PAGRINDINĖS KOMPIUTERINĖS IR BENDRAVIMO PRIEMONĖS / ORGANIZAVIMAS

1. PAGRINDINĖS KOMPIUTERINĖS IR BENDRAVIMO PRIEMONĖS

1.1. Bendravimo tipai

Bendravimas- tai raktas į sėkmingą verslą. Jei potencialūs klientai ir vartotojai nieko nežino apie jūsų verslą, neturėdami informacijos negalės su jumis susisiekti ar pirkti jusų produkcijos. Jei jie gaus informacijos apie jūsų verslą, galės lengvai su jumis susisiekti. Yra du esminiai bendravimo tipai- išorinis ir vidinis:• Išorinis bendravimas tiesiogiai pasiekia vartotoją ir suteikia jam galimybę žinoti apie jūsų produktą ar paslaugą bei skatina pirkti. Į šį bendravimo tipą galime įtraukti lankstinukus, įvairias reklamos formas, telefoninius skambučius, internetinius puslapius ir visa tai, kas leidžia visuomenei sužinoti apie jūsų veiklą. Išoriniame bendravime labai svarbus yra įvaizdis. Jūsų ženklas turi pasakyti kas jūs esate. Jūsų firminis blankas turėtų tapti pardavimo įrankiu. Jūsų telefoninės žinutės turėtų atspindėti jūsų profesionalumą.• Vidinis bendravimas yra esminis pritraukiant ir išlaikant tinkamus personalo darbuotojus. Vadovaujant įmonei jūs nuolatos turite bendrauti. Darbuotojus turite skatinti įvairiais būdais, tokiais kaip apdovanojimais, pagyrimais susirinkimų metu, telefoniniais skambučiais bei oficialių arba laisvų diskusijų metu. Norint, kad bendravimas būtų efektyvus, rekia šį procesą tinkamai organizuoti bei naudoti įvairias priemones. Šiame skyriuje mes aptarsime būtinas priemones bei organizavimo direktyvas tam, kad pagerintume supratimą apie svarbiausią verslo elementą- bendravimą.

1.2. Pagrindinės bendravimo priemonės

Pagrindinės priemonės naudojamos bendraujant yra telefonai, pranešimų gavikliai , fakso aparatai ir kiti asmeniniai skaitmeniniai prietaisai. Visi šie aparatai turi bendrų ypatybių, pavyzdžiui, telefonas turi visas skaitmeninio prietaiso funkcijas, taip pat jis gali suteikti galimybę naudotis kompiuteriu ar elektroniniu paštu.Telefonai. Telefonų rūšių yra be galo daug ir tiktai jūs galite nuspręsti, koks aparatas ar jo derinys jums labiausiai tinka. Netgi standartinis jūsų įstaigos telefonas turi suteikti jums galimybę pasirinkti. Pradėdami verslą jūs turite įsivesti bent vieną telefoninę liniją. Šis telefonas turėtų sugebėti priimti pranešimus tuo atveju, jei jūs negalėsite atsiliepti asmeniškai.

Bevieliai telefonai tampa būtinybe. Šio telefono pagalba jūs galite išvengti praleistų skambučių.bevielių telefonų privalumų skaičius visiškai priklauso nuo jūsų ir jūsų įmonės poreikių. Įsigyti paprastą aparatą jūs galite be jokio mokesčio, tik pasirašę sutartį su ryšių bendrove. Tačiau jūs galite pasirinkti tokį aparato modelį, kuris galėtų priimti jūsų elektroninį paštą, turėtų ryšį su visuomenės informavimo priemonėmis, internetu, turėtų kalendorių ir netgi suteiktų jums galimybę žaisti žaidimus. Yra daug ypatumų, į kuriuos atsižvelgdami galite rinktis tarp standartinio ar bevielio telefono. Tai tokios funkcijos, kaip skambučio laukimas, skambučio peradresavimas, galimybė bendrauti iškart su keliais pašnekovais bei balso paštas. Taip pat yra platus planų bei ryšių bendrovių pasirinkimas. Konkurencija leidžia pasirinkti efektyviausią variantą. Prieš pasirenkant tam tikrą bendrovę ar planą, įsitikinkite, kad tai visiškai atitiks jūsų poreikius. Pasikeitus jūsų poreikiams nedvejodami reikalaukite informacijos apie planus, kurie atitiktų jūsų reikalavimus. Dauguma bevielio telefoninio ryšio bendrovių suteikia galimybę gražinti telefono aparatą per 15-30 dienų nuo jo aktyvavimo, jei jūs esate nepatenkintas. Taigi, per tą laiką įsitikinkite, kad telefonas, kurį naudosite namuose ar darbo vietoje, jums yra tinkamas. Patarimai apie telefoną. Yra svarbu suprasti, kad telefonas yra svarbiausia priemonė kuriant sėkmingą verslą. Įsirašykite balso pašte žinutę, kuri informuotų, kada jūs galėsite atsakyti į skambutį ir visuomet išklausykite savo balso paštą, kad galėtumėte nedelsiant perskambinti. Turėkite atskiras telefono linijas verslo skambučiams ir savo asmeniniams reikalams. Neleiskite savo šeimos nariams naudotis verslo linija. Būtinas papildomas telefono linijas įsiveskite prieš pradedant veiklą. Balso pašto sistema yra labiau pageidaujama nei autoatsakiklis. Balso paštas yra patikimas, patrauklus kaina, prieinamas visur ir sukuria geresnį verslo įvaizdį.
Apsvarstykite galimybę dėveti ausines naudojantis bevieliais ir kilnojamais radijo telefonais. Toks bendravimas yra aiškesnis, saugesnis ir jūsų rankos lieka nesuvaržytos. Palikdami telefoninę žinutę, jos pradžioje ir pabaigoje aiškiai pasakykite savo vardą ir telefono numerį. Naudodamiesi telefonu būkite mandagus. Geras etiketas reikalauja vengti skambučių verslo kalusimais susirinkimų ar priešpiečių metu.

Fakso aparatai. Reikia priimti sprendimą, kokį fakso aparatą pasirinkti- paprastą, ar tokį, kuriame būtų “viskas viename”,t.y. tokį, kuris galėtų ne tik faksuoti, bet ir spausdinti bei skenuoti. Reiktų atsižvelgti į savo biudžeto bei erdvės galimybes. Apskritai, kuo paprastenis aparatas, tuo mažiau problemų turėsite. Svarbu, kad jūsų fakso aparato atymintinė būtų kuo didesnė. Tai suteikia galimybę faksuoti informaciją greičiau nei spausdinti. O kuomet fakso atmintis yra pilna, perdavimo greitis sulėtėja iki spausdinimo greičio. Tiekėjai gali sujungti jūsų fakso aparatą ir elektrononį paštą į vieną sistemą. Tokiu atveju jūsų fakso aparatas veiks lygiai taip pat, tačiau atfaksuota informacija bus atsiųsta į jūsų elektroninį paštą kaip papildomas dokumentas. Toks sprendimas yra labai palankus daug keliaujantiems žmonėms, kuomet nėra galimybės turėti šalia fakso apapratą. Patarimai apie faksavimą. Naudokite firminį savo įmonės titulinį lapą. Nepamirškite, kad tai yra išorinio bendravimo dalis, kuri atsindi jūsų verslo ir jūsų įvaizdį. Savo fakso aparatui naudokite atskirą telefono liniją.

1.3. Kompiuteriai

Kompiuteris yra viena iš būtiniausių priemonių ir net neverta abejoti apie jo svarbą. Toliau kalbėsime apie tris pagrindinius kompiuterio modelius bei kompiuterines sitemas- stalinį kompiuterį, portatyvinį kompiuterį, kitus asmeninius skaitmeninius įrenginius bei programinę įrangą, kurios dėka visa tai veikia. Stalinis kompiuteris – tai yra dažniausiai naudojamas kompiuterio tipas įstaigose. Ši kompiuterinė sistema turėtų atlikti pagrindines jūsų verslo operacijas. Į ją turėtų įeiti procesorius, monitorius, modemas, diskasukis, vieta diskeliui ir spaausdintuvas. Taip pat yra reikalingi ir kiti programiniai įrenginiai, kaip pavyzdžiui ZIP diskasukis ar galimybė skaityti/įrašyti kompaktinius diskus.

Kompiuterinių sistemų pardavimo kainos gali labai svyruoti. Vienintelis naudingas patarimas – gauti kuo daugiau ir greičiau. Net ir pačios naujausios šiandieninės technologojos greitai tampa pasenusiomis. Laimei, tai nereiškia, kad jūsų įsigytas kompiutris nepatenkins jūsų poreikių ilgesnį laiką. Portatyvinis kompiuteris/užrašų knygelė – tai nešiojamas kompiuteris. Kiekvienas toks kompiuteris turi skirtingas galimybes. Į tokio kompiuterio rinkinyje dažniausiai nėra spausdintuvo, todėl jį turėsite įsigyti kaip priedą. Naudojantis portatyviniu kompiuteriu yra galimybė prisijungti į bendrą jūsų įmonės kompiuterinį tinklą ir apdoroti pagrindinę informaciją naudojantis dideliu monitoriumi bei pilno dydžio klaviatūra. Portatyviniai kompiuteriai yra šiek tiek brangesni už stalinius kompiuterius, tačiau jei jūs keliaujate ir jums kompiuteris reikalingas visada, yra verta sumokėti daugiau. Primename dar kartą- išnaudokite visas galimybes. Dėl tam tikros konstrukcijos, portatyvinius kompiuterius nėra taip lengva patobulinti, kaip stalinius. Pirkdami portatyvinį kompiuterį, įsitikinkite, kad jis turi visus jums reikiamus privalumus. Ilgalaikio veikimo baterija yra dar vienas svarbiausių portatyvinio kompiuterio elementų, tačiau tai tampa visiškai nesvarbu, jei jūs turite galimybę naudotis elektros tinklais. Asmeninė skaitmeninė įranga – rankiniai kompiuteriai skaitmeninės priemonės tampa vis populeresnės. Yra dvi pagrindinės šių prietaisų rūšys 1)tos, kurios naudoja delno valdymą 2) tos, kurios naudoja Microsoft Pocket PC valdymo sistemą. Šios priemonės leidžia jums suderinti pagrindinius organizacinius reikalus jūsų kompiuteryje. Kiekviename komplekte jūs galite turėti užrašų knygelę, kalendorių, taip pat ir būtinų atlikti darbų sąrašą. Daugelis šių priemonių leidžia jums gauti ir atsakyti į elektroninį paštą bevieliu būdu ar perduodant informaciją modemo pagalba. Niekada nebūkite nepasiekiami!Programinė įranga. Įsigyta programinė įranga yra raktas į jūsų kompiuterio produktyvumą. Operacinė sistema, ar tai būtų PC ar Macintosh, jau turėtų būti įdiegta. Dauguma programinių įrangų būna duodama kaip priedas. Jūs bent jau turėtumėte turėti galimybę atlikti teksto parengimą ir spausdinimą, naudotis elektronine skaičiuokle ir atlikti paprasčiausias operacijas.
Plačiausiai naudojama ir prieinamiausia yra Microsoft Office programinė įranga. Ši programinė įranga siųlo daugybę įvairių programų, skirtų teksto tvarkymui, elekktroninį paštą, skaičiuoklę, galimybę atlikti prezentacijas bei organizuoti veiklą ir dar daug daugiau.
Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1338 žodžiai iš 4379 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?