verslo planas

Vilniaus universitetas
Ekonomikos fakultetas
Prekybos ekonomikos katedra

VERSLO PLANAS

“Grožio salonas “ANASTASIJA”

Verslo planą parengė:
Administravimo ir vadybos specialybės I-o kurso studentė Anastasija Jermak

Vilnius
1999

TURINYS

SANTRAUKA ...................... 2
VERSLO SRITIES APRAŠYMAS ..............3
VERSLO TIKSLAI, GALIMYBĖS IR ORIENTIRAI .....4
ĮMONĖS PRISTATYMAS .................5
MARKETINGO PLANAS ..................6

Paslaugų teikimo būdai ................6

Kainodaros strategija ..................6
KONKURENCIJOS ANALIZĖ ................7
REKLAMA .........................8
PATALPOS IR ĮRENGIMAI ................9
DARBO JĖGA ......................10
PASLAUGŲ ĮKAINIAI ....................11
REALIZACIJOS PROGNOZĖ ................12
GALIMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS ...........13
REIKALINGAS KAPITALAS IR JO PANAUDOJIMAS ....14
PELNO PROGNOZĖ ....................15
LITERATŪROS SĄRAŠAS ................16

SANTRAUKA

Grožio salonų paslaugų veikla Lietuvoje yra labai išsiplėtusi ir populiari, ypač didmesčiuose. Tačiau Šalčininkų mieste, nors tai yra gana didelis miiestas, net paprastų kirpyklų per mažas kiekis. Mieste gyvena apie 9 tūkstančių žmonių, kurios aptarnauja dvi kirpyklos, kur dirba trys kirpėjos, ir veikia vienas kosmetologinis salonas, kur dirba dvi kirpėjos ir kosmetologė. Jie fiziškai nespėja aptarnauti visų klientų ir žmonės priversti gaišti laiką, stovėdami eilėse. Tai kelia klientų, ypač moterų, nepasitenkinimą, kai, pavyzdžiui, per šventes, jie negali pasidaryti sau šukuosenos, nes visos kirpėjos užimtos.

Tuomet, atidarius dar vieną grožio saloną, jis gal ir nesugebės išspręsti visų, esančių šioje srityje problemų, bet taai būtų labai didelis pliusas.

Prašome 13 000,00 Lt paskolą su 16 % palūkanų 3 metų laikotarpiui.

Kadangi įmonė randasi kurimosi stadijoje, lėšos bus panaudotos pagrindinių priemonių (tualetiniai staliukai, kėdės, kušetės), reikalingo darbui inventoriaus ir priemonių (šukos, žirklės, kosmetika, plaukų priežiūros priemonės) įsigijymui.

Reikalinga visa paskolos suma iš

š karto. Palūkanas mokėsime kiekvieną mėnesį, o pagrindinę paskolos sumą įsipareigojame grąžinti mokant kas ketvirtį lygiomis dalimis, pagal pasirašytą grafiką, pradedant nuo antrųjų metų.

Kaip paskolos grąžinimo garantą siūlomė įmonės savininkei A.Jermak nuosavybės teisę priklausantį dvejų kambarių būtą, esantį trečiame aukšte adresu Vilniaus g.26a-17.Valstybinio Šalčininkų rajono inventorizavimo biūro specialistais jis įkainuotas 30 000,00 Lt.

Grožio salone dirbs dvi kirpėjos ir kosmetologė. Bendras mėnesinis darbo užmokesčio fonas pirmaisiais metais bus 1800,00 Lt. Kitais metais darbo užmokesčio fondas pastoviai didės: 2 – aisiais metais – 15 %, 3 – aisiais – 25 %. Be pagrindinių (kirpėjų, kosmetologės) paslaugų, grožio salonas “Anastasija” versis prekyba nedideliais kiekiais – klientai pagal užsakymus bus aprūpinami kosmetinėmis ir kitomis kūno prežiūros priemonėmis.

Grožio salone pageidaujantys dirbti specialistai turi atitinkamus diplomus ir sertifikatus – kosmetologės, manikiurininkės, aukštos kvalifikacijos kirpėjų. Kadangi manikiuro, makijažo ir plaukų kirpimo teendencijos greitai kinta, padaryti grąžią šukuoseną – labai sudetingas dalykas, darbuotojai pasiruošus pastoviai mokytis, tobulintis ir kelti kvalifikaciją. Taip pat mes prenumeruosime ir studijuosime specialią literaturą, periodinius laikraščius ir žurnalus, susijusius su mūsų darbu.

VERSLO SRITIES APRAŠYMAS

Per visus žmonijos civilizacijos amžius moters grožis galbūt buvo svarbiausias ir labiausiai varginantis dailiosios lyties rūpestis.
Grožio salonų, kirpyklų paslaugas visada turės paklausą, nes kiekvienas vyras nors vieną kartą (arba dažniau) per du mėnesius turi kirpti plaukus ir kiekviena moteris nori gražiai atrodyti, turėti madingą šukuoseną, to

odėl jie nesigaili pinigų išoriniam išvaizdžiui.

Turėdamas kvalifikuotų ir patyrusių specialistų, grožio salonas teiks įvairias paslaugas, o būtent: manikiuras, dieninis ir vakarinis makijažas, kosmetinis masažas, įvairias veido ir kūno priežiūros procedūros, plaukų kirpimas, dažymas, proginės šukuosenos.

Pagrindiniai tiekėjai – firmos, prekiaujančios kosmetiką, plaukų priežiūros priemonėmis, darbo įrankiais: UAB “Gotana”, UAB “Gražvalda”, UAB “Gražvėja”, Lygnugario įmonė “Jums”.

Pastoviai ješkosime naujų tiekėjų, galinčių aprūpinti visomis reikalingomis prekėmis.

VERSLO TIKSLAI, GALIMYBĖS IR ORIENTIRAI

Kiekvieno verslo esmė – nauda sau ir visuomenei. Juk visos pelno siekiančios įmonės steigiamos tam, kad savininkams uždirbtų pelną, darbuotojams mokėtų atlyginimą, o valstybei – mokesčius.

Grožio salono “Anastasija” tikslas – įsitvirtinti Šalčininkų miesto panašios srities paslaugų rinkoje, kokybiškai ir greitai aptarnauti klientus, taikant prieinamus apmokėjimo už paslaugas įkainius, priklausomai nuo paslaugos sudėtingumo. Savo darbe pastoviai atsižvelgti į šiolaikinės mados kriptys, naujus šukavimo būdus ir esant butinumui mokytis ir kelti kvalifikaciją. Po trejų metų tikimės išeiti į pirmą vietą pagal aptarnavimo lygį Šalčininkų mieste.

Mūsų pagrindiniai klientai – Šalčininkų miesto gyventojai, iš dalies – Šalčininkų rajono gyventojai.

ĮMONĖS PRISTATYMAS

Grožio salonas “Anastasija” randasi kurimosi stadijoje.
Įmonės ir pačios idėjos savininkė – Anastasija Jermak. Nors ji ir neturi kirpėjos arba kosmetologės diplomų, bet turi daug bendraminčių, kurie mielai sutiko padėti šioje veikloje.
Įmonės buveinės adresas – Vilniaus g.26-11, Šalčininkai. Tai dvejų kambarių gyvenamasis būtas, esantis pirmame aukšte, miesto centre. Ankščiau ši

iame bute veikdavo įvairių prekių parduotuvė, kuri neseniai persikraustė į didesnias patalpas, todėl butas turi įrengtą atskirą įėjimą. Butas išnuomotas iš fizinio asmens penkerių metų laikotarpiui. Nuomos mokestis – 200,00 Lt per mėnesį, iš jų 40,00 Lt pajamų mokestis, kuris bus pervedamas valstybinei mokesčių inspekcijai, 160,00 Lt bus išmokama buto savininkui grynais pinigais. Bute padarytas kapitalinis remontas, yra visi būtini komunaliniai patogumai ir telefonas.
Samdomų darbuotojų įmonė neturi, bet pagal išankstinį susitarimą, po įmonės teisinio įregistravimo, joje dirbs aukštos klasės kvalifikaciją turintys specialistai:
1) RENATA JANKOVSKAJA, kirpėja, gim. 1972 m., baigusi 1991 m. kirpėjų mokyklą Maskvoje, turi kirpėjos diplomą, gyvena Šalčininkuose, dabartinių metų dirba kirpykloje “Palamedėja”, Šalčininkai,
2) VIOLETA PETKEVIČIENĖ, kirpėja-manikiurininkė, gim. 1974 m., gyvena Šalčininkuose, atostoguose iki vaikui sukaks vienerį metai, paskutinė darbo vieta – kirpykla “Palamedėja”, Šalčininkai, turi kirpėjos diplomą, manikiurininkių kursų baigimo pažymymėjimą,
3) ASTA BUTKIENĖ, kosmetologė, gim. 1971 m., baigusi 1991 m. Vilniuje kirpėjų kursus, gyvena Šalčininkuose, dirba Vilniaus miesto grožio salone “Vilma”, turi aromaterapijos diplomą.
Salone taip pat dirbs buhalterė, kuri ves įmonės buhalterinę apskaitą.

MARKETINGO PLANAS

6.1. PASLAUGŲ TEIKIMO BŪDAI

Kosmetologė priiminės klientus atskirame kabinete, pagal išanksto suderintą laiką, tikslu išvengti eilių susidarymą.
Dvi kirpėjos aptarnaus ateinačius klientus. Esant reikalui viena iš kirpėjų, pagal išankstinį susitarimą galės ateiti pas klientę į namus ir pet padaryti proginę šukuoseną, pavyzdžiui vestuvių, jubiliejaus proga ir pan.
Planuojamas ir toks paslaugų teikimo būdas. Kl

lientė pasirenka iš jai pasiūlytų žurnalų naują šukuoseną, originalų makijažą ir t.t., o salono specialistai pasistengs kuo geriau įvykdyti klienčių norus. Viskas bus daroma mūsų klientų labui. Skirsime daug dėmesio bendravimui su klientais, jų pasiūlymams ir stengsime vykdyti.
Konsultacijas plaukų, veido ir kūno priežiūros klausimais teiksime nemokamai.

6.2. KAINODAROS STRATEGIJA

Grožio salono “Anastasija” atliekamų paslaugų nomenklatūra nelabai skirsis nuo konkurentų, bet įkainiai už atliekas paslaugas bus žymiai mažesni. Pavyzdžiui,

Paslaugų pavadinimas Kaina Lt. Konkurentų kaina Lt.

Vyrų plaukų kirpimas 10,00 12,00-13,00
Moterų plaukų kirpimas 15,00 16,00
Vaikų kirpimas 6,00 7,00-8,00
Plaukų dažymas 10,00 12,00-14,00
Cheminis ilgų plaukų
šukavimas 35,00 40,00-42,00
Proginė šukuosena 39,00-48,00 45,00-60,00

Vakarinis makijažas 15,00 20,00

Manikiuras 15,00 18,00

Paslaugų įkainiai laikui bėgant bus koreguojami, priklausomai nuo naudojamų priemonių, kosmetikos vertės. Taip pat pastoviai atsižvelgsime į konkuruojančių įmonių kainų lygį ir stensimės jo neviršyti.

KONKURENCIJOS ANALIZĖ

Musų konkurentai – tai kosmetologinis salonas “Samanta” ir dvi privačios kirpyklos.
Salonas “Samanta” užsiima panašių paslaugų teikimu, kokiais ruošiasi užsiimti ir mūsų salonas, t.y. odos priežiūra, makijažas, manikiuras, kirpyklos paslaugos. Salonas naudoja gana brangių firmų plaukų priežiūros priemones, atitinkamai ir kainos už atliekamas paslaugas aukštesnės, negu kitose Šalčininkų miesto kirpyklose. Taip pat brangios kosmetika ir odos priežiūros procedūros.
Viena iš kirpyklų specializuojasi proginių šukuosenų darymu. Ten dirba patyrusį meistrė, prieš du metus baigusi mokslą Paryžiūje. Kirpėja dirba viena, pagal išankstinį susitarimą. Jos paslaugos kainuoja gana brangiai, bet ji turi pastovių klienčių.
Antra kirpykla randasi prie autobusų stoties ir aptarnauja pagrindinai Šalčininkų rajono kaimų gyventojus. Ten pastoviai daug laukiančių žmonių. Kainos beveik mūsų planuojamo lygio, todėl dalis šios kirpyklos klientų gali tapti mūsų klientais.

REKLAMA

Populiariausias Šalčininkų rajono laikraštis “ŠALČIA”. Jame mes ir ruošiames periodiškai talpinti savo reklaminius skelbimus. Reklaminis skelbimas šiame laikraštyje kainuoja nebrangiai ir nedidelės apimties vienkartinis skelbimas kainuos apie 20 lt. Pirmais metais talpinsime reklamą vieną kartą per mėnesį, kas sudarys 240,00 Lt per metus, kitais metais –vieną kartą per metus.
Reklaminio skelbimo tekste bus paminėtas salono adresas, telefonas, populiariausių paslaugų įkainiai, pavyzdžiui:

Kviečiame apsilankyti Grožio saloną “Anastasija”
Teikiame plaukų kirpimo (6,00-15,00 Lt),
manikiuro (15,00 Lt),
makijažo (10,00-15,00 Lt) paslaugas.

Salono adresas:
Vilniaus g.26-11, Šalčininkai
Tel. 52-088

Be reklamos laikraštyje, virš salono durų bus pakabintas reklaminis skydas, kuriame didelėmis raidėmis bus užrašyta:

Grožio salonas
“ANASTASIJA”

Darbo laikas

Pirmadienis –
Antradienis 10-19
Trečiadienis 10-19
Ketvirtadienis 10-19
Penktadienis 10-19
Šeštadienis 10-19
Sekmadienis –

Reklaminio skydo gamynimo kaina – 100,00 Lt.

GALIMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS

Mūsų konkurentai – tai dvi kirpyklos ir grožio salonas, bet mieste yra nemažai neprofesionalių kirpėjų, neturinčių reikalingų diplomų ir patentų, bet nelegaliai aptarnaujančių gyventojus savo namuose. Jų paslaugas pigiai kainuoja, bet kadangi jie neturi geros kokybės darbo priemonių ir naudojasi primityviausiais žirkliais, atitinkamai ir paslaugų kokybė labai prasta.

Galima teigti, kad tokie žmonės negalės smarkiai mūms pakenkti ir neturės didelės įtakos mūsų veiklai, kadangi aptarnauja pačio žemiausio sloksnio gyventojus, kurie bet kuriuo atvejų negali buti mūsų pastoviais klientais. Tuo labiau jų veikla gana rizikinga, nes jie nemoka mokesčių, neturi patentų ir gauna nelegalias pajamas. Nors kartais tai yra jų vienintelis pragyvenimo šaltinys, bet vis tiek ilgai taip nesites ir jie bus priversti nutraukti veiklą arba labai slėptis.

Kad pritraukti daugiau klientų, planuojame įvesti ir taikyti nuolaidų sistemą, pavyzdžiui kiekvienas 200-sis klientas bus aptarnaujamas su 50 procentų nuolaidą. Taip pat planuojame po trejų sekmingo darbo metų pervesti darbuotojus į naują darbo apmokėjimo sistemą: visos darbuotojos gaus atitinkamą procentą nuo atliktų paslaugų kainos, bet ne mažiau kaip minimalus darbo užmokestis.

LITERATUROS SĄRAŠAS

1. A.Jovaiša, Kaip parengti verslo planą, Vilnius, Pačiolis, 1997

Anastasija Jermak ...........

Leave a Comment