Verslo planas

TURINYS

1. Santrauka 32. Verslo aprašymas 43. Gamybinė veikla 54. Rinkodara 105. Vadyba 176. Rizikos įvertinimas 187. Finansinė dalis 197.1. Finansavimo poreikis ir šaltiniai 197.2. Savikainos prognozė 347.3. Pelno (nuostolių) prognozė 357.4. PVM prognozė 387.5. Mokesčių prognozė 397.6. Pinigų srautų prognozė 407.7. Prognozuojamas balansas 437.8. Santykiniai verslo plano rodikliai 468. Literatūra 489. Priedai 49

SANTRAUKA

Paskutiniu metu Lietuvoje vis labiau klesti verslas, susijęs su grožio paslaugų teikimu. Mažuose miestuose ir miesteliuose jis dar nepasiekė tokio didelio vystymosi lygio, bet stambiuose miestuose grožio paslaugos yra gana populiarios. Dėl šios priežasties UAB „Kleopatra“ nusprendė teikti manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas Vilniaus mieste, padėti moterims atrodyti gražiai, puoselėti savo nagus ir įgyvendinti jų svajones. Vilniuje yra gana daug sėkmingai veikiančių grožio salonų, kurie teikia panašias paslaugas, bet ne visų Vilniaus gyventojų pajamos gali leisti pasinaudoti tokiomis paslaugomis. Tik gana pasiturintys gyventojai naudojasi šiomis paslaugomis dažniau negu kiti. Kiti – tik išskirtinėmis progomis.UAB „Kleopatra“ registruota juridinių asmenų registre 2005 m. spalio 25 d. Savo veiklą pradės nuo 2006 m. sausio 1 d. Jos akcininkai yra 4 asmenys: Vitalija Marijonaitė, Rita Simoniūtė, Tamara Grigaliauskienė ir Anastasija Troškienė. Jos turi po 100 akcijų. Vienos akcijos nominalioji vertė 250,00 Lt. UAB „Kleopatra“ įsikūrė Vilniaus miesto prekybos centre „Europa“, Konstitucijos prospekte 7A. Tel./faks.: (5) 262652, (5) 262653. Akcininkų nutarimu atsakingu asmeniu paskirtas įmonės vadovas Ąžuolas Pranulis, kuris organizuoja darbo vietas ir prižiūri įmonės veiklą. Su juo susisiekti galima šiuo telefonu 8 604 36227. Įmonė parengė verslo planą – banko paskolai gauti, kuri bus panaudota verslui pradėti. Pageidautinos paskolos dydis yra 50000 Lt, kurią įmonė norėtų gauti trejiems metams su 13 % metinėmis palūkanomis. Įmonė ketina mokėti palūkanas kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis po 180,56 Lt, o visą paskolą gražinti laikotarpiui pasibaigus. Kreditoriui iš viso palūkanų būtų išmokėta 6500 Lt. Prekybos centre „Europa“ yra įsikūrę dar du stambūs grožio salonai: „Figaro“ ir „Nail baras“. Grožio salonas „Kleopatra“ yra pranašesnis tuo, kad specializuojasi tik vienoje veiklos srityje – manikiūro ir nagų priežiūros. Manikiūro paslaugos kaina – 45,00 Lt, o nagų priežiūros – 60,00 Lt. Atliktai paslaugai bus suteikiama trijų dienų garantija. Atsižvelgiant į prognozuojamus pelningumo rodiklius, kurie yra tokie: pardavimų bendrasis pelningumas – 63,41%, pardavimų grynasis pelningumas – 29,26%, trumpalaikio įsiskolinimo koeficientas – 87,67%, turto struktūros koeficientas – 14,90%, bendro likvidumo koeficientas – 2,38%, manevringumo koeficientas – 0,03%; galima teigti, kad įmonės pelningumas yra didelis, o finansinė rizika ir bankroto grėsmė yra minimali.Antraisiais UAB „Kleopatra“ veiklos metais, atsižvelgdama į uždirbtą pelną ir turimas laisvas lėšas laikotarpio pabaigoje, įmonė žada plėsti savo veiklą.

VERSLO APRAŠYMAS

Įmonė tikisi aktyviai veržtis į rinką ir teikti manikiūro bei nagų priežiūros paslaugas. Veiklos sritis yra gana subtili, nes ji orientuota į pasiturinčius klientus. Teikiama paslauga turi būti atliekama labai tiksliai ir kokybiškai. Įmonėje dirbantys specialistai apžiūrės kliento nagus ir juos tinkamai įvertins. Po šios trumpos procedūros bus atliekamos kitos kliento pageidaujamos paslaugos, pvz.: formos suteikimas, nagų dekoravimas, nagų stiprinimo procedūros. Šiuo metu Lietuvoje yra labai daug stambių ir smulkių įmonių, kurios teikia panašias paslaugas, todėl naujai įsikūrusiai įmonei sunku iš karto įeiti į rinką ir užimti norimas pozicijas. Konkuruojančios įmonės užima 1/3 rinkos. Nepaisant to, šis verslas, susijęs su grožio procedūromis, itin sparčiai plečiasi. Tai sukuria naujas galimybes įsikurti įmonėms ir konkuruoti su jau esančiomis. Naujų įmonių kūrimasis skatina konkurenciją ir paslaugų kokybės gerinimą. Įmonė „Kleopatra“ teiks savo paslaugas vartotojams tiesiogiai, taigi paslaugos pateikimas bus nulinio lygio.

Įmonės istorijaUAB „Kleopatra“ bus įkurta 2006 m. sausio 1 d. Įmonės vardas pasirinktas neatsitiktinai. Taip bandyta atskleisti veiklos sritį. Kleopatra buvo faraonė, kuri pasižymėjo nuostabiu grožiu ir sugebėdavo pakerėti visus. Įmonės tikslas – kiekvienai moteriai suteikti bent dalelę to grožio ir padėti sužavėti aplinkinius. Įmonė pasirinko uždarosios akcinės bendrovės tipą, nes jose iškeliama daugiausiai naujų idėjų ir sukuriama naujų darbo vietų. Bendrovių pranašumas tas, kad jos gali gyvuoti neribotą laiką ir turi ribotą atsakomybę. Tai palanku ir finansuotojams, nes dėl pastarosios priežasties jos gali surinkti nepalyginamai daugiau piniginių lėšų. Įmonė ketina dirbti tik su aukštą kvalifikaciją turinčiais žmonėmis. Atidžiai bus parenkami specialistai, kurie atliks nagų priežiūros paslaugas. Įmonėje dirbs vienas buhalteris, turintis kelerių metų patirtį. Visom darbo vietom užimti bus skelbiami konkursai ir su geriausiais kandidatais bus pasirašytos darbo sutartys.

Įmonės tikslaiĮmonės misija susideda iš išsilaikymo konkurencinėje rinkoje, malonaus klientų aptarnavimo, kokybiškų paslaugų pateikimo vidutinėmis kainomis.Įmonės vizija apima paslaugų tobulinimą, savo grožio salonų tinklo plėtimą ne tik sostinėje, bet ir keliuose dideliuose Lietuvos miestuose. Jeigu įmonės pajamos bus nedidelės, tai stengsis dar kartą apžvelgti visą rinką ir iš naujo ją segmentuoti. „Kleopatra“ stengsis savo veikla sudominti kuo daugiau profesionalų, atliekančių manikiūro ir pedikiūro paslaugas, kad geriausieji šalies specialistai dirbtų būtent šitoje įmonėje. Įmonė taip pat stengsis sudominti kuo daugiau klientų, kurie po kurio laiko taptų potencialiais vartotojais, ir stengsis neapvilti jų.Marketingo tikslas – kad būtų kuo daugiau vartotojų, kurie maksimaliai naudotųsi siūlomomis paslaugomis ir pilnai tenkintų savo poreikius.Marketingo uždaviniai – visą dėmesį nukreipti į vartotojus, jų poreikius bei galimybes. Stengtis patenkinti kuo daugiau vartotojų atsižvelgiant į jų sąlygas ir negalvojus apie tai, kaip geriau pasipelnyti.

Paslaugos aprašymasĮmonės teikiama paslauga – manikiūras, nagų priežiūra – yra labai aktuali tiems, kurie nori gražiai atrodyti.Atliekama paslauga pasižymės kokybiškumu, įvairiu ornamentavimu, t.y. dideliu pasirinkimu, kruopštumu, naudingumo savybėmis ir kokybe. Kokybė reikalinga tam, kad vartotojas, norintis atrodyti gražiai, norintis pamaloninti save, atėjęs ir gavęs šią paslaugą nenusiviltų ir rinktųsi kitąkart įmonės siūlomas paslaugas. Juk kiekviena įmonė nori, kad jos paslauga patiktų vartotojui ir pritrauktų daugiau žmonių, norinčių pasigražinti, neštų daugiau pelno įmonei.Grožio salono „Kleopatra“ teikiamai paslaugai taip pat bus teikiama garantija, kad manikiūras laikys ne trumpiau kaip keletą dienų (apie 3 dienas), nes bus naudojamos geros kokybės priemonės: lakai, kremas ir t.t. Grožio salono „Kleopatra“ teikiamų paslaugų asortimentas nėra labai platus, nes specializuojamasi tik su tomis paslaugomis, kurios yra susijusios su nagais (žiūrėti 5 priedą).

GAMYBINĖ VEIKLA

Trumpas paslaugų teikimo proceso aprašymas

Įmonė „Kleopatra“ teikia manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas, aptarnauja įvairaus amžiaus klientus. Teikiant šias paslaugas atsižvelgiama į kliento poreikius, įvertinama jo rankų ir nagų būklė, parenkamos atitinkamos kosmetinės priemonės. Manikiūro ir nagų priežiūros paslaugoms atlikti naudojami įvairūs specialūs įrankiai bei tam skirti nagų lakai, valikliai, kremai, nagus maitinančios priemonės. Manikiūras paprastai atliekamas per 40 minučių, o nagų priežiūros atlikimo laikas vidutiniškai siekia 30 min. Šioms paslaugoms atlikti naudojamos kokybiškos priemonės, kurias įmonei UAB „Kleopatra“ tiekia UAB „Eilorita.

Manikiūro paslaugos atlikimo procedūra Pagrindiniai įrankiai, naudojami manikiūro paslaugai atlikti: žirklutės nagams, žnyplės nagų odelėms, paprasta dildė, poliravimo dildė, šepetukas nagams. Visi kiti naudojami įrankiai yra pagalbiniai. Naudojamos medžiagos yra šios: nagų lakas, nagų valiklis, rankų kremas, priemonė odelei minkštinti. Visas manikiūro paslaugos atlikimo procesas vyksta taip:1. Klientas nusiplauna rankas ir sausai jas nusivalo. Manikiūras daromas tik ant švarių, nelakuotų nagų. Jei kliento nagai buvo lakuoti, laką reikia nuvalyti su lako valikliu. 2. Nagai trumpinami specialiai rankų nagams skirtomis žirklutėmis. Jei nagai labai stori naudojamasi nagams skirtomis žnyplėmis. 3. Dilde suteikiama norima nagų forma. Nagai dildomi braukiant dilde tik į vieną pusę. 4. Prieš šalinant nagų odeles, nagai merkiami šiltame vandenyje su specialia priemone nagų odelių minkštinimui. Ši procedūra būtina, kitaip galima pažeisti patį nagą. 5. Nagai sausai nušluostomi ir mediniu nagų odelėms skirtu pagaliuku atsargiai nustumiamos odelės nuo nago pagrindo. 6. Specialiomis aštriomis žnyplėmis atsargiai nukarpoma odelė. Procedūra atliekama itin kruopščiai, kad nebūtų pažeistas nagas.7. Jei nago pagrindas yra nelygus, jis poliruojamas su specialia poliravimo dilde. 8. Sutvarkius nagus, rankos plaunamos po šiltu vandeniu naudojant švelnų nagų šepetuką. Toks masažas atgaivina rankas ir paskatina kraujo cirkuliaciją. 9. Nusausintos rankos patepiamos kremu ir laukiama kol jis įsigers.10. Taip sutvarkytus nagus galima lakuoti norima spalva, dekoruoti.Renkantis laką, reikėtų atsižvelgti ne tik į skonį ir mėgiamas spalvas, bet ir į rankų odos spalvą. Tamsiai odai tinka visos šiltos spalvos: oranžinė, medaus, bordo. Rausvos odos švelnumą paryškins visų atspalvių rožinės spalvos bei koralų ir raudonos spalvos lakas. Išblyškusiai gelsvai žalios (alyvų) spalvos odai geriau tinka baltos, rožinės ir raudonos spalvos atspalviai.Patvariausias nulakavimas – mažiausiai trimis sluoksniais. Be to, pats pirmasis – pagrindas – pirmiausia turi visiškai išdžiūti. Lakas-pagrindas apsaugo nagus nuo pageltimo, todėl jis yra būtinas naudojant tamsios ir sodrios spalvos lakus. Be to, pagrindas “sulygina” nagų plokštelių nelygumus taip palengvindamas spalvoto lako paskirstymą. Spalvotas lakas, užteptas vienu ar dviem sluoksniais, yra padengiamas viršutiniu apsauginiu sluoksniu. Jis yra skaidrus ir apsaugo spalvotą laką nuo išblukimo ir susisluoksniavimo. Nagų priežiūros paslaugos atlikimo procedūraNagų priežiūros pagrindinis uždavinys – pagražinti ir išpuoselėti nagus. Nagų struktūra yra įgimta, tačiau gali keistis pagal išorinius poveikius (atliekamas darbas, drėkinimas, maitinimas). Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Labai dažnai nagų problemos liudija apie žmogaus sveikatos būklę. Pagrindiniai įrankiai nagų priežiūros procedūrai atlikti yra tokie pat kaip manikiūro paslaugos. Naudojamos medžiagos yra šios: nagų kietintojas, nagų gelis, nagų maitinimo priemonės, nagų kremai, kaukės, nagų valiklis ir t.t.Nagų priežiūros paslaugos procesas iš pradžių yra toks pat kaip manikiūro paslaugos (tinka išvardinti pirmi 9 punktai). Po to daromos nagų ir rankų kaukės, nagai tepami maitinančiomis priemonėmis, nagų kietintojais, kitomis priemonėmis, bet nagai nelakuojami.

PatalposUAB „Kleopatra“ nuomoja patalpas, kurių plotas 40 m2. Su nuomotojais sudaryta sutartis, pagal kurią visos komunalinės, šildymo bei kitos paslaugos įeina į nuomos kainą (žiūrėti 4 priedą). Todėl nuomojamų patalpų 1 m2 kaina yra 50,00 Lt.Nuomojamos patalpos atitinka visus nustatytus reikalavimus bei yra geros būklės, nes prieš tai čia buvo įsikūręs kitas grožio salonas. Šios patalpos yra absoliučiai pritaikytos manikiūro bei nagų priežiūros paslaugom atlikti. Patalpose liko geros kokybės kriauklė, kurioje darbininkės ir klientai galės nusiplauti rankas bei pasisemti vandens. Patalpos buvo apžiūrėtos ir patikrintos tam tikrų institucijų, iš sveikatos centro buvo gautas higienos pasas (žiūrėti 2 priedą).Nuomojamas plotas yra padalintas į 3 patalpas, kuriose UAB „Kleopatra“ įkūrė gamybines ir administracijos patalpas bei direktoriaus kabinetą (žiūrėti 10 priedą). Buvo manoma, kad tokiai mažai įmonei šiuo metu didesnių patalpų nereikia, todėl visa komanda kompaktiškai patalpinta vienose patalpose. Bet ateityje, jei verslas gerai seksis, UAB „Kleopatra“ žada plėsti savo veiklą ir įkurti daugiau salonų.ĮrankiaiUAB „Kleopatra“ specialistės paslaugom atlikti naudoja įrankius, kuriuos perka iš savo pastovaus tiekėjo UAB „Eilorita“. Įrankiai nusidėvi gana greitai. Tai priklauso nuo atliktų paslaugų kiekio. Jie priskiriami prie trumpalaikio turto grupės, todėl tikslaus nusidėvėjimo apskaičiuoti neįmanoma.Iki 2005 m. gruodžio 31 d. UAB „Kleopatra“ savo veiklai įsigijo šiuos įrankius:

1 lentelėĮrankiai Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso (Lt)Žirklučių rinkinys nagams 4 140,00 560,00Žnyplių rinkinys nagams 4 144,00 576,00Dildžių rinkinys nagams 4 39,00 156,00Blokelių rinkinys 4 12,00 48,00Teptukų rinkinys 4 65,00 260,00Dėklas servetėlėms 4 32,00 128,00Stovelis lakams 8 30,00 240,00Indelių rinkinys 4 25,00 100,00Pagalbinių įrankių rinkinys 4 15,00 60,00Šepetėlių rinkinys 4 6,00 24,00Iš viso: 2152,00

Dėl to, kad įrankiai yra trumpalaikio naudojimo, 2006 m. senus įrankius reikėjo keisti naujais, todėl buvo padaryti papildomi įrankių pirkimai: 2 lentelėĮrankiai Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso (Lt):Žnyplių rinkiniai 4 144,00 576,00Žirklučių rinkiniai 4 140,00 560,00Dildžių rinkiniai 4 39,00 156,00Blokelių rinkiniai 4 12,00 48,00Teptukų rinkiniai 4 65,00 260,00Šepetėlių rinkiniai 15 24,00 360,00Dėklai servetėlėms 0 0,00 0,00Stoveliai lakams 0 0,00 0,00Indelių rinkiniai 0 0,00 0,00Pagalbinių įrankių rinkiniai 4 15,00 60,00Iš viso: 2020,00

Dauguma įrankių nupirkta rinkiniais (pvz. žnyplių, žirklučių, dildžių ir t.t. rinkiniai), nes juose yra skirtingų didžių įrankių. To labai reikia kokybiškai paslaugas atlikti. Pagalbinių įrankių rinkiniai susideda iš: metalinių kastuvėlių, metalinių kirvukų, pincetų ir t.t. Kai kurių įrankių pavyzdžiai pateikti 6 priede.TransportasĮmonei „Kleopatra“ ypatingų transportavimo sąlygų nereikės. Medžiagas, reikalingas paslaugoms atlikti, pristatys patys tiekėjai. Administraciniams reikalams bei (jei prireiktų) medžiagų parsivežimui įmonė yra įsigijusi vieną automobilį OPEL „Vectra“.TiekėjaiPagrindinis UAB „Kleopatra“ tiekėjas – UAB „Eilorita“, kuri specializuojasi nagų priežiūros priemonių, įrankių ir parfumerijos gamybos bei didmeninės prekybos srityje. Ši įmonė buvo pasirinkta kaip tiekėjas, nes ji turi didelę patirtį šioje srityje. Ji siūlo savo pirkėjams platų kokybiškų produktų asortimentą ir prieinamą kainą (žiūrėti 7 priedą). Produkcija pagaminta atsižvelgiant į visus Europos Sąjungos reikalavimus kosmetiniams gaminiams bei manikiūro įrankiams. UAB „Kleopatra“ iš UAB „Eilorita“ iki gruodžio 31 d. įsigijo tokias pagrindines žaliavas:3 lentelėŽaliavos Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Suma (Lt)Servetėlės 4 19,00 76,00Vatos ritinėlių pakelis 16 3,50 56,00Nagų lakas 60 15,00 900,00Nagų lakas 35 20,00 700,00Nagų valiklis 10 16,00 160,00Nagų maitinimo priemonės 55 20,00 1100,00Kitos nagų priežiūros priemonės – 300,00 300,00Iš viso: 3292,00

UAB „Kleopatra“ žaliavų nusipirko tik tam tikram laikotarpiui, nes jų galiojimo laikas nėra labai ilgas bei didesnis žaliavų kiekis reikalautų sandėliavimo išlaidų. Todėl per metus reikėjo daryti papildomus pirkimus:4 lentelėŽaliavos Kiekis (vnt.) Kaina (Lt) Iš viso:Nagų lakas (15 ml. – 15 Lt.) 785 15,00 11775,00Lako valiklis 205 16,00 3280,00Kaukė nagams 205 60,00 12300,00Kremas 325 45,00 14625,00Maitinančios priemonės 591 20,00 11820,00Nagų lakas (15 ml. – 20 Lt.) 611 20,00 12220,00Servetėlių pakeliai 44 19,00 836,00Vatos pakeliai 48 3,50 168,00Iš viso: 67024,00

UAB „Kleopatra“ su UAB „Eilorita“ pasirašė 2 metų sutartį, pagal kurią tiekėjas įsipareigoja tiekti reikiamą produkciją pastoviomis kainomis, nepriklausomai nuo rinkos kainų. Sutarties pvz. pateiktas 1 priede.Dar vienas UAB „Eilorita“ kaip tiekėjo pranašumas – jo atstovai patys atvažiuoja pas užsakovus su katalogais ir naujais pavyzdžiais, o po to iki tam tikro nustatyto arba sutarto termino atveža užsakyta produkciją

Darbo jėgaĮmonei prireiks 4 darbininkių (2 manikiūro ir 2 nagų priežiūros specialisčių). Numatoma dirbti viena pamaina, 7 dienas per savaitę. Prireikus, jei būtų specialus pageidavimas (švenčių proga ar pan.), darbo laikas gali būti pailgintas. Nagų priežiūros specialisto bei manikiūrininko darbe reikalingos šios asmeninės savybės: kūrybingumas, savarankiškumas, sąžiningumas, atsakingumas, kruopštumas, dėmesingumas. Šios profesijos darbą sunku dirbti lėtos reakcijos, pažeisto stuburo ar alergiškiems žmonėms. Priimant specialistes bus atsižvelgiama būtent į šiuos kriterijus.Bendras visų darbininkių atlyginimas per metus sudarys 49728 Lt, t.y. per mėnesį 4144 Lt. Socialinio draudimo įmokos per tuos pačius metus sudarys 15405 Lt.

RINKODARA

Sėkmingai patekti į rinką – vienas iš svarbiausių įmonės uždavinių. Ji turi žinoti ir suprasti keturis rinkodaros dėmenis (kompleksą): produktas, kaina, pardavimų skatinimas ir pardavimo vieta. Produktas turi būti toks, kad pirkėjas jo norėtų.Manikiūro ir nagų priežiūros paslaugos nėra būtinos ir kasdieniškos. Anksčiau šiomis paslaugomis vartotojus būtų sunku sudominti, bet paskutiniu metu Lietuvos gyventojai pradėjo skirti gana didelę reikšmę savo išvaizdai, todėl išleidžia daugiau pinigų grožio paslaugom negu anksčiau. Dėl to grožio salonų veikla Lietuvoje nėra nuostolinga. UAB „Kleopatra“ klientai turėtų būti moterys, 20 – 55 metų amžiaus, gyvenančios Vilniuje ir kurių pajamos būtų didesnės negu 1000 Lt per mėnesį. Nors įmonė įsikūrė Šnipiškių mikrorajone, tai dar nereiškia, kad jos klientai bus tik šio rajono gyventojai. Įmonės buveinė yra dideliame prekybos centre „Europa“, kur apsilanko labai daug pirkėjų iš Vilniaus ir jo apylinkių. Tai yra puiki darbo vieta įmonei, užsiimančiai tokio pobūdžio veikla. Šiame prekybos centre yra labai didelis prekių bei paslaugų pasirinkimas. Dėl šių priežasčių UAB „Kleopatra“ nereikia ieškoti klientų, nes jie patys užsuka į prekybos centrą, kad patenkintų savo poreikius. Tiesiog reikia juos sudominti teikiamomis paslaugomis ir patraukliomis kainomis.Prie „Europos“ yra nemokoma automobilių stovėjimo aikštelė ir nemokoma požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, todėl klientai bei tiekėjai neturi privažiavimo sunkumų.Vienintelė UAB „Kleopatra“ problema – prekybos centre yra įsikūrusios dar dvi įmonės, atliekančias tokio pat pobūdžio paslaugas: UAB „Figaro“ ir UAB „Nail baras“. Užtat įmanoma atidžiau stebėti savo pagrindinius konkurentus, bei vilioti jų potencialius klientus.

Konkurencijos analizėRinkoje yra daug įmonių konkurenčių, jos užima 1/3 rinkos. Didžiausi UAB „Kleopatra“konkurentai pateikti šioje lentelėje:5 lentelėĮMONĖS PAVADINIMAS ADRESAS PASLAUGOS KAINA, LT. RĖMIMO VEIKSNIAI VARTOTOJAIUAB „Figaro“ Konstitucijos pr. 7A, Vilnius, tel.(5) 2887078,el. paštas: figaro@figaro.lt, www.figaro.lt ManikiūrasNagų dizainasNagų lakavimasKosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 25-305-408-15 Reklama Vartotojų rinkaUAB „Nail baras“ Konstitucijos pr. 7A, Vilnius, tel. (5) 2753629el. paštas:nailbar@nailbar.ltwww.nailbar.lt ManikiūrasGreitas manikiūrasLakavimas prancūziškaiKarštas manikiūrasParafino vonelėNagų poliravimasKosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 40,0029,0015,0050,0023,0010,00 Reklama Vartotojų rinkaUAB„Grožio ir estetikos centras“Konstitucijos pr. 20 , Vilnius, tel. (5) 2314911el. paštas: info@visunita.ltwww.visunita.ltManikiūrasManikiūras su paprastu lakavimuNagų gydimasPrancūziškas lakavimasKosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 20,0028,0010,0010,00 Reklama Vartotojų rinkaUAB„Grožio salonas 77“Kalvarijų g. 77 , Vilnius, tel. (5) 2751804el. paštas:info@turtoturas.ltManikiūrasKarštas manikiūrasPrancūziškas nagų lakavimasNagų padengimas lakuKosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 20,0040,0010,005,00 Reklama Vartotojų rinkaIĮ „Jelenos Pavlovos grožio salonas“ Kalvarijų g. 24A , Vilnius, tel. (5) 273 01 50el. paštas: pavlova@vilena.infowww.vilena.infoNagų poliravimasPrancūziškas lakavimasSpa-manikiūrasTradicinis manikiūrasKosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 8,0010,0040,0020,00

Reklama Vartotojų rinkaK. Beržinskaitės grožio salonasKrokuvos g. 8A , Vilnius,tel. (5) 2756382 DekoravimasPrancūziškas manikiūrasKosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 30,0025,00

Reklama Vartotojų rinkaUAB „Tusara“Šeimyniškių g. 11 , Vilnius, tel. (5) 2756277el. paštas:www.tusara.comManikiūrasKitos grožio paslaugos 20 – 25

Reklama, Pardavimų skatinimas Vartotojų rinka„Violiuksa“ grožio salonasŠnipiškių g. 2 , Vilnius, tel. (5) 2751408 LakavimasLakavimas su dizainuManikiūrasPašlifuoti,nulakuotiKosmetologinės bei kitos grožio paslaugos 5,0010,00-15,0015,0010,00 Reklama Vartotojų rinka

Visos šios įmonės teikia panašaus pobūdžio paslaugas, todėl jie visi yra tiesioginiai konkurentai. Bet UAB „Kleopatra“ pranašumas yra tas – kad ji specializuojasi tik vienoje – manikiūro ir rankų priežiūros srityje, o konkurentai teikia dar ir kitas kosmetologines bei grožio paslaugas. Todėl galima daryti prielaidą, kad grožio salone „Kleopatra“ dirba geresni specialistai, negu kituose salonuose. Juk vienas darbuotojas negali puikiai išmanyti visų grožio bei kosmetologinių paslaugų.. Iš visų pateiktų konkurentų stambiausieji yra du: UAB „Figaro“ ir UAB „Nail baras“, todėl kad jie įsikūrę tame pačiame prekybos centre. Tai gana stambūs grožio salonai, turintys kelis filialus Vilniuje. Jie turi pakankamai daug potencialių klientų, skiria nemažai lėšų reklamai. Jų kainos yra aukštesnės negu kitų konkurentų.

Rinkodaros planasUAB „Kleopatra“ pasirinko konkurencijos išlaikymo tikslą, nes šiuo metu rinkoje veikia daug grožio salonų, kurie teikia tokias pačias paslaugas. Dėl to konkurentai turi įtakos įmonei. Jei paslaugų kainos bus aukštesnės negu konkurentų, galima prarasti klientų, kurie meiliau pasirinks pigesnes paslaugas, o jei paslaugų kainos bus žemos, palyginus su konkurentų kainomis, klientai gali pagalvoti, jog teikiamų paslaugų kokybė yra prasta.UAB „Kleopatra“ pasirinko einamosios kainos metodą, kadangi jis atitinka pasirinktą kainos nustatymo tikslą. Įmonė orientuojasi į rinkos visumą ir nustato kainas atsižvelgiant į konkurentų kainas.Paslaugų pardavimas yra tiesioginis:

1 pav. Paslaugų teikimas.Be to vyrauja asmeninis pardavimas – klientas su darbininku užmezga glaudų bendravimo ryšį. Todėl darbininkas turi būti malonus, paslaugus ir mandagus su klientais. Specialistas, teikiantis paslaugą, gali konsultuoti savo klientą, duoti naudingų patarimų. Jei klientas liks patenkintas atlikta paslauga ir maloniu elgesiu, jis gali tapti potencialiu klientu.RėmimasKiekviena naujai įsikūrusi įmonė turi pranešti vartotojams apie savo egzistavimą. Geriausias būdas – tai reklamuoti įmonės pavadinimą bei teikiamas paslaugas. UAB „Kleopatra“ pasirinko tradicinį reklamos būdą – spaudą ir pardavimų skatinimą.Reklama per televiziją, radiją ar internete kainuoja nemažai lėšų, todėl UAB „Kleopatra“ neišdrįso iš pat pradžių pasinaudoti šiais rėmimo būdais. Taigi, metinis UAB „Kleopatra“ rėmimo biudžetas atrodytų taip:

6 lentelė Rėmimo priemonės Kaina, Lt. Skaičius, kartais Suma, Lt.Reklama laikraštyje „15 min“ 20,00 240 4800,00Reklama žurnale „Cosmopolitan“ 900,00 8 7200,00Reklama žurnale „Vestuvės“ 50,00 4 200,00Skrajutės 5,00 65 325,00Iš viso: X X 12525,00

Laikraštis „15 min“ – tai nemokomas dienraštis, išeinantis 5 kartus per savaitę. Jame yra keli reklamos puslapiai, kuriuose būtų patalpinta UAB „Kleopatra“ reklama. Joje atsispindėtų reklaminis šūkis, adresas ir kontaktinis telefonas. Ji atrodytų taip: 2 pav. Reklamos atvaizdavimas laikraštyje „15 min“.Taip pat reklama patalpinta moterų žurnale „Cosmopolitan“ paskutiniuose puslapiuose. Jis išeina 1 kartą per mėnesį. Reklama yra spalvota, ¼ puslapio dydžio. Ji atspindėtų įmonės pavadinimą, teikiamas paslaugas, adresą ir kontaktinį telefoną. Atrodytų taip:

3 pav. Reklamos atvaizdavimas žurnale „Cosmopolitan“.Taip pat per mėnesį būtų mažiausiai išleista apie 200 vnt. skrajučių, kurios skatintų pardavimą. Skrajutės būtų dalinamos prekybos centre „Europa“ ir artimiausiuose mikrorajonuose. Skrajutėse būtų pavaizduotas teikiamos paslaugos rezultatas, įmonės šūkis, adresas ir kontaktinis telefonas. Jos atrodytų taip:

4 pav. Skrajutės atvaizdavimas.

Be to UAB „Kleopatra“ reklama vasaros mėnesiais būtų įdėta į žurnalą „Vestuvės“, kad paskatintų nuotakų apsilankymą savo salone. Reklama atrodytų taip pat, kaip ir žurnale „Cosmopolitan“.Visų reklamos pavyzdžių tikslas – kad vartotojai įsimintų įmonės vardą, paslaugų pobūdį bei įsikūrimo vietą ir kai prireiktų tokios srities paslaugų, kreiptųsi būtent į saloną „Kleopatra“.

Visi reklaminiai pranešimai ir skrajutės padarytos be specialių reklamos agentūrų pagalbos, todėl pilnas UAB „Kleopatra“ reklaminis biudžetas atrodytų taip:7 lentelėRėmimo priemonės Mat. vnt. 1 mėn 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.. Iš viso:Reklama laikraštyje „15 min“ Lt 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 400,00 4800,00Reklama žurmale „Cosmopolitan“ Lt 900,00 900,00 900,00 900,00 0,00 0,00 900,00 0,00 900,00 0,00 900,00 900,00 7200,00Reklama žurnale „Vestuvės“ Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 50,00 50,00 50,00 50,00 0,00 0,00 0,00 200,00Skrajutės Lt 50,00 25,00 25,00 25,00 30,00 30,00 30,00 30,00 20,00 20,00 20,00 20,00 325,00Iš viso per mėn: Lt 1350,00 1325,00 1325,00 1325,00 430,00 480,00 1380,00 480,00 1370,00 420,00 1320,00 1320,00 12525,00

Daugiausia lėšų rėmimui suteikta pačioje įmonės veiklos pradžioje ir tada, kai šių paslaugų paklausa yra didesnė, t. y. liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kai planuojama dauguma vestuvių, išleistuvių bei kitų švenčių. Pirmaisiais veiklos metais UAB „Kleopatra“ nesiruošia labai daug lėšų skirti reklamai, bet kitais metais, jei verslas seksis puikiai, įmonė planuoja reklamuotis per televiziją, sukurti savo portalą internete bei kitais būdais skatinti pardavimą.

VADYBA

Kaip sėkmingai vyks įmonės veikla didžiąja dalimi priklausys nuo jos valdymo ir vadovavimo jai. Didžiausia atsakomybė šiuo atveju tenka vadovui, kadangi jis turi sukurti firmos struktūrą, pasirinkti vadovavimo modelį bei stilių. Sprendžiant šį klausimą ir kuriant valdymo struktūrą reikia daryti ir rinktis tai, kas geriausiai atitiktų įmonės veiklą ir garantuotų gerą valdymą.

Organizacinė įmonės struktūra.Įmonės organizacinė struktūra atrodys taip:

5 pav. Įmonės organizacinė struktūra.

Direktoriaus pareigas atliks kvalifikuotas ir pakankamą patirtį šioje srityje turintis asmuo. Įmonės buhalteris ir administratorius turėtų būti baigę aukštąjį mokslą šioje srityje. Pageidautina bent 2 metų patirtis. Jie taip pat bus pavaldūs direktoriui, kaip ir kiti darbininkai.Likusieji darbininkai turi turėti manikiūro ir nagų priežiūros paslaugų atlikimo įmonėse patirtį. Aukštasis išsilavinimas jiems nebūtinas.

Pagrindinių pareigų pateikimasAdministratorės pareigos:1. Priimti užsakymus ir atsakinėti į telefoninius skambučius;2. Pranešti informaciją apie komercinius pasiūlymus ir kitą svarbią informaciją;3. Sekti užsakymų skaičių kiekvieną mėnesį, pranešti apie jų pokyčius ir pobūdį;4. Priimti korespondenciją.

Buhalterės pareigos:1. Vykdyti įmonėje buhalterinę apskaitą;2. Kas mėnesį vesti darbo užmokesčio apskaitą;3. Sekti, kaip kinta išlaidos, pajamos, grynas pelnas, mokesčių mokėjimas.Įmonės buhalteris bus priimtas tik pusei etato.

Darbininkų pareigos:1. Pasiskirstyti užsakymus;2. Kokybiškai atlikti darbus;3. Vykdyti vadovo nurodymus.

Vadovo pareigos:Planuoti, vadovauti, kurti darbo vietas, kontroliuoti, domėtis konkurentų veikla, rūpintis darbuotojų materialine ir asmenine gerove.

Akcininkų pareigos:Dalyvauti susirinkimuose sprendžiant pagrindinius su įmone susijusius klausimus.

RIZIKOS APRAŠYMAS

Svarbiausia problema galinti kenkti verslui yra patirties stoka šioje srityje, vyriausybės reglamentuojamų įstatymų lankstumas, pakankamai didelė konkurencija (žiūrėti 5 lentelę).Žvelgiant į ateitį būtina įdėmiai sekti LR reglamentuojamus įstatymus ir jų pataisas. Taip pat svarbu laiku pastebėti naujus produktus rinkoje, numatyti ateities kainų pokyčius.

Rizikos veiksniaiNaują verslą pradėti yra visada sunku, kadangi yra sudėtinga surasti tam tikrą nišą. Grožio paslaugų pasaulis plečia savo ribas, todėl vis sunkiau rasti vietą šiame versle ir konkuruoti su stambesnėmis firmomis. Praradus savo pozicijas rinkoje labiausiai tai atsispindi firmos finansinėje veikloje. Praradus dalį pelno mažėja kompanijos perkamoji galia, atsiranda daug pašalinių darbų, kurie reikalauja tam tikrų išlaidų.

FINANSINĖ DALIS8 lentelėĮMONĖS STEIGIMO IŠLAIDOS

PAVADINIMAS KAINA, LTSteigimo sutarties sudarymas 120,00Prašymas dėl bendrovės pavadinimo įtraukimo į juridinių asmenų registrą 120,00Notaro paslaugos 350,00Bendrovės įstatų sudarymas ir pasirašymas 600,00Vardo paieška 10,00Vardo registravimas 70,00Leidimas antspaudui 50,00Antspaudas 80,00Higienos pasas 120,00IŠ VISO: 1520,00

9 lentelėFINANSAVIMO POREIKIS IR ŠALTINIAI

Finansavimo poreikis Suma, Lt Finansavimo šaltiniai Suma, Lt1. Įmonės steigimo išlaidos 1520,00 1. Akcininkų nuosavybė: 2. Ilgalaikiam turtui įsigyti: akcinis kapitalas 100000,002. 1. gamybos priemonėms; 1080,00 2. Paskolos 2. 2. kitam turtui 40176,00 vidutinės trukmės 50000,003.Trumpalaikiam turtui įsigyti: 3. 1. medžiagoms; 5444,00 3. 2. kitam turtui 1780,00 4. Pinigai 100000,00 Iš viso 150000,00 Iš viso 150000,00

PAAIŠKINIMAI:1. Įmonės steigimo išlaidų suma paimta iš įmonės steigimo išlaidų lentelės.2. UAB „Kleopatra“ akcinis kapitalas yra 100000 Lt. Jį valdo 4 akcininkai, kurie turi po 100 akcijų. 3. Vienos akcijos nominali vertė 250,00Lt.

10 lentelėILGALAIKIS IR TRUMPALAIKIS TURTAS

Ilgalaikis turtas Kiekis (vnt.) Suma (Lt/vnt.) Iš viso suma (Lt)Ilgalaikis materialus turtas: Pušinis stalas 1 800,00 800,00Rašomasis stalas 2 400,00 800,00Paslaugai atlikti skirtas staliukas 2 300,00 600,00Biuro kėdė 1 300,00 300,00Biuro kėdutės 2 200,00 400,00Kėdės, skirtos klientams 8 70,00 560,00Sofa 1 1000,00 1000,00Stiklinis staliukas 1 400,00 400,00Veidrodis 2 200,00 400,00Drabužių pakaba 4 150,00 600,00Pušinė spinta 1 1100,00 1100,00Spintelė 1 500,00 500,00Spintelė, skirta įrankiams sudėti 2 50,00 100,00Kilimas 1 400,00 400,00Lempa 2 100,00 200,00Šviestuvai 2 50,00 100,00Paveikslas 1 150,00 150,00Paveikslas 1 200,00 200,00Automobilis 1 21000,00 21000,00Kompiuteris 3 2000,00 6000,00Faksas su telefonu 1 600,00 600,00Stacionarinis telefonas 1 100,00 100,00Muzikos centras 1 700,00 700,00Kasos aparatas 1 1660,00 1660,00Geriamojo vandens aparatas ir geriamasis vanduo 1 700,00 700,00Kitas ilgalaikis turtas 986,00 986,00Iš viso: 40356,00Ilgalaikis nematerialus turtas: Kompiuterinė programa 3 300 900Iš viso: 900

Trumpalaikis materialus turtas Kiekis (vnt.) Suma (Lt/vnt.) Iš viso suma (Lt)Šiukšlių dėžė 7 30,00 210,00Kilimėlis 2 70,00 140,00Didelė gėlė vazonėlyje 2 100,00 200,00Maža gėlė vazonėlyje 8 30,00 240,00Grindų šluota 1 40,00 40,00Kanceliarinės prekės – 90,00 90,00Higienos prekės – 80,00 80,00Žirklučių rinkinys nagams 4 140,00 560,00Žnyplių rinkinys nagams 4 144,00 576,00Dildžių rinkinys nagams 4 39,00 156,00Blokelių rinkinys 4 12,00 48,00Teptukų rinkinys 4 65,00 260,00Dėklas servetėlėms4 32,00 128,00Servetėlės 4 19,00 76,00Stovelis lakams8 30,00 240,00Indelių rinkinys 4 25,00 100,00Vatos ritinėlių pakelis 16 3,50 56,00Pagalbinių įrankių rinkinys 4 15,00 60,00Šepetėlių rinkinys 4 6,00 24,00Nagų lakas 60 15,00 900,00Nagų lakas 35 20,00 700,00Nagų valiklis 10 16,00 160,00Nagų maitinimo priemonės 55 20,00 1100,00Kitos nagų priežiūros priemonės – 300,00 300,00Prenumerata – 480,00 480,00Kitas trumpalaikis turtas – 300,00 300,00 Iš viso: 7224,00

11 lentelėADMINISTRACIJOS DARBUOTOJŲ DARBO UŽMOKESTIS

Pareigos Mat. Vnt. Žm. Sk. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Direktoriaus DU Lt 1 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 24000,00Direktoriaus socialinis draudimas Lt 1 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 619,60 7435,20Buhalterės DU Lt 1 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 550,00 6600,00Buhalterės socialinis draudimas Lt 1 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 170,39 2044,68Administratorės DU Lt 1 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 1000,00 12000,00Administratorės socialinis draudimas Lt 1 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 309,80 3717,60Administracijos darbuotojų DU Lt 3 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 42600,00Administracijos darbuotojų socialinis draudimas Lt 3 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 13197,48

PAAIŠKINIMAI:1. Socialinis draudimas = Priskaičiuotas DU * 30,98%.

12 lentelėDARBININKŲ DARBO UŽMOKESTIS

Pareigos Mat. Vnt. Žm. Sk. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Manikiūrininkės DU Lt 2 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 24864,00Manikiūrininkės socialinis draudimas Lt 2 641,90 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 7702,86Nagų priežiūros specialistės DU Lt 2 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 24864,00Nagų priežiūros specialistės socialinis draudimas Lt 2 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 641,91 7702,87Darbininkų DU Lt 4 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 4144,00 49728,00Darbininkų socialinis draudimas Lt 4 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 1283,81 15405,73

13 lentelėTIESIOGINIŲ IŠLAIDŲ PROGNOZĖ

1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:

MANIKIŪRAS, žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225Nagų lakas, butel. 15 ml. 30 50 60 65 70 76 90 84 80 70 70 100 845Kaina, Lt 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 15,00 XSuma, Lt 450,00 750,00 900,00 975,00 1050,00 1140,00 1350,00 1260,00 1200,00 1050,00 1050,00 1500,00 12675,00Lako valiklis, butel. 0,5l 8 13 15 17 18 19 23 21 20 18 18 25 215Kaina, Lt 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 16,00 XSuma, Lt 128,00 208,00 240,00 272,00 288,00 304,00 368,00 336,00 320,00 288,00 288,00 400,00 3440,00Darbo užmokestis, Lt 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00Socialinis draudimas, Lt 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 7702,80Iš viso tiesioginių išlaidų, Lt: 3291,90 3671,90 3853,90 3960,90 4051,90 4157,90 4431,90 4309,90 4233,90 4051,90 4051,90 4613,90 48681,80Tiesioginės išl. vien. pasl., Lt 21,95 14,69 12,85 12,19 11,58 10,94 9,85 10,26 10,58 11,58 11,58 9,23 XNAGŲ PRIEŽIŪRA, žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230Kaukė nagams, tūtelė 75 ml. 8 14 14 17 19 20 21 22 17 14 18 21 205Kaina, Lt 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 60,00 XSuma, Lt 480,00 840,00 840,00 1020,00 1140,00 1200,00 1260,00 1320,00 1020,00 840,00 1080,00 1260,00 12300,00Kremas, tūtelė 150 ml. 14 17 24 27 29 30 31 32 27 24 30 40 325Kaina, Lt 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 45,00 XSuma, Lt 630,00 765,00 1080,00 1215,00 1305,00 1350,00 1395,00 1440,00 1215,00 1080,00 1350,00 1800,00 14625,00Nagų lakas, buteliukas 15 ml. 28 34 48 53 57 60 61 64 53 48 60 80 646Kaina, Lt 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 XSuma, Lt 560,00 680,00 960,00 1060,00 1140,00 1200,00 1220,00 1280,00 1060,00 960,00 1200,00 1600,00 12920,00Maitinančios priem., but. 20 ml. 28 34 48 53 57 60 61 64 53 48 60 80 646Kaina, Lt 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 XSuma, Lt 560,00 680,00 960,00 1060,00 1140,00 1200,00 1220,00 1280,00 1060,00 960,00 1200,00 1600,00 12920,00Darbo užmokestis, Lt 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 2072,00 24864,00Socialinis draudimas, Lt 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 641,90 7702,80Iš viso tiesioginių išlaidų, LT: 4943,90 5678,90 6553,90 7068,90 7438,90 7663,90 7808,90 8033,90 7068,90 6553,90 7543,90 8973,90 85331,80Tiesioginės išl. vien. pasl., Lt 35,31 33,41 27,31 26,68 26,10 25,55 25,60 25,11 26,68 27,31 25,15 22,43 XPAAIŠKINIMAI:1. X-apskaičiuoti nereikia.2. Vienas nagų lako buteliukas yra skiriamas 5 žmonėms.3. Vienas lako valiklio buteliukas yra skiriamas 20 žmonių.4. Viena kremo tūtelė yra skiriama 10 žmonių.5. Viena kaukės tūtelė yra skiriama 30 žmonių.6. Maitinančių priemonių buteliukas yra skiriamas 5 žmonėm.7. Suma = Kaina * nagų lako buteliukų skaičiaus, analogiškai skaičiuojamos kitos sumos.8. DU = (valandų skaičius per mėn. * valandinis tarifinis atlygis)*2, kadangi atitinkamą paslaugą atliks 2 specialistės. 9. 1 specialistė per mėnesį dirbs 148 val., kurios gaunamos per savaitę dirbtas 37 valandas dauginant iš 4, o valandinis tarifinis atlygis yra 7 Lt.10. Socialinis draudimas = (DU*30,98%)*211. Iš viso TI = Tam tikrai paslaugai per mėn. priemonėms išleistos sumos + Du + Socialinis draudimas12. TI vienai paslaugai = Iš viso TI / atliktų paslaugų sk. per mėn. 13. TI – tiesioginės išlaidos.

14 lentelėADMINISTRACIJOS IR BUITINIŲ PATALPŲ ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMAS

Turto rūšys Įsigijimo savikaina, Lt Vnt. sk. Likvidacinė vertė, Lt viso turto nudėv. vertė, Lt Turto naudojimo l., mėn. Nusidėv. per mėn.pušinis stalas 800,00 1 80,00 720,00 120 6,00rašomieji stalai 800,00 2 80,00 720,00 120 6,00biuro kėdė 300,00 1 30,00 270,00 84 3,21biuro kėdutės 400,00 2 40,00 360,00 84 4,29kėdės, skirtos klientams 280,00 4 28,00 252,00 84 3,00sofa 300,00 1 30,00 270,00 120 2,25stiklinis staliukas 400,00 1 40,00 360,00 96 3,75veidrodžiai 400,00 2 40,00 360,00 120 3,00drabužių pakabos 600,00 4 60,00 540,00 96 5,63pušinė spinta 1100,00 1 110,00 990,00 132 7,50spintelė 500,00 1 50,00 450,00 96 4,69kilimas 400,00 1 40,00 360,00 120 3,00lempos 200,00 2 20,00 180,00 96 1,88paveikslai 350,00 2 35,00 315,00 120 2,63kompiuteriai 6000,00 3 600,00 5400,00 72 75,00faksas su telefonu 600,00 1 60,00 540,00 72 7,50stacionarinis telefonas 100,00 1 10,00 90,00 72 1,25muzikos centras 700,00 1 70,00 630,00 84 7,50kasos aparatas 1660,00 1 166,00 1494,00 120 12,45vandens aparatas 700,00 1 70,00 630,00 72 8,75kompiuterinės programos 900,00 3 3,00 897,00 36 28,13kitas turtas 986,00 – 98,60 887,40 60 14,79Iš viso: 18476,00 – 1760,60 16715,40 – 212,18

PAAIŠKINIMAI:1. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas skaičiuojamas tiesiniu metodu, atsižvelgiant į minimalią turto naudojimo trukmę.2. Likvidacinė vertė gali būti nuo 1 Lt iki 10%, tad likvidacinė vertė pasirinkta 10%.3. Nusidėvėjimo formulė būtų tokia: nusidėvėjimas per mėnesį = (įsigijimo savikaina – likvidacinė vertė)/turto naudojimo laikas mėnesiais.

15 lentelėPASLAUGOMS TEIKTI SKIRTO ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMAS

Turto rūšys Įsigijimo savikaina, Lt Vnt.sk. Likvidacinė vertė, Lt viso turto nudėv. vertė, Lt Turto naudojimo l., mėn. Nusidėv. per mėn.staliukai 600,00 2 60,00 540,00 72 7,50kėdės, skirtos klientams 280,00 4 28,00 252,00 84 3,00spintelės įrankiams 100,00 2 10,00 90,00 84 1,07šviestuvai 100,00 2 10,00 90,00 84 1,07iš viso: 1080,00 – 108,00 972,00 – 12,64

16 lentelėTRANSPORTO IŠLAIKYMO SĄNAUDOS

Mat.vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Nusidėvėjimas Lt 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 157,50 1890,00Remontas Lt 0,00 0,00 100,00 0,00 0,00 100,00 0,00 0,00 100,00 0,00 0,00 100,00 400,00Draudimas Lt 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 300,00Kuras Lt 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 80 960Kaina L/Lt 3,06 3,07 3,06 3,08 3,08 3,06 3,05 3,09 3,08 3,10 3,09 3,08 XSuma Lt 244,80 245,60 244,80 246,40 246,40 244,80 244,00 247,20 246,40 248,00 247,20 246,40 2952,00Iš viso: Lt 427,30 428,10 527,30 428,90 428,90 527,30 426,50 429,70 528,90 430,50 429,70 528,90 5542,00

PAAIŠKINIMAI: 1. X – Nereikia apskaičiuoti. 2. Mūsų įmonė turės vieną transporto priemonę, tad reikalingą kuro tūrį skaičiuojame vienam automobiliui per mėnesį. 3. Nusidėvėjimas vienam mėn. skaičiuojamas tiesiniu būdu. Tad nusidėvėjimas = (((įsigijimo savikaina – likvidacinė vertė) / turto naudojimo laiko, m.) / 12). 4. Likvidacinė vertė gali būti nuo 1 Lt iki 10%, tad likvidacinė vertė pasirinkta 10%. 5. Turto naudojimo laikas bus 10 m. 6. Nusidėvėjimas = (((21000,00 – (21000,00 * 0,10)) / 10 ) /12) = 157,50 Lt. 7. Draudimas mėn. automobiliui kainuoja 25,00 Lt.

17 lentelėPAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ VERTĖS PASKIRSTYMO PROGNOZĖ

Pavadinimas/Suma (Lt/mėn.) 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Žnyplių rinkiniai 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 96,00 1152,00Žirklučių rinkiniai 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,33 93,34 93,34 93,34 93,34 1120,00Dildžių rinkiniai 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 26,00 312,00Blokelių rinkiniai 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 8,00 96,00Teptukų rinkiniai 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,33 43,34 43,34 43,34 43,34 520,00Šepetėlių rinkiniai 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 32,00 384,00Dėklai servetėlėms 10,66 10,66 10,66 10,66 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 10,67 128,00Servetėlių pakeliai 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 912,00Stoveliai lakams 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 20,00 240,00Indelių rinkiniai 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33 8,34 8,34 8,34 8,34 100,00Vatos pakeliai 18,66 18,66 18,66 18,66 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 18,67 224,00Pagalbinių įrankių rinkiniai 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 10,00 120,00Iš viso: 442,31 442,31 442,31 442,31 442,33 442,33 442,33 442,33 442,36 442,36 442,36 442,36 5308,00

PAAIŠKINIMAI:1. Lentelėje pavaizduotas pagalbinių medžiagų, pirktų 2005 gruodį bei 2006 metais, vertės paskirstymas kiekvienam 2006 metų mėnesiui.

18 lentelėNETIESIOGINIŲ GAMYBOS IŠLAIDŲ PROGNOZĖ

Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:1. Gamybinių patalpų nuoma Lt 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 900,00 10800,002. Pagalbinių medžiagų vertė Lt 442,31 442,31 442,31 442,31 442,33 442,33 442,33 442,33 442,36 442,36 442,36 442,36 5308,004. Kitos netiesioginės išlaidos Lt 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 12,64 151,68Iš viso: Lt 1354,95 1354,95 1354,95 1354,95 1354,97 1354,97 1354,97 1354,97 1355,00 1355,00 1355,00 1355,00 16259,685. Manikiūras Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 42256. Netiesioginės gamybos išlaidos vienai manikiūro paslaugai Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 –7. Nagų priežiūros paslaugos Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 32308. Netiesioginės gamybos išlaidos vienai paslaugai Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 –

PAAIŠKINIMAI:1. Į nuomos kainą įskaičiuota apšildymo, vandens ir apšvietimo kaina. Nuoma mokama iš anksto. 2. 1 m2 nuomos kaina yra 50 litų per mėnesį. Gamybinės patalpos užima 18 m2.3. Pagalbinių medžiagų vertė paimta iš 17 lentelės.4. Kitos netiesioginės išlaidos paimtos iš 15 lentelės.5. Netiesioginės gamybos išlaidos vienai manikiūro bei nagų priežiūros paslaugai = netiesioginės gamybos išlaidos per mėnesį iš viso/(manikiūro paslaugos + nagų priežiūros paslaugos).

19 lentelėRYŠIŲ PASLAUGŲ SĄNAUDOS

Mat.vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Telefono paslaugos Lt 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 220,00 2640,00Interneto paslaugos Lt 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 100,00 1200,00Iš viso: Lt 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 3840,00

20 lentelėŪKINĖS – ADMINISTRACINĖS SĄNAUDOS

Prekės Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Kanceliarinės prekės Lt 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 90,00 1080,00Higienos prekės Lt 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 80,00 960,00Prenumerata Lt 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 40,00 480,00Kitos prekės Lt 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 25,00 300,00Iš viso per mėn. Lt 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 2820,00

21 lentelėVEIKLOS SĄNAUDŲ PROGNOZĖ

Rodiklio pavadinimas Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:1. Administracijos ir buitinių patalpų ilgalaikio turto nusidėvėjimas Lt 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 212,18 2546,162.Administracijos ir buitinių patalpų nuoma Lt 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 1100,00 13200,003. Transporto išlaikymo išlaidos Lt 427,30 428,10 527,30 428,90 428,90 527,30 426,50 429,70 528,90 430,50 429,70 528,90 5542,004. Administracijos darbuotojų darbo užmokestis Lt 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 3550,00 42600,005. Administracijos darbuotojų socialinis draudimas. Lt 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 1099,79 13197,486. Realizavimo išlaidos Lt 1350,00 1325,00 1325,00 1325,00 430,00 480,00 1380,00 480,00 1370,00 420,00 1320,00 1320,00 12525,007. Ryšių išlaidos Lt 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 3840,008. Kitos bendros ūkinės – administracinės įmonės išlaidos Lt 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 235,00 2820,00Iš viso: Lt 8294,27 8270,07 8369,27 8270,87 7375,87 7524,27 8323,47 7426,67 8415,87 7367,47 8266,67 8365,87 96270,649. Manikiūro paslauga Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 422510. Veiklos sąnaudos vienai manikiūro paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 X11. Nagų priežiūros paslauga Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 323012. Veiklos sąnaudos vienai nagų priežiūros paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 X

PAAIŠKINIMAI:1. Duomenys apie administracijos ir buitinių patalpų ilgalaikio turto nusidėvėjimą paimti iš 14 lentelės .2. Administracijos ir buitinių patalpų nuomos kaina paimta iš sutarties (1 m2 kaina yra 50 Lt.). Šios patalpos užima 22 m2.3. Duomenys apie transporto išlaikymo išlaidas paimti iš 16 lentelės.4. Duomenys apie administracijos darbuotojų darbo užmokestį ir socialinį draudimą paimti iš 11lentelės. 5. Duomenys apie realizavimo išlaidas paimti iš 7 lentelės.6. Duomenys apie ryšių išlaidas paimti iš 19 lentelės.7. Duomenys apie kitas bendras ūkines – administracines įmonės išlaidas paimti iš 20 lentelės.8. Duomenys apie manikiūro ir nagų priežiūros paslaugas paimti iš 13 lentelės.9.Veiklos sąnaudos vienai manikiūro paslaugai (veiklos sąnaudos vienai nagų priežiūros paslaugai) = visos mėn. veiklos sąnaudos / (manikiūro paslaugos + nagų priežiūros paslaugos).

22 lentelėTEIKIAMŲ PASLAUGŲ SAVIKAINOS PROGNOZĖ

Rodikliai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:MANIKIŪRAS Tiesioginės išlaidos Lt 21,95 14,69 12,85 12,19 11,58 10,94 9,85 10,26 10,58 11,58 11,58 9,23 XNetiesioginės išlaidos Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 XVienos paslaugos savikaina Lt 26,62 17,92 15,36 14,49 13,71 12,93 11,64 12,09 12,62 13,88 13,66 10,74 XAtliekamų paslaugų skaičius Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225Visos produkcijos savikaina Lt 3993,00 4480,00 4608,00 4709,25 4798,50 4913,40 5238,00 5077,80 5048,00 4858,00 4781,00 5370,00 X

NAGŲ PRIEŽIŪRA Tiesioginės išlaidos Lt 35,31 33,41 27,31 26,68 26,10 25,55 25,60 25,11 26,68 27,31 25,15 22,43 XNetiesioginės išlaidos Lt 4,67 3,23 2,51 2,30 2,13 1,99 1,79 1,83 2,04 2,30 2,08 1,51 XVienos paslaugos savikaina Lt 39,98 36,64 29,82 28,98 28,23 27,54 27,39 26,94 28,72 29,61 27,23 23,94 XAtliekamų paslaugų skaičius Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230Visos produkcijos savikaina Lt 5597,20 6228,80 7156,80 7679,70 8045,55 8262,00 8353,95 8620,80 7610,80 7106,40 8169,00 9576,00 X

PAAIŠKINIMAI:1. Tiesioginės ir netiesioginės išlaidos yra paimtos iš atitinkamų 13 ir 18 lentelių.2. Vienos paslaugos savikaina = Tiesioginės išlaidos + netiesioginės išlaidos.3. Atliekamų paslaugų skaičius per mėn. paimtas iš 13 lentelės.4. Visos produkcijos savikaina = Atliekamų paslaugų skaičius per mėn. * vienos paslaugos savikaina.

23 lentelėPARDUODAMOS PRODUKCIJOS KOMERCINĖS SAVIKAINOS PROGNOZĖ

Rodikliai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:MANIKIŪRAS Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225Vienos paslaugos gamybinė savikaina Lt 26,62 17,92 15,36 14,49 13,71 12,93 11,64 12,09 12,62 13,88 13,66 10,74 XVeiklos sąnaudos vienai paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 XVienos pas. komercinė savikaina Lt 55,22 37,61 30,86 28,51 25,33 24,00 22,66 22,13 25,28 26,37 26,38 20,04 XVisos produkc. komercinė savikaina Lt 8283,00 9402,50 9258,00 9265,75 8865,50 9120,00 10197,00 9294,60 10112,00 9229,50 9233,00 10020,00 112280,85NAGŲ PRIEŽIŪRA Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 3230Vienos paslaugos gamybinė savikaina Lt 39,98 36,64 29,82 28,98 28,23 27,54 27,39 26,94 28,72 29,61 27,23 23,94 XVeiklos sąnaudos vienai paslaugai Lt 28,60 19,69 15,50 14,02 11,62 11,07 11,02 10,04 12,66 12,49 12,72 9,30 XVienos pas. komercinė savikaina Lt 68,58 56,33 45,32 43,00 39,85 38,61 38,41 36,98 41,38 42,10 39,95 33,24 XVisos produkc. komercinė savikaina Lt 9601,20 9576,10 10876,80 11395,00 11357,25 11583,00 11715,05 11833,60 10965,70 10104,00 11985,00 13296,00 134288,70

PAAIŠKINIMAI:1. Atliekamų paslaugų skaičius per mėn. yra paimtas iš 13 lentelės.2. Veiklos sąnaudos yra paimtos iš 21 lentelės.3. Vienos paslaugos komercinė savikaina = Vienos paslaugos gamybinė savikaina + veiklos sąnaudos.4. Visos produkcijos komercinė savikaina = Vienos paslaugos komercinė savikaina * atliekamų paslaugų skaičius per mėn.

24 lentelėPELNO (NUOSTOLIŲ) PROGNOZĖ

Rodikliai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš visoManikiūro paslauga Žm. 150 250 300 325 350 380 450 420 400 350 350 500 4225Nagų priežiūros paslauga Žm. 140 170 240 265 285 300 305 320 265 240 300 400 32301. Pardavimo pajamos (be PVM) : 1.1 Manikiūro paslaugos pardavimo pajamos Lt 6750,00 11250,00 13500,00 14625,00 15750,00 19000,00 22500,00 21000,00 20000,00 17500,00 17500,00 25000,00 204375,001.2. Nagų priežiūros paslaugos pardavimo pajamos Lt 8400,00 10200,00 14400,00 15900,00 17100,00 19800,00 20130,00 21120,00 17490,00 15840,00 19800,00 26400,00 206580,002. Pateiktų paslaugų savikaina: 2.1. Manikiūro paslaugų savikaina Lt 3993,00 4480,00 4680,00 4709,25 4798,50 4913,40 5238,00 5077,80 5048,00 4858,00 4781,00 5370,00 57946,952.2. Nagų priežiūros paslaugų savikaina Lt 5597,20 6228,80 7156,80 7679,70 8045,55 8262,00 8353,95 8620,80 7610,80 7106,40 8169,00 9576,00 92407,003. Bendrasis pelnas: 3.1. Manikiūro paslaugos bendrasis pelnas Lt 2757,00 6770,00 8820,00 9915,75 10951,50 14086,60 17262,00 15922,20 14952,00 12642,00 12719,00 19630,00 146428,053.2. Nagų priežiūros bendrasis pelnas Lt 2802,80 3971,20 7243,20 8220,30 9054,45 11538,00 11776,05 12499,20 9879,20 8733,60 11631,00 16824,00 114173,00Iš viso bendrojo pelno: Lt 5559,80 10741,20 16063,20 18136,05 20005,95 25624,60 29038,05 28421,40 24831,20 21375,60 24350,00 36454,00 260601,054. Veiklos sąnaudos abejoms paslaugoms: Lt 8294,27 8270,07 8369,27 8270,87 7375,87 7524,27 8323,47 7426,67 8415,87 7367,47 8266,67 8365,87 96270,644. 3. Mokesčiai: 4. 3. 1. Įmokos į Garantinį fondą Lt 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 184,685. Veiklos pelnas Lt -2749,86 2455,74 7678,54 9849,79 12614,69 18084,94 20699,19 20979,34 16399,94 13992,74 16067,94 28072,74 164145,736. Kita veikla, palūkanos Lt 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 2166,727. Apmokestinamasis pelnas Lt -2930,42 2275,18 7497,98 9669,23 12434,13 17904,38 20518,63 20798,78 16219,38 13812,18 15887,38 27892,18 161979,018. Socialinis mokestis Lt 0,00 91,01 299,92 386,77 497,37 716,18 820,75 831,95 648,78 552,49 635,50 1115,69 6596,3779. Pelno mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 21057,27 21057,2710. Mokėtinas į biudžetą PVM Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4277,93 6514,02 4870,04 5841,40 3652,02 2933,05 7033,06 35121,5211. Grynasis pelnas Lt -2930,42 2184,17 7198,06 9282,46 11936,76 12910,27 13183,86 15096,79 9729,20 9607,67 12318,83 19743,43 120261,11

PAAIŠKINIMAI:1. Paslaugų skaičius per mėn. yra paimtas iš 13 lentelės.2. Pardavimo pajamos = Paslaugų skaičius per mėn. * Nustatyta kaina.3. Paslaugų kainos: manikiūras – 45 Lt; tapus PVM mokėtoju – 50 Lt nagų priežiūra – 60 Lt; tapus PVM mokėtoju – 66 Lt.4. Paslaugų savikaina yra paimta iš 22 lentelės.5. Bendrasis pelnas = Pardavimo pajamos – pardavimo savikaina.6. Veikos sąnaudos yra paimtos iš 21 lentelės.7. Įmokos į garantinį fondą = DU * 0,2%.8. Veiklos pelnas = Bendrasis pelnas – veiklos sąnaudas – įmokos į garantinį fondą.9. Palūkanos =((Paskolos dydis * Palūkanų dydis) / Metų sk., kuriam paimta paskola )/ mėnesių sk. per metus.10. Apmokestinamasis pelnas = Veiklos pelnas – kita veikla, palūkanos.11. Socialinis mokestis yra lygus 4% nuo apmokestinamojo pelno, kadangi pirmą mėnesį apmokestinamasis pelnas yra minusinis, tai socialinio mokesčio skaičiuoti nereikia.12. Pelno mokestis yra 13% nuo apmokestinamojo pelno. Jis mokamas kartą per finansinius metus. 13. Mokėtinas į biudžetą PVM yra paimtas iš 27 lentelės.14. Grynasis pelnas = Apmokestinamasis pelnas – socialinis mokestis – pelno mokestis – mokėtinas į biudžetą PVM.

25 lentelėPAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ PIRKIMO PROGNOZĖ

Pavadinimas/Suma (Lt/mėn.) 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Žnyplių rinkiniai 576,00 576,00Žirklučių rinkiniai 560,00 560,00Dildžių rinkiniai 156,00 156,00Blokelių rinkiniai 48,00 48,00Teptukų rinkiniai 260,00 260,00Šepetėlių rinkiniai 48,00 48,00 48,00 48,00 72,00 96,00 360,00Dėklai servetėlėms 0,00Servetėlių pakeliai 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 76,00 836,00Stoveliai lakams 0,00Indelių rinkiniai 0,00Vatos pakeliai 56,00 56,00 56,00 168,00Pagalbinių įrankių rinkiniai 60,00 60,00Iš viso: 0,00 124,00 76,00 180,00 76,00 124,00 1368,00 180,00 384,00 148,00 76,00 288,00 3024,00

PAAIŠKINIMAI:1. Pagalbinių medžiagų poreikis apskaičiuojamas remiantis jų poreikiu, atsižvelgiant į klientų skaičių, ir nusidėvėjimu.26 lentelėPAGRINDINIŲ MEDŽIAGŲ PIRKIMO PROGNOZĖ

Pavadinimas/Suma (Lt/mėn.) 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš viso:Nagų lakas (15 ml. – 15 Lt.) 1200,00 2025,00 2490,00 2460,00 2100,00 1500,00 11775,00Lako valiklis 176,00 512,00 592,00 704,00 608,00 688,00 3280,00Kaukė nagams 480,00 1680,00 2160,00 2460,00 2340,00 1920,00 1260,00 12300,00Kremas 630,00 1845,00 2520,00 2745,00 2655,00 2430,00 1800,00 14625,00Maitinančios priemonės 1100,00 2200,00 2420,00 2340,00 2160,00 1600,00 11820,00Nagų lakas (15 ml. – 20 Lt.) 1500,00 2200,00 2420,00 2340,00 2160,00 1600,00 12220,00Iš viso: 1286,00 7325,00 512,00 11105,00 592,00 12535,00 704,00 12135,00 608,00 10770,00 688,00 7760,00 66020,00PAAIŠKINIMAI:1. Pagrindinių medžiagų pirkimai apskaičiuoti, remiantis 13 lentele.2. Medžiagų pirkimai atliekami iš anksto dviem mėnesiams.27 lentelėPVM PROGNOZĖ

RODIKLIAI Mat. vnt. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.1. Pardavimai (be PVM): 1. 1. Suteiktos paslaugos: 1.1.1 Manikiūras Lt 17100,00 20250,00 18900,00 18000,00 15750,00 15750,00 22500,001.1.2 Nagų priežiūra Lt 18000,00 18300,00 19200,00 15900,00 14400,00 1800,00 24000,002. Pardavimo PVM Lt 6318,00 6939,00 6858,00 6102,00 5427,00 3159,00 8370,003. Pardavimai (su PVM): Lt 3.1 Manikiūras Lt 19000,00 22500,00 21000,00 20000,00 17500,00 17500,00 25000,003.2 Nagų priežiūra Lt 19800,00 20130,00 21120,00 17490,00 15840,00 19800,00 26400,00Iš viso: Lt 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,004. Pirkimai (su PVM): 4.1. Medžiagos Lt 12659,00 2072,00 12315,00 992,00 10918,00 764,00 8048,004.2. Ryšių paslaugos Lt 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,004.3. Kuras Lt 244,80 244,00 247,20 246,40 248,00 247,20 246,404.4. Kiti pirkimai Lt 150,00 150,00 150,00 150,00 150,00 150,00 150,00Iš viso: Lt 13373,80 2786,00 13032,20 1708,40 11636,00 1481,20 8764,405. Pirkimo PVM: 5.1. Atskaitomas PVM Lt 2040,07 424,98 1987,96 260,60 1774,98 225,95 1336,946. Mokėtinas į biudžetą PVM (2 – 5.1.) Lt 4277,93 6514,02 4870,04 5841,40 3652,02 2933,05 7033,06

PAAIŠKINIMAI:1. Suteiktų paslaugų už manikiūrą (ir nagų priežiūrą) vertė = Žm. sk.*kaina be PVM.2. Manikiūro paslaugos vienam žmogui kaina be PVM 45 Lt, nagų priežiūros paslaugos – 60 Lt.3. Pardavimo PVM = bendra suteiktų paslaugų vertė be PVM * 0,18 4. Suteiktų paslaugų už manikiūrą (ir nagų priežiūrą) vertė = Žm. sk.*kaina su PVM.5. Manikiūro paslaugos vienam žmogui kaina su PVM 50 Lt, nagų priežiūros paslaugos – 66 Lt.6. Pirktų medžiagų vertė paimta iš 25 ir 26 lentelių.7. Ryšių paslaugų bei kuro pirkimų sumos paimtos iš 19 bei 16 lentelių. 8. Atskaitomas PVM = (pirkimai su PVM iš viso*0,18)/1,18

28 lentelėMokesčių prognozė

Mokesčiai Mat. vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. Iš visoSocialinio draudimo įmokos Lt 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 28603,08Įmokos į garantinį fondą Lt 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 184,68Pelno mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 21057,27 21057,27Socialinis mokestis Lt 0,00 91,01 299,92 386,77 497,37 716,18 820,75 831,95 648,78 552,49 635,50 1115,69 6596,41

PAAIŠKINIMAI:1. Duomenys apie socialinio draudimo įmokas paimti iš 11 ir 12 lentelių.2. Socialinio darbo įmokos = Administracijos darbuotojų socialinis draudimas + Darbininkų socialinis draudimas3. Visi kiti duomenys paimti iš 24 lentelės.

29 lentelėPINIGŲ SRAUTŲ PROGNOZĖ

RODIKLIAI Mat. Vnt. 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn. 1 mėn.GAUTA PINIGŲ Iš pagrindinės veiklos: 1. Suteikus paslaugas Lt 15150,00 21450,00 27900,00 30525,00 32850,00 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,00 –IŠ VISO GAUTA PINIGŲ: Lt 15150,00 21450,00 27900,00 30525,00 32850,00 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,00 –IŠLEISTA PINIGŲ: Pagrindinei veiklai 1. Sumokėti tiekėjams už medžiagas Lt 1454,00 7619,00 758,00 11455,00 838,00 12829,00 2242,00 12485,00 1162,00 11088,00 934,00 8218,00 –2. Išmokėti atlyginimams Lt 3077,60 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 7694,00 4616,403. Nuomos mokestis Lt 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 2000,00 –4. Ryšių paslaugos Lt 0,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,00 320,005. Transporto išlaikymo paslaugos Lt 244,80 245,60 344,80 246,40 246,40 344,80 244,00 247,20 346,40 248,00 247,20 346,40 300,006. Reklama Lt 1350,00 1325,00 1325,00 1325,00 430,00 480,00 1380,00 480,00 1370,00 420,00 1320,00 1320,00 7. Mokesčiai: 7.1. PVM mokamas į biudžetą Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4277,93 6514,02 4870,04 5841,40 3652,02 2933,05 7033,067.2. Socialinis draudimas Lt 0,00 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,59 2383,597.3.Įmokos į garantinis fondas Lt 0,00 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,39 15,397.4. Socialinis mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 6596,417.5. Pelno mokestis Lt 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 21057,27Finansinei veiklai Lt 0,00 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56 180,56IŠ VISO IŠLEISTA PINIGŲ Lt 8128,40 21783,14 15021,34 25619,94 14107,94 26247,34 20737,47 32319,76 20341,98 30190,94 18746,76 25410,99 42502,68Pinigų likutis laikotarpio pr. Lt 100000,00 107021,60 106688,46 119567,12 124472,18 143214,24 155766,90 177659,43 187459,67 204607,69 207756,75 226309,99 252299,00Pinigų gavimas Lt 15150,00 21450,00 27900,00 30525,00 32850,00 38800,00 42630,00 42120,00 37490,00 33340,00 37300,00 51400,00 –Pinigų išleidimas Lt 8128,40 21783,14 15021,34 25619,94 14107,94 26247,34 20737,47 32319,76 20341,98 30190,94 18746,76 25410,99 42502,68Pinigų likutis laikotarpio pab. Lt 107021,60 106688,46 119567,12 124472,18 143214,24 155766,90 177659,43 187459,67 204607,69 207756,75 226309,99 252299,00 209796,32

PAAIŠKINIMAI:1. Gautų pinigų suma už suteiktas paslaugas paimta iš 24 lentelės.2. Kiekvieną mėnesį tiekėjams mokama pinigų suma už medžiagas paimta iš 25 ir 26 lentelių bei iš 20 lentelės – sąnaudos tik už kanceliarines ir higienos prekes.

3. Išmokėtų atlyginimų sumos paimtos iš 11 ir 12 lentelių. Atlyginimas mokamas 2 kartus per mėnesį. Avansas sudaro 40% darbo užmokesčio. Sausį mokamas tik avansas.4. 1 m2 nuomos kaina 50 Lt. Nuomojamos patalpos užima 40 m2. 5. Išlaidos ryšių paslaugoms paimtos iš 19 lentelės.6. Transporto išlaidos paimtos iš 16 lentelės.7. Sąnaudos reklamai paimtos iš 7 lentelės.8. PVM mokamas į biudžetą paimtas iš 27 lentelės.9. Visi kiti mokesčiai paimti iš 28 lentelės.10. Finansiniai veiklai skirta pinigų suma paimta iš 24 lentelės.11. Pinigų likutis laikotarpio pab. = pinigų likutis laikotarpio pr. + pinigų gavimas – pinigų išleidimas.

30 – 31 lentelėsLŪŽIO TAŠKAS MANIKIŪRO IR NAGŲ PRIEŽIŪROS PASLAUGOMS

Manikiūras Nagų priežiūra

Rodikliai Mat. vnt. Per metus Rodikliai Mat. vnt. Per metus Bendras pelnas Lt 146428,05 Bendras pelnas Lt 114173,00 Pardavimų pajamos Lt 204375,00 Pardavimo pajamos Lt 206580,00 Veiklos sąnaudos Lt 54559,82 Veiklos sąnaudos Lt 41710,82

PAAIŠKINIMAI:1. BPK = 146428,05 / 204375,00 = 0,7165 BPK = 114173,00 / 206580,00 = 0,55272. LT (lūžio taškas) = 54559,82 / BPK = 39092,11 Lt LT = 41710,82 / BPK = 23053,57 Lt

3. Veiklos sąnaudos yra apskaičiuojamos visas per metus patirtas veiklos sąnaudas dauginant iš paslaugų skaičių ir dalinant iš visų paslaugų, atliktų per metus.4. BPK (bendrasis pelno koeficientas) = Bendrasis pelnas / pardavimų pajamų.5. LT (lūžio taškas) = Veiklos sąn. / BPK

32 lentelėBANDOMASIS BALANSAS2006.01.01 – 2007.01.01 Litais(ataskaitinis laikotarpis) (finansinės atskaitomybės valiuta ir jos tikslumo lygis)

Eil. Nr. TURTAS Pastabos Nr. Finansiniai metai Praėję finansiniai metai A. Ilgalaikis turtas 41256 –I. Nematerialusis turtas 900 – I.1. Plėtros darbai – I.2. Prestižas – I.3. Patentai, licencijos – I.4. Programinė įranga 900 I.5. Kitas nematerialusis turtas – II. Materialusis turtas 40356 – II.1. Žemė – II.2. Pastatai ir statiniai – II.3. Mašinos ir įrengimai – II.4. Transporto priemonės 21000 II.5. Kita įranga, prietaisai, įrankiai ir įrenginiai 1080 II.6. Nebaigta statyba – II.7. Kitas materialusis turtas 18276 II.8. Investicinis turtas – – II.8.1. Žemė – II.8.2. Pastatai – III. Finansinis turtas – – III.1. Investicijos į dukterines ir asocijuotas įmones – III.2. Paskolos asocijuotoms ir dukterinėms įmonėms – III.3. Po vienerių metų gautinos sumos – III.4. Kitas finansinis turtas – IV. Kitas ilgalaikis turtas – – IV.1. Atidėtojo mokesčio turtas – IV.2. Kitas ilgalaikis turtas – B. Trumpalaikis turtas 7224 –I. Atsargos, išankstiniai apmokėjimai ir nebaigtos vykdyti sutartys 3160 – I.1. Atsargos 3160 – I.1.1. Žaliavos ir komplektavimo gaminiai 3160 I.1.2. Nebaigta gamyba – I.1.3. Pagaminta produkcija – I.1.4. Pirktos prekės, skirtos perparduoti – I.2. Išankstiniai apmokėjimai – I.3. Nebaigtos vykdyti sutartys – II. Per vienerius metus gautinos sumos – – II.1. Pirkėjų įsiskolinimas – II.2. Dukterinių ir asocijuotų įmonių skolos – II.3. Kitos gautinos sumos – III. Kitas trumpalaikis turtas 4064 – III.1. Trumpalaikės investicijos – III.2. Terminuoti indėliai – III.3. Kitas trumpalaikis turtas 4064 IV. Pinigai ir pinigų ekvivalentai Turto iš viso: 48480 –

Eil. Nr NUOSAVAS KAPITALAS IR ĮSIPAREIGOJIMAI Pastabos Nr. Finansiniai metai Praėję finansiniai metai C. Nuosavas kapitalas 220261 –I. Kapitalas 100000 – I.1. Įstatinis (pasirašytasis) 100000 I.2. Pasirašytasis neapmokėtas kapitalas (-) – I.3. Akcijų priedai – I.4. Savos akcijos (-) – II. Perkainojimo rezervas (rezultatai) – III. Rezervai – – III.1. Privalomasis – III.2. Savoms akcijoms įsigyti – III.3. Kiti rezervai – IV. Nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai) 120261 – IV.1. Ataskaitinių metų pelnas (nuostoliai) 120261 IV.2. Ankstesnių metų pelnas (nuostoliai) D. Dotacijos, subsidijos E. Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai 92503 –I. Po vienerių metų mokėtinos sumosir ilgalaikiai įsipareigojimai 50000 – I.1. Finansinės skolos 50000 – I.1.1. Lizingo (finansinės nuomos) ar panašūs įsipareigojimai – I.1.2. Kredito įstaigoms 50000 I.1.3. Kitos finansinės skolos – I.2. Skolos tiekėjams – I.3. Gauti išankstiniai apmokėjimai – I.4. Atidėjimai – – I.4.1. Įsipareigojimų ir reikalavimų padengimo I.4.2. Pensijų ir panašių įsipareigojimų I.4.3. Kiti atidėjimai I.5. Atidėtojo mokesčio įsipareigojimas – I.6. Kitos mokėtinos sumos ir ilgalaikiai įsipareigojimai – II. Per vienerius metus mokėtinos sumosir trumpalaikiai įsipareigojimai 42503 – II.1. Ilgalaikių skolų einamųjų metų dalis II.2. Finansinės skolos 181 –II.2.1. Kredito įstaigoms 181 II.2.2. Kitos skolos II.3. Skolos tiekėjams 620 II.4. Gauti išankstiniai apmokėjimai – II.5. Pelno mokesčio įsipareigojimai 21057 II.6. Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai 4616 II.7. Atidėjimai – II.8. Kitos mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai 16028 Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų iš viso: 312764 –

33 lentelėPELNINGUMO IR APYVARTUMO RODIKLIAI

Rodikliai Mat.vnt. Apskaičiavimo formulė 1. Pelningumo rodikliai: 1.1. Pardavimų bendrasis pelningumas % (Bendrasis pelnas/pardavimai)*100% 63,411.2. Pardavimų grynasis pelningumas % (Grynasis pelnas/pardavimai)*100% 29,262. Apyvartumo rodikliai: 2.1. Trumpalaikio įsiskolinimo koeficientas % (Trumpalaikiai įsipareigojimai/turtas)*100% 87,672.2. Turto struktūros koeficientas % (Trumpalaikis turtas/turtas)*100% 14,902.3. Bendrojo likvidumo koeficientas Nuosavas kapitalas/įsipareigojimai 2,382.4. Manevringumo koeficientas Trumpalaikis turtas/nuosavas kapitalas 0,03

PAAIŠKINIMAI:1. Pelningumo rodikliai:1.1. Pardavimų bendrojo pelningumo rodiklis rodo, kad įmonė pelningumas yra didelis.1.2. Pardavimų grynasis pelningumo rodiklis rodo, kokia grynojo pelno dalis tenka vienai pajamų daliai. Jis yra pakankami geras.2. Apyvartumo rodikliai:2.1. Trumpalaikio įsiskolinimo koeficiento rodiklis rodo, kokia įmonės turto dalis finansuojam trumpalaikėmis skolomis, rodiklis yra per aukštas.2.2.Turto struktūros koeficiento rodikliai parodo, kokia viso trumpalaikio turto dalis priklauso įmonei.2.3. Bendrojo likvidumo koeficientas parodo, kad finansinė rizika ir bankroto grėsmė yra minimali.2.4. Manevringumo koeficientas parodo, kokią savininkų nuosavybės dalį sudaro trumpalaikiai grynieji aktyvai. Rodiklis yra labai geras.

3. Bendrasis pelnas, pardavimų pajamos, grynasis pelnas ir kiti paimti iš pelno(nuostolių) prognozės.4. Turtas, kapitalas ir kiti paimti iš balanso formos.

LITERATŪRA

1. JOVAIŠA A. Kaip parengti verslo planą. Vilnius, 2001 m., 234 p. ISBN 9986 – 487 – 95 – 1.2. BAGDONAS E., KAZLAUSKITĖ E. Verslo pradmenys. Kaunas, 2005 m., 342 p. ISBN 9955 – 09 – 257 – 2.3. STOTELY R. Pavyzdinis verslo planas. Kaunas, 2005 m., 304 psl. ISBN 9955 – 551 – 74 – 7.4. BALTRŪNIENĖ, Violeta. Bendrosios studijų darbų ir reikalų raštų rengimo rekomendacijos. Vilnius, 2001. 73 p. ISBN 9955-519-16-9.5. Manikiūro ir nagų priežiūros paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .6. Grožio paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .7. Manikiūras ir kitos grožio paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario 8 d.]. Prieiga per internetą: .8. Grožio paslaugos. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .9. Manikiūras. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 8 d.]. Prieiga per internetą: .10. Reklama. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 9 d.]. Prieiga per internetą: .11. Tiekėjai. [interaktyvus]. Vilnius. [žiūrėta 2006 m. vasario mėn. 7 d.]. Prieiga per internetą: < http://www.nails.lt/about>.

Darbas baigtas:2006 m. vasario 13 d.Tatjana MalejVita MikelionytėMargarite SergejevaAda Tamaliūnaitė

PRIEDAI

1 PRIEDASTIEKIMO SUTARTIS

2005 m. gruodžio 9 d. Nr. 54Vilnius

UAB „Eilorita“, toliau vadinama TIEKĖJU, ir UAB „Kleopatra“, toliau vadinama PIRKĖJU, sudarė šią sutartį:1. TIEKĖJAS įsipareigoja parduoti PIRKĖJUI įrankius ir medžiagas 5% mažesne kaina, negu rinkos kaina2. TIEKĖJAS įsipareigoja įrankius ir medžiagas atvežti savo transportu už tai neimdamas papildomo mokesčio.3. Atsiskaitymo forma:3.1. PIRKĖJAS užmoka TIEKĖJUI banko pavedimu per 3 darbo dienas po įrankių ir medžiagų gavimo.3.2. Laiku nesumokėjus už produkciją, PIRKĖJAS moka TIEKĖJUI 0,6% dydžio delspinigius už kiekvieną pavėluotą dieną nuo gautos produkcijos sumos.4. PIRKĖJUI priėmus produkciją ir pasirašius važtaraštį (sąskaitą-faktūrą), TIEKĖJAS pretenzijas dėl kokybės ir kiekio priima 24 valandas nuo produkcijos gavimo.5. Sutartis galioja nuo 2005-12-09 iki 2006-12-10.6. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, po vieną abiems šalims.7. Visi ginčai, kilę dėl šios sutarties vykdymo, sprendžiami šalių susitarimu. Šalims nesusitarus, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Sutarties šalių adresai ir telefonų numeriai

UAB „Eilorita“ Justiniškių g. 14, LT-05131 Vilnius. Tel. (+370 – 5) 24 29 479.Faks. (+370 – 5) 24 29 489, el.paštas info@nails.lt.UAB „Kleopatra“ Konstitucijos pr. 7A, LT-00116 Vilnius. Tel. (8 ~5) 26 26 52. Faks. (8 ~ 5) 26 26 53.

Tiekėjo atsiskaitomoji sąskaita LT71 0014 5647 5474 1474, AB Šiaulių bankas Vilniaus filialasPirkėjo atsiskaitomoji sąskaita LT71 5414 1412 6547 1474, AB Vilniaus bankas.Sutarties šalių parašai

UAB „Eilorita“ direktoriaus pavaduotojas Rolandas Parafinavičius

UAB „Kleopatra“ direktorius Ąžuolas Pranulis

2 PRIEDAS

Vilniaus sveikatos ir priežiūros centras

LEIDIMAS-HIGIENOS PASAS

2005 m. gruodžio mėn. 15 d. Nr.156

1. Informacija apie ūkinės komercinės veiklos vykdytoją

1.1. Ūkinės komercinės veiklos vykdytojas.Pavadinimas Įmonės kodas Veiklos pradžiaUAB “Kleopatra” 22569831478 2006 01 01Adresas Telefono Nr. Fakso Nr.Konstitucijos pr. 7A, Vilnius (8 – 5) 26 26 52 (8 – 5) 26 26 53Veiklos vietos adresas Telefono Nr. Fakso Nr.Konstitucijos pr. 7A, Vilnius (8 – 5) 26 26 52 (8 – 5) 26 26 53Pastato indeksai kadastrinių matavimų bylos plane Kadastrinių matavimų data Kadastrinių matavimų bylos numeris01523 20020102 523Atsakingo asmens vardas, pavardė Pareigos Telefonas Nr.Ąžuolas Pranulis Įmonės vadovas (8 – 5) 26 26 52

2. Leidimas-higienos pasas išduotas šiai ūkinei komercinei veiklai vykdytiŪkinės komercinės veiklos aprašymas PastabosManikiūras Nagų priežiūra

3. Leidimas-higienos pasas galioja iki 2006 m. gruodžio mėn. 16 d.4. Leidimą-higienos pasą išdavusio apskrities visuomenės sveikatos centro vadovas ar jo įgaliotas asmuo:

Administratorius Pranas Vasiliauskas

3 PRIEDASDARBO SUTARTIS Nr. 256

2006 m. sausio 1 d.

Įmonė, įstaiga, organizacija (toliau – įmonė) ——————-_________________________________________________________________ ( pavadinimas )_________________________________________________________________ ( adresas )Darbdavys ar jo įgaliotas asmuo (toliau darbdavys) ————– (pareigos,—————————————————————–jeigu įgaliotas asmuo – taip pat nurodyti, vardas ir pavardė)_________________________________________________________________Priimamas į darbą asmuo _________________________________________ ( vardas, pavardė )_________________________________________________________________( paso duomenys – gimimo metai, asmens kodas, paso nesant,—————————————————————–duomenys pagal kitą asmens dokumentą)—————————————————————– ( gyvenamoji vieta )

Sudarė šią darbo sutartį:1.________________________________________ (toliau – darbuotojas) (priimamojo į darbą vardas, pavardė)priimamas dirbti1.1 _____________________________________________________________ (nurodyti padalinį)1.2 _____________________________________________________________ (tiksliai nusakyti darbo, pareigų pavadinimą, kvalifikacinę_________________________________________________________________ kategoriją; jeigu priimamas mokiniu, taip pat nurodyti)

1.3 pagal neterminuotą, terminuotą darbo sutartį (nereikalingąžodį išbraukti)__________________________________________________

_________________________________________________________________ (jeigu terminuota sutartis, nurodyti terminą pagal_________________________________________________________________ Darbo sutarties įstatymo 10 straipsnį)_________________________________________________________________2. Nustatomas išbandymo laikotarpis______________________________ (nurodyti terminą)3. Nustatomas sutrumpintas darbo laikas__________________________ (nurodyti kas sutrumpinama –_________________________________________________________________ darbo savaitė, darbo diena, ir sutrumpinimo trukmę)

4. Darbdavys įsipareigoja mokėti darbuotojui darbo užmokestį______________________________________________________________________ (nurodyti sumą, valandinį tarifinį atlygį, mėnesinę algą,_________________________________________________________________ priemokas ir kt.; kiek kartų per mėnesį, kuriomis dienomis)_________________________________________________________________

5. Kiti darbdavio įsipareigojimai, kurie neprivalomi pagal teisės aktus, bet jiems neprieštarauja ir kurių nereglamentuoja kolektyvinis susitarimas arba kolektyvinė sutartis ________________________________________________________________________________ (papildomos garantijos, kompensacijos ir kt.)_________________________________________________________________

_________________________________________________________________6. Darbuotojo įsipareigojimai, kurių nereglamentuoja kolektyvinissusitarimas, kolektyvinė sutartis, ir kurie neprivalomipagal teisės aktus, bet jiems neprieštarauja _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

7. Ši darbo sutartis įsigalioja _________________________________ (nurodyti datą)8. Darbuotojas pradeda dirbti ___________________________________ (nurodyti datą)9. Ginčai dėl šios darbo sutarties nagrinėjami darbo ginčųnagrinėjimo tvarka.10. Ši darbo sutartis gali būti nutraukta įstatymų nustatytaispagrindais.11. Darbo sutartis sudaryta dviem egzemplioriais – vienas jųsaugomas įmonėje, kitas – išduodamas darbuotojui.

Darbo sutarties šalių parašai:

Darbdavys Darbuotojas(Vardas ir pavardė) (Parašas) (Vardas ir pavardė) (Parašas)

A.V.

Darbo sutartis pakeista _________________________________________ (nurodyti, kokios pirminės šios darbo _________________________________________________________________ sutarties sąlygos pakeistos, ir datą)___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Šalių parašai:

Darbdavys Darbuotojas(Vardas ir pavardė) (Parašas) (Vardas ir pavardė) (Parašas)

A.V.

Darbo sutartis nutraukta ________________________________________ (nurodyti datą ir pagrindą)__________________________________________________________________________________________________________________________________

Šalių parašai:

Darbdavys Darbuotojas(Vardas ir pavardė) (Parašas) (Vardas ir pavardė) (Parašas)

A.V.

4 PRIEDASNEGYVENAMŲJŲ PATALPŲ NUOMOS SUTARTIS Nr. _____________ m. ______________ mėn. ______ d., _________

Mes, UAB “__________________”, įmonės kodas __________, esanti _________________, atstovaujama veikiančio pagal įstatus direktoriaus _______________, veikiančio pagal fondo įstatus, (toliau sutartyje – Nuomotojas), iš vienos pusės, ir ___________________________, asmens kodas ____________, paso Nr. __________, gyvenantis ____________________________________(toliau sutartyje – Nuomininkas), iš kitos pusės, sudarėme šią nuomos sutartį:

1. SUTARTIES OBJEKTAS1.1. Šia sutartimi Nuomotojas perduoda Nuomininkui laikinai valdyti ir naudoti ______m2 (___________________________kvadratinių metrų) bendrojo ploto negyvenamąsias patalpas, esančias _____________________________________ (toliau sutartyje – nuomojamos patalpos), pažymėtas techninės inventorizacinės apskaitos byloje indeksais _______________________, o Nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomos mokestį.1.2. Nuomininkas moka Nuomotojui mėnesinį nuomos mokestį po ______ Lt už 1 m2 bendrojo ploto. Bendra suma už viso ploto nuomą per vieną kalendorinį mėnesį sudaro _____ Lt + PVM, iš viso __________Lt (________________________________________).1.3. Į Nuomininko kiekvieną mėnesį mokamą Nuomotojui nuomojamų patalpų mokestį įeina komunalinių ir kitų paslaugų mokesčiai.1.4. Šalys susitaria, kad patalpos Nuomininkui išnuomojamos iki ____ m. _________ mėn. ___ d.

2. MOKĖJIMŲ IR ATSISKAITYMŲ PAGAL SUTARTĮ TVARKA2.1. Nuomininkas kiekvieną mėnesį, ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio ______ dienos, sumoka Nuomotojui _______ Lt dydžio mėnesinį nuomos mokestį.2.2. Pasibaigus šios sutarties terminui ar nutraukus ją prieš terminą, Nuomininkas sumoka visas Nuomotojui pagal šią sutartį mokėtinas sumas per 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų nuo sutarties termino pasibaigimo ar sutarties nutraukimo dienos.

3. ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI3.1. Pagal šią sutartį Nuomotojas įsipareigoja:3.1.1. per dvi darbo dienas nuo sutarties pasirašymo dienos perduoti Nuomininkui šios sutarties 1.1. punkte nurodytas nuomojamas patalpas. Nuomojamos patalpos perduodamos dalyvaujant abiem šalims ar jų įgaliotiems atstovams, kurie sudaro ir pasirašo nuomojamų patalpų perdavimo-priėmimo aktą (Priedas Nr.1);3.1.2. savo lėšomis atlikti nuomojamų patalpų kapitalinį remontą, kai vykdomas viso pastato ar gretimų, su nuomojamomis patalpomis susisiejančių patalpų rekonstravimas ar remontas;3.1.3. pasibaigus nuomos sutarties terminui arba nutraukus šią sutartį, priimti iš Nuomininko nuomojamas patalpas sudarant perdavimo-priėmimo aktą;3.1.4. atlyginti Nuomininkui jo turėtas būtinąsias (pagrįstas dokumentais) nuomojamų patalpų pagerinimo išlaidas, padarytas Nuomotojo leidimu. Kai pagerinimai padaryti be Nuomotojo sutikimo arba šalys susitaria, jog Nuomininko patalpų pagerinimo išlaidos nebus atlyginamos, Nuomininkas neturi teisės į išlaidų, susijusių su nuomojamų patalpų pagerinimu, kompensavimą;3.1.5. pranešti Nuomininkui apie pastato, kuriame yra patalpos, ar jo dalies pardavimą, kitokį perdavimą, įkeitimą, kitokį nuosavybės teisių suvaržymą. Gavęs tokį pranešimą Nuomininkas, atsiskaitęs pagal šią sutartį, turi teisę ją nutraukti, nesilaikydamas sutarties 4.1. punkte nurodytų terminų ar sutarties 4.3. punkte nurodytų sąlygų.3.2. Pagal šią sutartį Nuomininkas įsipareigoja:3.2.1. laikytis nuomojamose patalpose ir visoje Nuomotojo teritorijoje vidaus darbo tvarkos, priešgaisrinės saugos darbe, aplinkos apsaugos ir sandėliavimo taisyklių, taip pat higienos bei sanitarinių normų. Nuomininkas atsako už šių taisyklių bei normų nesilaikymo pasekmes ir atlygina dėl to atsiradusią žalą;3.2.2. be Nuomotojo raštiško sutikimo nesubnuomoti nuomojamų patalpų ar jų dalies. Nuomotojo atsisakymas duoti sutikimą Nuomininkui subnuomuoti nuomojamas patalpas turi būti protingai motyvuotas;3.2.3. be Nuomotojo raštiško sutikimo neperleisti šia sutartimi įgytų teisių ir pareigų tretiesiems asmenims, neįkeisti nuomos teisės ar kitaip jos nesuvaržyti;3.2.4. be Nuomotojo raštiško leidimo neperplanuoti ir nepertvarkyti nuomojamų patalpų ar jų dalies;3.2.5. suderinus su Nuomotoju, savo lėšomis atlikti nuomojamų patalpų bei vidaus inžinierinių tinklų priežiūrą ir einamąjį remontą. 3.2.6. pilnai atlyginti Nuomotojui nuostolius, susijusius su nuomojamų patalpų pabloginimu, jeigu tai įvyksta dėl Nuomininko kaltės;3.2.7. ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki šios sutarties galiojimo termino pasibaigimo, raštu pranešti Nuomotojui apie paliekamas nuomojamas patalpas;3.2.8. pasibaigus šios sutarties terminui arba ją nutraukus prieš terminą, per dvi darbo dienas perduoti Nuomotojui nuomojamas patalpas remiantis perdavimo-priėmimo aktu (Priedas Nr. 1) su visais jose padarytais pertvarkymais, kurie negali būti atskiriami nuo patalpų nepadarant žalos jų būklei;3.2.9. laiku mokėti Nuomotojui nuompinigius už naudojimąsi nuomojamomis patalpomis ir komunalinių bei kitų paslaugų mokesčius.3.3. Kapitalinį nuomojamų patalpų remontą atlieka Nuomotojas. Pagal atskirą rašytinį susitarimą patalpų kapitalinį remontą gali atlikti Nuomininkas.

4. SUTARTIES GALIOJIMO TERMINAS IR NUTRAUKIMO TVARKA4.1. Kiekviena sutarties šalis turi teisę nutraukti šią sutartį raštu įspėjusi apie tai kitą šalį prieš tris mėnesius.4.2. Nuomotojas turi teisę teismine tvarka nutraukti šią sutartį nesilaikant 4.1. punkte nurodyto įspėjimo termino, jeigu:4.2.1. Nuomininkas naudojasi daiktu ne pagal sutartį ar daikto paskirtį;4.2.2. Nuomininkas tyčia ar dėl neatsargumo blogina daikto būklę;4.2.3. Nuomininkas nemoka nuomos ir kitų mokesčių pagal sutartį;4.2.4. Nuomininkas nevykdo vidaus inžinierinių tinklų priežiūros ir nedaro einamojo remonto arba nedaro kapitalinio nuomojamų patalpų remonto, kurį jis privalo daryti remiantis atskiru rašytiniu šalių susitarimu;4.2.5. Nuomininkas blogina nuomojamų patalpų ar jose esančių inžinierinių tinklų būklę.4.3. Nuomininkas turi teisę teismine tvarka nutraukti šią Sutartį nesilaikant 4.1. punkte nurodyto įspėjimo termino, jeigu:4.3.1. Nuomotojas neperduoda nuomojamų patalpų Nuomininkui arba kliudo naudotis jomis pagal jų paskirtį ir šios sutarties sąlygas;4.3.2. Nuomotojas nedaro kapitalinio remonto pagal šios sutarties 3.1.2. punktą;4.3.3. perduotos nuomojamos patalpos yra su trūkumais, kurie Nuomotojo nebuvo aptarti ir Nuomininkui nebuvo žinomi, o dėl šių trūkumų jų neįmanoma naudoti pagal paskirtį ir šios sutarties sąlygas;4.3.4. Nuomotojas nemotyvuotai atsisako duoti sutikimą subnuomoti nuomojamas patalpas;4.3.5. Nuomotojas pažeidžia sutarties 3.1.5. punktą.4.4. Sutarties šalys turi teisę nutraukti šią sutartį abipusiu rašytiniu susitarimu, nesilaikant sutarties 4.1. punkte nurodyto įspėjimo termino.4.5. Pasibaigus nuomos sutarties terminui ar nutraukus nuomos sutartį, Nuomininkas turi teisę pasiimti nuomojamų patalpų pagerinimus, jeigu juos galima atskirti be žalos nuomojamoms patalpoms.

5. ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ5.1. Nuomininkas atlygina Nuomotojui dėl nuomojamų patalpų pabloginimo atsiradusius nuostolius, išskyrus tuos atvejus, kai įrodo, kad daiktas pablogėjo ne dėl jo kaltės.5.2. Nuomininkas įsipareigoja mokėti Nuomotojui 0,2 % dydžio delspinigius nuo laiku nesumokėtos nuomos ar kitų mokesčių pagal sutartį sumos už kiekvieną uždelstą dieną.5.3. Sutarties šalis atleidžiama nuo atsakomybės už savo sutartinių įsipareigojimų nevykdymą, jeigu ji įrodo, kad šių įsipareigojimų nebuvo galima įvykdyti dėl “force majeure” aplinkybių, kurių sutarties sudarymo momentu ši šalis negalėjo numatyti ir kurių ji negalėjo išvengti ar įveikti. Nustatant “force majeure” aplinkybes, taikomos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 liepos 15 d. nutarimo Nr. 840 nuostatos (V.Ž. 19960719 Nr.68).5.4. Šalis, prašanti atleisti nuo atsakomybės, sužinojusi apie force majeure aplinkybę bei jos poveikį įsipareigojimų vykdymui, kuo skubiau turi pranešti kitai šaliai apie susidariusią situaciją. Būtina pranešti ir tuomet, kai išnyksta pagrindas nevykdyti įsipareigojimų. Pagrindas atleisti nuo atsakomybės atsiranda nuo kliūties atsiradimo momento arba, jeigu apie ją laiku pranešta, nuo pranešimo momento. Laiku nepranešusi įsipareigojimų nevykdanti šalis tampa iš dalies atsakinga už nuostolių, kurių priešingu atveju būtų išvengta, atlyginimą.

6. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS6.1. Ši sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki sutarties 1.4. punkte nurodyto termino pabaigos.6.2. Sutartis teisines pasekmes šalims sukelia nuo jos pasirašymo dienos. Nuomininkas turi teisę įregistruoti savo lėšomis šią sutartį Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonėje. Tik įregistruota Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonėje sutartis gali būti panaudota prieš trečiuosius asmenis.6.3. Jeigu pasibaigus sutarties terminui nuomininkas daugiau kaip dešimt dienų toliau naudojasi turtu ir nuomotojas tam neprieštarauja, laikoma, kad sutartis tapo neterminuota.6.4. Nuomininkas, tvarkingai vykdęs pagal nuomos sutartį prisiimtus įsipareigojimus, pasibaigus sutarties terminui turi pirmenybės teisę palyginti su kitais asmenimis atnaujinti sutartį. Nuomotojas privalo likus savaitei iki nuomos termino pasibaigimo dienos pranešti Nuomininkui apie šio teisę sudaryti nuomos sutartį naujam terminui. Sudarant nuomos sutartį naujam terminui, jos sąlygos šalių susitarimu gali būti pakeistos.6.5. Sutartis gali būti pakeista arba papildyta tik raštišku abiejų šalių susitarimu.6.6. Sutarties priedas Nr. 1 yra neatskiriama sutarties dalis.

7. ŠALIŲ REKVIZITAI IR PARAŠAI7.1. Nuomotojas: 7.2.Nuomininkas:

5 PRIEDASNAGŲ DAILĖS PAVYZDŽIAI

Vestuvinė dailė

Vestuvinė dailė

Vestuvinė dailė

6 PRIEDASMANIKIŪRO IR RANKŲ PRIEŽIŪROS PASLAUGOM ATLIKTI REIKALINGŲ ĮRANKIŲ PAVYZDŽIAI

Blokelių rinkinysKaina: 19,00 Lt

Dildžių rinkinysKaina: 39,00 Lt

Nagų žnyplėsRinkinio kaina: 144,00 Lt

Dėklas servetėlėmsKaina: 32,00 LtServetėlėsKaina: 19,00 Lt

Nagų žirklėsRinkinio kaina: 140,00 Lt

7 PRIEDASPAGRINDINIŲ ŽALIAVŲ PAVYZDŽIAI

Mineralų šaltinisKaina: 20,00 Lt

Vitaminų šaltinisKaina: 20,00 Lt

Aktyvus nagų kietintojasKaina: 20,00 Lt

Nagų stiprinimo kompleksasKaina: 20,00 Lt

Gelis nagamsKaina: 20,00 Lt

Nagų kietintojasKaina: 20,00 Lt

Priemonė nagų paviršiaus lyginimuiKaina: 20,00 Lt

Gelis nagamsKaina: 20,00 Lt

Nagus drėkinantis pagrindas spalvotam lakuiKaina: 15,00 Lt

Atstatantis pažeistus nagus pagrindas spalvotam lakuiKaina: 15,00 Lt

Veidrodinis blizgesysKaina: 15,00 Lt

Prancūziškas manikiūrasKaina: 15,00 Lt

Dvigubo poveikio pagrindas spalvotam lakuiKaina: 15,00 Lt Spalvotas lakas NAIL SYSTEM su vitaminu B5Kaina: 15,00 Lt

Spalvotas lakas NAIL SYSTEMKaina: 15,00 Lt

Gaivinantis aliejusKaina: 20,00 Lt

8 PRIEDASVIETOVĖS PLANAS

A – Visuomeninio transporto stotelė, Europos aikštėKonstitucijos prospektas 7A, Vilnius

8 PRIEDASPREKYBOS CENTRO „EUROPA“ ANTRO AUKŠTO PLANAS

10 PRIEDASGROŽIO SALONO „KLEOPATRA“ GAMYBINIŲ IR ADMINISTRACINIŲ PATALPŲ PLANAS