Nail-art

ĮVADAS

Nail-art (nagų dizainas). Ką slepia šie du žodžiai? Kai kam niekonereiškia , kai kam labai daug. Nagrinėdama šią temą norių išsiaiškinti ,kadėl moterims ir merginom taip svarbu , kaip atrodo jų švelnių rankųnagučiai. Kurie paklūsta visokiausioms mūsų užgaidoms ; tai trumpainudildomi , tai užauginami ilgi lyg dievaičių , nulakuoti skaisčiai raudonaspalva. Rekšmingam vakarui galima prisiklijoti netikrus nagus arbailgesniam laikui modeliuote juos gelių nagų studijoje. Nagus galimapagrąžinti mažyčiais lipdukais arba įmantriausiai išpaišyti:- ko tikneprasimaname dabindamos pirštų galus. O eksperimentai su spalvingu lakudažnai tampa jaudinančia pirma pažintis su kosmetika , ne mažiauintriguojančia , kaip ir žaidimas su mamos lūpų dažais. Bandysiu išsiaiškinti kada atsirado nagų puošyba ir kaip ji išsivystėiki mūsų dienų.Kokiomis priemonėmis yra puošiami ir prižiūriami nagai. Kada atsirado irkas tai yra lakas. Kokiais lakais yra dažomi nagai. Kodėl taip madingaprisiauginti nagus , ar tai nakenkia mūsų sveikatai. Supažindinsiu su vienu dizaineriu , kuris sukuria meno kūrinius antrankų pirštų. Viliuosi , kad čia pateiktos žinios apie nagų dizainą sudominsskaitančiuosius , kaip sudomino mane.

NAGŲ PUOŠIMO ATSIRADIMO ISTORIJA

Egiptas , Arabija ir Kinija.

Egiptiečiai yra nagų priežiūros ir dažymo pradininkai. 3500 m.pr. Kr.faraonas Narmeris puikavosi chna dažytais nagais , delnais ir kulnais.Egipte ir Arabijoje dažė na tik su chna , bet ir vario spalvos laku ,pagamintu iš vienos rūšies vabalų išskiriamo sekreto. Kilmingi kinai mėgoaukso ir sidabro spalvą , raudona ir juoda puošėsi tik valdovai.

Manikiūras – grrožio kultas.

Antikos laikais kilmingos egiptietės ir rytietės daug laiko aukojonagams gražinti. Archiologų radiniai rodo , jog jos turėdavo puikias

dėžudes manikiuro įrankiams. Tik 17a.rašytiniose šaltiniuose vėl užsimenamaapie nagų priežiūrą. Rytietės prie nago pagrindo įtrindavo organinėsdažomąsias madžiagas , kad augtų spalvoti nagai. Europietėms toksintensyvus rūpinimasis nagais atrodė nereikalingas. Jos mieliau lavino rnkųriešus , kad rankų forma būtų grakšti. Manikiūrą Europoje išpopuliarinovyras. Prancūzų karalius Lui Pilypas 1830m.liepdavo tvarkyti jam nagus. 19a.pabaigoje eoropietės jau turėjo manikiūro įrankių rinkinius.Įrankiai buvo iš dramblio kaulo , aukso , sidabro , dėklai išmušti oda aratlasu. Damos labai vertino poliravimo pudrą ir pagalvėles , kuriomispasinaudojus irbe lako nagai švytėjo kaip perlai. Pudra saogojo nagus nuodrėgmės.

Ilgi nagai – prabangos simbolis?

Senovės Kinijoje kilmingi vyrai ir moterys nešiojo ypač ilgia nagus.Tai buvo ženklas, kad jiems nereikia dirbti. Ilgų nagų mada gyvavo ir 20a.trečiajame bei šeštajame dešimtmečiais. Kino , estrados ir šou žvaigždėsišpopuliarino ilgus nagus. Kai 1950m. atsirado dirbtiniai nagai , jie tapopieinami daugeliui moterų ir madingi.

19 ir 20 amžių sanduroje.

Ankščiau nagus lakuodavo ryškiai , aukso ar sidabro spalva. Kaiatsirado dirbtiniai nagai , atsivėrė naujos galimybės. Kūrybingos moterysnagus pavertė mados akcentu. Ryškiai raudonos lako paklausa JAV smarkiaipadidėjo. Šeštajame dšimtmetyje eksperimentuota Anglijoje ir JAV moterystik ryškino akis ir skruostus , bet ir klijavo blizgučius ant nagų. Taibuvo nagų puošybos pradžia. Dabar yra tikrų dailininkų (daugiausiaKalifornijoje ) , kurois daug laiko kuria mažučius paveikslus. Klientopageidavimu piešia mažus portretus ant kiekvieno nago , kalakutą Padiekosdienai , Kaliedų senelį šv. Kaliedoms , kuria koliažus iš tiulio irmazginių bei trimatės mini skulptūrėles.

NAGŲ LAKO ATSIRADIMO ISTORIJA

Pradžia.

1838m.atrastas celiuliozės nitratas , po 100 metų jis taps svarbiausialako sudėtine dalimi.

1907m..JAV pasirodė pirmieji skysti lakai , tepemi teptukais.

1916m.užuot šveitusios nagus poliravimo pasta ir pagalvėle , moterysjau galėjo padengti juos permatomu išskiestos dervos laku.

1917m.pasirodo pirmasis spalvotas rožinis , skaidrus lakas.

Nuo lako automobiliui iki nagų lako.

Kosmetikos pramonės chemikai stemgėsi pagaminti ilgai išsilaikanti nagųlaką ir mokėsi iš automobilių pramonės. Tai antrojo dešimtmečio vidurys.Vėliau laką gamino iš panaudotų kino juostų , taigi iš celuloido.1932m.amerikiečių firma Charles Revson (vėliau pavadinta Revlon) išradospecialius pigmentus , karie ne tik puikiai padengdavo nagą , bet ir padarėįmanomą spalvų įvairovę. 1976m.atrandamos puikios toluolo sulfonamino formaldehido dervossavybės – puikiai laikosi ir blizga. Šeštajame dešimtmetyje sukuriami lakai su neorganiniais pigmantais ,kurie nenusėda ant dugno.

KOKIŲ MEDŽIAGŲ IR PRIEMONIŲ REIKIA NAGŲ PUOŠYBAI

Jei norite papuošti nagus , turite įsigyti tam reikiamų įrankių ,lako ir puošmenų.Labai gerai būtų , jei įgūdžiams lavinti turėtumėte rinkinį su dirbtiniaisnagais , lipdukais, papuošalais priklijojamomis detalėmis.

Įrankiai : ➢ Smailūs teptūkai , vienas storesnis , kitas plonesnis , smilkioms detalėms piešti. ➢ Plokščias teptukas , šiek tiek siauresnis už nagą , didesniams ploteliams dažyti. ➢ Dantų krapštukai , kuriais ant nago dedamos puošybos detalės. Tinka profesionalų įrankis – ylutė. Piešiant ant dirbtinio nago prieš klijavimą , bus lengviau dirbti , jei ruošinį priklijuosite prie dantų krapštuko. ➢ Pincetas plokščiais galais stikliukams ir smulkioms detalėms laikyti. ➢ Mažos , labai smailios žirklutes karpyti folijai lipdukams. Profesionalių manikiūrininkų flamingo formos žirklutės tiktų dar geriau , bet jos brangesnės. Tokias galite įsigyti tik salone. ➢ Keletą daugkartinio naudojimo šablonų , kad greitai nupėštumėte. Tokių šablonų iš plono kartono galite pasidaryti pačios.

➢ Įgudusioms menininkėms reikėtų turėti storesnį ploną žymeklį. Jis panašus į teptuką , o galiukas baigiasi polistirolo smaigaliu. Toks žymaklis reikalingas piešiant taškiukus ir linijas. Šį įrankį galima rasti tik dailės reikmenų parduotuvėse. ➢ Keletą vandieniui atsparių pieštukų tatuiruoti , jaisgalėsite piešti ant rankų odos. Dažų perteklių sugerkite vatos gabalėliu.

Dažai ir medžiagos.

Fonui įsigykite pagrindinių spalvų:baltos, geltonos, raudonos, mėlynos,juodos, auksinės, sidabrinės ir gerai dengiančių lakų. Reikės lako sublizgučiais, skaidraus lako arba specialaus tvirtiklio. Tvirtiklio ypačreikia, kai naudojamos puošybos detalės. Kai kurios firmos gamina labai mažus buteliukus su įvairiausių spalvųlaku. Sudėtingesniam dizainui reikia plačios spalvų gamos.Ypač puošniam piešiniui reikia blizgučių, lipdukų ir kitų papuošalų. ➢ Spalvotų šlifuotų stikliukų. ➢ Blizgančios pudros. ➢ Aukso spalvos rtuliukų bei trupinėlių. ➢ Metalinių žvaigždučių. ➢ Aukso , sidabro ir vario folijos. ➢ Smulkių lpunksnelių. ➢ Lipnių matalinių juostelių. ➢ Lipdukų.

Lakų įvairovė.

➢ Emalėje yra daug pigmentų, todėl ji tiršta, gerai padengia nagą, bet gali likti ruoželių. ➢ Skaidrus lakas dažo aniliniais pigmentais. Šis lakas puikai blizga ir, svarbiausia, apsaugo nagus. Jo spalvų gama labai plati. ➢ Perlamutrinis lakas turi sintetinių ar organinių pigmentų, žėri perlametru ir puikiua laikosi. ➢ Lakas su blizgučiais. Jame ira didelių pigmento dalelių, todėl nago paviršius lieka šiurkštus. Lakas su blizgučiais būna skaidrus ir neskaidrus. ➢ Greit džiūstantis lakas nudažius išdžiūsta per minutę. ➢ Nusilupantį laką nuimame vienu brukštelėjimu. Jis gaminamas vandens pagrindu, į jį įeina plastmasių polimerai. Netenka kojų nagams. ➢ Viensluoksnis lakas puikiai padengia nagą po pirmo užtepimo. Puikus lakas nakantriesiems.

Pavyzdžiai .

Panaudotos tik dvi spalvos, o tarpaiPadaryti balta spalva, su plonukokibišku teptuku.

Viskas žaižaroja ir blizga, čia naudojami

6 lako atspalviai, o viršutinis sluoksnisbespalvis lakas su blizgučiais.

Juodas nago tonas pabriežia auksine irSidabrine folijos.

Nago viduris padengtas sidabrine pudra.Konturai padaryri plonu teptuku.

Šiame variante trikampis padarytas suPlona spalvota folijos pagalba. Čia taip patNaudojama pudra, 2 lako atspalviai.

Šio dizaino įpatumas yra tame, kad naudojamasidabrinė pudra konturo ir ornamento atlikimui,2 spalvų lakas.

Ant mėlino pagrindo nupiešti geometriniai ornamentai su plono teptuko pagalba.

Čia naudojama įdomi technika, darbas antNeišdžiuvusio lako.

Nail – art – solo.

Jis gali būti atliekamas kaip aukštos klasėsmaistrais taip ir pradedančiais. Pagrindinisprincipas ant įdealiai atlikto manikiūro išpaišyti tik vieną nagą(arba po vieną antkiekvienos rankos).

DIRBTINIAI NAGAI

Nagų priauginimas

Iš pradžių dilde pašiaušiamas nago paviršius. Kiakvienam pirštui parenkamasir užklijuojamas natikras nagas, vadinamasis tipsas. Tada padengiamasspecialiu skysčiu ir suliginamas su natūraliu nagu. Ant viršaus tepamaspeciali stiprimamoji medžiaga(kia kurie meistrai vietoj jos naudojaakrilą) ir 15min.laikoma po ultravioletinių spindulių lempa. Galiausiai jienupoliruojami, kad blizgėtų.

PLIUSAI: < Labai elegantiška ir gražu. < Gali turieti Tokio ilgio nagus, kokių nori. O ir forma bei raštaipryklausys tik nuo tavo pageidavimų. Jie gali būti smaili, kvadratiniai,ovalūs, įkypi, įvairiai apipaišyti- pradėdant gėlitėmis ir baigiantraudonais Kalėdų seneliais, < Tai geriausias būdas atprasti nuo nagų kramtymo. < Labai ilgai laikosi lakas. MINUSAI: < Nepigu. Priauginimo kaina svyruoja nuo 120-180lt. < Kartą per mėnesį reikia daryti korekciją-pataisyti nuaugusią nago dalį.Šios procedūros kainuoja- apie 50lt. < Būtina kruopščiau rūpintis nagų apsauga- jų odele tepti specialiaisaliejais ar kremais. < Kaip ir bet kokian nenatūrali priemonė, šiek tiek kenkia natūraliam

nagui. Todėl per matus reikia daryti 1mėn.pertrauką ir vaikščioti natūraliais nagais Tipsas Nagų priauginimo eiga     Nagų priauginimas gali būti atliekamas ant tipsų arba formų.

     Tipsams keliami dideli reikalavimai – jie turi buti tvirti, atlaikytiapkrovą bei puikiai priglusti prie nago. Tačiau jei Jūs norite prailgintinagus nelabai daug, tuomet galima apsieiti be tipsų. Šiuo atveju nagųpriauginimas atliekamas ant specialių formų.

|[pic] |     Tai jūsų ranka. Ji paruošta priauginimui: laisvasis || |nago galas nudildytas pagal pasirinktų tipsų formą, nago || |paviršius švelnia dilde šiek tiek pašiauštas. ||[pic] |     Kiekvienam pirštui parenkamas reikiamo dydžio || |tipsas(priklijuojamas plastmasinis galiukas). Kai kurie || |meistrai naudoja specialias, laikinai tvirtinamas || |plokšteles, ant kurių formuoja nago galiuką. ||[pic] |     Pradedame visada nuo jūsų nago nuriebalinimo || |dezinfekciniu skysčiu. Kitaip gali atsirasti „kišenėlės“ || |tarp jūsų natūralaus nago ir akrilo sluoksnio ir į jas || |gali patekti bakterijos, o tai jau kenktų jūsų nagui. ||[pic] |     Vidinę tipso pusę tepame klijais. ||[pic] |     Tipsas pridedamas prie nago ir po kelių akimirkų jis|| |labai stipriai prilimpa prie jūsų natūralaus nago. ||[pic] |     Sekantis etapas – tipso trumpinimas. ||[pic] |     Perėjimas tarp tipso ir natūralaus nago atsargiai || |nušlifuojamas.Po to ir tipsas ir natūralus nagas || |padengiamas akrilo mase, kuri greitai stingsta ore. Po to|| |meistras atlieka paskutinį nago formos dailinimą || |šlifuodamas paviršių dilde. |

Akrilas

Akrilas tai milteliai arba pudra, kuria sumaišius su specialiu skisčiu(likvid) pasiverčia į tiršta greitai sustingstančią masę, per pora minučiųreikia suspie išskirstiti akrilą per visą nago paviršių, po to likusiuaneligumus išviršaus ir sustorėjimus iš šonū, ilgai dildina ir poliruoja. Protsedura užima 3val.pas tikrą profesionalą ir beabėjo 4val.pasnaujoką,beto per visą tą laiką jūs įkvėpiate netik dulkias, skraidančias

virš jūsų ir virš meistrų, bet ir siaubingą kvapą kuris dar ilgai lidės juspo proceduros. Paskutini laika dirbtinių nagų industrijoje labai daug dėmėsio skiriamapriauginimo technologijai ir taip pat akrilui. Lau šiendiena pasirodėnaujausia technologija, kuri sukuria super-siolaikinius skulptuniusakrilinius nagus be dildės ir kvapo. Viena problema ne visi meistrai nori leisti pinigus dėl jūsų komforto.Naujoji technologija daug brangesnė, o pagal tvirtumą mažai kuo skiriasinuo seno akrilo. Dar vienas minusas į akrilo sudetį įeina sekantys cheminiai produktai:matilakrilinė ir akrilinė rugštis, o taip pat akriliniai monomėrai. Jiegali sukelti odos suerzinimą ir jūsų nagus padaris silpnais ir lužtančiais.

„ Gėlis“

„Gėlis“- tai principe naujas nagų apvalkalas. Chemiškai pagamintasnalimėras, funkcionoja beveik taip pat, kaip gamtinis nagas, jisneužanspaudoja ir neslopina biologinę nago sistemą, leidžia jam kviepuoti. Sustingdamas, gėlis sudaro ant nago tvirtą paviršių. Bet tuo pačiu metujo paviršius turi tą pati elastingumą ir struktūrą kaip ir natūralus nagas. Kitas svarbi įpatinga gėlio savybė, jo sugebėjimas pasidengti ligiusliuksniu- savarankiškasi išsiligina, kas vėliau nareikalauja nudildinimo.Šį savybė, o taip pat universali cheminė sudetis, nesukelia suerzinimo,daro gėlį geresniu iš jau žinomu paviršių.

Nagų priklijavimas

Tereikia specialiais klijais patepti plastmasinį nagą, jį tvirtaiprispausti prie natūralaus ir palaikyti 41-15 sekundžių. Šis būdastinkamiausias vienkartiniam eksperimentui- vakarėliui ar vestuvėm. Ilgesnisvartojimas narekomenduojamas. PLIUSAI: < Pigu. Pakelis nagų su klijais ir dilde kainuoja 10-30 lt. < Greitai. Nagus priklijuosi per 0,5 val.be manikiurininkės pagalbos. < Ilgai laikosi nagų lakas. MINUSAI: < Labai kenkia nagams. Jau po 3-4 dienų stipriai paveikiamas nagopaviršius, o naudojant ilgiau- nagas ima „bangiotis“, pakeičia spalvą. < Nagai neretai atsiklijuoja tada, kia tau to mažiausiai norisi. Todėl

reikia nuolatos sekti, kad jų nepamestum. Šį malonumą išbandžiusiosmerginos tvirtina, kad per deiną nukrenta apitiksliai 3 nagai, todėl būtinasu savimi nešiotis klijų buteliuką. < Klijai greitai kietėja ir labai sunkiai išsispaudžia. < Iš arti pažvelgus matose, kad nagai priklijuoti.

TOMAS HALCOMBAS- GENIJUS KURIANTIS PAVEIKSLUS IŠ AKRILO MASĖS

Tomas Halcombas, trisdešimtmatis vyras, kilęs iš JAV Kalifornijosvalstijos, yra septynis kartus iškovojęs nagų modeliavimo pasaulio čempionotitulą. Būdamas 18 metų Tomas susidomėjo akrilo nagų formavimu ir jau daugmetų savo nuostabiais darbais stebina viso pasaulio manikiūro specialistus. Dirbtnių nagų formavimo istorijoje nėra žmogaus, kuris savo laimėjimųskaičiumi būtų nors kiek priartėjęs prie Tomo Halcombo. Jo itin atsakingaspožiūris į darbą, komunikobilumas ir stulbinantis atkaklumas, siekiantidealaus rezultato, įrodo, kad jo pasiekimai nėra atsitiktiniai. Užkariautimanikiūro pasaulį Tomui padėjo ir ilgi praktikos metai. 2002 metais spalio 16 d. Varšuvoje vyko speciali Tomo Halcomboparodomoji programa. Šou programos metu T.Halcombas demonstravo savitąakrilo nagų prancūziško manikiūro techniką, rodė spalvoto akrilopanaudojimo galimybes, kurdamas vis sudėtingesnius mano kūrinius ant nagoplokštelės. Šešių valandų parodomosios programos metu meistrės galėjo ne tikįvertinti Tomo aukštą profesinį lygį, bet ir žavėtis jo asmenybe, suprastijo požiūrį į klientus ir savo atliekamą darbą. Pateikiu trumpą interviu su šiuo talentingu meistru. -Kas paskatino pasirinkti nagų techniko specialibę? -Pagal išsilavinimą esu kirpėjas-stilistas. Susidomėti nagųmodeliavimu mane paskatino viena mokytoja. Pasiruošimas čempionatui trukodvi savaites, kurių metu dirbau nuo ryto iki vakaro. Jei jau nusprendžiauimtis šio darbo, turiu jį atlikti kuo geriausiai. Ir aš laimėjau. Mama,pamačiusi mano suformuotus nagus, galutinai įtikino, kad tai yra mano

gyvenimo pašaukimas. -Keliose čempionatuose davivavai? -Sunku visus prisiminti, bet manau, kad apie 500-uose,pavyzdžiui,tokiose šalyse kaip Prancūzija, Japonija, Vkietija, JAV. -Kaip ruošiesi čempionatams? -Daugelį metų buvau kelių salonų savininkas, todėl modeliais tapdavomano klientai. Prieš renginį dažniausiai dvi savaites (apie 4 valandas perdieną) praktikuojausi ant modelio nagų. -Ar visada bendradarbiauji su tais pačiais modeliais? Ar konkursosesvarbu yra modelio rankos ir nagų struktūra? -Bendradarbiauju su trimis pastoviais modeliais iš Kalifornijos,Čikagos ir Tokijo. Be abejo, jeigu nė viana iš jų negali vykti su manimi įkonkursą, renkuosi modelį iš kosmetikos parodoje apsilankiusių žiūrovių.Čempionato metu nagus formuoti paprasčiau ant pažįstamų rankų. Vis tikreikia pripažinti, kad suformuotų nagų grožis labiau atsiskleidžia antgražių smulkių rankų su ilgesnėmis nago plokštelėmis. -Ar užtenka nuolatinio darbo, norint tapti nagalėtoju? Kakią svarbąteiki žmogaus gabumams? -Talentingas meistras, neteikiantis didelės svarbos treniruotėms, galisukurti gražius nagus, bet jie niekada nebus idealūs. Žvelgiant iš kitospusės, norint pasikti aukštus įvertinimus, reikia turėti šiek tiek meniniųgabumų. Labai svarbu yra ir pasitikieti savimi.

IŠVADOS

Nagrinėdama nagų dizainą susipažinau su įvairiais būdais nagųdekoravime. Nustebau žiūrėdama nepaprasto grožio ir fantazijos darbus antpirštų galiukų. Susipažinau su dirbtiniais nagais jų dekoravimo ir puošimobūdais. Nori nanori užsimanai kaip nors pagražinti savo nagučius, tai visainesunku ir paprasta. Manau kad labai įdomu, patariu pabandyti. Sužinojau kad netik moteris mėgsta puošti nagus, bet skaitant istorijąišsiaikinau, kad ir vyrai mėgdavo ilgus ir gražius nagus, kurie būdavomadingi. Rekomenduočiau savo nagus leisti dekoruoti vyrams, ns jie labaiišradingi ir meistriški. Išbandžiau pati.