Verslo planas

TURINYS

1. Santrauka 3
2. Verslo aprašymas 4
3. Gamybinė veikla 5
4. Rinkodara 10
5. Vadyba 17
6. Rizikos įvertinimas 18
7. Finansinė dalis 19
7.1. Finansavimo poreikis ir šaltiniai 19
7.2. Savikainos prognozė 34
7.3. Pelno (nuostolių) prognozė 35
7.4. PVM prognozė 38
7.5. Mokesčių prognozė 39
7.6. Pinigų srautų prognozė 40
7.7. Prognozuojamas balansas 43
7.8. Santykiniai verslo plano rodikliai 46
8. Literatūra 48
9. Priedai 49

SANTRAUKA

Paskutiniu metu Lietuvoje vis labiau klesti verslas, susijęs su grožio paslaugų teikimu. Mažuose miestuose ir miesteliuose jis dar nepasiekė tokio didelio vystymosi lygio, bet stambiuose miestuose grožio paslaugos yra gana populiarios. Dėl šios priežasties UAB „Kleopatra“ nusprendė teikti manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas Vilniaus mieste, padėti moterims atrodyti gražiai, puoselėti savo nagus ir įgyvendinti jų svajones.
Vilniuje yra gana daug sėkmingai ve

e
eikiančių grožio salonų, kurie teikia panašias paslaugas, bet ne visų Vilniaus gyventojų pajamos gali leisti pasinaudoti tokiomis paslaugomis. Tik gana pasiturintys gyventojai naudojasi šiomis paslaugomis dažniau negu kiti. Kiti – tik išskirtinėmis progomis.
UAB „Kleopatra“ registruota juridinių asmenų registre 2005 m. spalio 25 d. Savo veiklą pradės nuo 2006 m. sausio 1 d. Jos akcininkai yra 4 asmenys: Vitalija Marijonaitė, Rita Simoniūtė, Tamara Grigaliauskienė ir Anastasija Troškienė. Jos turi po 100 akcijų. Vienos akcijos nominalioji vertė 250,00 Lt.
UAB „Kleopatra“ įsikūrė Vilniaus miesto prekybos centre „Europa“, Konstitucijos prospekte 7A. Te
e
el./faks.: (5) 262652, (5) 262653. Akcininkų nutarimu atsakingu asmeniu paskirtas įmonės vadovas Ąžuolas Pranulis, kuris organizuoja darbo vietas ir prižiūri įmonės veiklą. Su juo susisiekti galima šiuo telefonu 8 604 36227. Įmonė parengė verslo planą – banko paskolai gauti, kuri bus panaudota verslui pradėti. Pageidautinos paskolos dydis yra 50
0
0000 Lt, kurią įmonė norėtų gauti trejiems metams su 13 % metinėmis palūkanomis. Įmonė ketina mokėti palūkanas kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis po 180,56 Lt, o visą paskolą gražinti laikotarpiui pasibaigus. Kreditoriui iš viso palūkanų būtų išmokėta 6500 Lt.
Prekybos centre „Europa“ yra įsikūrę dar du stambūs grožio salonai: „Figaro“ ir „Nail baras“. Grožio salonas „Kleopatra“ yra pranašesnis tuo, kad specializuojasi tik vienoje veiklos srityje – manikiūro ir nagų priežiūros. Manikiūro paslaugos kaina – 45,00 Lt, o nagų priežiūros – 60,00 Lt. Atliktai paslaugai bus suteikiama trijų dienų garantija.
Atsižvelgiant į prognozuojamus pelningumo rodiklius, kurie yra tokie: pardavimų bendrasis pelningumas – 63,41%, pardavimų grynasis pelningumas – 29,26%, trumpalaikio įsiskolinimo koeficientas – 87,67%, turto struktūros koeficientas – 14,90%, bendro likvidumo koeficientas – 2,38%, manevringumo koeficientas – 0,03%; galima teigti, kad įmonės pelningumas yra didelis, o finansinė rizika ir bankroto grėsmė yra minimali.
Antraisiais UAB „Kleopatra“ veiklos me
e
etais, atsižvelgdama į uždirbtą pelną ir turimas laisvas lėšas laikotarpio pabaigoje, įmonė žada plėsti savo veiklą.

VERSLO APRAŠYMAS

Įmonė tikisi aktyviai veržtis į rinką ir teikti manikiūro bei nagų priežiūros paslaugas. Veiklos sritis yra gana subtili, nes ji orientuota į pasiturinčius klientus. Teikiama paslauga turi būti atliekama labai tiksliai ir kokybiškai. Įmonėje dirbantys specialistai apžiūrės kliento nagus ir juos tinkamai įvertins. Po šios trumpos procedūros bus atliekamos kitos kliento pageidaujamos paslaugos, pvz.: formos suteikimas, nagų dekoravimas, nagų stiprinimo procedūros.
Šiuo metu Lietuvoje yra labai daug st

t
tambių ir smulkių įmonių, kurios teikia panašias paslaugas, todėl naujai įsikūrusiai įmonei sunku iš karto įeiti į rinką ir užimti norimas pozicijas. Konkuruojančios įmonės užima 1/3 rinkos. Nepaisant to, šis verslas, susijęs su grožio procedūromis, itin sparčiai plečiasi. Tai sukuria naujas galimybes įsikurti įmonėms ir konkuruoti su jau esančiomis. Naujų įmonių kūrimasis skatina konkurenciją ir paslaugų kokybės gerinimą.
Įmonė „Kleopatra“ teiks savo paslaugas vartotojams tiesiogiai, taigi paslaugos pateikimas bus nulinio lygio.

Įmonės istorija
UAB „Kleopatra“ bus įkurta 2006 m. sausio 1 d. Įmonės vardas pasirinktas neatsitiktinai. Taip bandyta atskleisti veiklos sritį. Kleopatra buvo faraonė, kuri pasižymėjo nuostabiu grožiu ir sugebėdavo pakerėti visus. Įmonės tikslas – kiekvienai moteriai suteikti bent dalelę to grožio ir padėti sužavėti aplinkinius.
Įmonė pasirinko uždarosios akcinės bendrovės tipą, nes jose iškeliama daugiausiai naujų idėjų ir sukuriama naujų darbo vietų. Bendrovių pranašumas tas, kad jos gali gyvuoti neribotą laiką ir turi ribotą atsakomybę. Tai palanku ir finansuotojams, nes dėl pastarosios priežasties jos gali surinkti nepalyginamai daugiau piniginių lėšų.
Įmonė ketina dirbti tik su aukštą kvalifikaciją turinčiais žmonėmis. Atidžiai bus parenkami specialistai, kurie atliks nagų priežiūros paslaugas. Įmonėje dirbs vienas buhalteris, turintis kelerių metų patirtį. Visom darbo vietom užimti bus skelbiami konkursai ir su geriausiais kandidatais bus pasirašytos darbo sutartys.

Įmonės tikslai
Įmonės misija susideda iš išsilaikymo konkurencinėje rinkoje, malonaus klientų aptarnavimo, kokybiškų paslaugų pateikimo vidutinėmis kainomis.
Įmonės vizija apima paslaugų tobulinimą, savo grožio salonų tinklo plėtimą ne tik sostinėje, bet ir keliuose dideliuose Lietuvos miestuose. Jeigu įmonės pajamos bus nedidelės, tai stengsis dar kartą apžvelgti visą rinką ir iš naujo ją segmentuoti. „Kleopatra“ stengsis savo veikla sudominti kuo daugiau profesionalų, atliekančių manikiūro ir pedikiūro paslaugas, kad geriausieji šalies specialistai dirbtų būtent šitoje įmonėje. Įmonė taip pat stengsis sudominti kuo daugiau klientų, kurie po kurio laiko taptų potencialiais vartotojais, ir stengsis neapvilti jų.
Marketingo tikslas – kad būtų kuo daugiau vartotojų, kurie maksimaliai naudotųsi siūlomomis paslaugomis ir pilnai tenkintų savo poreikius.
Marketingo uždaviniai – visą dėmesį nukreipti į vartotojus, jų poreikius bei galimybes. Stengtis patenkinti kuo daugiau vartotojų atsižvelgiant į jų sąlygas ir negalvojus apie tai, kaip geriau pasipelnyti.

Paslaugos aprašymas
Įmonės teikiama paslauga – manikiūras, nagų priežiūra – yra labai aktuali tiems, kurie nori gražiai atrodyti.
Atliekama paslauga pasižymės kokybiškumu, įvairiu ornamentavimu, t.y. dideliu pasirinkimu, kruopštumu, naudingumo savybėmis ir kokybe. Kokybė reikalinga tam, kad vartotojas, norintis atrodyti gražiai, norintis pamaloninti save, atėjęs ir gavęs šią paslaugą nenusiviltų ir rinktųsi kitąkart įmonės siūlomas paslaugas. Juk kiekviena įmonė nori, kad jos paslauga patiktų vartotojui ir pritrauktų daugiau žmonių, norinčių pasigražinti, neštų daugiau pelno įmonei.
Grožio salono „Kleopatra“ teikiamai paslaugai taip pat bus teikiama garantija, kad manikiūras laikys ne trumpiau kaip keletą dienų (apie 3 dienas), nes bus naudojamos geros kokybės priemonės: lakai, kremas ir t.t.
Grožio salono „Kleopatra“ teikiamų paslaugų asortimentas nėra labai platus, nes specializuojamasi tik su tomis paslaugomis, kurios yra susijusios su nagais (žiūrėti 5 priedą).

GAMYBINĖ VEIKLA

Trumpas paslaugų teikimo proceso aprašymas

Įmonė „Kleopatra“ teikia manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas, aptarnauja įvairaus amžiaus klientus. Teikiant šias paslaugas atsižvelgiama į kliento poreikius, įvertinama jo rankų ir nagų būklė, parenkamos atitinkamos kosmetinės priemonės. Manikiūro ir nagų priežiūros paslaugoms atlikti naudojami įvairūs specialūs įrankiai bei tam skirti nagų lakai, valikliai, kremai, nagus maitinančios priemonės. Manikiūras paprastai atliekamas per 40 minučių, o nagų priežiūros atlikimo laikas vidutiniškai siekia 30 min. Šioms paslaugoms atlikti naudojamos kokybiškos priemonės, kurias įmonei UAB „Kleopatra“ tiekia UAB „Eilorita.

Manikiūro paslaugos atlikimo procedūra

Pagrindiniai įrankiai, naudojami manikiūro paslaugai atlikti: žirklutės nagams, žnyplės nagų odelėms, paprasta dildė, poliravimo dildė, šepetukas nagams. Visi kiti naudojami įrankiai yra pagalbiniai. Naudojamos medžiagos yra šios: nagų lakas, nagų valiklis, rankų kremas, priemonė odelei minkštinti. Visas manikiūro paslaugos atlikimo procesas vyksta taip:
1. Klientas nusiplauna rankas ir sausai jas nusivalo. Manikiūras daromas tik ant švarių, nelakuotų nagų. Jei kliento nagai buvo lakuoti, laką reikia nuvalyti su lako valikliu.
2. Nagai trumpinami specialiai rankų nagams skirtomis žirklutėmis. Jei nagai labai stori naudojamasi nagams skirtomis žnyplėmis.
3. Dilde suteikiama norima nagų forma. Nagai dildomi braukiant dilde tik į vieną pusę.
4. Prieš šalinant nagų odeles, nagai merkiami šiltame vandenyje su specialia priemone nagų odelių minkštinimui. Ši procedūra būtina, kitaip galima pažeisti patį nagą.
5. Nagai sausai nušluostomi ir mediniu nagų odelėms skirtu pagaliuku atsargiai nustumiamos odelės nuo nago pagrindo.
6. Specialiomis aštriomis žnyplėmis atsargiai nukarpoma odelė. Procedūra atliekama itin kruopščiai, kad nebūtų pažeistas nagas.
7. Jei nago pagrindas yra nelygus, jis poliruojamas su specialia poliravimo dilde.
8. Sutvarkius nagus, rankos plaunamos po šiltu vandeniu naudojant švelnų nagų šepetuką. Toks masažas atgaivina rankas ir paskatina kraujo cirkuliaciją.
9. Nusausintos rankos patepiamos kremu ir laukiama kol jis įsigers.
10. Taip sutvarkytus nagus galima lakuoti norima spalva, dekoruoti.
Renkantis laką, reikėtų atsižvelgti ne tik į skonį ir mėgiamas spalvas, bet ir į rankų odos spalvą. Tamsiai odai tinka visos šiltos spalvos: oranžinė, medaus, bordo. Rausvos odos švelnumą paryškins visų atspalvių rožinės spalvos bei koralų ir raudonos spalvos lakas. Išblyškusiai gelsvai žalios (alyvų) spalvos odai geriau tinka baltos, rožinės ir raudonos spalvos atspalviai.
Patvariausias nulakavimas – mažiausiai trimis sluoksniais. Be to, pats pirmasis – pagrindas – pirmiausia turi visiškai išdžiūti. Lakas-pagrindas apsaugo nagus nuo pageltimo, todėl jis yra būtinas naudojant tamsios ir sodrios spalvos lakus. Be to, pagrindas “sulygina” nagų plokštelių nelygumus taip palengvindamas spalvoto lako paskirstymą.
Spalvotas lakas, užteptas vienu ar dviem sluoksniais, yra padengiamas viršutiniu apsauginiu sluoksniu. Jis yra skaidrus ir apsaugo spalvotą laką nuo išblukimo ir susisluoksniavimo.
Nagų priežiūros paslaugos atlikimo procedūra
Nagų priežiūros pagrindinis uždavinys – pagražinti ir išpuoselėti nagus. Nagų struktūra yra įgimta, tačiau gali keistis pagal išorinius poveikius (atliekamas darbas, drėkinimas, maitinimas). Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Labai dažnai nagų problemos liudija apie žmogaus sveikatos būklę.
Pagrindiniai įrankiai nagų priežiūros procedūrai atlikti yra tokie pat kaip manikiūro paslaugos. Naudojamos medžiagos yra šios: nagų kietintojas, nagų gelis, nagų maitinimo priemonės, nagų kremai, kaukės, nagų valiklis ir t.t.
Nagų priežiūros paslaugos procesas iš pradžių yra toks pat kaip manikiūro paslaugos (tinka išvardinti pirmi 9 punktai). Po to daromos nagų ir rankų kaukės, nagai tepami maitinančiomis priemonėmis, nagų kietintojais, kitomis priemonėmis, bet nagai nelakuojami.

Patalpos
UAB „Kleopatra“ nuomoja patalpas, kurių plotas 40 m2. Su nuomotojais sudaryta sutartis, pagal kurią visos komunalinės, šildymo bei kitos paslaugos įeina į nuomos kainą (žiūrėti 4 priedą). Todėl nuomojamų patalpų 1 m2 kaina yra 50,00 Lt.
Nuomojamos patalpos atitinka visus nustatytus reikalavimus bei yra geros būklės, nes prieš tai čia buvo įsikūręs kitas grožio salonas. Šios patalpos yra absoliučiai pritaikytos manikiūro bei nagų priežiūros paslaugom atlikti. Patalpose liko geros kokybės kriauklė, kurioje darbininkės ir klientai galės nusiplauti rankas bei pasisemti vandens. Patalpos buvo apžiūrėtos ir patikrintos tam tikrų institucijų, iš sveikatos centro buvo gautas higienos pasas (žiūrėti 2 priedą).
Nuomojamas plotas yra padalintas į 3 patalpas, kuriose UAB „Kleopatra“ įkūrė gamybines ir administracijos patalpas bei direktoriaus kabinetą (žiūrėti 10 priedą). Buvo manoma, kad tokiai mažai įmonei šiuo metu didesnių patalpų nereikia, todėl visa komanda kompaktiškai patalpinta vienose patalpose. Bet ateityje, jei verslas gerai seksis, UAB „Kleopatra“ žada plėsti savo veiklą ir įkurti daugiau salonų.
Įrankiai
UAB „Kleopatra“ specialistės paslaugom atlikti naudoja įrankius, kuriuos perka iš savo pastovaus tiekėjo UAB „Eilorita“. Įrankiai nusidėvi gana greitai. Tai priklauso nuo atliktų paslaugų kiekio. Jie priskiriami prie trumpalaikio turto grupės, todėl tikslaus nusidėvėjimo apskaičiuoti neįmanoma.
Iki 2005 m. gruodžio 31 d. UAB „Kleopatra“ savo veiklai įsigijo šiuos įrankius:

1 lentelė
Įrankiai Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso (Lt)
Žirklučių rinkinys nagams 4 140,00 560,00
Žnyplių rinkinys nagams 4 144,00 576,00
Dildžių rinkinys nagams 4 39,00 156,00
Blokelių rinkinys 4 12,00 48,00
Teptukų rinkinys 4 65,00 260,00
Dėklas servetėlėms 4 32,00 128,00
Stovelis lakams 8 30,00 240,00
Indelių rinkinys 4 25,00 100,00
Pagalbinių įrankių rinkinys 4 15,00 60,00
Šepetėlių rinkinys 4 6,00 24,00
Iš viso: 2152,00

Dėl to, kad įrankiai yra trumpalaikio naudojimo, 2006 m. senus įrankius reikėjo keisti naujais, todėl buvo padaryti papildomi įrankių pirkimai:

2 lentelė
Įrankiai Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso (Lt):
Žnyplių rinkiniai 4 144,00 576,00
Žirklučių rinkiniai 4 140,00 560,00
Dildžių rinkiniai 4 39,00 156,00
Blokelių rinkiniai 4 12,00 48,00
Teptukų rinkiniai 4 65,00 260,00
Šepetėlių rinkiniai 15 24,00 360,00
Dėklai servetėlėms 0 0,00 0,00
Stoveliai lakams 0 0,00 0,00
Indelių rinkiniai 0 0,00 0,00
Pagalbinių įrankių rinkiniai 4 15,00 60,00
Iš viso: 2020,00

Dauguma įrankių nupirkta rinkiniais (pvz. žnyplių, žirklučių, dildžių ir t.t. rinkiniai), nes juose yra skirtingų didžių įrankių. To labai reikia kokybiškai paslaugas atlikti. Pagalbinių įrankių rinkiniai susideda iš: metalinių kastuvėlių, metalinių kirvukų, pincetų ir t.t. Kai kurių įrankių pavyzdžiai pateikti 6 priede.
Transportas
Įmonei „Kleopatra“ ypatingų transportavimo sąlygų nereikės. Medžiagas, reikalingas paslaugoms atlikti, pristatys patys tiekėjai. Administraciniams reikalams bei (jei prireiktų) medžiagų parsivežimui įmonė yra įsigijusi vieną automobilį OPEL „Vectra“.
Tiekėjai
Pagrindinis UAB „Kleopatra“ tiekėjas – UAB „Eilorita“, kuri specializuojasi nagų priežiūros priemonių, įrankių ir parfumerijos gamybos bei didmeninės prekybos srityje.
Ši įmonė buvo pasirinkta kaip tiekėjas, nes ji turi didelę patirtį šioje srityje. Ji siūlo savo pirkėjams platų kokybiškų produktų asortimentą ir prieinamą kainą (žiūrėti 7 priedą). Produkcija pagaminta atsižvelgiant į visus Europos Sąjungos reikalavimus kosmetiniams gaminiams bei manikiūro įrankiams.
UAB „Kleopatra“ iš UAB „Eilorita“ iki gruodžio 31 d. įsigijo tokias pagrindines žaliavas:
3 lentelė
Žaliavos Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Suma (Lt)
Servetėlės 4 19,00 76,00
Vatos ritinėlių pakelis 16 3,50 56,00
Nagų lakas 60 15,00 900,00
Nagų lakas 35 20,00 700,00
Nagų valiklis 10 16,00 160,00
Nagų maitinimo priemonės 55 20,00 1100,00
Kitos nagų priežiūros priemonės – 300,00 300,00
Iš viso: 3292,00

UAB „Kleopatra“ žaliavų nusipirko tik tam tikram laikotarpiui, nes jų galiojimo laikas nėra labai ilgas bei didesnis žaliavų kiekis reikalautų sandėliavimo išlaidų. Todėl per metus reikėjo daryti papildomus pirkimus:
4 lentelė
Žaliavos Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso:
Nagų lakas (15 ml. – 15 Lt.) 785 15,00 11775,00
Lako valiklis 205 16,00 3280,00
Kaukė nagams 205 60,00 12300,00
Kremas 325 45,00 14625,00
Maitinančios priemonės 591 20,00 11820,00
Nagų lakas (15 ml. – 20 Lt.) 611 20,00 12220,00
Servetėlių pakeliai 44 19,00 836,00
Vatos pakeliai 48 3,50 168,00
Iš viso: 67024,00

UAB „Kleopatra“ su UAB „Eilorita“ pasirašė 2 metų sutartį, pagal kurią tiekėjas įsipareigoja tiekti reikiamą produkciją pastoviomis kainomis, nepriklausomai nuo rinkos kainų. Sutarties pvz. pateiktas 1 priede.
Dar vienas UAB „Eilorita“ kaip tiekėjo pranašumas – jo atstovai patys atvažiuoja pas užsakovus su katalogais ir naujais pavyzdžiais, o po to iki tam tikro nustatyto arba sutarto termino atveža užsakyta produkciją

Darbo jėga
Įmonei prireiks 4 darbininkių (2 manikiūro ir 2 nagų priežiūros specialisčių). Numatoma dirbti viena pamaina, 7 dienas per savaitę. Prireikus, jei būtų specialus pageidavimas (švenčių proga ar pan.), darbo laikas gali būti pailgintas. Nagų priežiūros specialisto bei manikiūrininko darbe reikalingos šios asmeninės savybės: kūrybingumas, savarankiškumas, sąžiningumas, atsakingumas, kruopštumas, dėmesingumas. Šios profesijos darbą sunku dirbti lėtos reakcijos, pažeisto stuburo ar alergiškiems žmonėms. Priimant specialistes bus atsižvelgiama būtent į šiuos kriterijus.
Bendras visų darbininkių atlyginimas per metus sudarys 49728 Lt, t.y. per mėnesį 4144 Lt. Socialinio draudimo įmokos per tuos pačius metus sudarys 15405 Lt.

RINKODARA

Sėkmingai patekti į rinką – vienas iš svarbiausių įmonės uždavinių. Ji turi žinoti ir suprasti keturis rinkodaros dėmenis (kompleksą): produktas, kaina, pardavimų skatinimas ir pardavimo vieta. Produktas turi būti toks, kad pirkėjas jo norėtų.
Manikiūro ir nagų priežiūros paslaugos nėra būtinos ir kasdieniškos. Anksčiau šiomis paslaugomis vartotojus būtų sunku sudominti, bet paskutiniu metu Lietuvos gyventojai pradėjo skirti gana didelę reikšmę savo išvaizdai, todėl išleidžia daugiau pinigų grožio paslaugom negu anksčiau. Dėl to grožio salonų veikla Lietuvoje nėra nuostolinga.
UAB „Kleopatra“ klientai turėtų būti moterys, 20 – 55 metų amžiaus, gyvenančios Vilniuje ir kurių pajamos būtų didesnės negu 1000 Lt per mėnesį. Nors įmonė įsikūrė Šnipiškių mikrorajone, tai dar nereiškia, kad jos klientai bus tik šio rajono gyventojai. Įmonės buveinė yra dideliame prekybos centre „Europa“, kur apsilanko labai daug pirkėjų iš Vilniaus ir jo apylinkių. Tai yra puiki darbo vieta įmonei, užsiimančiai tokio pobūdžio veikla. Šiame prekybos centre yra labai didelis prekių bei paslaugų pasirinkimas.
Dėl šių priežasčių UAB „Kleopatra“ nereikia ieškoti klientų, nes jie patys užsuka į prekybos centrą, kad patenkintų savo poreikius. Tiesiog reikia juos sudominti teikiamomis paslaugomis ir patraukliomis kainomis.
Prie „Europos“ yra nemokoma automobilių stovėjimo aikštelė ir nemokoma požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, todėl klientai bei tiekėjai neturi privažiavimo sunkumų.
Vienintelė UAB „Kleopatra“ problema – prekybos centre yra įsikūrusios dar dvi įmonės, atliekančias tokio pat pobūdžio paslaugas: UAB „Figaro“ ir UAB „Nail baras“. Užtat įmanoma atidžiau stebėti savo pagrindinius konkurentus, bei vilioti jų potencialius klientus.

Konkurencijos analizė
Rinkoje yra daug įmonių konkurenčių, jos užima 1/3 rinkos. Didžiausi UAB „Kleopatra“konkurentai pateikti šioje lentelėje:
5 lentelė
ĮMONĖS PAVADINIMAS ADRESAS PASLAUGOS KAINA, LT. RĖMIMO VEIKSNIAI VARTOTOJAI
UAB „Figaro“ Konstitucijos pr. 7A, Vilnius, tel.
(5) 2887078,
el. paštas: figaro@figaro.lt, www.figaro.lt Manikiūras
Nagų dizainas
Nagų lakavimas
Kosmetologinės bei kitos grožio paslaugos

25-30
5-40
8-15

Reklama Vartotojų rinka
UAB „Nail baras“ Konstitucijos pr. 7A, Vilnius, tel.

(5) 2753629
el. paštas:
nailbar@nailbar.lt
www.nailbar.lt

Manikiūras
Greitas manikiūras
Lakavimas prancūziškai
Karštas manikiūras
Parafino vonelė
Nagų poliravimas
Kosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 40,00
29,00
15,00
50,00
23,00
10,00 Reklama Vartotojų rinka
UAB
„Grožio ir estetikos centras“
Konstitucijos pr. 20 , Vilnius,
tel. (5) 2314911
el. paštas: info@visunita.lt
www.visunita.lt
Manikiūras
Manikiūras su paprastu lakavimu
Nagų gydimas
Prancūziškas lakavimas
Kosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 20,00
28,00
10,00
10,00

Reklama Vartotojų rinka
UAB
„Grožio salonas 77“
Kalvarijų g. 77 , Vilnius,
tel. (5) 2751804
el. paštas:
info@turtoturas.lt
Manikiūras
Karštas manikiūras
Prancūziškas nagų lakavimas
Nagų padengimas laku
Kosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 20,00
40,00
10,00
5,00

Reklama Vartotojų rinka
IĮ „Jelenos Pavlovos grožio salonas“ Kalvarijų g. 24A , Vilnius,
tel. (5) 273 01 50
el. paštas: pavlova@vilena.info
www.vilena.info
Nagų poliravimas
Prancūziškas lakavimas
Spa-manikiūras
Tradicinis manikiūras
Kosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 8,00
10,00
40,00
20,00

Reklama Vartotojų rinka
K. Beržinskaitės grožio salonas
Krokuvos g. 8A , Vilnius,
tel. (5) 2756382 Dekoravimas
Prancūziškas manikiūras
Kosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 30,00
25,00

Reklama Vartotojų rinka
UAB „Tusara“
Šeimyniškių g. 11 , Vilnius,
tel. (5) 2756277
el. paštas:
www.tusara.com
Manikiūras
Kitos grožio paslaugos

20 – 25

Reklama, Pardavimų skatinimas Vartotojų rinka
„Violiuksa“ grožio salonas
Šnipiškių g. 2 , Vilnius,
tel. (5) 2751408 Lakavimas
Lakavimas su dizainu
Manikiūras
Pašlifuoti,nulakuoti
Kosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 5,00
10,00-15,00
15,00
10,00

Reklama Vartotojų rinka

Visos šios įmonės teikia panašaus pobūdžio paslaugas, todėl jie visi yra tiesioginiai konkurentai. Bet UAB „Kleopatra“ pranašumas yra tas – kad ji specializuojasi tik vienoje – manikiūro ir rankų priežiūros srityje, o konkurentai teikia dar ir kitas kosmetologines bei grožio paslaugas. Todėl galima daryti prielaidą, kad grožio salone „Kleopatra“ dirba geresni specialistai, negu kituose salonuose. Juk vienas darbuotojas negali puikiai išmanyti visų grožio bei kosmetologinių paslaugų.
.
Iš visų pateiktų konkurentų stambiausieji yra du: UAB „Figaro“ ir UAB „Nail baras“, todėl kad jie įsikūrę tame pačiame prekybos centre. Tai gana stambūs grožio salonai, turintys kelis filialus Vilniuje. Jie turi pakankamai daug potencialių klientų, skiria nemažai lėšų reklamai. Jų kainos yra aukštesnės negu kitų konkurentų.

Rinkodaros planas
UAB „Kleopatra“ pasirinko konkurencijos išlaikymo tikslą, nes šiuo metu rinkoje veikia daug grožio salonų, kurie teikia tokias pačias paslaugas. Dėl to konkurentai turi įtakos įmonei. Jei paslaugų kainos bus aukštesnės negu konkurentų, galima prarasti klientų, kurie meiliau pasirinks pigesnes paslaugas, o jei paslaugų kainos bus žemos, palyginus su konkurentų kainomis, klientai gali pagalvoti, jog teikiamų paslaugų kokybė yra prasta.
UAB „Kleopatra“ pasirinko einamosios kainos metodą, kadangi jis atitinka pasirinktą kainos nustatymo tikslą. Įmonė orientuojasi į rinkos visumą ir nustato kainas atsižvelgiant į konkurentų kainas.
Paslaugų pardavimas yra tiesioginis:

1 pav. Paslaugų teikimas.
Be to vyrauja asmeninis pardavimas – klientas su darbininku užmezga glaudų bendravimo ryšį. Todėl darbininkas turi būti malonus, paslaugus ir mandagus su klientais. Specialistas, teikiantis paslaugą, gali konsultuoti savo klientą, duoti naudingų patarimų. Jei klientas liks patenkintas atlikta paslauga ir maloniu elgesiu, jis gali tapti potencialiu klientu.
Rėmimas
Kiekviena naujai įsikūrusi įmonė turi pranešti vartotojams apie savo egzistavimą. Geriausias būdas – tai reklamuoti įmonės pavadinimą bei teikiamas paslaugas. UAB „Kleopatra“ pasirinko tradicinį reklamos būdą – spaudą ir pardavimų skatinimą.
Reklama per televiziją, radiją ar internete kainuoja nemažai lėšų, todėl UAB „Kleopatra“ neišdrįso iš pat pradžių pasinaudoti šiais rėmimo būdais. Taigi, metinis UAB „Kleopatra“ rėmimo biudžetas atrodytų taip:

6 lentelė
Rėmimo priemonės Kaina, Lt. Skaičius, kartais Suma, Lt.
Reklama laikraštyje „15 min“ 20,00 240 4800,00
Reklama žurnale „Cosmopolitan“ 900,00 8 7200,00
Reklama žurnale „Vestuvės“ 50,00 4 200,00
Skrajutės 5,00 65 325,00
Iš viso: X X 12525,00

Laikraštis „15 min“ – tai nemokomas dienraštis, išeinantis 5 kartus per savaitę. Jame yra keli reklamos puslapiai, kuriuose būtų patalpinta UAB „Kleopatra“ reklama. Joje atsispindėtų reklaminis šūkis, adresas ir kontaktinis telefonas. Ji atrodytų taip:

2 pav. Reklamos atvaizdavimas laikraštyje „15 min“.
Taip pat reklama patalpinta moterų žurnale „Cosmopolitan“ paskutiniuose puslapiuose. Jis išeina 1 kartą per mėnesį. Reklama yra spalvota, ¼ puslapio dydžio. Ji atspindėtų įmonės pavadinimą, teikiamas paslaugas, adresą ir kontaktinį telefoną. Atrodytų taip:

3 pav. Reklamos atvaizdavimas žurnale „Cosmopolitan“.
Taip pat per mėnesį būtų mažiausiai išleista apie 200 vnt. skrajučių, kurios skatintų pardavimą. Skrajutės būtų dalinamos prekybos centre „Europa“ ir artimiausiuose mikrorajonuose. Skrajutėse būtų pavaizduotas teikiamos paslaugos rezultatas, įmonės šūkis, adresas ir kontaktinis telefonas. Jos atrodytų taip:

4 pav. Skrajutės atvaizdavimas.

Be to UAB „Kleopatra“ reklama vasaros mėnesiais būtų įdėta į žurnalą „Vestuvės“, kad paskatintų nuotakų apsilankymą savo salone. Reklama atrodytų taip pat, kaip ir žurnale „Cosmopolitan“.
Visų reklamos pavyzdžių tikslas – kad vartotojai įsimintų įmonės vardą, paslaugų pobūdį bei įsikūrimo vietą ir kai prireiktų tokios srities paslaugų, kreiptųsi būtent į saloną „Kleopatra“.

Visi reklaminiai pranešimai ir skrajutės padarytos be specialių reklamos agentūrų pagalbos, todėl pilnas UAB „Kleopatra“ reklaminis biudžetas atrodytų taip:
7 lentelė
Rėmimo priemonės Mat. vnt. 1 mėn 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.. Iš viso:
Reklama laikraštyje „15 min“ Lt 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 4800,00
Reklama žurmale „Cosmopolitan“ Lt 900,00 900,00 900,00 900,00 0,00 0,00 900,00 0,00 900,00 0,00 900,00 900,00 7200,00
Reklama žurnale „Vestuvės“ Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 50,00 50,00 50,00 50,00 0,00 0,00 0,00 200,00
Skrajutės Lt 50,00 25,00 25,00 25,00 30,00 30,00 30,00 30,00 20,00 20,00 20,00 20,00 325,00
Iš viso per mėn: Lt 1350,00 1325,00 1325,00 1325,00 430,00 480,00 1380,00 480,00 1370,00 420,00 1320,00 1320,00 12525,00

Daugiausia lėšų rėmimui suteikta pačioje įmonės veiklos pradžioje ir tada, kai šių paslaugų paklausa yra didesnė, t. y. liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kai planuojama dauguma vestuvių, išleistuvių bei kitų švenčių. Pirmaisiais veiklos metais UAB „Kleopatra“ nesiruošia labai daug lėšų skirti reklamai, bet kitais metais, jei verslas seksis puikiai, įmonė planuoja reklamuotis per televiziją, sukurti savo portalą internete bei kitais būdais skatinti pardavimą.

VADYBA

Kaip sėkmingai vyks įmonės veikla didžiąja dalimi priklausys nuo jos valdymo ir vadovavimo jai. Didžiausia atsakomybė šiuo atveju tenka vadovui, kadangi jis turi sukurti firmos struktūrą, pasirinkti vadovavimo modelį bei stilių. Sprendžiant šį klausimą ir kuriant valdymo struktūrą reikia daryti ir rinktis tai, kas geriausiai atitiktų įmonės veiklą ir garantuotų gerą valdymą.

Organizacinė įmonės struktūra.
Įmonės organizacinė struktūra atrodys taip:

5 pav. Įmonės organizacinė struktūra.

Direktoriaus pareigas atliks kvalifikuotas ir pakankamą patirtį šioje srityje turintis asmuo. Įmonės buhalteris ir administratorius turėtų būti baigę aukštąjį mokslą šioje srityje. Pageidautina bent 2 metų patirtis. Jie taip pat bus pavaldūs direktoriui, kaip ir kiti darbininkai.
Likusieji darbininkai turi turėti manikiūro ir nagų priežiūros paslaugų atlikimo įmonėse patirtį. Aukštasis išsilavinimas jiems nebūtinas.

Pagrindinių pareigų pateikimas
Administratorės pareigos:
1. Priimti užsakymus ir atsakinėti į telefoninius skambučius;
2. Pranešti informaciją apie komercinius pasiūlymus ir kitą svarbią informaciją;
3. Sekti užsakymų skaičių kiekvieną mėnesį, pranešti apie jų pokyčius ir pobūdį;
4. Priimti korespondenciją.

Buhalterės pareigos:
1. Vykdyti įmonėje buhalterinę apskaitą;
2. Kas mėnesį vesti darbo užmokesčio apskaitą;
3. Sekti, kaip kinta išlaidos, pajamos, grynas pelnas, mokesčių mokėjimas.
Įmonės buhalteris bus priimtas tik pusei etato.

Darbininkų pareigos:
1. Pasiskirstyti užsakymus;
2. Kokybiškai atlikti darbus;
3. Vykdyti vadovo nurodymus.

Vadovo pareigos:
Planuoti, vadovauti, kurti darbo vietas, kontroliuoti, domėtis konkurentų veikla, rūpintis darbuotojų materialine ir asmenine gerove.

Akcininkų pareigos:
Dalyvauti susirinkimuose sprendžiant pagrindinius su įmone susijusius klausimus.

RIZIKOS APRAŠYMAS

Svarbiausia problema galinti kenkti verslui yra patirties stoka šioje srityje, vyriausybės reglamentuojamų įstatymų lankstumas, pakankamai didelė konkurencija (žiūrėti 5 lentelę).
Žvelgiant į ateitį būtina įdėmiai sekti LR reglamentuojamus įstatymus ir jų pataisas. Taip pat svarbu laiku pastebėti naujus produktus rinkoje, numatyti ateities kainų pokyčius.

Rizikos veiksniai
Naują verslą pradėti yra visada sunku, kadangi yra sudėtinga surasti tam tikrą nišą. Grožio paslaugų pasaulis plečia savo ribas, todėl vis sunkiau rasti vietą šiame versle ir konkuruoti su stambesnėmis firmomis. Praradus savo pozicijas rinkoje labiausiai tai atsispindi firmos finansinėje veikloje. Praradus dalį pelno mažėja kompanijos perkamoji galia, atsiranda daug pašalinių darbų, kurie reikalauja tam tikrų išlaidų.

FINANSINĖ DALIS
8 lentelė
ĮMONĖS STEIGIMO IŠLAIDOS

PAVADINIMAS KAINA, LT
Steigimo sutarties sudarymas 120,00
Prašymas dėl bendrovės pavadinimo įtraukimo į juridinių asmenų registrą 120,00
Notaro paslaugos 350,00
Bendrovės įstatų sudarymas ir pasirašymas 600,00
Vardo paieška 10,00
Vardo registravimas 70,00
Leidimas antspaudui 50,00
Antspaudas 80,00
Higienos pasas 120,00
IŠ VISO: 1520,00

9 lentelė
FINANSAVIMO POREIKIS IR ŠALTINIAI

Finansavimo poreikis Suma, Lt Finansavimo šaltiniai Suma, Lt
1. Įmonės steigimo išlaidos 1520,00 1. Akcininkų nuosavybė:
2. Ilgalaikiam turtui įsigyti: akcinis kapitalas 100000,00
2. 1. gamybos priemonėms; 1080,00 2. Paskolos
2. 2. kitam turtui 40176,00 vidutinės trukmės 50000,00
3.Trumpalaikiam turtui įsigyti:
3. 1. medžiagoms; 5444,00
3. 2. kitam turtui 1780,00
4. Pinigai 100000,00
Iš viso 150000,00 Iš viso 150000,00

PAAIŠKINIMAI:
1. Įmonės steigimo išlaidų suma paimta iš įmonės steigimo išlaidų lentelės.
2. UAB „Kleopatra“ akcinis kapitalas yra 100000 Lt. Jį valdo 4 akcininkai, kurie turi po 100 akcijų. 3. Vienos akcijos nominali vertė 250,00Lt.

10 lentelė
ILGALAIKIS IR TRUMPALAIKIS TURTAS

Ilgalaikis turtas Kiekis (vnt.) Suma (Lt/vnt.) Iš viso suma (Lt)
Ilgalaikis materialus turtas:
Pušinis stalas 1 800,00 800,00
Rašomasis stalas 2 400,00 800,00
Paslaugai atlikti skirtas staliukas 2 300,00 600,00
Biuro kėdė 1 300,00 300,00
Biuro kėdutės 2 200,00 400,00
Kėdės, skirtos klientams 8 70,00 560,00
Sofa 1 1000,00 1000,00
Stiklinis staliukas 1 400,00 400,00
Veidrodis 2 200,00 400,00
Drabužių pakaba 4 150,00 600,00
Pušinė spinta 1 1100,00 1100,00
Spintelė 1 500,00 500,00
Spintelė, skirta įrankiams sudėti 2 50,00 100,00
Kilimas 1 400,00 400,00
Lempa 2 100,00 200,00
Šviestuvai 2 50,00 100,00
Paveikslas 1 150,00 150,00
Paveikslas 1 200,00 200,00
Automobilis 1 21000,00 21000,00
Kompiuteris 3 2000,00 6000,00
Faksas su telefonu 1 600,00 600,00
Stacionarinis telefonas 1 100,00 100,00
Muzikos centras 1 700,00 700,00
Kasos aparatas 1 1660,00 1660,00
Geriamojo vandens aparatas ir geriamasis vanduo 1 700,00 700,00
Kitas ilgalaikis turtas 986,00 986,00
Iš viso: 40356,00
Ilgalaikis nematerialus turtas:
Kompiuterinė programa 3 300 900
Iš viso: 900

Trumpalaikis materialus turtas Kiekis (vnt.) Suma (Lt/vnt.) Iš viso suma (Lt)
Šiukšlių dėžė 7 30,00 210,00
Kilimėlis 2 70,00 140,00
Didelė gėlė vazonėlyje 2 100,00 200,00
Maža gėlė vazonėlyje 8 30,00 240,00
Grindų šluota 1 40,00 40,00
Kanceliarinės prekės – 90,00 90,00
Higienos prekės – 80,00 80,00
Žirklučių rinkinys nagams 4 140,00 560,00
Žnyplių rinkinys nagams 4 144,00 576,00
Dildžių rinkinys nagams 4 39,00 156,00
Blokelių rinkinys 4 12,00 48,00
Teptukų rinkinys 4 65,00 260,00
Dėklas servetėlėms
4 32,00 128,00
Servetėlės 4 19,00 76,00
Stovelis lakams
8 30,00 240,00
Indelių rinkinys 4 25,00 100,00
Vatos ritinėlių pakelis 16 3,50 56,00
Pagalbinių įrankių rinkinys 4 15,00 60,00
Šepetėlių rinkinys 4 6,00 24,00
Nagų lakas 60 15,00 900,00
Nagų lakas 35 20,00 700,00
Nagų valiklis 10 16,00 160,00
Nagų maitinimo priemonės 55 20,00 1100,00
Kitos nagų priežiūros priemonės – 300,00 300,00
Prenumerata – 480,00 480,00
Kitas trumpalaikis turtas – 300,00 300,00

Iš viso: 7224,00

11 lentelė
ADMINISTRACIJOS DARBUOTOJŲ DARBO UŽMOKESTIS

Pareigos Mat. Vnt. Žm. Sk. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Direktoriaus DU Lt 1 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 24000,00
Direktoriaus socialinis draudimas Lt 1 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 7435,20
Buhalterės DU Lt 1 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 6600,00
Buhalterės socialinis draudimas Lt 1 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 2044,68
Administratorės DU Lt 1 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 12000,00
Administratorės socialinis draudimas Lt 1 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 3717,60
Administracijos darbuotojų DU Lt 3 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 42600,00
Administracijos darbuotojų socialinis draudimas Lt 3 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 13197,48

PAAIŠKINIMAI:
1. Socialinis draudimas = Priskaičiuotas DU * 30,98%.

12 lentelė
DARBININKŲ DARBO UŽMOKESTIS

Pareigos Mat. Vnt. Žm. Sk. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Manikiūrininkės DU Lt 2 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 24864,00
Manikiūrininkės socialinis draudimas Lt 2 641,90 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 7702,86
Nagų priežiūros specialistės DU Lt 2 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 24864,00
Nagų priežiūros specialistės socialinis draudimas Lt 2 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 7702,87
Darbininkų DU Lt 4 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 49728,00
Darbininkų socialinis draudimas Lt 4 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 15405,73

13 lentelė
TIESIOGINIŲ IŠLAIDŲ PROGNOZĖ

1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
MANIKIŪRAS, žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225
Nagų lakas, butel. 15 ml. 30 50 60 65 70 76 90 84 80 70 70 100 845
Kaina, Lt 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 X
Suma, Lt 450,00 750,00 900,00 975,00 1050,00 1140,00 1350,00 1260,00 1200,00 1050,00 1050,00 1500,00 12675,00
Lako valiklis, butel. 0,5l 8 13 15 17 18 19 23 21 20 18 18 25 215
Kaina, Lt 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 X
Suma, Lt 128,00 208,00 240,00 272,00 288,00 304,00 368,00 336,00 320,00 288,00 288,00 400,00 3440,00
Darbo užmokestis, Lt 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00
Socialinis draudimas, Lt 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 7702,80
Iš viso tiesioginių išlaidų, Lt: 3291,90 3671,90 3853,90 3960,90 4051,90 4157,90 4431,90 4309,90 4233,90 4051,90 4051,90 4613,90 48681,80
Tiesioginės išl. vien. pasl., Lt 21,95 14,69 12,85 12,19 11,58 10,94 9,85 10,26 10,58 11,58 11,58 9,23 X
NAGŲ PRIEŽIŪRA, žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230
Kaukė nagams, tūtelė 75 ml. 8 14 14 17 19 20 21 22 17 14 18 21 205
Kaina, Lt 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 X
Suma, Lt 480,00 840,00 840,00 1020,00 1140,00 1200,00 1260,00 1320,00 1020,00 840,00 1080,00 1260,00 12300,00
Kremas, tūtelė 150 ml. 14 17 24 27 29 30 31 32 27 24 30 40 325
Kaina, Lt 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 X
Suma, Lt 630,00 765,00 1080,00 1215,00 1305,00 1350,00 1395,00 1440,00 1215,00 1080,00 1350,00 1800,00 14625,00
Nagų lakas, buteliukas 15 ml. 28 34 48 53 57 60 61 64 53 48 60 80 646
Kaina, Lt 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 X
Suma, Lt 560,00 680,00 960,00 1060,00 1140,00 1200,00 1220,00 1280,00 1060,00 960,00 1200,00 1600,00 12920,00
Maitinančios priem., but. 20 ml. 28 34 48 53 57 60 61 64 53 48 60 80 646
Kaina, Lt 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 X
Suma, Lt 560,00 680,00 960,00 1060,00 1140,00 1200,00 1220,00 1280,00 1060,00 960,00 1200,00 1600,00 12920,00
Darbo užmokestis, Lt 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 24864,00
Socialinis draudimas, Lt 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 7702,80
Iš viso tiesioginių išlaidų, LT: 4943,90 5678,90 6553,90 7068,90 7438,90 7663,90 7808,90 8033,90 7068,90 6553,90 7543,90 8973,90 85331,80
Tiesioginės išl. vien. pasl., Lt 35,31 33,41 27,31 26,68 26,10 25,55 25,60 25,11 26,68 27,31 25,15 22,43 X
PAAIŠKINIMAI:
1. X-apskaičiuoti nereikia.
2. Vienas nagų lako buteliukas yra skiriamas 5 žmonėms.
3. Vienas lako valiklio buteliukas yra skiriamas 20 žmonių.
4. Viena kremo tūtelė yra skiriama 10 žmonių.
5. Viena kaukės tūtelė yra skiriama 30 žmonių.
6. Maitinančių priemonių buteliukas yra skiriamas 5 žmonėm.
7. Suma = Kaina * nagų lako buteliukų skaičiaus, analogiškai skaičiuojamos kitos sumos.
8. DU = (valandų skaičius per mėn. * valandinis tarifinis atlygis)*2, kadangi atitinkamą paslaugą atliks 2 specialistės.
9. 1 specialistė per mėnesį dirbs 148 val., kurios gaunamos per savaitę dirbtas 37 valandas dauginant iš 4, o valandinis tarifinis atlygis yra 7 Lt.
10. Socialinis draudimas = (DU*30,98%)*2
11. Iš viso TI = Tam tikrai paslaugai per mėn. priemonėms išleistos sumos + Du + Socialinis draudimas
12. TI vienai paslaugai = Iš viso TI / atliktų paslaugų sk. per mėn.

13. TI – tiesioginės išlaidos.

14 lentelė
ADMINISTRACIJOS IR BUITINIŲ PATALPŲ ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMAS

Turto rūšys Įsigijimo savikaina, Lt Vnt. sk. Likvidacinė vertė, Lt viso turto nudėv. vertė, Lt Turto naudojimo l., mėn. Nusidėv. per mėn.
pušinis stalas 800,00 1 80,00 720,00 120 6,00
rašomieji stalai 800,00 2 80,00 720,00 120 6,00
biuro kėdė 300,00 1 30,00 270,00 84 3,21
biuro kėdutės 400,00 2 40,00 360,00 84 4,29
kėdės, skirtos klientams 280,00 4 28,00 252,00 84 3,00
sofa 300,00 1 30,00 270,00 120 2,25
stiklinis staliukas 400,00 1 40,00 360,00 96 3,75
veidrodžiai 400,00 2 40,00 360,00 120 3,00
drabužių pakabos 600,00 4 60,00 540,00 96 5,63
pušinė spinta 1100,00 1 110,00 990,00 132 7,50
spintelė 500,00 1 50,00 450,00 96 4,69
kilimas 400,00 1 40,00 360,00 120 3,00
lempos 200,00 2 20,00 180,00 96 1,88
paveikslai 350,00 2 35,00 315,00 120 2,63
kompiuteriai 6000,00 3 600,00 5400,00 72 75,00
faksas su telefonu 600,00 1 60,00 540,00 72 7,50
stacionarinis telefonas 100,00 1 10,00 90,00 72 1,25
muzikos centras 700,00 1 70,00 630,00 84 7,50
kasos aparatas 1660,00 1 166,00 1494,00 120 12,45
vandens aparatas 700,00 1 70,00 630,00 72 8,75
kompiuterinės programos 900,00 3 3,00 897,00 36 28,13
kitas turtas 986,00 – 98,60 887,40 60 14,79
Iš viso: 18476,00 – 1760,60 16715,40 – 212,18

PAAIŠKINIMAI:
1. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas skaičiuojamas tiesiniu metodu, atsižvelgiant į minimalią turto naudojimo trukmę.
2. Likvidacinė vertė gali būti nuo 1 Lt iki 10%, tad likvidacinė vertė pasirinkta 10%.
3. Nusidėvėjimo formulė būtų tokia: nusidėvėjimas per mėnesį = (įsigijimo savikaina – likvidacinė vertė)/turto naudojimo laikas mėnesiais.

15 lentelė
PASLAUGOMS TEIKTI SKIRTO ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMAS

Turto rūšys Įsigijimo savikaina, Lt Vnt.sk. Likvidacinė vertė, Lt viso turto nudėv. vertė, Lt Turto naudojimo l., mėn. Nusidėv. per mėn.
staliukai 600,00 2 60,00 540,00 72 7,50
kėdės, skirtos klientams 280,00 4 28,00 252,00 84 3,00
spintelės įrankiams 100,00 2 10,00 90,00 84 1,07
šviestuvai 100,00 2 10,00 90,00 84 1,07
iš viso: 1080,00 – 108,00 972,00 – 12,64

16 lentelė
TRANSPORTO IŠLAIKYMO SĄNAUDOS

Mat.vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Nusidėvėjimas Lt 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 1890,00
Remontas Lt 0,00 0,00 100,00 0,00 0,00 100,00 0,00 0,00 100,00 0,00 0,00 100,00 400,00
Draudimas Lt 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 300,00
Kuras Lt 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 960
Kaina L/Lt 3,06 3,07 3,06 3,08 3,08 3,06 3,05 3,09 3,08 3,10 3,09 3,08 X
Suma Lt 244,80 245,60 244,80 246,40 246,40 244,80 244,00 247,20 246,40 248,00 247,20 246,40 2952,00
Iš viso: Lt 427,30 428,10 527,30 428,90 428,90 527,30 426,50 429,70 528,90 430,50 429,70 528,90 5542,00

PAAIŠKINIMAI:
1. X – Nereikia apskaičiuoti.
2. Mūsų įmonė turės vieną transporto priemonę, tad reikalingą kuro tūrį skaičiuojame vienam automobiliui per mėnesį.
3. Nusidėvėjimas vienam mėn. skaičiuojamas tiesiniu būdu. Tad nusidėvėjimas = (((įsigijimo savikaina – likvidacinė vertė) / turto naudojimo laiko, m.) / 12).
4. Likvidacinė vertė gali būti nuo 1 Lt iki 10%, tad likvidacinė vertė pasirinkta 10%.
5. Turto naudojimo laikas bus 10 m.
6. Nusidėvėjimas = (((21000,00 – (21000,00 * 0,10)) / 10 ) /12) = 157,50 Lt.
7. Draudimas mėn. automobiliui kainuoja 25,00 Lt.

17 lentelė
PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ VERTĖS PASKIRSTYMO PROGNOZĖ

Pavadinimas/Suma (Lt/mėn.) 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Žnyplių rinkiniai 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 1152,00
Žirklučių rinkiniai 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,34 93,34 93,34 93,34 1120,00
Dildžių rinkiniai 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 312,00
Blokelių rinkiniai 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 96,00
Teptukų rinkiniai 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,34 43,34 43,34 43,34 520,00
Šepetėlių rinkiniai 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 384,00
Dėklai servetėlėms 10,66 10,66 10,66 10,66 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 128,00
Servetėlių pakeliai 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 912,00
Stoveliai lakams 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 240,00
Indelių rinkiniai 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,34 8,34 8,34 8,34 100,00
Vatos pakeliai 18,66 18,66 18,66 18,66 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 224,00
Pagalbinių įrankių rinkiniai 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 120,00
Iš viso: 442,31 442,31 442,31 442,31 442,33 442,33 442,33 442,33 442,36 442,36 442,36 442,36 5308,00

PAAIŠKINIMAI:
1. Lentelėje pavaizduotas pagalbinių medžiagų, pirktų 2005 gruodį bei 2006 metais, vertės paskirstymas kiekvienam 2006 metų mėnesiui.

18 lentelė
NETIESIOGINIŲ GAMYBOS IŠLAIDŲ PROGNOZĖ

Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
1. Gamybinių patalpų nuoma Lt 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 10800,00
2. Pagalbinių medžiagų vertė Lt 442,31 442,31 442,31 442,31 442,33 442,33 442,33 442,33 442,36 442,36 442,36 442,36 5308,00
4. Kitos netiesioginės išlaidos Lt 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 151,68
Iš viso: Lt 1354,95 1354,95 1354,95 1354,95 1354,97 1354,97 1354,97 1354,97 1355,00 1355,00 1355,00 1355,00 16259,68
5. Manikiūras Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225
6. Netiesioginės gamybos išlaidos vienai manikiūro paslaugai Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 –
7. Nagų priežiūros paslaugos Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230
8. Netiesioginės gamybos išlaidos vienai paslaugai Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 –

PAAIŠKINIMAI:
1. Į nuomos kainą įskaičiuota apšildymo, vandens ir apšvietimo kaina. Nuoma mokama iš anksto.
2. 1 m2 nuomos kaina yra 50 litų per mėnesį. Gamybinės patalpos užima 18 m2.
3. Pagalbinių medžiagų vertė paimta iš 17 lentelės.
4. Kitos netiesioginės išlaidos paimtos iš 15 lentelės.
5. Netiesioginės gamybos išlaidos vienai manikiūro bei nagų priežiūros paslaugai = netiesioginės gamybos išlaidos per mėnesį iš viso/(manikiūro paslaugos + nagų priežiūros paslaugos).

19 lentelė
RYŠIŲ PASLAUGŲ SĄNAUDOS

Mat.vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Telefono paslaugos Lt 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 2640,00
Interneto paslaugos Lt 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 1200,00
Iš viso: Lt 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 3840,00

20 lentelė
ŪKINĖS – ADMINISTRACINĖS SĄNAUDOS

Prekės Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Kanceliarinės prekės Lt 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 1080,00
Higienos prekės Lt 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 960,00
Prenumerata Lt 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 480,00
Kitos prekės Lt 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 300,00
Iš viso per mėn. Lt 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 2820,00

21 lentelė
VEIKLOS SĄNAUDŲ PROGNOZĖ

Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
1. Administracijos ir buitinių patalpų ilgalaikio turto nusidėvėjimas Lt 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 2546,16
2.Administracijos ir buitinių patalpų nuoma Lt 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 13200,00
3. Transporto išlaikymo išlaidos Lt 427,30 428,10 527,30 428,90 428,90 527,30 426,50 429,70 528,90 430,50 429,70 528,90 5542,00
4. Administracijos darbuotojų darbo užmokestis Lt 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 42600,00
5. Administracijos darbuotojų socialinis draudimas. Lt 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 13197,48
6. Realizavimo išlaidos Lt 1350,00 1325,00 1325,00 1325,00 430,00 480,00 1380,00 480,00 1370,00 420,00 1320,00 1320,00 12525,00
7. Ryšių išlaidos Lt 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 3840,00
8. Kitos bendros ūkinės – administracinės įmonės išlaidos Lt 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 2820,00
Iš viso: Lt 8294,27 8270,07 8369,27 8270,87 7375,87 7524,27 8323,47 7426,67 8415,87 7367,47 8266,67 8365,87 96270,64
9. Manikiūro paslauga Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225
10. Veiklos sąnaudos vienai manikiūro paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 X
11. Nagų priežiūros paslauga Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230
12. Veiklos sąnaudos vienai nagų priežiūros paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 X

PAAIŠKINIMAI:
1. Duomenys apie administracijos ir buitinių patalpų ilgalaikio turto nusidėvėjimą paimti iš 14 lentelės .
2. Administracijos ir buitinių patalpų nuomos kaina paimta iš sutarties (1 m2 kaina yra 50 Lt.). Šios patalpos užima 22 m2.
3. Duomenys apie transporto išlaikymo išlaidas paimti iš 16 lentelės.
4. Duomenys apie administracijos darbuotojų darbo užmokestį ir socialinį draudimą paimti iš 11lentelės.
5. Duomenys apie realizavimo išlaidas paimti iš 7 lentelės.
6. Duomenys apie ryšių išlaidas paimti iš 19 lentelės.
7. Duomenys apie kitas bendras ūkines – administracines įmonės išlaidas paimti iš 20 lentelės.
8. Duomenys apie manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas paimti iš 13 lentelės.
9.Veiklos sąnaudos vienai manikiūro paslaugai (veiklos sąnaudos vienai nagų priežiūros paslaugai) = visos mėn. veiklos sąnaudos / (manikiūro paslaugos + nagų priežiūros paslaugos).

22 lentelė
TEIKIAMŲ PASLAUGŲ SAVIKAINOS PROGNOZĖ

Rodikliai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
MANIKIŪRAS
Tiesioginės išlaidos Lt 21,95 14,69 12,85 12,19 11,58 10,94 9,85 10,26 10,58 11,58 11,58 9,23 X
Netiesioginės išlaidos Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 X
Vienos paslaugos savikaina Lt 26,62 17,92 15,36 14,49 13,71 12,93 11,64 12,09 12,62 13,88 13,66 10,74 X
Atliekamų paslaugų skaičius Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225
Visos produkcijos savikaina Lt 3993,00 4480,00 4608,00 4709,25 4798,50 4913,40 5238,00 5077,80 5048,00 4858,00 4781,00 5370,00 X

NAGŲ PRIEŽIŪRA
Tiesioginės išlaidos Lt 35,31 33,41 27,31 26,68 26,10 25,55 25,60 25,11 26,68 27,31 25,15 22,43 X
Netiesioginės išlaidos Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 X
Vienos paslaugos savikaina Lt 39,98 36,64 29,82 28,98 28,23 27,54 27,39 26,94 28,72 29,61 27,23 23,94 X
Atliekamų paslaugų skaičius Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230
Visos produkcijos savikaina Lt 5597,20 6228,80 7156,80 7679,70 8045,55 8262,00 8353,95 8620,80 7610,80 7106,40 8169,00 9576,00 X

PAAIŠKINIMAI:
1. Tiesioginės ir netiesioginės išlaidos yra paimtos iš atitinkamų 13 ir 18 lentelių.
2. Vienos paslaugos savikaina = Tiesioginės išlaidos + netiesioginės išlaidos.
3. Atliekamų paslaugų skaičius per mėn. paimtas iš 13 lentelės.
4. Visos produkcijos savikaina = Atliekamų paslaugų skaičius per mėn. * vienos paslaugos savikaina.

23 lentelė
PARDUODAMOS PRODUKCIJOS KOMERCINĖS SAVIKAINOS PROGNOZĖ

Rodikliai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
MANIKIŪRAS Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225
Vienos paslaugos gamybinė savikaina Lt 26,62 17,92 15,36 14,49 13,71 12,93 11,64 12,09 12,62 13,88 13,66 10,74 X
Veiklos sąnaudos vienai paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 X
Vienos pas. komercinė savikaina Lt 55,22 37,61 30,86 28,51 25,33 24,00 22,66 22,13 25,28 26,37 26,38 20,04 X
Visos produkc. komercinė savikaina Lt 8283,00 9402,50 9258,00 9265,75 8865,50 9120,00 10197,00 9294,60 10112,00 9229,50 9233,00 10020,00 112280,85
NAGŲ PRIEŽIŪRA Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230
Vienos paslaugos gamybinė savikaina Lt 39,98 36,64 29,82 28,98 28,23 27,54 27,39 26,94 28,72 29,61 27,23 23,94 X
Veiklos sąnaudos vienai paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 X
Vienos pas. komercinė savikaina Lt 68,58 56,33 45,32 43,00 39,85 38,61 38,41 36,98 41,38 42,10 39,95 33,24 X
Visos produkc. komercinė savikaina Lt 9601,20 9576,10 10876,80 11395,00 11357,25 11583,00 11715,05 11833,60 10965,70 10104,00 11985,00 13296,00 134288,70

PAAIŠKINIMAI:
1. Atliekamų paslaugų skaičius per mėn. yra paimtas iš 13 lentelės.
2. Veiklos sąnaudos yra paimtos iš 21 lentelės.
3. Vienos paslaugos komercinė savikaina = Vienos paslaugos gamybinė savikaina + veiklos sąnaudos.
4. Visos produkcijos komercinė savikaina = Vienos paslaugos komercinė savikaina * atliekamų paslaugų skaičius per mėn.

24 lentelė
PELNO (NUOSTOLIŲ) PROGNOZĖ

Rodikliai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
Manikiūro paslauga Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225
Nagų priežiūros paslauga Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230
1. Pardavimo pajamos (be PVM) :
1.1 Manikiūro paslaugos pardavimo pajamos Lt 6750,00 11250,00 13500,00 14625,00 15750,00 19000,00 22500,00 21000,00 20000,00 17500,00 17500,00 25000,00 204375,00
1.2. Nagų priežiūros paslaugos pardavimo pajamos Lt 8400,00 10200,00 14400,00 15900,00 17100,00 19800,00 20130,00 21120,00 17490,00 15840,00 19800,00 26400,00 206580,00
2. Pateiktų paslaugų savikaina:
2.1. Manikiūro paslaugų savikaina Lt 3993,00 4480,00 4680,00 4709,25 4798,50 4913,40 5238,00 5077,80 5048,00 4858,00 4781,00 5370,00 57946,95
2.2. Nagų priežiūros paslaugų savikaina Lt 5597,20 6228,80 7156,80 7679,70 8045,55 8262,00 8353,95 8620,80 7610,80 7106,40 8169,00 9576,00 92407,00
3. Bendrasis pelnas:
3.1. Manikiūro paslaugos bendrasis pelnas Lt 2757,00 6770,00 8820,00 9915,75 10951,50 14086,60 17262,00 15922,20 14952,00 12642,00 12719,00 19630,00 146428,05
3.2. Nagų priežiūros bendrasis pelnas Lt 2802,80 3971,20 7243,20 8220,30 9054,45 11538,00 11776,05 12499,20 9879,20 8733,60 11631,00 16824,00 114173,00
Iš viso bendrojo pelno: Lt 5559,80 10741,20 16063,20 18136,05 20005,95 25624,60 29038,05 28421,40 24831,20 21375,60 24350,00 36454,00 260601,05
4. Veiklos sąnaudos abejoms paslaugoms: Lt 8294,27 8270,07 8369,27 8270,87 7375,87 7524,27 8323,47 7426,67 8415,87 7367,47 8266,67 8365,87 96270,64
4. 3. Mokesčiai:
4. 3. 1. Įmokos į Garantinį fondą Lt 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 184,68
5. Veiklos pelnas Lt -2749,86 2455,74 7678,54 9849,79 12614,69 18084,94 20699,19 20979,34 16399,94 13992,74 16067,94 28072,74 164145,73
6. Kita veikla, palūkanos Lt 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 2166,72
7. Apmokestinamasis pelnas Lt -2930,42 2275,18 7497,98 9669,23 12434,13 17904,38 20518,63 20798,78 16219,38 13812,18 15887,38 27892,18 161979,01
8. Socialinis mokestis Lt 0,00 91,01 299,92 386,77 497,37 716,18 820,75 831,95 648,78 552,49 635,50 1115,69 6596,377
9. Pelno mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 21057,27 21057,27
10. Mokėtinas į biudžetą PVM Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4277,93 6514,02 4870,04 5841,40 3652,02 2933,05 7033,06 35121,52
11. Grynasis pelnas Lt -2930,42 2184,17 7198,06 9282,46 11936,76 12910,27 13183,86 15096,79 9729,20 9607,67 12318,83 19743,43 120261,11

PAAIŠKINIMAI:
1. Paslaugų skaičius per mėn. yra paimtas iš 13 lentelės.
2. Pardavimo pajamos = Paslaugų skaičius per mėn. * Nustatyta kaina.
3. Paslaugų kainos: manikiūras – 45 Lt; tapus PVM mokėtoju – 50 Lt

nagų priežiūra – 60 Lt; tapus PVM mokėtoju – 66 Lt.
4. Paslaugų savikaina yra paimta iš 22 lentelės.
5. Bendrasis pelnas = Pardavimo pajamos – pardavimo savikaina.
6. Veikos sąnaudos yra paimtos iš 21 lentelės.
7. Įmokos į garantinį fondą = DU * 0,2%.
8. Veiklos pelnas = Bendrasis pelnas – veiklos sąnaudas – įmokos į garantinį fondą.
9. Palūkanos =((Paskolos dydis * Palūkanų dydis) / Metų sk., kuriam paimta paskola )/ mėnesių sk. per metus.
10. Apmokestinamasis pelnas = Veiklos pelnas – kita veikla, palūkanos.
11. Socialinis mokestis yra lygus 4% nuo apmokestinamojo pelno, kadangi pirmą mėnesį apmokestinamasis pelnas yra minusinis, tai socialinio mokesčio
skaičiuoti nereikia.
12. Pelno mokestis yra 13% nuo apmokestinamojo pelno. Jis mokamas kartą per finansinius metus.
13. Mokėtinas į biudžetą PVM yra paimtas iš 27 lentelės.
14. Grynasis pelnas = Apmokestinamasis pelnas – socialinis mokestis – pelno mokestis – mokėtinas į biudžetą PVM.

25 lentelė
PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ PIRKIMO PROGNOZĖ

Pavadinimas/Suma (Lt/mėn.) 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Žnyplių rinkiniai 576,00 576,00
Žirklučių rinkiniai 560,00 560,00
Dildžių rinkiniai 156,00 156,00
Blokelių rinkiniai 48,00 48,00
Teptukų rinkiniai 260,00 260,00
Šepetėlių rinkiniai 48,00 48,00 48,00 48,00 72,00 96,00 360,00
Dėklai servetėlėms 0,00
Servetėlių pakeliai 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 836,00
Stoveliai lakams 0,00
Indelių rinkiniai 0,00
Vatos pakeliai 56,00 56,00 56,00 168,00
Pagalbinių įrankių rinkiniai 60,00 60,00
Iš viso: 0,00 124,00 76,00 180,00 76,00 124,00 1368,00 180,00 384,00 148,00 76,00 288,00 3024,00

PAAIŠKINIMAI:
1. Pagalbinių medžiagų poreikis apskaičiuojamas remiantis jų poreikiu, atsižvelgiant į klientų skaičių, ir nusidėvėjimu.
26 lentelė
PAGRINDINIŲ MEDŽIAGŲ PIRKIMO PROGNOZĖ

Pavadinimas/Suma (Lt/mėn.) 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:
Nagų lakas (15 ml. – 15 Lt.) 1200,00 2025,00 2490,00 2460,00 2100,00 1500,00 11775,00
Lako valiklis 176,00 512,00 592,00 704,00 608,00 688,00 3280,00
Kaukė nagams 480,00 1680,00 2160,00 2460,00 2340,00 1920,00 1260,00 12300,00
Kremas 630,00 1845,00 2520,00 2745,00 2655,00 2430,00 1800,00 14625,00
Maitinančios priemonės 1100,00 2200,00 2420,00 2340,00 2160,00 1600,00 11820,00
Nagų lakas (15 ml. – 20 Lt.) 1500,00 2200,00 2420,00 2340,00 2160,00 1600,00 12220,00
Iš viso: 1286,00 7325,00 512,00 11105,00 592,00 12535,00 704,00 12135,00 608,00 10770,00 688,00 7760,00 66020,00
PAAIŠKINIMAI:
1. Pagrindinių medžiagų pirkimai apskaičiuoti, remiantis 13 lentele.
2. Medžiagų pirkimai atliekami iš anksto dviem mėnesiams.
27 lentelė
PVM PROGNOZĖ

RODIKLIAI Mat. vnt. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.
1. Pardavimai (be PVM):
1. 1. Suteiktos paslaugos:
1.1.1 Manikiūras Lt 17100,00 20250,00 18900,00 18000,00 15750,00 15750,00 22500,00
1.1.2 Nagų priežiūra Lt 18000,00 18300,00 19200,00 15900,00 14400,00 1800,00 24000,00
2. Pardavimo PVM Lt 6318,00 6939,00 6858,00 6102,00 5427,00 3159,00 8370,00
3. Pardavimai (su PVM): Lt
3.1 Manikiūras Lt 19000,00 22500,00 21000,00 20000,00 17500,00 17500,00 25000,00
3.2 Nagų priežiūra Lt 19800,00 20130,00 21120,00 17490,00 15840,00 19800,00 26400,00
Iš viso: Lt 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,00
4. Pirkimai (su PVM):
4.1. Medžiagos Lt 12659,00 2072,00 12315,00 992,00 10918,00 764,00 8048,00
4.2. Ryšių paslaugos Lt 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00
4.3. Kuras Lt 244,80 244,00 247,20 246,40 248,00 247,20 246,40
4.4. Kiti pirkimai Lt 150,00 150,00 150,00 150,00 150,00 150,00 150,00
Iš viso: Lt 13373,80 2786,00 13032,20 1708,40 11636,00 1481,20 8764,40
5. Pirkimo PVM:
5.1. Atskaitomas PVM Lt 2040,07 424,98 1987,96 260,60 1774,98 225,95 1336,94
6. Mokėtinas į biudžetą PVM (2 – 5.1.) Lt 4277,93 6514,02 4870,04 5841,40 3652,02 2933,05 7033,06

PAAIŠKINIMAI:
1. Suteiktų paslaugų už manikiūrą (ir nagų priežiūrą) vertė = Žm. sk.*kaina be PVM.
2. Manikiūro paslaugos vienam žmogui kaina be PVM 45 Lt, nagų priežiūros paslaugos – 60 Lt.
3. Pardavimo PVM = bendra suteiktų paslaugų vertė be PVM * 0,18
4. Suteiktų paslaugų už manikiūrą (ir nagų priežiūrą) vertė = Žm. sk.*kaina su PVM.
5. Manikiūro paslaugos vienam žmogui kaina su PVM 50 Lt, nagų priežiūros paslaugos – 66 Lt.
6. Pirktų medžiagų vertė paimta iš 25 ir 26 lentelių.
7. Ryšių paslaugų bei kuro pirkimų sumos paimtos iš 19 bei 16 lentelių.
8. Atskaitomas PVM = (pirkimai su PVM iš viso*0,18)/1,18

28 lentelė
Mokesčių prognozė

Mokesčiai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso
Socialinio draudimo įmokos Lt 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 28603,08
Įmokos į garantinį fondą Lt 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 184,68
Pelno mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 21057,27 21057,27
Socialinis mokestis Lt 0,00 91,01 299,92 386,77 497,37 716,18 820,75 831,95 648,78 552,49 635,50 1115,69 6596,41

PAAIŠKINIMAI:
1. Duomenys apie socialinio draudimo įmokas paimti iš 11 ir 12 lentelių.
2. Socialinio darbo įmokos = Administracijos darbuotojų socialinis draudimas + Darbininkų socialinis draudimas
3. Visi kiti duomenys paimti iš 24 lentelės.

29 lentelė
PINIGŲ SRAUTŲ PROGNOZĖ

RODIKLIAI Mat. Vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. 1 mėn.
GAUTA PINIGŲ
Iš pagrindinės veiklos:
1. Suteikus paslaugas Lt 15150,00 21450,00 27900,00 30525,00 32850,00 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,00 –
IŠ VISO GAUTA PINIGŲ: Lt 15150,00 21450,00 27900,00 30525,00 32850,00 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,00 –
IŠLEISTA PINIGŲ:
Pagrindinei veiklai
1. Sumokėti tiekėjams už medžiagas Lt 1454,00 7619,00 758,00 11455,00 838,00 12829,00 2242,00 12485,00 1162,00 11088,00 934,00 8218,00 –
2. Išmokėti atlyginimams Lt 3077,60 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 4616,40
3. Nuomos mokestis Lt 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 –
4. Ryšių paslaugos Lt 0,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00
5. Transporto išlaikymo paslaugos Lt 244,80 245,60 344,80 246,40 246,40 344,80 244,00 247,20 346,40 248,00 247,20 346,40 300,00
6. Reklama Lt 1350,00 1325,00 1325,00 1325,00 430,00 480,00 1380,00 480,00 1370,00 420,00 1320,00 1320,00
7. Mokesčiai:
7.1. PVM mokamas į biudžetą Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4277,93 6514,02 4870,04 5841,40 3652,02 2933,05 7033,06
7.2. Socialinis draudimas Lt 0,00 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59
7.3.Įmokos į garantinis fondas Lt 0,00 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39
7.4. Socialinis mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 6596,41
7.5. Pelno mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 21057,27
Finansinei veiklai Lt 0,00 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56
IŠ VISO IŠLEISTA PINIGŲ Lt 8128,40 21783,14 15021,34 25619,94 14107,94 26247,34 20737,47 32319,76 20341,98 30190,94 18746,76 25410,99 42502,68
Pinigų likutis laikotarpio pr. Lt 100000,00 107021,60 106688,46 119567,12 124472,18 143214,24 155766,90 177659,43 187459,67 204607,69 207756,75 226309,99 252299,00
Pinigų gavimas Lt 15150,00 21450,00 27900,00 30525,00 32850,00 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,00 –
Pinigų išleidimas Lt 8128,40 21783,14 15021,34 25619,94 14107,94 26247,34 20737,47 32319,76 20341,98 30190,94 18746,76 25410,99 42502,68
Pinigų likutis laikotarpio pab. Lt 107021,60 106688,46 119567,12 124472,18 143214,24 155766,90 177659,43 187459,67 204607,69 207756,75 226309,99 252299,00 209796,32

PAAIŠKINIMAI:
1. Gautų pinigų suma už suteiktas paslaugas paimta iš 24 lentelės.
2. Kiekvieną mėnesį tiekėjams mokama pinigų suma už medžiagas paimta iš 25 ir 26 lentelių bei iš 20 lentelės – sąnaudos tik už kanceliarines ir higienos prekes.
3. Išmokėtų atlyginimų sumos paimtos iš 11 ir 12 lentelių. Atlyginimas mokamas 2 kartus per mėnesį. Avansas sudaro 40% darbo užmokesčio. Sausį mokamas tik avansas.
4. 1 m2 nuomos kaina 50 Lt. Nuomojamos patalpos užima 40 m2.
5. Išlaidos ryšių paslaugoms paimtos iš 19 lentelės.
6. Transporto išlaidos paimtos iš 16 lentelės.
7. Sąnaudos reklamai paimtos iš 7 lentelės.
8. PVM mokamas į biudžetą paimtas iš 27 lentelės.
9. Visi kiti mokesčiai paimti iš 28 lentelės.
10. Finansiniai veiklai skirta pinigų suma paimta iš 24 lentelės.
11. Pinigų likutis laikotarpio pab. = pinigų likutis laikotarpio pr. + pinigų gavimas – pinigų išleidimas.

30 – 31 lentelės
LŪŽIO TAŠKAS MANIKIŪRO IR NAGŲ PRIEŽIŪROS PASLAUGOMS

Manikiūras

Nagų priežiūra

Rodikliai Mat. vnt. Per metus Rodikliai Mat. vnt. Per metus
Bendras pelnas Lt 146428,05 Bendras pelnas Lt 114173,00
Pardavimų pajamos Lt 204375,00 Pardavimo pajamos Lt 206580,00
Veiklos sąnaudos Lt 54559,82 Veiklos sąnaudos Lt 41710,82

PAAIŠKINIMAI:
1. BPK = 146428,05 / 204375,00 = 0,7165 BPK = 114173,00 / 206580,00 = 0,5527
2. LT (lūžio taškas) = 54559,82 / BPK = 39092,11 Lt LT = 41710,82 / BPK = 23053,57 Lt

3. Veiklos sąnaudos yra apskaičiuojamos visas per metus patirtas veiklos sąnaudas dauginant iš paslaugų skaičių ir dalinant iš visų paslaugų, atliktų per metus.
4. BPK (bendrasis pelno koeficientas) = Bendrasis pelnas / pardavimų pajamų.
5. LT (lūžio taškas) = Veiklos sąn. / BPK

32 lentelė
BANDOMASIS BALANSAS
2006.01.01 – 2007.01.01 Litais
(ataskaitinis laikotarpis) (finansinės atskaitomybės valiuta ir jos tikslumo lygis)

Eil. Nr.

TURTAS Pastabos Nr. Finansiniai metai Praėję finansiniai metai
A. Ilgalaikis turtas 41256 –
I. Nematerialusis turtas 900 –

I.1. Plėtros darbai –

I.2. Prestižas –

I.3. Patentai, licencijos –

I.4. Programinė įranga 900

I.5. Kitas nematerialusis turtas –
II. Materialusis turtas 40356 –

II.1. Žemė –

II.2. Pastatai ir statiniai –

II.3. Mašinos ir įrengimai –

II.4. Transporto priemonės 21000

II.5. Kita įranga, prietaisai, įrankiai ir įrenginiai 1080

II.6. Nebaigta statyba –

II.7. Kitas materialusis turtas 18276

II.8. Investicinis turtas – –

II.8.1. Žemė –

II.8.2. Pastatai –
III. Finansinis turtas – –

III.1. Investicijos į dukterines ir asocijuotas įmones –

III.2. Paskolos asocijuotoms ir dukterinėms įmonėms –

III.3. Po vienerių metų gautinos sumos –

III.4. Kitas finansinis turtas –
IV. Kitas ilgalaikis turtas – –

IV.1. Atidėtojo mokesčio turtas –

IV.2. Kitas ilgalaikis turtas –
B. Trumpalaikis turtas 7224 –
I. Atsargos, išankstiniai apmokėjimai ir nebaigtos vykdyti sutartys 3160 –

I.1. Atsargos 3160 –

I.1.1. Žaliavos ir komplektavimo gaminiai 3160

I.1.2. Nebaigta gamyba –

I.1.3. Pagaminta produkcija –

I.1.4. Pirktos prekės, skirtos perparduoti –

I.2. Išankstiniai apmokėjimai –

I.3. Nebaigtos vykdyti sutartys –
II. Per vienerius metus gautinos sumos – –

II.1. Pirkėjų įsiskolinimas –

II.2. Dukterinių ir asocijuotų įmonių skolos –

II.3. Kitos gautinos sumos –
III. Kitas trumpalaikis turtas 4064 –

III.1. Trumpalaikės investicijos –

III.2. Terminuoti indėliai –

III.3. Kitas trumpalaikis turtas 4064
IV. Pinigai ir pinigų ekvivalentai

Turto iš viso: 48480 –

Eil. Nr

NUOSAVAS KAPITALAS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

Pastabos Nr. Finansiniai metai Praėję finansiniai metai
C. Nuosavas kapitalas 220261 –
I. Kapitalas 100000 –

I.1. Įstatinis (pasirašytasis) 100000

I.2. Pasirašytasis neapmokėtas kapitalas (-) –

I.3. Akcijų priedai –

I.4. Savos akcijos (-) –
II. Perkainojimo rezervas (rezultatai) –
III. Rezervai – –

III.1. Privalomasis –

III.2. Savoms akcijoms įsigyti –

III.3. Kiti rezervai –
IV. Nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai) 120261 –

IV.1. Ataskaitinių metų pelnas (nuostoliai) 120261

IV.2. Ankstesnių metų pelnas (nuostoliai)
D. Dotacijos, subsidijos
E. Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai 92503 –
I.

Po vienerių metų mokėtinos sumos
ir ilgalaikiai įsipareigojimai 50000 –

I.1. Finansinės skolos 50000 –

I.1.1. Lizingo (finansinės nuomos) ar panašūs įsipareigojimai –

I.1.2. Kredito įstaigoms 50000

I.1.3. Kitos finansinės skolos –

I.2. Skolos tiekėjams –

I.3. Gauti išankstiniai apmokėjimai –

I.4. Atidėjimai – –

I.4.1. Įsipareigojimų ir reikalavimų padengimo

I.4.2. Pensijų ir panašių įsipareigojimų

I.4.3. Kiti atidėjimai

I.5. Atidėtojo mokesčio įsipareigojimas –

I.6. Kitos mokėtinos sumos ir ilgalaikiai įsipareigojimai –
II.

Per vienerius metus mokėtinos sumos
ir trumpalaikiai įsipareigojimai 42503 –

II.1. Ilgalaikių skolų einamųjų metų dalis

II.2. Finansinės skolos 181 –
II.2.1. Kredito įstaigoms 181

II.2.2. Kitos skolos

II.3. Skolos tiekėjams 620

II.4. Gauti išankstiniai apmokėjimai –

II.5. Pelno mokesčio įsipareigojimai 21057

II.6. Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai 4616

II.7. Atidėjimai –

II.8. Kitos mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai 16028

Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų iš viso: 312764 –

33 lentelė
PELNINGUMO IR APYVARTUMO RODIKLIAI

Rodikliai Mat.vnt. Apskaičiavimo formulė
1. Pelningumo rodikliai:
1.1. Pardavimų bendrasis pelningumas % (Bendrasis pelnas/pardavimai)*100% 63,41
1.2. Pardavimų grynasis pelningumas % (Grynasis pelnas/pardavimai)*100% 29,26
2. Apyvartumo rodikliai:
2.1. Trumpalaikio įsiskolinimo koeficientas % (Trumpalaikiai įsipareigojimai/turtas)*100% 87,67
2.2. Turto struktūros koeficientas % (Trumpalaikis turtas/turtas)*100% 14,90
2.3. Bendrojo likvidumo koeficientas Nuosavas kapitalas/įsipareigojimai 2,38
2.4. Manevringumo koeficientas Trumpalaikis turtas/nuosavas kapitalas 0,03

PAAIŠKINIMAI:
1. Pelningumo rodikliai:
1.1. Pardavimų bendrojo pelningumo rodiklis rodo, kad įmonė pelningumas yra didelis.
1.2. Pardavimų grynasis pelningumo rodiklis rodo, kokia grynojo pelno dalis tenka vienai pajamų daliai. Jis yra pakankami geras.
2. Apyvartumo rodikliai:
2.1. Trumpalaikio įsiskolinimo koeficiento rodiklis rodo, kokia įmonės turto dalis finansuojam trumpalaikėmis skolomis, rodiklis yra per aukštas.
2.2.Turto struktūros koeficiento rodikliai parodo, kokia viso trumpalaikio turto dalis priklauso įmonei.
2.3. Bendrojo likvidumo koeficientas parodo, kad finansinė rizika ir bankroto grėsmė yra minimali.
2.4. Manevringumo koeficientas parodo, kokią savininkų nuosavybės dalį sudaro trumpalaikiai grynieji aktyvai. Rodiklis yra labai geras.

3. Bendrasis pelnas, pardavimų pajamos, grynasis pelnas ir kiti paimti iš pelno(nuostolių) prognozės.
4. Turtas, kapitalas ir kiti paimti iš balanso formos.

LITERATŪRA

1. JOVAIŠA A. Kaip parengti verslo planą. Vilnius, 2001 m., 234 p. ISBN 9986 – 487 –
95 – 1.
2. BAGDONAS E., KAZLAUSKITĖ E. Verslo pradmenys. Kaunas, 2005 m., 342 p. ISBN 9955 – 09 – 257 – 2.
3. STOTELY R. Pavyzdinis verslo planas. Kaunas, 2005 m., 304 psl. ISBN 9955 – 551 –
74 – 7.
4. BALTRŪNIENĖ, Violeta. Bendrosios studijų darbų ir reikalų raštų rengimo rekomendacijos. Vilnius, 2001. 73 p. ISBN 9955-519-16-9.
5. Manikiūro ir nagų priežiūros paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .
6. Grožio paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .
7. Manikiūras ir kitos grožio paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario 8 d.]. Prieiga per internetą: .
8. Grožio paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .
9. Manikiūras. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .
10. Reklama. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 9 d.]. Prieiga per internetą: .
11. Tiekėjai. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 7 d.]. Prieiga per internetą:

< http://www.nails.lt/about>.

Darbas baigtas:
2006 m. vasario 13 d.
Tatjana Malej
Vita Mikelionytė
Margarite Sergejeva
Ada Tamaliūnaitė

PRIEDAI

1 PRIEDAS
TIEKIMO SUTARTIS

2005 m. gruodžio 9 d. Nr. 54
Vilnius

UAB „Eilorita“, toliau vadinama TIEKĖJU, ir UAB „Kleopatra“, toliau vadinama PIRKĖJU, sudarė šią sutartį:
1. TIEKĖJAS įsipareigoja parduoti PIRKĖJUI įrankius ir medžiagas 5% mažesne kaina, negu rinkos kaina
2. TIEKĖJAS įsipareigoja įrankius ir medžiagas atvežti savo transportu už tai neimdamas papildomo mokesčio.
3. Atsiskaitymo forma:
3.1. PIRKĖJAS užmoka TIEKĖJUI banko pavedimu per 3 darbo dienas po įrankių ir medžiagų gavimo.
3.2. Laiku nesumokėjus už produkciją, PIRKĖJAS moka TIEKĖJUI 0,6% dydžio delspinigius už kiekvieną pavėluotą dieną nuo gautos produkcijos sumos.
4. PIRKĖJUI priėmus produkciją ir pasirašius važtaraštį (sąskaitą-faktūrą), TIEKĖJAS pretenzijas dėl kokybės ir kiekio priima 24 valandas nuo produkcijos gavimo.
5. Sutartis galioja nuo 2005-12-09 iki 2006-12-10.
6. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, po vieną abiems šalims.
7. Visi ginčai, kilę dėl šios sutarties vykdymo, sprendžiami šalių susitarimu. Šalims nesusitarus, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Sutarties šalių adresai ir telefonų numeriai

UAB „Eilorita“ Justiniškių g. 14, LT-05131 Vilnius. Tel. (+370 – 5) 24 29 479.Faks. (+370 – 5) 24 29 489, el.paštas info@nails.lt.
UAB „Kleopatra“ Konstitucijos pr. 7A, LT-00116 Vilnius. Tel. (8 ~5) 26 26 52. Faks. (8 ~ 5) 26 26 53.

Tiekėjo atsiskaitomoji sąskaita LT71 0014 5647 5474 1474, AB Šiaulių bankas Vilniaus filialas
Pirkėjo atsiskaitomoji sąskaita LT71 5414 1412 6547 1474, AB Vilniaus bankas.
Sutarties šalių parašai

UAB „Eilorita“
direktoriaus pavaduotojas Rolandas Parafinavičius

UAB „Kleopatra“
direktorius Ąžuolas Pranulis

2 PRIEDAS

Vilniaus sveikatos ir priežiūros centras

LEIDIMAS-HIGIENOS PASAS

2005 m. gruodžio mėn. 15 d. Nr.156

1. Informacija apie ūkinės komercinės veiklos vykdytoją

1.1. Ūkinės komercinės veiklos vykdytojas.
Pavadinimas Įmonės kodas Veiklos pradžia
UAB “Kleopatra” 22569831478 2006 01 01
Adresas Telefono Nr. Fakso Nr.
Konstitucijos pr. 7A, Vilnius (8 – 5) 26 26 52 (8 – 5) 26 26 53
Veiklos vietos adresas Telefono Nr. Fakso Nr.
Konstitucijos pr. 7A, Vilnius (8 – 5) 26 26 52 (8 – 5) 26 26 53
Pastato indeksai kadastrinių matavimų bylos plane Kadastrinių matavimų data Kadastrinių matavimų bylos numeris
01523 20020102 523
Atsakingo asmens vardas, pavardė Pareigos Telefonas Nr.
Ąžuolas Pranulis Įmonės vadovas (8 – 5) 26 26 52

2. Leidimas-higienos pasas išduotas šiai ūkinei komercinei veiklai vykdyti
Ūkinės komercinės veiklos aprašymas Pastabos
Manikiūras
Nagų priežiūra

3. Leidimas-higienos pasas galioja iki 2006 m. gruodžio mėn. 16 d.
4. Leidimą-higienos pasą išdavusio apskrities visuomenės sveikatos centro vadovas ar jo įgaliotas asmuo:

Administratorius Pranas Vasiliauskas

3 PRIEDAS
DARBO SUTARTIS Nr. 256

2006 m. sausio 1 d.

Įmonė, įstaiga, organizacija (toliau – įmonė) ——————-
_________________________________________________________________

( pavadinimas )
_________________________________________________________________

( adresas )
Darbdavys ar jo įgaliotas asmuo (toliau darbdavys) ————–

(pareigos,
—————————————————————–
jeigu įgaliotas asmuo – taip pat nurodyti, vardas ir pavardė)
_________________________________________________________________
Priimamas į darbą asmuo _________________________________________

( vardas, pavardė )
_________________________________________________________________
( paso duomenys – gimimo metai, asmens kodas, paso nesant,
—————————————————————–
duomenys pagal kitą asmens dokumentą)
—————————————————————–

( gyvenamoji vieta )

Sudarė šią darbo sutartį:
1.________________________________________ (toliau – darbuotojas)

(priimamojo į darbą vardas, pavardė)
priimamas dirbti
1.1 _____________________________________________________________

(nurodyti padalinį)
1.2 _____________________________________________________________

(tiksliai nusakyti darbo, pareigų pavadinimą, kvalifikacinę
_________________________________________________________________

kategoriją; jeigu priimamas mokiniu, taip pat nurodyti)

1.3 pagal neterminuotą, terminuotą darbo sutartį (nereikalingą
žodį išbraukti)__________________________________________________

_________________________________________________________________

(jeigu terminuota sutartis, nurodyti terminą pagal
_________________________________________________________________

Darbo sutarties įstatymo 10 straipsnį)
_________________________________________________________________
2. Nustatomas išbandymo laikotarpis______________________________

(nurodyti terminą)
3. Nustatomas sutrumpintas darbo laikas__________________________

(nurodyti kas sutrumpinama –
_________________________________________________________________

darbo savaitė, darbo diena, ir sutrumpinimo trukmę)

4. Darbdavys įsipareigoja mokėti darbuotojui darbo užmokestį_____
_________________________________________________________________

(nurodyti sumą, valandinį tarifinį atlygį, mėnesinę algą,
_________________________________________________________________

priemokas ir kt.; kiek kartų per mėnesį, kuriomis dienomis)
_________________________________________________________________

5. Kiti darbdavio įsipareigojimai, kurie neprivalomi pagal teisės aktus,
bet jiems neprieštarauja ir kurių nereglamentuoja kolektyvinis susitarimas
arba kolektyvinė sutartis _______________
_________________________________________________________________

(papildomos garantijos, kompensacijos ir kt.)
_________________________________________________________________

_________________________________________________________________
6. Darbuotojo įsipareigojimai, kurių nereglamentuoja kolektyvinis
susitarimas, kolektyvinė sutartis, ir kurie neprivalomi
pagal teisės aktus, bet jiems neprieštarauja ____________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

7. Ši darbo sutartis įsigalioja _________________________________

(nurodyti datą)
8. Darbuotojas pradeda dirbti ___________________________________

(nurodyti datą)
9. Ginčai dėl šios darbo sutarties nagrinėjami darbo ginčų
nagrinėjimo tvarka.
10. Ši darbo sutartis gali būti nutraukta įstatymų nustatytais
pagrindais.
11. Darbo sutartis sudaryta dviem egzemplioriais – vienas jų
saugomas įmonėje, kitas – išduodamas darbuotojui.

Darbo sutarties šalių parašai:

Darbdavys Darbuotojas
(Vardas ir pavardė) (Parašas) (Vardas ir pavardė) (Parašas)

A.V.

Darbo sutartis pakeista _________________________________________

(nurodyti, kokios pirminės šios darbo
_________________________________________________________________

sutarties sąlygos pakeistos, ir datą)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Šalių parašai:

Darbdavys Darbuotojas
(Vardas ir pavardė) (Parašas) (Vardas ir pavardė) (Parašas)

A.V.

Darbo sutartis nutraukta ________________________________________

(nurodyti datą ir pagrindą)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Šalių parašai:

Darbdavys Darbuotojas
(Vardas ir pavardė) (Parašas) (Vardas ir pavardė) (Parašas)

A.V.

4 PRIEDAS
NEGYVENAMŲJŲ PATALPŲ NUOMOS SUTARTIS Nr. ____
_________ m. ______________ mėn. ______ d., _________

Mes, UAB “__________________”, įmonės kodas __________, esanti _________________, atstovaujama veikiančio pagal įstatus direktoriaus _______________, veikiančio pagal fondo įstatus, (toliau sutartyje – Nuomotojas), iš vienos pusės, ir ___________________________, asmens kodas ____________, paso Nr. __________, gyvenantis ____________________________________(toliau sutartyje – Nuomininkas), iš kitos pusės, sudarėme šią nuomos sutartį:

1. SUTARTIES OBJEKTAS
1.1. Šia sutartimi Nuomotojas perduoda Nuomininkui laikinai valdyti ir naudoti ______m2 (___________________________kvadratinių metrų) bendrojo ploto negyvenamąsias patalpas, esančias _____________________________________ (toliau sutartyje – nuomojamos patalpos), pažymėtas techninės inventorizacinės apskaitos byloje indeksais _______________________, o Nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomos mokestį.
1.2. Nuomininkas moka Nuomotojui mėnesinį nuomos mokestį po ______ Lt už 1 m2 bendrojo ploto. Bendra suma už viso ploto nuomą per vieną kalendorinį mėnesį sudaro _____ Lt + PVM, iš viso __________Lt (________________________________________).
1.3. Į Nuomininko kiekvieną mėnesį mokamą Nuomotojui nuomojamų patalpų mokestį įeina komunalinių ir kitų paslaugų mokesčiai.
1.4. Šalys susitaria, kad patalpos Nuomininkui išnuomojamos iki ____ m. _________ mėn. ___ d.

2. MOKĖJIMŲ IR ATSISKAITYMŲ PAGAL SUTARTĮ TVARKA
2.1. Nuomininkas kiekvieną mėnesį, ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio ______ dienos, sumoka Nuomotojui _______ Lt dydžio mėnesinį nuomos mokestį.
2.2. Pasibaigus šios sutarties terminui ar nutraukus ją prieš terminą, Nuomininkas sumoka visas Nuomotojui pagal šią sutartį mokėtinas sumas per 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų nuo sutarties termino pasibaigimo ar sutarties nutraukimo dienos.

3. ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI
3.1. Pagal šią sutartį Nuomotojas įsipareigoja:
3.1.1. per dvi darbo dienas nuo sutarties pasirašymo dienos perduoti Nuomininkui šios sutarties 1.1. punkte nurodytas nuomojamas patalpas. Nuomojamos patalpos perduodamos dalyvaujant abiem šalims ar jų įgaliotiems atstovams, kurie sudaro ir pasirašo nuomojamų patalpų perdavimo-priėmimo aktą (Priedas Nr.1);
3.1.2. savo lėšomis atlikti nuomojamų patalpų kapitalinį remontą, kai vykdomas viso pastato ar gretimų, su nuomojamomis patalpomis susisiejančių patalpų rekonstravimas ar remontas;
3.1.3. pasibaigus nuomos sutarties terminui arba nutraukus šią sutartį, priimti iš Nuomininko nuomojamas patalpas sudarant perdavimo-priėmimo aktą;
3.1.4. atlyginti Nuomininkui jo turėtas būtinąsias (pagrįstas dokumentais) nuomojamų patalpų pagerinimo išlaidas, padarytas Nuomotojo leidimu. Kai pagerinimai padaryti be Nuomotojo sutikimo arba šalys susitaria, jog Nuomininko patalpų pagerinimo išlaidos nebus atlyginamos, Nuomininkas neturi teisės į išlaidų, susijusių su nuomojamų patalpų pagerinimu, kompensavimą;
3.1.5. pranešti Nuomininkui apie pastato, kuriame yra patalpos, ar jo dalies pardavimą, kitokį perdavimą, įkeitimą, kitokį nuosavybės teisių suvaržymą. Gavęs tokį pranešimą Nuomininkas, atsiskaitęs pagal šią sutartį, turi teisę ją nutraukti, nesilaikydamas sutarties 4.1. punkte nurodytų terminų ar sutarties 4.3. punkte nurodytų sąlygų.
3.2. Pagal šią sutartį Nuomininkas įsipareigoja:
3.2.1. laikytis nuomojamose patalpose ir visoje Nuomotojo teritorijoje vidaus darbo tvarkos, priešgaisrinės saugos darbe, aplinkos apsaugos ir sandėliavimo taisyklių, taip pat higienos bei sanitarinių normų. Nuomininkas atsako už šių taisyklių bei normų nesilaikymo pasekmes ir atlygina dėl to atsiradusią žalą;
3.2.2. be Nuomotojo raštiško sutikimo nesubnuomoti nuomojamų patalpų ar jų dalies. Nuomotojo atsisakymas duoti sutikimą Nuomininkui subnuomuoti nuomojamas patalpas turi būti protingai motyvuotas;
3.2.3. be Nuomotojo raštiško sutikimo neperleisti šia sutartimi įgytų teisių ir pareigų tretiesiems asmenims, neįkeisti nuomos teisės ar kitaip jos nesuvaržyti;
3.2.4. be Nuomotojo raštiško leidimo neperplanuoti ir nepertvarkyti nuomojamų patalpų ar jų dalies;
3.2.5. suderinus su Nuomotoju, savo lėšomis atlikti nuomojamų patalpų bei vidaus inžinierinių tinklų priežiūrą ir einamąjį remontą.
3.2.6. pilnai atlyginti Nuomotojui nuostolius, susijusius su nuomojamų patalpų pabloginimu, jeigu tai įvyksta dėl Nuomininko kaltės;
3.2.7. ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki šios sutarties galiojimo termino pasibaigimo, raštu pranešti Nuomotojui apie paliekamas nuomojamas patalpas;
3.2.8. pasibaigus šios sutarties terminui arba ją nutraukus prieš terminą, per dvi darbo dienas perduoti Nuomotojui nuomojamas patalpas remiantis perdavimo-priėmimo aktu (Priedas Nr. 1) su visais jose padarytais pertvarkymais, kurie negali būti atskiriami nuo patalpų nepadarant žalos jų būklei;
3.2.9. laiku mokėti Nuomotojui nuompinigius už naudojimąsi nuomojamomis patalpomis ir komunalinių bei kitų paslaugų mokesčius.
3.3. Kapitalinį nuomojamų patalpų remontą atlieka Nuomotojas. Pagal atskirą rašytinį susitarimą patalpų kapitalinį remontą gali atlikti Nuomininkas.

4. SUTARTIES GALIOJIMO TERMINAS IR NUTRAUKIMO TVARKA
4.1. Kiekviena sutarties šalis turi teisę nutraukti šią sutartį raštu įspėjusi apie tai kitą šalį prieš tris mėnesius.
4.2. Nuomotojas turi teisę teismine tvarka nutraukti šią sutartį nesilaikant 4.1. punkte nurodyto įspėjimo termino, jeigu:
4.2.1. Nuomininkas naudojasi daiktu ne pagal sutartį ar daikto paskirtį;
4.2.2. Nuomininkas tyčia ar dėl neatsargumo blogina daikto būklę;
4.2.3. Nuomininkas nemoka nuomos ir kitų mokesčių pagal sutartį;
4.2.4. Nuomininkas nevykdo vidaus inžinierinių tinklų priežiūros ir nedaro einamojo remonto arba nedaro kapitalinio nuomojamų patalpų remonto, kurį jis privalo daryti remiantis atskiru rašytiniu šalių susitarimu;
4.2.5. Nuomininkas blogina nuomojamų patalpų ar jose esančių inžinierinių tinklų būklę.
4.3. Nuomininkas turi teisę teismine tvarka nutraukti šią Sutartį nesilaikant 4.1. punkte nurodyto įspėjimo termino, jeigu:
4.3.1. Nuomotojas neperduoda nuomojamų patalpų Nuomininkui arba kliudo naudotis jomis pagal jų paskirtį ir šios sutarties sąlygas;
4.3.2. Nuomotojas nedaro kapitalinio remonto pagal šios sutarties 3.1.2. punktą;
4.3.3. perduotos nuomojamos patalpos yra su trūkumais, kurie Nuomotojo nebuvo aptarti ir Nuomininkui nebuvo žinomi, o dėl šių trūkumų jų neįmanoma naudoti pagal paskirtį ir šios sutarties sąlygas;
4.3.4. Nuomotojas nemotyvuotai atsisako duoti sutikimą subnuomoti nuomojamas patalpas;
4.3.5. Nuomotojas pažeidžia sutarties 3.1.5. punktą.
4.4. Sutarties šalys turi teisę nutraukti šią sutartį abipusiu rašytiniu susitarimu, nesilaikant sutarties 4.1. punkte nurodyto įspėjimo termino.
4.5. Pasibaigus nuomos sutarties terminui ar nutraukus nuomos sutartį, Nuomininkas turi teisę pasiimti nuomojamų patalpų pagerinimus, jeigu juos galima atskirti be žalos nuomojamoms patalpoms.

5. ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ
5.1. Nuomininkas atlygina Nuomotojui dėl nuomojamų patalpų pabloginimo atsiradusius nuostolius, išskyrus tuos atvejus, kai įrodo, kad daiktas pablogėjo ne dėl jo kaltės.
5.2. Nuomininkas įsipareigoja mokėti Nuomotojui 0,2 % dydžio delspinigius nuo laiku nesumokėtos nuomos ar kitų mokesčių pagal sutartį sumos už kiekvieną uždelstą dieną.
5.3. Sutarties šalis atleidžiama nuo atsakomybės už savo sutartinių įsipareigojimų nevykdymą, jeigu ji įrodo, kad šių įsipareigojimų nebuvo galima įvykdyti dėl “force majeure” aplinkybių, kurių sutarties sudarymo momentu ši šalis negalėjo numatyti ir kurių ji negalėjo išvengti ar įveikti. Nustatant “force majeure” aplinkybes, taikomos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 liepos 15 d. nutarimo Nr. 840 nuostatos (V.Ž. 19960719 Nr.68).
5.4. Šalis, prašanti atleisti nuo atsakomybės, sužinojusi apie force majeure aplinkybę bei jos poveikį įsipareigojimų vykdymui, kuo skubiau turi pranešti kitai šaliai apie susidariusią situaciją. Būtina pranešti ir tuomet, kai išnyksta pagrindas nevykdyti įsipareigojimų. Pagrindas atleisti nuo atsakomybės atsiranda nuo kliūties atsiradimo momento arba, jeigu apie ją laiku pranešta, nuo pranešimo momento. Laiku nepranešusi įsipareigojimų nevykdanti šalis tampa iš dalies atsakinga už nuostolių, kurių priešingu atveju būtų išvengta, atlyginimą.

6. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
6.1. Ši sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki sutarties 1.4. punkte nurodyto termino pabaigos.
6.2. Sutartis teisines pasekmes šalims sukelia nuo jos pasirašymo dienos. Nuomininkas turi teisę įregistruoti savo lėšomis šią sutartį Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonėje. Tik įregistruota Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonėje sutartis gali būti panaudota prieš trečiuosius asmenis.
6.3. Jeigu pasibaigus sutarties terminui nuomininkas daugiau kaip dešimt dienų toliau naudojasi turtu ir nuomotojas tam neprieštarauja, laikoma, kad sutartis tapo neterminuota.
6.4. Nuomininkas, tvarkingai vykdęs pagal nuomos sutartį prisiimtus įsipareigojimus, pasibaigus sutarties terminui turi pirmenybės teisę palyginti su kitais asmenimis atnaujinti sutartį. Nuomotojas privalo likus savaitei iki nuomos termino pasibaigimo dienos pranešti Nuomininkui apie šio teisę sudaryti nuomos sutartį naujam terminui. Sudarant nuomos sutartį naujam terminui, jos sąlygos šalių susitarimu gali būti pakeistos.
6.5. Sutartis gali būti pakeista arba papildyta tik raštišku abiejų šalių susitarimu.
6.6. Sutarties priedas Nr. 1 yra neatskiriama sutarties dalis.

7. ŠALIŲ REKVIZITAI IR PARAŠAI
7.1. Nuomotojas: 7.2.Nuomininkas:

5 PRIEDAS
NAGŲ DAILĖS PAVYZDŽIAI

Vestuvinė dailė

Vestuvinė dailė

Vestuvinė dailė

6 PRIEDAS
MANIKIŪRO IR RANKŲ PRIEŽIŪROS PASLAUGOM ATLIKTI REIKALINGŲ ĮRANKIŲ PAVYZDŽIAI

Blokelių rinkinys
Kaina: 19,00 Lt

Dildžių rinkinys
Kaina: 39,00 Lt

Nagų žnyplės
Rinkinio kaina: 144,00 Lt

Dėklas servetėlėms
Kaina: 32,00 Lt
Servetėlės
Kaina: 19,00 Lt

Nagų žirklės
Rinkinio kaina: 140,00 Lt

7 PRIEDAS
PAGRINDINIŲ ŽALIAVŲ PAVYZDŽIAI

Mineralų šaltinis
Kaina: 20,00 Lt

Vitaminų šaltinis
Kaina: 20,00 Lt

Aktyvus nagų kietintojas
Kaina: 20,00 Lt

Nagų stiprinimo kompleksas
Kaina: 20,00 Lt

Gelis nagams
Kaina: 20,00 Lt

Nagų kietintojas
Kaina: 20,00 Lt

Priemonė nagų paviršiaus lyginimui
Kaina: 20,00 Lt

Gelis nagams
Kaina: 20,00 Lt

Nagus drėkinantis pagrindas spalvotam lakui
Kaina: 15,00 Lt

Atstatantis pažeistus nagus pagrindas spalvotam lakui
Kaina: 15,00 Lt

Veidrodinis blizgesys
Kaina: 15,00 Lt

Prancūziškas manikiūras
Kaina: 15,00 Lt

Dvigubo poveikio pagrindas spalvotam lakui
Kaina: 15,00 Lt Spalvotas lakas NAIL SYSTEM su vitaminu B5
Kaina: 15,00 Lt

Spalvotas lakas NAIL SYSTEM
Kaina: 15,00 Lt

Gaivinantis aliejus
Kaina: 20,00 Lt

8 PRIEDAS
VIETOVĖS PLANAS

A – Visuomeninio transporto stotelė, Europos aikštė
Konstitucijos prospektas 7A, Vilnius

8 PRIEDAS
PREKYBOS CENTRO „EUROPA“ ANTRO AUKŠTO PLANAS

10 PRIEDAS
GROŽIO SALONO „KLEOPATRA“ GAMYBINIŲ IR ADMINISTRACINIŲ PATALPŲ PLANAS