Verslo planas strategijos rengimas UAB “GELNA” organizacijos strategijos planavimas

TURINYSTURINYS 1ĮVADAS 21. ORGANIZACIJOS APIBŪDINIMAS 42. ORGANIZACIJOS IŠORĖS APLINKOS ANALIZĖ 62.1 Tikslinė rinka ir klientai 62.2 Partneriai: 82.3 Konkurentai 83. ORGANIZACIJOS SSGG ANALIZĖ 94. ORGANIZACIJOS MISIJA IR VIZIJA 115. ORGANIZACIJOS STRATEGINIAI TIKSLAI 126. TIKLSŲ REALIZAVIMO STRATEGINĖS PRIEMONĖS 127. STRATEGINIŲ PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO PROJEKTŲ SĄVADAS 138. STRATEGIJOS MONITORINGO INDIKATORIŲ SĄRAŠAS 14IŠVADOS 15LITERATŪROS SĄRAŠAS 17ĮVADASPlanavimas – tai visų valdymo sprendimų pagrindas. Pasaulio patirtis įrodė, kad visos organizacijos, didelės ar mažos, žymiai efektyviau dirba jei turi rašytinius planus. Planavimas yra susijęs su viskuo, kas gali paveikti organizaciją, įskaitant šalies ūkį, technologiją, socialinius bei politinius veiksnius. Planavimas betarpiškai susijęs su strategija, kuri organizacijos vadybos planas, reikalingas pasirinktiems tikslams ir uždaviniams įgyvendinti. Strateginis planavimas padeda numatyti ir spręsti svarbiausias problemas, susijusias su produktų, paslaugų, jų struktūros, organizacijos elgesio permainomis. Strateginis planavimas – tai problemos sprendimo procesas, siekiant pritaikyti organizaciją jos ateities aplinkai. Tai vienas svarbiausių procesų organizacijos veikloje, nulemiantis jos ateities kursą ir sprendimų priėmimą. Sudėtinė strateginio planavimo dalis yra strategijos rinkodaros planavimas, kuris remiasi fundamentaliu priemonių planavimu įmonės tikslams pasiekti, numatant, kaip įeiti į rinkas ir naudoti rinkodaros programas, atitinkančias iškeltus tikslus. Rinkodaros strateginis planavimas – tai vienas iš sudėtingo įmonės planavimo proceso etapų galimybių išaiškinimas, tikslų bei uždavinių nustatymas bei strategijos parengimas.Lietuvos įmonių dėmesys vartotojams dar labai ribotas. Toks požiūris yra ne todėl, kad tai neefektyvu, o paprasčiausiai todėl, kad nemaža dalis vadovų vis dar nesuvokia vartotojų reikšmės. Svarbiausia yra išsiaiškinti vartotojų poreikius, suprasti jų norus ir reikmes, kad būtų galima efektyviai konkuruoti su kitomis įmonėmis.Lietuvai tik atkūrus nepriklausomybę įmonės nežinojo, kas tai yra konkurencija, o pastaruoju metu visose ūkio šakose didėja vietinė ir užsienio konkurencija. Dar didesnio užsienio konkurencijos padidėjimo laukiama Lietuvai įstojus į Europos sąjungą. Konkurencijos sąlygomis iš kiekvienos įmonės reikalaujama tam tikrų rinkodaros veiksmų, kurie padeda patraukti vartotojų dėmesį. Norėdama parduoti savo prekes ar paslaugas, įmonė turi gerai nusimanyti apie situaciją rinkoje, jos koncentraciją, plėtimosi galimybes. Rinkos situacijai būdingas nepastovumas, todėl įmonei reikia turėti kiek galima daugiau informacijos apie pokyčius verslo aplinkoje, vartotojų pažiūrų ir elgsenos galimybes.

Norėdamos sėkmingai vystyti veiklą, Lietuvos įmonės privalo spręsti konkurencinių strategijų, naujų rinkos segmentų užkariavimo klausimus. Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia suvokti rinkodaros planavimo svarbą, tikslus. Kai įmonės skiria mažai dėmesio strateginiam organizacijos veiklos planavimui, jos neretai pasinaudoja klaidingomis prognozėmis arba nustoja egzistuoti, arba tik vegetuoja. Įmonės veiklos planavimas leidžia susieti ir suderinti įvairius veiksmus į vieningą visumą. Kai įmonė planavimo metu bando numatyti kelius savo tikslams pasiekti, tada vyksta strateginis planavimas.Šiame darbe išanalizuosime UAB GELNA strateginį planavimą, kuris apima:— organizacijos SSGG analizę;— įmonės aplinkos analizę ir jos įvertinimą;— organizacijos strateginių tikslų formulavimą Darbo tikslas – parengti UAB GELNA organizacijos strategijos planavimą,.1. ORGANIZACIJOS APIBŪDINIMASĮmonės pavadinimas: UAB GELNA UAB GELNA atstovybė VilniujeAdresas Klaipėdoje: Baltijos pr. 123-14 Adresas Vilniuje: Laisvės pr. 61b-53Telefonai: +370 6 8771953; +370 6 390853 Telefonai: +370 2 375335Faksas: +370 6 390854 Faksas: +370 2 375336Elektroninis paštas: service@gelna.com, Elektroninispaštas: sales@gelna.comPuslapis internete : http://www.gelna.com GELNA UAB – transporto logistikos kompanija specializuojanti savo veiklą krovinių transportavime jūros ir oro transportu iš ir į Azijos, Amerikos šalis, savo veiklą pradėjusi nuo 1998m. Pirmaisiais metais pagrindinės įmonės veiklos kryptys buvo:

• Krovinių gabenimas pilnais jūriniais konteineriais (FCL)• Smulkių krovinių (dalinių) gabenimas jūriniais konteineriais (LCL)• Krovinių gabenimas pilnais autotreileriais• Smulkių krovinių gabenimas autotreileriais

Laikui bėgant įmonė pasirašė sutartį su konteinerių jūrinės linijos kompanija ir tapo jų atstovais išvežiojant konteinerius iš Klaipėdos uosto. Prasiplėtė įmonės veiklos sfera, padidėjo paslaugų įvairovė. Prie ankstesnių UAB GELNA paslaugų prisidėjo:• konteinerių transportavimas sausuma• muitinės tarpininkų paslaugos• klientų visapusiškas atstovavimas muitinėje UAB GELNA agentų ir partnerių tinklas dengia visą pasaulį. Tai užtikrina savalaikį ir efektyvų krovinio judėjimo kontroliavimą. Šiuo metu jūriniams konteinerių pervežimams firma naudoja šias linijas: MSC, Hanjin, Cho Yang, Lykes, Yang Ming, POL ir kt., oro krovinių transportavime – visas avialinijas atliekančias reisus į arba iš Vilniaus oro uosto.

Šiuo metu UAB GELNA siūlo importo ir eksporto paslaugas į šias šalis:• Azijos šalys: Taivanis, Hong Hong’as, P.Koreja, Kinija, Vietnamas, Singapuras, Saudo Arabija, Sirija, Izraelis ir kt.• Š. Amerikos R ir V pakrantės.• AustralijaĮmonė sprendžia problemas susijusias su nestandartinių krovinių ar krovinių reikalaujančių specialių transportavimo sąlygų gabenimą.Atsižvelgdama į mūsų rinkos pajėgumus, UAB GELNA siūlo smulkių krovinių gabenimą (LCL), kuris nereikalauja didelių lėšų, sandėliavimo sąnaudų ir tuo pačiu yra greitas ir efektyvus. Tokie krovinai užima tik nedidelę jūrinio konteinerio dalį. Mažų krovinių gabenimas reikalauja ypač daug dėmesio ir pastangų, kadangi firma nori, kad krovinys kuo greičiau, efektyviau ir taipogi pigiau pasiektų užsakovą. Šiandien tai aktualu mažosioms Lietuvos įmonėms, kurios neturi galimybių pirkti (sandėliuoti) prekes ar žaliavas dideliais kiekiais.Įmonėje šiandien dirba 15 darbuotojų ir jų skaičius nuolat didėja. Pagrindinę įmonės darbuotojų struktūrą sudaro transporto organizavimo, logistikos specialistai, muitinės tarpininko atstovai, prekių deklarantai, finansininkai, draudimo agentas. Kadangi daug UAB GELNA klientų yra Vilniuje, Kaune bei kituose miestuose, įmonė 1999m įsteigė savo filialą Vilniuje.
Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 884 žodžiai iš 2892 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?