8) : 5 = 90,24 Lt.
Raikyklė, kurios tarnavimo laikas 4 metai. 560 * 4% = 22,4 Lt; (560 – 22,4) : 4 = 134,4 Lt.
Bandra nusidėvėjimo suma metams: 5741,44 Lt.
Kiekvienam ketvirčiui: 5741,44 : 4 = 1435,36
Automobilio draudimas metams: 12000 lt. (12000:4 = 3000)
Automobilio remontas: išlaidos 100 km. 6 litai (3000: 100) * 6 = 1800 (1800 * 3 = 5400)
Kuro sąnaudos: 100 km; per mėnesį 3000 km. planuojama nuvažiuoti (3000 : 100) * 3 *12 *1,15 = 1242 Lt. (1242 * 3 men = 3726)
Padangų nusidėvėjimas: padangų nusidėvėjimas 100 km yra 2 litai: (3000:100) * 2 = 600 Lt. (600 * 3 = 1800)

Straipsniai I II II IV
Žaliavos, medžiagos sunaudotos produkcijai gaminti 6402.00 6530.04 6595.35 6727.26
Darbininkų darbo užmokestis 32880,00 32880,00 32880,00 32880,00
Darbininkų soc. draudimas 31 proc. 10186,20 10186,20 10186,20 10186,20
Įrenginių nusidėvėjimas 1435,36 1435,36 1435,36 1435,36
Kitos sąnaudos: 1320,00 1240,00 1563,02,00 1425,65,00
Administracinės sąnaudos:
Administracijos darbo užmokestis 22500,00 22500,00 22500,00 22500,00
Soc. Draudimas 7764,3 7764,3 7764,3 7764,3
Komunalinės paslaugos: elektra, vanduo, šiukšlių išvežimas 212,00 215,30 256,42 275,5
Palūkanos 4374,83 4374,83 4374,83 4374,83
Transporto išlaidos 13926,00 13926,00 13926,00 13926,00
Reklamos išlaidos 654,00 621,32 658,00 725,00
Pardavimų sąnaudos:
Ryšiai 35,00 32,65 45,33 56,33
Pardavėjų darbo užmokestis 2100,00 2100,00 2100,00 2100,00
Soc. draudimas 650,58 650,58 650,58 650,58
Viso: 156663,83 143668,1 157595,32 157681,48

Pelno (nuostolio) apskaičiavimas

Laikotarpis I II III IV
Staipsniai
Parduota prekių 9262,92 10439,08 13096,74 15307,3
Parduotų prekių savikaina 6402.00 6530.04 6595.35 6727.26
Bendrasis pelnas/nuostolis 2860,92 3709,03 6201,39 8580,04
Veikos sąnaudos 156663,83 143668,1 157595,32 157681,48
Veiklos pelnas/nuostolis
Pelnas/nuostolis prieš apmokestinimą
Pelno mokestis
Grynasis pelnas

Leave a Comment